Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187748 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:10 - pre 141 meseci
Citat:
homer.simpson:
Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti. Vidim pisete, treba A1 ne treba A1...

Nije taj A1 uslov za dzabe - treba kupiti hleba u prodavnici, treba pitati gde je ta i ta ulica, treba znati kupiti lek u apoteci itd...
A da ne pricam o poslu ili nesto ozbiljnije. A1 je samo pocetak price. Pitanje je sta posle (posto si dosao u Nemacku i dobio vizu) ???

Moj savet je svima koji planiraju da dodju u Nemacku (da zive ili rade) da krenu da uce Nemacki jezik odmah.
A1 jeste osnovni nivo ali je bolje nego nista.

Znaci, knjigu u sake, grej stolicu i uci.

Onda vam taj A1 sertifikat postaje sitnica...


tako je prijatelju..... A1 je zek pocetak, a jezik se mora nauciti, bolje prije nego poslije...
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:32 - pre 141 meseci
Slusaj, Dahijo, ja ne znam "gdje si ti polagao i rijesavao svoje stvari", niti me zanima, ali POSTO PISES VELIKIM SLOVIMA, NAPISACU I JA STA IMAM.

U Srbiji, u gradu Beogradu, u nemackom Konzulatu, NE TREBA A1 ZA VISOKOKVALIFIKOVANE LJUDE KOJI SE PRIDRUZUJU BRACNOM DRUGU! TO NEMA NIKAKVE VEZE SA BLUE CARD-OM. A i da ima, opet super. Dva puta sam pricala sa zenama na salteru u Konzulatu, oba puta su pitale koji fakultet sam zavrsila, i oba puta rekle da NE TREBA A1. Danas, 27.09.2012. sam predala svoja dokumenta; prvo su mi zene koje pregledaju dokumenta pre podnosenja rekle da A1 NE TREBA JER JE TO NOVI PROPIS, pa je zena na salteru 2 uzela dokumenta, gledala ih, opet rekla da mi ZAISTA A1 NE TREBA, i sa odobravanjem je gledala i citala prevod moje diplome. TOLIKO!

Pritom, za sve neverne Tome, evo vam llink, pa procitajte da je Nemacka promenila svoje pravo za strance: http://www.agah-hessen.de/Them...iliennachzug-flyer-de-serb.pdf

Naravno, treba imati u vidu da oni ne vrednuju podjednako sve nase fakultete. Tehnicki i prirodni su vise nego dobrodosli. Zao mi je, Dahijo, ali prava ti se gotovo nigde ne priznaju.

Uostalom, svako ko ima imalo mozga, procitace po forumu sta ga zanima, pa ce otici u Konzulat da se na pravom mestu i iz prve ruke informise. I to od gospodja na salteru, a ne od radnika obezbedjenja koji docekuje ljude i uzima pasose.

A inace, ja nemacki govorim, i to sam dosla na pola b1 kursa, nego nisam htela da bacam 7300 din u Gete institutu ni na kakvo polaganje. Da su mi u Konzulatu trazili potvrdu o znanju nemackog, otisla bih i popricala sa konzulom na nemackom, kao Bebac sa foruma sto je uradio.

Takodje mislim da onaj ko ne zna rec da bekne, treba da ide na kurs i da polaze, ali to nije moj slucaj.

 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:33 - pre 141 meseci
Naravno da treba nauciti jezik ako planiras da zivis u Nemackoj. Ja imam A1 (sto je po meni skoro pa nista) i nisam u obavezi da idem dalje u skolu ali cu svakako da upisem. Poslala sam pismo BAMF pa ako budu hteli da finansiraju nesto ok a ako ne platicu sama.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:48 - pre 141 meseci
cicika83,

kazes predala si dokumenta za spajanje porodice.. hoces molim te da mi kazes da li ti je bilo potrebno da predas zadnja 3 ceka partnerove plate ili samo jedan?

i dodao bih samo da je Veoma bitno otici minimum sa osnovnim znanjem jezika. Ja sam u de polaga za B2 i sa tim nivoom mi je bilo tesko, posebno prvih dana boravka kada je sve novo..

