Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187579 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2012. u 21:40 - pre 142 meseci
Ambasada ce ti je dati na tri meseca, pa imas tri meseca da je u Uredu za strance produzis na godinu dana.
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2012. u 09:52 - pre 142 meseci
Ne dobijam ja nju u ambasadi, nego ovde u nemackoj u uredu za strance,juce sam predao papire uplatio koliko treba i rekli u ponedeljak da dodjemo po vizu.Svako ima drugacija iskustva u vezi ovoga koliko sam primetio na forumu.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2012. u 09:58 - pre 142 meseci
Aha, oprosti, nisam pratio. Ovo sto sam ja rekao je ako se trazi preko nemacke ambasade. Pretpostavljam da ces je onda dobiti na godinu dana ako prvi put vadis, ali eto, kad dobijes, videces. :)
 
Odgovor na temu

vasilevidg
Nis,Srbija

Član broj: 284871
Poruke: 29
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.08.2012. u 16:22 - pre 142 meseci
Ja sam isto predala po prvi put, ovde u Nemackoj a odobrili su mi vizu odmah na 5 godina. Mislim da su razgovori u ambasadi ili u uredu za strance jako bitni pa bi se trebalo dobro pripremiti sto se tice jezika.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.08.2012. u 09:15 - pre 142 meseci
Meni su prvi put odobrili na dve, drugi put na 4 ali to zavisi od mnogo cega. Nemamo svi isti status, po pitanju drzavljanstva supruznika i nasih.

Nema na cemu Luka. Srecno!
 
Odgovor na temu

Nadia011
student
Beograd

Član broj: 305809
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.08.2012. u 23:21 - pre 142 meseci
Spremam se da idem do Frankfurta, tacnije Neu Isenburga na vencanje u opstini.Maticarka je bila jako ljubazna kada je muz nazvao.Zakazace nam za najkasnije 40 dana.On (muz)ima inace, neogranicen boravak i srpski pasos.Ovde sam mislila(u Beogradu) da polozim A1, da tamo ne bih gubila vreme, i da nakon vencanja kod maticara predam papire za boravak.Guzve su uzasne u uredu za strance, Turci menjaju pasose neke pa su navalili u redove posle godisnjih odmora.
Procitala sam temu od pocetka do kraja i hvala svima koji su ispricali svoje slucajeve, bar malo imam uvid u tematiku i problematiku. Moj muz jos nema informacije da li treba ili ne treba ta famozna viza za spajanje porodice , nije stigao na red ove nedelje do sluzbenika u uredu za strance.Molila bih da se neko, ko je u skorije vreme predavao boravak na osnovu spajanja porodice u Hessen-u ili Frankfurtu, javi i izlozi bar svoj slucaj, da li se islo preko ambasade ili direktno u De.Unapred hvala!Takodje sve pohvale na ljudima koji su strpljivo odgovarali na pitanja :)
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2012. u 13:56 - pre 142 meseci
Cao mala zuta,
naravno ako neko ima odgovor na pitanje bio bih veoma zahvalan.
Supruga je lekar i dobila je posao u bremenu. Podnela je zahtev za radnu vizu i kada dobije nadam se potvrdan odgovor, ide u Bremen. Da li mozes da mi kazes kakva je dalja procedura tamo? Trebaju joj jos Arbeitserlaubnis i Aufenthalterlaubnis. Gde se to zavrsava i koja dokumentacija joj je poterbna?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2012. u 14:10 - pre 142 meseci
Citat:
profin:
Meni su prvi put odobrili na dve, drugi put na 4 ali to zavisi od mnogo cega. Nemamo svi isti status, po pitanju drzavljanstva supruznika i nasih.


Aha, to da, ja stvarno ne znam kakve su procedure za pricu oko spajanja porodice. Ja sam cekao produzenje radne vize i ocekivao sam da cu dobiti na godinu dana, ali sam izgleda upao u pricu o plavoj karti: http://www.bluecard-eu.de/blaue-karte-eu-deutschland/
Otisao sam do ureda za strance i iznenadio se kada je zena rekla da sam dobio na 3 godine. Nakon 5 godina dobijam na neodredjeno vreme, tako da cu nakon te 3 godine trebati produziti za jos 2. Ja sam u IT struci.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2012. u 14:19 - pre 142 meseci
Citat:
mrbocvana:
Supruga je lekar i dobila je posao u bremenu. Podnela je zahtev za radnu vizu i kada dobije nadam se potvrdan odgovor, ide u Bremen. Da li mozes da mi kazes kakva je dalja procedura tamo? Trebaju joj jos Arbeitserlaubnis i Aufenthalterlaubnis. Gde se to zavrsava i koja dokumentacija joj je poterbna?
Hvala unapred

