Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187677 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2012. u 23:09 - pre 142 meseci
pozdrav svima

zna li neko slucajno za koji god posao u Stutgartu gde mogu pogledati a da nije potrebno bas dobro poznavanje nemackog

hvala
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 08:35 - pre 142 meseci
Korisnice Ellhnida,

hvala jos jednom na ovim informacijama i jos jedna me stvar interesuje ako znas,kako ide sa prevodom srpske vozacke dozvole na nemacku,da li treba nesto da se polaze ili samo cist prevod?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 09:03 - pre 142 meseci
Citat:
slaban: kako ide sa prevodom srpske vozacke dozvole na nemacku,da li treba nesto da se polaze ili samo cist prevod?


Onog momenta kada prijavis boravak na teritoriji Nemacke, srpska vozacka dozvola vredi 6 meseci (naravno, medjunarodna dozvola). Kada izvadis medjunarodnu, recice ti da ti vredi duze, ali to je nebitna stvar za Nemacku, jer ako boravak tamo prijavis, sa tom dozvolom mozes da vozis samo 6 meseci. Nakon toga srpska prestaje da vazi i postaje neupotrebljiva. Za to vreme moras da sredis sve da bi dobio nemacku dozvolu.

Postupak je sledeci (ja ga sada prolazim u Stuttgartu):
- Odes u Ured za strance (Ausländeramt) da dobijes potvrdu da si prijavljen da boravis u Nemackoj (10 evra)
- Kopiraj pasos
- Kopiraj vazecu srpsku dozvolu (obe, onu sto vredi u Srbiji samo i medjunarodnu)
- Treba ti slika pasoskog formata (ovde se mozes slikati, ja sam poneo iz Srbije tu pasosku i rekli su mi da moze ta)
- Treba ti potvrda o odslusanom kursu prve pomoci (to se obavlja na dosta mesta, kosta oko 20 - 25 evra i traje jedan dan oko 6 sati ceo dan; samo slusas i vezbas na kursu taj dan i dobijes potvrdu da si bio i to je taj papir koji ti treba)

Kada sve to imas, odes sa tim papirima u Einwohnermeldeamt i popunis jos neki dodatni formular i onda se pravi zahtev za izdavanjem nemacke vozacke dozvole i sve dalje se radi u Landesamtu. Tamo ce da ti kazu sta je potrebno da uradis da bi dobio nemacku dozvolu, a ako imas non-EU dozvolu (tj. srpsku), trebas da polazes testove i voznju, kao u Srbiji.

Kurs prve pomoci ti vredi 6 meseci, tako da sve moras da uradis u 6 meseci nakon sto ga odradis. Kao i kod starog sistema u Srbiji, postoje i ovde kombinacije testova koje mogu doci, to vezbas, pa ti nesto od toga dodje. Voznju polazes standardno. Mislim da je jedina "olaksica" to sto se ne mora ici na casove, jer si vec bio vlasnik vozacke dozvole, tako da se odmah moze izaci na testove i voznju. Ali, obicno nema sanse da bez makar par casova voznje budes dobar na ispitu, jer neces znati grad i saobracaj. Casovi i cela prica oko vozackog je poprilicno skupa, ali posto ne moras da vozis sve casove, bude jeftinije.

Ako to sve polozis, dobijas dozvolu i zavrsio si pricu oko nemacke vozacke.
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 09:42 - pre 142 meseci
Sve o zameni Srpske vozacke dozvole u Nemackoj detaljno na forumu:

http://blog.udarnik.net/2010/0...ke-vozacke-dozvole-u-nemackoj/

Ako nekome treba pomoc oko zamene (polaganja) vozacke dozvole u Nemackoj moze me slobodno kontaktirati na mail.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 11:14 - pre 142 meseci
Citat:
bebac1311: zna li neko slucajno za koji god posao u Stutgartu gde mogu pogledati a da nije potrebno bas dobro poznavanje nemackog


Sta si po zanimanju i sta si zavrsio od skole/fakulteta?
 
