Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115356 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2011. u 10:37 - pre 157 meseci
Pozdrav Nenade,

Citat:
Sledece nedelje treba da mi pocne skola engleskog jezika a posle toga Master coursework Environment and Sustainability na monash fakultetu u trajanju od tri semestra. Trenutno trazim part time posao, i stupam svaki dan kako sa studentima tako sa drugim ljudima koji mogu da mi pomognu. Zivim trenutno kod mojih rodjaka koji mi obezbedjuju smestaj i hranu a bogme i studije koje sam upisao. Studije nisu jeftine, medjutim ja nisam hteo da upisem bilo sta, ali u svakom slucaju mozes da nadjes studije koje su jeftinije ako ti je cilj samo ostajanje i mnogi kinezi i indijci to rade.


Mene isto zanimaju slicni kursevi (environmental engineering, energy efficiency, itd.) Otprilike znam i koje su cene ali me interesuje cena konkretno tvog kursa ako nije tajna?

Vidim da treba da ti pocne skola engleskog -da li to znaci da nisi polagao IELTS a na studentskoj si vizi?

Hvala.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

Pumping Iron
Nenad Radosevic
Diplomirani geodetski inzenjer
Melburn

Član broj: 218780
Poruke: 15
*.bur.connect.net.au.

Sajt: https://sites.google.com/..


+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2011. u 16:09 - pre 157 meseci
Pozdrav IT Guru,

Cena mog kursa je 12500 po semestru, polagao sam Ielts ali sam dobio tri 7 i na speakingu 5.5, pa sam upisao ELBP (English Language Bridging Program ), tako da sada imam 10 nedelja intezivnog kursa.

Potrazi, googluj, ima dosta fakulteta, ja sam na Monash fakultetu, on je drugi u Melburnu po kvalitetu, a u Australiji u prvih 8.

Nema na cemu ;)

Pozdrav Tokanovic,

Evo reci cu ti odmah:

Od papira treba da ima sledece : 1) akademske transkripte ( diplomu i dodatak diplome, na srpskom i na engleskom ( overeni i sertifikovani prevod, nek dobro procita Australijanci su zaguljeni sto se tice overavanja, ja sam morao dva puta da saljem, znaci svaka strana mora da ima pecat ovlascenog prevodioca i na dnu strane da pise certified true copy of original ) napomena : sve kopije na srpskom overiti u opstini pre prevoda pa ih onda dati na prevod, morace da salje i overene kopije na srpskom i prevode Prevod po strani je oko 10 evra

2) Akademic IELTS test ( prosek na sva cetiri dela 6.5 i nijedan deo ispod 6 )

3) Neka gleda prvo stipendije pre nego sto upise neki faks, ima mnogo stipendija koje su vezane za faks i ako ima dobar prosek i dobar IELTS, veoma je moguce da dobije, naravno za stipendiju ide slicna procedura kao za faks, samo sto za stipendiju saljes i Letter of Offer, to je kada si vec aplicirao tj poslao dokumenta za faks

4) Treba da popunis nekoliko formulara, to ce mu reci kada kontaktira Imigracionu sluzbu u Beogradu
Treba mu oko 600 evra , za aplikaciju vize (450 evra tako nesto nisam siguran ) i lekarski pregled (120 evra)

5) Rodni list ili krstenica

6) Potvrda da nisi osudjivan (nek ode u 29 novembar za dan moze da dobije to )

6) Pasos ( za konkurisanje na faks, saljes overenu kopiju pasosa, sva dokumenta se salju preko interneta, mnogi fakulteti imaju svoju aplikaciju za primanje dokumenata)

6) Letter of offer ( to je pismo koje dobijes od faks kada posaljes dokumenta, na osnovu tog pisma ambasada radi tvoju vizu i proverava uslove da li mozes ili ne mozes da studiras)


Procedura ide ovako : Znaci pronadje faks koji mu je povoljan i ako postoji stipendija aplicira i za stipendiju

Kada posalje sve potrebne dokumente...faks mu odgovara sa Letter of offer i sa tim pismom ide u ambasadu i pokrece postupak za vizu

