Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187696 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.09.2012. u 17:33 - pre 141 meseci
pozdrav!

Da li neko zna da mi kaze da li da supruga prilikom prijavljivanja stana u nemackoj navede da i ja zivim sa njom obzirom da cu ja biti turisticki biti u DE sve dok ne prodje par meseci i ne skupim papirologiju za pridruzivanje bracnom drugu.

Hvala svima na odgovoru
 
Odgovor na temu

cobbreti
cobbreti
Wernau

Član broj: 281159
Poruke: 54
*.pools.arcor-ip.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.09.2012. u 09:51 - pre 141 meseci
Nek te prijavi onda kad dobijes vizu, i kada se prijavljujes u opstini kao stanovnik tog mesta, bar smo mi tako uradili....poz
 
Odgovor na temu

nada_alexa
nis

Član broj: 169771
Poruke: 25
*.adsl.eunet.rs.



+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.09.2012. u 20:54 - pre 141 meseci
mozes direktno u minhenu sve da zavrsis ne treba ti ambasada u beogradu.poz

nada
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.09.2012. u 09:56 - pre 141 meseci
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.09.2012. u 00:40 - pre 141 meseci
jedno vazno licno upozorenje za sve koje iznajmljuju stan !!!!

juce je pokusao neki lik da nas upali da mu uplatimo novac unapred preko west.uniona... Kao on se javlja iz engleske i izdaje extra povoljan stan koji je u Stuttgartu pa on ne moze da dodje nego ssalje agenciju otud a na kontu toga da uplatimo 600 evra koje ce da nam vaze kao kirija i kaucija ..Njegova prica lepa i mazna samo tako .. A najbolelje od svega stan je bio na oglasu immobilien scouta i stan vidli samo na slikama... da ne sirim pricu, NIKAKO nemojte da uplacujete bilo sta dok ne udjete u stan i potpisete ugovore !!!

pozdrav

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.09.2012. u 08:51 - pre 141 meseci
Za stanove preporucujem Wohnunggeselschaft. To su stambene zadruge koje stanove izdaju oo dalekomanjim cenama nego privatna lica. Da bi se dobila mogucnost da se kod njih iznajmi stan potrebno je prvo zatraziti od Wohnungsamta tzv. Wohnungsschein. U njemu ce pisati kolika kvadratura stana je neophodna porodici u odnosu na njihove potrebe i primanja.
Sa tom potvrdom je moguce konkurisati u svim zadrugama i birati mesto zivljenja ( njih ima svuda, drze cele kvartove) ali oni ce vam i sami reci koji se stanovi oslobadjaju ilis u slobodni.
Ja sam prezadovoljna njihovom organizacjiom. Cisti nam se zgrada redovno ( sto kod privatnih lica nije slucaj nego cistite sami ili placate cistacicu), imamo Hausmeistera koji dolazi u roku od odmah, recovno se ciste deciji parkovi iza zgrada, stalno nesto menjaju sto je dotrajalo i tako. Uglavnom divno iskustvo.
Kaucija praktivno ne postoji, nego se otkupe akcije preduzeca i to se ostavi kao garancija njima a vama na stednu knjizicu i to se moze podici nakon dve godine( u nasem slucaju). Otkazni rok nije uslovljen vremenski kao kod privatnih lica ( tek posle druge godine recimo) ali postoji od mesec, dva ili tri ranije.
Za stan od 80qm mi placamo kiriju 220€+ troskovi grejanja, tople i hladne vode itd oko 290€ sto izadje oko 610€ sto je realno jack pot u Frankfurtu. Privatna lica uzimaju zesce kirije i tohladne, tipa hladna kirija je 550€ i satro troskovi 100€ a onda vam dodje na kraju godine Nahzahlung da doplatite 2000€ npr. Tako oni varaju ljude, da bi. Izdali. Stanove. Na finjaka.
Nahzahlung mora da se plati i oni to znaju, zato uracunaju manje troskove u kiriju a vi realno potrosite vise zagrejanje i vodu recimo.
Jedina mana stambenih zadruga su nacionalnosti. Ima i pristojnih ljudi u komsiluku ali ima i cobana koji ne znaju ni za kucni red a kamoli nesto drugo.
Ali to se moze dogoditi i u privatnom stanu. Nema pravila.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.09.2012. u 19:38 - pre 141 meseci
hvala sto ste podelili iskustvo.
pozdrav
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.09.2012. u 09:27 - pre 141 meseci
Profin pozdrav,

hoces molim te da mi objasnis sta je "Nahzahlung".