Odgovor na temu

Nena25
nezaposlen
Beograd

Član broj: 285105
Poruke: 7
*.pool.mediaWays.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 11:35 - pre 142 meseci
Cao ljudi,
dobila sam napokon vizu za pridruzivanje bracnom drugu i dosla sam u Nemacku.
Upisala sam integracioni kurs koji mi pocinje 20.08 ove godine.
Zanimaju me vasa iskustva sa tim kursevima, kakve su grupe, kako se uci ?
Da li je tezak onaj zavrsni test na kraju ,koliko je realno da se polozi iz prve,jertada se vraca pola para so naravno nije na odmet:)
Veliki pozdrav za sve:)
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 13:38 - pre 142 meseci
Citat:
uerceg: Sta si po zanimanju i sta si zavrsio od skole/fakulteta?
Citat:
uerceg: Sta si po zanimanju i sta si zavrsio od skole/fakulteta?


zavrsio sam srednju medicinsku(odsek sanitarno ekoloski tehnicar) i radio u srbiji u domu zdravlja 15 god.,a inace sam se uporedo bavio i sklapanjem i izradom namestaja (kuhinje,sobe,stolovi ... ) od iverrice .. mada mi nije priblem bilo sta da radim,svasta mi je nesto prolazilo kroz ruke .. a planiram sa suprugom u toku ovog meseca,cim nadjemo stan, da se doselim u stuttgart pa ako znas nesto bio bih ti zahvalan
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 16:46 - pre 142 meseci
@bebac1311: To je stvarno struka oko koje nemam ni najmanje pojma kako ovde funkcionise. Da je IT, pa jos i nekako. A oko medicine stvarno nemam blage veze. Te neke poslove koji su zanatske prirode verovatno i mozes naci bez da dobro poznajes jezik, ako tamo komunikacija na nemackom nije od vitalne vaznosti za posao. Stvarno ti ne bih znao pomoci oko tih profesija koje si naveo.

Poseti ove sajtove, pa pokusaj naci nesto sto bi te zanimalo, dalje od ovoga ne mogu da ti pomognem, nazalost. Mozda se javi neko ko je vise upoznat sa tim.
http://www.monster.de i http://www.jobscout24.de

PS: Nisam pratio tvoju pricu ako si je negde gore ranije pisao, ali vidim da trazite stan i dolazite. Jeste li sredili papire za boravak u Nemackoj?
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 19:54 - pre 142 meseci
Pozzz Ljudi Bebac veliki pozdrav za tebe javni se na skajp ili facebook imam jedno pitanje za forumase 3 meseca turisticki u nemackoj,koliko treba vremena da se provede u srbiji da bih mogao opet u nemacku hvala svima na odgovoru BEBAC JAVI SE NE ZABORAVI :)))
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 20:09 - pre 142 meseci
@Luka, onda trebas biti 3 mjeseca u Srbiji da bi ponovo mogao ici ako u cugu iskoristis 3 u Njemackoj. Jer, u periodu od pola godine mozes biti 3 mjeseca, pa po volji da li odjednom ili u ratama. :))

@Nena25, i mene to isto zanima kao i tebe, jer trebam u skorije vrijeme krenuti na intergracioni kurs. Nadam se da ce se neko javiti da nam kaze kakav je kurs, po kojim knjigama se radi i koliko traje?

Veliki pozdrav svim forumasima. :)
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 20:19 - pre 142 meseci
ja predao papire za vencanje a do sredine avgusta mi istice 3 meseca sutra zovem studgart da vidim kako je stanje 28 predati papiri za vencanje a rekli nam od 4 do 6 nedelja tako da je to bas knap vreme zena mi je srbkinja ali rodjena ovde u nemackoj ima nemacko drzavljanstvo nemica sto bi rekli a ujedno je i predat neki zahtev za vizu za boravak tako smo sve odradili u opstini to je to
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 20:21 - pre 142 meseci
a imam jednog prijatelja ovde koji je bio u nemackoj dosao ovde u nemacku bio pa se vrtio dole u srbiju da polaze nije bio ni mesec dana pa se vratio ovde i vencao u nemackoj a zena mu nije nemica i on isto srbin kako sad to
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 20:32 - pre 142 meseci
Osobe sa biometrijskim pasošima mogu ostati u zemljama šengenskog prostora najviše 90 dana, u periodu od 6 meseci. Taj boravak se može iskoristiti u celini ili za nekoliko kraćih putovanja. Po isteku 6 meseci od dana prvog ulaska u Šengen zonu, počinje da se računa sledeći period od 180 dana u kome ponovo možete koristiti pravo na posetu do 90 dana. Ukoliko prekoračiš dozvoljenu dužinu boravka, bićeš deportovan u Srbiju, a ulazak u Šengenski prostor biće ti zabranjen na određeno vreme. I tu nema dileme. :)
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 20:41 - pre 142 meseci
ipak mozda i stignu papiri a ima tu i rupica ostalih hvala puno cujemo se ponovo u narednim danima naravno iz nemacke odavde :))
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2012. u 21:35 - pre 142 meseci
Citat:
uerceg:
@bebac1311: To je stvarno struka oko koje nemam ni najmanje pojma kako ovde funkcionise. Da je IT, pa jos i nekako. A oko medicine stvarno nemam blage veze. Te neke poslove koji su zanatske prirode verovatno i mozes naci bez da dobro poznajes jezik, ako tamo komunikacija na nemackom nije od vitalne vaznosti za posao. Stvarno ti ne bih znao pomoci oko tih profesija koje si naveo.

