Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187582 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
*.muehlbauer.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize23.10.2012. u 12:13 - pre 140 meseci
Ja sam dobio privremeni ugovor o zaposlenju sa klauzulom o krajnjem roku pocetka rada. U slucaju da nisam mogao da dobijem vizu, u odredjenom roku, ugovor bi se raskidao. Probaj tako nesto da dobijes.
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 10:43 - pre 140 meseci
Poz svima stos e tice polaganja vozackog ispita u nemackoj svako ko ima polozeno ima pravo da vozi 6 meseci,nakon toga dovoljno je da izadje na polaganje u auto skoli i naravno polozi nema potrebe za bilo kakvim casovima.Ja sam sad tu informaciju dobio iz policije ja sam dosao u nemacku 13 maja i do 13 novembra mogu da vozim nakog toga idem na polaganje.Naravno imao sam problem i sa papirima oko vize jer sam se vencao ovde u nemackoj nisam imao apostile pecat na jednom dokumentu a uz to sve isticalo mi je 3 meseca kao turisti ovde u nemackoj otisao u landracamt produzili mi vizu jos dva meseca dok taj dokument nisam poslao u srbiju i dole zavrsio taj apostile pecat nakon vencanja vencanje bilo u subotu a meni istice viza u ponedeljak nema frke nikakve u ponedeljak predali za vizu podneo zahtev da idem na kurs nemackog jedino tu sto je bilo malo jer nemam polozeno nemacki bez obzira sto je zena nemica i onda me sef u landracamtu usmeno ispitao i citao sam nesto i procenio da dobro znam za pocetak i prosledio kod koleginice da podnesemo zahtev za vizu ostavio otisak elektronski levog desnog kaziprsta rekli da ce stici pismo za 4 do 6 nedelja da ste dobili vizu i to je to sto se tice mog iskustva koje sam podelio sa vama hvala svima pozzzzz
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 12:47 - pre 140 meseci
@V_Luka

Nije to tako jednostavno kao sto si ti to ovde predstavio. Tacno je da se moze 6 meseci voziti sa nasom vozackom dozvolom od trenutka kada se u Nemackoj dobije prva boravisna dozvola (ovo naravno ne vazi za ljude koji dolaze turisticki, oni mogu voziti svaki put kada udju u Nemacku sa Srpskom vozackom dozvolom), ali postoji tu jos koraka do "dovoljno je da izadje na polaganje u auto skoli i naravno polozi nema potrebe za bilo kakvim casovima". Prvo treba da se izvrsi validacija tvoje vozacke dozvole u Verkehrsamtu (kosta novca ako se ne varam oko 40 Evra a naravno i vremena) zatim treba da uradis test vida (najbolje kod opticara kosta oko 6-7 Evra) zatim kurs prve pomoci (jedan ili dva termina, zavisi od skole i to kosta oko 20 Evra). Tek onda se dolazi do gore navedene recenice. Ali, vodi racuna. U mojoj skoli me nisu hteli da puste na polaganje ni teoretskog dela ni prakticnog dela dok se nisu uverili da cu proci i jedan i drugi (naravno to ne mora da znaci da ce u svakoj skoli biti tako, ali uzimanje nekoliko casova da ti instruktor pokaze "cake" gde najcesce padaju kandidati se namece samo od sebe). To u praksi kod mene je znacilo da sam morao na svom nalogu (on line sam vezbao testove) imati prosecno najmanje 90% tacnih odgovora na svim pitanjima koja sam otvorio na mom nalogu (ovo ne znaci da mozete otvoriti par pitanja, odgovoriti i reci ja sam spreman) i da sam bez greske presao rute kojime se najcesce vozi prilikom polaganja, sa posebnim osvrtom na najcesce greske kandidata. Ponavljam! Uslovi obuke (upisnina u skolu, potrebni casovi pre izlaska na prakticni deo polaganja ispita, cene, ...) se razlikuju od pokrajine do pokrajine, od grada do grada, od skole do skole. Ako do sada nisi uradio korake koje sam opisao do tvoje recenice pod navodnicima i ako do sada nisi spremao teorisjki deo polaganja (929 pitanja kod kojih moze biti tacan jedan, ali isto tako i dva odnosno sva tri odgovora, tj. ne pali sistem eliminacije) ne vidim nacin kako to do 13. novembra (uz moje najbolje zelje da to uradis) to mozes da stignes da zavrsis.