Hvala puno na odgovoru
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.09.2012. u 13:40 - pre 141 meseci
drugari da Vas pozdravim i da se jos jednom zahvalim svima oko odgovora

Danas sam uzeo napokon plasticnu karticu sa prvom vizom na dve godine :D

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.09.2012. u 14:17 - pre 141 meseci
@bebac1311: Koliko si vremena cekao da ti stigne kartica iz Bundesdruckerei od kada si bio u Uredu za strance da predas papire i platis?
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.09.2012. u 14:54 - pre 141 meseci
*uerceg*

nepune tri nedelje, s tim sto sam tek danas platio 100 evra nisam nista pre .

a reci mi jel ti palo nesto na pameti gde da pogledam za stan u stutt,sutra dolazimo tamo na razgovor za moj posao a vreme nam je vec kratko,moramo do 1.10 da nadjemo nesto (oglase na netu i novine gledamo danonocno i nista povoljno)? pozz
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2012. u 09:41 - pre 141 meseci
Citat:
bebac1311:
*uerceg*

nepune tri nedelje, s tim sto sam tek danas platio 100 evra nisam nista pre .

a reci mi jel ti palo nesto na pameti gde da pogledam za stan u stutt,sutra dolazimo tamo na razgovor za moj posao a vreme nam je vec kratko,moramo do 1.10 da nadjemo nesto (oglase na netu i novine gledamo danonocno i nista povoljno)? pozz

Uh, nazalost ti na to pitanje ne bih znao dati odgovor. Meni na pamet padaju jedino ti neki standardni sajtovi gde se iznajmljuju stanovi + eventualno neki oglasi po novinama. Ali nemam zaista iskustva u tome. Ja sam imao tu srecu da sam nasao stan lako preko ljudi koje sam poznavao, tako da mi je to sve nekako "palo sa neba" i na moju srecu nisam prolazio kroz te procedure potrage za stanom i svih ostalih iscimavanja, a znam da su cimanja da se pronadje stan poprilicna. Nadam se da ces imati srece da ga brzo i bezbolno nadjes.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2012. u 09:44 - pre 141 meseci
Zanima me da li je iko u skorije vreme imao iskustva sa dobijanjem vize na osnovu upisa na kurs jezika u Nemackoj. Zanima me da li je moguce da se osoba koja je drzavljanin Srbije bez ikakvih nemackih papira upise ovde na kurs nemackog jezika, dobije iz skole nekakvu potvrdu da je upisana na kurs i da sa tim papirom aplicira za nekakvu vizu (kako god da se zove vec tip vize potreban za taj slucaj) u nemackoj ambasadi i da je dobije?

Ako je neko imao iskustava, hvala unapred na bilo kakvim informacijama.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2012. u 15:59 - pre 141 meseci
^ mene su odbili za tu vizu i propao mi je novac za kurs. 1200€. Ali ne mora da znaci da je nece dobiti.


Nachzahlung je ono sto se dobije na kraju godine kao zavrsni obracun za grejanje, toplu i hladnu vodu. U Nemackoj se to placa pausalno. Npr. 80€ mesecno. Sve sto se greje preko toga i potrosi voda moras da doplatis. Za dve godine smo doplatili skoro 5000€ . Idemo na sud uskoro pa cemo videti kako to i zasto?!
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2012. u 17:35 - pre 141 meseci
Citat:
profin
Nachzahlung je ono sto se dobije na kraju godine kao zavrsni obracun za grejanje, toplu i hladnu vodu. U Nemackoj se to placa pausalno. Npr. 80€ mesecno. Sve sto se greje preko toga i potrosi voda moras da doplatis. Za dve godine smo doplatili skoro 5000€ . Idemo na sud uskoro pa cemo videti kako to i zasto?!


