Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155882 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 20:01 - pre 144 meseci
Citat:
plus_minus: ...
Na kraju će krenuti da se dešava WinWin situacija!
A to je: instaliraš Win8, instaliraš Windblows Live msgr ili Skajp i sledeća poruka na ekranu, plavom, naravno: "Your hardware has malfuncioned. Please, buy new hard drive."

Pa pazi, nije nemoguce da ce to i da se dogodi. Obzirom da su morali da obustave cak i podrsku za XP i to je proslo bez problema, iako ja i nisam ocekivao da ce biti problema je W7 stvarno radi dobro. Inace, MS je ocekivao da ce biti kriticna masa koja zahteva odrzanje XP-a! Poenta je u sledecem, skoro svi 'imaoci' XP-a imaju stariju generaciju kompjutera, monitora, kao i svega sto tome pripada (periferija...). I to radi savrseno. Svi smo imali XP i to dugo i fakat je da je to po misljenju mnogih najbolji Windows koji je MS ikada napravio. Kazem, misljenje mnogih ne svih!

Ja se nikada nisam slagao sa takvom varijantom razmisljanja. Meni je uvek novija verzija bolja od stare, uvek! Windows 95 sam instalirao, jedva, na kompjuter koji je radio brzinom puza ali sam jedini od celog drustva tvrdoglavo zagovarao da je bolji od Win 3.11 koji su tada okivali u zvezde. Da bi polako svi presli na W95... Zasto? Pa samo zato sto je bio bolji! Jeste, to je podrazumevalo u pocetku dokupljivanje memorije pa zamenu procesora pa kad se dodje do kraja tome onda je moralo da sledi ne tako malo davanje za skroz novi kompjuter. A to je uvek problem, naravno finansijski! Sad je to neuporedivo lakse jer je kompjuterska tehnika 'nikad jeftinija', ali nekada je to podrazumevalo i par hiljada stranih novcanih jedinica!!! Pa samo toner za laserski, crno beli, stampac je tada kostao nekoliko stotina maraka!!! :)

Elem, sad je doslo do toga da i stvaraoci softvera vrlo dobro prate tehnoloski napredak ne samo kompjutera (PC) neho uopste. Sto podrazumeva da vrlo brzo izlaze nove verzije programa koje rade ipak savrseno u odnosu na ranije. Samo je stvar kako i koliko je neko sposoban i fleksibilan da se prilagodjava "novotarijama". Pa MS Office 2010 je uradjen toliko dobro da bilo koja ranija verzija nema ni pola opcija a i mogucnosti koje sada postoje. Znam da dosta ljudi ima 'fobiju' od prilagodjavanja bilo cemu novom, razlocitom od naviknutog ali bez toga nema napretka ni po kom osnovu! Pa samo uporedite Photoshop danasnji, aktuelan, sa nekom verzijom od ranije. Sada program "nema sta ne moze da uradi" i to bez upotrebe eksternih programa, samo u njemu je moguce uraditi sve ali i neke stvari koje su ranije bile nezamislive bez velikog truda i znanja! Ali to sve podrazimeva i "dobar" kompjuter. Pa i krajnje je vreme da se "raznorazne kante" bace, krajnje vreme!!!

Da ne sirim pricu, kad pocnem ovako - nikad kraja, kao neko dete sam po tom pitanju! :)

Kako god, ja ne odustajem od Windows-a jer mi je svaka vrzija sve bolja i bolja! Ocigledno prilicno uvazavaju korisnicke sugestije i svaka nova verzija je sve intuitivnija po pitanju korisnickog interfejsa. Mozemo mi voleti ili ne Metro varijantu ali to je nesto sto je dobrim delom deo nas vec neko vreme obzirom da se vecina mobilnih telefona, tableta... koristi svakodnevno i nekako je to vrlo slicno onome sto MS radi. Ja licno nikako ne volim tu varijantu da je mobilni telefon sve manje telefon ali sta da se radi. Ako se ne ide u korak sa vremenom nema ne ostaje bas puno razloga za korektan zivot! To je moje misljenje! :)

Zakljucak - meni se svidja Windows 8 i to sve vise! Jedva cekam kad ce da izadje konacna verzija! :)))



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.16.11.tuwien.teleweb.at.