Ako ceka vizu iz nemacke ambasade, verovatno ce joj odobriti na 3 meseca, sto je vreme koje joj je dovoljno da po dolasku u Bremen preda zahtev za produzenje vize. Tako je meni bilo. Arbeitserlaubnis i Aufenthalterlaubnis dobija vec u samoj vizi iz ambasade, to su radna i boravisna (idu zajedno) i to kasnije produzava. Kao sto sam rekao u mom odgovoru iznad ovog, postoji plava karta u Nemackoj (http://www.bluecard-eu.de/blaue-karte-eu-deutschland/) i moja struka (IT) kao i struka tvoje supruge spadaju u grupu kojoj je smanjen prag godisnje zarade da bi se dobila ta karta.

Citat:
Wer kann eine Blue Card beantragen?
Eine Blaue Karte EU beantragen kann ein Ausländer, der Staatsangehöriger eines Nicht-EU Landes ist, für Deutschland, wenn er
a) entweder einen deutschen oder einen anerkannten ausländischen oder einen einem deutschen Hochschulabschluss vergleichbaren ausländischen Hochschulabschluss und
b) einen Arbeitsvertrag mit einem Bruttojahresgehalt in Höhe von mindestens 44.800 € (3733 Euro monatlich), in sogenannten Mangelberufen (Naturwissenschaftler, Mathematiker, Ingenieure, Ärzte und IT-Fachkräfte ) in Höhe von 34.944 € (2912 Euro monatlich) hat.


Neka supruga vidi da li upada u taj rang sa platom. Ako je tako, verovatno ce dobiti na duze od godinu dana produzenje, ja sam na 3 godine dobio. Poznajem ljude koji su nedavno dobijali produzenje na 1 godinu, oni su placali 60 evra to produzenje, ja sam ovo moje na 3 godine platio 110 evra.

[Ovu poruku je menjao uerceg dana 13.08.2012. u 18:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sasa988

Član broj: 258184
Poruke: 30
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.08.2012. u 16:06 - pre 142 meseci
Pozdrav dobri ljudi (ukoliko ima nekog da je iz medicinske struke a prosao kroz ovo sto mi predstoji, molim za pomoc)

Posle srednje medicinske skole upisujem visoku skolu i diplomiram na smeru anesteticar-intenzivist.

Posto od posla u struci u ovoj nasoj zemljici nema nista, okrecem se inostranstvu. Vec 2.5 godina ima kako sam diplomirao i od posla nema nista, iza sebe imam 12meseci volonterskog rada za DZ. Engleski odlican, Nemacki jezik mi dobro ide a nikad ga nisam ucio, verujem da bih bez vecih problema prosao A1 A2, za dalje kurs.

E sad pitanje za Vas, da li ja sad mogu da predam zahtev za radno-boravisnu vizu u ambasadi Nemacke u Beogradu a da predhodno nemam nekog poslodavca tamo, ili prvo trebam naci kliniku, bolnicu-poslodavca u kojoj me zele pa da onda tek apliiciram za radno-boravisnu vizu? Imam gde da odem kod neke rodbine u Minhen bar dok se ne snadjem..


Svasta bih pitao ali neka ovo bude pocetak i jedan novi pravac u mom zivotu!
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2012. u 12:24 - pre 142 meseci
Pozdrav svima!

da li neko ima iskustva sa prevodom srpske vozacke dozvole u nemackoj(tacnije u Minhenu) ali sa prijavom boravka kao madjarski drzavljanin(uskoro bih trebao da dobijem madjarski pasos)?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2012. u 12:39 - pre 142 meseci
Imas u ranijim postovima sve objasnjeno. Ako te interesuju pojedinosti pogledaj na

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/

ili mi se mozes javiti na mail.

To sto si madjarski drzavljanin nema uticaja na tvoja prava sto se tice dozvole i moras da postupis po propisima za zamenu srpske vozacke dozvole. Jedino ako mozes bez polaganja da zamenis srpsku u madjarsku vozacku dozvolu, pa da onda vozis sa madjarskom ili je jednostavno zamenis za nemacku bez ikakvih polaganja.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2012. u 13:33 - pre 142 meseci
Citat:
Harz:
Imas u ranijim postovima sve objasnjeno. Ako te interesuju pojedinosti pogledaj na

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/

ili mi se mozes javiti na mail.

To sto si madjarski drzavljanin nema uticaja na tvoja prava sto se tice dozvole i moras da postupis po propisima za zamenu srpske vozacke dozvole. Jedino ako mozes bez polaganja da zamenis srpsku u madjarsku vozacku dozvolu, pa da onda vozis sa madjarskom ili je jednostavno zamenis za nemacku bez ikakvih polaganja.


