Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181922 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 14:04 - pre 140 meseci
Hvala puno na dogovoru. Znaci, moguce je da ja budem na mojim bolovanjima, iako ne boravim u Srbiji. Pa to je divna vest. Naravno, ne bih se nikako dovela u situaciju da tamo zapocnem neki posao, a da mi ovde isto stoji radna knjizica. Ionako hocu da se bavim detetom kad se rodi. :) A da li imas neku informaciju koje zdravstveno bih tamo mogla da imam? Pretpostavljam neko privatno...
Inace, imam za 10 dana polaganje cuvenog a1, bas me frka hvata. :(
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 17:25 - pre 140 meseci
Citat:
bebac1311:
Citat:
bebac1311:
Citat:
Cicika83:
Dragi forumasi,
Iscitah ovu temu, pa resih da se oglasim. Elem, moj problem je sledeci. Muz je dobio posao u DE i otisao, uslovi su bili bas dobri za njegovu struku. Ja bih mogla da mu se pridruzim na osnovu spajanja porodice. Medjutim, ja ovde imam stalni posao, pa me zanima da li bih morala obavezno da dam otkaz? Cekamo bebu, pa sam mislila da mozda mogu biti na bolovanju, pa ako i dajem otkaz, da to bude po zavrsetku porodiljskog. Ali onda kapiram da ako ta boravisna dozvola podrazumeva i radnu istovremeno, kao i dobijanje zdravstvenog osiguranja, da bi mi sve to bilo komplikovano sa nasom administracijom. Odnosno, da nemam prava i na jare i na pare. Takodje, s obzirom na to da su plave karte stupile na snagu, da li je i dalje neophodno polaganje nemackog jezika? Zena u konzulatu mi je rekla da ne moram da polazem, ali mi je to nesto sumnjivo...




pozdrav,
javni ili privatni sektor u srbiji ?




da na to sam mislio . Ja sam bio zaposljen u bolnici i od nove godine sam na neplacenom odsustvu (dobio sam do 5 godine,mogu da prekinem to i ranije kad god pozelim).
bitno ti je samo da ti dole radni odnos miruje,tj da nemas dohodak s tim sto mozes ako zelis da i dole uplacujes penziono osiguranje ako zelis ,kod mene u Aleksincu je bilo nekih 3000 dinara mesecno, ali ja to nisam zeleo.Moja radna knjizica je ostala dole u prvano sluzbi bolnice i sve mi tako stoji zamrznuto. Ovde mi to nista ne koci oko posla ... Tako da ti je mo predlog da prvo iskoristis maximalno,trudnicko pa onda porodiljsko i onda imas jos praava i na odmore za tu godinu.. E,s tim sto onda u DE neces moci da radis dok god imas primanja dole ,nego tek kad prestanu .. Jer napravices sebi veliki problem ako pocnes da ovde radis a dole te jos vode kao zaposljenu sa primanjima ..
Ako ti sta jos mogu reci da ti nejasno ,pita slobodno ... POZZZ




bez obzira na to sto verovatno ne planirate da se vracate u srbiju,ja bih ti rekao da ipak probas posle bolovanja dole izveces i neko dodatno neplaceno jer nikad se ne zna sta moze da nas zadesi u DE dok jos nemamo neogranicane boravke,a sam imao pravo na neplaceno pa eto... nek stoji ... ovde me to ne sputava ni u cemu.
sto se tice A1 imas negde ispred moje poruke oko tog ispita pa pronadji da se ne ponavljam, a sto se tice ovde osiguranja ja sam dobio preko supruge porodicno IKK ,to je drzavno osiguranje nije priatno .. na to imas pravo cim se prijavis ovde u DE bez obzira na vizu i papire imas li ih ili ne ... samo ti treba vencanica i prijava mesta borvka i da tvoj suprug podnese sve to sa zahtevom za porodicno osiguranja kod svog osguranja ...

 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 17:28 - pre 140 meseci
pozdrav svima ,
da li je jos neko do sada platio 100 evra u birou za strance ovde u DE za dobijanje plasticne kartice sa vizom za prvu godinu ili cu ja biti prvi ?
mislim da je neko pominajo vec placanje ali nekih 10-15 evra ????