+7 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.06.2012. u 20:42 - pre 144 meseci
Jedno pitanje:

jel iko uspio ubaciti neki antivirus, ja sam probao kaspersky nema sile da radi avira isto nece... i onda sam odustao.
ima li ko kakvo rjesenje?

pozz
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview10.06.2012. u 21:41 - pre 144 meseci
Windows 8 ima ugrađen antivirus, nije ti potreban drugi. U njemu se nalazi Microsoft Security Essentials pod malo izmenjenim imenom - Windows Defender. Ja MSE koristim već mesecima u Windows 7 i ne bih ga menjao ni za deset nabudženih i ušminkanih "antivirusa" poput Avasta i NOD-a, koje tera 90% Srbije. Em dobro obavlja posao, em nije nametljiv, em je mali potrošač resursa.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 00:09 - pre 144 meseci
Ja sam zbog Kasperskog instalirao 32-bitnu verziju, kažu da na 64-bitnoj prolazi neki novi KAV ali sam jednom probao, hteo sam da iskoristim neki trial koji je išao ... instalacija je išla traljavo, pa sam odustao. Ne smeta mi previše što je x86 jer ionako služi za upoznavanje i laganu probu.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 08:21 - pre 144 meseci
Ja sam instalirao avast, i radi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 09:19 - pre 144 meseci
Citat:
Morpheus NS: Windows 8 ima ugrađen antivirus, nije ti potreban drugi. U njemu se nalazi Microsoft Security Essentials pod malo izmenjenim imenom - Windows Defender. Ja MSE koristim već mesecima u Windows 7 i ne bih ga menjao ni za deset nabudženih i ušminkanih "antivirusa" poput Avasta i NOD-a, koje tera 90% Srbije. Em dobro obavlja posao, em nije nametljiv, em je mali potrošač resursa.


90% Srbije ne koristi MSE zato sto MSE otkriva loadere


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 09:39 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Samo je stvar kako i koliko je neko sposoban i fleksibilan da se prilagodjava "novotarijama". Pa MS Office 2010 je uradjen toliko dobro da bilo koja ranija verzija nema ni pola opcija a i mogucnosti koje sada postoje. Znam da dosta ljudi ima 'fobiju' od prilagodjavanja bilo cemu novom, razlocitom od naviknutog ali bez toga nema napretka ni po kom osnovu!

Mozemo mi voleti ili ne Metro varijantu ali to je nesto sto je dobrim delom deo nas vec neko vreme obzirom da se vecina mobilnih telefona, tableta... koristi svakodnevno i nekako je to vrlo slicno onome sto MS radi.


Nije sve sto je novo dobro i nije svako odbijanje novotarija posledica fobije. Ako masa krene da se baca preko litice, hoces i ti sa njima? Metro uopste nije slican onome sto se koristi svakodnevno i to je upravo sustina problema. Metro market je trenutno <2% i to samo na mobile marketu, daleko, DALEKO vise ljudi ima koji aktivno koriste Windows kakav je danas za licne, a posebno za poslovne primene i daleko daleko vise ljudi koji koriste nonMETRO mobile sisteme. Ovo je pokusaj MS da iz mrtvih podigne sakato nedonosce zvano Windows Phone tako sto ce ga slepati veliki brat Windows i stancati Nokija u cheap izdanju. Naravno, uvek ima dela trzista koje razmislja kao ti i koje ce poleteti grlom u jagode i mozda cak i posle kupiti windows phone ali poslovni korisnici sasvim sigurno nece. Za njih, ovo ce biti IDEALNA prilika da se rese vendor lock-ina, jer ako je opremiti novu radnu stanicu sa Windows 8 podjednako skupo/komplikovano/tesko iz finansijskih i kadrovskih razloga kao opremiti radnu stanicu Macom ili Linuxom onda to mnogima otvara nvoe opcije koje ne uklucuju MS.

Budi siguran da je MS itekako svestan toga, samo sto iz nekog razloga misle da ce biti Hip i da ce kompenzovati gubitke u biznis sektoru masovnom prodajom u retailu i valjanjem metroa preko Nokije. Kao da su svi ostali slepi kod ociju i ne vide sta MS hoce i samo ce da cute i da ih puste? Tuzno i zalosno ali upravo nisi u pravu oko cele te ideje "os koji radi sve", ovo ce se zavrsiti time da uz W8 OEM instalacije na laptopovima etc dobijes tonu aftermarket modifikacija da bi masina iole bila upotrebljiva za neteletabis primene.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 10:59 - pre 144 meseci
Jel vam radi e-banking preko ovog novog IE?

Stranica je nesto pogresno formatirana i ne mogu da se logujem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:01 - pre 144 meseci
Meni je tek proradio preko IE9 posle godinu dana od kad je izasao, de si se ti zaleteo
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:08 - pre 144 meseci
Sada pokusavam da ubacim ćirilicu na win 8 setup preview 64bit ali ne mogu da je nadjem??? nalazim samo serbian latin i to sam dodao. Ćirilice nema??? Zna li neko kako da je nadjem?
nemam
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:19 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: Meni je tek proradio preko IE9 posle godinu dana od kad je izasao, de si se ti zaleteo :)

Znaci sa ovim da ne pokusavam?

Jel moze nekako da se ubaci IE9 umesto ovog?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Cortex85

Član broj: 301364
Poruke: 38
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:30 - pre 144 meseci
Ne znam da li je ko video u dev. dokumentaciji sta je sve potrebno da bi se LOB metro aplikacija instalirala na masinu, stao sam kod prvih nekoliko redova gde je pisalo da masina obavezno mora da bude udruzena u domen (mozda sam lose protumacio) ali dalje nisam ni hteo da citam,.

