Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vodic za prezivljavanje - dokumentarni film

elitemadzone.org :: MadZone :: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)

[ Pregleda: 12104 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon vodic za prezivljavanje - dokumentarni film17.04.2006. u 21:45 - pre 218 meseci
vodic za prezivljavanje - dokumentarni film

gledao li je neko na b92? voleo bih da ga imam u svojoj kolekciji, ako nije problem za razmenu...?
 
0

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 996



+251 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film17.04.2006. u 23:01 - pre 218 meseci
Strasno dobar dokumentarac, ako neko ima snimljeno, kupujem.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dialUP-13-076.suonline.net.



+165 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film17.04.2006. u 23:27 - pre 218 meseci
jel zna neko da li ce biti repriza
posto ne radi b92 sajt nesto

i jos nesto koji je pravi naziv
posto verovatno nije vodic za prezivljavanje (osim ako je domaci)
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film17.04.2006. u 23:48 - pre 218 meseci
nas je dokumetarac, mislim na nasem je jeziku (srpski, hrtvatski, bosnjacki..whatever) i o desavanjima je u ratnom Sarajevu (1992-1995)
svedocenja i arhivski snimci o snajperskoj paljbi, granatama, gladi, strahu, prezivljavanju...bilo ne ponovilo se.

(b92 nema emitovanje programa na netu ako je u toku emitovanje materijala koji nije u njihovoj produkciji)

[Ovu poruku je menjao biotech dana 18.04.2006. u 00:51 GMT+1]
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dialUP-13-076.suonline.net.



+165 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 00:58 - pre 218 meseci
evo info sa b92 sajta
VODIČ ZA PREŽIVLJAVANJE
Sarajevo: vodič za preživljavanje je dokument/projekat, baziran na dnevnoj hronologiji, činjenicama i dokazima koji se bave fenomenom opsade na nekoliko nivoa: istorijskom, političkom, antropološkom, vojnom, kulturnom, ekonomskom, humanitarnom, psihološkom, pravnom, medicinskom i duhovnom… Na kraju 20. veka, tokom ratova u bivšoj Jugoslaviji, Sarajevo je preživelo jednu od najdužih opsada. Svi prilazi gradu bili su zatvoreni maja 1992. godine, a deo okupiran. Tokom opsade, svaki građanin Sarajeva bio je meta snajpera. 4 miliona granata ispaljeno je na kuće, pijace, bolnice, škole, groblja, džamije, crkve, muzeje, biblioteke. Presečeni su dotoci vode, struje, plina i sve veze sa svetom. U martu 1996. godine, posle NATO intervencije i potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma okončana je opsada i izvršena mirna reintegracija gradskog područja. Umeće preživljavanja koje su Sarajlije stekle tokom opsade, sadrži odgovore na pitanja s kojim se suočavamo u 21. veku: kako opstati u uslovima katastrofe i pobediti strah od terora? Produkcija: FAMA international i Flash Production; Producenti: Suada Kapić i Šemsudin Čengić; Scenario i režija: Suada Kapić
ponedeljak 17. april, u 21:00


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 18.04.2006. u 02:00 GMT+1]
 
0

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.wig.co.yu.



+2 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 08:47 - pre 218 meseci
Samo sto niko ne govori ko je okupirao grad, i ko su tu dobri, a ko losi momci... nesto mi tu smrdi na propagandu...
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 09:17 - pre 218 meseci
Citat:
dexxx: Samo sto niko ne govori ko je okupirao grad, i ko su tu dobri, a ko losi momci... nesto mi tu smrdi na propagandu...

Baš naprotiv. Mene je oduševilo upravo to što se nigde ne pominju nacionalnosti, autori su verovatno želeli da izbegnu bilo kakvu pomisao da se radi o propagandnom filmu. Zaista potresan film.

Inače, naravno da se zna ko je okupirao grad...

http://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Sarajevo
 
0

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.yu1.net.

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 09:21 - pre 218 meseci
Hmmm,
uvek mora da bude neka propaganda.

Ponekad se zapitam kakvi li su to ljudi koji u svemu vide propagandu?
Jako je tesko napraviti nesto sto je neutralno, svaki pokusaj da prikazes neko stvarno stanje ce unapred biti osudjeno, jer ako je autor pripadnik jedne od sukobljenih strana unapred je taj pokusaj osudjen od strane protivnicke strane zbog toga sto "autor lazima i neistinama pokusava da smanji odgovornost svoga naroda" ili "neistinama o suparnickoj strani pokusava da ukalja stranu koja je u tom sukobu bila zrtva"

Desio se sukob, sve strane su pravile sranja, niko nije nevin. Zar nije doslo vreme da zakopamo te sekire i idemo dalje.
...
i zasto svaka prica mora da se zavrsi sa optuzbama, nacionalizmom i tome slicnom?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
0

Samurai Jack
Beograd

Član broj: 39696
Poruke: 165
*.eunet.yu.

Sajt: www.capoeira.rs


+12 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 10:34 - pre 218 meseci
Citat:
dexxx: Samo sto niko ne govori ko je okupirao grad, i ko su tu dobri, a ko losi momci... nesto mi tu smrdi na propagandu...


To je ostavljeno gledaocima da sami zakljuce. Racuna se da ce ih film zainteresovati i da ce sami da se raspitaju i procitaju o opsadi i zakljuce da su npr. Srbi bad guys. E kad ti sam zakljucis nesto, to ostaje urezano kao stav doveka. Moramo narednih 20 godina da radimo na tome da promenimo sliku o nama. Kad se u na filmu kaze ''opsada Sarajeva, snajperi, nema vode, struje''...stranci sirom sveta uglavnom kazu ''gde je daljinski?'', ali kada se kaze ''jadna mala Fatima nece moci na izvor po svezu vodu jer negde iz mracne sume je neko gleda kroz snajper'', taj ljudski faktor u prici zainteresuje ljude da gledaju i da ne menjaju kanal. Bio svesno pravljen kao propaganda ili ne, film ce hteo to ili ne ovlas podsetiti gledaoce ''raspitajte se ko su losi momci, to su oni u sumama, necemo mi nista reci, vidite to na internetu sami''. Zao mi je sto i domaca produkcija ne pravi ovakve dokumentarce opste-poucnog karaktera...i mi umemo da prezivljavamo...
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 10:38 - pre 218 meseci
Citat:
Samurai Jack: ''jadna mala Fatima nece moci na izvor po svezu vodu jer negde iz mracne sume je neko gleda kroz snajper''

Ne znam da li si primetio, ali se čak ni imena sagovornika ne navode (osim u odjavnoj špici), pored toga što se ne navodi njihova nacionalnost.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Gojko Vujovic
Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film18.04.2006. u 14:44 - pre 218 meseci
Dokumentarac je fenomenalan ali ovo je IT forum, sorry.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: vodic za prezivljavanje - dokumentarni film
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)

[ Pregleda: 12104 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.