P.S U mojoj skoli su mi trazili 40 Evra da bi mogao da spremam i polazem testove na Hrvatskom (na Srpskom ne postoje). Zahvalio sam im se i uzeo testove na Nemackom koji su bili ukljuceni u skolarinu (upisninu) u iznosu od oko 200 Evra.
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 12:47 - pre 140 meseci
Dragi Forumasi,

htela bih da sa Vama podelim jucerasnje dobre vesti!!Na kraju krajeva,Vama dugujem najmanje jedno veliko hvala za svu pomoc i informacije koje ste mi pruzili.

Juce sam otisla u Ured za strance i predala dokumentaciju za boravisnu dozvolu za sebe i za 9-mesecnog sina.I dobili smo ih,istog dana,rok vazenja 5 godina i platili smo ukupno 12e.Samo 12e!!...:)

Za one koji nisu upuceni,a kojima bi to moglo pomoci evo mog slucaja: Udata sam za Grka,i u Nemacku sam dosla sa sinom (porodila sam se u Srbiji i sin i ja imamo srpske pasose) u septembru tekuce godine.Evo skoro dva meseca smo se razvlacili skupljajuci dokumentaciju i trazeci termin itd itd..Konacno juce smo odvojili vremena,otisli u ured za strance proveli tamo od 09h do 17h ali dobili dozvole i zavrsili sa tim!!

Nisam polagala kurs o jeziku,jer mi to nije bilo potrebno i nisam vadila familijarnu vizu u ambasadi u Beogradu.Dosla sam koristeci svoje sengen slobodne dane.


Posebno bih htela da se zahvalim forumasici pod nadimkom "profin" na njenoj podrsci,pomoci,savetima,linkovima i trudu da mi pomogne.

Sad kad sam se skrasila u Berlinu,ocekujem te na obecani rucak...:)

(poslala bih ti PM ali nisam jos uvek ispunila uslove za to,ukoliko zelis,posalji mi svoj mail putem PM-a)


Hvala jos jedom svima a drugima koji se tek upustaju u pustolovinu zvanu boravisna dozvola u nemackoj zelim svu srecu!!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 13:39 - pre 140 meseci
Citat:
Harz:
@V_Luka

Nije to tako jednostavno kao sto si ti to ovde predstavio. Tacno je da se moze 6 meseci voziti sa nasom vozackom dozvolom od trenutka kada se u Nemackoj dobije prva boravisna dozvola (ovo naravno ne vazi za ljude koji dolaze turisticki, oni mogu voziti svaki put kada udju u Nemacku sa Srpskom vozackom dozvolom), ali postoji tu jos koraka do "dovoljno je da izadje na polaganje u auto skoli i naravno polozi nema potrebe za bilo kakvim casovima". Prvo treba da se izvrsi validacija tvoje vozacke dozvole u Verkehrsamtu (kosta novca ako se ne varam oko 40 Evra a naravno i vremena) zatim treba da uradis test vida (najbolje kod opticara kosta oko 6-7 Evra) zatim kurs prve pomoci (jedan ili dva termina, zavisi od skole i to kosta oko 20 Evra). Tek onda se dolazi do gore navedene recenice. Ali, vodi racuna. U mojoj skoli me nisu hteli da puste na polaganje ni teoretskog dela ni prakticnog dela dok se nisu uverili da cu proci i jedan i drugi (naravno to ne mora da znaci da ce u svakoj skoli biti tako, ali uzimanje nekoliko casova da ti instruktor pokaze "cake" gde najcesce padaju kandidati se namece samo od sebe). To u praksi kod mene je znacilo da sam morao na svom nalogu (on line sam vezbao testove) imati prosecno najmanje 90% tacnih odgovora na svim pitanjima koja sam otvorio na mom nalogu (ovo ne znaci da mozete otvoriti par pitanja, odgovoriti i reci ja sam spreman) i da sam bez greske presao rute kojime se najcesce vozi prilikom polaganja, sa posebnim osvrtom na najcesce greske kandidata. Ponavljam! Uslovi obuke (upisnina u skolu, potrebni casovi pre izlaska na prakticni deo polaganja ispita, cene, ...) se razlikuju od pokrajine do pokrajine, od grada do grada, od skole do skole. Ako do sada nisi uradio korake koje sam opisao do tvoje recenice pod navodnicima i ako do sada nisi spremao teorisjki deo polaganja (929 pitanja kod kojih moze biti tacan jedan, ali isto tako i dva odnosno sva tri odgovora, tj. ne pali sistem eliminacije) ne vidim nacin kako to do 13. novembra (uz moje najbolje zelje da to uradis) to mozes da stignes da zavrsis.

