Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335849 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u13.09.2004. u 13:09 - pre 237 meseci
Djordje i ti si sad u letnjem semestru ustvari upiso prvi semestar ili kako vec to ide...
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u14.09.2004. u 18:36 - pre 237 meseci
Zna li ko kako ide sledece? Kad odem u zimskom semestru i upisem se kao vanredan student, kad ja mogu davati ispite i da li kad se posle upisem u letnji semestar sam na prvom ili na drugom semestru?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u14.09.2004. u 20:32 - pre 237 meseci
Da ,ja sam u ovom semestru (mart 2004 do jula 2004 ) upisao 1. semestar.

Ispite mozes davati onog trenutnka kad postanes redovan student.Znaci ako savladas jezik do marta 2005. ,mozes tada upisati 1. semestar.


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 09:08 - pre 237 meseci
@za studente u Beču
Koliko se placa mesecni internet? I koja je konekcija?
Koliko se placa gradski saobracaj?
Bazen? Kad se uzima mesecna karta ili na par meseci?
Teretana otprilike koliko se placa?
Notebook - Intel Celeron 2.0 ghz, 512 mb RAM, 40gb hard disk, dvd-r/cd-rw, mrezna kartica (ako nema nov moze i cena polovnog otprilike, moze i preko 2ghz procesor)

pa. Razumem ja da se cene razlicito krecu od jednog dela do drugog dela grada ali onako orjentalno navedite...
 
Odgovor na temu

chechi
cecevic nenad
18000 Nis

Član broj: 34714
Poruke: 1
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 11:25 - pre 237 meseci
posto ovo radim po prvi put nemojte mi zameriti sto cu biti opsiran.
Apsolvent sam na pravnom fakultetu u Nisu i voleo bih da nastavim svoje studije u Becu.
Interesuje me da li je moguce da mi oni gore priznaju neke ispite ili cu morati da ga zavrsim ovde pa da probam sa post-diplomskim.
Sta mi je sve potrebno od dokumentacije? (u oba slucaja)

U nadi da ce mi neko odgovoriti,
Pozdrav od Cecevic Nenada.
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 12:33 - pre 237 meseci
Mesečni internet : 35 € ,kablovski , 1024 / 128 kbps ,neograničen dw za studente
Saobraćaj : 117 € semestarska karta (oktobar - februara ,važi za sva prevozna sredstva)
Bazen : ima ogroman broj kombinacija (sedmične ,mesečne ) i zavise jako od bazena do bazena
Teretana : Oko 30 € mesečno za studente (ali opet jako varira)
Laptop : www.saturn.at , www.cosmos.at ,www.niedermeyer.at (taj što si naveo je negdje oko 800- 900 €)

Za Chechi :

Verovatno bi ti priznali dosta ispita (sigurno sve koji su slični ) ,ali mislim da ti je bolje ipak tu završiti pa doći na postdiplomsk.( mada bi i tu bilo nekih razlika u odnosu na naše postdiplomske studije ,jer znam da se pravo razlikuje od našeg ,ali ne znam detalje ) .


www.univie.ac.at/studentpoint/...?Alias_ID=1050&Sprach_ID=2

Ovo je za dokumentaciju.Ima detaljnije na njemackom ,ali ovo je ono što je bitno . Pogledaj po ovom sajtu.

U Austriji postdiplomske studije donose titulu doktora ,pa ti predlažem da odeš i na ovaj sajt www.fvjus.at ,zatim desno klikni na Doktorat. Sigurno ćeš naći mnogo informacija.


Pozdrav
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.ptt.yu

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 13:06 - pre 237 meseci
Citat:
bags: Da ,ja sam u ovom semestru (mart 2004 do jula 2004 ) upisao 1. semestar.

Ispite mozes davati onog trenutnka kad postanes redovan student.Znaci ako savladas jezik do marta 2005. ,mozes tada upisati 1. semestar.


Da li to znaci da od marta nisi imao predavanja(vezano za predmete iz 1. semestra), vec si samo davao ispite? Posto je nelogicno da dva puta u godini profesori drze ista predavanja, ali posto je 'sad' semestralno studiranje, onda nije iskljuceno da ima tamo i 'papgaja' :)
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.ptt.yu

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 14:52 - pre 237 meseci
Uvek zaboravim da pitam,
Bags, da li si se ispisao sa fakulteta u Banja Luci, pre nego sto si otisao za Bec? Isto pitanje bih postavio svima onima koji su vec u Becu.
Nije fer zauzeti, a ne koristiti budzetski finansirano mesto na faksu...
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u17.09.2004. u 15:18 - pre 237 meseci
Ponavaljam ,sva predavanja koja imas u zimskom semstru (oktobar -februar) imas i u letnjem (mart - jul) .To je tako ovdje.Ima dosta profesora ,tako da obicno jedan drzi predavanja npr. iz mat 1 u zimskom , a mat 2 u letnjem ,a drugi profesor obrnuto.I svi kojima treba mat zadovoljni . :)

