Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187679 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.10.2012. u 10:05 - pre 140 meseci
@vasilevidg
Kad sam bila prvi put u skoli oni su mi dali papir koji treba da se popuni i da se posalje BAMF-u i kad dobijem odgovor onda da im se javim. Tamo pise sta sve treba da se posalje i izmedju ostalog da navedes zasto hoces da ides na kurs. A od papira mislim da je to to sto si navela.
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2012. u 15:36 - pre 140 meseci
Irex ja sam danas poslala. Koliko si dana otprilike cekala odgovor? Koliko su ti casova priznali u skoli s obzirom da si polozila A1 na Geteu cula sam neke price da skidaju 200 sati. Da li se to trazilo u tvojoj skoli ili gledaju samo testiranje kod njih pa ti na osnovu toga odredjuju broj casova? Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.10.2012. u 20:17 - pre 140 meseci
Jako brzo su mi odgovorili,nije proslo ni nedelju dana. U skoli gde sam bila gledaju samo taj test koji uradis i prema tome odredjuju u koju grupu treba da ides. Prvo taj pismeni i posle malo usmeni i to je to. Jeste me pitala da li sam isla na neki kurs ali tek posle kad mi je vec odredila grupu. A sto se tice casova ne znam,nije nista rekla. Sutra idem u drugu skolu pa cu videti sta oni kazu.Aj javi sta si uradila.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2012. u 10:51 - pre 140 meseci
@vasilevidg, @irex: Izvinite sto upadam u pola vase disksuije, ali me zanima jeste li, nakon sto ste dobile boravak u Nemackoj dobile mozda od Ureda za strance da vam oni finansiraju odredjeni deo kursa nemackog jezika? Ako jeste, sta trebam da trazim od njih, a ako niste, jel znate da li je to uopste i moguce traziti od njih?
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2012. u 12:24 - pre 140 meseci
Uerzeg meni su u Uredu za strance dali boravak na 5 god, pri tom mi nisu dali nikakvu potvrdu sto se integraiconog kursa tice, a posle toga nisam ni isla kod njih da trazim, vec sam cula da treba da se potvrda trazi od BAMF-a pa sam tako i uradila, ali mozda se i u Uredu za strance moze dobiti to zaista ne znam. Kad mi budu javili iz BAMF-a javljam vam. Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2012. u 14:59 - pre 140 meseci
Citat:
uerceg: @vasilevidg, @irex: Izvinite sto upadam u pola vase disksuije, ali me zanima jeste li, nakon sto ste dobile boravak u Nemackoj dobile mozda od Ureda za strance da vam oni finansiraju odredjeni deo kursa nemackog jezika? Ako jeste, sta trebam da trazim od njih, a ako niste, jel znate da li je to uopste i moguce traziti od njih?


Koliko sam ja shvatio celu tu problematiku, oni ce finansirati integracioni kurs ukoliko kao uslov za produzetak vize traze da se ima zavrsen taj kurs ili za pocetak da taj kurs pocne sa pohadjanjem. U nasem slucaju je bilo tako, supruga je prilikom spajanja porodice dobila boravak koji je uslovljen mojim boravkom i koji traje samo godinu dana. Kao uslov za produzetak tog boravka nakon godinu dana bilo je da mora da donese potvrdu iz skole da je pocela sa pohadjanjem kursa. Verovatno kasnije posle godinu-dve-tri bude uslov i da se taj integracioni kurs skroz zavrsi, ali to nisam siguran, a nikad necemo ni saznati jer je ona to sve vec zavrsila u prvoj godini.

Znaci, prilikom dobijanja boravisne dozvole prvi put dali su joj spisak svih skola u gradu(Minhenu) gde moze da pohadja integracioni kurs. Placala je 1eur/cas od cega su joj nakon zavrsenog kursa vratili 50%.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.10.2012. u 15:47 - pre 140 meseci
@uerceg
Bas kako ti je tdusko napisao tako je. Ako ti je uslov za dalji boravak u Nemackoj pohadjanje integracionog kursa u uredu za strance ce ti sami to reci i dati spisak skola. Ja sam kao i vasilevidg dobila boravisnu na 5 godina i nije mi uslov integracioni kurs. Zato sam sama poslala pismo BAMF-u i odobrili su mi. Odobrenje mi vazi naredne 2 godine i kao sto je tdusko napisao cas je 1 evro i ako polozis dok to odobrenje vazi vracaju ti 50%.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2012. u 06:50 - pre 140 meseci
Da li moze neko da mi kaze koliki su u proseku troskovi u Minhenu (stan 40-50kvm,komunalije,hrana itd...) i kolika je prosecna plata bauhelfera na gradjevini?

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2012. u 13:39 - pre 140 meseci
@vasilevidg, @tdusko, @irex: Hvala vam svima, nisam znao da tako funkcionise. Ja sam dobio produzenje vize na 3 godine, ali nisam znao da je njihovo potencijalno finansiranje kursa vezano za situaciju kada je to uslov za produzenje vize. Mislio sam da krenem na kurs da bih bolje naucio nemacki, pa sam mislio u fazonu "ako hoce da finansiraju to strancima iz nekog razloga, sto da ne". :) Ali verovatno meni to nece odobriti, jer sam vec dobio produzenje.

