Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187776 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrbocvana

Član broj: 299127
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.07.2012. u 14:15 - pre 143 meseci
Hvala puno mala zuta! Razjasnila si mi dosta toga! Pozdrav
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.07.2012. u 16:24 - pre 143 meseci
Pozdrav dobri ljudi!!!

Hitno mi je potrebna pomoc!!Molila bih one korisnike koji govore nemacki da procitaju ovaj nacrt ugovora koji je poslat mom suprugu.Suprug ne govori dovoljno dobro nemacki da bi sve kako treba razumeo.Prethodni put kad je pravio ugovor o radu angazovao je advokata koji ga je odrao samo da bi pogledao ugovor i rekao ovo je u redu.

Suprug pocinje da radi kao sef kuhinje u jednom restoranu.Inace je on iz EU,konkretno grcka.Dogovor je da ga vlasnik prijavi da radi za 401e (dakle nije u pitanju mini job) a oni su utvrdili satnicu i suprug ce biti isplacivan svake nedelje.

Molim vas pogledajte i recite mi da li je ugovor ok...

Nakon potpisivanja ugovora vlasnik je rekao da suprug treba da se javi Arbeitsamt-u kako bi zaposlenje bilo registrovano.

Hvala unaperd puuuuno...!

Arbeitsvertrag

Zwischen ................................................................................................



und
Herrn/Frau .......................................................................................................................

wohnhaft………………………………………………………………………………………..

wird folgender Arbeitsvertrag geschlossen:

§ 1 Beginn des Arbeitsverhältnisses
Das Arbeitsverhältnis beginnt am ....................
§ 2 Probezeit
Das Arbeitsverhältnis wird auf unbestimmte Zeit geschlossen. Die ersten drei Monate gelten als Probezeit. werden.
§ 3 Tätigkeit
Der Arbeitnehmer wird als ............................................. eingestellt
und vor allem mit folgenden Arbeiten beschäftigt:

.......................................................................................................................................
§ 4 Arbeitsvergütung
Der Arbeitnehmer erhält eine monatliche Bruttovergütung von ............. €.
Soweit eine zusätzliche Leistung vom Arbeitgeber gewährt wird, handelt es sich um eine freiwillige Leistung, auf die ein Rechtsanspruch nicht besteht und auch bei einer mehrfachen Gewährung nicht begründet werden kann. Voraussetzung für die Gewährung einer Gratifikation ist stets, dass das Arbeitsverhältnis am Auszahlungstag weder beendet noch gekündigt ist.
§ 5 Arbeitszeit
Die regelmäßige wöchentliche Arbeitszeit beträgt zurzeit ….... Stunden. Beginn und Ende der täglichen Arbeitszeit richten sich nach der betrieblichen Einteilung.

§ 6 Verschwiegenheitspflicht
Der Arbeitnehmer verpflichtet sich, während der Dauer des Arbeitsverhältnisses und auch nach dem Ausscheiden, über alle Betriebs- und Geschäftsgeheimnisse Stillschweigen zu bewahren.

§ 11 Kündigung
Das Arbeitsverhältnis kann beiderseits mit einer Frist von zwei Wochen gekündigt werden.




........................................................
Ort, Datum


………………………………………… ……………………………………………
Unterschrift Arbeitgeber Unterschrift Arbeitnehmer/-in


 
Odgovor na temu

mala zuta
medicinska sestra
njemacka

Član broj: 304708
Poruke: 10
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.07.2012. u 17:41 - pre 143 meseci
Cao ugovor je ok nema nista protivzakonito,uglavnom pise na kojem poslu ce raditi,koliko iznosi radno vrijeme sedmicno(ali tu nedostaje broj)ugovor je za stalno s tim dasu prva 3 mjeseca probna,i otkazni rok je 2 sedmice.
Znaci sve je ok i po zakonu slobodno moze potpisati ali neka ispune i ovo sto fale tj.platu i radne sate koliko je sedmicno pozzz
amira kadic
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize06.07.2012. u 00:29 - pre 143 meseci
Mala zuta,hvala na brzom odgovoru.

Meni se stvorila nedoumica sto na ugovoru nema mesta za pecat firme,to jest restorana za koji ce muz poceti da radi vec se traze samo potpisi poslodavca i zaposlenog.

