Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115349 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saccimo
Beograd

Član broj: 286823
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland24.06.2011. u 22:39 - pre 155 meseci
Ovako.
Master studije koje sam gledala su 20.000 za 2 godine a ja imam novca za jedan semestar,dakle samo 1/4.
Dzaba mi sva moja matematika kada nemam cime da garantujem moje izdrzavanje.
Gledam i TAFE koji su relativno jeftini,do 8000dol u Melburnu i koje bi mogla da platim iz SRbije kao i sve one dr. troskove:
karta+transkripti+osiguranje itd,itd.
jer znas sta, plasim se i apliciranaj za skolu engleskoj jer imam diplomu srednje iz SAD i vise god. sam boravila tamo,
mislim da bi bila sumnjiva:)
Znala sam da je tesko otici ali da ce me kociti tolika kolicina novca,nisam ni slutila.
Ipak spremam se za IELTS,gledam kao sto si mi i predlozio TAFE, pa i NZ, cekam neke nove informacije i mozda se
i pojavi neko resenje.
Nada umire poslednja:))

Veliki pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.06.2011. u 03:57 - pre 154 meseci
Novi Zeland ti ne bih preporucio iz vise razloga.
Prvo ekonomski je situacija daleko manje ruzicasta nego u Australiji.
Drugo, u ovom delu sveta je zivot uopsteno sporiji nego u Srbiji, a na Novom Zelandu je to bas izrazeno plus je izolovaniji od Australije. Za mladog coveka nisam siguran da je to bas dobro, za penziju i porodicne ljude je odlicno.
Trece, NZ je dosta poostrio pravila dobijanja papira tako da su sad restriktivniji od Australije (5 godina treba provesti kao permanent resident da bi se dobio pasos, u Australiji je to 2 godine).

 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
212.178.230.*

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.06.2011. u 10:29 - pre 154 meseci
Citat:
volontirala je za jednog imigracionog agenta i napravila mu sajt i bazu podataka, sredila server. Onda je nakon toga na osnovu tog projekta i prethodnog radnog iskustva od kuce dobila posao programera koji sada radi.


Ovo je verovatno kljuc svega. Za Australiju dzabe su formalnosti, CV-jevi, lepe diplome ako nemas priliku da iz prve ruke nekom pokazes sta umes i znas...
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.06.2011. u 00:56 - pre 154 meseci
Donekle si u pravu. Istina je da u privatnim firmama, a narocito u manjim i srednjim preduzecima na prvom mestu se gleda sta znas i kako doprinosis svakodnevno firmi i da budes odmah spreman da radis tacno sta se od tebe trazi.
S druge strane ja radim na ogromnom drzavnom univerzitetu gde je situacija nesto drugacija. Mislim da je ovde vrlo moguce dobiti posao bez nekog narocitog iskustva, cak i vrlo dobar posao i onda lagano napredovati. Poznajem decka koji je nakon osnovnih studija (21nu godinu star) dobio posao u marketingu na univerzitetu i predstavljao isti na sajmovima u inostranstvu sirom sveta (a najvise u Aziji i Evropi).

Velike firme po pravilu svake godine zaposljavaju veliki broj diplomaca sa vrlo malo iskustva. One cak to i vole jer onda diplomce oblikuju tacno u kadar koji im treba (kao sto grncar formira cup od bezlicne gline).
Tako da uopsteno u javnim preduzecima i velikim firmama (ukljucujuci banke i konsultantske kuce) na prvom mestu se gledaju papiri, tj. da li si drzavljanin ili stalni resident (velike firme se uglavnom ne bakcu sa sponzorisanjem posto se uvek dosta ljudi prijavljuje za poslove). Za drzavna preduzeca gotovo iskljucivo moras biti makar resident da bi se prijavio, a cesto i drzavljanin.
Zatim, nakon statusa vize se dosta gledaju formalne diplome. Znam da kroz proces graduate programa vrlo tesko mozes proci i dobiti ponudu pozicije ako nemas vrhunske rezultate na studijama, ovo narocito vazi za banke i investiciono bankarstvo.

