Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900058 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 10:04 - pre 131 meseci
Pa upravo tako... Dr*aju se tu za par hiljada dinara a radi se o pasošu s kojim su vam sva vrata u evropi otvorena. Ne trebaju vam nikakve radne vizei gluposti. Par hiljada dinara, idi begaj, pogotovo ako si labav s mađarskim, pa nije ti dosta ako ti dosta što ti gledaju kroz prste još ćeš tu sa prevodima da im daš povod da te vrate....
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 10:22 - pre 131 meseci
Citat:
C B:
Citat:

Ne razumem zasto se mlati prazna slama!

Zasto biste za 2000-3000 dinara koliko moze max da vas kosta prevod dokumentacije, rizikovali da vas vrate ili da sami sebi zakomplikujete zivot!

Prevedite te papire i opusteno krenite na predaju.



Upravo tako.

Ljudi, ko je iole obrazovaniji, pruza mu se neverovatna prilka da zaradjuje ozbiljne pare godisnje sa ovim pasosem, a vi mlatite praznu slamu oko prevodjenja koje kosta par hiljada a sa koijm ste 100001% sigurni da cete proci trouble free!!!!

Ja sam prevodjenje platio u Pancevu 900 din, bilo je gotovo za dva dana, devojka je profesor madjarskog i sve je profi uradila. Takodje mi je pregledala aplikaciju i u Madjarskoj mi nisu jednu stavku ispravili ili zvrljnuli... Svaka stavka je bila napisana kako treba, svako ime zemlje, grada... Biografija je isto bila savrseno citka i tacna.

Prema tome, usteda od hiljadu dinara je smesna u odnosu na benefit koji dobijate ako vam ozbiljan covek pomogne da prevedete!

I na kraju, zvanicna tarifa zakletih sudskih tumaca je 1000 din po strani. Ako vam je to puno...

Slazem se u potpunosti.
Mene je prevod kostao 1000 din. po stranici (imala sam 5 dokumenata).Slala sam dokumentaciju za Suboticu i nije mi zao ni jednog
dinara jer su ljudi uradili prevod 100% ispravno i profesionalno.Takodje su mi popunili formulare za 2000 dinara,bez ijedne greske.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 10:30 - pre 131 meseci
Citat:
C B:
Citat:

Ne razumem zasto se mlati prazna slama!

Zasto biste za 2000-3000 dinara koliko moze max da vas kosta prevod dokumentacije, rizikovali da vas vrate ili da sami sebi zakomplikujete zivot!

Prevedite te papire i opusteno krenite na predaju.



Upravo tako.

Ljudi, ko je iole obrazovaniji, pruza mu se neverovatna prilka da zaradjuje ozbiljne pare godisnje sa ovim pasosem, a vi mlatite praznu slamu oko prevodjenja koje kosta par hiljada a sa koijm ste 100001% sigurni da cete proci trouble free!!!!

Ja sam prevodjenje platio u Pancevu 900 din, bilo je gotovo za dva dana, devojka je profesor madjarskog i sve je profi uradila. Takodje mi je pregledala aplikaciju i u Madjarskoj mi nisu jednu stavku ispravili ili zvrljnuli... Svaka stavka je bila napisana kako treba, svako ime zemlje, grada... Biografija je isto bila savrseno citka i tacna.

Prema tome, usteda od hiljadu dinara je smesna u odnosu na benefit koji dobijate ako vam ozbiljan covek pomogne da prevedete!

I na kraju, zvanicna tarifa zakletih sudskih tumaca je 1000 din po strani. Ako vam je to puno...


Majstore, da završimo ovu prepisku na vreme. Nema potrebe da se nerviraš i busaš, nek prevodi ko šta želi. Ja sam ti samo replicirala jer si spomenuo prevod dvojezičnih a nije pod obavezno. Delovala mi je rečenica kao poluinformacija i to je to. Ja lično sam prošla bez problema i bez prevoda i zato sam podelila to iskustvo sa ostalima. Naravno da ima i onih koji su imali problem oko izvoda.
A ne znam ko je to "iole obrazovaniji"? Nemoj vređati bilo koju grupaciju, može da zaradi svako ko hoće da radi.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 10:39 - pre 131 meseci
Iole obrazovaniji je onaj koji zaista zna nesto da radi i to nesto radi dobro. To nije nikakva uvreda!