Kada preda letter of offer, polozen Ielts test, pare za izradu vize, rodni list, akademske transkripte i na srpskom i na engleskom, kopiju pasosa, potvrdu da nije osudjivan samo na srpskom, i obrasce koje treba da popuni , i na kraju ono najbitnije finansije, tj ili da vec ima stipendiju i li nekog ko ce da mu placa studije, to najvise gledaju jer ima mnogo ljudi koji ovde dodju kao da studiraju a pocnu puno radno vreme da rade, tako da moras da imas dobru finansijsku pozadinu,

Eto i to kad predas, cekas i to se zove PVA pre visa assessment gde te oni proveravaju da mozes da ides da studiras to traje od 4 do 8 nedelja, kada dobijes PVA od ambasade, to je pismo zvanicno sa njihovim grbom, dobice ga preko mejla, posle toga radi lekarski pregled , a PVA salje fakultetu, fakultet kaze aha, on je ok, gde te do upisa samo jos deli to da uplatis na njihov racun sumu za prvi semestar. Kada se izvrsi uplata dobijas zvanisno pismo CoE Confirmation of Enrolment na kome pise koliko si uplatio koji kurs koliko para itd... Ti prosledis to ambasadi, ambasada te pozove i lupi ti vizu u pasos i onda putujes :)

Nenad Radosevic
 
Odgovor na temu

Pumping Iron
Nenad Radosevic
Diplomirani geodetski inzenjer
Melburn

Član broj: 218780
Poruke: 15
*.bur.connect.net.au.

Sajt: https://sites.google.com/..


+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2011. u 16:16 - pre 157 meseci
Evo i linkova za stipendije :

Prvi tu je za ceo svet : http://scholarship-positions.com/category/australia-scholarships/

Evo njihovog sajta ima dosta stipendija neka prati samo i ja ih pratim s vremena na vreme :

http://www.jason.edu.au/browse/browse.html
Nenad Radosevic
 
Odgovor na temu

tokanovic
Loznica

Član broj: 278094
Poruke: 6
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.04.2011. u 21:51 - pre 157 meseci
>

--000e0cd5f302df4b7b04a0e71540
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Brate.... svaka cast... Puno ti hvala , prosledicu sve ovo rodjaku.<br><br><br><div class="gmail_quote">2011/4/14 Pumping Iron <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br>
<blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">Evo i linkova za stipendije :<br>
<br>
Prvi tu je za ceo svet : (<a href="http://scholarship-positions.com/category/australia-scholarships/" target="_blank">http://scholarship-positions.c...ralia-scholarships/</a>: <a href="http://scholarship-positions.com/category/australia-scholarships/" target="_blank">http://scholarship-positions.c...tralia-scholarships/</a> )<br>

<br>
Evo njihovog sajta ima dosta stipendija neka prati samo i ja ih pratim s vremena na vreme :<br>
<br>
(<a href="http://www.jason.edu.au/browse/browse.html" target="_blank">http://www.jason.edu.au/browse/browse.html</a>: <a href="http://www.jason.edu.au/browse/browse.html" target="_blank">http://www.jason.edu.au/browse/browse.html</a> )<br>

<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2852721" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2852721</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#180029</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:180029:26c70d2986af0a163fa088ac647c3115<br>
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.04.2011. u 04:53 - pre 157 meseci
Evo i linkova za stipendije :

Imaj u vidu da se stipendije u Australiji gotovo iskljucivo dodeljuju samo za research postdiplomske studije (master i doktorat).
Da bi je dobio vrlo je pozeljno da si bio demonstrator na univerzitetu, imas visok prosek, da si ucestvovao na nekim od istrazivanja i da imas makar nesto objavljeno od akademskih radova.
Dobitnici stipendija se NE mogu prijavljivati za ostanak u Australiji nakon diplomiranja, vec su obavezni da se vrate u zemlju porekla.
 
Odgovor na temu

ITguru

Član broj: 49451
Poruke: 108
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.carbonmetrics.eu


Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.04.2011. u 12:19 - pre 157 meseci
Koliko sam se ja informisao o Australijskim stipendijama, mi u Istocnoj Evropi smo daleko od primarne ciljne grupe ovih stipendija a to su zemlje Azijskog Pacifika. Srbija cak nije ukljucena ni u Endeavour stipendije koje su najblize onome sto Istocni Evrpoljani mogu da ocekuju od Australijskih stipendija.