Opet, druga je stvar sa visim pozicijama gde se naravno na prvom mestu gleda iskustvo.

Tako da sve zavisi, kakvog je tipa firma, kakva je pozicija (entry, mid, executive) i koja je industrija u pitanju.
Za executive pozicije moj je utisak da jako dominiraju lokalci (rodjeni Australijanci-Anglosaksonci) i expati koji su vec bili executives negde drugde van Australije, a najcesce US.
Kako se postaje CEO i CIO to je vec misterija posto mi izgleda da su tu neke druge stvari vaznije od profesionalnih atributa (`prodati sebe`, shvatati organizacionu kulturu i politiku).



[Ovu poruku je menjao noskich dana 28.06.2011. u 15:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tivi.frm

Član broj: 287384
Poruke: 2
*.173.broadband5.iol.cz.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2011. u 18:09 - pre 154 meseci
Noskich i ekipa, veliki pozdrav i hvala za sve informacije i iskustva koja delite.


Ja imam zelju da upisem Bachelor studije u AU, ali imam slican problem kao i saccimo, mozda jos i tezi! Naime, ne posedujem >80K$ AUD na svom racunu, koje aus. ambasada trazi kao fin. requirements. Najuza porodica (roditelji, sestra) i ja bismo mogli da sastavimo oko 40-50 000 aud, ali to je to.
immi.gov.au kaze da AL3 studenti mogu da novcana sredstva za studije pokazu preko vise od jednog "sponzora", ali nije precizirano KO moze biti sponzor.
dalje: na immi.gov.au, za studentsku vizu za AL4 zamlje, jasno pise da mogu samo clanovi najuze rodbine, dok za AL3 (Srpski pasosi) nije precizirano. Da li to zaista znaci da "bilo ko" moze da da saglasnost da ce sponzorisati moje studije?
Znam od nekih ljudi koji su studirali u EU, kad su aplicirali/produzavali svoje studentske vize, takodje su morali da pokazu the evidence of funds. Ali oni su npr. tamo znali ljude kojima je to bukvalno bio "posao" - platis im odredjenu sumu novca, recimo 500-1000Eur (lupam sad), i oni FINANSIJSKI garantuju za tebe (tj. oni vec imaju na racunu recimo 50000 eur, izvestaj sa njihovog racuna se salje uz prijavu za vizu + njihova izjava/odobrenje da ce student moci da koristi ta sredstva). Ovakvi ljudi se tesko nalaze "preko neta", obicno stranci nakog odredjenog boravka u stranoj zemlji i posredstvom "starijih i iskusnijih" imigranata nekako dodju do ovakvih ljudi (tzv. middle man)

1) iz iskustva Vas koji ste vec u Australiji i mozda iz prica drugih stranih studenata tamo, da li je moguce naci nekoga ko bi Vam uz odredjenu novcanu nadoknadu "garantovao" svojim novcanim sredstvima? Da li AU ambasada zahteva da se dokazuje srodstvo/poznanstvo sa ovakvom osobom? Znaci ovo pitanje je vezano samo za studentsku vizu, i samo "financial requirements"

2) ukoliko zapravo i nije moguce da "bilo ko" pokazuje novac za Vas, ko onda moze da garantuje? Koja dokumenta se onda salju u Ambasadu, kao dokaz o fin.? Recimo da je Sponzor dugogodisnj porodicni prijatelj iz Srbije ili cak roditelj - trebalo bi stanje sa njegovog racuna, predpostavljam. Koji jos dokument priloziti koji bi dokazao da ja mogu da koristim ta sredstva? Da li je pismena saglasnost roditelja/sponzora dovoljna ili vec u samoj banci ja moram biti naglasena kao ovlasceni korisnik njihovog racuna? Da li i sponzor mora da dokazuje kako je zaradio novac (recimo ako je u pitanju privatna firma)

Zaista zelim da idem legalnim stazama i cenim to sto ne savetujete ljude da zanemaruju zakone i emigriraju u au kao sto su to Jugoshi radili pre 15-20 god. Imigracioni sistem se dosta poostrio od tada, a zakoni su tu da se postuju i Australijske vlasti sigurno nisu naivne.

