Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899576 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 08:01 - pre 130 meseci
Citat:
Mikki73:
Pa da, počelo se sa 100-150 eura kod raznih ljudi koji "sprovode" ljude do matičara po Mađarskoj, a sada su već cifre 400 eura kod nekih ljudi koje ja znam. To ti je to....Kurs je 100 eura, a ostatak je ostatak. Bez jezika je stvarno skoro nemoguće predati dokumentaciju u Konzulatu u Subotici ili u Ambasadi u Beogradu, pa onda stvarno i moraš da daš tih 400-500 eura. Požuri dok ne bude veća tarifa ) Koliko znam do sada se nisu bavili "vođenjem" u Mađarsku, a izgleda sada rade i to.


Hvala Mikki73, ako je tako onda cu ici preko njih...

Citat:
mirko09:
Citat:
Paladium2:
Zanima me ima li neko iskustva sa njima http://www.centarzaedukaciju.com/austria/dokumentacija.php

Razgovarao sam sa njima, rekli su mi da oni sve pripreme do predaje papira i da imaju ubrzan kurs za ucenje madjarskog jezika. Zanima me dali je neko radio tj. ucio preko njih i kakva su iskustva. Ne bih zelio da gubim vrijeme sa njima ako nisu ok.

Hvala na odgovorima

Njihova kombinacija i dalje funkcioniše. Ne govorim ovo da bi njih reklamirao, već da pomognem onima kojima je potreban mađarski pasoš da ne budu sumljičavi već da prihvate (tu ili neku drugu kombinaciju) što pre jer niko ne zna koliko će to još da traje.


Nadam se da ce potrajati dok ne zavrsim

 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 08:05 - pre 130 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
Mikki73: Pa da, počelo se sa 100-150 eura kod raznih ljudi koji "sprovode" ljude do matičara po Mađarskoj, a sada su već cifre 400 eura kod nekih ljudi koje ja znam. To ti je to....Kurs je 100 eura, a ostatak je ostatak. Bez jezika je stvarno skoro nemoguće predati dokumentaciju u Konzulatu u Subotici ili u Ambasadi u Beogradu, pa onda stvarno i moraš da daš tih 400-500 eura. Požuri dok ne bude veća tarifa ;)) Koliko znam do sada se nisu bavili "vođenjem" u Mađarsku, a izgleda sada rade i to.

Pa ne ynas dobro,
Centar uvek to bas uvek vodi u HU na predaju dokumenata.
Cena za ovog clana je takva jer nije iz Srbije,znaci cena za ljude iz Srbije je 9600 a ostali to mislim iskljucivo na Austriju je ta cifra.
Koliko ja znam 100 eura uzimaju za prevod,a valjda 360 za pripremu.
Ne moj zaboraviti da sam organizuje svoj dolazak jer je iz BiH.


Jeste tako je nesto rekao, da idem preko centra u Austriji. Covjek mi je zvucao ok, rekao mi je sta mi je sve potrebno od papirologije i jos dosta info koje su mi trebale...
 
Odgovor na temu

stefa80
super star

Član broj: 147755
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 17:03 - pre 130 meseci
evo opet ja da se javim posto mi niko nije konkretno odgovorio brata su vratili sa zakletve u Subotici i rekli mu da uci jezik pa da dodje ponovo da li je neko imao slicno iskustvo
stefa
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 17:21 - pre 130 meseci
gde je predao papire?
 
Odgovor na temu

panadol
...

Član broj: 315177
Poruke: 66



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 18:44 - pre 130 meseci
Da pogađam, vratio ga je Babić Janoš? Ta Srbenda se trudi da bude najveći Mađar tamo...
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 21:49 - pre 130 meseci
Ko je taj Babić Janoš?
 
