Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337625 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BogdanDoboj
Bogdan Zivaljevic
Wien/Doboj

Član broj: 31137
Poruke: 19
*.ben.tuwien.ac.at



Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 12:21 - pre 238 meseci
Ne moze biti do 29.10. jer semestar pocinje prvog oktobra
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 13:01 - pre 238 meseci
ok nemanja.

prvo isao sam na TU Wien da platim i rekli su mi da ne placam jer jos nije sigurno da li ce se morati placati.

drugo. stari mi je pricao sa jednim od ministara u BIH koji kaze da su ulozili zalbu i da ce definitivna odluka pasti 20. oktobra.(ovo isto vazi i za SCG jer nase zemlje imaju isti status u Au)

u najgorem slucaju morat ce mo placati ali dio ce novca zavisiti od nasih uspjeha na fakultetu i vremena provedenog u Austriji.

Hauptuni ne placa sigurno jos ovaj semestar za medicinu niko nista ne govori a na WU u najgorem slucaju dobijaju pola novca nazad po polozenim ispitima.

Toliko od mene za sada.

pozdrav
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 13:06 - pre 238 meseci
Friske informacije o studiranju i placanju Studija u Austriji mozete naci

www.collegium-bosniacum.org - definitivno najbolja stranica za to.

P.S. ovo nije nikakav marketing vec samo POMOC!!! koju kako vidim ovi ljudi prijeko trebaju.
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 13:14 - pre 238 meseci
Citat:
tijana_:koji je fax najbolji za medicinu? koliko otprilike treba para za stan i zivot u becu za godinu dana?


Najbolji fakultet za medizinu u Austriji je u Grazu.

A za placanje kontaj 500 eura mjesecno (za Bec)a moze i manje ako se potrudis. Za Graz ne znam tacno ali je u prosjeku 100-150 eura jeftinije. U principu sve zavisi od osobe.
 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.ptt.yu

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 13:25 - pre 238 meseci
Citat:
BogdanDoboj: Ne moze biti do 29.10. jer semestar pocinje prvog oktobra


Pa nema veze i ako pocne, a inace zasto bi me lagali u zvanicnom dokumentu? Mozda se 29.09. odnosi na one koji su vec studenti tog fakulteta...

ALI recimo da si u pravu, sta se desava ako dan-dva zakasnim?
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.ptt.yu

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 13:41 - pre 238 meseci
sigurno je 29. oktobar evo pa pogledajte http://www.tuwien.ac.at/zv/stud/aufnahme.shtml
ili http://www.tuwien.ac.at/zv/stud
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 14:01 - pre 238 meseci
@endless :
1.) kursevi za jezik www.univie.ac.at/WIHOK ,www.deutschakademie.at ,a verovatno i faks ima neki svoj.
2.)oglasi u novinama i googlanje
3.)njemacko -njemacki ,ali ne brini razumeces ;)

@ZeRo8 :
Potrebni su ti pasos ,meldezettel i bescheid.

@elnino :

Izvinjavam se ,moja greska dakle upis traje do 29.10.

@djblade :

Ne placa se medicina 100%. Sad prije par dana sam isao sa drugom da upise prvi semestar.

Inace pazite na medicini je prijvaljivanje za Kleingruppen do 30.09. Ako se ne prijavite do tad ne mozete pratiti predavanja.



[Ovu poruku je menjao bags dana 23.09.2004. u 18:33 GMT]
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.113.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 16:12 - pre 238 meseci
Bags i Djblade hvala na odgovorima. Nisam bas sigurna da cu razumjeti njemacko-njemacki ali dobro...snaci cu se nekako valjda

Djblade, ti si vec u Austriji ili?(ja planiram sad otici na par mjeseci uciti njemacki, a sljedece akademske godine se prebaciti na medicinu) I zasto mislis da je bolji Graz nego Bec za medicinu? (meni Bec ljepsi )
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 17:30 - pre 238 meseci
Ja sam vec u becu ima podosta :)

Da Bec je jedan od najljepsih gradova u Evropi i ne moze se porediti sa jednim Grazom koji je selo jedno naspram Beca. Ali kazu da je medizina u Grazu jaca. (NE ZNAM ZASTO). Ali ipak ti dodzi u Bec, mozda je njihova medicina jaca ali je ovdje sve ostalo puno puta bolje tako da ti ja preporucujem BEC u svakom slucaju :)

eto pozdrav i ako zapne javi se :)
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 17:53 - pre 238 meseci
Evo najnovije informacije o placanju na TU Wien.

