Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115323 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tokanovic
Loznica

Član broj: 278094
Poruke: 6
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2011. u 09:38 - pre 159 meseci
Ma ok . Svemi je to jasno .Drzim radnju u Srbniji vec 5,5 god , pre toga radio sa ocem jos toliko . Radnog iskustva imam , u papire sam krenuo , engleski polagao ranije i prosao iz cuga ( ali nisam ni usao u proces tada , tu sam stao ), smatram da bih cu i sada zadovoljiti uslov .
U sve sto sam radio , ulozio mnogo truda , pa cu i u ovo , to nije problem .
Jedino sto sam trazio je da ti sve papire koje imam posaljem , ti procitas , kazes sta mislis- ok ili nije . Ako nije das mi sugestiju sta bi mozda jos trebalo , ja dodam i posaljem .
U svakom slucaju hvala
pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland27.01.2011. u 12:01 - pre 159 meseci
Izvini, ali ja nisam imigracioni agent. Ovde udelim neki savet iz dobre volje, ali to sto tebi treba je usluga imigracionog agenta, a to kosta ovde oko 1400 dolara.
Moj ti je savet nista ne radi preko agenta vec uzmi nekoliko dana i iscitaj ta 2 sajta koja sam ti naveo.

[Ovu poruku je menjao noskich dana 27.01.2011. u 14:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Black.Swan
Novi Sad

Član broj: 277853
Poruke: 58
*.mynsn.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland28.01.2011. u 16:02 - pre 159 meseci
Citat:
noskich: To je individualna stvar, niko ti to ne moze reci. Moras sam za sebe da otkrijes.

Ako hoces rezultate moras da ulozis trud. Da bi dobio moras prvo da das.
Nekada moras da cekas jako dugo na plodove svog rada.


Kako mozes da kazes da je to individualna stvar,ocigledno nisi razumeo pitanje..Pitao sam gde mogu da vidim kako se te stvari boduju (pre svega mislim na prosek iz srednje skole),da li diplome sa raznih takmicenja mogu da mi pomognu pri konkurisanju za neki fax...I nisam od onih koji ceka na "plodove" svog rada..Ako ne uspem sa Australijom pokusacu sa nekom drugom zemljom..Pozdrav
I just want to be perfect.......
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.static.tpgi.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.01.2011. u 01:23 - pre 159 meseci
Mozes ti da konkurises na koji god univerzitet hoces da se prijavis, ali stipendije za srednjoskolce iz stranih zemalja skoro da ne postoje na ovom svetu, toliko su malobrojne.
U Australiji definitivno ne postoje. Jedina mogucnost za koju znam su stipendije japanske vlade.
 
Odgovor na temu

Black.Swan
Novi Sad

Član broj: 277853
Poruke: 58
*.mynsn.net.



+3 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.01.2011. u 10:01 - pre 159 meseci
Citat:
noskich: Mozes ti da konkurises na koji god univerzitet hoces da se prijavis, ali stipendije za srednjoskolce iz stranih zemalja skoro da ne postoje na ovom svetu, toliko su malobrojne.
U Australiji definitivno ne postoje. Jedina mogucnost za koju znam su stipendije japanske vlade.


Hvala!!!
I just want to be perfect.......
 
Odgovor na temu

tokanovic
Loznica

Član broj: 278094
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland29.01.2011. u 11:02 - pre 159 meseci
>

--00163630ff89dc8d92049afa02ac
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

meni saljete poruke !!!!!!!!!! Prekontrolisite malo...<br>Pozdrav<br><br><br><div class="gmail_quote">2011/1/29 Black.Swan <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">&gt; (noskich: /p2798186 ):�Mozes ti da konkurises na koji god univerzitet hoces da se prijavis, ali stipendije za srednjoskolce iz stranih zemalja skoro da ne postoje na ovom svetu, toliko su malobrojne.<br>