 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 17:56 - pre 140 meseci
Bebac, ziv bio, mnogo ti hvala na odgovorima, resio si mi bas velike nedoumice. Super, znaci mene i porodjaj tamo ce pokrivati porodicno zdravstveno za koje on treba da aplicira. Inace, citam po netu to za a1, iskopala sam neke informacije koje su poprilicno sveze, od avgusta meseca ove godine, da a1 ne mora da se polaze u slucaju da sam ja visokoobrazovana i u slucaju ako je mm visokoobrazovan, sto jeste slucaj sa nama. Treba umesto potvrde o polaganju a1 daodnesem prevod svoje diplome. To je navodno doslo do pojednostavljenja dobijanja boravka, u pitanju je neka stavka 19 saveznog zakona u Nemackoj. Moram sutra rano da odem u konzulat da izvidim da li je to 100% tacno.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 21:39 - pre 140 meseci
Citat:
Cicika83:
Hvala puno na dogovoru. Znaci, moguce je da ja budem na mojim bolovanjima, iako ne boravim u Srbiji. Pa to je divna vest. Naravno, ne bih se nikako dovela u situaciju da tamo zapocnem neki posao, a da mi ovde isto stoji radna knjizica. Ionako hocu da se bavim detetom kad se rodi. :) A da li imas neku informaciju koje zdravstveno bih tamo mogla da imam? Pretpostavljam neko privatno...
Inace, imam za 10 dana polaganje cuvenog a1, bas me frka hvata. :(



ja stvarno ne znam to sa diplomama kako ide ,ali ocigledno moje odgpvore nisi nasla , ja sam izlazio zimus na ispit A1 u bg na goete i pao sam pa sam onda doznao ovde u birou za strance da mogu usmeno da razgovaram u ambasadi DE u srbiji i da oni procene imam li osnovno poznavanje jezika i tamo sam to prosao bez ikakvih zvanicnih sertifikata ... trenutno sada sam dobio prvu vizu na godinu dana ne racunajuci onu ulaznu na tri meseca iz ambasade u srbiji ,a za produzenje sledece sam obavezan da upisem inegracioni kurs ili da polozim B1 ali u to jos nisam upucen do kraja ...
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
*.adsl.alicedsl.de.



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 23:20 - pre 140 meseci
Citat:
bebac1311:
pozdrav svima ,
da li je jos neko do sada platio 100 evra u birou za strance ovde u DE za dobijanje plasticne kartice sa vizom za prvu godinu ili cu ja biti prvi ?
mislim da je neko pominajo vec placanje ali nekih 10-15 evra ????



Citat:
uerceg:
Aha, to da, ja stvarno ne znam kakve su procedure za pricu oko spajanja porodice. Ja sam cekao produzenje radne vize i ocekivao sam da cu dobiti na godinu dana, ali sam izgleda upao u pricu o plavoj karti: http://www.bluecard-eu.de/blaue-karte-eu-deutschland/
Otisao sam do ureda za strance i iznenadio se kada je zena rekla da sam dobio na 3 godine i platio 110 evra. Nakon 5 godina dobijam na neodredjeno vreme, tako da cu nakon te 3 godine trebati produziti za jos 2. Ja sam u IT struci.

 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 10:21 - pre 140 meseci
hvala druze ;)
 
Odgovor na temu

MIGUEL PEREZ

Član broj: 304060
Poruke: 5
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 14:40 - pre 140 meseci
pozdrav ekipi.Zna li neko koja su pitanja u ambasadi kad te testiraju da ne pravis brak zbog papira!?Unapred hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 15:17 - pre 140 meseci
Bebac, znam za tu mogucnost da se u konzulatu poprica sa nekim na nemackom, pa da tu na licu mesta odobre da je znanje jezika zadovoljavajuce. To mi je i bila opcija, jer mi se stavrno nije placalo 7200 din u Geteu i jos da se izlazem tolikom stresu i pritisku. Medjutim, ispostavilo se kao tacno ono sto sam napisala. Ko ima fakultet, a pridruzuje se bracnom drugu, ne mora da polaze, niti bilo kakav dokaz o poznavanju da podnese. Samo donosi prevod svoje diplome. Pozeljno je da je i partner koji je u DE visokokvalifikovan, treba i potvrda na nemackom o njegovom zaposljavanju kao visokokvalifikovanog lica.Tako da me to bas raduje, polako cu da prikupljam sve sto mi treba i da palim.

Miguel, mislim da pitanja koja postavljaju oko braka su tipa kako i gde ste se upoznali, koliko ste zajedno, neke slike da se pokazu, tako nesto.
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 16:30 - pre 140 meseci
Ljudi, vidim ima dosta dobrih odgovora na temu "Njemacka", pa i ja par info da javim u vezi spajanja porodica.

