Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337120 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna19.03.2005. u 09:14 - pre 232 meseci
U okviru ove teme imas hrpu informacija ... Ako imas nesto konkretno pitaj posle citanja. Sto se tice priznavanja ispita to ne znam, moras se licno na faxu informisati, ali sto se tice jezike, treba perfektan nemacki. Znam likove koji su tek poceli s pravom, kazu da su konstrukcije recenica po knjigama "nenormalne" :). Mada nemacki je problem uvek samo prve godine, posle sve ide glat...
 
Odgovor na temu

slavcecaci
Slavoljub
NIS

Član broj: 25449
Poruke: 71
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien24.03.2005. u 10:56 - pre 232 meseci
Imam par pitanja:
Kako neko ko je zavrsio Masinski fakultet u Nisu moze da upise magistarske studije u Bechu? Da li postoji neka shema da se ne paca skolarina + imam li neku stipendiju, pod uslovom da budem primljen?
Da li je i u kojoj meri potrebno znanje nemackog jezika?
Trebam li da imam sertifikat o zavrshenom kursu nemackog ovde u YU?
Posto sam vec upisao poslediplomske stuije u Nisu , da i moze samo prelaz na taj njihov Becki?
Molim Vas da ako neko ko je zavrsio masinstvo i otisao u Bech da mi kaze kako na [email protected]

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ni hao

Član broj: 53784
Poruke: 10
193.170.52.*



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.03.2005. u 14:03 - pre 231 meseci
Evo odgovor za MarkaSCG sa malim zakasnjenjem.
Sto se tice tvog prebacivanja u Bec na medicinu, ja bih ti savjetovao da ostanes tu gdje jesi. Iz vise razloga, a to su:
Skolarina, koju od proslog semestra moras placati i to ne mozes ni izbjeci niti ce ti se pare vratiti. Skolarina iznosi 366 evra po semestru + 14,6 za ÖH(studentska organizacija). Jedino ovih 14,6 mozes izbjeci ako otvoris racun u Hypo banci i placas sa svog studentskog konta.
Medjutim to i nije to, zasto ti ja nebih preporucio da dodjes u Bec da studiras medicinu, vec nesto drugo. Naime na medicini imas dva plana i programa, stari i novi.Stari plan i program je isti ili slican kao kod nas, imas predmete, ucis, izadjes na ispit polozis i zaboravis taj predmet. Novi plan je takav da imas blokove, u kojima ucis sve predmete odjednom, i tako citave godine, a na kraju godine te ceka jedan lijepi, veliki, takozvani SIP. To je ispit sa veoma malom prolaznosti od svega 3,5%.
Problem je sto stari i novi plan nisu kompatibilni. Znaci nije moguce da si poceo studirati po starom planu(po kojem ti studiras) pa da se odjednom prebacujes na novi. Novi plan je u primjeni od 2002 godine, a isto tako od te godine se poceo brisati stari plan i program. Iole dobar matematicar shvatice da stari plan i program nije u upotrebi vec tri godine, a to znaci da su sad po starom planu ostali samo studenti cetvrte, pete i seste godine, i po neki iz trece, koji imaju jos sanse da u preostala dva tri roka poloze sto nisu polozili i nastave po starom programu. A iduce godine ce se ponovo igrati ganje sa novim planom, jer ce imati rokove da ociste cetvrtu. Ko god ne uspije ceka ga novi plan, a po novom planu moras krenuti iz pocetka, tu ti nema Boga.
E sad da u sve to uvrsimo i tvoj slucaj. Ako bi se ti ovog trenutka prebacio u Bec da studiras i to odmah na fakultet kao student trece godine,MOZDA bi mogao da nastavis po starom planu i programu, ali sa obzirom da ne posjedujes znanje njemackog jezika, nema sanse da to uradis.
Znaci ako dodjes u Bec ceka te jedan kurs koji ce trajati jedan semestar, a poslje njega mozda i drugi kurs koji ce trajati jos jedan semestar. U medjuvremenu procice ti svi ispitni rokovi iz trece godine i ti vise neces imati sanse da nastavis po starom planu, tamo gdje si stao, nego ides po novom planu, tj. od pocetka.
Jos jednom ti ponavljam da novi i stari plan nisu kompatibilni. Ma i ako imas polozene sve ispite medicine, nista ti to ne vrijedi. Po novom planu uvijek moras krenuti od pocetka. Nema mjesanja.
I jos nesto, ako ti neko jednog dana dodje i kaze da je becka diploma jaca od beogradske, slobodno mu opali samar i jos jedan...
 
