Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155762 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 21:32 - pre 147 meseci
Ja sam odustao iz konkretnih razloga pa da ih saberem. Prvo, linux grub ga ne prepoznaje i neće da startuje pa mora da se odvojeno bira hard. Nije strašno, može da se prevaziđe a i očekujem da bude rešeno. Ponekad se desi da krene u čekiranje pojedinih hardova, ne znam ko unosi zabunu ali kada ne startujem osmicu, toga nema. Dva dana zaredom mi je pukao OS, samo se pojavila poruka da će da ode kroz 5 sekundi i restartovao se. Možda je i još koji put a da nisam primetio. KAV ne može da se instalira na x64 dok na x86 ladno prođe. Koristim malo stariju verziju, probao sam i novi koji je baš spremljen za osmicu ... dođe do kraja i kaže da ne može jer nešto nije u redu. Total Commander puca na F8, poznat problem koji je rešavan novijim verzijama TC-a ali ja koristim jednu malo stariju verziju.
Nemam nameru da zbog OS-a pređem na sve najnajnovije verzije programa a ne sviđa mi se što ovoliko bira. Tačnije, to neslaganje će da bude rešeno kada se pojavi konačna verzija pa ću ipak da sačekam.
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 21:39 - pre 147 meseci
Citat:
Sceka
Meni je najveca mana sto se jos vise ne razlikuje od sedmice

Kada bi trpeo troskove zbog preobuke, ili smanjene produktivnosti svojih zaposlenih, ovako nesto ne bi izjavio

my2c sumnjam da ce ovaj teletabis srkndelj da mi pobegne van VM-a
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 21:44 - pre 147 meseci
Pa ne moze da se setuje isto okruzenje jer je Start dugme izbaceno, jednostavno ne mogud a se otresem glupog metroa i da koristim Win8 kao sto koristim Win7, dakle u pitanju je disruptiv change. I to jeste problem, tj njihova logika i reznovanje je anti-poweruser i pokusaj da se na windows privoli plebs "zastrasen" kompleksnim interfejsom tako sto ce se interfejs zatupeti za SVE po principu ako nemaju start dugme nece morati da se odupiru "iskusenju" kliknu na srt dugme i timezaborave na "superiorni" metro pa ce onda da kupe i telefon. Jbt, ko da je taj telefon vazniji od milijardi koje ubiru od windowsa. Sama cinjenica da su izbacili start ej jadan indikator da ni oni sami nisu sigurni u pickup metro-a i zato hoce da tu odluku donesu umesto mene i tebe uskracujuci nam izbor.

Skoro svako njihovo objasnjenje zasto su nesto izbacili pocinje sa "our usage report indicated that very few poeple use this". Naravno da "very few people use this" jer vecini ljudi to ne treba, ali treba MENI, ne treba mi priglupi heat map na jezgrima da se lozim kako imam jezgra, treba mi short-term utilization graph za jezgra bez da moram da podesama performance grafone da bih video distribuciju paralelizovane aplikacije koju pravim, itd, itd, jednostavno interfejs je zaglupljen do bola i potpuno je nevazno sta je u motoru kad je vozacka kabina pretvorena u sediste u busu, a ja hocu da VOZIM, ne da budem VOZAN. Sto se mene tice vi se vozite u tom rugobnom metruo do mile volje, ali meni ostavite Start dugme. Ceo taj moderni vox populi koncept "inzenjerskog odlucivanja" je potpuno monstruzona jer direktno vodi u mediokratiju, zamisli da proizvodjac aviona kaze "sledeci avion ce se praviti bez krila jer je usage report pokazao da malo ljudi sedi na njima".