Hvala i poz
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 13:04 - pre 141 meseci
Da, danas sam predala dokumenta, ali nisam predala nikakav cek od plate. U principu, treba tri ceka, ali moj muz je tamo tek jedan mesec i bila sam pre nedelju/dve da se lepo informisem, pa su mi rekle da mi onda cek i ne treba, samo da donesem potvrdu od njegovog poslodavca kolika su mu mesecna primanja i na kojoj poziciji je zaposlen. Dostavila sam im i tu potvrdu i ceo njegov ugovor o radu.

Koliko sam ja imala priliku da shvatim i procenim do sad, jako im je bitno da znaju sta si po zanimanju i cime se bracni drug bavi. Ako ste iz struka koje su im potrebne, odmah su predusretljiviji.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 13:47 - pre 141 meseci
cicika 83 hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 19:03 - pre 141 meseci
Molim vas da li ima neko ko je skoro otisao u Minhen da zivi i radi sa madjarskim pasosem,interesuje me procedura oko boravka i radne dozvole,na koliko se vremenski dobija prva viza kada se stigne u nemacku,ponovo napominjem da je u pitanju madjarski pasos???

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.web.vodafone.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 21:02 - pre 141 meseci
@slaban:
Onaj ko ima pasos bilo koje drzave koja je u EU ne treba mu viza. A koliko znam ne treba ni radna dozvola(radna dozvola je nama ne-EU gradjanima viza), bar je to kod mene slucaj. Nije Minhen, ali je okolina :)
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.09.2012. u 11:17 - pre 141 meseci
Citat:
Anchy_86: @slaban:
Onaj ko ima pasos bilo koje drzave koja je u EU ne treba mu viza. A koliko znam ne treba ni radna dozvola(radna dozvola je nama ne-EU gradjanima viza), bar je to kod mene slucaj. Nije Minhen, ali je okolina :)


Da li to onda znaci da ja kao vlasnik madjarskog pasosa kada dodjem i nadjem posao mogu boraviti i raditi neograniceno u nemackoj bez ikakvih ogranicenja?

Hvala puno !!!
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.09.2012. u 12:34 - pre 141 meseci
Citat:
Cicika83:
Slusaj, Dahijo, ja ne znam "gdje si ti polagao i rijesavao svoje stvari", niti me zanima, ali POSTO PISES VELIKIM SLOVIMA, NAPISACU I JA STA IMAM.

U Srbiji, u gradu Beogradu, u nemackom Konzulatu, NE TREBA A1 ZA VISOKOKVALIFIKOVANE LJUDE KOJI SE PRIDRUZUJU BRACNOM DRUGU! TO NEMA NIKAKVE VEZE SA BLUE CARD-OM. A i da ima, opet super. Dva puta sam pricala sa zenama na salteru u Konzulatu, oba puta su pitale koji fakultet sam zavrsila, i oba puta rekle da NE TREBA A1. Danas, 27.09.2012. sam predala svoja dokumenta; prvo su mi zene koje pregledaju dokumenta pre podnosenja rekle da A1 NE TREBA JER JE TO NOVI PROPIS, pa je zena na salteru 2 uzela dokumenta, gledala ih, opet rekla da mi ZAISTA A1 NE TREBA, i sa odobravanjem je gledala i citala prevod moje diplome. TOLIKO!

Pritom, za sve neverne Tome, evo vam llink, pa procitajte da je Nemacka promenila svoje pravo za strance: http://www.agah-hessen.de/Them...iliennachzug-flyer-de-serb.pdf

Naravno, treba imati u vidu da oni ne vrednuju podjednako sve nase fakultete. Tehnicki i prirodni su vise nego dobrodosli. Zao mi je, Dahijo, ali prava ti se gotovo nigde ne priznaju.

Uostalom, svako ko ima imalo mozga, procitace po forumu sta ga zanima, pa ce otici u Konzulat da se na pravom mestu i iz prve ruke informise. I to od gospodja na salteru, a ne od radnika obezbedjenja koji docekuje ljude i uzima pasose.