Hvala ti puno na odgovoru,

mene samo interasuje da li cu imati problema kada se prijavim u nemackoj(minhen)sa madjarskim pasosem a srpskom vozackom dozvolom,u madjarskoj moras da zivis najmanje 6 meseci da bi mogao bez polaganja da zamenis dozvolu a ja planiran da se preselim u nemacku,roden sam u srbiji i tu sam i dobio dozvolu 1989god.(imam srpski pasos a uskoro bih trebao da dobijem madjarski)!?
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.08.2012. u 17:16 - pre 142 meseci
Citat:
slaban:
Citat:
Harz:
Imas u ranijim postovima sve objasnjeno. Ako te interesuju pojedinosti pogledaj na

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/

ili mi se mozes javiti na mail.

To sto si madjarski drzavljanin nema uticaja na tvoja prava sto se tice dozvole i moras da postupis po propisima za zamenu srpske vozacke dozvole. Jedino ako mozes bez polaganja da zamenis srpsku u madjarsku vozacku dozvolu, pa da onda vozis sa madjarskom ili je jednostavno zamenis za nemacku bez ikakvih polaganja.


Hvala ti puno na odgovoru,

mene samo interasuje da li cu imati problema kada se prijavim u nemackoj(minhen)sa madjarskim pasosem a srpskom vozackom dozvolom,u madjarskoj moras da zivis najmanje 6 meseci da bi mogao bez polaganja da zamenis dozvolu a ja planiran da se preselim u nemacku,roden sam u srbiji i tu sam i dobio dozvolu 1989god.(imam srpski pasos a uskoro bih trebao da dobijem madjarski)!?


Nema nikakvih problema. Moj drug sa istom pricom je polagao (testove na hrvatskom) pre nekoliko meseci negde u okolini Minhena. Moj savet: Procitaj forum na linku koji sam ti poslao, sve ce ti biti mnogo jasnije. Naci ces odgovore na sva pitanja (pa cak i sa testova :-)), a ako ti i tada bude nesto nejasno slobodno me kontaktiraj, dobices sve informacije koje te zanimaju.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 22:32 - pre 142 meseci
POZDRAV SVIMA,

da li neko moze da mi odgovori da li porodica od dva zaposlena clana moze da zivu normalno sa 2000evra(bruto)mesecno u minhenu,(stan 40-50kvm+troskovi+hrana+auto)to normalno mislim vise skromno(zena ce raditi kao pomocni radnik u kuhinji a ja kao pomocnik na gradjevini)?

HVALA UNAPRED

 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 22:56 - pre 142 meseci
Citat:
slaban:
POZDRAV SVIMA,

da li neko moze da mi odgovori da li porodica od dva zaposlena clana moze da zivu normalno sa 2000evra(bruto)mesecno u minhenu,(stan 40-50kvm+troskovi+hrana+auto)to normalno mislim vise skromno(zena ce raditi kao pomocni radnik u kuhinji a ja kao pomocnik na gradjevini)?

HVALA UNAPRED


Naravno, zavisi gde iznajmiš stan, ali znajući da je Minhen skuplji od Stuttgarta gde ja živim, mogu ti reći da u Stuttgartu za te pare ne možeš da imaš to što misliš u Minhenu. Stan od 50m2 recimo da u Stuttgartu može da se nađe sa troškovima za 600 evra, da jedete + hemija i potrebštine za kuću oko 250, a to ti je već 850 evra. Kola nisu samo gorivo, ako prvi put imaš auto u Nemačkoj, osiguranje za kola ima da te te košta poprilično. Još ako neko bude išao prevozom gradskim (pošto pretpostavljam da nećete oboje ići jednim autom na poslove) uračunaj i tu oko 70-ak evra za mesečnu kartu. Tako da samo te elementarne stvari + ta kola koja hoćeš da imaš bi te ovde u Stuttgart izašla mesečno oko 1200 evra za vas dvoje, a Minhen je skuplji. A vi imate 2000 BRUTO. Ne znam u kojoj biste poreskoj grupi bili, ali to neće da vam bude znatno više od 1200 NETO. A htećete možda internet da imate, mobilne telefone i račun za njih, i šta ti ja znam.

Ovo što sam ja rekao oko 1200 ja kontam da bi bilo, možda može i manje, sigurno može više, ali okvirno bi tako bilo u Stuttgart.