Odgovor na temu

mariovrbas
sve pomalo

Član broj: 301890
Poruke: 23
89.204.137.*



+56 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 22:05 - pre 130 meseci
Pozz drugari. Evo cisto da ohrabrim one koji poseduju madjarsko drzavljanstvo i one kojima je ambicija da ga dobiju, iz licnog iskustva. Naime, ja sam krajem aprila dobio pasos, u maju sam na par mesta aplicirao za posao i trebalo je da startujem pocetkom jula, imao sam vise mogucnosti, pa rekoh koji posao prvo ponude, prihvatam. Kad ono, sasvim slucajno, preko rodjaka pojavila se mogucnost odlaska za Bilefeld, u pitanju je posao vezan za izolacije objekata stiroporom, i eto me ovde sa jos par drugara, poslodavac je iz Srbije, tacnije iz B.Topole i svi su zadovoljni. Ima nas oko 15 u ekipi, nije narocito tesko, navikavam se polako, iako mi nije ni blizu struke, ok je zasad. Moj savet svakom je da uci jezik drzave u kojoj ce raditi, jer su sanse za posao ogromne, ma koja struka bila. Naravno, ovo bi bilo neizvodljivo da nema madj.pasosa..... Ja sam poceo da ucim nemacki jezik i pre ili kasnije apliciracu za posao u struci, savetujem i drugima da tako urade jer to je jedini i pravi put po meni. Uglavnom, firma raste iz dana u dan, poslodavac je uzeo za kratko vreme dosta posla, ipak puno jeftinije radimo od domacih firmi, a opet se zaradi mnogo bolje nego kuci, i sad je manjak ljudi, imacemo posla i u Stutgartu i u Frankfurtu za narednih godinu dana. Nemacka je fenomenalno uredjena i svima je preporucujem, u svakom smislu.......... Elem, da skratim, posla ima, a pogotovo za onog ko mnogo ne bira...... Pozdrav za najbolji forum iz Bilefelda.......
 
Odgovor na temu

IdemouIrsku

Član broj: 315568
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 22:22 - pre 130 meseci
Jel se desilo nekom da su ga zvali u nedelju iz Madjarske, iz Budimpeste a nakon papira podnesenih.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-34-110.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 22:26 - pre 130 meseci
Citat:
shejtan-:
Ko je taj Babić Janoš?

konzul Generalnog konzulata Republike Mađarske u Subotici dr Janoš Babić
Inace sto ste takvi pa covek je naucio madjarski a sto ne bi i Vi(salim se za Vas)
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-34-110.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 22:29 - pre 130 meseci
Citat:
IdemouIrsku:
Jel se desilo nekom da su ga zvali u nedelju iz Madjarske, iz Budimpeste a nakon papira podnesenih.

Vidi ovako moju suprugu su zvali subotom,ali ne iz Budimpeste,nesto im je trebalo oko podataka.
A da zovu nedeljom bas mi i nije jasno,pa valjda i oni imaju odmor.
Ko te je zvao i zasto.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

IdemouIrsku

Član broj: 315568
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.07.2013. u 23:56 - pre 130 meseci
sta uopste pitaju u tim proverama iz budimpeste?
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 07:01 - pre 130 meseci
Citat:
mariovrbas:
Pozz drugari. Evo cisto da ohrabrim one koji poseduju madjarsko drzavljanstvo i one kojima je ambicija da ga dobiju, iz licnog iskustva. Naime, ja sam krajem aprila dobio pasos, u maju sam na par mesta aplicirao za posao i trebalo je da startujem pocetkom jula, imao sam vise mogucnosti, pa rekoh koji posao prvo ponude, prihvatam. Kad ono, sasvim slucajno, preko rodjaka pojavila se mogucnost odlaska za Bilefeld, u pitanju je posao vezan za izolacije objekata stiroporom, i eto me ovde sa jos par drugara, poslodavac je iz Srbije, tacnije iz B.Topole i svi su zadovoljni. Ima nas oko 15 u ekipi, nije narocito tesko, navikavam se polako, iako mi nije ni blizu struke, ok je zasad. Moj savet svakom je da uci jezik drzave u kojoj ce raditi, jer su sanse za posao ogromne, ma koja struka bila. Naravno, ovo bi bilo neizvodljivo da nema madj.pasosa..... Ja sam poceo da ucim nemacki jezik i pre ili kasnije apliciracu za posao u struci, savetujem i drugima da tako urade jer to je jedini i pravi put po meni. Uglavnom, firma raste iz dana u dan, poslodavac je uzeo za kratko vreme dosta posla, ipak puno jeftinije radimo od domacih firmi, a opet se zaradi mnogo bolje nego kuci, i sad je manjak ljudi, imacemo posla i u Stutgartu i u Frankfurtu za narednih godinu dana. Nemacka je fenomenalno uredjena i svima je preporucujem, u svakom smislu.......... Elem, da skratim, posla ima, a pogotovo za onog ko mnogo ne bira...... Pozdrav za najbolji forum iz Bilefelda.......