Ako MSu ne treba podrska power usera i to je ok, moja preporuka ce biti za ostanak na 7-i, to ih je zakopalo na Visti (ne ja licno vec suma svih power i industrial usera) moze i sad da im dodje glave. Ako se ne opamete i ne smaknu te graficke dizajnere sa kljucnih decision making pozicija i ne varte izenjere ode mast u propast. Jos ce da me nateraju da kupim Maca da bi imao pristojan OS.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+5

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.mbb.telenor.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 21:53 - pre 147 meseci
Koristim Windows 8 CP već nekoliko dana, ranije sam isprobao i Developer Preview. Ja sam jedan od onih koji uvek prelaze na novu verziju Windows-a i uvek isprobava test verzije istog. Zainteresovao me Metro interfejs.

U početku sam bio negativan prema promenama koje sam video. Metro i Desktop su mi bili previše traljavo povezani, i taj osećaj se zadržao do danas. Kao da su kreatori osmice bili neodlučni oko toga koliko da uvežu dva sistema, pa su deo povezali, deo nisu, a sve zajedno ostavlja utisak nedovršenosti. Nije mi se svidelo ni to što je ova sitna vizuelna razlika u korist Windows 7 - ne sviđa mi se ova mlečna verzija aera. Nije mi se svidelo ni to što sve aplikacije idu u full screen, ali sam brzo našao način da prelazim iz aplikacije u aplikaciju i isključujem ih, tako da mi to sve manje smeta.

Da pređem na pozitivno. Lepo je imati aplikaciju za pdf, napokon. Lepo je biti u mogućnosti mount-ovati .iso fajl bez dodatnih programa. Lepo je ne morati instalirati antivirus, jer je već uključen u sistem. Refresh opcija je sjajno odrađena. Aplikacije mogu biti korisne za onoga ko je navikao na programe poput Ranmeter-a. Ako i najave o Android aplikacijama na Windows 8 budu tačne, eto lepog sadržaja za trenutke dokolice. A i desni klik u donjem levom uglu štedi dosta vremena. :)

Ne znam, ima prednosti, ima i nedostataka... Još uvek se nadam nekoj bitnijoj vizuelnoj promeni desktopa, i tešnjoj povezanosti sa metro-om, mislim da bi me time ostavili razoružanog. Za sad još uvek nisam siguran koliko mi se sve ovo sviđa.
 
+1

darkonsm
darko milosev
agrobanka
srbija novi sad

Član broj: 226900
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview11.03.2012. u 23:27 - pre 147 meseci
Da dam par alternativa za start meni

http://lee-soft.com/vistart/

opcija dva


http://www.addictivetips.com/w...metro-start-menu-in-windows-8/

ovde se skida


http://www.techspot.com/downlo...a4b52aa4426b0ce854ead6a0de8382
 
0

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 03:03 - pre 147 meseci
Da, bas sam hteo to da kazem... pojavice se aplikacije koje ce resiti problem ukoliko MS ne ostavi opciju da user sam podesi kako mu odgovara.

Ja sam i na Win7 odmah nakon instalacije menjao neke stvari, sto kroz registry i slicno, sto kroz instaliranje aplikacija za probleme neresive prckanjem po sys. Tako ce biti i za Win9 (Win8 preskacem, kao i Vistu sto sam, kao i WinME sto sam).

Nego, cini mi se da ne rade pravi redizajn, vec samo facelift... Cak sam se i kod W7 prevario da je sistem kompletno skockan... na prvi pogled sve izgleda shiny, see through, glass like, al' ustvari... desni klik na C: disk -> Properties -> indikator zauzetosti diska je j*b*na pita iz Win98! sa sve plain plavom i ljubicastom bojom... Pa kad ga vec pravite da bude fancy, pravite makar i prvi nivo ispod maske da bude fancy... :P
To je samo sto se tice izgleda i onoga sto upada u oci. O vracanju "My..." prefiksa u prvobitno normalno nazvane Documents, posle jednog od update-a prosle godine necu ni da pricam... samo su odjednom preimenovali to, mnogi nisu ni primetili. Dok su nazalost pojedine aplikacije to primetile i ostalo je jedino rucno menjanje putanja do fajlova/foldera. Ostalo je bas dosta repova od WinXP-a, cak i posle Viste... Tako ce biti i sa Win8 - kada malo zagrebes po povrsini, odes koji layer nize, motor sav mastan i od blata. :)



- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
Prikačeni fajlovi
 
+1

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.opera-mini.net.