Sa druge strane zaista zelim da studiram tamo, u ovom momentu me sprecava dodatnih ~40000 aud koje moram imati na racunu. Nekako verujem da od svih tih stotina hiljada studenata koji su u au, nisu svi u svojoj porodici imali 100 000 aud na izvol'te, zato bih zelela da cujem Vase iskrene savete da li/kolike su mogucnosti naci ili "profi sponzora" ili kako pravi poznanik moze da garantuje za mene?

unapred hvala za svaki odgovor!


 
Odgovor na temu

Aleksandar LJ
Ljubljana

Član broj: 287406
Poruke: 3
*.dynamic.t-2.net.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.07.2011. u 22:26 - pre 154 meseci
Noskich pozdrav,

danas sam naleteo na par tvojih zanimljivih komentara na forumu.
Vidim iz price da imas iskustva sa birokratijom u Australiji :) i da si otvoren za savetovanje :)

Ako bi mogao da me posavetujes oko moje mogucnosti dolaska u Australiju bio bi ti jako zahvalan.

Ukratko:

Sa suprugom zivimo u Ljubljani vec 3 godine.
Ona ima 28. a ja 30 godina.
Inace oboje smo iz Srbije, imamo srpski pasos.
Supruga je nezaposljena. Zavrsila Prirodno Matematicki Fakultet odesek Geografija.
Radila je kao pomocni isnstruktor aerobika i agent prodaje u turistickoj agenciji.
Ja sam zavriso Primenjenu Akademiju. (Graficki dizajn). Radim kao Art Direktor u
Advertajzing Agenciji Saatchi&Saatchi. Prednost ove agnecije je ta da je
internacionalnog tipa sa sedistem u Parizu i da kancelarije postoje svuda po svetu
pa i u AUS. Inace iza sebe imam nekoliko internacionalnih nagrada, festivala,
radnog isksutva u jos 3 agencije kao full time job, i par godina iskustva kao freelance
dizajner sa agencijama iz Srbije, Slovenije, Kipra...

Vec godinu dana razmisljamo o dolasku, gledamo forume, koliko toliko pratimo
imigracionu politiku, promene oko skilled workers politike. Problem je da ni moj,
ni njen posao nije na novoj listi sada od 1 jula. Znam da je i procedura malo
promenjena sa tim datumom. Kako smo tek sada krenuli aktivnije da radimo na
odlasku u AUS svaku savet bi dosta znacio.


Veliki pozdrav iz Ljubljane,



Unapred zahvalni
Aleksandar i Jana

 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland05.07.2011. u 01:18 - pre 154 meseci
Zdravo tivi,

Mogu ti samo reci kako je bilo u mom slucaju i kako se donekle ti dokazi o sredstvima mogu izbeci.
Ja sam bio podneo dva papira o finansijskim sredstvima: stanje u banci na racunu moje majke tokom tri meseca i overenu izjavu u opstini da je ona voljna da plati za moje skolovanje.

Sta mozes da uradis: upises studije koje traju kraci period vremena i onda treba da pokazes manji iznos novca nego da si direktno upisao studije u celokupnom trajanju. Onda ih kasnije produzis, a kada si u Australiji ne moras nista da dokazujes, dovoljno je da uplatis skolarinu pre pocetka semestra i prodjes lekarski pregled pa ce ti viza biti odobrena.
Ovo je teze izvesti za osnovne studije, kao postdiplomac imas daleko vise izbora da kombinujes studije tipa graduate diploma, master od jedne godine i slicno.
Mozda bi mogao da upises prvo kurs engleskog, a onda zatim osnovne studije, moguce da bi ti onda trazili samo da uplatis prvi semestar, mada ne garantujem.

Kada je rec o tome ko bi mogao biti sponzor stvarno ne znam, pokusaj da pitas ambasadu, mada koliko se secam oni nisu bili preterano korisni, samo su upucivali interesente na sajt. Mozda se to promenilo.
 