Isao mi je jaran ,koji je vec prije 2 sedmice platio 750 eura, na TU da se raspita imali kakvihnovosti.

i evo odgovora.

receno mu je da

"DODZE SREDINOM OKTOBRA PO POVRAT PARA"


Nadam se da je ovo istina ali postoji velika mogucnost da jest.Zvuci predobro da bi bilo istinito :)

pozdrav
 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.113.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 19:34 - pre 238 meseci
Citat:
djblade: Ja sam vec u becu ima podosta :)

Da Bec je jedan od najljepsih gradova u Evropi i ne moze se porediti sa jednim Grazom koji je selo jedno naspram Beca. Ali kazu da je medizina u Grazu jaca. (NE ZNAM ZASTO). Ali ipak ti dodzi u Bec, mozda je njihova medicina jaca ali je ovdje sve ostalo puno puta bolje tako da ti ja preporucujem BEC u svakom slucaju :)

eto pozdrav i ako zapne javi se :)



Hvala. Ma, doci cu ja u Bec svejedno, sad trenutno trazim neki tecaj njemackog u Becu, pa da odem na par mj.

Ako zapne...mislis 'dje ba zapelo' :) :p Za sad je sve ok, jedino sto me za kasnije interesira je placanje faksa(placa li se i koliko), knjiga, smjestaja, hrane...(ono...koliko treba za zivot), koliko sam mogla skuziti za zivot treba nekih 500 eura mjesecno.

p.s. uvijek pises mediZina, ide ti njemacki znaci :p

Pozdrav :)
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 20:38 - pre 238 meseci
Citat:
endless: Hvala. Ma, doci cu ja u Bec svejedno, sad trenutno trazim neki tecaj njemackog u Becu, pa da odem na par mj.

Ako zapne...mislis 'dje ba zapelo' :) :p Za sad je sve ok, jedino sto me za kasnije interesira je placanje faksa(placa li se i koliko), knjiga, smjestaja, hrane...(ono...koliko treba za zivot), koliko sam mogla skuziti za zivot treba nekih 500 eura mjesecno.

p.s. uvijek pises mediZina, ide ti njemacki znaci :p

Pozdrav :)


:) a vidi ti kopija

ima kurseva na svakom cosku.barem to nije problem. a ovo za studij o tome ce mo kad pocnes studirati :P

i ne moj mi se rugati za 'Z',vidjet ce mo tebe za par godina :) :P

 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.113.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 20:57 - pre 238 meseci
Citat:
djblade: :) a vidi ti kopija

ima kurseva na svakom cosku.barem to nije problem. a ovo za studij o tome ce mo kad pocnes studirati :P

:) pa eto mogao si napisati, pa da znam otprilike kako se to krece...jel se placa medicina i sl.

i ne moj mi se rugati za 'Z',vidjet ce mo tebe za par godina :) :P


Hehe, ma ne rugam se, samo opazam :p
Nadam se da cemo vidjet mene za par godina :)
 
Odgovor na temu

Fireangel
Bec

Član broj: 31817
Poruke: 9
*.donbosco.sth.ac.at



Profil

icon Re: studiranje u bec-u26.09.2004. u 10:35 - pre 238 meseci
@endless
Sto se tice Medicine u becu trebala bi jos nesto znati. Posto mi drug jedan to studira znam podosta o tome. Na medicinskom univerzitetu je medicina prosle godine dobila novi plan predavanja i metode ispitivanja. Tacnije receno, slusaju se predavanja preko godine, gdje je sve podeljeno u 6 blokova. Na kraju godine izlazi se na JEDAN ispit koji traje 3-4 sata(nisam siguran, uglavnom dugo:=)) u kojem je citavo gradivo (6 blokova) zahvaceno. Pitanja su opet podjeljena po blokovima. Za uspjesno polaganje treba da se poloze svih 6 blokova(tj. iz svakog da imas vise nego nekih 60%(+-5%) pozitivno). Ako padne samo na jednom bloku pada se citav ispit. U 7. mjesecu je od 1400(+-100) studenata proslo samo 200. Tako da je kriterijum veoma jak. Jos gore je da ako neupadnes u prvih 400 osoba koje su polozile ispit mozes godinu da pauziras. Tako da Graz uopste nije losa ideje sto se tice medicine. Mislim da kod njih ide jos stari nacin ocjenjivanja, tj. vise ispita u godini a ne jedan.
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u26.09.2004. u 18:39 - pre 238 meseci
Da
Citat:
Fireangel: @endless
Sto se tice Medicine u becu trebala bi jos nesto znati. Posto mi drug jedan to studira znam podosta o tome. Na medicinskom univerzitetu je medicina prosle godine dobila novi plan predavanja i metode ispitivanja. Tacnije receno, slusaju se predavanja preko godine, gdje je sve podeljeno u 6 blokova. Na kraju godine izlazi se na JEDAN ispit koji traje 3-4 sata(nisam siguran, uglavnom dugo:=)) u kojem je citavo gradivo (6 blokova) zahvaceno. Pitanja su opet podjeljena po blokovima. Za uspjesno polaganje treba da se poloze svih 6 blokova(tj. iz svakog da imas vise nego nekih 60%(+-5%) pozitivno). Ako padne samo na jednom bloku pada se citav ispit. U 7. mjesecu je od 1400(+-100) studenata proslo samo 200. Tako da je kriterijum veoma jak. Jos gore je da ako neupadnes u prvih 400 osoba koje su polozile ispit mozes godinu da pauziras. Tako da Graz uopste nije losa ideje sto se tice medicine. Mislim da kod njih ide jos stari nacin ocjenjivanja, tj. vise ispita u godini a ne jedan.