A inace, ja nemacki govorim, i to sam dosla na pola b1 kursa, nego nisam htela da bacam 7300 din u Gete institutu ni na kakvo polaganje. Da su mi u Konzulatu trazili potvrdu o znanju nemackog, otisla bih i popricala sa konzulom na nemackom, kao Bebac sa foruma sto je uradio.

Takodje mislim da onaj ko ne zna rec da bekne, treba da ide na kurs i da polaze, ali to nije moj slucaj.


Hej, samo lagano, cemu nervoza:)) , pa sad ce ta 3 mjeseca proletit, dobit ces vizu, pa onda u ured za strance gdje ces kao drzavljanka tzv. "trecih zemalja" (u koje spadaju: Srbija, Bosna, Crna Gora, Makedonija i jos uvijek Hrvatska) morati polagati integracioni kurs (imaces ili PRAVO ili OBAVEZU), bez obzira koliko dobro govorila njemacki i kakav fax zavrsila, ti moras imati DIPLOMU o zavrsenom kursu kako bi dobila NEOGRANICENU dozvolu boravka, a A1 ces MORATI poloziti ukoliko budes htijela dobiti dozvolu boravka od 1 do 3 god, s time da sve dok ne zavrsis integracioni kurs neces moci dobiti neogranicenu dozvolu boravka (produzuje se svake godine, a poslije svake 3 god.).

Tete u ambasadi u Beogradu su tebi proslijedile papire za Ausländerbehörde koji je nadlezan za mjesto gdje se ti trebas doseliti, a tek one tete tamo u Njemackoj ce tebi reci sta ces i kako ces ;))

.... i na kraju, ti rece da moze i supruznik biti visokoobrazovan (evo, moja supruga je, zivimo i radimo u DE, u DE rodjena i ovdje svoje skole zavrsila), mada nam to nije puno pomoglo, i ja sam s njima na njemackom pricao, al dzaba, kazu tete, il´donesi diplomu a1 ili nista od prihvatanja dokumenata na obradu ;))......

... ja nemam namjeru da se s tobom raspravljam niti mi je to cilj, vec prenosim svoje iskustvo iz prve ruke. Razlika je ta sto sam ja predao papire u Njemackoj, a ti u ambasadi, pa mozda zbog toga dolazi do zabune, mada je ambasada samo servis koji proslijedjuje dokumente i nista vise.....
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
*.pool.mediaWays.net.



+26 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.09.2012. u 17:23 - pre 141 meseci
Posjedujem C2 nivo Njemačkog, tipa ZOP i uskoro završen Fax, tipa 6 godina boravka kao student :)

Ide li i za mene po ovom novom zakonu, za stalni boravak, tipa Blue Card dvije godine ?

A za državljanstvo sam čuo da mi treba ukupno sedam godina, tipa ako položim integracioni kurs ?


[Ovu poruku je menjao fafner dana 28.09.2012. u 19:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.09.2012. u 21:51 - pre 141 meseci
ja sam stigao u nemacku pre 5 meseci kao turista,malo je falilo 5 dana pa da mi istekne kao turisticki i nemci mi produzili vizu jos dva meseca a ja turista da sredim sve papire sto se tice vencanja nista u srbiji nisam zavrsavao zena nemica. nisam visoko obrazovan samo su mi trazili da sam krenuo na kurs potvrdu a da sam polozio nisu trazili i uskoro mi istice ta viza za par dana vencanje zakazano za 6 oktobar i nije frka nikakva nemci su sto puta razumniji nego kod nas dole likovi sto rade sa tim stvarima.rekli su posle vencanja dodjite sa vencanim listom da podnesete zahtev za vizu koju dobijate na duze vreme i to je to.
 
Odgovor na temu

milica2327
nebitno

Član broj: 304568
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.09.2012. u 11:37 - pre 140 meseci
Pozdrav svima.

Imam jedno kratko pitanje, ako neko moze da mi odgovori. Sta je potrebno od dokumenata u Einwohnermeldeamt-u da bih se prijavila ? Vencala sam se vec u Standesamt-u, moj suprug je nemacki drzavljanin, pa me zanima sta treba od papira u Einwohnermeldeamt-u, ako je neko skoro to isto radio.
 