<div class="im">&gt; U Australiji definitivno ne postoje. Jedina mogucnost za koju znam su stipendije japanske vlade.<br>
<br>
</div>Hvala!!!<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2798262" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2798262</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:180029:26c70d2986af0a163fa088ac647c3115<br>
 
Odgovor na temu

MarkoBalkan

Član broj: 141124
Poruke: 1624
178.160.110.*



+19 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland06.03.2011. u 12:11 - pre 158 meseci
ispričavam se što upadam kao padobranac.

slučaj jednog kolege.
po zanimanju je električar/elektroničar s 20 godina iskustva, ali zna projektirati scheme, programirati mikrokontrolere u c-u, radio na održavanju, simulacije itd...

kod prijave je stavio električar/elektroničar/elektrotehničar, dobio certifikat od firme gdje je radio s opisom njegovog radnog mjesta i dobio odbijenicu s obrazloženjem da je prekvalificiran za radna mjesta koja je tražio i da njegova znanja odgovaraju razini inženjera i može ponovno podnijeti zahtjev u roku od x dana za inženjera.

tako da dobro pazite koje poslove ste obavljali i kojeg ste obrazovanja i za koje radna mjesta se prijavljujete.
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland07.03.2011. u 09:46 - pre 158 meseci
Citat:
tako da dobro pazite koje poslove ste obavljali i kojeg ste obrazovanja i za koje radna mjesta se prijavljujete.


To je dobar savet, takodje pazite da ne udjete u proces priznavanja zanimanja za pogresno zanimanje, i to se desavalo jer neka zanimanja slicno zvuce...
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.03.2011. u 02:03 - pre 158 meseci
U ovom kontekstu prijave za imigraciju u Australiju `pogresno` je svako zanimanje koje nije na listi deficitarnih. Sta ti vredi ako te klasifikuju realno kao strucnjaka u tvojoj stvarnoj struci ako ta struka nije na listi? Onda od dobijanja imigracione vize nema nista.
Tebi je cilj da po svaku cenu budes klasifikovan kao profesija koja: ovim redosledom - je na listi, donosi maksimalan broj bodova, ubrzava proces dobijanja vize (npr. sponzorstvo drzava i regiona u Australiji).

Cak i ovde unutar zemlje kandidati potpuno istih profila su bili razlicito klasifikovani u zavisnosti od trenutka kada su aplicirali. Pravila imigracije se cesto menjaju a ta klasifikacija profesija se bila izmenila u julu prosle godine tako da neko ko je diplomirao iste studije i prijavio se u junu vise u julu nije bio na listi, a ja koji sam se prijavio u julu (mozda samo nekoliko dana kasnije) sam bio na listi.

Bodovanje i pravila imigracije se menjaju na svakih 3-6 meseci zavisno od politicke klime i finansijske situacije. Tako da bih preporucio svakom potencijalnom aplikantu da SVAKODNEVNO proverava sta se desava, makar sat vremena dnevno treba redovno citati immi.gov.au i nekoliko foruma gde se okupljaju imigracioni agenti od kojih je daleko najkvalitetniji Poms in OZ.

Zakljucak - pogledati listu trazenih profesija, iscitati neke izvestaje o dugorocnoj opstoj deficitarnosti struka u Australiji (sve se moze naci besplatno na Internetu) i onda se opredeliti za profesiju koja je na listi, za koju je velika verovatnoca da ce jos dugo ostati na listi i za koju se moze prijaviti.

Naravno, ako je neko pekar ne moze se prijaviti za doktora medicine, ali ako je u pitanju profesija koja se moze podvesti pod vise razlicitih kategorija (npr. u IT-ju developer, business analyst itd.) birajte profesiju po kljucu koji sam naveo iznad i svim silama probajte da dokazete da ste najpriblizniji bas toj profesiji.
 