Ovde ima puno ljudi koji ne stignu sve zavrsiti sa papirima do pocetka zimskog (uglavnom jer se praksa u dosta srednjih skola zavrsava u oktobru) .i onda faks zeli da omoguci i njima da ne gube bas celu godinu ,nego samo semestar. Takodje ima puno stranaca koji mogu savladati jezik do marta .

Nisam se ispisao sa ETF Banja Luke niti imam namjeru . (neka rezerve :)
A sto se tice budzeta u BL ,kad sam ja upisivao primano je 120 na budzet ,a upisano na kraju ukupno 125 studenata.Mada me u sustini briga,jer sam ja to mjesto svojim rangom na prijemnim zasluzio .


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u19.09.2004. u 12:55 - pre 237 meseci
Da vas sve obradujem!!

Najvjerovatnije da necemo morati placati skolovanje u becu!!!

Ali samo najvjerovatnije!
 
Odgovor na temu

tijana_

Član broj: 34851
Poruke: 1
*.EUnet.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u19.09.2004. u 13:56 - pre 237 meseci
pozdrav svima!
juce sam se odusevila kad sam sasvim slucajno nabasala na ovaj forum... upisala sam ove godine medicinu u beogradu, sa planom da se sledece godine prebacim u bec na isti fax... sad, imam par pitanja, na koja u beogradu ne mogu da nadjem siguran odgovor, bez onog "mozda, cuo sam, valjda je tako...", i bila bih zahvalna na odgovorima iz prve ruke... koji je fax najbolji za medicinu? koliko otprilike treba para za stan i zivot u becu za godinu dana? kada se podnose prijave za fax za naredni semestar? nemacki nisam ucila u gimnaziji, ali sam vec naveliko pocela sa privatnim casovima... zanima me i da li je diploma ZMP (Zentrale Mittelstufenprüfung), koju se nadam da cu uspeti da dobijem do maja iduce godine, dovoljan dokaz o znanju nemackog? da li u tom slucaju ne moram da idem i na kurseve jezika pri fakultetu? da li se mozda neki ispiti sa medicine ovde priznaju i tamo? i da li je lakse prebaciti fiktivno dokumenta na univerzitet u foci, pa onda konkurisati za bec (tu akciju su mnogi odavde odradili bez problema), i da li tada postoje neke olaksice, ili se jednostavno prebaciti sa bg univerziteta?
thanks unapred...
tijana
 
Odgovor na temu

Fireangel
Bec

Član broj: 31817
Poruke: 9
*.donbosco.sth.ac.at



Profil

icon Re: studiranje u bec-u19.09.2004. u 14:13 - pre 237 meseci
Sto se tice placanja na TU, pocetkom sledeceg mjeseca ce se ponovo oko toga odlucit, ali nije nigdje naglaseno sa kakvim ishodom tako da je sve moguce 0-7xxE.
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.041net.co.yu

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: studiranje u bec-u19.09.2004. u 22:00 - pre 237 meseci
djblade, ajde daj navedi bar izvor informacije, o kom univ-u govoris, koje drzavljanstvo, od cega zavisi odluka i sl...
 
Odgovor na temu

BogdanDoboj
Bogdan Zivaljevic
Wien/Doboj

Član broj: 31137
Poruke: 19
*.do.pttrs.net



Profil

icon Re: studiranje u bec-u20.09.2004. u 15:30 - pre 237 meseci
Djole pozdrav, eevo mene malo doletio kuci u Doboj na koji dan,u cetvrtak sam opet tamo. Znas sta mi rekose u One-u. Da moram biti prijavljen tri mjeseca da bi mogao postati njihov korisnik. Postoji li neka caka da ih zeznem?

Vidimo se u Becu
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u21.09.2004. u 10:23 - pre 237 meseci
I kad cemo znati da li se placa skolarina. Fireangel ako je sledeceg meseca, mi onda prvo platimo skolarinu pa onda tek odlucuju o placanju ... bar tako mislim jer mi "moramo" da platimo skolarinu pri upisu na fax. Ujedno kad je upis i u koliko sati???
Da li se ponovo placa skolarina i ako obnovis semestar?
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at



+2 Profil

icon Re: studiranje u bec-u22.09.2004. u 00:36 - pre 237 meseci
Bogdan :
To dosad nije bilo tako.Probaj otići u neko drugo njihovo predstavništvo,možda neće to tražiti . Ili uzmi A1 :-D .