Pretpostavljam da se ova forma ugovora mora ispuniti podacima firme a ne licnim imenom i podacima samog poslodavca kao fizickog lica,jeli tako?
U tom slucaju se mora staviti i pecat firme da bi ugovor bio validan.

Ili je okej popuniti ga podacima i potpisom samo vlasnika firme.

I jos nesto....Poslodavac je taj koji nakon sklapanja ugovora odlazi u Arbeitsamt da prijavi zaposlenog ili moj suprug treba da ode sa ugovorom da prijavi radni odnos?
Kakva je tu procedura?


Hvalaaaaaa svima koji su voljni da odgovore.

 
Odgovor na temu

irfan_n
irfan irfanic

Član broj: 79543
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.07.2012. u 18:59 - pre 143 meseci
Pozdrav

imam pitanje za sve vas koji ce znati sta trebam raditi.

Ozenjen sam nemicom i u braku smo bili 1 god i 3 meseca. Bili tj. ona je preminula i tako da sam sad udovac.
Sad me zanima kao njen suprug ili partner od umrle osobe, kakva su moja prava tamo, sta trebam raditi i kako dalje.
<<<<<<zanima me jos dali ja u opste sada mogu dobiti vizu ili sta vec?


Hvala na odgovorima i savetima.
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.07.2012. u 22:39 - pre 143 meseci
Profin,
obracam ti se jer si mi dala najdetaljniji odgovor kada sam se ovde prvi put pojvaila i trazila pomoc.Naime,ne bih da te previse gnjavim ali mi zaista treba pomoc.Ne znam da li smo ja i moj suprug u pitanju,po sistemu da li smo zaista glupi i nesposobni ili je ceo svet jedna luda kuca.

Naime,suprug je kao sto sam ti ranije pomenula Grcki drzavljanin a ja Srpkinja i imam grcku boravisnu dozvolu.Dete nam ima srpski pasos i jos uvek cekamo na grcki.

Suprug je otisao za nemacku,konkretno berlin,nasao posao,potpisao ugovor i ovih dana trba da dobije potvrde i iz Arbeitsamt-a.(Poslodavac je malo odugvlacio)

Dakle sad treba da nadjemo stan i da ja sa bebom odem tamo.

Za stan,si mi preporucila Wohnungsamt.Cackala sam malo njihove sajtove,videla da nude socijalne stanove i redukciju stanarine ako si vec iznajmio stan a nemas sredstava da ga placas u celosti.
Mozes li ipak da mi malo pojasnis po kom sistemu oni rade,ako si imala nekog blizeg iskustva sa njima.Treba li vec da imas stan u berlinu da bi ti pomogli,kolika treba da ti bude plata,treba li i ja i beba da budemo tamo itd?Drugarica mi rece da ja ili suprug moramo biti u radnom odnosu bar tri meseca da bi mogli da trazimo pomoc od njih.

I sto se tice mog odlaska tamo,iskrsao je problem.Suprug i ja smo planirali da ja odem tamo kad nadje stan.Tada da odem da me prijavi na adresi i da vidimo sta mogu da dobijem od beneficija kao nezaposlena majka.Dakle,plan je bio da ja za sebe sredim papire,to jest boravisnu dozvolu nemacke kad stignem tamo.Medjutim,Nemci mi kazu da ja to ne mogu da uradim i da treba da idem preko ambasade u Beogradu.To su mi rekli na broju call centra ovde: https://www.auswaertiges-amt.d...tact/contact_node.html?https=1

Beograd mi je rekao da nisu nadlezni za mene iako imam srpski pasos jer imam prijavljen boravak u Grckoj,i uputili me na nemacku ambasadu u Grckoj.

Tamo mi kazu da nisu sigurni mogu li ja da predam za boravak papire direktno u Nemackoj,ali misle da ne mogu i da moram da idem preko ambasade.