Odgovor na temu

tivi.frm

Član broj: 287384
Poruke: 2
*.173.broadband5.iol.cz.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.07.2011. u 21:25 - pre 154 meseci
Noskich, puno hvala za odgovor!
da....verovatno cu morati da probam neki kurs jezika prvo....:/...waste of time, ali verujem da se strpljenje isplati!

jos bih te nesto pitala, u vezi usyd-a (posto bih tamo takodje pokusala da apliciram). Citam ovde da si ti tamo zavrsio master studije, ne znam koliko si upucen i u bachelor studije:
- ovde sam zavrsila gimnaziju, opsti smer, odlican djak sva cetiri rezreda (skoro sve petice :)). Posto tamo nema "prijemnog", kolike su mi sanse da tamo budem primljena, jer je to ipak jedan od boljih univerziteta? Ja trenutno studiram pravo na BU, ali bih tamo verovatno pre pokusala Business studije, za koje sam shvatila da je velika navala.

- razmisljam cak i da posaljem prijavu pre Oktobra (kada je krajnji rok za prijave za March 2012 semestar, jer ( kako citam na njihovom sajtu) ako budem primljena mogu da pomerim/defer pocetak studija za July '12 Semestar - taman da kupim malo vremena i pokusam da resim problem sa dokazivanjem finansija).
Da li mozda znas koliko dugo se ceka na odgovor o prijemu na fax? I kada vec treba da se uplati prva rata skolarine? I uopste, da li vazi pravilo "first come, first served", tj. bolje poslati prijavu sto ranije, dok se mesta ne razgrabe.

Izvini sto te maltretiram, pokusavam da stvorim neku sliku kako stvari tamo funkcionisu, mada sad sam sve vise i vise za ideju da odem na 3-4 meseca na ELICOS vizu, i sama vidim da li ide ili ne, nakon toga vratim se u Srbiju i ako sve bude ok (primljena na fax, dovoljno novca na racunu) ponovo se prijavim sledece godine za Higher Education vizu....hmmmm zvuci prosto, mada sumljam da ce tako i biti :)


jos jednom hvala za sve informacije!



 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.07.2011. u 01:14 - pre 154 meseci
Sydney Uni nije jedan od boljih, vec je minimum medju prva tri (ostala dva su Australian National Uni - odlican ako hoces da se bavis naucnim radom u Kanberi i Melbourne Uni - jake biznis studije i pravo). Po reputaciji je daleko najprepoznatljiviji univerzitet van Australije, a po velicini je drugi u Australiji (prvi je Monash cini mi se).

Velika je razlika izmedju upisa master i osnovnih studija. Master je vrlo lako upisati sa izuzetkom specijalizovanih oblasti tipa medicine.
Za osnovne koliko znam kandidati iz velikog broja zemalja ciji obrazovni sistem nije uskladjen sa nekim medjunarodnim-anglosaksonskim standardom (ne znam tacno kako se zove) moraju da pohadjaju pripremne studije za univerzitet godinu dana. Svi mainland Kinezi to rade na primer.
Za ostalo stvarno ne znam vise da ti kazem, najbolje ti je da direktno kontaktiras univerzitet i pitas, a mozes i da konsultujes obrazovnog agenta kojeg sam ja koristio: Andrew Smith http://www.aiec.hu/ . On NE naplacuje usluge, vec dobija proviziju od univerziteta kada se upises. Zivi u Budimpesti i olaksava ti dosta posao pri upisu, ali nemoj mu verovati bezrezervno posto ce pokusati da te nagovori da upises studije za koje on dobija najvecu proviziju. Tako je meni preporucivao jedan drugi univerzitet, ali sam ga ja ignorisao.

I na kraju nesto sto stalno ponavljam - ako zelis da dobijes papire moras upisati studije u oblasti koje su deficitarne ovde. Moras dugo i pazljivo da razmotris koja je oblast najbolji balans za tebe.

U moje vreme su se dokumenta i dalje slala postom, danas za neke unije je dovoljno da apliciras online. Ja sam na odgovor cekao mozda mesec do dva posto je trebalo poslati dodatnu dokumentaciju a dokumenta su isla rutom Srbija-Budimpesta-Sidnej. Ako saljes preko DHL-a verovatno je kraci period.