Odgovor na temu

MarkoSCG
Beograd

Član broj: 48646
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien31.03.2005. u 23:17 - pre 231 meseci
Hvala ti najlepse na odgovoru Ni Hao. Cuo sam za ovaj novi plan,ali nisam znao da je toliko gusto sto se tice rokova za prebacivanje na stari rezim. Inace,novi program (bez onih gluposti-hemija&biofizika itd) je poceo i u Beogradu,ali tek od prosle godine.
Nemacki mi nije problem,vec su problem one cifre koje traze da imas na racunu pri svakom produzenju vize,koja se cujem sada produzava na svakih 6 meseci ?! Pa to je gore nego da sam krenuo u Ameriku. A kako cujem ni sa pronalazenjem posla stvari ne stoje bas sjajno,tako da sam se 99% oprostio od Beca. I inace, kako sam poceo da se raspitujem samo sam kontao koliko otezavaju studentima sve vise i vise - verovatno su se nesto gadno istripovali da je Harvard u Austriji!

Pozdrav iz BG-a
 
Odgovor na temu

IronTIRANIN
Milos Manojlovic
Nis

Član broj: 12974
Poruke: 59
*.dial.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien03.04.2005. u 11:39 - pre 231 meseci
Cao ljudi. Juce sam skinuo celu diskusiju i natenane je pregledao. Interesantno je da ova diskusija traje vec 2 god. Za to vreme, cini mi se da niko nije pomenuo da li, i u kolikoj meri, meni koji sad zavrsavam cetvrtu godinu gimnazije, moze biti od koristi clanstvo u Mensi SCG prilikom eventualnog konkurisanja na TU Wien. Konkretno interesuju me sve moguce privilegije od mesta u domu pa do gradskog prevoza.

@ZeRo8 : Cini mi se da si ti upisao smer koji bih i ja hteo. Jel nije problem da mi kazes sta je bilo po pitanju placanja skolarine od ove godine (jesen 2005).

Unapred hvala :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien03.04.2005. u 11:55 - pre 231 meseci
Citat:

Za to vreme, cini mi se da niko nije pomenuo da li, i u kolikoj meri, meni koji sad zavrsavam cetvrtu godinu gimnazije, moze biti od koristi clanstvo u Mensi SCG prilikom eventualnog konkurisanja na TU Wien. Konkretno interesuju me sve moguce privilegije od mesta u domu pa do gradskog prevoza


Mislim (ispravite me ako gresim) da nigde ne daju beneficije na osnovu koeficijenta inteligencije - to bi bilo, pre svega, protivzakonito je favorizuje ljude sa odredjenim urodjenim osobinama koje nisu ogranicavajuce (IQ je upravo suprotno od ogranicavanja) pa da iziskuju intervenciju drzave radi "jednakih prava".

Medjutim, clanstvo u Mensi SCG ti moze dati kontakte u Mensi AT, pa mozes dobiti neke dodatne korisne informacije na osnovu kontakata, a mozda i neki direktan kontakt koji ti moze pomoci u efikasnijem nalazenju smestaja i podizanje kvaliteta zivota i sl... Najbolje je da porazgovaras sa tvojim kolegama iz Mensa-e oko stupanja u kontakt sa austrijskim kolegama.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien03.04.2005. u 20:25 - pre 231 meseci
Citat:
ZeRo8 : Cini mi se da si ti upisao smer koji bih i ja hteo. Jel nije problem da mi kazes sta je bilo po pitanju placanja skolarine od ove godine (jesen 2005).


Od septembra 2004 se placa skolarina na tu. To se odnosi na sve one koji su upisani na TU od 2004. godine ... a kako mi se cini ni ne nameravaju da menjaju to. 741€ semestralno.
 
Odgovor na temu

IronTIRANIN
Milos Manojlovic
Nis

Član broj: 12974
Poruke: 59
*.dial.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.04.2005. u 11:58 - pre 231 meseci
Hvala vam puno na informacijama.

Sto se tice clanstva u Mensi SCG, da li uopste treba to da pominjem prilikom upisa na TU? Jer ako se gleda i prosek tokom skolovanja, kada budu videli kako sam imao relativno los prosek (4.1 - 4.55) a da sam clan Mense, mozda bi pomislili da sam neki extra lenjivac (sto naravno nije tacno) koji ne zasluzuje ovce da im cuva a kamoli da studira na njihovom univerzitetu.