ZA A1 (osnove njemackog jezika):

postoje IZUZECI kada NE TREBA da se podnese taj certifikat, a oni se mogu naci na internetu i vazi za nas Balkance. Ugl, to su slucajevi kada ste:

1. VISOKO OBRAZOVANI
(mada se ne priznaje svaka diploma, vec zavisi sve od slucaja, tj koliko je koji supruznik VAZAN za Njemacku (bez obzira na drzavljanstvo "pozivaca", tj. supruznika koji ima boravak ili je drzavljanin DE)

2. Ako je vas supruznik (ili vjerenik sa kojim imate ZAKAZAN TERMIN vjencanja u DE) drzavljanin EU, ali NE NIJEMAC, vec npr, Bugarin, Austrijanac, Spanac itd, ali sa STALNIM BORAVKOM u DE (ne moze ako je krenuo na more) ;)

3. Ako dokazete neku BOLEST koja ima veze sa pamcenjem, mada to ne preporucujem, jer vam ulazi u dosije, pa moze predstavljat problem kad poslije budete trazili posao.....

..... ima jos par izuzetaka, mada su ova 3 najbitnija.

Ugl, A1 se moze pripremiti i za MJESEC dana, ali INTEZIVNOG ucenja tacno odredjenih rijeci iz knjiga predvidjenih za to. Ja preporucujem "Berliner Platz 1 (nije reklama, knjiga je vrh, i SVE RIJECI koje su vam potrebne nalaze se u toj knjizi.

"Povadite" i prevedite rijeci, predjite knjigu (ima i CD-ove) i 100% prolazite.

Usmeni dio ispita sadrzi:
-Predstavljanje (ime i prezime),
-koliko godina imate,
-mjesto stanovanja (uz adresu i postanski broj po broj, tu gledaju znas li brojati),
-zanimanje,
-hobi,
-POSLOVLJAVANJE (slovo po slovo najcesce prezimena i imena, npr njemacko "J" se cita JOT).

Poslije se izvlace KARTICE (dvije sa slikama i dvije napisane rijeci, i prof. ti kaze temu u vezi kartice ili sam smislis pitanje, npr, meni je bilo Gemüse-povrce, i ti na njemackom pitas nekoga nesto u vezi povrca, npr kuhanja i sl....

Od mene dosta za sada, i ja cekam elektronsku boravisnu dozvolu, tj, dobio sam je i platio 110 eu, al prvo imam termin da vide trebam li na INTEGRACIONI KURS, pa tek onda ;)) .......

..... ako nekome trebaju rijeci od A1 neka trazi, bice mi drago ako kome pomognu.... cao ;)
 
Odgovor na temu

Dahija
Köln, Deutschland

Član broj: 306584
Poruke: 24
*.unitymediagroup.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 16:37 - pre 140 meseci
Citat:
bebac1311:
pozdrav svima ,
da li je jos neko do sada platio 100 evra u birou za strance ovde u DE za dobijanje plasticne kartice sa vizom za prvu godinu ili cu ja biti prvi ?
mislim da je neko pominajo vec placanje ali nekih 10-15 evra ????



ja sam platio 110 eu ;)))
 
Odgovor na temu

MIGUEL PEREZ

Član broj: 304060
Poruke: 5
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 17:25 - pre 140 meseci
Citat:
Cicika83:
Bebac, znam za tu mogucnost da se u konzulatu poprica sa nekim na nemackom, pa da tu na licu mesta odobre da je znanje jezika zadovoljavajuce. To mi je i bila opcija, jer mi se stavrno nije placalo 7200 din u Geteu i jos da se izlazem tolikom stresu i pritisku. Medjutim, ispostavilo se kao tacno ono sto sam napisala. Ko ima fakultet, a pridruzuje se bracnom drugu, ne mora da polaze, niti bilo kakav dokaz o poznavanju da podnese. Samo donosi prevod svoje diplome. Pozeljno je da je i partner koji je u DE visokokvalifikovan, treba i potvrda na nemackom o njegovom zaposljavanju kao visokokvalifikovanog lica.Tako da me to bas raduje, polako cu da prikupljam sve sto mi treba i da palim.

Miguel, mislim da pitanja koja postavljaju oko braka su tipa kako i gde ste se upoznali, koliko ste zajedno, neke slike da se pokazu, tako nesto.






To me je pitala vec u Ambasadi kad sam predavao za vizu...Hvala ti na odgovoru.
Medjutim moj advokat mi je rekao da cu imati test provijere jesmo li mi zbog papira ili iz ljubavi zajedno.
Ako neko zna koja su pitanja u tih 2 i pol sata ispitivanja da mi malo pomogne!?
 