Slicno je i u drugim zapadno-evropskim zemljama. Ako ti stoji u ugovoru da placas pausalno, a da se doplati (ili dobije povracaj) na kraju godine nakon stvarnog obracuna, ne vidim kako mozes da se izvuces na sudu da to neplatis.

Ja sam bio u slicnoj situaciji, ali jednostavno ako ti stoji u ugovoru onda nema puno izvlacenja. Teoretski u ugovoru moze da se napravi da je mesecni pausal 10 evra, a da na kraju godine treba da se plati 3000.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.09.2012. u 18:09 - pre 141 meseci
Pa vidi ne znam kako je moguce ali znam da imamo Rechtshutz preko Mitershutzverein-a ciji smo clanovi i ciji advokat ce nas zastupati u tom procesu. Poenta je da jenemoguce da za stan od 45qm mesecni troskovi za grejanje i toplu vodu budu 500€ pa taman da smo odvrnuli sve radijatore i toplu vodu da tece. A nismo. Na svakom radijatoru je merni uredjaj pa ce se videti da je samo jedan u dnevnoj sobi radio ponekad maksimalno ali ne i uvek zbog bebe a svi ostali ili nisu radiliili su bili na minimum. Ne zelim da se petljam oko toga, ali suma nimalo nije smesna.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 08:47 - pre 141 meseci
Samo da potvrdim ono sto sam vec ranije pisala, ko predaje papire za spajanje porodice, ne mora da polaze a1 znanje nemackog ukoliko je visokoobrazovan ili ako mu je bracni drug, koji je tamo, visokoobrazovan. Potrebno je samo predati prevod diplome i doneti original na uvid, i predati, naravno, ostala dokumenta, prijavu boravka bracnog druga, ugovor o radu ili cek od plate, internacionalni bracni list, kopiju pasosa njegovog i svog, popunjene obrasce i potpisanu izjavu o tacnosti podataka. Ja sam platila 60 evra za podnosenje zahteva i rekli su da ce me zvati.
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 11:49 - pre 141 meseci
Sve je moguce osim drvene peci (a i ona jedanput, dok ne izgori ;))

Jednostavno NIJE ISTINA da se A1 ne mora polagati ukolko si visokoobrazovan. Moja supruga je dipl. ekonomista i fax je zavrsila u Njemackoj, radi 9 godina u struci. Radila je u Boschu, Mercedesu, Deutsche Post-u i Basicu na poslovima Controlinga, i drzavljanka je Njemacke, a ja sam dipl pravnik, i Boga mi sam morao poloziti A1 (doduse, ja sam predao papire u Njemackoj, i hvala Bogu, rijesio).

To za visokoobrazovane vrijedi samo ako je u pitanju tzv. Blue Card, i to samo za NOSITELJA Blue Card-a, a clanovi porodice moraju poloziti A1 kako bi aplicirali za prvo privremenu, pa poslije stalnu boravisno-radnu dozvolu.
 
Odgovor na temu

homer.simpson
Nemacka

Član broj: 303937
Poruke: 9
*.sbs.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:01 - pre 141 meseci
Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti. Vidim pisete, treba A1 ne treba A1...

Nije taj A1 uslov za dzabe - treba kupiti hleba u prodavnici, treba pitati gde je ta i ta ulica, treba znati kupiti lek u apoteci itd...
A da ne pricam o poslu ili nesto ozbiljnije. A1 je samo pocetak price. Pitanje je sta posle (posto si dosao u Nemacku i dobio vizu) ???

Moj savet je svima koji planiraju da dodju u Nemacku (da zive ili rade) da krenu da uce Nemacki jezik odmah.
A1 jeste osnovni nivo ali je bolje nego nista.

Znaci, knjigu u sake, grej stolicu i uci.

Onda vam taj A1 sertifikat postaje sitnica...
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.09.2012. u 12:09 - pre 141 meseci
A1 treba, itekako treba....

poslije dolaze integracioni kursevi, na koje si ili OBAVEZAN ili IMAS PRAVO (sto ce reci, ne gine ti ;))
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187696 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.