Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115331 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-3.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.08.2011. u 12:21 - pre 152 meseci
http://lmgtfy.com/?q=ielts+srbija
;)
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

milloske
ivan milosevic
srbija

Član broj: 289886
Poruke: 2
77.243.20.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.08.2011. u 07:20 - pre 152 meseci
Pozdrav svima
Devojka i Ja se razmisljamo o odlasku iz ove nase zemlje. Ja predlazem Australiju. Procitao sam par stranica u nazad i nisam nasao ni jednog agenta koji radi poslove za iseljenicke vize. Ako ima takvih nek se jave na pp ili na mail.
Hvala
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland31.08.2011. u 12:10 - pre 152 meseci
Sve mozes sam da uradis i ustedis 1500-2000 dolara za usluge agenta.

 
Odgovor na temu

davords
davor mocic
stzr elkomont
doboj

Član broj: 254970
Poruke: 6
188.124.205.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.09.2011. u 18:15 - pre 152 meseci
Pozdrav svima...
Pitanje za Noskichaa>>>

Mozes li mi reci sta znace ove oznake u SOL listi: kao npr:VETASSES,TRA,itd...

I nemogu nigdje pronaci koliko bodova nosi naprimer aplikacija za neku drugu oblast,npr.tasmaniju ili victoriju,posto mi je javljeno da je puno lakse uspjeti dobiti visu za manje naseljene oblasti.
 
Odgovor na temu

dragana duvnjak
učenik
derventa bih

Član broj: 290044
Poruke: 3
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.09.2011. u 18:18 - pre 152 meseci
e cao svima vec sam onako malo povrsinski počela čitati ovu temu zaista je velika.....vec od 2001 moja porodica i ja pokusavamo da dobijemo papire za australiju..medjutim za tih par godina kolkiko smo pokusavali dobili smo 7 odbijenica...ni žalbe nisu pomogle..moja majka ima tamo dosta sponzora 2 brata 2 sestre jednog ujaka....ali nažalost nista ..... oni tamo su u australiji osigurali i smjestaj i zdravstvo i osiguranje i sve ostalo...kad su ovi moji isli u ambasadu u bg na razgovor na sva pitanja su istinito odgovorili...oni sumnjaju da su dobijali odbijenice zbog toga sto im je moj stari rekao da je bio u ratu pa su možda posumnjali da je neki ratni zločinac ili sl. a nije naravno...e sad mene interesuje da li ima smisla ponovo sve pokusavati posto nismo nista pokusavali od 2007...kakva su sad pravila jesu li snizili kriterijum jednostavno da li je sad lakse da se nekako dodje do te vize?? hvala unaprijed
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.09.2011. u 03:56 - pre 152 meseci
Skracenice su institucije koje dodeljuju licencu da je neko pogodan za odredjeno zanimanje na osnovu obrazovanja, obuka i radnog iskustva (ovde je lista tih institucija http://www.immi.gov.au/asri/).
Taj sajt (immi.gov.au) je sajt federalnog biroa za imigraciju.
O posebnim uslovima za sponzorstvo neke od drzava ili teritorija moras da citas na njihovim lokalnim sajtovima. Stavi u google naziv drzave/teritorije koja te interesuje i sponsored immigration visa.

Dragana, vi ste imali deset godina i za tolike godine ste mogli zavrsiti i studije u oblastima koje su trazene i nauciti engleski ako ga u to vreme niste znali i steci iskustvo u struci i ustedeti novac za dolazak ovde.
Ako vi za tolike godine nista od toga niste uradili i samo cekate da dobijete sponzorstvo na osnovu spajanja porodice onda ne verujem da bi vam zivot ovde odgovarao.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 05.09.2011. u 01:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

davords
davor mocic
stzr elkomont
doboj

Član broj: 254970
Poruke: 6
188.124.205.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.09.2011. u 21:28 - pre 152 meseci
Pozdrav posle malo pauze...

Ja polako pripremam IELTS i zavrsavam sa papirologijom...Cvrsto sam odlucio da idem u Australiju ili novi Zeland. E sledece pitanje je:

1.Verifikacija diplome- gdje trebam poslati tacno.

