Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899553 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.adsl.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2013. u 12:44 - pre 131 meseci
Tacno, postoji mogucnost potrebe za vencanim listom roditelja ukoliko nisu svi potrebni podaci vidljivi na MKR roditelja.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.adsl.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2013. u 12:53 - pre 131 meseci
Jos jedan info, ja sam dobio drzavljanstvo i ukoliko zahtev podnosti rodjeni brat ili sestra onda je za njih dovoljan samo izvod iz maticne knjige rodjenih i fotokopija honosítási okirat koji sam ja dobio, popune se formulari, spreme fotografije i to je to. Oni vec imaju podatke i samo spoje predmete, sve bude gotovo za 4-5 meseci. Naravno treba znati madjarski na nivou sporazumevanja.
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.07.2013. u 15:54 - pre 131 meseci
Jel ovo vazi i za supruznika ili treba jos nesto od dokumenata?
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 08:01 - pre 131 meseci
Citat:
Gospodin-BP:
Shvatio sam da je Subotica najgora moguca opcija... Planiram da 1.8 predam u Srbobranu, nadam se da cu stici da prevedem izvode itd... Nabavio sam sve izvode, pa sta ispadne. Do tada planiram da idem na casove madjarskog jezika specijalno namenjene za predavanje papira. Danas bas treba da idem na prvi cas. Mislim da bih do 1.8 mogao da nastrebam tih 50 recenica i pitanja na pamet, pa da vidim sta ce biti..
A jos da pitam ovo, posto mislim da to nisam najbolje razumeo.. Da li postoji opcija da prodjem konzula, i da udjem u taj proces izrade, i da me pozovu na primanje drzavljanstva i na polaganje i da me toga dana odbiju? To mi je jos mala nepoznanica, mada ako bih prosao konzula, ja bih svakako nastavio da ucim jezik dokle god ne dobijem drzavljanstvo, ali cisto me zanima...


Pa sta mislis ko ce doci u Srbobran ako ne ljudi iz subotickog konzulata ? Moja preporuka ti je da ides u HU, a ti kako hoces.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 11:11 - pre 131 meseci
I moja ti je preporuka da ucis jezik i ides u HU da predas, na tom nivou tesko da ces proci a mogu ti zadrzati dokumente i reci uci jos malo pa dodji, tu je predmet,
mi cemo te u medjuvremenu ispitivati i videti kako napredujes. Znam za ovakve slucajeve a i ja sam jedan od njih, na kraju sam sve zavrsio u SU. Elem nekako se i isplatilo sve to jer sam
naucio da se sporazumevam na madjarskom posle godinu dana intenzivnog ucenja. Mislim da bi u Madjarskoj sve to opustenije zavrsio. Na kraju, sve je na tebi.
Koliko vidim vise nas ti je preporucilo da odes u HU.
Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 12:20 - pre 131 meseci
Citat:
Petar Kralj:
Citat:
Gospodin-BP:
Shvatio sam da je Subotica najgora moguca opcija... Planiram da 1.8 predam u Srbobranu, nadam se da cu stici da prevedem izvode itd... Nabavio sam sve izvode, pa sta ispadne. Do tada planiram da idem na casove madjarskog jezika specijalno namenjene za predavanje papira. Danas bas treba da idem na prvi cas. Mislim da bih do 1.8 mogao da nastrebam tih 50 recenica i pitanja na pamet, pa da vidim sta ce biti..
A jos da pitam ovo, posto mislim da to nisam najbolje razumeo.. Da li postoji opcija da prodjem konzula, i da udjem u taj proces izrade, i da me pozovu na primanje drzavljanstva i na polaganje i da me toga dana odbiju? To mi je jos mala nepoznanica, mada ako bih prosao konzula, ja bih svakako nastavio da ucim jezik dokle god ne dobijem drzavljanstvo, ali cisto me zanima...


Pa sta mislis ko ce doci u Srbobran ako ne ljudi iz subotickog konzulata ? Moja preporuka ti je da ides u HU, a ti kako hoces.