Odgovor na temu

Neda1976
Neda Mijatovic
Abu Dhabi, UAE

Član broj: 281640
Poruke: 6
*.signon4.uk.beevpn.com.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.03.2011. u 19:28 - pre 158 meseci
Hvala Noskich,

zanima me jos zadnje pitanje u vezi zarucniske vize. Kad se jednom viza odobri imas 9 meseci za udaju. Jer avtomatski kad je viza odobrena dobijas permanent residence viza ili tek posle 9 meseca kad treba da se uzmemo. Sta ako se brak razdvoji posle godinu dana, kakva je situacija posle toga??

Hvala
Neda
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.03.2011. u 22:35 - pre 158 meseci
PR se ne dobija odmah nakon udaje. Mislim da se ceka izvesno vreme, koliko tacno nisam siguran. Moja drugarica je cekala dve godine i dobila je pre oko mesec dana.
U ovdasnjem imigracionom sistemu period cekanja varira od prijave do prijave. Ali, definitivno se ne dobija odmah nakon ceremonije inace bi to moglo da bude vrlo lako zloupotrebljeno.

Tek kada dokazes zajednicki de facto zivot od godinu dana ili se obavi vencanje stices uslov da se prijavis za PR i onda automatski dobijas privremenu spouse vizu. Kao sto rekoh iznad vreme cekanja varira. Ako se bracna zajednica raspadne pre nego sto je dodeljen PR onda nemas pravo na isti i moras da napustis Australiju ako ti je u medjuvremenu istekla spouse viza.
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
198.24.31.*



+34 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.03.2011. u 23:56 - pre 158 meseci
Citat:
noskich:Bodovanje i pravila imigracije se menjaju na svakih 3-6 meseci zavisno od politicke klime i finansijske situacije.



To je prava odlika jake drzave , narocito ako se ta drzava bazira na potomcima robijasa, prostitutki i
mentalno obolelih prisilno iseljenih iz Engleske sredinom 19-og veka.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.03.2011. u 01:22 - pre 158 meseci
Sta ces prijatelju, nekad su slali ljude prisilno brodom koji je plovio deset meseci pa ko prezivi.
A danas stotine hiljada ljudi cekaju po 2-3-X godina da dodju ovde (ili cekaju na dobijanje papira nakon sto dodju) plus sve placaju sami: prevoz, 3-4 hiljade za imigracionu vizu (ili 50-100K za studije), test engleskog, medicinski pregled, dokumentacija...

Vremena se menjaju. Zasto dolaze i prolaze kroz tolike muke da bi dobili papire ne bih da objasnjavam, zna se.
 
Odgovor na temu

zmajevacf

Član broj: 275758
Poruke: 59
*.dc.dc.cox.net.



+34 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.03.2011. u 23:21 - pre 158 meseci
Kapitalizam ume da sklopi neverovatne romane.

U Palestini izmedju prvog i drugog svetskog rata ziveli su i Nemci, jedan deo
su bili pripadnici hriscanske verske sekte a drugi radnici koji su odrzavali masine
za proizvodnju gradjevinskog materijala jer je to bilo najprofitabilnija industrija zato
sto se tad zidao Tel Aviv a to opet sto su se naseljavali Jevreji koji su bezali iz Nemacke.

I kad je poceo II svetski rat , Britanci te Nemce deportuju u Australiju, 1941 godine.

I nije bilo tako davno, pre 70 godina. A u Tel Avivu ostale njihove zgrade poznate kao
"skunata germanit" .

Evo odlomak iz teksta:

In 1935 there were 250 members of the Nazi Party in Palestine, and in January 1938 the number had grown to 330 (17 percent of German nationals in Palestine). But the outbreak of World War II was the beginning of the end of Templer settlement in Palestine. The British government declared them enemy nationals, and they were placed under arrest in the colonies of Waldheim and Sharona, or were sent to the detention camp in Atlit. In the summer of 1941, 665 detainees were expelled to Australia, with 1,052 remaining in the detention camps in Palestine.

The Jewish community did not forgive the Templers for the Nazi period, and after the establishment of the State, in May 1948, the last of the Templers were exiled to Australia.

http://www.adi-schwartz.com/cu...the-nine-lives-of-lorenz-cafe/

Promenilo se, danas valjda ne deportuju nikog za Australiju sa ciljem da ga tamo satru u rudnicima.
 