Odgovor na temu

Endii

Član broj: 306593
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.09.2012. u 23:43 - pre 140 meseci
Moje iskustvo je sledece,mozda nekome i bude od pomoci.Vencao sam se u Nemackoj i posle toga sam isao sa suprugom u birou za strance i oni su nam rekli da moram u Beogradu da predam za vizu spajanja porodice.S obzirom da dovoljno poznajem nemacki nece mi trebati kurs A1.U Beogradu sam 2.Jula ove godine predao sve potrebne dokumente i platio taksu od 60eura.I pri tome su mi rekli da procedura traje od 4-8 nedelja.Posle mesec dana otprilike sam dobio pismeni odgovor iz konzulata da 3.Septembra dodjem na razgovor i ponesem zajednicke fotografije mene i supruge a istovremeno je supruga dobila isti termin tamo u Nemackoj.Razgovor je trajao oko 2 sata,sve ono od upoznavanja,gde ,sta kako,zajednicki prijatelji,njena i moja rodbina.Jednostavno ona pitanja ,da bi videli koliko se ustvari poznajemo.Posle razgovora su mi rekli da cu biti obavesten pismeno ili telefonski.Supruzi su trazili jos jedan platni obracun da dostavi.Na pitanje supruge koliko jos traje procedura,odgovorili su nece dugo.Eto mozda nekome bude ovo od koristi.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

MIGUEL PEREZ

Član broj: 304060
Poruke: 5
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.09.2012. u 20:09 - pre 140 meseci
Hvala puno si mi pomogao.Ja sam predao 27.07 jos mi nisu nista javili.Smaramo ih,zovemo ih,saljemo poruke ali ne vredi nista.
Odg im je uvijek isti,sto je bas frustrirajuce.Sad sam jos saznao da cu morati na taj razgovor ali hvala jos jednom na informacijama.
 
Odgovor na temu

Endii

Član broj: 306593
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2012. u 09:27 - pre 140 meseci
Moj savet je da nezoves tako cesto,jer oni imaju svoj redosled,znam da ti cekanje stvara nervozu ali strpi se.Pozdrav Perez
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2012. u 11:48 - pre 140 meseci
pozdrav svima, potrebna mi je pomoc obzirom da se polako blizi dan selidbe u nemacku. Da li su namesteni stanovi skuplji od nenamestenih? konkretno me za bremen interesuje ali pretpostavljam da je takva situacija slucna i u ostatku DE. Ako neko ima bilo kakvih iskustava da prenese bio bih vam puno zahvalan. Kako je bolje traziti stan, preko agencije ili direktno, da li sakupljati oglase preko neta, novina.. na sta obratiti paznju???

Hvala svim dobrim ljudima na odgovorima, svaka informacija je bitna i puno znaci

[Ovu poruku je menjao mrbocvana dana 09.09.2012. u 13:05 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MIGUEL PEREZ

Član broj: 304060
Poruke: 5
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.09.2012. u 16:54 - pre 140 meseci
Citat:
Endii:
Moj savet je da nezoves tako cesto,jer oni imaju svoj redosled,znam da ti cekanje stvara nervozu ali strpi se.Pozdrav Perez




Hvala Endii na savetu.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.09.2012. u 06:39 - pre 140 meseci
mrbocvana, u vezi sa stanovima, ne znam kakva je situacija u bremenu, ali mm ima problem da nadje stan u gradu u kom je, blizu kelna. prvo i osnovno sto nije nemac i ne prica nemacki, pa mu se vec sto puta desilo da mu spuste slusalicu cim pocne na engleskom. manji stanovi su mahom izdati, jer je sad navalila gomila studenata u grad. veci stanovi, od 70 kvadrata, pa navise, su oko 900/1000 evra. nenamesteni, naravno. ja sam sokirana tim cenama. gledao je i preko neta, i zvao kojekakve agente, cak je i u novinama trazio, i jos uvek nista nije uradio. obicno se dogovori da ode da pogleda neki stan, i kad dodje, oni ga obaveste da su stan izdali. u ovom ternutku, cini nam se da je lakse naci posao nego stan gore. opet, ovo ne mora da znaci da je tako i u ostalim nemackim gradovima. i da, skuplji su namesteni stanovi, posto si to pitao.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.09.2012. u 10:48 - pre 140 meseci
Citat:
mrbocvana:
pozdrav svima, potrebna mi je pomoc obzirom da se polako blizi dan selidbe u nemacku. Da li su namesteni stanovi skuplji od nenamestenih? konkretno me za bremen interesuje ali pretpostavljam da je takva situacija slucna i u ostatku DE. Ako neko ima bilo kakvih iskustava da prenese bio bih vam puno zahvalan. Kako je bolje traziti stan, preko agencije ili direktno, da li sakupljati oglase preko neta, novina.. na sta obratiti paznju???

Hvala svim dobrim ljudima na odgovorima, svaka informacija je bitna i puno znaci

[Ovu poruku je menjao mrbocvana dana 09.09.2012. u 13:05 GMT+1]




ako ti je za utehu i ja trazim stan u stuttgartu vec dva meseca i izlgeda da se ne moze pobeci od provizije,sve sti izadje preko novina i ovako privatno istig trenutka i nestane ako je povovljno .. strasno
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.09.2012. u 17:30 - pre 140 meseci
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1181922 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.