Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187602 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.08.2012. u 23:56 - pre 142 meseci
Citat:
uerceg:
Citat:

Mozda bude i vise ali nekako mislim da je to najmanje sto mozemo da primimo,ne znam koliko primaju pomocne radnice u kuhinji i pomocnici na gradjevini,ako bude vise onda jos bolje,znaci sa 2000 evra ciste plate mozemo sve to da poplacamo i da zivimo sasvim skromno(mislim to da ponekad odemo na veceru,pice,da ponesto kupimo od garderobe)!!!


Da, to je neka moja definicija normalnog života, ovo što si stavio u zagradu i mislim da sa tim parama to možete. Ne znam samo da li imate papire već, koliko vidim rekao si u zbiru da ćete imati oko 2000 neto, što je recimo oko 1000 neto pojedinačno. Ne znam da li ambasada odbija zahteve za vizu sa tolikim primanjima, ko je imao iskustva sa takvim stvarima, može da kaže nešto više, ili verovatno na ovolikoj temi piše unazad na stranicama nešto o tome. Ako, pak, imate papire, onda sam džaba pisao prethodne dve rečenice.



Pa ja treba uskoro da dobijem madjarski pasos a moja supruga valjda dobija papire preko mene,sve u svemu hvala ti puno na pomoci!!!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.08.2012. u 09:09 - pre 142 meseci
pozz svima interesuje me ko snosi troskove polaganja kursa ovde u nemackoj, prvi put polazem i sta mi je sve potrebno da dobijem nemacku vozacku dozvolu.Hvala svima
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.08.2012. u 09:28 - pre 142 meseci
Citat:
v_luka:
pozz svima interesuje me ko snosi troskove polaganja kursa ovde u nemackoj, prvi put polazem i sta mi je sve potrebno da dobijem nemacku vozacku dozvolu.Hvala svima


Kada dobijes produzenje vize u Uredu za strance, pitaj ih za finansiranje casova jezika. Kolegi su u Uredu za strance u Stuttgartu platili odredjeni broj casova nemackog jezika, ali ne znam tacno koji i koliko, ali sasvim dosta. Mislim da mi je rekao da ima dosta veze da li ce ti platiti ili ne to koji si nivo. On je krenuo od A1, tako da su mu platili. Ako si neki visi nivo tipa B1, pa hoces da ides na B2, ne znam da li ce to finansirati. Ja bih u narednih nedelju-dve trebao da odem po svoje produzenje vize, pa cu da ih pitam. Ja sam kao zavrsio B1 u Srbiji, ali ne bih krenuo na B2, vec na B1 da se podsetim, pa dalje. Videcu da li ce hteti da mi ista plate, pa cu javiti sta kazu.

A par strana unazad sam napisao za dozvolu. Stuttgart je u pitanju, a posto vidim da si i ti u Baden-Württemberg, pretpostavljam da je isto.
Citat:
uerceg:
Onog momenta kada prijavis boravak na teritoriji Nemacke, srpska vozacka dozvola vredi 6 meseci (naravno, medjunarodna dozvola). Kada izvadis medjunarodnu, recice ti da ti vredi duze, ali to je nebitna stvar za Nemacku, jer ako boravak tamo prijavis, sa tom dozvolom mozes da vozis samo 6 meseci. Nakon toga srpska prestaje da vazi i postaje neupotrebljiva. Za to vreme moras da sredis sve da bi dobio nemacku dozvolu.

Postupak je sledeci (ja ga sada prolazim u Stuttgartu):
- Odes u Ured za strance (Ausländeramt) da dobijes potvrdu da si prijavljen da boravis u Nemackoj (10 evra)
- Kopiraj pasos
- Kopiraj vazecu srpsku dozvolu (obe, onu sto vredi u Srbiji samo i medjunarodnu)
- Treba ti slika pasoskog formata (ovde se mozes slikati, ja sam poneo iz Srbije tu pasosku i rekli su mi da moze ta)
- Treba ti potvrda o odslusanom kursu prve pomoci (to se obavlja na dosta mesta, kosta oko 20 - 25 evra i traje jedan dan oko 6 sati ceo dan; samo slusas i vezbas na kursu taj dan i dobijes potvrdu da si bio i to je taj papir koji ti treba)

Kada sve to imas, odes sa tim papirima u Einwohnermeldeamt i popunis jos neki dodatni formular i onda se pravi zahtev za izdavanjem nemacke vozacke dozvole i sve dalje se radi u Landesamtu. Tamo ce da ti kazu sta je potrebno da uradis da bi dobio nemacku dozvolu, a ako imas non-EU dozvolu (tj. srpsku), trebas da polazes testove i voznju, kao u Srbiji.

Kurs prve pomoci ti vredi 6 meseci, tako da sve moras da uradis u 6 meseci nakon sto ga odradis. Kao i kod starog sistema u Srbiji, postoje i ovde kombinacije testova koje mogu doci, to vezbas, pa ti nesto od toga dodje. Voznju polazes standardno. Mislim da je jedina "olaksica" to sto se ne mora ici na casove, jer si vec bio vlasnik vozacke dozvole, tako da se odmah moze izaci na testove i voznju. Ali, obicno nema sanse da bez makar par casova voznje budes dobar na ispitu, jer neces znati grad i saobracaj. Casovi i cela prica oko vozackog je poprilicno skupa, ali posto ne moras da vozis sve casove, bude jeftinije.