Odgovor na temu

ivanasevarlic
nezaposlena

Član broj: 243848
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.04.2011. u 18:06 - pre 157 meseci
Pozdrav svima!Molim vas za pomoc oko iseljenja u Australiju!!!
Kakve su sanse da se sklopi fiktivan brak sa Australijskim drzavljaninom i kako uopste naci nekoga ko je raspolozen za to?Da li se to radi u Australiji i koja je cena?Ja sam iz Srbije i ne znam da li agencije za bracno posredovanje imaju i tu mogucnost!Malo sam skepticna sto se agencija tice!Moj suprug i ja ne ispunjavamo uslove za emigraciju i sve sto sam izucila na www.immi.gov.au vidim da mi jedino to preostaje jos da pokusam jer je moj engleski bolji od njegovog!Mi bi se razveli pa kada prodje te 2 godine ponovo bi se vencali!!!
Da li ima neko sa slicnim iskustvom i kako to funkcionise?Molim vas da mi odgovorite!!!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2011. u 02:16 - pre 157 meseci
Zdravo Ivana, ne bih ti preporucio fiktivan brak ako vec nemas prijatelja koga dobro poznajes i ko bi ti pomogao.
Mozda bi i mogla da nadjes nekoga ko bi to uradio za novac, ali razmisli o ovome - ako ta osoba pristaje na tako nesto onda je verovatno nepouzdana i problematicna.
Sto znaci da bi ta osoba mogla da se razvede u bilo kom trenutku ili da ti pravi razne probleme, npr. da te ucenjuje, trazi jos novca i ko zna sta jos.

Razmisli o ovome - ko god pristane da sponzorise supruznika za imigracionu vizu je odgovoran za njegovo/njeno izdrzavanje tokom te dve godine i rizikuje da sebi stvori probleme ako se otkrije da je brak lazan. Drugo - suma novca koju bi ti trazili bi pretpostavljam bila pozamasna za srpske standarde (imaj u vidu da je prosecna godisnja plata oko 50 hiljada tako da verujem da bi ti trazili makar toliko).

Sa tim novcem koji bi dala za lazni brak bi mogla da studiras dve godine tokom kojih bi suprug mogao da radi puno radno vreme ako su u pitanju postdiplomske studije, a ti bi mogla da radis do 20 sati nedeljno. Nakon toga zavisno od studija i imigracione politike mozda bi imala pravo na papire.

I studije i lazni brak su neizvesni nacini da se dobiju papiri, ali u tvom slucaju (nemas prijatelja ili pouzdanu osobu koja bi ti pomogla) mislim da su studije bolja opcija.

Inace, moj savet bi ti bio da ne pokusavas sa Australijom posto mislim da postoje zemlje u kojima bi imala vece verovatnoce da uspes. Koliko sam cuo u Francuskoj na primer nakon dve godine studija na jednom od univerziteta koji je na odredjenoj listi imas garantovano pravo na papire ako nakon tog vremena dobro govoris francuski. Deluje mi da je ta opcija bolja i sigurnija od Australije.

 
Odgovor na temu

Pumping Iron
Nenad Radosevic
Diplomirani geodetski inzenjer
Melburn

Član broj: 218780
Poruke: 15
*.bur.connect.net.au.

Sajt: https://sites.google.com/..


+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2011. u 04:41 - pre 157 meseci
Cao svima. Pratim ovaj forum nekoliko meseci, ali uglavnom preko mejla, tj. sva pitanja i odgovore sam citao preko mejla.
Moram da te pohvalim Noskich , jako si dobro informisan i mnoge informacije sam procitao i saznao od tebe, zato ti hvala. Ivana ovo sto je Noskich izneo u poslednjem komentaru, je jako dobar i precizan odgovor na tvoje pitanje, tako da bih se slozio sa njim, da ti je najbolja variajnta da dodjes u Australiju tako sto ces studirati, tj da ti budes Main Aplicant, a muz secondary aplicant. Jer tu najvise zavisis od sebe, a muzu je u toku tvojih studija dozvoljeno da radi kao da je drzavlajnini Australije, tj nema ogranicenja u satima koje moze da radi u toku nedelje.
Naravno, isto bih te posavetovao da odes na sajt za imigraciju, njihov zvanicni iscitas sve sto je vezano za tebe i tvoj slucaj, ima dosta i ja dan danas idem i citam.