Jedino da si stvarno neki baja u akademskom smislu pa da ostvaris kontakt direktno sa profama koji se bave slicnom temom kao ti, mozda bi se onda neke pare dale izbunariti.
Zainteresovani za Energy Management Software Beta Test posetite: www.cenable.com
 
Odgovor na temu

ivanasevarlic
nezaposlena

Član broj: 243848
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.04.2011. u 20:15 - pre 157 meseci
Nova sam ovde i jos se ne snalazim kome da odgovorim!!!U svakom slucaju HVALA VAM PUUUUUNO NA POMOCI,MNOGO MI ZNACI!!!
Sto se tice fiktivnog braka plasila sam se upravo toga sto mi je i NOSKICH pisao!Mi imamo rodjaka u u Perth-u ali nije nam bas pouzdan,sva obecanja su ostala samo na recima,od dela nema nista,tako da nam preostaje da se sami snalazimo!
Postoji jos jedan veeeeeliki problem:ni suprug ni ja nemamo srednju skolu ali imamo mnogo iskustva u raznim zanatskim poslovima samo to nam nije zavedeno nigde jer se u Srbiji latis bilo kakvog posla samo da radis pa makar i ne prijavljen,sto znaci da nemamo dokaze!Ali vidim da je i to sve jedno jer je potrebna diploma da se prikaze cak i bez obzira na iskustvo!!!Ja upravo zavrsavam srednju medicinsku skolu-sestra vaspitacki smer jer vec radim u vrticu,a suprug zna mehaniku i radio je dugo kao stolar ali bez diplome.Videla sam da je sve to na SOL listi,samo ce proci jos dosta vremena jer zavrsavam vanredno sto iziskuje dosta para,a on jos nije ni krenuo da radi na tome-mislim na diplomu.
Kakve su sanse da se i upisu bilo kakve studije bez srednje skole,bilo da se radi o Australiji ili Francuskoj?Da li su vece sanse da se kao drzavljanin Francuske iselim u Australiju?
Kako bi bilo da zavrsimo neki kurs,pa da nekako izmuvamo radno iskustvo?Neznam da li bi to proslo?Ili da trazimo oboje da zavrsavamo srednju skolu u Australiji?Koliko uopste vrednuju kurseve od 3 ili 6 meseci?
A za Francusku bi morala da ucim jezik iz pocetka a engleski vec kao i znam,ne dovoljno dobro ali mi ne predstavlja problem jer mi ne ide tesko za razliku od francuskog!!!
A tebi NOSKICH svaka cast,citam vec dugo vremena,toliko si informisan o svakom detalju,od velike si mi pomoci!!!!
Ako ima nekih informacija o tome kave su sanse za ovakve slucajeve kao sto je moj,pisite ljudi molim vas!!!
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.04.2011. u 00:51 - pre 157 meseci
Ivana, ne znam sta da ti kazem. Tvoja situacija je prilicno teska po pitanju imigracije.
Izgleda da jedino sto preostaje je fiktivan brak koji bi po meni trebalo izbegavati po svaku cenu, ali ako nemas izbora ti vidi da li ti se isplati.
U Spaniji mislim da mozes dobiti drzavljanstvo nakon jedne godine braka i boravka sa drzavljaninom. Koliko znam to je najkrace vreme za dobijanje pasosa putem braka. Treba da proveris i procenis da li ti se isplati.
 
Odgovor na temu

ivanasevarlic
nezaposlena

Član broj: 243848
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland21.04.2011. u 20:26 - pre 157 meseci
NOSKICH hvala ti puuuno na informacijama,ne znam kako iseljenje funkcionise u evropi,mislila sam da je daleko lakse iseliti se u AU ili Kanadu,ali po svemu sudeci izgleda da je lakse bilo gde drugde,a i kolko znam fiktivan brak je daleko jeftiniji nego za AU,sto je i po meni jedina varijanta za odlazak,za sve ostale mogucnosti mi treba bar jos tri godine da pocnem sa procesom iseljenja sto je meni isuvise dugo da cekam!!!
`

Videcu vec sta cu ali znam da resenje moram da pronadjem!!!!