P.S U mojoj skoli su mi trazili 40 Evra da bi mogao da spremam i polazem testove na Hrvatskom (na Srpskom ne postoje). Zahvalio sam im se i uzeo testove na Nemackom koji su bili ukljuceni u skolarinu (upisninu) u iznosu od oko 200 Evra.


Hteo sam i ja da napisem pojasnjenje Lukinog posta, ali nisam imao ove informacije za test vida i validaciju dozvole. Doduse, nisam dosao jos do momenta da pocinjem celu pricu o dobijanju nemacke vozacke dozvole, ali bas cu da vidim da li to treba, jer sam pricao sa ljudima iz Srbije koji su morali da menjaju srpsku nemackom vozackom dozvolom, i niko mi od njih nije rekao da su te stvari bile neophodne u Stuttgartu (ali kao sto si rekao, variraju stvari od drzave do drzave). Sto se tice upisnina u auto skole ovde, video sam da su u Stuttgartu u rasponu od 100 do 300 evra (iako ja licno nisam jos uvek nasao tu skolu kod koje je 100). U mom kraju imaju 2 autoskole i 240 evra je upis u njih. Ovo za testove sam cuo i potvrdjujem to. Nece te pustiti dok nemas zadovoljavajuce znanje. Casove voznje ne moras voziti, ali ako si maher da prvi put sednes u auto, zaboravis sve pogresne navike koje imas dok vozis (jer se skolski zaboravi voziti onog momenta kad ti ture dozvolu u ruke) i odvozas skolski kako Nemac ocekuje, onda si tata igrice i svaka cast. Meni su dali procenu da ce me cela procedura u Stuttgartu oko izrade nemacke dozvole bez da odvozam i jedan cas i pod gore pomenutom pretpostavkom perfekcije u voznji kostati oko 600 evra. Nisam se davao jos uvek u racun da kazem da li je to razumno ili ne, ali to mi je receno.

I da, sto se tice polaganja testova. Slusao sam iskustva ljudi koji su ovde pokusali tu akrobaciju i moj savet ljudima je: nemojte se praviti pametni i uzeti da polazete testove na hrvatskom, jer sam cuo za slucajeve gde su Hrvati uspeli da ne razumeju pojedine reci iz njih. Na kraju krajeva, ako vec apliciras za nemacku vozacku, polozi na nemackom.

Hvala @Harz na svim informacijama!
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.imet.tu-clausthal.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 16:18 - pre 140 meseci
Citat:
mrbocvana:
Da li neko zna sta se desava kada odeljenje za strance odbije zahtev za radnu vizu??? Konkretno posao lekara je u pitanju, bruto plata mi je 3884e. Naveli su iz Ausländerbehörde da mi je potreban Arbeitsvertag a ja imam Einstelungszusage. Iskustva klinike kazu da je to ranije bilo dovoljno a sada ne mogu da dobijem Arbeits i Aufenthalselraubnis bez ugovora a sa klinike daju ugovor samo uz pomenute dozvole. Jos uvek me nisu odbili ali se plasim za ishod.. Ja koliko znam posao lekara je deficitaran pa se nadam da ce biti resenja.. Da li je moguce podneti opet zahtev u drugoj nemackoj drzavi? Da li se ne podleze nekim sankcijama npr. odredjeni vremenski rok ne moze da se podnese zahtev itd..
Hhvala svima na odgovoru, bilo kakva iskustva znace mnogo!

[Ovu poruku je menjao mrbocvana dana 21.10.2012. u 11:05 GMT+1]


Pa nesto se i nisi opario. 46600 Evra Bruto i nije neka plata. Ako si sam ocekuj platu oko 200 Evra preko 2000. Jedino ako imas smestaj u klinici :-)
Ne bi trebalo da imas problema sa vizom jer je granica za Plavu kartu, ako se ne varam, 44000 a za deficitarna zanimanja 34000. U svakom slucaju dobro nam dosao!
 