Naime ja sam dosao pre malo vise od tri nedelje u Melburn. Sledece nedelje treba da mi pocne skola engleskog jezika a posle toga Master coursework Environment and Sustainability na monash fakultetu u trajanju od tri semestra. Trenutno trazim part time posao, i stupam svaki dan kako sa studentima tako sa drugim ljudima koji mogu da mi pomognu. Zivim trenutno kod mojih rodjaka koji mi obezbedjuju smestaj i hranu a bogme i studije koje sam upisao. Studije nisu jeftine, medjutim ja nisam hteo da upisem bilo sta, ali u svakom slucaju mozes da nadjes studije koje su jeftinije ako ti je cilj samo ostajanje i mnogi kinezi i indijci to rade.

Noskich otprilike znam tvoju pricu, ti si sada permanent resident i dosao si isto na master coursework, moj master je samo godinu i pol dana, sto je nedovoljno za dodatne poene na studijama u Australiji posot traze mionimum dve godine. Medjutim, imam tri godine rada u struci u Beogradu kao geodestski inzenjer (Surveyor), zavrsio sam gradjevinski fakultet u Beogradu i znam da je ovo zanimanje jako trazeno. Posto me zezaju te dve godine studija ovde, a posto cu morati da apliciram jednog dana za permanentnu vizu, zanima me da li da apliciram kao surveyor ili da jurim na osnovu ovog mog mastera, mada se u neku ruku i preplicu ova dva zanimanja, zanima me da li mogu da iskoristim zanimanje surveyora za dobijanje vize a da se nakon toga preorjentisem ?

Da li imas neki savet za mene, rano je jos za neke konkretnije akcije, ali ti si prosao to isto nakon mastera, uspeo si da dobije status drzavlajnina.

Takodje, juce sam bio na nekom aseminaru na faksu, i predavacica je bila poreklom iz Kikinde, pa sam sa njom stupio u kontakt vezano za poisao na faksu, mozda bi mi to bilo najbolje na pocetku.

Gledao sam i opcije sa vizama, skilled 175 i 176 mi jedino odgovaraju, sve one koje prelaze iz studentske u permanentnu mi traze dve godine studija a ja to nemam... pa je to u neku ruku problem

Kako si ti ? Kako zivot, ti si u Sidneju jel tako ?

Pozdrav




Nenad Radosevic
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2011. u 05:45 - pre 157 meseci
Zdravo Nenade, moj master coursework je isto bio tri semestra (tj. godinu i po), ali sam posle toga odradio master honours jos jedan semestar (nesto kao izrada i odbrana magistarske teze - 2 predmeta, plus jos 2 predmeta klasicni coursework predmeti) i na taj nacin sam zadovoljio uslov za dve godine.
Uslovi za honours se razlikuju od univerziteta do univerziteta. Npr. na mom je preduslov bio najmanje 75% prosek ocena iz predmeta vezanih za oblast u kojoj se pise teza plus moras da predas predlog teze i dobijes odobrenje kao i nadjes profesora koji bi ti bio mentor. Medjutim, ja sam bio poslednja generacija koja je na mom univerzitetu radila master honours samo za 6 meseci, sada to traje godinu dana isto kao i undergraduate honours.
Ako bi hteo da odradis jos samo 6 meseci moras da pronadjes studije koje se vode najmanje kao diploma jer ne priznaju postgraduate certificate u svrhe zadovoljavanja kriterijuma od dve godine studiranja. I naravno i te studije moraju usko biti vezane za tvoju struku. Mozes pogledati na CRICOS sajtu.

