Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337372 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien19.08.2006. u 15:33 - pre 215 meseci
Jeste, dobro si razumela! Ja sam poslala papire i cekam odgovor. Morala sam biti upisana ovde na faks koji tamo zelim da studiram. To je 100% provereno! Ako te zanima nesto, slobodno pitaj, pomoci cu ti ako mogu! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien19.08.2006. u 21:38 - pre 215 meseci
Da li ces ti ici tamo na kurs nemackog jezika ili vec imas neku diplomu koja ti omogucava studiranje tamo i da li mozda znas koji nivo poznavanja jezika traze(ili nacin na koji bi to mogla da saznam?
Na koji faks ides, ako se sme pitati?
 
Odgovor na temu

dj_pecky
Pedja Jovanovic
NG

Član broj: 102442
Poruke: 3
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 13:54 - pre 215 meseci
Caos!

Sta treba od dokumenata da podnesem da bih se upisao na TU?
Imam jos 3 ispita na faksu u Beogradu...

Pozdrav,
Pedja.
 
Odgovor na temu

dj_pecky
Pedja Jovanovic
NG

Član broj: 102442
Poruke: 3
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 15:48 - pre 215 meseci
E da... By the way... procitao sam celu temu ... skroz na skroz :) ... i pominju se neki meldezettel i bescheid? Sta je to?

Veliki pozdrav,
Pedja.
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.dialup.neobee.net.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 18:36 - pre 215 meseci
meldezettel je prijava boravista, a bescheid je potvrda o upisu na univerzitet
 
Odgovor na temu

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 19:27 - pre 215 meseci
Sto se tice nemackog jezika, nikada ga nisam ucila. Ja sam dosla iz Beca prosle nedelje i tamo su mi rekli da se prvo upisuje kurs (ukoliko nemas dovoljno znanja) i dok si na kursu vodis se kao vanredan student. A sto se tice provere jezika...Ono sto znam je da ako imas neko znanje, mozes odmah da budes i redovan student. Moj prijatelj je znao malo nemackog, ali nije imao nikakvu diplomu da je bio na nekom kursu ili sl i tamo se dobro snasao na razgovoru, odmah je upisan kao redovan student. E sad koliko to znanje treba da bude, ne znam da ti kazem...Mislim da je njima tamo bitno da pokazes ono sto znas, a ne samo ono sto pise na diplomi.
Kod mene je situacija malo drugacija jer ja upisujem postdiplomske, a u pitanju je ekonomija. Papire sam predala pre dve nedelje i sada ne preostaje nista drugo nego da cekam i da se nadam...Rekli su da se ceka od 4 do 6 nedelja, pa videcemo...Pozdrav!
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 20:21 - pre 215 meseci
Zanima me da li si popunjavala neku prijavu na sajtu,pre nego sto si slala papire.I kako si se snasla za dom,ili stanujes negde.Ako znas kako je stanje za domove ti reci

[Ovu poruku je menjao boki dana 24.11.2006. u 02:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 20:33 - pre 215 meseci
Kakva je ovo prijava - https://www.univie.ac.at/vorzul/index_en.html
i sta tacno tamo treba da se upise jer pola ne razumem one njihove nazive za skolu.


Jos nesto posto ovih dana sve zavrsavam oko para.Kakve uslove treba da ispunjava moj garant da ce me izdrzavati,jer nemam 5000E da stavim na racun.
 