Kao sto je korisnik mmix rekao oni izgleda stvarno imaju nameru da jedan deo poslovnih korisnika puste niz vodu.

Ovakvim postupcima ce okrenuti ogroman broj .NET developera drugim platformama.
 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:33 - pre 144 meseci
I još par stvari. Upravo sam stavio Skype 5.9 portable i podigao se bez problema. Kako će dalje raditi javiću. Za sada je OK.
2. Pokušavam da instaliram štampač Lexmark E210 ali ga jednostavno win ne vidi. kad uključim USB u komp čuje se ono klasično plink ali nigde ne prijavljuje uredjaj?? Nema ga ni u Device manager.
nemam
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:37 - pre 144 meseci
re IE9, nope, to ti je sto ti je.

Fora je sa activeX-om koji se koristi dosta zbog digitalnog potpisivanja preko smartCD/card, uz to dodaj malo sampionskog JS kodiranja flasterom dolepljivano iz geenracije u genraciju browsera i eto ti online banking. Al nije to samo do nas, kakvih sam se stvari nagledao mi smo jos i dobri. Sad, desktop IE10 navodno podrzava activeX ali je pitanj kakve su sve dodatne restrikcije i sandboxing uveli, ako je activeX "otkacen" od file I/O mozes i da zaboravis na ovakav ebanking, a dok se nase banke usklade ima se nacekas. Pride je diskutabilno na koji nivo ce morati da se redukuju ako je plain HTML5 jedina opcija, onda bye bye digitalno potisivanje, mzoda bude neki two-factor (posalju ti SMS sa kodom pa ukucas kod da kompeltiras transakciju) ali zalteh se ja... :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:55 - pre 144 meseci
Krajnje zbunjujuce:

Citat:
Metro style apps run only on Windows 8.


http://msdn.microsoft.com/en-u...ary/windows/apps/hh974577.aspx
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:57 - pre 144 meseci
Pa nije, WinRT nemas na Win7. Samim tim ne mozes ni dev da radis na win7 jer ne mozes da pokrenes WinRT linkovan app. tehnicki mozda bi i mogao da ga iskodiras i izbildujes ali opet ne bi mogao da ga pokrenes.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 11:57 - pre 144 meseci
Citat:
paskasija: Sada pokusavam da ubacim ćirilicu na win 8 setup preview 64bit ali ne mogu da je nadjem??? nalazim samo serbian latin i to sam dodao. Ćirilice nema??? Zna li neko kako da je nadjem?

Pa, nikako. Cirilica se ukida od 1.1.2013. Zato se i nisu cimali da je dodaju.
 
0

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 12:02 - pre 144 meseci
Citat:
Pa nije, WinRT nemas na Win7. Samim tim ne mozes ni dev da radis na win7 jer ne mozes da pokrenes WinRT linkovan app.

Sto sam mislio da ce winrt moci da se instalira nanize, nisam u toku..
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 12:11 - pre 144 meseci
Citat:
dejanet: Sto sam mislio da ce winrt moci da se instalira nanize, nisam u toku..


Onda ne bi imao razlog da kupis Windows 8

Evo ti jedan zanimljiv tekst

WinRT for coding for Windows 8? Is .NET really such rubbish?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.06.2012. u 12:11 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: Nije sve sto je novo dobro i nije svako odbijanje novotarija posledica fobije. Ako masa krene da se baca preko litice, hoces i ti sa njima? Metro uopste nije slican onome sto se koristi svakodnevno i to je upravo sustina problema. Metro market je trenutno <2% i to samo na mobile marketu,...
...

Pazi, sve je tacno (da ne citiram sve!) sto si napisao, do kraja tvog posta je sve tacno. Ali ono sto sam napisao je bazirano na osnovu desavanja koja nemaju veze sa onim stvarima o kojima ti pises, a koje su racne! Znaci poenta je u tome da se "novotarije" ne trebaju izbegavati jer to vodi u stagnaciju napretka. Zato stalno pominjem W95 koji je doziveo najvece i najvise kritika ikada. Da bi sada to sto je uvedeno na bazi W95 bio standard, podrazumevano. To je poenta. A Metro - pa meni licno ne smeta, cak su mi neke stvari odlicne. Daleko je veca stvar sto pri koriscenju W8 ni jednog trenutka ne mora da se angazuje Metro ni za sta, ako se nece. To je poenta svega. Ko hoce - ima, ko nece i ne mora! Sam Windows radi dosta brze i stabilnije a meni je to prvenstveno vazno!!! A nije cak ni konacna vrzija i mozda najbitnija stvar inace - nije se povecala instalacija. Windows 3.11 je bio na deset 3.5" disketa...... Windows 7 na 1 DVD. Dobro je da W8 nije na 2 DVD-a...!!! :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155882 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.