Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Papirologija za Irsku, posao obezbeđen

[es] :: Vodič za emigraciju :: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen

[ Pregleda: 11015 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 16:22 - pre 203 meseci
Interesuje me sledeće u vezi odlaska u Irsku:
1. Da li kompletna administrativna procedura može da se obavi u irskom konzulatu u Beogradu?
2. Koliko traje procedura?
3. Koliko košta dobijanje radne vize, a koliko radne dozvole?

Unapred hvala
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 16:51 - pre 203 meseci
1. Ne. Nekad je moglo, sad se sve desava u Irskoj. Dakle, moras dokumentaciju da saljes za Irsku, ovde mozes samo da uzmes single entry vizu.
2. Dosta dugo, uvodjenjem Green Card-a oduzilo se, 8 nedelja minimum.
3. Radna viza(Work Authorization) vise ne postoji tj ukinuta je, sad ima samo Green card i Work permit - 1000 evra, traje dve godine.

http://www.entemp.ie/labour/workpermits/
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 17:30 - pre 203 meseci
1. Ono što mi je bitno jeste da ne moram da idem do najbliže ambasade koja je, koliko znam, u Budimpešti. Koja je uloga konzulata u Beogradu u čitavoj proceduri?
2. Šta se brže dobija, green card ili Work permit?
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 17:36 - pre 203 meseci
1. Ne moras da ides nigde mozes sve da posaljes postom. Trenutno uloga konzulata je izdavanje turistickih viza i dobijanje informacija. Nekad se radna viza mogla dobiti u Beogradu ali to je proslost. Kao sto rekoh, sad se sve desava u Irskoj.
2. Isto je, nema razlike, 8 nedelja i vise.
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 18:04 - pre 203 meseci
dalibore, hvala puno. čitam ove linkove što si poslao. Još uvek nisam ukaprao razliku između work permit i green card pa, ako ti nije teško, javi, da obratim pažnju. Šta bi bio bolji izbor, kad već plaćam iz svog džepa?

Trenutno sam u kontaktu sa job hunterima. Svima sam rekao da bih od septembra mogao da počnem. Ispada da odmah treba da apliciram, a nisam siguran da će se poslodavcima svideti da me čekaju 2 meseca dok sredim papirologiju. No, dobro, to je moj problem.

Pitanje: koliki je minimum para s kojima se može krenuti u Irsku? Cenim da je neophodno da imam novca za prva 2 meseca, ne više?
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen04.07.2007. u 21:43 - pre 203 meseci
Green card
- bilo koji posao gde plata prelazi 60k godisnje, ili posao koji spada u trazenu kategoriju(kao sto je IT) izmedju 30-60k.
- vazi dve godine, posle toga moze se podneti zahtev za boravisnu dozvolu
Work Permit
- bilo koji posao izmedju 30-60k godisnje
- izdaje se na dve godine, posle produzuje na jos tri.

Sto se tice placanja, aplikaciju za GC ili WP moze predati i zaposleni i poslodavac, znaci ako se dogovoris sa poslodavcem onda mozes da prodjes bez tih dodatnih troskova. Aplicarati ne mozes bez potpisanog ugovora, dakle treba ti ponuda za posao da bi mogao da udjes u proces.

Sto se tice para, plata je krajem meseca pa racunaj. Pravilo je da firme obezbede neki smestaj na mesec dana, to mozes sa njima da se dogovoris. U suprotnom treba ti minimum 2k evra da prezivis mesec.
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen05.07.2007. u 08:14 - pre 203 meseci
Dalibore, hvala puno.
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen05.07.2007. u 21:46 - pre 203 meseci
cujem da se u Irskoj strahovito razvija IT biznis.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
84.236.124.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen06.07.2007. u 21:00 - pre 203 meseci
Veoma važna stvar što se tiče razlika izmedju WP i GC za one ljude koji su oženjeni i imaju porodicu, ako grešim neka me DaliborP ispravi, je ta da sa WP moraš da čekaš 12 meseci na spajanje porodice a sa GC možeš odmah da spajaš porodicu bar koliko je meni poznato.
You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen07.07.2007. u 07:33 - pre 203 meseci
Hvala, Dejane, proveriću to.
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
84.236.124.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen07.07.2007. u 12:06 - pre 203 meseci
Ovde možeš čitati o employment permits
Employment permits

I ovde ima nešto na tu temu:Work permit

Imaš li neki sajt gde se poslodavci a ne agencije oglašavaju za posao, ja već izvesno vreme šaljem svoj CV ali bez nekog velikog uspeha, čak sam i kontaktirao neke agencije ali prvo i osnovno pitanje je uvek u kom statusu je tvoj work permit, kada saznaju da nemam work permit veoma fino i elegantno te otkače.