Odgovor na temu

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 20:48 - pre 215 meseci
Jesam popunjavala prijavu! E sada ne znam kako je za ostale fakultete, ovo o cemu pricam je za HU. Pretpostavljam da je slicno i za ostale. Kako to izgleda mozes videti na www.univie.ac.at/zulassung , e kada se obavi ta predregistracija dobijes svoj licni broj obrade i njega sacuvas. Odstampas zahtev za upis, imas ga na www.download.studentpoint.at i na njemu naznacis broj obrade koji vec imas. I to saljes sa ostalom dokumentacijom. Meni je trebala potvrda da sam ovde upisana na fakultet, uverenje o polozenim ispitima i plan i program za svaki predmet pojedicno, diploma i naravno sve to prevedeno na nemacki. Ne znam tacno kako ide oko overavanja tih dokumenata, jer su moji predati licno a onda ide malo drugacije, pa da ne sirim neke pogresne informacije, bolje proveriti. Sto se tice smestaja, ja necu biti u domu pa ne znam bas mnogo o tome! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.08.2006. u 22:39 - pre 215 meseci
Mozes mi pomoci u vezi jedne stvari posto si na ekonomiji. Ja sam zavrsio srednju ekonomsku skolu,a sada sam na drugoj godini elektrotehnike.Kako tamo da naznacim koja je srednja skola u pitanju kad tamo su sve gimnazije,kako se kod njih kaze moja skola,sta da oznacim,malo mi je tesko da se snadjem sa ovom njihovom prijavom.
A kako se finansiras tamo???Hvala

[Ovu poruku je menjao boki dana 24.11.2006. u 02:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien21.08.2006. u 08:22 - pre 215 meseci
Kao sto rekoh ja nemacki ne znam tako da ti oko prevodjenja ne mogu puno pomoci. Ono sto znam je da je ekonomski fakultet-wirtschaftsuniversitat, e sad ti vidi sam...A reci mi sta ti hoces tacno da upises ustvari? Jer ako ces TU mislim da se onda popunjava neka druga prijava. To sto sam ja popunjavala to je prijava na glavni univerzitet (HU)! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien21.08.2006. u 14:19 - pre 215 meseci
Ja upisujem elektrotehniku na TU,ista je prijava,jer imam istu adresu koju si mi I ti dala www.univue.ac.at-vorzul-index_en.html .Samo ne mogu da lepo popunim prijavu,najverovatnije necu stici za zimski semestar ,pa cu za letnji.Na prijavi ne znam kako da upisem koja mi je secoundary school.

[Ovu poruku je menjao boki dana 24.11.2006. u 02:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

omnix

Član broj: 107219
Poruke: 3
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien23.08.2006. u 22:11 - pre 215 meseci
Ja imam jedno pitanje oko vize.
Naime, ja sam se upisao na TU i predao sam u austrijskoj ambasadi u BG sve papire za vizu krajem aprila.
U onim agencijama koje su se nacickale oko ambasade su mi tada rekli da se na studentsku vizu ceka 15-tak dana. Kasnije sam cuo price da se ceka i do dva meseca. Onda mi je ono obezbedjenje u ambasadi reklo da se ceka 3-4 meseca, a kad sam pre 20-tak dana bio u ambasadi da se raspitam, rekli su mi da ocekuju da vize stignu do polovine avgusta, jer, eto, semestar pocinje u septembru, pa ce valjda da stignu pre toga, da bi ljudi stigli na vreme u skolu. Evo, proslo je i to, a od vize jos nista. A jedan poznanik mi je rekao da je on, nakon sto je sve papire uredno predao u ambasadi u BG, cekao punih godinu dana da mu stigne viza. Ja sam srecom imao neki alternativni put da stignem u Bec i upisem se na fakultet, inace, da sam morao vizu da cekam kao sada, sve bih rokove propustio. Upis mi je trajao do 30. aprila.
Ljudi, zna li iko koliko se to ceka? Ima li neko ko je u skorije vreme predavao papire za studentsku vizu i koliko je morao da ceka?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

finderetf

Član broj: 103659
Poruke: 158
*.de
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien23.08.2006. u 22:29 - pre 215 meseci
Izvini,malo cu ti sici sa teme, da li bi hteo da mi napises sta si tacno
poslao od dokumenata prvi put,da bi dobio potvrdu?