Naravno, svestan sam da fakultet zahteva puno samoodricanja i naporan rad. Srednja skola po meni, nije mesto gde bi se moglo jasno napraviti razlika medju ucenicima (ko je dobar ako ne) jer tu mora da se uzme u obzir i da ucenici prolaze kroz pubertet i da su podlozni velikim egzibicijama. Naravno tu su i izlasci, zaljubljivanje, razni poroci i iskusenja kao i ozbiljno bavljenje sportom. A sve to je neizbezno ukoliko treba biti kompletna licnost.

I tako. Nadam se da me necete pogresno shvatiti. Jedina mi je zelja da vidim "bolje sutra", da se na neki nacin izdvojim od ove sredine koja gusi i ubija. Ako finansije dozvole, san mi je da odem u Bec.

Jos jednom hvala.
 
Odgovor na temu

ZeRo8
Wien

Član broj: 168
Poruke: 235
*.9.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.04.2005. u 12:37 - pre 231 meseci
Znas kako Iron, ovamo te niko nece pitati zasto ti je prosek takav kakav je, njih (nadlezne) bas briga za to , samo im je vazno da ti dole upises nesto i da im platis skolarinu a da li ces posle uciti ili neces to je tvoja stvar, a ne stvar istih
 
Odgovor na temu

techcode
Aleksandar Petrovic
Amsterdam

Član broj: 55455
Poruke: 188
213.244.208.*



+3 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien09.05.2005. u 23:24 - pre 230 meseci
I mene je danas drug zainteresovao sa studiranjem u Becu :)
Inace zavrsavam VETS u Beogradu, po onom "novom" sistemu
za koji jos uvek nije donet zakon (6 semestara).

Posto i na VETS-u placam skolarinu koja je 2/3 od onoga koliko kosta
Bec (~ 1500 e/godina zar ne?) verujem da cu uspeti da se za nekih
godinu dana skupim pa da imam dosta novca za studiranje tamo.
(Ja da radim + roditelji koliko i sada placaju ...)

Ono sto mene zanima je :

+ Drugar je rekao da se moze studirati na Engleskom? A svi spominjete Nemacki ...

Verujem da cu lakse poloziti TOEFL ili slicni, nego nesto za Nemacki. Doduse ucio sam Nemacki od 3. do 8. osnovne, ali od tada (7 godina je proslo) nisam ga ni "pipnuo".

Dakle da li da spremam za polaganje Nemacki ili Engleski? Nemacki cu svakako uciti kako bih znao da kupim nesto u prodavnici i sl. Ali bih naravno vise voleo na Engleskom da slusam predavanja.

+ Koliko kosta zivot tamo?

Ima nekih cifri navedenih u temi, ali su prilicno stari postovi. A i cini mi se da je drugar pominjao dosta manje cifre. On spomenu nesto tipa :

- Stan ~150 Eura
- Klopa jeftinija za 30% u odnosu na Beograd (misli se na prodavnice - rece da su restoran papreni). Uglavnom dovoljno jeftino da Nemci idu u shoping ture vikendom u Austriju.

Koliko kosta stan + klopa + markica/prevoz - za dve osobe? Naravno, nesto tipa stan 0.5 - 1.0 u jeftinijoj zoni (ne u centru).

 
Odgovor na temu

ANA 011
BEOGRAD

Član broj: 23255
Poruke: 7
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 308015487


Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien23.05.2005. u 17:54 - pre 230 meseci
Cao,
Ovako stoje stvari kod mene i bila bih nekom zahvalna kada bi mogao barem malo da mi pomogne!Ja ne znam da li postoji neko ko je studirao na privatnom fakultetu u Bgd.pa se prebacio u Bec?Ja inace studiram kao redovan student na privatnom fakultetu tj.na fakultetu za poslovno pravo u Beogradu.I imam u planu,posto sam 2.godina da zavrsim u Bgd i 3.a mozda eventualno 4.god.probam u Becu.Ali moj decko i ja zelimo da dodjemo u Bec da ucimo jezik,da malo zivimo tu,pocev od ove jeseni.Da li ima neko ko je prvo upisao kurs jezika na Beckom univerzitetu ili negde drugde, pa posle tamo upisao neki fakultet a da nije bio upisan ni na jednom u Beogradu?Moj decko je visi radioloski tehnicar pa ako ima neko sa istim zanimanjem,ili neko ko zna,da li se priznaje ta skola i sta moze posle nje da se upise?Da li na osnovu upisanog kursa nemackog moze da se dobije studentska viza,ustvari da li uopste moze da se upise kurs na Beckom univerzitetu ako nisi student istog?Nadam se da ima neko ko moze da mi odgovori na ova pitanja!!!
Hvala!!!
 
