Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187283 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iceboy2203
Zivadin Zivkov
DHL
frankfurt

Član broj: 302582
Poruke: 11
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 12
Sajt: elitesecurity


Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 13:55 - pre 144 meseci

2131231231
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 22:10 - pre 144 meseci
Pozdrav svima!

Satima citam vec ovu temu od samog starta,i zaista sam impresionirana brojem i kvalitetom odgovora.

Nadam se da ce se medju vama naci neko ko ce moci da razresi i moje nedoumice.

Svesna sam da je najbolje resenje za neodgovorena pitanja,otici u nadleznu instituciju i dobiti relevantne odgovore.

Ipak moje iskustvo mi govori da nije na odmet dobiti i uvaziti i misljenje ljudi koji su kroz nesto slicno prosli i "znaju znanje"...:)

Posedujem srpski pasos,Prosle godine sam se u Grckoj udala za grckog drzavljanina,i automatski mi je krenula izrada grcke boravisne dozvole.(kod grka se to ceka godinu dana,a dok je ne dobijete daju vam jednu potvrdu da mozete neograniceno posecivati i boraviti u grckoj)

Suprug je zbog lose situacije odlucio da napusti Grcku i da idemo za Nemacku.Konkretno Berlin.Poceli smo da jurimo poznanstva i da se pripremamo za put kad smo saznali da sam ja trudna.Tad smo odlucili da se ja vratim za Srbiju i da se prodim ovde.To sam vise ja odlucila nego suprug.Roditelji su mi lekari i obezbedili su mi sve potrebne uslove pa cak i vise od prosecnih,da se porodim i da sve prodje kako treba.(prvorotkinja sam i strah od nepoznatog me je sprecio da se "vucem po belom svetu i lekarima u koje nemam poverenja")

Suprug dakle odlazi u Nemacku,ja za Srbiju.Prijatelj koji mu je obecao posao ga je izradio i od toga nije bilo nista.Suprug je tad iznajmio jednu sobu i krenuo sam da trazi posao.Bez znanja jezika.Radio je najpre dva meseca i zaradjivao dosta dobro,ali vlasnici nikako da mu odrade radne papire.A svesni ste i sami da se bez njih nista ne moze.Napustio je taj posao i poceo da radi dva druga posla,(da bi zaradjivao onoliko koliko je zaradjivao sa onim jednim) i evo sad konacno treba da dobije radne papire.Prijavio je adresu,otvorio racun u banci,registrovan je u njhovoj radnoj sluzbi itd.

Ja sam se u medjuvremenu porodila,dete je dobilo srpski pasos i predala sam papire za grcki pasos.Ocekujme ga za mesec najvise dva,kako rekose u ambasadi.

Moja pitanja za vas dobre ljude su sledeca:

1.Znate li za ikakvu mogucnost pronalazenja stana i potpisivanja ugovora za stan bez potrebnog papira o tromesecnom obracunu plate?...(ne bismo da cekamo toliko dugo,odvojeni smo od novembra prosle godine)

2.Nas plan je da odem sa detetom tamo i da tamo u kancelariji za strance predam za boravisnu dozvolu,da ne idem dakle preko nemacke ambasade u beogradu.Obzirom da je suprug EU drzavljanin ali ne Nemac,procitah da meni nije potreban sertifikat o jeziku.Mozete li to da mi potvrdite..?

3.Takodje,moram li da cekam tri meseca kako bi suprug izvadio taj famozni tromesecni izvod o plati kako bih ja predala za boravisnu dozvolu?(obzirom da je doticni papir medju trazenim dokumentima)

4.I konacno,sta znate i drzavnoj pomoci za dete i majku koja ne radi...?