Ako to sve polozis, dobijas dozvolu i zavrsio si pricu oko nemacke vozacke.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.08.2012. u 10:04 - pre 142 meseci
pozdrav,

da lai slucajno neko od vas zna za neki povoljan stan u stuttartu od 01.10. ?

hvala unapred
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.08.2012. u 12:30 - pre 142 meseci
Baden-Württemberg da ta sam pokrajna hvala a sto se tice polaganja a1 je u pitanju hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.08.2012. u 12:34 - pre 142 meseci
a 10 tog septebra imam zakazan razogovor za taj kurs pa cu pitati i njih hvala
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2012. u 14:00 - pre 142 meseci
Da li neko zna koliku prosecnu platu imaju pomocnici na gradjevini u minhenu?

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2012. u 14:07 - pre 142 meseci
Citat:
slaban:
Da li neko zna koliku prosecnu platu imaju pomocnici na gradjevini u minhenu?

Unapred hvala

Od 8,9 eura na sat,ali ne mora da znači,koliko ti neko plati toliko je,ako ti se ne svidja ima Bugara,Rumuna rade za 50 evra dnevno,ali realno je oko 8 evra minimum ako je pravi gazda,i pošten lik!
 
Odgovor na temu

slaban

Član broj: 304841
Poruke: 75
*.static.madnet.rs.



+9 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2012. u 14:57 - pre 142 meseci
Citat:
milosmilos1:
Citat:
slaban:
Da li neko zna koliku prosecnu platu imaju pomocnici na gradjevini u minhenu?

Unapred hvala

Od 8,9 eura na sat,ali ne mora da znači,koliko ti neko plati toliko je,ako ti se ne svidja ima Bugara,Rumuna rade za 50 evra dnevno,ali realno je oko 8 evra minimum ako je pravi gazda,i pošten lik!


Da li je to bruto ili neto,koliko se sati radi dnevno i jos da li mozda imas informaciju koliko kvm treba da ima stan da bi se dobila viza za spajanje dvoclane porodice u minhenu(ja bih trebao uskoro da dobijem madjarski pasos pa supruga i ja planiramo da se preselimo u minhen(ona ima srpski pasos)?

Hvala
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.08.2012. u 17:48 - pre 142 meseci
Pozdrav svima! Nakon sto sam dobila vizu za spajanje porodice, bila sam danas u birou za strance i odobrili su mi boravak na 3 godine i dobrila sam dozvolu za rad. :D
Rekli su mi, da u roku te 3 god. zavrsim kurs i da im se onda javim. Kontam krenuti na kurs uskoro i traziti za pocetak neki mini job, da bih mogla uskladiti. Zanima me, da li su jos nekome tako odmah odobrili boravak + dozvolu za rad?
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.08.2012. u 16:36 - pre 141 meseci
Pozdrav svima

da li neko zna da mi kaze kakva je situacija BREMENU sto se tice dalje procedure posle dobijanja vize (prijavljivanje u birou za strance, prijavljivanje i trazenje stana, dobijanje Arbeitserlaubnisa, Aufenthaltserlaubnisa, zdravstveno osiguranje i dr). Cuo sam dosta razlicitih iskustava iz razlicitih drzava pa pa me interesuje konkretno kako je u Bremenu obzirom da ocekujem vizu i planiram selidbu tamo..
Hvala svima
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2012. u 08:33 - pre 141 meseci
Citat:
sanjuska22:
Zanima me, da li su jos nekome tako odmah odobrili boravak + dozvolu za rad?

Cestitam! Dobrodosla u DE i polako. Treba vremena da se naviknes na sve.
To je standardna procedura za Aufenthaltserlaubnis na osnovu Familienzusammenführung. Dakle, svi dobijaju boravisnu dozvolu koja ukljucuje i radnu. Pozz

 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2012. u 08:37 - pre 141 meseci
Citat:
v_luka:
pozz svima interesuje me ko snosi troskove polaganja kursa ovde u nemackoj, prvi put polazem i sta mi je sve potrebno da dobijem nemacku vozacku dozvolu.Hvala svima

