Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)

[es] :: PHP :: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57639 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.verat.net.



Profil

icon Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)09.12.2004. u 21:58 - pre 234 meseci
Odradio sam neki mali vodic kroz PHP i MySQL i planiram da uskoro (kad nadjem vremena) uradim kompletnu verziju. Tako da ako neko zeli da pocne da uci PHP i MySQL, korak po korak moze da preuzme skriptu sa adrese:

http://virtual33.freeprohost.c...c%20kroz%20PHP%20i%20MySQL.pdf
 
Odgovor na temu

veek
SRBIJA !

Član broj: 24448
Poruke: 171
*.beograd-3.tehnicom.net.

Sajt: www.mag-nes.com


Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)09.12.2004. u 23:57 - pre 234 meseci
Procitao sam skriptu i imam samo reci hvale. Stvarno temeljno jasno i precizno objasnjeno. Kada ce scripta biti zavrsena (konkretno zbog naprednijeg nivoa koji si najavio)?

Pozdrav i nastavi dalje.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 10:22 - pre 234 meseci
Sve je to lepo i krasno ali ja bi napomenuo da to sve ima u manual-u za php i mysql, mada je zanimljiv poduhvat koji je iziskivao vremena.

Kad sam prvi put citao manual o mysql-u stvarno me je ehtra zbunilo gde se te komande pisu, kako se sve to radi ( delovalo je apstraktno ) , zato bi ja preporucio da dodas malo texta o phpMyAdmin-u sto bi moglo da pomogne pocetnicima.

Mislim da bi bilo pametno i veoma zanimljivo da se tu preko tog advance dela unesu i neke skripte iz realnog php/mysql programiranja sto bi bilo dosta korisno.
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
213.244.208.*



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 10:29 - pre 234 meseci
Mislio sam da je to nesto profesionalno za vec dobre programere.
To je za bas pocetnike.

Inace sve najbolje, nastavi tako.
 
Odgovor na temu

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 12:14 - pre 234 meseci
Pre svega da svima zahvalim na kritikama, jer samo tako mogu i ja i skripta da napredujemo.
Ipak, mislim da kritike tipa "ali ja bi napomenuo da to sve ima u manual-u za php i mysql..." nisu potrebne, jer nemaju nikakvu svrhu. Naravno da to sve postoji u milion drigih literatura, kao sto i "Pitagorina teorema" postoji u milion knjiga i udzbenika, pa opet niko ne kaze to ima tu i tu !!! Odnosno, moja ideje i nije bila da izmisljam toplu vodu, vec da napravim jednu celinu na SRPSKOM jeziku, koja ce pomoci pocetnicima u ovoj oblasti ! Inace u svakom slucaju je je prva skripta na SRPSKOM jeziku koja se bavi ovom tematikom !! Da li sam uspeo u svojoj ideji, videcemo na osnovu komentara...
Sto se tice kompletne verzije, nazalost nisam siguran da bih smeo da je obecam bas uskoro, posto imam puno nagomilanih privatnih obaveza, ali u svakom slucaju bicete na vreme obavesteni !
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 16:05 - pre 234 meseci
Ne radi ti adresa, barem ne kod mene.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

borstale
Zoran Stanković
nezaposlen
Bor

Član broj: 16298
Poruke: 651
*.dial.InfoSky.Net.

Jabber: borstale@elitesecurity.org


+2 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 16:11 - pre 234 meseci
Odavno čekam da neko odradi takav vodič, ali ni ja ne mogu da te "nadjem".
gone with the wind?
glupavi Balkanac
A joint a day
 
Odgovor na temu

banom
Miroslav B.
Zimbabwe

Član broj: 17897
Poruke: 197
*.ptt.yu.

Sajt: www.elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 16:16 - pre 234 meseci
Mnogo dobra stvar! Ja sam apsolutni pocetnik i neke stvari su mi mnogo jasnije od kad sam procitao ceo vodic.

Citat:
rajco: Ne radi ti adresa, barem ne kod mene.


Ni meni nije radila sa Firefox-om probaj sa Internet Explorerom.

Pozdrav
I Autostoperski vodič kroz Galaksiju pominje alkohol. On kaže da je od svih postojećih pića najbolji pangalaktički grgolj blaster.
 
Odgovor na temu

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 16:47 - pre 234 meseci
Stvarno ne znam u cemu bi mogao da bude problem, ja sam upravo sada pokusao (i uspeo) da download-ujem...
Probaj(te) malo kasnije, mozda server na kome se nalazi nesto zeza !?
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
213.244.208.*



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 16:54 - pre 234 meseci
Nesto link ne radi, verovatno je lose prikazan.
Pokusao sam nekoliko puta, dok nisam uradio sledece:

1.Kliknuo sam na "Odgovori" dugme,
2.onda citirao prvu poruku,
3.I tu sam video ceo link, koji naravno radi.
 
Odgovor na temu

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 18:32 - pre 234 meseci
Ja uvek kliknem desnim dugmetom na link, pa onda na "Save Target As..." i uvek uspem da download-ujem...
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 19:05 - pre 234 meseci
Radi kada nije kodiran...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)10.12.2004. u 23:51 - pre 234 meseci
Citat:
banom: Mnogo dobra stvar! Ja sam apsolutni pocetnik i neke stvari su mi mnogo jasnije od kad sam procitao ceo vodic.

