Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121397 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2011. u 11:55 - pre 152 meseci
Za maksimalni broj bodova 8 na sva cetiri dela IELTS testa.
 
Odgovor na temu

naja_sa
sarajevo

Član broj: 179309
Poruke: 2
92.36.155.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland11.10.2011. u 13:55 - pre 152 meseci
@noskich

Prvo i osnovno, veliki pozdrav!

Imamo pomalo "specificnu situaciju". Naime, moj vjerenik je Hrvat iz Hrvatske (36), ja sam Srpkinja iz BiH (33). Upoznali smo se u Sarajevu gdje je on imao neki privatni posao, i jednostavno odlijepili jedno za drugim. Zavrsila sam medicinsku skolu, dva smjera, medicinski tehnicar i farmaceut tehnicar- polozen drzavni ispit, ali sam radila u struci jako kratko. Radim 6 godina u Vladi BiH tehnicko administratorske poslove. Bila sam u velikoj Britaniji dva puta po pola godine i radila kao dadilja. Vjerenik je sada u Hrvatskoj i radi posao vezan za prodaju nekretnina.
Nas dvoje zaista ne mozemo zamisliti zajednicki zivot niti u BiH, niti u HR, mislim da nije potrebno objasnjavati razloge, a ako jeste nije problem. Engleski jezik znam toliko da se ne plasim da li cu proci IELTS sa nekim normalnim rezultatom. Vjerenik mora poraditi na engleskom, ali mislim da to ne bi bio problem. On ima rodjake u Melburnu koji imaju svoje privatne firme, te su spremni da nam daju sve neophodne garancije. Mislim da je bitno napomenuti i to da bismo imali obezbjedjen smjestaj koliko god da nam je to potrebno.

Molim te da mi odgovoris po tvom misljenju za koju vizu bi bilo najbolje da apliciramo, te sta mislis o trazenju azila u Australiji? Spremni smo da radimo bilo koje poslove, samo da odemo daleko odavde. :)
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.10.2011. u 03:32 - pre 152 meseci
Ne ispunjavate uslove za useljenicku vizu niti za azil.
Opcije su studiranje (za sta treba dosta novca) i privremena radna viza (ako rodbina putem privatne firme uspe da vam se izdejstvuje viza).
 
Odgovor na temu

naja_sa
sarajevo

Član broj: 179309
Poruke: 2
92.36.139.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland12.10.2011. u 08:07 - pre 152 meseci
Hvala ti mnogo na odgovoru.
 
Odgovor na temu

zdravko1975
preduzetnik
cacak

Član broj: 288755
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.10.2011. u 10:34 - pre 152 meseci
Da li je neko upoznat kakve su sanse za posao u australiji za doktora stomatologije?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.10.2011. u 13:07 - pre 152 meseci
Odlicne ako uspe da se nostrifikuje.
 
Odgovor na temu

zdravko1975
preduzetnik
cacak

Član broj: 288755
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland14.10.2011. u 18:46 - pre 152 meseci
pomoc gde da se informisem u vezi nostrifikacije diplome
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland15.10.2011. u 01:05 - pre 152 meseci
www.immi.gov.au/asri/
 
Odgovor na temu

kerber22
Mirko Jocic
Student

Član broj: 292100
Poruke: 1
93.184.90.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.10.2011. u 14:38 - pre 152 meseci
noskich,

zanima me da li se priznaje u AUS diploma menadzera, ja sam student osnovnih akademskih studija menadzmenta, nakon zavrsene cetvrte godine dobijam diplomu diplomiranog menadzera (manager - Bachelor of Management Studies (BMS)).

pozdrav!
 
Odgovor na temu

Zolimoli

Član broj: 292116
Poruke: 1
31.176.202.*



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.10.2011. u 20:29 - pre 152 meseci
Pozdrav svima,

citao sam forum i vidim da je noskich prilicno informisan.
Imam par pitanja za njega.
Kakve su sanse diplomiranim pravnicima i Bachelor-ima Security and peace studies za odlazak u Australiju.