+253 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 06:26 - pre 147 meseci
Pa mozda hoce da naprave da tablet povezemo na monitor i onda koristimo desktop verziju sa tastaturom. Otkacimo sa monitora i onda koristimo touch verziju. Kao mini kompjuter. Ako im to nije cilj, onda ne razumem zasto univerzalan os.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 11:58 - pre 147 meseci
Citat:
mr. ako: ...al' ustvari... desni klik na C: disk -> Properties -> indikator zauzetosti diska je j*b*na pita iz Win98! sa sve plain plavom i ljubicastom bojom... Pa kad ga vec pravite da bude fancy, pravite makar i prvi nivo ispod maske da bude fancy... :P ...

Izvini, mozda sam glup ali ne razumem cemu je to bitno u zivotu bilo cijem?


Pozdrav!

EDIT
Zna li neko kako da na dva monitora stavim razlicite pozadine?

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 12.03.2012. u 16:34 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Bash1711
Milic Nemanja
student
Novi sad

Član broj: 208522
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: Nikome ne moze biti bolje dok nekom ne bude gore


+29 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 15:50 - pre 147 meseci
Mr. Ako lepo si to objasnio! :)

 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 16:54 - pre 147 meseci
@mr.ako

A da je veće parče ofarbano u sivu a manje u belu boju? Šta pa ima oko tog dela da modifikuju i da ubacuju lepši pie-chart kad je to čisto informativnog karaktera?
Misliš da su trebali da ubace neku fleš animaciju koja se iscrtava punih 10 sekundi kada se otvori taj deo i naravo da zauzme 40mb radne memorije samo za simple modern pie-chart?

Osm toga, došlo je do izmena i tu. Vidi kakva ti je ikonica za drajv (C:) a vidi kakva je u Win98. I font je malo druk'či.. :p
about:networking
 
0

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 18:44 - pre 147 meseci
Jedino što ću se složiti je to da stvarno desktop i metro djeluju malo ne povezano... Iskreno, zamišljao sam da su svog redizajnirali a ne samo dijelove al dobro. I slažem se oko pie-charta; možda je glupost ali pobogu da nešto toliko dugo vuku, to je samo odraz da ne rade temeljito već idu po površini. Trebali bi na novom sustavu i kompletno novi dizajn radit, iz nule, a ne ušminkavati stari.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 19:47 - pre 147 meseci
Ovi kod mene u kraju su poludeli 100%! Za pola sata su tacno 6 puta na "treptaj oka" iskljucivali struju! Svaki put je kompjuter bivao iskljucen a predzadnji put i TV u dnevnoj sobi. Svi znamo koliko je stetno to za bilo kakve elektricne uredjaje. Ja nemam UPS vec skoro godinu dana, stalno zaboravim da ga pazarim a i cesto me nervirao prosli koji je znao da pisti i "kucka" s' vremena na vreme kako luduje nasa struja.

Dobra stvar je sto se osmica ni jednom nije zalila niti pokazala bilo kakvu poruku da je nepravilno iskljucena, sto je svaki OS do sada radio. Ako je to dobro, iako ne vidim sto ne bi bilo?! Samo je IE pitao da li da restoruje zadnju sesiju ali i on bez upozorenja da je neocekivano i nepravilno ugasen! Meni se sve to veoma svidja. Naravno osim samih nestanaka struje "na treptaj oka"!

Ne dobih odgovor na pitanje kako da na dva monitora imam razlicitu pozadinu, a sam nisam nasao. Cuo sam da to moze u osmici ali ne vidim kako.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 19:53 - pre 147 meseci
Ma da, samo zato sto te sistem niju upozorio znaci da se nista nije desilo. lol

magicno hardver koji ranije nije mogao bez struje da zapise cache na disk sada to moze bez struje. ziveo windows 8


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 20:23 - pre 147 meseci
@Sceka
Imas u drugoj recenici koju si citirao objasnjenje.

