Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899825 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vojvodjanka021
Švajcarska

Član broj: 316211
Poruke: 30



+9 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 14:17 - pre 131 meseci
Da li je neko predavao u Madjarskoj zahtev? Interesuje me da li je potrebno dvojezične formulare prevoditi kod sudskog tumača.
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 15:21 - pre 131 meseci
.........ne ulazim u nikakve rasprave agora11 zao mi je..........i izvinite za zemun u ausrtougarskoj...mislio sam cela vojvodina je bila deo ausrtougarske mi vojvodjani nemamo veze sa beogradom...teritorija austrougarske je bila velika...mi sto smo u vojvodini nema niko sta da razmislja svi imamo madjarske pretke.....e sad ako je zemun bio deo austrougarske onda super....to je tamo u beogradu....
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 18:05 - pre 131 meseci
Citat:
vojvodjanka021:
Da li je neko predavao u Madjarskoj zahtev? Interesuje me da li je potrebno dvojezične formulare prevoditi kod sudskog tumača.



Nema logike da prevodiš nešto što je već izdato na jeziku koji ti treba. Ja sam predala pre nedelju dana u Mađarskoj, izvodi za babu, oca i mene su bili dvojezični, prevodila sam samo venčani list jer u mestu u kom smo se venčali nema 30% manjine pa nije uvedeno izdavanje izvoda na mađarskom jeziku. Službenica koja je primila papire nije pravila problem što su na dvojezičnim izvodima u imenima i prezimenima oca i babe korišćeni č i ž, a u prevodu venčanog sve po mađarskom pravopisu sa imenima.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 18:07 - pre 131 meseci
.............odlicno mada to nikoga ne interesuje jer cela DANASNJA vojvodina je bila u sastavu austrougarske idi pa pogledaj mapu...tako da nemoj da siris dezinformacije svojim komplikovanim odgovorima kojim za obican narod to bas briga...ok.....CELA vojvodina ima pravo da trazi pasos madjarske i TACKA....hvala lepo.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 19:18 - pre 131 meseci
Kako to ja sirim dezinformacije molim te? Ja ispravljam tvoje dezinformacije zbog kojih bi marko696 mozda odustao od drzavljanstva na koje ima puno pravo.

Pravo na drzavljanstvo nema cela Vojvodina (kako kazes "CELA vojvodina i TACKA") nego samo oni ciji su preci ziveli na toj istoj teritoriji dok je ona pripadala Madjarskoj. Oni ciji su preci ziveli u npr. centralnoj Srbiji, Crnoj Gori ili Makedoniji a ciji su preci nakon I ili II svetskog rata kolonizovali Vojvodinu nemaju to pravo. Ali to pravo imaju i oni cije se opstine danas nalaze izvan Vojvodine ali su bile deo Madjarske poput beogradskih sremskih i banatskih opstina. U celoj prici Vojvodina kao tvorevina iz 1974. ne igra nikakvu ulogu. Ulogu igraju ugarske zupanije tj. varmedje.

Ako su tebi moji odgovori komplikovani, zao mi je, ali situacija nije toliko jednostavna da bi mogla da se objasni u jednoj recenici a jos je manje jednostavna kada neko da pogresan odgovor.
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 20:37 - pre 131 meseci
...ko ide na zakletvu u segedinu 1 augusta?...............
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 21:13 - pre 131 meseci
Citat:
agora11:
Kako to ja sirim dezinformacije molim te? Ja ispravljam tvoje dezinformacije zbog kojih bi marko696 mozda odustao od drzavljanstva na koje ima puno pravo.

Pravo na drzavljanstvo nema cela Vojvodina (kako kazes "CELA vojvodina i TACKA") nego samo oni ciji su preci ziveli na toj istoj teritoriji dok je ona pripadala Madjarskoj. Oni ciji su preci ziveli u npr. centralnoj Srbiji, Crnoj Gori ili Makedoniji a ciji su preci nakon I ili II svetskog rata kolonizovali Vojvodinu nemaju to pravo. Ali to pravo imaju i oni cije se opstine danas nalaze izvan Vojvodine ali su bile deo Madjarske poput beogradskih sremskih i banatskih opstina. U celoj prici Vojvodina kao tvorevina iz 1974. ne igra nikakvu ulogu. Ulogu igraju ugarske zupanije tj. varmedje.

Ako su tebi moji odgovori komplikovani, zao mi je, ali situacija nije toliko jednostavna da bi mogla da se objasni u jednoj recenici a jos je manje jednostavna kada neko da pogresan odgovor.



BRAVO!!!
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 22:01 - pre 131 meseci
Dali je neko upoznat dali gradjani srbije koji imaju i madjarsko drzavljanstvo mogu da rade povrat poreza (afu) i dalje na srpski pasoš ili nemaju to pravo.U slučaju dvojnog drzavljanstva sa HR znam proverneno da hrvati nedozvoljavalju i da proveravaju svaki povrat PDVea da slučajno gradjanin nema dvojno sa hr.
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 22:25 - pre 131 meseci
Moze ali cuti ne govori da imas drzavljanstvo,budem u Subotici tako da provereno znam da dosta ljudi to radi,cak i moja prijateljica sa kojom idem cesto u Madjarsku po hranu koju prodaje to radi. Nista ne provjeravaju
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 23:08 - pre 131 meseci
^^ Pa sad će da počnu da proveravaju

Elem, vezano za Zemun... već je i pokazano i Zemun je definitivno bio u sastavu Mađarske u okviru K&K Monarhije...
Jedna od najvećih znamenitosti Zemuna, kula Gardoš, podignuta je 1896. povodom obeležavanja milenijuma od dolaska Mađara u Panonsku niziju.