Da! To je tacno!!!
Zato medicinari zagrijte stolice :P
 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.113.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u04.10.2004. u 10:04 - pre 238 meseci
Aaaa! Ne mogu vjerovati! Jedan ispit koji traje 3-4 sata? Pa to je prije svega nepedagoski (ili...kako vec), 3-4 sata raditi jedan ispit za koji se treba pripremiti gradivo od nekih 2000-4000 stranica? Stvarno ne mogu vjerovati.... :o
Jednom sam radila pismeni ispit koji je trajao oko 2 sata (anatomija, sve skupa), necu reci da je nemoguce, moguce je, ali ovdje mi izgleda da oni ispituju krajnje mogucnosti ljudi koji studiraju medicinu.

Fireangel, jesi siguran/na da se sve mora poloziti u tom JENDOM ispitu, ili mozda postoje i neki testovi tokom godine koji ti bar mogu 'olaksati' (donijeti bodove za krajnji test..ili nesto slicno)? Bila bi ti zahvalna da se jos malo rasoitas o tome.




 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.35.11.vie.surfer.at

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u04.10.2004. u 11:49 - pre 238 meseci
Pozdrav Beclijama, evo me konacno i mene u Becu. Upisao sam se na kurs(4. stupanj), kupio semestralnu za prevoz, jos mi fali samo informacije o menzi.
Da li zna neko nesto vise o ovome?
Hvala
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u04.10.2004. u 11:49 - pre 238 meseci
Imam druga koji je upravo upisao medicinu i bas smo se dosta raapitivali.

i da upravo je tako ,imas sest ispita na fakultetu :) . Takodje imas neke ispite u januaru ali potpuno je svejedno da li prosao ili pao,jer se samo SIP gleda.Najveci problem je sto i kad polozis ispit (imas preko 51%) ne mozes upisati sledecu godinu ako nisi medju prvih 300. Ali recimo da ti se to desi sledecu sigurno mozes u pisati jer si cekala jednu.Pravo bezveze.

E sad isto taj ispit veliki je podeljen u nekoliko blokova (mislim pet ) ,koji odgovaraju da kazem nekim nasim predmetima (anatomija ,psihologija ,hemija ...) i iz svakog tog djela moras imati barem minimum poena,jer ako padnes iz jednog bloka moras sve ponovo.

Inace medicina je skroz "reformisana" ,a sve u cilju da doktori ne uce prvo 2 godine teoriju a onda da imaju 4 god prakse . Ovde od prvog dana sve ide paralelno.

Nadam se da te nisam puno prepao .

Pozdrav
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.108.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u04.10.2004. u 17:57 - pre 238 meseci
Znaci nema nikakvih 'olaksica'...

Anyway, hvala na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

masha_b
marija buric
subotica

Član broj: 25986
Poruke: 4
62.108.101.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u04.10.2004. u 20:35 - pre 238 meseci
E aj neka neko bude jako dobar i pomogone mi!
Malo sam se zeznula prilikom slanja dokumenata za faks,nije ni bitno i sad sam zakasnila na ovaj semestar.E interesuje me da li dokumenti za prijavu (svedocanstva,diploma..) moraju biti nostrifikovani negde posebno ili ih moze prevesti i obican sudski prevodioc?!
I da li bi neko bio ljubazan da me posavetuje sta da radim,da li da probam da upisem ekonomiju u Becu u letnjem semestru ili sledecem zimskom,inace sam sad krenula na ekonomiju kod nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337625 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.