Stvarno se ne zumem u civil engineering, znam samo da je ta struka izuzetno trazena ovde i da je vec godinama nazad na listi. Verujem da ce jos dugo biti na listi. Ono sto mi nije jasno su te tvoje studije koje mi ne zvuce kao da direktno imaju veze sa Civil Engineering (moguce da gresim).
Mislim da ako to jos nisi uradio moras da kontaktiras akreditaciono telo za Civil Engineering (http://www.immi.gov.au/asri/) i vidis da li bi ti ono proznalo te studije kao relevantne za neku od profesija koje su na skilled occupation list. Npr. meni je to bio Australian Computer Society: http://www.acs.org.au/index.cf...show&conID=skillassessment

Znaci imas 2 glavne opcije:
1. Prijavljujes se na osnovu studija u Australiji i time (mozda, moras da proveris sa institutom koji radi akreditaciju za te profesije) ne moras da dokazujes radno iskustvo - ako bi to hteo moras zadovoljiti uslov od 2 godine studiranja
2. Prijavljujes se na neku od iseljenickih viza i trazis akreditaciju i na osnovu obrazovanja i prethodnog radnog iskustva - mislim da ti je ovde problem sto ako se nije promenilo zahtevaju da imas radno iskustvo u toku poslednjih godinu dana pre prijavljivanja za vizu

Proveri da li je taj Surveyor na listi ili nije, onda pozovi institut koji je nadlezan za akreditaciju i vidi koji su uslovi i za studente i za radnike.
Mislim da si trebao sve to da isplaniras i pre nego sto si dosao, ali sad sta je tu je.
Ako ispunjavas uslove za akreditaciju bilo koje profesije to iskoristi. Kad dobijes papire ne moras se uopste baviti tom profesijom.

Ja sam dobro, imao sam srece i pameti da dobijem papire i posao relativno brzo. Pozdrav.

PS Jeste, u Sidneju.
 
Odgovor na temu

Pumping Iron
Nenad Radosevic
Diplomirani geodetski inzenjer
Melburn

Član broj: 218780
Poruke: 15
*.bur.connect.net.au.

Sajt: https://sites.google.com/..


+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland13.04.2011. u 06:31 - pre 157 meseci
Hvala na brzom odgovoru.

Provericu za master of honours.

Surveyor je i dalje na list MODL, sto znaci da je jako trazena.
Master of Environment and Sustainability ima veze u neku ruku jer se mogu odluciti za GIS (geografsko informacione sistem) cime se bavi Surveyor, mada ja imam iskustvo iskljucivo na gradilistu i u AutoCAD programu, nesto malo sam ucio ArcGis na fakultetu.

Provericu, kod akreditovane institucije a to je ova http://www.sssi.org.au/ a na u brosuri kursa, dali su mi nekoliko zanimanja koje mogu da budem, neka su povezana ali nisu Surveyor...recimo jedno od zanimanja koje mogu biti je Urban/Regional Planer, Environmental Engineer, GIS..tu se njavise preplicu.. tako da to mogu iskoristit... ......

Ostalo je isto, traze tri godine iskustva u poslednjih 4, sto znaci ili da bih morao da radim svoju struku ovde kao part time job ili da apliciram do sledece godine u martu , ili da zavrsim studije i to sa ovim dodatnim pola ili godinu dana i da idem preko prve opcije.

Hocu !

Ma ni sada nije kasno, volje i zelje mi ne fali, samo malo truda i bice to ok.

Keep in touch !