Zavisno od Bundesland. Hessen placa sve u celosti onima na socijali+ karticu za prevoz. Onima koji nisu na socali placa 50% odmah, t.j. Umanjenje se racuna odmah, a na tu sumu jos 50% ako se polozi iz prve.
Papir za umanjenje i informacije oko kursa sam dobila u Ausländerbehörde kad su mi lupili boravisnu vizu prvi put. Dali su mi instrukcije i na nemackom i na srpskom.
Pozz
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.unitymediagroup.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2012. u 10:33 - pre 141 meseci
Hvala, Profin! :-) Kontala sam upisati kurs, pa onda postepeno vidjeti za posao. Hoce li mi na kursu prvo provjeriti moje znanje njemackog ili cu morati od pocetka? Dosta vise imam znanja od A1, pricam ga i razumijem.
Hvala jos jednom Profin.
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.08.2012. u 10:44 - pre 141 meseci
Radices ulazni test da vide koji nivo znanja posedujes, pa ce odrediti u koju ces grupu biti smestena.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize03.09.2012. u 19:15 - pre 141 meseci
Dragi forumasi,
Iscitah ovu temu, pa resih da se oglasim. Elem, moj problem je sledeci. Muz je dobio posao u DE i otisao, uslovi su bili bas dobri za njegovu struku. Ja bih mogla da mu se pridruzim na osnovu spajanja porodice. Medjutim, ja ovde imam stalni posao, pa me zanima da li bih morala obavezno da dam otkaz? Cekamo bebu, pa sam mislila da mozda mogu biti na bolovanju, pa ako i dajem otkaz, da to bude po zavrsetku porodiljskog. Ali onda kapiram da ako ta boravisna dozvola podrazumeva i radnu istovremeno, kao i dobijanje zdravstvenog osiguranja, da bi mi sve to bilo komplikovano sa nasom administracijom. Odnosno, da nemam prava i na jare i na pare. Takodje, s obzirom na to da su plave karte stupile na snagu, da li je i dalje neophodno polaganje nemackog jezika? Zena u konzulatu mi je rekla da ne moram da polazem, ali mi je to nesto sumnjivo...
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.09.2012. u 08:10 - pre 141 meseci
pozdrav,
javni ili privatni sektor u srbiji ?
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.09.2012. u 08:11 - pre 141 meseci
Citat:
Cicika83:
Dragi forumasi,
Iscitah ovu temu, pa resih da se oglasim. Elem, moj problem je sledeci. Muz je dobio posao u DE i otisao, uslovi su bili bas dobri za njegovu struku. Ja bih mogla da mu se pridruzim na osnovu spajanja porodice. Medjutim, ja ovde imam stalni posao, pa me zanima da li bih morala obavezno da dam otkaz? Cekamo bebu, pa sam mislila da mozda mogu biti na bolovanju, pa ako i dajem otkaz, da to bude po zavrsetku porodiljskog. Ali onda kapiram da ako ta boravisna dozvola podrazumeva i radnu istovremeno, kao i dobijanje zdravstvenog osiguranja, da bi mi sve to bilo komplikovano sa nasom administracijom. Odnosno, da nemam prava i na jare i na pare. Takodje, s obzirom na to da su plave karte stupile na snagu, da li je i dalje neophodno polaganje nemackog jezika? Zena u konzulatu mi je rekla da ne moram da polazem, ali mi je to nesto sumnjivo...




pozdrav,
javni ili privatni sektor u srbiji ?
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.09.2012. u 10:01 - pre 141 meseci
Zaposlena sam u drzavnoj firmi, ako si na to mislio...
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.09.2012. u 13:38 - pre 141 meseci
Citat:
bebac1311:
Citat:
Cicika83:
Dragi forumasi,
Iscitah ovu temu, pa resih da se oglasim. Elem, moj problem je sledeci. Muz je dobio posao u DE i otisao, uslovi su bili bas dobri za njegovu struku. Ja bih mogla da mu se pridruzim na osnovu spajanja porodice. Medjutim, ja ovde imam stalni posao, pa me zanima da li bih morala obavezno da dam otkaz? Cekamo bebu, pa sam mislila da mozda mogu biti na bolovanju, pa ako i dajem otkaz, da to bude po zavrsetku porodiljskog. Ali onda kapiram da ako ta boravisna dozvola podrazumeva i radnu istovremeno, kao i dobijanje zdravstvenog osiguranja, da bi mi sve to bilo komplikovano sa nasom administracijom. Odnosno, da nemam prava i na jare i na pare. Takodje, s obzirom na to da su plave karte stupile na snagu, da li je i dalje neophodno polaganje nemackog jezika? Zena u konzulatu mi je rekla da ne moram da polazem, ali mi je to nesto sumnjivo...




pozdrav,
javni ili privatni sektor u srbiji ?




da na to sam mislio . Ja sam bio zaposljen u bolnici i od nove godine sam na neplacenom odsustvu (dobio sam do 5 godine,mogu da prekinem to i ranije kad god pozelim).
bitno ti je samo da ti dole radni odnos miruje,tj da nemas dohodak s tim sto mozes ako zelis da i dole uplacujes penziono osiguranje ako zelis ,kod mene u Aleksincu je bilo nekih 3000 dinara mesecno, ali ja to nisam zeleo.Moja radna knjizica je ostala dole u prvano sluzbi bolnice i sve mi tako stoji zamrznuto. Ovde mi to nista ne koci oko posla ... Tako da ti je mo predlog da prvo iskoristis maximalno,trudnicko pa onda porodiljsko i onda imas jos praava i na odmore za tu godinu.. E,s tim sto onda u DE neces moci da radis dok god imas primanja dole ,nego tek kad prestanu .. Jer napravices sebi veliki problem ako pocnes da ovde radis a dole te jos vode kao zaposljenu sa primanjima ..
Ako ti sta jos mogu reci da ti nejasno ,pita slobodno ... POZZZ
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187602 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.