Interesuje me da li uopšte postoji neki sajt gde se može videti koje su firme registrovane čime se bave pa da se tako nekako pretražuje lista potencijalnih poslodavaca i da se oni kontaktiraju.

Pozdrav.
You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

bjevta
Bratislav Jevtic
http://www.tojesoft.co.rs
Beograd

Član broj: 5216
Poruke: 367
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.tojesoft.co.rs


+5 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen31.07.2007. u 07:49 - pre 202 meseci
Ovo je više informativno, za sve koji bi da pale u Irsku.

Juče sam se čuo sa jednim head hunter-om iz Irske. Reče mi da proces dobijanja work permit/visa traje 3-6 meseci.
Acta, non verba!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen31.07.2007. u 08:59 - pre 202 meseci
Citat:
bjevta: Ovo je više informativno, za sve koji bi da pale u Irsku.

Juče sam se čuo sa jednim head hunter-om iz Irske. Reče mi da proces dobijanja work permit/visa traje 3-6 meseci.

Znam par ljudi koji su skoro dosli, proces je trajao oko 9 nedelja, u Ministarstvu kazu 4-8 nedelja, dakle verovatno se oduzi malo ali cisto sumnjam da ide to 3 ili 6 meseci.
Citat:
dekibre:
Imaš li neki sajt gde se poslodavci a ne agencije oglašavaju za posao, ja već izvesno vreme šaljem svoj CV ali bez nekog velikog uspeha, čak sam i kontaktirao neke agencije ali prvo i osnovno pitanje je uvek u kom statusu je tvoj work permit, kada saznaju da nemam work permit veoma fino i elegantno te otkače.

Interesuje me da li uopšte postoji neki sajt gde se može videti koje su firme registrovane čime se bave pa da se tako nekako pretražuje lista potencijalnih poslodavaca i da se oni kontaktiraju.

Takav sajt kakav ti trazis ne postoji, verovatno mozes negde da nadjes spisak IT kompanija na jednom mestu ali ne izgleda mi to kao dobra ideja.
Uglavnom sve firme se oglasavaju preko agencija i to je trenutno jedini nacin, mozda 5% oglasa poticu direktno od kompanije.

Agenti nisu sjajne osobe, u svemu tome oni naravno gledaju prvenstveno svoj interes tako da se potrudi da malo ti sam informises agenta i ubedis ga da si odlican u tom sto radis i da vrlo dobro znas kako se dobija radna dozvola i kako to nije tako komplikovan proces.

Prodaj se kako najbolje znas, u tom je sustina.
 
Odgovor na temu

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
84.236.124.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen31.07.2007. u 13:03 - pre 202 meseci
@DaliborP
Hvala na savetu.
Shvatio sam i ja da treba menjati taktiku ali nisam siguran da li bi recimo pomoglo da dodjem u Dublin i da ostanem mesec dana i da u tom periodu zakažem što više intervjua po agencijama. Mogu da dodjem u Irsku turistički ali ne znam da li smem da kažem na granici da idem na intervjue i da li mi treba neki papir možda od neke od agencija da imam zakazan intervju ili nešto tome slično.

Kakva su iskustva ili mišljenja onih koji su već u Irskoj da li je možda ova varijanta bolja ili sve pokušati odraditi iz Srbije?


You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen31.07.2007. u 14:01 - pre 202 meseci
Bolje pokusati sve zavrsiti iz Srbije, taj odlazak u Irsku na moguce intervjue je prilicno skup zahvat, bolje gledaj da sredis neki intervju tako sto ce ti neka irska firma da finansira put i smestaj i tako ti omoguci da odes na jos par intervjua.
Ja sam tako uradio a znam i jos par ljudi sa istim slucajem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Papirologija za Irsku, posao obezbeđen

[ Pregleda: 11015 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.