Poseti ove sajtove, pa pokusaj naci nesto sto bi te zanimalo, dalje od ovoga ne mogu da ti pomognem, nazalost. Mozda se javi neko ko je vise upoznat sa tim.
http://www.monster.de i http://www.jobscout24.de

PS: Nisam pratio tvoju pricu ako si je negde gore ranije pisao, ali vidim da trazite stan i dolazite. Jeste li sredili papire za boravak u Nemackoj?




moja supruga je rodjena ovde, a ja dobio vzu samo u pas.na 3 meseca sad treba da predam za karticu ali to nije hitno,u roku od 3 mesec.s ovom imam boravak i mogu da radim ...
resili smo da se doselmo u stuttgart od 1 septembra pa sada trazimo i posao i stan ...samo jos sutra da mi potvrde u birou za strance za tu karticu da predajem ovde ili kad se preselim tamo ...hvala ti puno za linkove
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.pool.mediaWays.net.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.08.2012. u 12:15 - pre 142 meseci
E da vas pozdravim sve i da se zahvalim na savetima. Ja sam moje papire konacno sredila, dosta papirologije ali ko sto je neko vec napisao,bar ti uvek napisu sta ti sve treba. U uredu za strance su bili sasvim ok i dobila sam vizu odmah na 5 godina. Posto smo hteli na odmor a el.kartica nece biti gotova do tad dobila sam Fiktionsbescheinigung da bih mogla da izadjem iz zemlje tj da se vratim :) Sve u svemu za sad sve super.
@profin,sad moze kafa :)))
 
Odgovor na temu

Baterija
Tehnicka Skola
Presevo

Član broj: 103313
Poruke: 12
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.08.2012. u 02:02 - pre 142 meseci
Reci sta ti pise na tu vizu da mozes da radis ?
koje papire si predao u ambasadi?

- Ja sam zvao Austrisku ambasadu rekli su mi da kad nadjem posao tamo pa te onda da idem u opstinu po radnu dozvolu (work Visa) kao drzavljanin Srbije, jer vec imamo slobodno kretanje sa EU.

I sta ako za 3 meseca ne uspes da nadjes posao?






Citat:
bebac1311:
Citat:
uerceg:
@bebac1311: To je stvarno struka oko koje nemam ni najmanje pojma kako ovde funkcionise. Da je IT, pa jos i nekako. A oko medicine stvarno nemam blage veze. Te neke poslove koji su zanatske prirode verovatno i mozes naci bez da dobro poznajes jezik, ako tamo komunikacija na nemackom nije od vitalne vaznosti za posao. Stvarno ti ne bih znao pomoci oko tih profesija koje si naveo.

Poseti ove sajtove, pa pokusaj naci nesto sto bi te zanimalo, dalje od ovoga ne mogu da ti pomognem, nazalost. Mozda se javi neko ko je vise upoznat sa tim.
http://www.monster.de i http://www.jobscout24.de

PS: Nisam pratio tvoju pricu ako si je negde gore ranije pisao, ali vidim da trazite stan i dolazite. Jeste li sredili papire za boravak u Nemackoj?




moja supruga je rodjena ovde, a ja dobio vzu samo u pas.na 3 meseca sad treba da predam za karticu ali to nije hitno,u roku od 3 mesec.s ovom imam boravak i mogu da radim ...
resili smo da se doselmo u stuttgart od 1 septembra pa sada trazimo i posao i stan ...samo jos sutra da mi potvrde u birou za strance za tu karticu da predajem ovde ili kad se preselim tamo ...hvala ti puno za linkove


BatkaP
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2012. u 16:22 - pre 142 meseci
kakva je to : Aufenthaltserlaubnis viza hvala
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2012. u 20:56 - pre 142 meseci
Boravisna i automatski i radna dozvola, ogranicena na odredjeni vremenski period.
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.08.2012. u 21:09 - pre 142 meseci
hvala profin super u ponedeljak idem da mi stave u pasos konacno pozzz iz Baden-Württemberg
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187677 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.