Zemunska milenijumska kula Gardoš

Tako da je Zemun faktički prestao biti delom Mađarske tek nakon stupanja na snagu Trijanonskog sporazuma, 1921.


 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 08:05 - pre 131 meseci
Citat:
Emil Ranc:Elem, vezano za Zemun... već je i pokazano i Zemun je definitivno bio u sastavu Mađarske u okviru K&K Monarhije...

hahaha... K und K, što bi rek'o Đorđe Čvarkov :)
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 09:33 - pre 131 meseci
Nepotrebno komplikujete, granica izmedju Austrougarske i Srbije je bila na Dunavu. Svi koji imaju pretke rodjene severno od nje i znaju madjarski imaju pravo. Tacka.
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 09:59 - pre 131 meseci
Koliko sam ja razumela imaju pravo i oni ciji su preci rodjeni u Sremu, a on je juzno od Dunava. Predavali su dokumente i ljudi sa precima iz Sremske Mitrovice, Sremske Kamenice....
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 10:13 - pre 131 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Nepotrebno komplikujete, granica izmedju Austrougarske i Srbije je bila na Dunavu. Svi koji imaju pretke rodjene severno od nje i znaju madjarski imaju pravo. Tacka.


izvini, ali nece biti da je tako. zasto opet lupate!?!?...

nije apsolutno tacno da je granica bila na dunavu, vec jedinim delom da, a drugim delom ne!
drugim delom je i isla ispod dunava i to do save, a taj deo je danasnji srem + delovi do beograda a u koji upada i zemun!

 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 10:34 - pre 131 meseci
Citat:
makimak:
Koliko sam ja razumela imaju pravo i oni ciji su preci rodjeni u Sremu, a on je juzno od Dunava. Predavali su dokumente i ljudi sa precima iz Sremske Mitrovice, Sremske Kamenice....


Dunav i Sava, dakle recna granica u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 11:32 - pre 131 meseci
Ja sam Vojvođanin, i kad meni kažeš da je "granica na Dunavu", ja ne znam o čemu se radi. Jedino znam da je Sava (gledajući njen tok uz Vojvodinu) južno od Dunava i da Sava nije Dunav.

Srem je severno od Save, ali je južno (i zapadno) od Dunava...
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 17:43 - pre 131 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
maaar:
Citat:
Petar Kralj:
Nepotrebno komplikujete, granica izmedju Austrougarske i Srbije je bila na Dunavu. Svi koji imaju pretke rodjene severno od nje i znaju madjarski imaju pravo. Tacka.


izvini, ali nece biti da je tako. zasto opet lupate!?!?...

nije apsolutno tacno da je granica bila na dunavu, vec jedinim delom da, a drugim delom ne!
drugim delom je i isla ispod dunava i to do save, a taj deo je danasnji srem + delovi do beograda a u koji upada i zemun!



A sto si ti bukvalista toliki, granica jeste bila i na Savi, ali u svakom slucaju su u pitanju reke a ne neke zamisljene titoisticke SFRJ administrativne granice. U svakom slucaju kada Vojvodjaninu kazes da je granica na Dunavu, on zna o cemu se radi... Uostalom je li Srem severno ili juzno od Save, tj.reke ?


Jasno Vam je predočeno da ste možda nekog doveli u zabludi sa Vašim netačnim informacijama.

Granice koje vi nazivate 'zamišljenima, titoistilčkima' su današnje pravno i medjunarodno priznate granice.

Zanmljivo je to da je upravo sremska županija nekadašnje ugarske podeljenja i da je ta, po Vama zamišljena granica, medjunarodno priznata granica izmedju dve nezavisne i medjunarodno priznate drzave: izmedju Republike Srbije i Republike Hrvatske.

Meni Vaša referenca 'granica na Dunavu' i konstacija da Vojvodjani znaju na šta se tu misli, govori samo o Vama, a ne nekoj granici.

Sve se može objasniti, ali ne i svakome.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 19:51 - pre 131 meseci
Pa,hajde neka neko da spisak mesta koja su bila u sastavu Ugarske moharhije,da ne nagadjamo i ne prepucavamo se oko jedne stvari ovoliko. Neko je ranije na forumu pominjao taj spisak... Sad sam i ja zbunjen,bio sam ubedjen da je Zemun medju njima,sad vise nisam siguran.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.07.2013. u 22:46 - pre 131 meseci
A gde mislis da je bio Zimony? Ko mislis da je gradio milenijumsku kulu povodom 1000. godina doseljenja Madjara na Gardosu?

Granica je bila na Dunavu od Beograda, do Beograda na Savi. Vrlo jednostavno.

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 18.07.2013. u 10:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika18.07.2013. u 08:43 - pre 131 meseci
Malo ste smorili sa nepotrebnim mršenjem mesta i istorije. Ko nije siguran da li ima pravo da podnese zahtev, zato što nije siguran da li je njegovo mesto bilo u HU, treba da nahvata nekog ko priča mađarski na nivou maternjeg i da nazove konzulat ili preko u Budimpeštu ili Segedin, i da se raspitaju da li je konkretno mesto, selo, grad, varoš bila u HU pre 1921.g.
Tu se podrazumeva i pola Bosne i Slavonija, dosta ljudi sa tih prostora danas živi u Vojvodini i BG, po nekima i previše.
Ne znam zašto, ali smo mi u jednom manjem mestu u HU, prilikom predaje imali problem, jer smo iz Sremske Mitrovice. Ali u Segedinu su nas veoma lako našli u bazi.
Ajd na učenje...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899825 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.