Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 2003

[es] :: .NET :: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 2003

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200315.01.2005. u 00:16 - pre 233 meseci
Public November 2004 "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK

for Windows® XP Service Pack 2 and Windows Server™ 2003
The Avalon team has provided a version of the November 2004 Avalon Community Technology Preview for the general public.
...
When it ships, scheduled for 2006, "Avalon" will be available on Windows XP, Windows Server 2003 and all future releases of the Windows operating system. When delivered, "Avalon" will become Microsoft's strategic user interface (UI) technology.
...

http://www.microsoft.com/downl...AA2BD60DA74&displaylang=en

Download je oko 260 MB, a trač kaže da:
Citat:
I dl'ed it

It's a bundled ISO that includes a CD of VS2005 with the WinFX dev tools.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200318.01.2005. u 15:39 - pre 233 meseci
Fino, fino. Trac je inace netacan. Iso ne sadrzi VS2005 vec Avalon (engine ili sta vec) i WinFX SDK a VS2005 je neophodan (ili samo VB2005 ili C#2005).
.xaml fajlovi se renderuju u IE-u ali sam za ovih pola sata koliko sam imao vremena da isprobavam video da pravi problem sa <def:CodeBehind="MainWindow.xaml.cs">. Prijavljuje da nije defiisan. Mada jedan primer koji sam probao je mogao da se kompajlira i radio je (manje-vise - pri debagovanju nije ali pri obicnom pokretanju .exe fajla jeste).

Inace, samu instalaciju su maksimalno zapetljali. Kada se pokrene ovaj .msi on pita za putanju pa onda u nju raspakuje uputsvo i .iso. Pri tome u temp dir raspakuje privremeni .cab fajl. A svi su po oko 250MB. Onda je potrebno taj .iso narezati/mountovati pa pokrenuti instalaciju.
Mnoogo komplikovano, bre :).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200320.01.2005. u 08:30 - pre 233 meseci
Pa u pitanju je Preview. Daaaaaleko od gotovog.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200322.01.2005. u 17:47 - pre 233 meseci
Znam. Ne zalim se (uglavnom) nego komentarisem, ako nekog moji komentari uopste zanimaju...
Evo jos nekis stvari:
Nisam pomenuo oko te lose instalacije i to da installer zauzima preko 300MB RAM-a.
Evo jos nekih zapazanja. Ne radi ako je primenjen neki style. Mora se staviti Windows Classic ili (u dokumentaciji pise, nisam probao) standardi MS Luna Style.
Instalirao mi je i neki Font Cache Downlevel servis (izvrsni fajl C:\WINDOWS\assembly\GAC_32\FontCacheService\6.0.4030.0__31bf3856ad364e35\FontCacheService.exe) a koji se nigde ne pominje i koji zauzima 30-ak MB RAM-a.
U VB2005 nije dodao "WinFX NavigationApplication Project" kao template za Project.
Nedostaje i vizuelni dizajner za XAML (moze se editovati samo kao cist XML). Pitam se hoce li to postojati u finalnoj verziji.
Inace, interesantna je slicnost rada sa XAML-om i sa ASP.NET-om. Oba koriste XML za dizajn UI i codebehind (koji moze ako bas mora i da bude u istom fajlu). Ovim se jos vise priblizavaju WEB i desktop programiranje. Svidja mi se to sto postoji jedan jezik za UI a sam rad programa se radi u nekom programskom jeziku po izboru. Mada, iako mi se svidja pitam se da li je vredno ucenja jos jednog jezika. U tome bi mogao da pomogne graficki editor za UI. Samo sto bi onda postalo i nebitno da li je se radi o XAML-u ili na stari nacin. Opet se postavlja pitanje da li je zaista trebalo...
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200322.01.2005. u 19:58 - pre 233 meseci
Vizuelni dizajner ce naravno postojati u finalnoj verziji. Ovo je preview. Sto se instaliacije tice, VS2005 C# Express (beta, naravno) moze da se skine sa microsoftovog sajta, jedini 'trik' je da nakon instalacije Avalon CTPa treba da se pokrene neki batch fajl koji namesta env variable za Express veriju VS2005. Koliko sam shvatio, instalacija new project wizarda ne radi na nekom novijem CTPu Whidbeyja, vec moras da koristis ili Beta 1 ili Express Beta.

Iskreno, u ovakvim trenutcima covek postane svestan koliko ga normalni setup programi i zavrseni programi stite od ovakvih gluposti sa instalacijom i ko zna cim jos.

Sto se samog Avalona tice, da nisam pre nedelju dana video malo veci demo (koji nije bio flash vec pravi avalon) i shvatio kako to moze da izgleda, bio bih razocaran CTPom. Ja sam ocekivao da ce barem jedan od samplova biti nesto malo komplikovanije, ali tako necega nema. Naravno, cela platforma itekako obecava, a ja sam iz licnih razloga emotivno vezan za nju (Avalon je jedan od najbitnijih korisnika D3Da), tako da mi nije splasao entuzijazam.

To sto nema vizuelnog dizajnera samo znaci da ce meni kao hobisti biti suvise komplikovano da pravim smislene stvari, tako da cu sacekati do sledeceg CTPa ili bete kada taj feature bude ukljucen.
 
Odgovor na temu

havramm
Miroslav Havram
Software Developer / Engineer
Beograd

Član broj: 4603
Poruke: 255
212.62.55.*



Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200322.01.2005. u 23:03 - pre 233 meseci
Citat:
Shadowed: Ne radi ako je primenjen neki style. Mora se staviti Windows Classic ili (u dokumentaciji pise, nisam probao) standardi MS Luna Style.
Ovo se i meni desavalo posto sam imao neki Royale koji sam skinuo "negde" i nakon pokretanja aplikacije dobijao sam samo crne forme, medjutim posle potrage na MS-ovom sajtu nasao sam "validan" Royale theme (ne moze direktno da se instalira na WinXP, vec moras da ga otpakujes i snimis tamo gde vec treba...) i onda je sve radilo kako treba.
Citat:
Shadowed: U VB2005 nije dodao "WinFX NavigationApplication Project" kao template za Project.
Reljam ti rece za ovo. Imas jedan batch koji pokrenes i dobijes sredjene templates. Otpakuje ga u My Documents\MSDN\<nesto>.
Citat:
Shadowed: Nedostaje i vizuelni dizajner za XAML (moze se editovati samo kao cist XML).
Ovo je definitivno neophodno u finalnoj verziji.
If it's a girl then they're gonna call it Sigourney, after an actress. If it's a boy, then they're gonna call it Rodney, after Dave!
 
Odgovor na temu

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 200323.01.2005. u 10:06 - pre 233 meseci
http://download.microsoft.com/...l_lehenbauer_avalon_3d_MBR.wmv
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Vest: "Avalon" Community Technology Preview Including WinFX™ SDK for Win XP & 2003

[ Pregleda: 5264 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.