Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337579 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vitor
Antic Vitor
Beograd

Član broj: 37643
Poruke: 2
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon prebacivanje na univerzitet u becu28.10.2004. u 11:36 - pre 237 meseci
Cao! Student sam 4g. Masinskog fakulteta u BG-u i naravno zelim da se prebacim u Bec...
Posto sam iz tvoje poruke zakljucio da si prilicno zadovoljan studijama u Becu, zamolio bih te za pomoc..
Zanimalo bi me koliko ispita se priznaje pri prebacivanju sa BG na Becki univerzitet?
Ja sam ovde dao 21, i ne bih zaista imao snage da krenem ispocetka...
Ako Ti ne znas ,bio bih ti zahvalan da me povezes sa nekim upucenim ako ga poznajes, jer sam obisao sve moguce forume i sajtove i nisam naso nekog takvog...
Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

lillly87

Član broj: 38443
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: studiranje u bec-u01.11.2004. u 17:32 - pre 237 meseci
e vako
problem je sledeci
ja sam iz bl i 2006. zavrsavam gimnaziju,pa me zanima studiranje u becu posle 2005. god,mislim placanje,depozit viza itd.........
unapred zahvalna..... :xXx
 
Odgovor na temu

BogdanDoboj
Bogdan Zivaljevic
Wien/Doboj

Član broj: 31137
Poruke: 19
*.ben.tuwien.ac.at.



Profil

icon Re: studiranje u bec-u05.11.2004. u 12:00 - pre 237 meseci
Sta zelis upisati? Malo prosvrljaj forumom i pogledaj tu ti se krije vecina odgovora na tvoja pitanja ali ako nesto ne znas napisi, ja cu ti rado odgovoriti a ubjedjen sam i ostali
 
Odgovor na temu

mostarac pravi
admir bečić
mostar

Član broj: 37120
Poruke: 3
*.donbosco.sth.ac.at.



Profil

icon Re: studiranje u bec-u10.11.2004. u 09:08 - pre 236 meseci
pozdrav svim studentima u Becu,evo imam samo jedno pitanje za ove koji su prosli kurs na ORIENTU!!!!!!!!!
Ja sam sad upao na orient, a cuo sam da se Abschlussprüfung polaze na VWU i da je ispit dosat tezak(pogotovo za studente koji dodu sa orienta), i cuo sam da postoje neke teme za pisanje pismenog ispita, pa me zanima samo da neko ko je to skoro prosao kaze, jel stvarno ispit toliko tezak i jel neko ima te teme koje budu na ispitu,molim vas da odgovorite ako znate nesto o ovome,hvala unaprijed!!!!!!!!!!!
mangup
 
Odgovor na temu

djblade

Član broj: 7290
Poruke: 459
193.170.121.*



+1 Profil

icon Re: studiranje u bec-u22.11.2004. u 02:18 - pre 236 meseci
Ispit je tezak, i iz godine u godinu je sve tezi. A opet dosta zavisi i od profesorice. Nema veze sto si na Orientu. 90% raje je na prijentu i za to se ne brini. Zato prihvati se knjige i uci! :) + nadzi curu Svabicu to najbolje pomaze :)
 
Odgovor na temu

Sdavid
Stojan Davidovic
Beograd

Član broj: 48013
Poruke: 1
*.com.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna10.02.2005. u 14:32 - pre 233 meseci
Cao. Zanima me par stvari. Zelio bi da nastavim studije u Becu. Studiram ekonomiju u Beogradu i cetvrta sam godina. Naravno najveci problemi su jezik i skolarina. Ja sam drzavljanin BiH i znam da su stuije bile besplatne do 2005. Medjutim saznao sam da je bio strajk studenata, koji su imali tu povlasticu, u Gratz-u i da su im ponovo ukinuli skolarine. Da li je tako i u Becu? Sto se tice jezika, takodje sam cuo od nekih studenata da postoji opcija ucenja jezika na pola godine ili godinu dana besplatno ,a onda nastavak studija. Znas li kako to funkcionise, kao i postoje li problemi prebacivanja iz Beograda?
 
Odgovor na temu

MarkoSCG
Beograd

Član broj: 48646
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna16.02.2005. u 02:11 - pre 233 meseci
Pozdrav svima i od mene

Stvarno sam ))) sto sam vas sve pronasao ovde...procitao sam celu temu (sat-dva ) i ima super informacija,ali neke mi nisu do kraja jasne pa bih vam bio veoma zahvalan na odgovoru:

Ja sam na 3. god. medicine i veoma mi trebaju info u vezi skolarine,zatim priznavanja ispita, kao i da li i za med. vazi ono da prakticno mogu da pocnem tamo gde sam ovde stao(ukoliko mi priznaju sve ispite,jer se predmeti tamo i ovde u prve 3 god. poklapaju) bilo od letnjeg ili zimskog semestra(tj. da se isti semestar ponavlja na svakih ca. 6 meseci??)

