Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Email istraživanje

[es] :: E-Poslovanje :: Email istraživanje

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trninic

Član broj: 675
Poruke: 73
*.ptt.yu

Sajt: www.danetsol.com


Profil

icon Email istraživanje10.10.2003. u 01:10 - pre 248 meseci
Mozda ce nekoga zanimati "rezultati istrazivanja" koje sam sproveo. Naime, kupujem kameru u Becu, i kontaktirao sam emailom 89 distributera programa Olympus u Becu, sa zahtevom da mi potvrde da li imaju odredjenu kameru ili za koje vreme mogu da je nabave, koja je cena. i kada moj rodjak moze da je podigne.

Rezultati su:

Od 89 poruka, 17 se vratilo bez "urucenja", od kojih je jedna poruka vracena zato sto je mailbox vec prekoracio dozvoljenu kvotu. U pitanju je upravo jedna od najvecih firmi za prodaju korisnicke elektronike u Becu!

U prvih 24 casa sam dobio 29 odgovora, i neki detalji su interesantni: Poruke su poslate izmedju 22 i 23 casa, a vec do 2 ujutro (znaci, van radnog vremena) sam dobio 5 odgovora, 3 pozitivna i, sto je mozda i znacajnije za ovu analizu, 2 negativna odgovora. Do podneva sam dobio jos 14 odgovora, i do veceras jos 10 odgovora. Skoro svi su prihvatali email potvrdu rezervacije, po kojoj bi izvrsili narudzbine. Skoro svi sa dobrom cenom, istu cenu imaju i na svojim web sajtovima (ukoliko je bila istaknuta), a kuriozitet je da sam dobio cak nekoliko ponuda sa cenom 20 eura nizom od cene u jednoj radnji za koju sam mislio da je najjeftinija, ukoliko platim unapred.

Sve u svemu, "eksperiment" i kupovina u isto vreme su u potpunosti uspeli, a ja bih, umesto zakljucka, postavio pitanje vama i sebi - Da li bih ove informacije (kvalitet i obim, recimo tacne oznake dodatnih memorijskih modula koje sam isto kupovao) mogao da dobijem preko telefona i faksa, pa cak da to rade 3 osobe u isto vreme?

Pozdrav,
Damir



[Ovu poruku je menjao mangel dana 12.10.2003. u 00:50 GMT]
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Premeštena tema11.10.2003. u 22:47 - pre 248 meseci
Tema je premeštena u forum: E-Poslovanje
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Email istraživanje

[ Pregleda: 3215 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.