__________ NOD32 1.1687 (20060801) Information __________

This message was checked by NOD32 antivirus system.
http://www.eset.com







___________________________________________________________
Der fr�he Vogel f�ngt den Wurm. Hier gelangen Sie zum neuen Yahoo! Mail: http://mail.yahoo.de
 
Odgovor na temu

omnix

Član broj: 107219
Poruke: 3
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien24.08.2006. u 08:08 - pre 215 meseci
Da bi konkurisao na fakultet:

1. Izvod iz maticne knjige rodjenih
2. Kopiju pasosa
3. Svedocanstva iz srednje skole
4. Potvrdu o upisu na fakultet i to u onaj semestar za koji se tamo prijavljujes, znaci, ako konkurises za sledeci letnji semestar, onda ti treba potvrda o upisu u skolsku 2006/2007.
5. Uverenje o polozenim ispitima.
6. Kopiju indeksa.
7. Popunjen prijemni obrazac. To skini sa sajta TU, ima u .pdf formatu, odstampaj i popuni.
==== Sve ovo prevedeno na nemacki i overeno kod sudskog tumaca === !!!!

To posaljes na fakultet, pa cekas odgovor.
Kad dobijes papir na kome pise da su te primili onda ides u ambasadu da trazis vizu:

1. Taj papir od fakulteta iz Austrije na kome pise da su te primili.
2. Pasos i kopija pasosa.
3. Indeks i kopija indeksa.
4. Uverenje o studiranju, spisak polozenih ispita i njihove kopije.
5. Izvod iz maticne knjige rodjenih i kopija.
6. Uvjerenje o nekaznjavanju iz SUP-a i kopija.
8. Ovdje imas 2 opcije:
a) potvrdu da u nekoj stranoj banci (npr. Raifasen ili Volksbank ili ....) imas 5000 evra na racunu.
Ovo ljudi obicno nabavljaju tako sto negde na kratko pozajme te pare, stave ih na racun, podignu uverenje o stanju na racunu, odmah ih podignu sa racuna i istog dana ih i vrate onome od koga su pozajmili. Samo ti to uverenje treba.
b) garantno pismo od nekog iz austrije. Na tom pismu pise da doticni garantuje da ce ti obezbediti smestaj i izdrzavanje za vreme tvog skolovanja tamo. To treba da je overeno u sudu tamo u Austriji. To ne moze da garantuje bilo ko vec neko ko i sam ima pravo da tamo boravi, jer i on tamo dokazuje da po nekom osnovu ima pravo boravka u Austriji, prilaze uverenje o svojim primanjima, ugovor o zakupu stana itd.
====SVI PAPIRI KOJI NISU NA NEMACKOM TREBA DA BUDU PREVEDENI (SA OVEROM) NA NEMACKI===

Ne secam se tacno da li jos nesto treba, ali mislim da ne.
 
Odgovor na temu

XXXL

Član broj: 23874
Poruke: 44
*.17.11.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien24.08.2006. u 10:08 - pre 215 meseci
Slazem se sa zadnjim postom, i valjda nista vise ne treba (ne mogu ni ja da se sjetim).
Ali ne slazem se sa tackom 8.b.
Nije potrebno garantno pismo. (Meni i mojim kolegama nije bilo potrebno). Ustvari treba nesto drugo. Treba da ti neko ko vec zivi u Austriji (moze i student) posalje kopiju svog ugovora o stanu i kopiju Meldezetla (moze i faxom da ti posalje) i to poneses kao 8.b tacku.

Sto se tice vize, ja sam je cekao 1 dan. Otisao ujutro u 6, predao, dosao oko podne po papire, poslali me kuci. Dosao sutra ujutro opet se javio da sam stigo i oko podne dobio pasos sa vizom

Cura od mog prijatelja je morala cekati 2 mjeseca. Drug od mog druga je isto morao cekati nekih 2,3 mjeseca. Jedan drug je cekao 7 dana (ali je dobio na 1 godinu vizu).
Ostatak drugova je cekalo u vrh glave 2 sedmice.
A najblizi drugovi su cekali manje od 7 dana.

Ne mozes bas tacno znati sta se desava kod njih u ambasadama i kad ces dobiti vizu Nazalost je tako.