Hvala.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland16.10.2011. u 23:35 - pre 152 meseci
Nijedna diploma stecena van Australije ne omogucava sama po sebi dobijanje iseljenicke vize. Pored diplome neophodno je u proseku minimum 3-4 godine radnog iskustva.

Samo ako imate odgovarajuce obrazovanje i iskustvo u strukama koje su deficitarne u Australiji se mozete prijaviti za iseljenicku vizu: http://www.immi.gov.au/skilled/sol/

Ako mozete da nadjete vasu struku na tim listama onda proverite da li mozete dobiti licencu za obavljanje te struke ovde: http://www.immi.gov.au/asri/
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-1.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2011. u 23:18 - pre 152 meseci
Hm, evo jednog finog pitanja
U kontekstu dobijanja posla u Australiji, da li su novozelandjani privilegovani u odnosu na ostale strance sto se tice priznavanja prethodnog radnog iskustva?

Ukoliko je za Australijsku vizu potrebno imati par godina radnog iskustva vise, onda je mozda bolje steci ih na NZ nego cekati u Srbiji ili gde vec, posebno ako ce kasnije poslodavci to vise da cene.

Njihova imigraciona pravila su poprilicno laksa, a jos i za vecinu evropskih univerziteta ne treba nostrifikacija (ima podosta priznatih cak i rumunskih univerziteta, ali nijedan iz Srbije).
Naravno, potrebno je ziveti i raditi na Novom Zelandu dok ne dobijes drzavljanstvo, ali posle toga mozes da ides najnormalnije u Australiju, kao da si domaci, pa u principu ni ne moras da se prijavljujes za australijske papire posle toga.
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland17.10.2011. u 23:47 - pre 152 meseci
Drzavljani NZ se tretiraju potpuno isto kao da su drzavljani Australije. Mogu da borave i rade neograniceno ovde, cak da rade i u drzavnoj sluzbi za koju je cesto neophodno australijsko drzavljanstvo. Iskustvo i obrazovanje iz NZ se takodje tretira kao da je lokalno.

Problem je u tome sto je NZ veoma poostrio pravila imigracije tako da sada je potrebno tamo ziveti pet godina nakon sto se dobije permanent residence za dobijanje drzavljanstva (ovde je jedna godina nakon PR, a cetiri godine ukupnog boravka).
Tako da nisam siguran da li bi kao PR NZ imao ista prava u Australiji kao drzavljanin.

Nekad je to bio cest slucaj da ljudi prvo odu na NZ pa se posle prebacuju ovde. Medjutim, deluje mi da su danas imigraciona pravila restriktivnija u NZ nego ovde.
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-1.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.10.2011. u 01:01 - pre 152 meseci
Aha, prevideo sam da su promenili na pet godina, racunao sam da su dve.
Points test na sajtu im je pobrljavio i pokazuje da imam mnogo vise poena nego sto bi bilo normalno, pa ne mogu sad da procenim kakva je situacija sto se toga tice.

Pre oko godinu-dve dana, jedina stavka koja je bila ostrija kod novozelandjana je bila minimalna ocena na ieltsu, sto me ne dotice.
Ostalo je ipak labavije i to posebno posle ove poslednje promene kod australijanaca (mada su sigurno i za NZ menjali). Naravno, govorim samo za svoju situaciju: IT sa malo godina radnog iskustva.

Svejedno, posto verovatno gubim PR ako nisam na teritoriji NZ dovoljno cesto, onda to ipak nije najbolje resenje.

Hvala!
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.10.2011. u 01:58 - pre 152 meseci
Za tebe je onda najbolje da steknes potrebne godine iskustva (proveri na ACS sajtu) i onda se direktno prijavis za iseljenicku vizu.
Vodi racuna da iskustvo moras dokumentovati tako da sve mora biti legalno i na papiru kako bi mogao da to iskustvo dokazes.
 