2.i ako je neko upucen o imigraciji za Novi Zeland,posto koliko vidim da kod njih se prvo gleda radno iskusto pa tek onda diploma.Nazalost sad kada sam preveo diplomu na engleski neslaze mi se ni sa jednim zanimanjem sa SOL liste.
Npr.zavrsio sam skolu Trgovacki tehnicar 4 godine.a sudski tumac mi je preveo zanimanje kao SHOP ASISTENT.
Medjutim ovaj naziv zanimanja dobijaju ljudi koji su i mjesec dana proveli radeci u marketima po njemackoj ili nekoj drugoj zemlji sto znaci od diplome NISTAAAAA!!! A sto se tice radnog iskustva,vec osam godina radim kao Prodavac tehnickih uredjaja,monter i serviser klima i rashladne tehnike,(sto se veoma trazi u obje zamlje). Tako da sad ne znam sta da pokusam Australija ili Novi Zeland?

Savjet mi je veoma potreban,i...
Australija-gdje se salje diploma za verifikaciju?

Novi Zeland-isto pitanje (nasao sam neke postove ali sam se vise zbunio,jer jedni kazu u London u ambasadu,jedni u Bon,a neki u novi zeland)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.09.2011. u 13:37 - pre 152 meseci
Sa takvom strukom i obrazovanjem ne mozes dobiti iseljenicku vizu za Australiju.

 
Odgovor na temu

jzba
Beograd

Član broj: 290617
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2011. u 00:30 - pre 152 meseci
Pozz svima posebno noskich-u!
Na pocetku, matori hvala ti na svemu, do sad sam samo citao ali eto, red je da se ukljucim :)
Elem, supruga i ja pocinjemo sa radom na migracionoj vizi (GSM), imamo cerkicu od 20 meseci a mi imamo po 32. Skolovani smo (ona fax ja doduse ne) i radimo u struci. Nosilac vize bi bio ja.
To je sto se tice backgrounda :)
Pre neki dan me je obradovala nova lista na kojoj se nalazi moje zanimanje (graphic designer) ali mi nije jasno zasto je pod State and Territory SOL i sta mu dodje taj VETASSESS?!? Ako neko moze da mi objasni.
Trudim se vec duze vreme da prokljuvim immi.gov.au sajt ali mi nekako deluje da se vrtim u krug i da je previse komplikovano. Ipak je u pitanju velika odluka otici u tako daleku zemlju, i velika lova koja se investira u ceo poduhvat tako da ne bih rizikovao dok sve ne uklavirim do sitnih crevaca.
Mi smo kapirali na prvom mestu Sidnej pa tek onda sve ostalo ako bas ne moze Sidnej, da sad ne navodim razloge za takvu ideju. Spremamo IELTS pa lagano, sta nam Bog da.
 
Odgovor na temu

Buranija
Ja Licno

Član broj: 290629
Poruke: 3
92.36.172.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2011. u 11:55 - pre 152 meseci
Cao ljudi,
Imam jedno pitanje vezano za iseljenicku vizu.

Ja i vjerenik zelimo iseljenicku vizu za australiju...citala sam njihovu stranicu ali je mnogo komplikovana sa hiljadu razlicitih viza i nemogu da nadjem pravu za nas. Mi smo tek poceli sa raspitivanjem prije par dana i vecina nase familije koji su tamo neznaju kako se to radi po novom, svi su izasli na humanitarnu vizu ili preko pasosa familije kako se prije moglo. Naravno mi smo se kasno sjetili ali bolje ikad nego nikad. Zanima me dali nam neko moze reci za koju vizu da se prijavimo. Ja imam 25 a on 28, ja sam graficki dizajner a on je varioc imamo preko 3 godine radnog iskustva ali na crno...mogli bi skupiti reference i dokaze od starih poslodavaca ali je pitanje dali ce to da nam vazi. On je pored toga sto je varioc zavrsio fizicku zastitu i ima 1 godinu radnog iskustva kao zastitar i oboje smo zavrsili CISCO akademiju za network associate. Engleski znamo solidno...e sad koliko je znanje njima potrebno meni bas nije jasno...i taj ispit engleskog...dali bi neko izvrsio u ambasadi. Inace smo iz Sarajeva BiH.
Ja sam radila i par mjeseci za OSCE u posmatrackim misijama...i da...imamo tamo mnogo familije.

Inace prije par mjeseci nam se desila jako ruzna stvar...dobili smo otkaz jer nam ime ne odgovara, jer su vehabije kupile firme u kojima smo radili...i od tada neuspjesno pokusavamo naci posao. Ova nasa zemlja ide na gore iz dana u dan i odlucili smo se za iseljenje jer zelimo siriti porodicu a ovdje je to nemoguce.