Negde u ovoj temi sam video da je neko napisao da se skolarina na med. NE placa,medjutim na sajtovima uni med Wien & Graz pise da se ipak placa (( (ali da moze biti vracena ako sam iz SCG).

I samo jos jedno pitanje---> Da bih bio redovan student,da li moram da polazem jezik/idem na kurs,ili je 5-ica iz gimnazije dovoljna? I ako nije, da li ZMP (Mittelstufe) iz Goethe-a jeste?

Hvala unapred i jos jedan pozdrav iz Beograda
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 10:21 - pre 232 meseci
Što se tiče jezika, na šalteru kad predaješ papire će te pitati da li znas jezik ili ne (tako je bilo samnom), ako kažeš da znaš i budeš ubedljuv proći ćes. Ako ne odeš jedan semestar na kursu i prodješ tamo. Ako si na kursu onda si prijavljen kao vanredan student i ne plaćas školarinu. Kad se prijaviš kao redovan onda plaćaš ili ne u zavisnosti od univerziteta.
Kad smo već kod medicine ne znam nista o tome sem da ne daješ ispite onako pojedinačno već da na kraju svakog semestra imaš jedan pismeni ispit u kome su ti ukljuceni svi ispiti iz tog semestra. Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 10:28 - pre 232 meseci
@mostarac pravi

Sto se tice ispita, pismeni ispit je malo tezi od usmenog. U sustini su oba laka. E sad, ako imas na pismenom recimo 4 ( to je kod nas dvojka, u slucaju da ne znas ), i na usmenom 2 onda ti je prosecna ocena 3. Tako da nema frke. Ato sto si na orijentu ti je mozda malo teze oko pismenog dela, zato sto se na Vorstudienlehrgang-u malo vise radi gramatika. Kad govorimo o usmenom delu nemas problema, vecina nasih prolaze s jedinicom zato sto mi nemamo mnogo problema oko izgovora (kao recimo pripadnici azijskog podrucja ).
Za pismeni deo imas tachno odredjeno koja polja gramatike trebas obraditi i to je sve ( nikakav problem, nemoj da se ufuras da je nesto tesko ).
A za usmeni kao sto je gore navedeno, najbolje nadji neku shvabicu, tu se prelama jezik :)
 
Odgovor na temu

MarkoSCG
Beograd

Član broj: 48646
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 15:46 - pre 232 meseci
Zero8 hvala ti puno na odgovoru.

Hteo sam da pitam jos jednu stvar-posao. Da li moze i koliko je tesko pronaci posao kao student i koliko moze da se zaradi od njega? Ako sam dobro razumeo,studenti mogu da rade 20 h nedeljno,pa bih voleo da znam da li je to dovoljno za stan/sobu i jos neke troskove?

Edit: Setio sam se jos jedne stvari---> Da li je to tacno da se mora dati odredjeni broj ispita(skupiti poeni) da bi se produzila viza? Jel' to znaci da ne mogu,recimo,da pauziram semestar ili nesto slicno??
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 16:01 - pre 232 meseci
Nisam siguran kako je na medicini, ali kod mene je na TU valjda ovako (tako sam cuo): Moram imati 8 poena da bi produzio vizu, a meni jedan ispit nosi 7.5 poena :)
Tako da bih reko da nije nesto rigorozno. Inache jedan ortak mi studira na medicini i kaze da ne ide semestar po semestar, vec godina po godina, to znaci da ne mozes krenuti recimo kao ja u letnjem semestru u 1. semestar vec moras cekati zimski semestar da bi krenuo u prvi semestar.
Sto se tice posla moze se naci. Ali pitanje je koliko ce to trajati i koliko se moze zaraditi. Ti kao student imas pravo da radis samo "geringfügig" sto znaci da mozes da zaradis 321E bruto mesecno, sto naravno nije dovoljno. Za pauziranje semestra ne znam ali, kod mene ide tako da ja moram ici na vezbe i valjda mi od broja vezbi na kojima sam prisustvovao direktno zavisi i viza, inache ne moram da dajem ispite vec samo prebacim u naredni semestar.
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 16:03 - pre 232 meseci
Pricham ti o mom sluchaju zato sto sam se ja raspitao konkretno za moj fakultet i za moje uslove oko vize. Inache uslovi zavise od univerziteta na kom si upisan.