Ni meni nije radila sa Firefox-om probaj sa Internet Explorerom.


Nece ni sa Operom ni sa Firefox-om ali mi otvara Internet explorerom!
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.bankerinter.net.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 10:57 - pre 234 meseci
Veoma je pohvalno to što si našao vremena da prevedeš ovaj tutorijal. Kažem "prevedeš" jer je ovaj tutorijal (koliko sam ja mogao da primetim na prvi pogled) prevod tutorijala koji se nalazi na sajtu MySql-a (konkretno ovde: http://dev.mysql.com/tech-resources/articles/ddws/10.html ). Mogao si barem odmah da kažeš nego da to primeti neko drugi. Inače sve u svemu nije loše. Baš bih voleo da vidim i taj drugi tutorijal za "naprednije" korisnike pošto mi je to sada baš potrebno.

Pozdrav!
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 11:15 - pre 234 meseci
Dosta stvari je odatle i iz php manual...
Recimo primeri su odatle, ali ne vidim zasto ste toliko iskompleksirani !?
Niti je ovo radjeno u komercijalne svrha, pa da neko kaze "hoces da zardis na --tudjem znanju--", niti sam se potpisao pa da bi bili komentari tipa "kitis se tudjim perjem", jednostavno sam radio skriptu za sebe i kada sam video da je dobra postavio sam je na net.
Dakle, kome se svidja - svidja, kome ne - ne, ali ispoljavanje kopmleksa na takav glup nacih mi stvarno nije jasno...
Inace, da ne bude zabune i da kompletna verzija ce sadrzati materijal iz php manual, sa ovog sajta, kao i sa jos nekih manje poznatih izvora, sklopljeno u jednu skladnu celinu na SRPSKOM jeziku. Sve u svemu za one koji pate od kompleksa nista specijalno...
Jos jednom da ponovim, skripta je potupno besplatno, ali niko nije obavezan da download-uje skriptu niti da je cita, onaj ko se eventualno odluci da to uradi, ako ima koristi super, a ako ne neka luta po netu i neka skuplja sam i prevodi literaturu sa 17 lokacija....

ps. Kolumbo, da sam nesto hteo da krijem, pa ne bi valjda vec na cetvrtoj strani stavio link ka tom sajtu !?
 
Odgovor na temu

utvara
Slobodan Utvić
Vivvo CMS lead developer, Spoonlabs
d.o.o. Beograd

Član broj: 677
Poruke: 87
*.sbb.co.yu
Via: [es] mailing liste

Jabber: utvara@elitesecurity.org
ICQ: 28140625
Sajt: utvara.blogspot.com


Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 12:20 - pre 234 meseci
A> Dakle, kome se svidja - svidja, kome ne - ne, ali ispoljavanje
A> kopmleksa na takav glup nacih mi stvarno nije jasno...

Nije to poenta, poenta je copyright. Pogledaj www.wikipedia.org, sta
su sve ljudi uradili, a nisu prekrsili ni jedan copyright.

Prevod te ne oslobadja obaveze postovanja autorskih prava, koja pokrivaju
delo u celini, kao i delove.

No sve je ok ako je tekst objavljan pod nekom free licenceom, sto
verovatno jeste, no onda je pitanje fer koriscenja da potpises ljude
koji su ranije radili na dokumentu.

poz utvara
--
Sve najlepse,
Best regards,
Slobodan

[Ovu poruku je menjao utvara dana 12.12.2004. u 00:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.bankerinter.net.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 12:39 - pre 234 meseci
Čoveče pa nisam hteo da te toliko iznerviram. Samo sam primetio to pa rekoh zašto da ne iznesem. Inače u potpunosti podržavam tvoju ideju. Samo nastavi! Što više tutorijala na srpskom jeziku ima - to bolje...
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

Achilles
Achilles
Beograd

Član broj: 38563
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 13:54 - pre 234 meseci
Nervira me zato sto sam ja usao sa najboljim namerama u ovo, a onda se pojave neki i "filozofiraju"...
Ako vec spominjes "copywrite", onda da te podsetim da je i Vuk Karadzic, sve "ukrao" pa mu opet niko to ne zamera... Naravno da nemam nameru da se predim sa njim, ali ideju bi mogao da uporedim "skupljas sa svih strana, preradis, sazvaces, napravis najbolju -- kompilaciju -- i tako masi ljudi olaksas ucenje i ustedis vremena i vremena", a za uzvrat dobijes znanje (dok sakupljas i preradjujes), moralna satisfakcija (da vidis da je neko zahvaljujuci tebi nesto naucio) i mali potpis na tim skriptama (cisto da se zna, ko se to pomucio za opste dobro)...
 
Odgovor na temu

Lazarevac
Lazarevac

Član broj: 12355
Poruke: 278
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 15:05 - pre 234 meseci
Achilles ja zelim da ti se zahvalim za tutorial, jer ima i nas pocetnika u PHP-u, pa sto bi citali engleske tutoriale, kad mozemo i nase...
Ne slusaj ove okolo, vec uradi jos neki....
Bolje je cutati i biti smatran budalom nego progovoriti i otkloniti sve nedoumice
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
213.244.197.*

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)11.12.2004. u 15:43 - pre 234 meseci
Svaka cast majstore. Najzad nesto i za mene.
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Vodic kroz PHP i MySQL (za pocetnike)

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 57639 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.