- Nesto najnovije sto sam cuo da se desava u Sarajevskoj ambasadi (ne znam za ostale) je da je od ove godine potrebno da se otvori VISA kartica u banci i na njoj da se polozi 5000 eura i da se kopiraju obe strane kartice i izvod iz racuna da se preda, pored svega ostalog.
Ovo mi je NIDJE VEZE al hajd.
Nemojte da vas prepadam ali ovako sam cuo od moje drugarice koja dolazi sada ovih dana. Rekli su joj da joj treba VISA kartica (ne znam jel kreditna ili debitna). (Moj brat je predao papire u njemackoj ambasadi i rekli su mi istu stvar oko ove VISE kartice)

Sto se tice jos gore navedene tacke 8.b. Zaboravio sam napomenuti da je potrebno pored kopije meldezetla i ugovora o stanu da taj koji je vlasnik tih papira mora jos poslati papir na kojem ce napisati: Ja, taj i taj, rodjen tad i tad, izjavljujem da cu primiti tog i tog, rodjenog tog i tog, u svoj stan od datuma tad i tad, do tad i tad (neka napise oko 30 dana) kada bude dosao u Wien.
Neka se potpise i ne mora da ovjeri. (Meni nije potrebna bila ovjera, sve papire mi je poslao fax-om jedan student)
Ovo je opet malo NIDJE VEZE, jer i ja mogu to napisati a ne on, ali eto tako je bilo za mene i moje drugove.

Pozdrav,


 
Odgovor na temu

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien24.08.2006. u 12:55 - pre 215 meseci
Jao pa to se bas dugo ceka! Ja sam predala papire pocetkom avgusta i ocekujem odgovor! Poslala sam mail na univerzitet u Bec i rekli su mi da ocekujem odgovor sredinom septembra. Da li to znaci da ja ne mogu stici da upisem ovaj zimski semestar? Da li se odmah podnosi zahtev za studentsku ili prvo za turisticku? Jer sam cula od nekih ljudi da su prvo dobili turisticku, da bi sredili sve oko upisa, smestaja...pa tek onda studentsku! Ako neko nesto zna neka mi javi, bila bih zahvalna! Pozdrav!
 
Odgovor na temu

fafner
Germany

Član broj: 109915
Poruke: 75
213.149.123.*



+26 Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien04.09.2006. u 23:01 - pre 214 meseci
Sem izvoda na računu u banci (po mogućnosti stranoj, u sastavu neke veće) za Njemačku i Austrijsku ambasadu potrebna je i važeća kartica na vaše ime (Visa, Mastercard..) koja se po mogućnosti pokazuje ili skenira sa obje strane.
 
Odgovor na temu

stephan_88

Član broj: 108440
Poruke: 5
82.208.233.*



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien20.09.2006. u 01:49 - pre 214 meseci
Zdravo svima, 4. sam godina gimnazije i planiram da upishem Politicke nauke, smer medjunarodnih studija pa me zanima da li neko odavde studira (ili zna neshto o tome) diplomatiju/medjunarodne odnose u Austiji (nije bitno Graz ili Bec)? Da li je problem upisati/zavrshiti? Kapiram da je potrebno neshto vishe znanja nemackog nego za tehnicke fakultete pa me interesuje koliki je problem nauciti taj akademski nemacki... manje-vishe interesuje me sve shto znate u vezi ovog faxa... Hvala unapred, pozdrav....
 
Odgovor na temu

ivankka

Član broj: 77496
Poruke: 10
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien21.09.2006. u 23:15 - pre 214 meseci
Caos! Molim vas za jednu informaciju!
Ukoliko sam dobila zulassung, da li odmah podnosim zahtev za studentsku vizu ili moram prvo ici turisticki da bi se upisala tamo,...i sve ostalo (smestaj imam obezbedjen)? Molim vas ako neko zna nesto o toj proceduri da napise, jer mi nije bas najjasnije. Unapred hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Studiranje u Beč-u / studying in Vienna / Studieren in Wien
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337372 | Odgovora: 781 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.