Odgovor na temu

Anchy_86

Član broj: 121749
Poruke: 42
*.ts.fujitsu.com.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.10.2012. u 10:04 - pre 140 meseci
Citat:
slaban:

Da li to onda znaci da ja kao vlasnik madjarskog pasosa kada dodjem i nadjem posao mogu boraviti i raditi neograniceno u nemackoj bez ikakvih ogranicenja?

Hvala puno !!!


Pa da, mozes u bilo kojoj zemlji EU bez ogranicenja da radis, jer se za tebe primenjuju pravila koja se primenjuju za EU lica. Za nas ne-EU su malko drugacija :-).

Najbolje ti je da nazoves konzulat i pitas, oni ce ti dati najpreciznije odgovore, mada mislim da sam 99.99% u pravu, ali nije na odmet proveriti opet.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.10.2012. u 21:06 - pre 140 meseci
pozdrav svima,

opet se javlja isto pitanje oko tumacenja dozvoljenog boravka u EU... Prvi ulazak u sengen mi je bio 28.04. i do danas sam "istrosio" oko 40ak dana. Kaze se da je moguce boraviti u sengen zoni do 90 dana u oviru 6 meseci sa ili bez pauze.. E sad moj period od 6 meseci navrsava se 28.10., ja cu tada imati jos dozvoljenih dana za EU i kakva je situacija onda posle. Da li neko zna da li moram da budem u SRB pre 28.10. da bi mi krenuo novi period od 6 meseci ili da li mogu da nastavim posle 28.10. 3 meseca bez pauze u EU odnosno da li se posle 28.10. racuna novi period a to sto je u prethodnom ostalo to je to???

Hvala svima koji ce podeliti iskustvo!!!!
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.10.2012. u 15:08 - pre 140 meseci
Pozdrav Irex, i ja sam isto polozila A1 a takodje mi nisu dali u birou za strance nista sto se tice integracionog kursa. Interesuje me da li su ti odobrili iz BAMF a da pohadjas kurs posto si poslala zahtev i da li si mozda informisana koliko kosta pohadjanje integracionog kursa po casu bez odobrenja od BAMFa.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.10.2012. u 16:09 - pre 140 meseci
@vasilevidg
Dobila sam pismo od BAMF-a i odobrili su mi pohadjanje kursa. Inace bez odobrenja BAMF-a je cas duplo skuplji a ovako je 1.20. Danas sam isla u skolu i odmah su me poslali na test da vide u koju grupu treba da idem. Ali za grupu u koju treba da idem nema mesta i moram cekati kraj novembra ili cu pokusati u nekoj drugoj skoli. Ako te jos nesto interesuje,tu sam :)
Pozdrav
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.10.2012. u 09:45 - pre 140 meseci
Hvala Irex, i ja sam pripremila papire pa cu poslati, treba poslati Antrag , kopiju boravka suprugovog i mog kako sam razumela na sajtu BAMFa?
 
Odgovor na temu

milica2327
nebitno

Član broj: 304568
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.10.2012. u 10:41 - pre 140 meseci
Pozdrav svima.

Imam jedno kratko pitanje, ako neko moze da mi odgovori.
Sta je potrebno od dokumenata u Einwohnermeldeamt-u da bih se prijavila ? Vencala sam se vec u Standesamt-u pre 7 dana, moj suprug je nemacki drzavljanin. Da li traze ugovor o stanu, ili to ne treba ? Mada je suprug vlasnik stana. Hvala.
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.10.2012. u 14:30 - pre 140 meseci
Ako je supruznik njemacki drzavljanin, po pravilu ne smiju traziti ni njegove platne liste niti kvadraturu stana.... 100% provjereno u mom slucaju....

.... za supruznike koji imaju stalni boravak obavezno je da priloze primanja i kvadraturu stana, tj kopiju ugovora o zakupu ili vlasnistvu, svejedno.

naravno, ovo pravilo vrijedi samo za nas Balkance, Afriku, Aziju i sl... ;)))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187748 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.