Da li je to arhitekta, gradjevinac, frizer, sysadmin, iOS/Android developer ili rigips monter... nije toliko vazno, dok je god covek iole obrazovan ili potkovan nekim znanjem i vestinom.

Ako ste konbar, barmen ili neko slicno zanimanje koje se nauci za dve nedelje... ne ocekujte da cete ziveti drasticno bolje nego u srbiji.

Prosto i jednostavno, radne snage na zapadu danas ima ko pleve. Ko se ne istakne nekim znanjem, nece se mnogo bolje provesti ni na "zapadu"! To je sustina!
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 12:04 - pre 131 meseci
...moj prijatelj robert je predao 30 januara u SU i danas su ga zvali da ide na zakletvu 30 jula znaci tacno 6 meseci u vrh glave........mi koji smo predali u februaru u segedinu ici cemo u augustu......
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 12:47 - pre 131 meseci
Da li neko ima u Novom Sadu osobu koja mi može popuniti obrazce?
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 12:52 - pre 131 meseci
Vojvodjanka, poslacu ti na private kome da se obratis i ko ti moze pomoci...

pozz
 
Odgovor na temu

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 13:39 - pre 131 meseci
Poruka za makimak!
Posalji mi svoju e-mail adresu jer sam novoregistrovani korisnik koji ne može da odgovara na PP
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 13:45 - pre 131 meseci
za vojvodjanka021
moram preko foruma, moj mail je [email protected].
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 14:25 - pre 131 meseci
Ima li nekog iz NSa ko je prosao kroz razgovor sa konzulom u SU i zna dovoljno madjarskog, a opet ima vremena, da se nadje sa mnom nekad da malo "simuliramo" taj razgovor kako bih se ja malo oslobodio da pricam...? :) Mogu ja uciti sve ove reci sam, al drugacije je to kad se cuje u pitanju, u punoj recenici... Evo moje email adrese, pa ako je neko voljan... :) [email protected]
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.07.2013. u 17:03 - pre 131 meseci
[quote]C B:
Iole obrazovaniji je onaj koji zaista zna nesto da radi i to nesto radi dobro. To nije nikakva uvreda!

Da li je to arhitekta, gradjevinac, frizer, sysadmin, iOS/Android developer ili rigips monter... nije toliko vazno, dok je god covek iole obrazovan ili potkovan nekim znanjem i vestinom.

Ako ste konbar, barmen ili neko slicno zanimanje koje se nauci za dve nedelje... ne ocekujte da cete ziveti drasticno bolje nego u srbiji.

Prosto i jednostavno, radne snage na zapadu danas ima ko pleve. Ko se ne istakne nekim znanjem, nece se mnogo bolje provesti ni na "zapadu"! To je sustina![/quot!

1000% si u pravu!
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2013. u 12:07 - pre 131 meseci
Pa verovali ili ne čak i kao konobar bi zaradio kao neko s fakultetskom diplomom u srbiji. Užas kakva smo afrička država.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2013. u 22:16 - pre 131 meseci
Citat:
bojan_sm:
Malo ste smorili sa nepotrebnim mršenjem mesta i istorije. Ko nije siguran da li ima pravo da podnese zahtev, zato što nije siguran da li je njegovo mesto bilo u HU, treba da nahvata nekog ko priča mađarski na nivou maternjeg i da nazove konzulat ili preko u Budimpeštu ili Segedin, i da se raspitaju da li je konkretno mesto, selo, grad, varoš bila u HU pre 1921.g.
Tu se podrazumeva i pola Bosne i Slavonija, dosta ljudi sa tih prostora danas živi u Vojvodini i BG, po nekima i previše.
Ne znam zašto, ali smo mi u jednom manjem mestu u HU, prilikom predaje imali problem, jer smo iz Sremske Mitrovice. Ali u Segedinu su nas veoma lako našli u bazi.
Ajd na učenje... :-)