Ako se dobro secam ti moras da uplatis skolarinu za prvi semestar da bi dobila jedan broj koji je potvrda da si platila i tek onda sa tim brojem mozes da dobijes vizu.
Opet ponavljam, `u moje vreme` (pre 4 godine) ambasada bi prvo proverila svu dokumentaciju pa bi ti onda potvrdila da li si po njima `autentican`kandidat ili ne i tek onda nakon te potvrde placas skolarinu i nakon toga se finalizuje proces za dobijanje vize.

U Australiji uvek i za sve vazi pravilo first come, first served. Mada, moj je utisak da ovde nema striktnih kvota koliko studenata moze da se upise na neke studije. Ako se upise vise nego sto je planirano pretpostavljam da regrutuju dodatne predavace, a ovde se sve zgrade dele tako da sam ja kao student business information systems imao predavanja izmedju ostalog i u zgradi za Civil Engineering studente.

Tokom prvog semestra kada smo imali predmete opsteg tipa bilo je preko pedeset ljudi u amfiteatru, a studenti su bili podeljeni na 5-6 grupa. U poslednjem semestru sam pohadjao vrlo usko specijalizovan predmet gde nas je bilo cetvoro polaznika.


[Ovu poruku je menjao noskich dana 07.07.2011. u 03:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zlocesti_bn

Član broj: 287733
Poruke: 192



+18 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2011. u 15:57 - pre 154 meseci
Pozdrav dobri ljudi. Interesuje me kakve su sanse da neko iz Bosne i Hercegovine dobije vizu za posao u Australiji i preko kojih agencija je najbolje trazit posao.Hvala.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
143.240.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.07.2011. u 16:38 - pre 154 meseci
Postovani,
Molim odgovor9nilo bi najbolje ko je vec tamo u AU.
Da li ja 43 godine,dipl.ing tekstila profesor u specijalnoj skoli sa polozenim defektoloskim 8 ispita da bi mogao da radim sa decom posebnih potreba,
Supruga 37 godina,profesor Informatike,radi kao profesor informatike u Gimnaziji,vredi da sada podnesemo za iselenje ako se uzme u obzir da proces traje 2 godine.
Pitam jer ovde je ludnica i ne mogu vise ista da trpim.
Mi smo kontaktirali neku agenciju ali nam je trazila 12 hiljada AU dolara da sve zavrsi od pocetka do kraja,ovo me interesuje ko ima iskustva da li se moze sa tada 45 godina naci neki ozbiljan posao.
Ako neko sa iskustvom kaze da vredi,iscitavam ovoi ponovo i predajem.
E da mi smo mislili na zenu jer poznaje odlicno jezik,nema toefl,a boze moj polagace,moje je osnovno ali ima da ga ucim da im ne platim 3200 Dolara da bi me tamo ucili,imamo cerku 9 godina.
Hvala Unapred.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 04:04 - pre 154 meseci
@zlocesti - do sada nisam cuo ni za jednu ozbiljnu agenciju na `nasim prostorima` koja zaista nalazi posao i sprovodi preseljenje u Australiju; sa druge strane cuo sam za agencije koje su prevarile svoje klijente tako da bih ti savetovao da agencije izbegavas.

Ako imas zavidno iskustvo i znanje u nekoj od deficitarnih profesija (uglavnom IT, medicina, inzenjerski poslovi, racunovodstvo) onda mozes da ili trazis posao direktno online ili da se prijavis za iseljenicku vizu.