Odgovor na temu

UnderLander
software developer
Berlin

Član broj: 64033
Poruke: 166
*.adsl-1.sezampro.rs.



+20 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.10.2011. u 11:06 - pre 152 meseci
Pa koje nacine provere oni mogu da imaju, sem da traze potvrde i kontakt sa poslodavcem, eventualno i bankovne izvode za skorije stvari?
U pocetku bese Haos. A onda sam stvorio nebo i zemlju.
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.cpe.unwired.net.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland18.10.2011. u 12:38 - pre 152 meseci
Koliko sam cuo ti treba da detaljno opises svoja zaduzenja na poslu, konkretne projekte na kojima si radio i pruzis sto vise informacija.
A kako mogu da provere pojma nemam, ja sam bio dobio licencu na osnovu studiranja ovde.
 
Odgovor na temu

Srdjan Tanja
Srdjan Vuckovic
sekretar,poljoprivredna skola
bac

Član broj: 292247
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.10.2011. u 11:49 - pre 152 meseci
Molio bi nekog ko dosta zna o dobijanju porodicne vize za australiju da mi pomogne i da me malo blize uputi.
Ovako,imam 26 god zavrsio sam pravni fakultet pre toga srednju elektrotehnicku gde u toj struci imam tri godine radnog iskustva, zena mi ima 25 god i ona je zavrsila srednju poljoprivrednu skolu - poljoprivredni tehnicar, ali ona nema u toj struci radno iskustvo,ali ako joj je potrebno za odlazak u australiju lako se to da srediti.Ona ima tetku u Australiji koja bi za nas garantovala ako je to potrebno. Imamo zajednicko dete koje ima 3 god.Da li neko zna da li sa ovim karakteristikama imamo ikakve sanse da konkurisemo za neku od viza, i kolike su nam odprilike sanse i za koju od viza mozemo da konkurisemo?
Ako neko moze da nam pomogne UNAPRED HVALA

 
Odgovor na temu

joksimovic11
Srednjoškolac

Član broj: 292278
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland19.10.2011. u 21:16 - pre 152 meseci
Prvo zdravo svima.
Imam nekoliko pitanja, naime ja imam 17 godina i planirao sam da uz pomoć prijatelja iz Australije dobijem vizu, mislim da se takve vize zovu 'sponzorisane vize'.Oni bi mi tamo našli posao kod nekog prijatelja gdje bih mogao raditi kao punoljetan,i otišao bih besplatno tim putem. Pitanja su : Uspjeva li ovo ? I možete li mi poslati uslove tj. spisak papirologije za ovu vizu,samo bih vas zamolio da mi ne šaljete link-ove sa Australiskom ambasadom, jer' tamo nisam ništa našao, tako da ako imate neki spisak da mi pošaljete, dobro će doći ako ne, onda nikom ništa. Mjesto je Sydne / Sidnej /, ovaj prijatelj koji je trenutno kod mene, i iz Australije je rekao mi je da to nije nimalo teško, i siguran je u to jer poznaje taj njihov zakon. Želim da čujem i vaše savjete ili sugestije ?
 
Odgovor na temu

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland20.10.2011. u 01:15 - pre 152 meseci
@Srdjan vec odgovoreno - procitaj prethodne postove

@joksimovic srecom imas samo 17 godina, nadam se da ces nauciti da u zivotu nema nista na gotovo i da bi mogao da ocekujes pomoc od drugih moras prvo pomoci samom sebi; a propo tvog komentara:`samo bih vas zamolio da mi ne šaljete link-ove sa Australiskom ambasadom, jer' tamo nisam ništa našao, tako da ako imate neki spisak da mi pošaljete`:
kakav spisak ocekujes? Ti ces se za vizu prijavljivati u ambasadi, a ne kod toga koji ti salje spisak.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vodic za emigraciju - Australija, Novi Zeland
(TOP topic, by Slobodan Miskovic)
Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1121397 | Odgovora: 3513 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.