Zdravo svima, ja sam novi clan na forumu. Imam par pitanja ako neko moze da mi odgovori... Koji dio Bosne je bio pod Austro Ugarskom?? Ja sam iz Banja Luke, moji pradeda i deda su iz Prijedora, prabaka mi je iz Knina, Hrvatska. Zna li neko imam li ja kakve sanse za predavanje zahtjeva za drzavljanstvo, odnosno da li je neko od navedenih mjesta bio dio HU? Hvala svima na pomoci... Pozdrav
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2013. u 23:02 - pre 131 meseci
Pa evo ti mapa kraljevine Ugarske
http://hu.m.wikipedia.org/wiki/Magyar_Kir%C3%A1lys%C3%A1g.

Koliko vidim tu je Gospić, Ogulin, Glina ali Knina nema ili ga ja ne vidim...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2013. u 23:27 - pre 131 meseci
Ne vidim ni ja Knin, ali tu je negdje na granici, nadam se da je pripadao kraljevini Ugarskoj :(
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.07.2013. u 23:41 - pre 131 meseci
Pa to ti je najbolje da pitaš mađarski konzulat u hrvatskoj. Ovde ti niko ne može sa sigurnošću to reći može samo nagađati.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2013. u 03:15 - pre 131 meseci
Nažalost, Knin nije bio u sastavu Mađarske kraljevine početkom dvadesetog veka.
To se jasno može videti na ovoj etnografskoj mapi Mađarske.

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 21.07.2013. u 04:27 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2013. u 08:35 - pre 131 meseci
Hvala vam puno na pomoci, razocaran sam.... Moram da proverim jos drugu prabaku, ona je rodjena negdje oko Hrvatske Kostajnice a vidim na karti da je Kostajnica bila u sastavu HU...

Mozete li mi pomoci oko ovoga, sta meni ustvari treba od dokumentacije ako mi ova druga prabaka bude iz HU. Njezin rodni list ili umrlica? Vjencani list? Da li su se ta dokumenta uopste izdavala u to vrijeme? 1905/1910 i sta mi jos treba od bake i dede i majke i oca... Kako da dokazem da mi je baka rodjena u vrijeme vladavine HU?

Sta mi treba od dokumenata da bi bio siguran da cu dobiti drzavljanstvo? Znam da treba poznavanje madjarskog pored svih papira...

Hvala svima puno...
 
Odgovor na temu

C B

Član broj: 38274
Poruke: 134



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2013. u 20:55 - pre 131 meseci
Nema razloga da budes razocaran... tj. nema osnova, jer daleko da si jedini!

Kada sam pre, sada vec ~45 dana, uspesno predao, pozvao sam oko dvadesetak (i brojevima ~20) ljudi iz vojvodine, koji su mi bili dragi prijatelji ili poslovni saradnici u raznim periodima zivota, da im ponudim ovu opciju i pomognem im da zbrisu iz ove nesrece od zemlje.

Sta se ispostavilo. Niko, ali bas niko od tih ~20 osoba nije imao pretke iz vojvodine u periodu koji se trazi. Svi od reda su dosli iz Bosne, Hercegovine, Crne gore ili pak sa Kosova i sl. Dakle, niko od njih nije imao pretka sa teritorije i iz vremena, koje te kvalifikuje za dobijanje drzavljanstva po ubrzanoj proceduri.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.07.2013. u 23:51 - pre 131 meseci
Jos uvek nije jasno koje je tumacenje za Bosnu. Neki ljudi jesu predali ali nema povratne informacije kakav su odgovor dobili. Bosanskih drzavljana je predalo malo, manje od 50 po statistici iz aprila, ali to ne znaci da nema vise koji su predali sa bosanskim poreklom. Sve zavisi od toga da li je drzavljanstvo u AU bilo jedinstveno ili ne. Jer ne trazi se dokazivanje rodjenja na odredjenoj teritoriji vec dokazivanje posedovanja drzavljanstva. Da li je postojalo Austrougarsko drzavljanstvo (pa se tako zakon odnosi i na Beclije i Sarajlije) ili odvojeno Austrijsko i Ugarsko pitanje je sad.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900058 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.