Odgovor na temu

v_luka
erceg luka
Geisingen Deutschland

Član broj: 237260
Poruke: 20
*.adsl.alicedsl.de.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.10.2012. u 19:46 - pre 140 meseci
hvala na odgovoru i tvom iskustvu ista smo pokrajana daleko smo 100km,sto se tice polaganja nek ide opusteno uciti se mora a nisam ni nameravao da izadjem na polaganje odmah opusteno ima vremena korak po korak meni je bilo ovo najveci problem sto se tice radne i boravisne vize a vozacka ce doci dal iz prvog drugog ili treceg puta doci ce;)))sto se tice online testova ako imas link da mi posaljes hvala jos jednom
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.10.2012. u 08:34 - pre 140 meseci
stigla viza, a sad trazenje stana, prijavljivanje.. Ima li kog sa foruma iz Bremena???
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.10.2012. u 09:22 - pre 140 meseci
Evo ovde sam opisao do detalja sto se vozacke dozvole tice. U medjuvremenu sam sve zavrsio i krajnja cifra sa jednim odvezenim casom i teoretskim i prakticnim polozenim iz prve je cca 750 Eur.

Ono sto mi u trenutku pisanja tog posta nije bilo bas najjasnije jeste da ni teoretski ni prakticni deo polaganja ne moze da se uradi pre nego sto Zulassungstelle ne javi da je provera(ili sta vec rade) srpske dozvole gotova. Takodje, prvo mora da se uradi teoretski deo pa voznja.

[Ovu poruku je menjao tdusko dana 27.10.2012. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:03 - pre 139 meseci
Stigla viza!!!! Trebalo je tacno jedan mesec da cekam na nju, bas sam happy! Hvala svima na razmeni iskustava i misljenja. Jos da pozavrsavam u Srbiji sta imam od obaveza i auf wiedersehen!
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:13 - pre 139 meseci
Citat:
Cicika83:
Stigla viza!!!! Trebalo je tacno jedan mesec da cekam na nju, bas sam happy! Hvala svima na razmeni iskustava i misljenja. Jos da pozavrsavam u Srbiji sta imam od obaveza i auf wiedersehen!

Cestitam, neka je sa srecom. :)
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:29 - pre 139 meseci
Cestitam Cicika83!
Samo me zanima ako mi mozes reci, jesu li zvali tvog supruga u nemackoj na razgovor? Ja sam predala 17.9 dokumenta u konzulatu i jos cekam, a nisu ni njega zvali...
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:37 - pre 139 meseci
Hvala! :)

Jesu, bio je u cetvrtak na razgovoru, nista ga zivo nisu pitali sem da potvrdi da sam mu zena, i potpisao je neki papir. Rekli su mu da je sve ok i da ce mailom javiti konzulatu u Beogradu da je odobreno za mene. Danas me je zvala zena iz konzulata i rekla mi da dodjem jer me ceka viza.

Ja sam zahtev podnela 27.9. Zadovoljna sam vrlo, bas su bili brzi.

Ne znam sta da ti kazem, koliko sam procitala ovde na forumu, to delom zavisi i od toga kolika je navala ljudi u mesto za koje si podnela zahtev. Ne znam da li postoji mogucnost da se pozove konzulat i da se vidi dokle su stigli sa obradom zahteva.
 
Odgovor na temu

m_ici

Član broj: 308243
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:41 - pre 139 meseci
Hvala u svakom slucaju :) Ne preostaje mi nista drugo nego da cekam, a mozda i pozovem da vidim...
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 11:52 - pre 139 meseci
Da prostite sto cu mozda pitati po ko zna koji put na ovoj temi pitanje, ali me zanima odgovor od nekoga ko je to nedavno i sto ranije prosao. Ja imam boravak i radnu dozvolu u Nemackoj. Ukoliko bih ja zeleo da se vencam (buduca supruga kao i ja, ima srpsko drzavljanstvo i srpski pasos), imam par pitanja:

1. Da li je vencanje moguce uraditi u Nemackoj ili je neophodno to uraditi u Srbiji? Sta su dobre/lose strane obavljanja toga u DE ili SRB iskljucivo sa stanovista birokratije? (da li mi je vece cimanje da imam nemacki vencani list za neke stvari koje traze vencani list, a sredjuju se u Srbiji i obrnuto? da li bi supruzi znacilo ista vise (kontam ne, ali hajde) ako bi imala nemacki vencani list prilikom konkurisanja za vizu (ako moze naravno da se venca u Nemackoj) itd, sta vam god padne na pamet da prokomentarisete, hvala)
2. Sta je supruzi potrebno od papira za konkurisanje za vizu o spajanju porodice u nemackoj ambasadi u Beogradu? (sva ziva i neziva birokratija, procedure, potvrde, kursevi jezika, troskovi, sta god da treba?)
3. Koliko vremena se u proseku ceka na odgovor za ovaj tip vize?
4. Da li supruga, ako na ovaj nacin dobije boravak u nemackoj, sme da radi prvu godinu ili ima zabranu tu prvu godinu da se zaposljava? (citao sam da je valjda zabranjeno te prve godine da se radi, ali pojasnjenje bi bilo super)