HVALA
 
Odgovor na temu

ivanasevarlic
nezaposlena

Član broj: 243848
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland22.04.2011. u 20:03 - pre 157 meseci
Zaboravila sam da pitam nesto sto nikako nemogu da nadjem na australiskom sajtu:pod kojim uslovima bi mogli da otvorimo firmu ili bilo koju delatnost,npr.neku brzu hranu u Perth-u?Da li i ta firma mora da je u vezi sa deficitarnim zanimanjem u AU i koliko para je potrebno da imam na racunu da bi me uopste pustili u zemlju da bi tako nesto radila?Da li neko zna nesto o takvoj vrsti emigracije?Moze li se tako dobiti permanent i ima li te opcije uopste?



hvala unapred


















 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.dsl.nsw.optusnet.com.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland25.04.2011. u 15:38 - pre 157 meseci
http://www.immi.gov.au/skilled...usiness-visit-visa-options.htm
 
Odgovor na temu

Dragana Zivanov

Član broj: 195995
Poruke: 9
*.rs
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland01.05.2011. u 16:01 - pre 156 meseci
>
 
Odgovor na temu

Astrid_16
Beograd

Član broj: 284258
Poruke: 6
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 14:12 - pre 156 meseci
Pozdrav svima,

ukratko sam pregledala nekoliko stvari u vezi iseljenicke vize za AUS i iskreno, nisam uspela da pronadjem odgovor za neke nedoumice koje me trenutno muce pa vas molim najljubaznije, ko je u prilici da mi da neku sugestiju u vezi Partner Migration vize.

U novembru mi je odobrena turisticka viza (subclass 676) u trajanju od 3 meseca - razlog odlaska u AUS je bila poseta partneru/vereniku (Australijski drzavljanin)

U februaru sam otputovala u AUS i ostala 6 nedelja jer sam morala da se vratim zbog posla (zaposlena sam u privatnoj kompaniji 4 1/2 godine, znaci u pitanju je stalno zaposlenje).

U avgustu planiramo crkveno vencanje u Beogradu, i vec sam u procesu zavrsavanja mnogih stvari u vezi toga (restoran, crkva....itd), a uporedo sa tim radim na prikupljanju dokumentacije za verenicku vizu za koju sam dobila informaciju iz ambasade da je vremenski period dobijanja odgovora 6-10 meseci ali su mi nezvanicno rekli da postoji mogucnost da se odgovor dobije i u kracem roku.

Takodje sam dobila spisak dokumentacije koju treba da dostavimo i to je vec u toku.

Ali mene interesuje jedna stvar!

Pored obavezne dokumentacije koju traze iz ambasade za dokazivanje nase veze i buducih planova: izjava partnera, izjava roditelja/prijatelja, NOIM - Notice of intention to marry (gradjansko vencanje u AUS je zakazano za septembar), mailovi, listing telefonskih poziva, zajednicke fotografije....ja i dalje ne znam na koji nacin da im dokazem da mi ZAISTA jesmo u vezi i da ne radimo sve ovo zbog mojih papira. Jer iskreno, Australija kao zemlja po mom misljenju nije nista posebno da bih po svaku cenu imigrirala tamo. Zemlja kao i svaka druga. Ogradjujem se time da je to moje licno misljenje i ne zelim nikoga da uvredim

Bilo kakva sugestija bi mi bila od veeeelike pomoci...
Pozzz!





 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.ptt.rs.



+27 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 14:22 - pre 156 meseci
Ako ste zaista u vezi i volite se , zatrudni :P i to ce sve da resi :P
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Astrid_16
Beograd

Član broj: 284258
Poruke: 6
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 14:49 - pre 156 meseci
Jednog dana DA ali nikada to ne bih radila zbog vize i tamo neke Australije
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 16:34 - pre 156 meseci
Citat:
Astrid_16
Ali mene interesuje jedna stvar!