Nesto rizicnija varijanta je doci na turisticku vizu, naci posao, zatim napustiti Australiju u neku od obliznjih zemalja (najjeftinije je otici do Novog Zelanda za najveci deo Australije) i onda tamo izvaditi radnu vizu posto se turisticka viza ne moze pretvoriti u radnu unutar Australije.
U najvecem broju slucajeva ovo ne bih preporucio izuzev za ljude koji imaju solidnu ustedjevinu i radno iskustvo u inostranstvu pa im oko 5 hiljada dolara troska nece pretrano puno znaciti, a ako ne nadju posao i mogli bi onda da zaista borave samo kao turisti.
Zackoljica je da za sve obliznje zemlje je drzavljanima sa `nasih prostora` takodje potrebna viza (Indonezija, Papua Nova Gvineja, Novi Zeland).
Jedna od opcija je Fidzi za koji su letovi dosta jeftini, kao i smestaj.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 04:15 - pre 154 meseci
@jedy Godiste aplikanta se racuna u trenutku posnosenja prijave, ako prijavu podneses jedan dan pre nego sto napunis 45 godina onda se tokom obradjivanja prijave racuna da imas 44 godine. Supruga moze da se prijavi kao profesorka informatike u srednjoj skoli, ti bi mozda mogao da se prijavis za profesiju `Special needs teacher`. Morate da proverite da li biste mogli da dobijete licencu - institucija koja daje licence za vase profesije je AITSL (formerly known as TA): http://www.aitsl.edu.au/assessment-for-migration.html

Najvaznije za vas su licenca i test engleskog IELTS; ako zadovoljite ta dva preduslova i imate dovoljan broj poena mozete da se prijavite.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
42.242.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 12:49 - pre 154 meseci
Hvala na brzom odgovoru.
Da li je moguce da nam treba 12 hiljada dolra,ja kontao da treba nekih 8 hiljada AU dolara.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 14:32 - pre 154 meseci
Za sta 12 hiljada? O cemu govoris?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.254.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 15:08 - pre 154 meseci
Sve sto se tice emigracije u Australiju mozes sam da zavrsis. Nemoj nikom ni dinara osim za autorizacije od zvanicnih organa. A naopako nekom 12 hiljada dolara za nesto sto ne mogu da ti garantuju.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 15:26 - pre 154 meseci
Sto se tice 12 000$ mislim da je to realna suma.

Da objasnim:

Ako idu preko Professionals and other Skilled Migrants visa programa cene viza su sledece:

1st instalment - $2960

2nd instalment - $4110

Cene variraju od tipa vize (Sponsored, Regional Sponsored ....) ali su tu negde.

http://www.immi.gov.au/allform...ssionals-outside-australia.htm

Na ovih ~7000$ treba dodati i dve avionske karte i gomilu novca za nostrifikaciju, overu i slanje postom dokumenta pa se dolazi vrlo lako do 12 000$.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
42.242.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.07.2011. u 15:41 - pre 154 meseci
Zahvaljujem svima na trudu.
Nego niko mi nije odgovorio na kljucno pitanje,da li se isplati uci u tu pricu,ako se uzme da cu ja za 2 godine imati 45 a supruga 39.(pitam da mi nije malo kasno)
Sto se tice aplikacije krenucemo od supruge jer je kod nje sve jasno,profesor informatike i radi kao profesor informatike,
ipak je kod mene to malo komplikovano.
Da normalno da ne planiram nikome da dam ni dinara(pa ovde kada covek sve iscita sve ce i saznati)
Ajde mozda i trba tolika svota,ali mislim da je to malo previse.mada skupicu i toliko samo da odjasem odletim odavde.
Za koju regiju da konkurisemo.
Pozdrav i Hvala svima unapred.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.07.2011. u 01:37 - pre 154 meseci
Ne znam mnogo o offshore aplikaciji posto sam bio onshore aplikant, ali koliko vidim ovde pise:
The 2nd instalment of the Visa Application Charge for dependents aged 18 years or over with less than functional English must be paid before the visa is granted.

Znaci, druga rata se placa samo ako partner ili roditelj ne govore engleski na zadovoljavajucem nivou (mislim da je functional 5 ili 6 na testu IELTS).
Avionske karte vise nisu toliko skupe kao pre, povratna sa Air Asia iz Pariza je oko 1200 dolara ako se kupi na vreme.
Prijava za licencu, overa i postanski troskovi ne mogu biti zajedno iznad 500 dolara.