Unapred hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 12:05 - pre 139 meseci
cicika83,
hoces mi molim te reci koju si sve dokumentaciju podnosila? viza je za pridruzivanje bracnom drugu? Ranije sam na forumu nasao da su potrebni i cekovi 3 zadnje plate dok na sajtu ambasade to ne pise.. hvala ti puno unapred i sa srecom
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 13:18 - pre 139 meseci
Mrbocvana, od papira sam predala:dve fotografije; fotokopiju pasosa, prve dve strane; dve fotokopije njegovog pasosa, isto prve dve strane i stranu na kojoj mu je zalepljena viza, to sam uradila u boji, mada ne mora; dva popunjena obrasca za vizu; dve potvrde o istinitosti podataka; medjunarodni vencani list i njegovu fotokopiju; dve fotokopije celog njegovog ugovora za posao; potvrdu od njegove firme da je zaposlen kao visokoobrazovano lice na poziciji inzenjera sa iznosom mesecne bruto plate; dve fotokopije ugovora za stan u kojima pise kolika je kvadratura; prevod moje diplome sa osnovnih i postdiplomskih studija, pri cemu sam originale ponela na uvid. Kao sto sam ranije pisala, nije mi bilo potrebno da polozim A1 poznavanje jezika. Takodje, posto u vreme kad sam podnosila zahtev, mm nije jos primio prvu platu, rekli su mi da ne moram nikakve cekove da donosim, vec je dovoljan njegov ugovor o zaposlenju. U konzulatu su mi uzeli otiske svih prstiju i pitali me koliko smo u braku, kad smo se upoznali, koliko smo bili u vezi, da li nam je to prvi brak, da li imamo decu, da li imamo rodbinu u Nemackoj, da li sam ikad bila u Nemackoj i na kom jeziku se sporazumevam sa svojim muzem. Morala sam da platim 60 evra. Njega u Nemackoj nisu nista pitali, sem da li sam ja njegova zena koja je podnela zahtev za spajanje porodice i dali su mu da potpise neki papir.
 
Odgovor na temu

Cicika83
nista, nista

Član broj: 306456
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 13:30 - pre 139 meseci
Uerceg, u prethodnom postu sam napisala sta je meni sve bilo potrebno od dokumenata.

sto se tice sklapanja braka, posto nisam bila lenja, vec sam iscitala celu ovu temu, od prve strane do ove trenutno poslednje, svi se slazu da je bolje vencati se u Srbiji. U Srbiji ti vencanje u opstini kosta 250 din i potrebno je da predas potvrdu o drzavljanstvu, izvod iz maticne knjige rodjenih i doneses licnu kartu. U Nemackoj je em skluplje em treba 300 nekih papira. Nema tezinu mesto sklapaja braka. Ti i u Srbiji kad se vencas, pored naseg vencanog lista, mozes da trazis da ti izdaju i medjunarodni koji kosta oko 570 din, na francuskom je jeziku, posto je jelte francuski jezik=jezik diplomatije, i to ti se priznaje svugde u svetu.

Ukoliko zena dobije vizu za spajanje porodice, ima odmah pravo da se zaposli u Nemackoj.

Ja sam cekala jedan mesec na vizu, i mislim da sam je brzo i bez problema dobila. Doduse, ljudi kazu da to zavisi i od toga koliko je popularno mesto u koje se ide. Ako u izvesnoj oblasti dobijaju mnogo zahteva, ako je velika navala stranaca, onda im i vise vremena treba da se pozabave tvojim zahtevom.
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 13:34 - pre 139 meseci
cicika83, hvala puno na odgovoru, zaista su to lepe vesti, da ne bismo cekali 3 ceka itd.. Da li ces moci sa tom vizom nesto da radis (nekoliko sati nedeljno itd..)? Da li znas nesto o tome? To sve i nas ceka, pa ti puno zahvaljujem jer je svaka inf dobrodosla!!!
pozz
 
Odgovor na temu

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.10.2012. u 13:42 - pre 139 meseci
cicika83, hvala puno na odgovorima. Sve najbolje zelim !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187582 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.