PS. Sto se tice posla, zaboravio sam, uglavnom traze dobro znanje nemackog jezika (mislim na poslove gde se moze bolje zaraditi). Mada se uvek lako nadje za studente nesto, samo nikad nije dovoljno :)
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 16:07 - pre 232 meseci
Jos nesto, da te ohrabrim, vecina ljudi koje sam upoznao ovde koji su iz Srbije studiraju medicinu i prichaju da im dosta dobro ide uglavnom su im ocene jedinice. Iz istog se moze zakljuciti i da im je univerzitet dobar cim tako puno dolaze iz Srbije zbog medicine koju ce ovde najverovatnije placati dok je kod nas jos uvek besplatna.
 
Odgovor na temu

MarkoSCG
Beograd

Član broj: 48646
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 16:36 - pre 232 meseci
Da,cuo sam da je dosta ljudi sa mog faxa otislo tamo,ali nikako nekog od doticnih da ulovim
Hvala za info. Koliko vidim medicinari su ili "operisani" od tehnike,pa ne znaju za internet , ili uce 24/7 ili su najnesolidarniji medju svim studentima,jer je ovo 5. ili 6. forum gde sam naleteo na slicnu temu (stud. u Ö/DE) i nigde nikoga,tako da cu verovatno direktno morati da pisem mail faxu u Becu, jer sam cuo da mi koji se prebacujemo,a ne pocinjemo od pocetka,studiramo po starom programu (ona sema-semestar za semestar,a ne kao ovde-na godinu,jer planiram da se eventualno prebacim u sledecem letnjem).

pozdrav !
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 16:49 - pre 232 meseci
Za to Semestar po Semestar ne znam, verovatno je to kako si sam reko za STARE studente. A sto se tice ovih novih koji sad pochinju, ne mogu krenuti od letnjeg, nazalost samo od zimskog ako ima takvih :)
 
Odgovor na temu

Zozon83

Član broj: 5484
Poruke: 108
*.1.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna08.03.2005. u 21:30 - pre 232 meseci
Caos!

Heh, ja tako dugo nisam bio na forumu i na ovoj temi. Ja sam se inace raspitivao isto za prebacivanje iz BGD, tamo sam studirao ETF. Inace neko je pitao, nije uopste problem to BIH drzavljanin-BG studije...

Veliki pozdrav za sve vas koji se prebacujete i sve vas koji ste vec ovde.

P.S. Kako da uspostavimo kontakt? Bilo bi dobro ako mozemo jedni drugima pomoci...sto za neke poslice, sto u vezi kursa/faxa. Ja sam ovde od oktobra, trenutno na F Stuffa-i na VWU.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.ben.tuwien.ac.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna09.03.2005. u 09:08 - pre 232 meseci
@zazon83

I kako ide nemacki, da li to znaci da ces jos jedan semestar provesti na kursu?
Kako ide s poslicima?
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.5.14.wu-wien.teleweb.at.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna09.03.2005. u 11:02 - pre 232 meseci
ja sam trenutno u F3 na VWU, a od sledece nedelje cu biti u nekoj drugoj grupi (zbog suprotne smene)
 
Odgovor na temu

Zozon83

Član broj: 5484
Poruke: 108
*.1.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna09.03.2005. u 18:31 - pre 232 meseci

@ ZeRo8

Pa standardno... dva semestra za jezik. Dosao sam u oktobru, nisam znao ni rijec njemackog.U srednjoj sam ucio engleski i ruski?!
Sto se tice poslica sve je to tako nesigurno. Ranije sam radio u nasem jednom lokalu ali to je proslo. Danas su neka dva poslica u opticaju... ali sve je to od danas do sutra.

@ Nemanja Dubravac
:)))
Ja sam F2 grupa.Gdje si imao do sada casove? Zgrada VWU ili ona Gymnasiumstraße? Ako si u Liechtensteinstraße onda se vidimo na pauzi :))) Javi se svakako.
 
Odgovor na temu

iskeBg
isovic s.
beograd

Član broj: 52139
Poruke: 3
*.sr.gov.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna18.03.2005. u 23:08 - pre 232 meseci
imam 29 godina i apsolvent sam na pravima u bg. ostala mi je cela 4 godina, nemam pojma nemacki, procitao sam ovde da je mnogo tezi taj "pravni nemacki" nego bilo sta drugo. mada mi je to nebitno, jer sam cvrsto odlucio da diplomiram u becu, zanima me da li neko zna koliko i da li se nesto uopste priznaje od ispita u bg na pravnom u becu i sta treba da uradim (osim onih 5000e i slicnih inf.) da bi dospeo u bec na zavrsavanje studija. cuo sam za ucenje jezika u becu (nekih 6 nivoa) i kako ide sa placanjem, s obzirom da sam 4 godinu prava ovde svojevremeno upisao kao redovan student..... Zaista bi mi znacilo da mi neko pomogne oko ovih pitanja... unapred zahvalan...

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337579 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.