Pored obavezne dokumentacije koju traze iz ambasade za dokazivanje nase veze i buducih planova: izjava partnera, izjava roditelja/prijatelja, NOIM - Notice of intention to marry (gradjansko vencanje u AUS je zakazano za septembar), mailovi, listing telefonskih poziva, zajednicke fotografije....ja i dalje ne znam na koji nacin da im dokazem da mi ZAISTA jesmo u vezi i da ne radimo sve ovo zbog mojih papira. Jer iskreno, Australija kao zemlja po mom misljenju nije nista posebno da bih po svaku cenu imigrirala tamo. Zemlja kao i svaka druga. Ogradjujem se time da je to moje licno misljenje i ne zelim nikoga da uvredim :)

Bilo kakva sugestija bi mi bila od veeeelike pomoci...
Pozzz!


Slucajno sam poznavao jednog francuza koji je otisao za AU sa svojom verenicom/devojkom da zivi tamo. Jeste da nije ista situacija, ali princip dokazivanja je isti. On je morao da dokaze da su oni zaista u vezi jer nisu zeleli da se vencaju pre odlaska tamo.
Elem, skupi sve sto moze da dokaze da ste u zajednickoj vezi: racuni, fotografije, pisma, ulaznice za razne dogadjaje, email-ove, chat history, sve ali bas sve gde se pominje vasa imena ili se moze zakljuciti da je rec o vama dvoma.
 
Odgovor na temu

Astrid_16
Beograd

Član broj: 284258
Poruke: 6
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 17:32 - pre 156 meseci
Hvala ti
 
Odgovor na temu

basiaduki
Melbourne

Član broj: 284283
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland03.05.2011. u 18:57 - pre 156 meseci
Zdravo svima,
voleo bih da se sa suprugom (koja je Poljakinja) i bebom iselim u Australiju. Oboje smo zavrsili fakultete (ja DIF a ona Promociju zdravlja u Poljskoj).
Ziveli smo na Kipru godinama, bili u Melburnu turisticki itd...
Njena rodjena sestra je u Melburnu, ima PR, verena je za Australijanca i imaju bebu. Njegova porodica ima privatan biznis ( vec 30ak godina), nekoliko auto placeva i time se bave. Zele da mi posalju sve sto je potrebno, ugovor za posao, spremni su da nas sponzorisu, da urade sve samo da odemo tamo.

Da li neko moze da mi da informaciju koja je sansa da to uspe, mislim na dobijanje papira na osnovu ugovora za posao koji bi poslali, obzirom da nemam radno iskustvo vezano za prodaju automobila, kao i koliko to sto je njena rodjena sestra tamo pomaze.
Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.05.2011. u 02:04 - pre 156 meseci
Astrid, nema tu nista vise da se doda od onog sto si sama spomenula. Priloziti sto vise dokumentovanih dokaza o vezi. Ne vidim zasto ti uopste i brines o tome kada ces se vencati u septembru, a u slucaju vencanja ne treba nista posebno dokazivati. Ukratko - ne beri brigu. Ono sto je pomenuto u vezi trudnoce uopste ne stoji, trudnoca ni na koji nacin ne obezbedjuje bilo kakav status ni majci ni detetu, jedini nacin je vencanje sa osobom koja je drzavljanin ili PR.

basiaduki - pogledaj ovde: http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/visa-options.htm
Prodaja automobila ne spada u deficitarna zanimanja pa pretpostavljam da neces moci da se direktno prijavis za iseljenicku vizu.
Verovatno mozes dobiti privremenu radnu vizu ako tvoj rodjak moze da zadovolji uslove koji se traze od poslodavca da bi mogao da sponzorise radnika iz inostranstva.
Onda kada dodjes mozes ili da produzavas tu vizu do u nedogled ako se tvoj rodjak slaze ili da gledas neki drugi nacin da dobijes status PR.
 
Odgovor na temu

Astrid_16
Beograd

Član broj: 284258
Poruke: 6
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland04.05.2011. u 18:18 - pre 156 meseci
Noskich, uslov za predaju dokumentacije za verenicku vizu je NOIM (notice of intention to marry), tj. da smo zakazali vencanje u AUS pa nisam sasvim sigurna koliko to predstavlja sigurnost za dobijanje vizu.
U svakom slucaju, hvala na pomoci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1115356 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.