Tačno tako. Ako ne iz Subotice, onda iz Bg-a, a to je isto zlo . Potpisujem i prethodni komentar. Sve je realno rečeno.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 15:59 - pre 131 meseci
A kako to mogu da mi uzmu papire, a da ne prodjem, vec da nastave da me ispituju? Zasto mi ih jednostavno ne bi vratili, i da kazu da nisam prosao i to je to?
Mislim, pa zar su takvi da ti uzmu i da dobijes posle nekoliko godina (koliko ti treba da tecno naucis jezik) i kada ti se mnoge stvari promenu, i da to mozda na kraju to ni ne treba vise i da sam odustanes? Zar nije postenije da ti kazu "nisi prosao, nastavi da ucis, pa se jednom opet prijavi" ? Sada ste me bas zbunili...

Da li postoji opcija da im ja kazem da mi vrate papire, i da se ponovo javim, a ne da mi ih uzmu, i da ko zna kada cu proci...?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-87-251-55.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 16:12 - pre 131 meseci
Citat:
Gospodin-BP: A kako to mogu da mi uzmu papire, a da ne prodjem, vec da nastave da me ispituju? Zasto mi ih jednostavno ne bi vratili, i da kazu da nisam prosao i to je to?
Mislim, pa zar su takvi da ti uzmu i da dobijes posle nekoliko godina (koliko ti treba da tecno naucis jezik) i kada ti se mnoge stvari promenu, i da to mozda na kraju to ni ne treba vise i da sam odustanes? Zar nije postenije da ti kazu "nisi prosao, nastavi da ucis, pa se jednom opet prijavi" ? Sada ste me bas zbunili...

Da li postoji opcija da im ja kazem da mi vrate papire, i da se ponovo javim, a ne da mi ih uzmu, i da ko zna kada cu proci...?

Ja ne razumem sta tebi nije jasno,
Pa valjda citas forum..ima slucajeva da su ljudima primili dokumetnta i da su posle 6 meseci dobili da su odbijeni a jedan od razloga jeste jezik.
Ti sam kazes da ne znas dovolno jezik i sada zamisli da ti tamo samo govoris igen ili nem i on prica iskljucivo na svom madjarskom jeziku,i proceni da ucis jezik i primi ti dokumenta a posle te zove da te proveri i sta ces onda.
Zato ne moj filozofirati nego slusaj sta ti ljudi sa foruma govore ako nisi siguran u jezik papire pa pravac Madjarska....
Nadam se da sada razumes.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 17:55 - pre 131 meseci
Citat:
Gospodin-BP: A kako to mogu da mi uzmu papire, a da ne prodjem, vec da nastave da me ispituju? Zasto mi ih jednostavno ne bi vratili, i da kazu da nisam prosao i to je to?
Mislim, pa zar su takvi da ti uzmu i da dobijes posle nekoliko godina (koliko ti treba da tecno naucis jezik) i kada ti se mnoge stvari promenu, i da to mozda na kraju to ni ne treba vise i da sam odustanes? Zar nije postenije da ti kazu "nisi prosao, nastavi da ucis, pa se jednom opet prijavi" ? Sada ste me bas zbunili...

Da li postoji opcija da im ja kazem da mi vrate papire, i da se ponovo javim, a ne da mi ih uzmu, i da ko zna kada cu proci...?