Hvala unaprijed za svaku pomoc

P.S. naravno ako bi dobili vizu, odma bi upisali njihov neki fakultet. Neznam dali nam je to plus ili minus
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2011. u 12:50 - pre 152 meseci
@jzba Ako je pod State and Territory SOL to znaci da se prvo prijavljujes za odobrenje drzave ili teritorije u Australiji za vizu. Svaka drzava/teritorija ima svoju listu i ti mozes da se prijavis samo za delove zemlje u kojima je tvoja profesija na listi. Ako na sajtu NSW ne mozes da je nadjes onda ne mozes ziveti u Sidneju prve dve godine vec tamo gde je struka deficitarna.
VETASSESS je jedno od tela koje vrse akreditaciju, tj. potvrdjuju da si ti pogodan za obavljanje odredjene profesije ovde na osnovu obrazovanja i iskustva.

@Buranija Iskustvo na crno nije validno i prema tome ne mozes da se prijavis za iseljenicku vizu.
 
Odgovor na temu

Buranija
Ja Licno

Član broj: 290629
Poruke: 3
92.36.172.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2011. u 13:39 - pre 152 meseci
Jos jedno pitanje...kada bi na ovu CCNA diplomu dodala jos Microsoft System Engineer da li bi mi se to bodovalo kao priznati kurs, skola ili nesto drugo? S obzirom da je CCNA 2 godine a Microsoft SE 40 sedmica?
 
Odgovor na temu

novibl
Banja Luka
BiH

Član broj: 283113
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.09.2011. u 15:11 - pre 152 meseci
Pozdrav prijatelji.
Ja i supruga želimo da napustimo ovu državu - BiH.
Ja sam diplomirani ekonomista, radim u banci preko 2 godine na specifičnim poslovima. Supruga završava studije pedagogije i planiramo da uskoro diplomira. Žarko želimo otići u Švicarsku, ali to je izgleda nemoguća misija. Načitao sam svega po internetu danima. Vidim da je ova tema jako jako opširna.

Kakve su naše šanse da se dopiju papiri za Australiju ili Novi Zelend. Ako imamo bilo kakve šanse recite pa da tražim onda ostale informacije. Umorili smo se od ove države.
Engleski poznajemo osnovno ali mislim da bi ga brzo savladali

Hvala unarpijed svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 01:37 - pre 152 meseci
Ako zelis da dobijes akreditaciju za profesiju network engineer prvo proveri da li je ta profesija na SOL: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/
Ako jeste proveri koji su uslovi dobijanja licence ovde: http://www.acs.org.au/

@novibl Ne mozete se prijaviti za iseljenicku vizu jer vase profesije nisu deficitarne, pogledajte ovde koje su struke trazene: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/
 
Odgovor na temu

Buranija
Ja Licno

Član broj: 290629
Poruke: 3
92.36.206.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 09:01 - pre 152 meseci
Imam jos par pitanja...koja je razlika izmedju Schedule 1 i Schedule 2 jer je moja...graficki dizajner na toj drugoj listi, a od vjerenika je na prvoj? Da li je moguce NAATI zavrsiti preko interneta, kao sto je to slucaj za cisco i microsoft? I ako mi nista ne upali...hoces li se ozeniti za mene hahahahahaha salim se :)
 
Odgovor na temu

slobx

Član broj: 159653
Poruke: 65
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 09:55 - pre 152 meseci
Naravno kao i svi i ja imam pitanje za noskich-a koji je svojim zalaganjem na ovom delu foruma pomogao mnogima pa se nadam da ce i meni.

Naime, prica pocinje kao i sve ostale. Nezadovoljstvo zivotom u Srbiji zelimo da zamenimo zivotom u belom svetu. Devojka i ja smo se oducili da napustimo Srbiju a kao destinaciju smo odabrali Australiju iz vise razloga.

Devojka je zavrsila fakultet i ima zvanje diplomiranog ekonomiste a zar par meseci ce dobiti zvanje master ekonomskih nauka (Diplomirani ekonomista-master). Radi u call centru 2 godine i nije radila u struci

Moje zanimanje je elektrotehnicar elektronike (srednja skola). Radim 3 godine u call centru i nisam do sad radio u struci

Devojka ima rodbinu u Brisbejnu koji su tamo 10 godina (tetka i njen muz).

Znanje engleskog je odlicno i moje misljenje da bi smo za 9 meseci-godinu dana polozili IELTS sa minimum 7 bez problema

Spremni smo na sve mogu vizne varijante ali me zanima Vase misljenje da li postoji mogucnost da apliciramo za neku od viza ili ne

Unapred zahvalan na odgovoru

Pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 12:46 - pre 152 meseci
Lepo pise:
the State and Territory SOL (schedule 1 and 2) – relevant only for GSM applicants who are nominated by a State or Territory government agency under a State Migration Plan.
Sta ovde nije jasno? Ako se prijavljujes za sponzorstvo odredjene drzave ili teritorije ides na the State and Territory SOL, sve ostale aplikacije the current SOL.