Zero8 :

Kao vanedan student (a svako ko ne zna njemački bude upisan kan vanredan ) platićeš prvi semestar nepunih 15 eura. To ti je sigurno .

A sjednica glavna na kojoj će biti donšena konačna odluka za TU je 10.10.
Ali šta god odluče ti ćeš morati platiti 740 Eura ,a mogući raspleti su :

1.) Da ti na kraju semestra vrate sve pare
2.) Da ti pod uslovom da das odredjen broj Wochenstunden vrati 345 eura
3.) Da ti ništa ne vrate

Upis je od 23.06. - 29.09. ,za detaljnije radno vreme :

http://www.tuwien.ac.at/zv/stud/aktuelles_Oeffnungszeiten.shtml

Svaki semestar se plaća.


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u22.09.2004. u 16:31 - pre 237 meseci
@Bags

Kako to sad funkcionise oko vracanja para. Ovo pod dva je ok, ali kako odredjuju kome ce vratiti sve pare a kome nece nista?
 
Odgovor na temu

endless

Član broj: 28294
Poruke: 9
212.39.112.*



Profil

icon Re: studiranje u bec-u22.09.2004. u 19:32 - pre 237 meseci
Citat:
tijana_: pozdrav svima!
juce sam se odusevila kad sam sasvim slucajno nabasala na ovaj forum... upisala sam ove godine medicinu u beogradu, sa planom da se sledece godine prebacim u bec na isti fax... sad, imam par pitanja, na koja u beogradu ne mogu da nadjem siguran odgovor, bez onog "mozda, cuo sam, valjda je tako...", i bila bih zahvalna na odgovorima iz prve ruke... koji je fax najbolji za medicinu? koliko otprilike treba para za stan i zivot u becu za godinu dana? kada se podnose prijave za fax za naredni semestar? nemacki nisam ucila u gimnaziji, ali sam vec naveliko pocela sa privatnim casovima... zanima me i da li je diploma ZMP (Zentrale Mittelstufenprüfung), koju se nadam da cu uspeti da dobijem do maja iduce godine, dovoljan dokaz o znanju nemackog? da li u tom slucaju ne moram da idem i na kurseve jezika pri fakultetu? da li se mozda neki ispiti sa medicine ovde priznaju i tamo? i da li je lakse prebaciti fiktivno dokumenta na univerzitet u foci, pa onda konkurisati za bec (tu akciju su mnogi odavde odradili bez problema), i da li tada postoje neke olaksice, ili se jednostavno prebaciti sa bg univerziteta?
thanks unapred...
tijana



Idemo u Bec u isto vrijeme otprilike i ja isto imam puno pitanja, ali mi se cini da na ovom forumu nema nikoga sa medicine u Becu. Sto se tice najboljeg faxa za medicinu u Becu....ne znam, ne znam koji je najbolji, ali znam da je medicina sada zasebno sveuciliste( ne znam kako, ali eto to pise na njihovoj stranici) :

www.meduniwien.ac.at

Ja planiram u Bec cim sredim par stvari...planiram ostati par mjeseci i uciti njemacki, ali me zanima:

-gdje potraziti informacije o tecajevima njemackog jezika (jer ih na www.meduniwien.ac.at nema)
-gdje potraziti informacije o smjestaju u Becu
-sto se tice tecajeva....jesu li njemacko-hrvatski...njemacko-srpski(svejedno samo da se razumije :P) ili njemacko-engleski?

Hvala svima koji posalju bilo kakve informacije, jer mi trebaju hitno.

Pozdrav iz Mostara

 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ptt.yu



Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 08:51 - pre 237 meseci
@bags
Zaboravio sam jos nesto. Sta mi sve treba od papira (originalna svedochanstva ...) pri upisu na TU?
Prvenstveno da li mi treba izvod iz knjige rodjenih?
 
Odgovor na temu

elnino
Aleksandar Djordjevic
Leskovac, Beograd, Wien

Član broj: 5576
Poruke: 26
*.ptt.yu

ICQ: 92418974


Profil

icon Re: studiranje u bec-u23.09.2004. u 10:04 - pre 237 meseci
Citat:
bags: Bogdan :

Upis je od 23.06. - 29.09.



Bags, pogresio si, u Bescheid-u mi stoji da je prijem, tj. upis(Zulassungfrist) od 23.06. do 29.10.
Elitesecurity turisticko mesto, ja sam tebe poseciv'o cesto :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 335849 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.