Aman covece, jesi ti cuo za termin "izivljavanje" ?! E to je omiljeni hobi konzulima iz Subotice i BG-a. Ti trazis neki red u njihovom ispoljavanju sile i moci, to je kao da pitas kako Dacic moze da obavlja dve funkcije istovremeno. Jednostavno moze im se !
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 19:38 - pre 131 meseci
Gospodin-BP - ako si dobro procenio svoj fond reci, ti si iznad linije koja moze da ima problema. U svakom slucaju saznaces 1.8. jer te ne kosta nista da odes na konzularni dan. Ako ne uspes, 2.8. pravac Segedin. Jedino sto moze da te omete je trema, kao i guzva koja vlada na tim masovnim predajama i nervoza neminovno. Tu je takodje i taj neki konzul na -ić iz Subotice koji kako se cini po komentarima mnogima zagorcava zivot bez razloga pa ces valjda dopasti nekom normalnom ko nema nista da dokazuje. Nadam se da ces uspeti. I u konzulatima se ne desava da ti uzmu papire a da ne ispunjavas uslove za jezik, to se desavalo i to retko u selima na pocetku kada nije bilo uhodano. Sto se tice mogucnosti da ti uzmu papire i da ti kazu da dodjes kad jos malo naucis, to su pomesane dve price, jedna je da ljudi koji dodju na zakletvu a ne znaju jezik jer su predali ko zna gde i kako budu upuceni od strane konzula na "popravni" tj. da se jave za par meseci kad nauce ili ce im ponistiti (mozda je izivljavanje, ali opet po zakonu bi on morao to odmah da prijavi sto ce reci moze da vam napravi mnogo veci problem nego sto rade tako da bih bio oprezniji u pljuvanju) a druga situacija je da vam uzme dokumenta prilikom predaje i kazu vam da to kao stoji kod njih, pa da dodjete kad jos malo naucite da dovrsite posao. Ovo drugo ne znam da li se desavalo, a i u svakom slucaju niko nema prava da vam "kidnapuje" dokumenta, dovoljno je da kazete da odustajete. Kolaju i mnoge neistinite price o navodnom maksimalnom broju zahteva koji se moze podneti, o zavodjenju u sistem i sl. Pre toga su kolale price o uvodjenju standardizovanih testova jezika, o promeni kriterijuma i sl. pa do krajnje neverovatnih poput kvote sa maksimalnim brojem drzavljanstava koja ce biti izdata. Nista od toga naravno nije tacno i sluzi da se ljudi zaplase da bi uzimali usluge posrednika. Srecno!
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 20:21 - pre 131 meseci
...nadam se da ce i mene pozvati sledece nedelje za zakletvu 1 augusta jer tada je zakletva u segedinu....ja sam predao u februaru jos desetak dana i bice pet meseci...nisam imao nikakve provere iz segedina jer govorim jezik ...
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 21:13 - pre 131 meseci
Danas su pozivali neke prijatelje što su predali u Baji još januaru ali ja sam razumeo da im je zakletva u septembru ne znam dali ja nisam dobro svatio ali to je dva meseca skoro do zakletve!
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 22:12 - pre 131 meseci
Citat:
agora11:
Gospodin-BP - ako si dobro procenio svoj fond reci, ti si iznad linije koja moze da ima problema. U svakom slucaju saznaces 1.8. jer te ne kosta nista da odes na konzularni dan. Ako ne uspes, 2.8. pravac Segedin. Jedino sto moze da te omete je trema, kao i guzva koja vlada na tim masovnim predajama i nervoza neminovno. Tu je takodje i taj neki konzul na -ić iz Subotice koji kako se cini po komentarima mnogima zagorcava zivot bez razloga pa ces valjda dopasti nekom normalnom ko nema nista da dokazuje. Nadam se da ces uspeti. I u konzulatima se ne desava da ti uzmu papire a da ne ispunjavas uslove za jezik, to se desavalo i to retko u selima na pocetku kada nije bilo uhodano. Sto se tice mogucnosti da ti uzmu papire i da ti kazu da dodjes kad jos malo naucis, to su pomesane dve price, jedna je da ljudi koji dodju na zakletvu a ne znaju jezik jer su predali ko zna gde i kako budu upuceni od strane konzula na "popravni" tj. da se jave za par meseci kad nauce ili ce im ponistiti (mozda je izivljavanje, ali opet po zakonu bi on morao to odmah da prijavi sto ce reci moze da vam napravi mnogo veci problem nego sto rade tako da bih bio oprezniji u pljuvanju) a druga situacija je da vam uzme dokumenta prilikom predaje i kazu vam da to kao stoji kod njih, pa da dodjete kad jos malo naucite da dovrsite posao. Ovo drugo ne znam da li se desavalo, a i u svakom slucaju niko nema prava da vam "kidnapuje" dokumenta, dovoljno je da kazete da odustajete. Kolaju i mnoge neistinite price o navodnom maksimalnom broju zahteva koji se moze podneti, o zavodjenju u sistem i sl. Pre toga su kolale price o uvodjenju standardizovanih testova jezika, o promeni kriterijuma i sl. pa do krajnje neverovatnih poput kvote sa maksimalnim brojem drzavljanstava koja ce biti izdata. Nista od toga naravno nije tacno i sluzi da se ljudi zaplase da bi uzimali usluge posrednika. Srecno!