S druge strane, ne bih preporucio da se dolazi sa najminimalnijom mogucom svotom novca posto se pravo na socijalnu pomoc dobija tek nakon 2 godine boravka kao stalni rezident.
Sto vise novca obezbediti kao podrsku za imigraciju to bolje.
Takodje bih preporucio makar u pocetku svodjenje troskova na minimum.
Previse je slucaja ljudi koji se troskare, a zatim se zale kako nemaju ni dolara.
Troskovi se lako mogu znacajno smanjiti - koristi se javni prevoz za koji se kupuje karta za duzi period, zivi se dalje od centra u manjem stanu ili se iznajmi soba u stanu koji se deli sa drugima, proveravaju se cene pre kupovine itd.

Cesto se ovde postavljaju pitanja da li se isplati otici i sta se moze ocekivati.
Niko nije gatara da prorice buducnost, potencijalni emigranti moraju da shvate da nista nigde nije garantovano i da je rizik i preuzimanje rizika i odgovornosti na sebe neizostavan i neizbezan deo odluke.
Drugim recima ko nije spreman da izgubi ne moze ni da dobije.

Ja mogu da ti kazem da je za mene dolazak u Australiju verovatno bila najbolja odluka u mom dosadasnjem zivotu. Mada, istovremeno da je sveukupno to bio lak proces bez zrtvovanja nije, jako dugo vremena se moralo raditi na tome i istrpeti ulaganje truda bez direktne nagrade sada i ovde, godinama.
S druge strane to je moja prica i tu se zavrsava. Kako bi bilo/ce biti drugima je prica sa sebe.
Ako neko ocekuje da ce njegov zivot biti znacajno bolji odmah nakon sletanja na aerodrom u Australiji onda ce takva osoba najverovatnije biti razocarana. Cesto u pocetku moras da se zrtvujes i da cak zivis gore nego pre da bi u buducnosti mogao da zivis bolje.
Od velikog broja ljudi koje sam upoznao na univerzitetu neki dobiju papire i posao i zadovoljni su, neki ne dobiju i vracaju se u zemlju iz koje su dosli.
Sta je razlika izmedju ove dve grupe? Mislim da je kljucno biti sto vise informisan o svemu i pre i nakon sto se dodje (ja sam na primer proveravao pravila imigracije svakodnevno dok nisam dobio papire) i dati sve od sebe da se uspe, probati sve opcije (svojevremeno kao student sam isao od radnje do radnje po gradu i davao rezimee iako sam znao da je verovatnoca pronalazenja posla na ovaj nacin minimalna).

Ako i pored svega ne uspes makar znas da si probao sve sto je bilo do tebe.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 14.07.2011. u 04:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
212.178.238.35



+304 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.07.2011. u 14:41 - pre 154 meseci
Da tako sam i ja razumeo,da se placa samo ako drugi ne zan engleski.
Kada smo vec kod engleskog da li preporucujete da platim casove privatno,ili da na netu iscumam neke online ucenje ili ti cd preko PC.
Pitam ovo jer moj engleski je je osnovni(ucio ruski),.
Citajuci postove shvatio sam da moram naci nesto sto se specijalno odnosi bas za polaganje IETFL testa,jer ispada da postoji razlika u samom pristupu znanja engleskog.
Sto se tice same emigracije ili ti iselenja,Shvatio sam i znam da nemogu vise kada tamo odem,da nosim crveni dnevnik i napred,nego use i u svoje kljuse,nego sam mislio da li ima neke diskriminacije u vezi primanja na posao kao ovde kod nas(prvo ti traze da si mladji od 30 goidina,onda ti trazi da znas engleski jezik,pa da si zavrsio taj i taj faks,pa da imas iskustvo ,i ko zna sta sve.)
Jer meni se onda 9verovatno zakasnio) ako ima ovakvih budalastina,kontam ko ce me sa 45 godina primiti da radim,9mada citajuci nisam primetio da su bas klasicno kapitalisticko drustvo u smislu samo rad,nego i taj rad je kako cenjen,tako i izbalasiran,ajmo reci standardizovan.
Koja oblast AU je najeftinija za zivot a da ima prosperiteta.
Hvala na pomoci.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115349 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.