Mozes li molim te da mi posaljes link sa adresama ili telefonima tkz.Ureda za strance u Belinu...?Ja sam pitala za te kancelarije koje daju informacije strancima,bar na engleskom ako ne drugom jeziku,i u federalnoj kancelariji za migraciju su mi rekli da oni o tome nemaju pojma.(takodje na onom telefonu koji sam ti poslala u linku gore)

http://www.berlin.de/labo/auslaender/dienstleistungen/#Aktuell_1 Nasla sam ovu kancelariju u Berlinu i kod njih se moze zakazati termin ali kako sam sajt navodi tu zakazujes termine za predaju dokumenata za vizu,za obnovu vize itd.Htela sam da zakazem termin suprugu da ode i da se raspita za beneficije koje mozemo dobiti za dete i nezaposlenu majku,ali nema Grcke na listi zemalja vec samo morala da mu zakazem kao da je on iz srbije...i to nisam imala sta drugo da stavim vec sam izabrala opciju kao za predaju dokumenata za vizu.To sto sam mu tamo zakazala i nije tako lose jer ce mu mozda pomoc da resi ovaj problem oko moje vize.

Elem,ispartila sam tvoje postove jos od 2008-e i razvoj tvoje situacije i cini mi se da posedujes dovoljno iskustva,znanja i kontakata da mi pomognes.Potrebne su mi samo tacne informacije i adrese i telefonni gde da ih potrazim.

Hvala ti unapred,
zaista od srca.

A hvala i onima koji ovo citaju takodje mogu da mi pomognu.
 
Odgovor na temu

MarkoKele
kladionica arena
Jagodina

Član broj: 304968
Poruke: 1
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 02:31 - pre 143 meseci
Cao , zeleo bih malu informaciju , moj stric drzi gradjevinsku firmu u Frankfurtu , da li on moze da mi sredi preko firme radnu dozvolu , vizu...sta vec ili ne moze...? Da li on placa neki porez ili sta vec ako mi to sredi ? Hvala vam ljudi unapred.
 
Odgovor na temu

testerko
Testeras
BG

Član broj: 280284
Poruke: 11
*.muehlbauer.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 11:11 - pre 143 meseci
Pozdrav Svima,

Dosad sam cuo dosta oprecnih stvari u vezi povracaja poreza pa sam resio da probam preko nekog od online servisa (Taxback.com). Kad sam ukucao svoje podatke dobio sam sumu koja je veca od 1000 evra. Prosle godine sam radio 7 meseci u srbiji i 5 meseci u nemackoj. Imao sam 2 putovanja za srbiju ali nisam sacuvao racune. Takodje sam slao zeni novac preko commerz banke za sta imam priznanicu. Vlasnik sam stana u srbiji koji sam kupio na kredit, koliko sam procitao na forumima i na osnovu toga se moze dobiti nesto.

Da li ima neko iskustva sa Taxback.com ili mozda ima neki savet gde da apliciram? Koliko sam cuo steurberater uzima oko 300 evra (150 unapred), ne bih da puknem lovu za dzabe.

Svaki savet je dobrodosao.

Hvala unapred
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.139.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 13:16 - pre 143 meseci
Citat:
MarkoKele:
Cao , zeleo bih malu informaciju , moj stric drzi gradjevinsku firmu u Frankfurtu , da li on moze da mi sredi preko firme radnu dozvolu , vizu...sta vec ili ne moze...? Da li on placa neki porez ili sta vec ako mi to sredi ? Hvala vam ljudi unapred.




E moj druze takva je i moja situacija,samo rodjak ima firmu u drugom gradu i postavio sam pitanje ovde niko mi nista nije odgovorio,verovatno ne znaju,tako da vidi raspitaj se ako uspes sta javi!pozz
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.139.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 13:17 - pre 143 meseci
Citat:
MarkoKele:
Cao , zeleo bih malu informaciju , moj stric drzi gradjevinsku firmu u Frankfurtu , da li on moze da mi sredi preko firme radnu dozvolu , vizu...sta vec ili ne moze...? Da li on placa neki porez ili sta vec ako mi to sredi ? Hvala vam ljudi unapred.




E moj druze takva je i moja situacija,samo rodjak ima firmu u drugom gradu i postavio sam pitanje ovde niko mi nista nije odgovorio,verovatno ne znaju,tako da vidi raspitaj se ako uspes sta javi!pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 13:34 - pre 143 meseci
Potrudicu se da ti pomognem koliko mogu.