Moje mišljenje je da je odgovor na tvoje pitanje: NE, ne možete da živite "normalno" (stavljam pod navodnike, jer je relativno šta ko smatra normalnim).
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 23:09 - pre 142 meseci
Citat:
uerceg:
Citat:
slaban:
POZDRAV SVIMA,

da li neko moze da mi odgovori da li porodica od dva zaposlena clana moze da zivu normalno sa 2000evra(bruto)mesecno u minhenu,(stan 40-50kvm+troskovi+hrana+auto)to normalno mislim vise skromno(zena ce raditi kao pomocni radnik u kuhinji a ja kao pomocnik na gradjevini)?

HVALA UNAPRED


Naravno, zavisi gde iznajmiš stan, ali znajući da je Minhen skuplji od Stuttgarta gde ja živim, mogu ti reći da u Stuttgartu za te pare ne možeš da imaš to što misliš u Minhenu. Stan od 50m2 recimo da u Stuttgartu može da se nađe sa troškovima za 600 evra, da jedete + hemija i potrebštine za kuću oko 250, a to ti je već 850 evra. Kola nisu samo gorivo, ako prvi put imaš auto u Nemačkoj, osiguranje za kola ima da te te košta poprilično. Još ako neko bude išao prevozom gradskim (pošto pretpostavljam da nećete oboje ići jednim autom na poslove) uračunaj i tu oko 70-ak evra za mesečnu kartu. Tako da samo te elementarne stvari + ta kola koja hoćeš da imaš bi te ovde u Stuttgart izašla mesečno oko 1200 evra za vas dvoje, a Minhen je skuplji. A vi imate 2000 BRUTO. Ne znam u kojoj biste poreskoj grupi bili, ali to neće da vam bude znatno više od 1200 NETO. A htećete možda internet da imate, mobilne telefone i račun za njih, i šta ti ja znam.

Ovo što sam ja rekao oko 1200 ja kontam da bi bilo, možda može i manje, sigurno može više, ali okvirno bi tako bilo u Stuttgart.

Moje mišljenje je da je odgovor na tvoje pitanje: NE, ne možete da živite "normalno" (stavljam pod navodnike, jer je relativno šta ko smatra normalnim).



Hvala ti puno na odgovoru,

izvini greska je u pitanju oko 2000evra neto mesecno !!!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 23:22 - pre 142 meseci
Citat:
Hvala ti puno na odgovoru,

izvini greska je u pitanju oko 2000evra neto mesecno !!!

E, to je već šesta priča. Sa 2000 neto se to što si zamislio već sasvim fino može. Neće vam ostajati previše para mesečno, ali par stotina evra sigurno, zavisi sve kakav život vodite. Ali "normalan" život u mom poimanju stvari sa tim parama - DA.
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 23:44 - pre 142 meseci
Citat:
uerceg:
Citat:
Hvala ti puno na odgovoru,

izvini greska je u pitanju oko 2000evra neto mesecno !!!

E, to je već šesta priča. Sa 2000 neto se to što si zamislio već sasvim fino može. Neće vam ostajati previše para mesečno, ali par stotina evra sigurno, zavisi sve kakav život vodite. Ali "normalan" život u mom poimanju stvari sa tim parama - DA.


Mozda bude i vise ali nekako mislim da je to najmanje sto mozemo da primimo,ne znam koliko primaju pomocne radnice u kuhinji i pomocnici na gradjevini,ako bude vise onda jos bolje,znaci sa 2000 evra ciste plate mozemo sve to da poplacamo i da zivimo sasvim skromno(mislim to da ponekad odemo na veceru,pice,da ponesto kupimo od garderobe)!!!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 23:49 - pre 142 meseci
Citat:

Mozda bude i vise ali nekako mislim da je to najmanje sto mozemo da primimo,ne znam koliko primaju pomocne radnice u kuhinji i pomocnici na gradjevini,ako bude vise onda jos bolje,znaci sa 2000 evra ciste plate mozemo sve to da poplacamo i da zivimo sasvim skromno(mislim to da ponekad odemo na veceru,pice,da ponesto kupimo od garderobe)!!!


Da, to je neka moja definicija normalnog života, ovo što si stavio u zagradu i mislim da sa tim parama to možete. Ne znam samo da li imate papire već, koliko vidim rekao si u zbiru da ćete imati oko 2000 neto, što je recimo oko 1000 neto pojedinačno. Ne znam da li ambasada odbija zahteve za vizu sa tolikim primanjima, ko je imao iskustva sa takvim stvarima, može da kaže nešto više, ili verovatno na ovolikoj temi piše unazad na stranicama nešto o tome. Ako, pak, imate papire, onda sam džaba pisao prethodne dve rečenice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187579 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.