To Maki legendo!!

Simke
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 09:54 - pre 130 meseci
Citat:
stefa80:
evo opet ja da se javim posto mi niko nije konkretno odgovorio brata su vratili sa zakletve u Subotici i rekli mu da uci jezik pa da dodje ponovo da li je neko imao slicno iskustvo


Pa ja sam imao isto iskustvo u SU, nisi citao pre nekoliko sedmica :P ucim pa gledam da odem da probam opet...sta ces drugo? :/ mozes da cekas da ti istekne godinu dana pa predas ponovo ili da ucis. Babity Janos je mene vratio. A tvog brata? Kad je bio? Sta su ga pitali?
 
Odgovor na temu

dzudista
dzudista
nezaposlen
nezaposlen
srbija

Član broj: 315356
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 10:18 - pre 130 meseci
Da li je neko dobio poziv za zakletvu u Ferencszallasu i kad je predao papire.
 
Odgovor na temu

nikas
nema ga

Član broj: 212505
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 18:23 - pre 130 meseci
Pozdrav , može preporuka za sudskog tumača sa teritorije Novog Sada i okoline na pp.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 21:00 - pre 130 meseci
Molim vas, ajde jedno da razjasnimo ovo jer polako pocinje da frustrira... Gomile clanova ovog foruma kazu da kada te odbiju sutradan mozes da konkurises negde druge, a gomila kaze da se dobija zabrana.. Aj molim vas, moze li neko stvarno da potvrdi da li postoji ta zabrana, ili ne? Nemoguce je da se toliko neke stvari ovde ne poklapaju, mislim ljudi, ne dajemo doktorat na fizici, nego konkurisemo za drzavljanstvo koje je dobilo do sada skoro 500 000 ljudi..
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.107.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 22:21 - pre 130 meseci
Ko je pomenuo ikakvu zabranu? ja se ne secam da sam to igde procitao.....nema zabrane i mozes da predas sutradan negde drugde....osim ako ne zaglavis u konzulatu pa ti drze papire dok ne naucis jezik,o tome se pisalo.....
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.07.2013. u 22:33 - pre 130 meseci
Oni koji su odbijeni u pismu dobiju pouku da mogu podneti novi zahtev po ispunjenju uslova. Pritom se nigde ne oznacava koji je to uslov.
 
Odgovor na temu

Vlado67
Vladimir
dpd
Hannover

Član broj: 313666
Poruke: 5
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.07.2013. u 08:19 - pre 130 meseci
Citat:
dzudista:
Da li je neko dobio poziv za zakletvu u Ferencszallasu i kad je predao papire.

Pozdrav,,,,i ja čekam poziv na zakletvu u Ferencszallasu,,,predao sam krajem februara...
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.07.2013. u 14:13 - pre 130 meseci
najveci problem i jeste sto se pojavljuje opcija : mozes predati bez znanja a onda ce te odbiti.. ,,, sto stvara prostor za manipulacije..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899576 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.