Zakazivanje termina u uredu za strance,ovaj link, prva kolona jer tvoj suprug jeste EU drzavljanin a ti si njegova supruga
http://www.berlin.de/labo/ausl...elle/auslterminvereinb_en.html


Pronasla sam socijalnu sluzbu za pomoc u vezi svega toga sto te zanima, spajanje porodice, radno pravo, na sta sve imate pravo itd. na grckom i srpskom jeziku u Berlinu. Ova prva kolona levo, zaplavljena, neka napravi termin i tu moze sve da pita sta ga zanima na svom jeziku.
http://www.berlin.de/sen/sozia...ag/migrantensozialdienste.html

Pozz
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 13:39 - pre 143 meseci
>
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 14:19 - pre 143 meseci
Profin,

zaista ne mogu da ti opisem koliko sam ti zahvalna.

Ako i kada se domognem tog nemackog tla,bices prva koju vodim na rucak...ti biras mesto..:)


Hvala ti!
 
Odgovor na temu

milosmilos1
Milos Stojanovic
Srbija

Član broj: 299682
Poruke: 21
89.204.139.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 15:12 - pre 143 meseci
Citat:
ellhnida:
Profin,

zaista ne mogu da ti opisem koliko sam ti zahvalna.

Ako i kada se domognem tog nemackog tla,bices prva koju vodim na rucak...ti biras mesto..:)


Hvala ti!

Svaka cast za profin,malo je ljudi koj zele da pomognu u ovim teskim vremenima!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.07.2012. u 18:10 - pre 143 meseci
Ellhnida
nema na cemu, taman posla rucak. Nego daj Boze da sve to zavrsite kako treba i sto pre, to je vazno.
Ja se iskreno nadam da ce ovi linkovi pomoci, a ako ne, javni se pa da tragamo za drugim resenjima. Palo mi je na pamet da ode do Grckog konzulata u Berlinu, da vidi gde cega ima i na sta imate pravo.
Pokusavam da se setim kako se zovu te kancelarije za pomoc strancima na nasem jeziku i drugim jezicima, sigurno ih ima i na grckom. To bi trebalo pitati ako ide u Ured za strance. Zlu ne trebalo, nije lose da se imaju ti kontakti.
Pozz

Milosmilos i Markokele
to bi trebalo pitati onog cija je firma. Ja nemam takvo iskustvo. Pozz

 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2012. u 18:27 - pre 143 meseci
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2012. u 18:30 - pre 143 meseci
Mala zuta, samo da ti javnem da su mog muza pozvali na razgovor, stiglo mu je postom da se javi u biro za strance i ponese platne liste, ugovor o stanu i mjesto boravka, prijave. Sutra ce zvati da zakaze termin. Zanima me sad da li tiznas ili neko drugi sa foruma je li to privedeno kraju jer su ga pozvali ili jos moramo cekati? Pozz.
 
Odgovor na temu

mala zuta
medicinska sestra
njemacka

Član broj: 304708
Poruke: 10
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2012. u 18:55 - pre 143 meseci
Cao Sanjuska
cestitam pa to je bas brzo bilo kod tebe,ja mislim da to sad traje 2-3 sedmice ako ne i toliko dok tebe pozovu u Sarajevo po vizu,bas mi je drago daste uspjeli tako brzo rijesiti.
I ja sam isla ovdje da pitam opet jer ce jos malo 3 mjeseca a mene niko nije nizasto zvao,ali ova koja vodi papire od mog muza na godisnjem 4 sedmice tako da nista nema
do septembra dok se ja nevratim sa godisnjeg uzas kod mene ce izgleda bas trajati 6 mjeseci uzas zivi.
jeli muz ti isao gdije kad su tako ubrzali proces?
Sretno jos jednom
amira kadic
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.07.2012. u 19:27 - pre 143 meseci
Hoce li me sad zvati na one razgovore i ispitivanja ili nece? Hvala ti, i ja sam se iznenadila kako su ga brzo pozvali da dodje. Nadam se da ce biti sve ok. Javnucu ti kad to sve obavi sta su mu rekli. Vjerujem da ce se i tebi vise privesti kraju, bas se oduzilo, mozda ce i prije septembra, jer ovo cekanje stvarno ubija.
 
Odgovor na temu

mala zuta
medicinska sestra
njemacka

Član broj: 304708
Poruke: 10
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize17.07.2012. u 10:26 - pre 143 meseci
Nevjerujem dace vas zvati vise na bilo kakav razgovor kad on preda papire jer bi mu to vec rekli,koliko sam ja upucena ako sumljaju da nesto nije ok onda prvo zovu na razgovor
pa tek onda traze te papire od satna i platne liste.
amira kadic
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187776 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.