Odgovor na temu

tduduk
deja kljajic
beograd

Član broj: 62905
Poruke: 4
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.07.2005. u 18:08 - pre 228 meseci
hy,ja sam nova(apsolvent na stomatologiji),htela bih specijalizirati negde preko,bec,....ako neko ima bilo kakvu inf.,ili jos bolje savet -vecno zahvalna!

[Ovu poruku je menjao tduduk dana 06.07.2005. u 14:43 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao tduduk dana 07.07.2005. u 15:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.10.2005. u 11:55 - pre 225 meseci
za ANA 011:

Nisam isao u privatnu ili tako nesto. Zavrsio sam Elektro-tehnicku "A" u BiH (Novi Travnik) i upisao informatiku na Uni-u u Linzu (Johannes Kepler Universität Linz), i ne znam njemacki uopce, ali sam se prijavio za kurs koji mi pocinje za koji dan (10.10.), ali ja sam malo drugaciji slucaj od vas ostalih koliko sam shvatio. Moj stari vec radi ovamo nekih 10 godina i tako da nisam morao upisati nijedan faks dole da bi me ovdje primili. Bio sam se upisao na FESB-u u Splitu, ali nisam htio onda jer su...-nebitno. Znaci, ja sam upisao faks i kurs, i mogu normalno ici na predavanja ali necu ih nista razumjeti jer nemam pojma njemacki, tako da mi ide i faks i kurs istodobno, ali ako znas engleski ne bi ti trebalo biti puno problema, jer preko engleskog ucis njemacki, bar meni ovamo u Linzu, i gdje god da dodes, vecinom svi znaju engleski tako da je puno lakse nego kad neznas nijedan.

E sada to na osnovu upisanog kursa, nisam siguran ali mislim da ne moze da se dobije viza, jer sam ja jucer (3.10.2005.) isao da predam papire za vizu, i trazili su mi potvrdu da sam primljen na Univerzitet da bih mogao dobiti vizu, i posto mi je 19 godina, dali su mi vizu samo do dana pirje 20.-og rodenada (19.06.2006), jer kako kazu zele da vide da ti ides faks - tj. da ides da ucis, da ga zavrsis, a ne samo da ga upisivas kako bi dobio vizu i papire da radis i sl. ako razumije. Koga interesuje ovaj faks nek se javi pa mu mogu datai web stranice ovog faksa(nema sta nema, to je jedan citav dio Linza i tu su pravni, matematicki, informaticki,...)

Nadam se da sam tebi i ostalima bar malo pomogao, a ako jos nesto slicno bude trebalo samo javite, i usput trebam sada bas platiti 742€, i stan u dijelu Linza kosta cini mi se 500-600€, jer studentski domovi su puni i nema sanse.
 
Odgovor na temu

AlOhAaAa
Ugljesha
Novi Sad

Član broj: 70736
Poruke: 2
82.117.203.*



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien12.10.2005. u 14:12 - pre 225 meseci
Pozdraw swima... Ja sam iz Novog Sada, sad sam 3cha godina gimnazije... Zanima me studiranje arhitekture u Bechu...
Bio bih Vam zahvalan ukoliko biste mogli da mi odgovorite na sledeca pitanja... Kako ja mogu da se iz Srbije prijavim za neki od fakulteta u Austriji? Koliko ranije trebam podneti prijavu? Kako se polaze prijemni (da li ga polazem u Srbiji ili Austriji)? Da li se razlikuje prijemni od prijemnih za fakultete u Srbiji? Kako podnosim zahtev za vizu (studentsku) i koliko ranije? Sta mi je potrebno od dokumentacije za studentsku vizu? Koliko ranije (pre pocetka studentske 2007/2008) moram da podnesem zahtev za dobijanje studentske vize? Ukoliko ocu tamo da boravim u studentskom domu, koliko on kosta mesecno i koliko ga ranije moram rezervisati? Koliko je meni potrebno priblizno novca za boravak u Austriji mesecno, ako se izuzmu troskovi studentskog doma? Molio bih Vas da mi odgovorite na ova pitanja ako je moguce sto preciznije, a ne da mi dajete neke linkove jer Vi ovo znate najbolje, dok na siteovima samo kazu uopsteno... Molim Vas odgovorite...
Unapred zahvalan
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien12.10.2005. u 16:03 - pre 225 meseci
Vidi to ovako

Sve stvari koje si pitao detaljno su prežvakane u ovoj temi.Apsolutno se ništa se nije promjenilo.