@plus_minus
Pogledaj iznad.
Sto se mene tice, mogli su da ostave izgled kao u Win98, al' kad ga vec prave da je shiny, onda nek rade sve temeljno. Ovim sam samo hteo da pokazem sa kolikom paznjom to rade i koliko je zaista ozbiljna/temeljna promena (ili je samo fejslift, kao sto se pokazalo).

No, to je upravo ono sto je rekao:
Citat:
Pioneer cdj 200: Jedino što ću se složiti je to da stvarno desktop i metro djeluju malo ne povezano... Iskreno, zamišljao sam da su svog redizajnirali a ne samo dijelove al dobro. I slažem se oko pie-charta; možda je glupost ali pobogu da nešto toliko dugo vuku, to je samo odraz da ne rade temeljito već idu po površini. Trebali bi na novom sustavu i kompletno novi dizajn radit, iz nule, a ne ušminkavati stari.




Citat:
Sceka: Ovi kod mene u kraju su poludeli 100%! Za pola sata su tacno 6 puta na "treptaj oka" iskljucivali struju! Svaki put je kompjuter bivao iskljucen a predzadnji put i TV u dnevnoj sobi. Svi znamo koliko je stetno to za bilo kakve elektricne uredjaje. Ja nemam UPS vec skoro godinu dana, stalno zaboravim da ga pazarim a i cesto me nervirao prosli koji je znao da pisti i "kucka" s' vremena na vreme kako luduje nasa struja.

Dobra stvar je sto se osmica ni jednom nije zalila niti pokazala bilo kakvu poruku da je nepravilno iskljucena, sto je svaki OS do sada radio. Ako je to dobro, iako ne vidim sto ne bi bilo?! Samo je IE pitao da li da restoruje zadnju sesiju ali i on bez upozorenja da je neocekivano i nepravilno ugasen! Meni se sve to veoma svidja. Naravno osim samih nestanaka struje "na treptaj oka"!

Ne dobih odgovor na pitanje kako da na dva monitora imam razlicitu pozadinu, a sam nisam nasao. Cuo sam da to moze u osmici ali ne vidim kako.


Pozdrav!

K'o sto mmix duhovito rece, to sto ti nije prijavio nista, ne znaci i da mu ne smeta... ne zaboravite da testirate totalno nedovrsen OS.
A kao sto smo videli dosad i kad ga "zavrse", nije zavrsen zapravo... :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview12.03.2012. u 20:46 - pre 147 meseci
^^

A šta trebam da gledam iznad povodom matorog pajčarta .... ?
about:networking
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.03.2012. u 20:00 - pre 147 meseci
Jel' se neko seca pocetka W8, kad se zavrsi instalacija, bio je neki kao akvarijum?! Gde je to sada, sta je to bilo... ili sam ja nesto pobrkao?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.03.2012. u 21:24 - pre 147 meseci
Kakav akvarijum, jedino onaj tapet sa nacrtanom ribom. Jel te to zanima?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview22.03.2012. u 10:42 - pre 147 meseci
Citat:
calexx: Kakav akvarijum, jedino onaj tapet sa nacrtanom ribom. Jel te to zanima?

Ma ne, bio je neki akvarijum sa pravom ribicom. Na samom pocetku, kad se zavrsila instalacija pa prvo dizanje sistema...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-1.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.03.2012. u 14:50 - pre 147 meseci
mislim da mislis na akvarijum kad otvoris IE ispod pretrazivaca bing, ima riba xD
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.03.2012. u 19:37 - pre 147 meseci
Citat:
mondexx: mislim da mislis na akvarijum kad otvoris IE ispod pretrazivaca bing, ima riba xD

Ne razumem, koji IE? Nemam ja Bing, mozda sam imao ali sad nemam...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155762 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.