Hvala vam svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2012. u 14:46 - pre 140 meseci
@uerceg
Nije ni moj boravak uslovljen kursom. Iako sam dobila boravisnu na5 god odobrili su mi da idem na kurs iplacam tu cenu od 1€ po casu. Nista te ne kosta da pokusas i posaljes pismo BAMF-u. Pa ako odobre odobre.
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2012. u 15:03 - pre 140 meseci
Uerzeg mozes da pogledas informacije na http://www.bamf.de/ ili da odes u skolu koja daje integracione kurseve oni ce ti dati da popunis formular za odobrenje kursa i adresu gde da saljes . Kao sto kaze Irex nista te ne kosta da pokusas par evra da posaljes a mozes dosta da dobijes ako ti odobre.
Takodje sam procitala da ljudima kojima je od jula 2012god odobren boravak integracioni kurs placaju 1.20E po casu umesto 1E. Integracioni kurs moze biti uslov za neograniceni boravak, ujedno odlicna sansa da se nauci ili usavrsi nemacki.

[Ovu poruku je menjao vasilevidg dana 07.10.2012. u 16:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.10.2012. u 17:33 - pre 140 meseci
Pokusacu definitivno da im pisem, pa ako mi daju, daju. Ja sam neki dan dobio ovu novu elektronsku Aufenthaltserlaubnis u obliku kartice, pisacu BAMF-u, pa cu da javim ovde sta mi odgovore.

Hvala vam jos jednom na pojasnjenju i savetima.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2012. u 08:11 - pre 140 meseci
Narode, koliko ste cekali na vizu? Evo uskoro ce ceo mesec kako sam predala papire, pa da znam cemu da se nadam.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2012. u 08:29 - pre 140 meseci
Ja sam predao papire 9. avgusta i dobio karticu oko 5. oktobra.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2012. u 08:38 - pre 140 meseci
O, pa fino, znaci, nesto manje od dva meseca. Kazi mi samo jos kakvu si to karticu dobio? MM ce sad 22.10. u Nemackoj da dobije plavu kartu. Ja sam mislila da ce meni u konzulatu lupiti vizu kao i njemu sto su, na tri meseca, a za to vreme se ostalo regulise u uredu za strance.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2012. u 09:18 - pre 140 meseci
Ovako izgleda kartica: http://www.bamf.de/SharedDocs/...icht.png?__blob=normal&v=2
Kad sam isao da produzim vizu, uzeli su mi podatke o visini, boji ociju i uzeli otiske sa obe ruke. Sve to + biometrijska slika i elektronski potpis se nalaze na toj kartici. To je radna i boravisna dozvola i od nedavno je u takvoj formi, tj. nema vise lepljenja viza u pasos. Meni su je izdali na 3 godine.
Vise o njoj mozes procitati na: http://www.bamf.de/DE/Willkommen/Aufenthalt/eAufenthaltstitel/e-aufenthaltstitel-node.html
 
Odgovor na temu

milica2327
nebitno

Član broj: 304568
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.10.2012. u 22:40 - pre 140 meseci
Koliko sam mogla da zakljucim na osnovu iskustava nekih forumasa, vreme cekanja na izdavanje prve boravisne dozvole u Nemackoj je od tri nedelje preko mesec dana do cak dva meseca. Izgleda da duzina cekanja zavisi samo od toga u kom gradu podnosite zahtev, tj. od toga koliko ima guzve u konkretnom Ausländeramt-u.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.10.2012. u 06:34 - pre 140 meseci
@milica2327: Upravo tako. Zavisi od toga gde predajes i od toga koliko te (ne)azuran sluzbenik zapadne da obradjuje tvoj zahtev za produzenje. Meni se izgleda sve poklopilo, pa sam cekao dva meseca.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.10.2012. u 10:27 - pre 140 meseci
Hvala vam svima na odgovorima. Znaci necu jos predugo cekati, mogu u novembru da se nadam odobrenju. :)
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.10.2012. u 09:02 - pre 140 meseci
Da li neko zna sta se desava kada odeljenje za strance odbije zahtev za radnu vizu??? Konkretno posao lekara je u pitanju, bruto plata mi je 3884e. Naveli su iz Ausländerbehörde da mi je potreban Arbeitsvertag a ja imam Einstelungszusage. Iskustva klinike kazu da je to ranije bilo dovoljno a sada ne mogu da dobijem Arbeits i Aufenthalselraubnis bez ugovora a sa klinike daju ugovor samo uz pomenute dozvole. Jos uvek me nisu odbili ali se plasim za ishod.. Ja koliko znam posao lekara je deficitaran pa se nadam da ce biti resenja.. Da li je moguce podneti opet zahtev u drugoj nemackoj drzavi? Da li se ne podleze nekim sankcijama npr. odredjeni vremenski rok ne moze da se podnese zahtev itd..
Hhvala svima na odgovoru, bilo kakva iskustva znace mnogo!

[Ovu poruku je menjao mrbocvana dana 21.10.2012. u 11:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187679 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.