E pa hvala na ovako opsirnom odgovoru. Konacno neki koji mi se dopada i koje moje usi tj. oci zele da vide :) Nadam se da ce i biti tako :)
 
Odgovor na temu

marko696
Marko Stojkovic
moler
moleraj
Beograd

Član broj: 316249
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.07.2013. u 23:42 - pre 131 meseci
Imam jedno pitanje,moj pradeda je rodjen u Zemunu 1885 god. za vreme Austrougarske monarhije.Da li neko zna da li to ulazi u opticaj za dobijanje Madjarskog drzavljanstva?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 00:29 - pre 131 meseci
Samo čekam da ovakvi postovi počnu da niču kao pečurke:
- Zvali me na zakletvu
- Dobio meil da je zakletva za nedlju dana


Odužilo se nešto...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 12:38 - pre 131 meseci
Citat:
marko696:
Imam jedno pitanje,moj pradeda je rodjen u Zemunu 1885 god. za vreme Austrougarske monarhije.Da li neko zna da li to ulazi u opticaj za dobijanje Madjarskog drzavljanstva?




nazalost ne...samo vojvodina
 
Odgovor na temu

filbos

Član broj: 315863
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 12:40 - pre 131 meseci
...drugarice agora11 kada si ti predala papire?........meni jos devet dana i bice pet meseci............
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.mbb.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 13:13 - pre 131 meseci
Citat:
filbos:
Citat:
marko696:
Imam jedno pitanje,moj pradeda je rodjen u Zemunu 1885 god. za vreme Austrougarske monarhije.Da li neko zna da li to ulazi u opticaj za dobijanje Madjarskog drzavljanstva?




nazalost ne...samo vojvodina



Kako samo vojvodina kad moze na teritoriji cele Austrougarske,ja cu predati papire na osnovu predaka iz Hrvatske.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 13:26 - pre 131 meseci
Citat:
filbos:
Citat:
marko696:
Imam jedno pitanje,moj pradeda je rodjen u Zemunu 1885 god. za vreme Austrougarske monarhije.Da li neko zna da li to ulazi u opticaj za dobijanje Madjarskog drzavljanstva?




nazalost ne...samo vojvodina


poluinformisani - NEinformisani ovde dele savete. ajde, bolje ako ne znas tacno da onda i ne lupas. barem ne ovde.

ZEMUN - madajrski ZIMONY jeste bio deo nekadašnje austrougraske, odnosno deo nekadasnjeg ugarskog - MADJARSKOG DELA, a pripadao je sremskoj zupaniji - madjarski SZEREM VARMEGYE, ta zupanija je bila u tadašnjem hrvatskom delu nekadašnje Ugarske!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.07.2013. u 13:26 - pre 131 meseci
Citat:
filbos:
Citat:
marko696:
Imam jedno pitanje,moj pradeda je rodjen u Zemunu 1885 god. za vreme Austrougarske monarhije.Da li neko zna da li to ulazi u opticaj za dobijanje Madjarskog drzavljanstva?


nazalost ne...samo vojvodina


Dajes pogresne informacije coveku. Ne gledaju se danasnje administrativne linije nego tadasnje granice. Zemun je svakako bio u Madjarskoj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899553 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.