Hvala vam puno unapred!!!
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.06.2012. u 23:15 - pre 144 meseci
@ellhnida
Ja samo mogu da ti potvrdim da ti sertifikat ne trebba posto sam skoro predavala papire za spajanje porodice a moj suprug je italijanski drzavljanin i odmah mi je rekla da ne treba. A za ostalo ce ti se vec javiti neko sa foruma ko je upuceniji.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2012. u 08:19 - pre 144 meseci
Vidi, on kao EU drzavljanin ima mnogo veca prava nego mi koji smo se bakcali sa vizama.
Skoro sam citala bas dokument u kome se kaze da gradjani EU treba samo da projave adresu gde stanuju i to je sve. Ako ti nije frka bolje da sacekas grcki pasos pa da onda odes nesmetano, mada sa grckom boravisnom isto mozes da ides, samo prava su ti drugacija. To moras vec da pitas ili da citas na netu, a ima dosta toga korisnog da se procita.
Sto se stana tice wohnungsamt je prava adresa za vas. Odete tamo, popunite formulare i vidite kako mozete da dobijete stan koj cete jeftinije da placate ili ce oni u celosti da vam plate.
Od drzave mozete mnogo sta dobiti ali ja to stvarno ne znam. U svakom gradu pri Uredima za strance postoje kancelarije u kojima rade stranci sa masom stranih jezika, medju njima i nasi- sto vam dobro dodje ako ne znate dobro nemacki. Na netu pronadjite te kancelarije i zakazite termin, pa vidite sta sve mozete od prava da ostvarite. Nemacka stvarno nudi bezbroj mogucnosti kroz socijalne programe i integracijske programe.
Sto se boravka tice, raspitaj se ti dobro da li tebi sa grckom boravisnom treba uopste taj izvestaj o zadnje tri plate. Nisam sigurna ali mislim da ne. Procackaj malo po internetu za ove kancelarije i za Wohnungsamt ali ja mislim da bi ti vec odmah mogla da ides tamo.
Pozz
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2012. u 08:22 - pre 144 meseci
Igor.h
Ti imas fvojno drzavljastvo je' l tako?
Ako je tako ne bi trebali da se cimaju oko dva dokumenta. Da posaljes e-mail u Nemacki konzulat u Beogradu pa da pitas a?
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.teol.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2012. u 10:21 - pre 144 meseci
Profin, da li ti znas zasto su meni ukucali "ViSUM D" u pasos i rekli da to znaci da je viza u toku? Koga je briga ako je meni viza u toku ili to tako treba? Nedavno sam predala papire u njemacku ambasadu u Sarajevu i rekli su da se ceka od 1 do 3 mjeseca. Novi period od 90 dana mi pocinje pocetkom avgusta, da li ja sad na osnovu te VISUM D mogu ici prije ili ipak trebam cekat do avgusta ako se kojim slucajem papiri ne rijese do tada? Hvala! :)
 
Odgovor na temu

igor.h
Karlsruhe,Deutschland

Član broj: 297916
Poruke: 14
*.adsl-3.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2012. u 11:06 - pre 144 meseci
profin-
Da,imam dvojno drzavljanstvo.
Poslao sam mail u Bürgerbüro grada u koji idem i odgovorili su mi da sa se kada dodjem prijavim kod njih u kancelariji sa pasosem.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.06.2012. u 19:05 - pre 144 meseci
Sanja
Pa ne nam zasto je to tako, meni nista od toga nisu stavljali u pasos. Mozda je to neko novo pravilo?!
Uglavnom viza u toku znaci da si u procesu dobijanja vize. E sad da li mozes da putujes to stvarno ne znam. Najbolje je njih direktno da pitas sta to znaci? Oni su duzni da ti objasne o cemu se radi i sta mozes a sta ne. Pozz

Igore eto vidis. Bas mi je drago da si to resio. Pozz
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
89.204.139.*



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 12:40 - pre 144 meseci
pozdrav

zna li mi ko reci koliko se i sta jos ceka za izdavanje vize u DE ambasadi u BG ako je u DE opstini u birou za strance uradjena provera dokumenata o spajanju porodice i vracane nazad jos pre vise od 15ak dana sa pozitivnim ishodom?????
i da li se u ambasadi dobija odmah kartica ili neka ulazna viza sta vec pa se kartica izradjuje ovde u DE u birou za strance naknadno ????

hvala unapred ,poz

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 13:02 - pre 144 meseci
Dobijas ulaznu vizu na tri meseca i onda imas vremena da u DE dobijes boravisnu vizu.
Verovatno treba vremena dok ti posalju pismo iz ambasade.