Nenad Radosevic
 
Odgovor na temu

tokanovic
Loznica

Član broj: 278094
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2011. u 09:41 - pre 157 meseci
>

--0015174bf1fa34c9ac04a0d1f330
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Pozdrav od Aleksandra . <br>Video sam ovaj tvoj post pa me zanima da li si raspolozen da pomognes mom rodjaku . <br>Naime , momak je ovde zavrsio fakultet i hoce da pokusa da upise bilo sta u Au , sa namerom da ostane . Ako si raspolozen - da mu kazem da te kontaktira? Naravno , u pitanju su informacije tipa : sta upisati u skladu sa onim sto je on zavrsio... sta se trazi od papira i sl...<br>
Unapred ti hvala . <br><br><div class="gmail_quote">2011/4/13 Pumping Iron <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
Cao svima. Pratim ovaj forum nekoliko meseci, ali uglavnom preko mejla, tj. sva pitanja i odgovore sam citao preko mejla.<br>
Moram da te pohvalim Noskich , jako si dobro informisan i mnoge informacije sam procitao i saznao od tebe, zato ti hvala. Ivana ovo sto je Noskich izneo u poslednjem komentaru, je jako dobar i precizan odgovor na tvoje pitanje, tako da bih se slozio sa njim, da ti je najbolja variajnta da dodjes u Australiju tako sto ces studirati, tj da ti budes Main Aplicant, a muz secondary aplicant. Jer tu najvise zavisis od sebe, a muzu je u toku tvojih studija dozvoljeno da radi kao da je drzavlajnini Australije, tj nema ogranicenja u satima koje moze da radi u toku nedelje.<br>

Naravno, isto bih te posavetovao da odes na sajt za imigraciju, njihov zvanicni �iscitas sve sto je vezano za tebe i tvoj slucaj, ima dosta i ja dan danas idem i citam.<br>
<br>
Naime ja sam dosao pre malo vise od tri nedelje u Melburn. Sledece nedelje treba da mi pocne skola engleskog jezika a posle toga Master �coursework Environment and Sustainability na monash fakultetu u trajanju od tri semestra. Trenutno trazim part time posao, i stupam svaki dan kako sa studentima tako sa drugim ljudima koji mogu da mi pomognu. Zivim trenutno kod mojih rodjaka koji mi obezbedjuju smestaj i hranu a bogme i studije koje sam upisao. Studije nisu jeftine, medjutim ja nisam hteo da upisem bilo sta, ali u svakom slucaju mozes da nadjes studije koje su jeftinije ako ti je cilj samo ostajanje i mnogi kinezi i indijci to rade.<br>

<br>
Noskich otprilike znam tvoju pricu, ti si sada permanent resident i dosao si isto na master coursework, moj master je samo godinu i pol dana, sto je nedovoljno za dodatne poene na studijama u Australiji posot traze mionimum dve godine. Medjutim, imam tri godine rada u struci u Beogradu kao geodestski inzenjer (Surveyor), zavrsio sam gradjevinski fakultet u Beogradu i znam da je ovo zanimanje jako trazeno. Posto me zezaju te dve godine studija ovde, a posto cu morati da apliciram jednog dana za permanentnu vizu, zanima me da li da apliciram kao surveyor ili da jurim na osnovu ovog mog mastera, mada se u neku ruku i preplicu ova dva zanimanja, zanima me da li mogu da iskoristim zanimanje surveyora za dobijanje vize a da se nakon toga preorjentisem ?<br>

<br>
Da li imas neki savet za mene, rano je jos za neke konkretnije akcije, ali ti si prosao to isto nakon mastera, uspeo si da dobije status �drzavlajnina.<br>
<br>
Takodje, juce sam bio na nekom aseminaru na faksu, i predavacica je bila poreklom iz Kikinde, pa sam sa njom stupio u kontakt vezano za poisao na faksu, mozda bi mi to bilo najbolje na pocetku.<br>
<br>
Gledao sam i opcije sa vizama, skilled 175 i 176 mi jedino odgovaraju, sve one koje prelaze iz studentske u permanentnu mi traze dve godine studija a ja to nemam... pa je to u neku ruku problem<br>
<br>
Kako si ti ? Kako zivot, ti si u Sidneju jel tako ?<br>
<br>
Pozdrav<br>
<font color="#888888"><br>
<br>
<br>
<br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2851765" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2851765</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:180029:26c70d2986af0a163fa088ac647c3115<br>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115323 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.