Ne razumem zasto ljudi lepo ne mozete da nadjete javno dostupne informacije sami, niko vam nece pomoci ako prvo sami sebi ne pomognete: http://www.naati.com.au/PDF/Bo...itation_by_Testing_booklet.pdf Ukucas u google NAATI i ispod glavnog linka imas ovaj link ka booklet.

@slobx Jedino da okusate srecu sa studentskom ako imate novca pa da pokusate da dobijete papire na osnovu toga. Ako rodbina ima svoju firmu mozda bi mogla da sponzorise za privremenu radnu vizu. Sve u svemu situacija vam nije bas sjajna pre svega sto: ekonomista nije deficitarna struka, elektrotehnika jeste ali ti treba minimum fakultet i 3-4 godine radnog iskustva u struci.
 
Odgovor na temu

dzekildr
marinko magda
mashin bravar,prva petoletka
beograd

Član broj: 290677
Poruke: 6
77.243.20.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 13:37 - pre 152 meseci
Dobar dan svima.ja sam nov na ovom forumu i uclanio sam se jer mi je hitno potrebna vasa pomoc.radi se o: moja sestra se udala za coveka koji zivi u autraliji.brak je sklopljen u srbiji jer je taj isti covek ovde dosao radi sklapanja braka.onda se on vratio u australiju dok je moja sestra ostala ovde sa malim detetom (dete nije njegovo,nego njeno iz prvog braka).aplicirali su za vizu i posle6,7 meseci dobili su ona i dete iseljenicku vizu (na kojoj pise njegovo ime,ne znam zbog cega)za nekih 20 dana ona bi trebala da otputuje u australiju,medjutim problem je sto je daljina i nenormalno ponasanje njenog supruga kao i njegova nezainteresovanost za nju i dete ucinila to da se oni mnogo udalje i da svaki nihov razgovor telefonom peraste u veliku svadju.definitivno zeli da se razvede,ali ne zna kako to ide.moje pitanje je kako ona to moze uciniti,da li joj sledi neka imovina,da li ce taj njen muz morati da plati nesto njij,da li moze da se razvede a da ne ode u autraliju i sve ostalo sto prati to pitanje???????inace taj tip je malo psihicki poremecen,brak je bio sklopljen iz neke ljubavi ali se vrlo brzo sve to promenilo.moje sestra je pretrpela veliki psihicki pritisak zbog njegovog ponasanja i ophodjenja prema njoj i detetu.pretpostvljamo da bi i on hteo da se razvede,ali ga neki zakon verovatno sprecava da to uradi na svoju inicijativu.ne znamo sta je u pitanju.MOLIM VAS ako neko zna neka kaze sta trea da uradimo,i neka neko kaze da li moja sestra moze da ima neku finansijsku korist od razvoda.inace aj covek i zasluzuje da plati za sve ove muke koje je naneo njoj i malom detetu.hvala.... p.s. odgovor mi je potreban sto pre jer se lizi dan njenog zakazanog leta u australiju.
 
Odgovor na temu

slobx

Član broj: 159653
Poruke: 65
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 14:03 - pre 152 meseci
@noskich Zahvaljujem na brzom odgovoru. Postavio bih ti jos samo par pitanja. Naime, da li je dovoljno 50000e za studiranje jednog aplikanta (koliko sam gledao na sajtu jeste ali me zanima tvoje iskustvo)? Da li je dovoljno da budemo u braku da bi isli zajedno i ako ne koji su uslovi potrebni? Iz tvog iskustva, da li moze da se ide na neki intezivni kurs jezika u zamenu za studiranje?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

jzba
Beograd

Član broj: 290617
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.09.2011. u 23:37 - pre 152 meseci
@noskich
dvoklik ti se pozlatio (isplatio) :)

Polako sklapam kockice u glavi ali mi nije jasno, kako da znam u kojoj drzavi traze moje zanimanje? Debilno pitanje ali ne znam :( I gde onda apliciram za GSM i naravno, gde se vrse testovi? Malo mi je sve to konfuzno.
Kad odem na taj VETASSESS tek mi tamo nista nije jasno. Da pojasnim, balvan sam totalni za administrativne poslove, obicnu uplatnicu jedva da znam da popunim, ali se mesecima muvam po immi.gov.au pa sam se koliko toliko ubacio u prichu.
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115331 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.