Mada, ako si blizu BG, odsetaj do ambasade i probaj na onom salteru da podignes vizu. Ne kosta te nista.
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
89.204.137.*



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 13:51 - pre 144 meseci
ja sam u DE ,jos koji dan i izlaze mi 90 dana pa moram da se vracam u Srbiju ...
znaci i posle poziva i dobijanja te vize u nemackoj ambasadi jos vremena mora proci dok sve sredim s tim papirima i krenem da napokon nesto radim ... jao,da se ne nadam jos par meseci znaci do te kartice :(
 
Odgovor na temu

irex
Frankfurt

Član broj: 292059
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 14:28 - pre 144 meseci
Cim dobijes ulaznu vizu ides u Nemacku prijavis se tamo i za 4-8 nedelja dobijes karticu. Ja sledece nedelje idem u Nemacku i treba da predam te papire za boravak pa cu da ti javim koliko sam cekala. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 21:28 - pre 144 meseci
Kad se zavrsi to u ambasadi, ostalo je formalnost, jer tih tri meseca koje imas nakon dobijanja ulazne vize ti daje sasvim dovoljno vremena da sve sredis.
Nemacka nije bas najbolja zemlja da se covek jedi zbog birokratije, ali ako je nesto ok - pored uvek gomile papira za sve, bar je uvek navedeno sta ti treba.
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 22:47 - pre 144 meseci
I da dodam da ne moras da ides licno nego skidas sve sa neta, formulare, zahteve i sl. Meni je to super usteda vremena.

Bebac
Racunaj na malo duze cekanje zbog god. odmora. Jbg ga, mora tako.
 
Odgovor na temu

ellhnida
Ivana Branisavljevic
student,Filoloski Fakultet,Beograd
Beograd

Član broj: 215361
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.06.2012. u 23:21 - pre 144 meseci
Hvala Vam na odgovorima...:)

Suprug ce sledece nedelje otici do wohnungsamt-a,pa cemo videti kakve ce info dobiti!

Javicu se ukoliko mi bude trebala dodatna pomoc,a i ova pruzena je neprocenjiva....


Hvala jos jednom...:)
 
Odgovor na temu

bebac1311
bebac bebac
srbija

Član broj: 268586
Poruke: 43
89.204.137.*



+7 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.06.2012. u 12:21 - pre 144 meseci
hvala svima na odgovorima ...
probacu ja sledece nedelje posto i onako moram da izadjem da kazem da me neko zvao iz ambasade da dodjem po vizu pa kako bude ... valjda ce mi bar reci sta se ukocilo ako uopste nesto jeste ili je jednostavno negde malo zaglavljeno u fioci ;)
 
Odgovor na temu

bulldogAM

Član broj: 241036
Poruke: 7
*.dynamic.telemach.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.06.2012. u 09:45 - pre 143 meseci
pitanje za malo bolje upucene oko plave karte: u predlozenom zakonu kaze da ce biti omogucena viza na 6 mjeseci za trazenje posla pod uslovom da mogu dokazati da se mogu izdrzavati. medjutim, sta znaci to da se mogu mogu izdrzavati i o kojoj je cifri rijec jer nije isto traziti posao u Berlinu gdje je standard nizi i recimo negdje u Bayernu gdje je relativno visok.

nadam se da mi mozete pomoci :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.07.2012. u 20:18 - pre 143 meseci
Na drugoj temi sam uocila ovaj link i prilicno je koristan, kome treba naravno. Izvolite
http://www.migrantservicecentres.org/index.php?page=69
 
Odgovor na temu

mala zuta
medicinska sestra
njemacka

Član broj: 304708
Poruke: 10
*.pools.arcor-ip.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.07.2012. u 13:10 - pre 143 meseci
Cao narode prvi put sam tu ali vas vec dugo pratim jer imam isti problem oko spajanja porodice.
Udala se u martu,27.4.2012 muz predao papire u Sarajevu u ambasadu,i do dan danas nista cak ni mene jos nisu zvali ovdej iz Auslenderbrhörde
zvala sam 2-3 puta slala E-mail ali uvijek neki glup odgovor,prvo da nismo jedini i da cekamo a neki dan kad su mi odgovorili na E-mail kad nisam pala sa stolice jer pise da moze trajati i 6 mjeseci cijela procedura uzas.
Imali neko neki savjet kome dase obratim i sta dalje da radim
Hvala vam puno
P:S za Sanjusku i moj muz je dobio isto taj pecat u Ambasadi kao i ti ali to je samo daje viza u toku i mozes da putujes slobodno oni 90 dana u 6 mjeseci

Pomoc drugari

[Ovu poruku je menjao mala zuta dana 02.07.2012. u 14:29 GMT+1]
amira kadic
 
Odgovor na temu

sanjuska22
Sanja kliko

Član broj: 304523
Poruke: 22
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.07.2012. u 15:10 - pre 143 meseci
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187283 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.