E sad pošto si se već odlučio da kreneš studirati u inostranstvu,nikako ti ne bi trebalo teško pasti čitati linkove već naprotiv bi trebao biti srećan da ih imaš.


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
62.218.229.*



+2 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien18.10.2005. u 13:52 - pre 225 meseci
Potpuno se slazem s bagsom, istina je da je skupo kao sto treba pretpostaviti, nema sanse da je jeftinije nego kod nas.

E sada, ja sam u Linzu kao sto sam vec napisao i danas sam kesirao za studiji, ni manje ni vise nego 742,08€, samo za faks bez icega. I sada posto ucim njemacki, idem na kurseve na faksu i sl., a nisam jos nikako isao na predavanja, pa sam kada sam danas isao platiti i priupitao da li mogu da prisustvujem i predavanjima, i rekli su mi da nemam kao pravo da idem na predavanja paralelno dok ucim jezik, jer tek kad polozim jezik mogu ici na predavanja, osim ako zelim da svakog profesora posebno pitam (mailom ili sl.) da li mogu da prisustvujem na njegovim predavanjima, i ako mi odobri mogu ici slusati normalno predavanja, a ako ne...

Ako te zanima detaljnije, javi se, pa cu pomoci koliko mogu.

Faks ovdje jest skup i sve to, ali to sto platis ovdje i dobijas!!!
 
Odgovor na temu

bokilee
Slobodan Mijatovic
D-Logic
Pozarevac

Član broj: 35555
Poruke: 96
*.dynamic.xdsl-line.inode.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien02.11.2005. u 12:54 - pre 224 meseci
Pozdrav svima. Studirao sam Visu elektrotehnicku skolu u BG-u smer elektronika odslusao IV semestra po novom(ECTC). Nastavio bi studije u Wien-i pa me interesuje koje skole postoje slicne mojoj. Znam za Fachochschule Technikum Wien. Da li ima jos neke vise skole koja se bavi studiranjem elektronike?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien23.11.2005. u 11:59 - pre 224 meseci
Postovanje svima.
Ja sam 4. godina na ETF-u u Bg. i poslao sam papire krajem avgusta na TU u Becu, sa namerom da tamo nastavim studiranje. Prihvatili su prijavu (papiri su bili uredni), ali mi do danas jos nisu odgovorili. Znaci, skoro 3 meseca nista.
Jeli to uobicajeno?
Zna li neko o cemu se radi?
Moze li negde da se proveri sta se zbiva sa prijavom?

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 23.11.2005. u 13:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien23.11.2005. u 12:28 - pre 224 meseci
Nisam najbolje razumio,da li su ti poslali prijavu da si primljen?

Ako hoces ,posalji mi tvoje podatke na pm pa cu otici do studentske da se raspitam.


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien24.11.2005. u 18:58 - pre 224 meseci
Nisu mi poslali nista.
Papire nisam slao postom nego sam ih dao drugu iz Beca koji ih je licno tamo odneo na salter za prijem. Prilikom prijema su ustanovili da su dokumenta u redu (sve sto je trebalo je bilo na broju) i primili su dokumenta.
Od tada nikakvo obavestenje nisam dobio - ni da sam primljen, ni da nisam.

Neko mi je rekao da mozda ima dosta kandidata za prijem, pa nisu stigli jos sve da obrade. Ali ipak da to traje 3 meseca mi je malo sumnjivo.

Zna li neko od cega zavisi da li ce da te prime ili ne (kad se prebacuje sa nekog fakulteta u svojoj zemlji na neki u Becu)?
Ima li neki sistem bodovanja ili neki nacin da kandidat proceni kolike su mu sanse?

Bugs, hvala ti na ponudi, medjutim raspitacu se jos malo, da te ne bih nepotrebno mucio, pa ako nista ne iskopam, javicu ti se. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337120 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.