Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155730 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12850



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview23.05.2012. u 18:35 - pre 145 meseci
Aha, znaci ipak su moguce krupnije izmene na sedmici nego sto sam mislio.
U cemu radis ovo? Za XP je bio neki program.. Hm.. Mislim da se StyleBuilder zvao. TGTSoft je pravio. Stilovi su se pravili tako sto bukvalno za svaki element prozora dodas slicicu kako ce izgledati normalno, kada je pointer iznad, kada je pritisnut taster i sl. Isto tako i za button-e, checkbox-ove i druge kontrole.
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview23.05.2012. u 19:30 - pre 145 meseci
Vista Style Builder 1.5, moguće je promeniti gotovo svaki deo interfejsa. Osim boje teksta pojedinih delova sistema, što onemogućava pravljenje totalno tamnih tema, ali to i nije toliki problem. Uskoro se očekuje verzija prilagođena i za osmicu.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview23.05.2012. u 19:41 - pre 145 meseci
^
Jesi li nesto vec uradio za W8? Moze li "Vista Style Builder 1.5" da radi za "Windows 8 consumer preview"?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview24.05.2012. u 00:57 - pre 145 meseci
Nažalost, ne može. Nisam isprobavao, ali vidim na zvaničnom sajtu da ne može, navodno je promenjeno previše stvari da bi verzija 1.5 bila kompatibilna. Verujem da čekaju da se pojavi zvanična verzija osmice kako bi bili sigurni da se ništa u međuvremenu neće promeniti, pa da onda izbace VSB 1.6 ili kako će se već zvati.

Moguće je raditi uz pomoć Resource hacker-a, ali je to toliko mučan proces da nemam volje da započinjem projekat. :) Uostalom, mala bi korist bila od takvog skina ako bi on radio samo na Consumer Preview. Vidimo da su se otarasili aera, ko zna šta su još promenili.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.05.2012. u 18:18 - pre 144 meseci
:) Tek sad sam provalio da moze da se namesti pozadina na drugom monitoru sa desnim klikom, razlicita pozadina. Do sada je bio potreban program za to. :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview30.05.2012. u 18:40 - pre 144 meseci
Meni isto nije baš najjasnija logika MS-a, da gura tablet i desktop UI u isti paket. Ionako će svako ko bude želeo Win8 na tabletu i desktopu morati da plaća posebnu licencu za svaki uređaj. Ne znamo kako će to izgledati kada budemo imali laptopove sa tačskrinom, možda će tada imati više smisla, ali ovako kako je sada taj Metro UI nikako ne ide sa standardnim Windows desktop UI, ne znam više ni kako se zove pošto nije više Windows Aero.

Znači, kolko ja razumem, čak iako imaš Win8 i na svom tabletu i na desktopu, moraćeš da platiš posebnu licencu za svaki. Zašto onda ne bi imao poseban Win8 sa Metro UI za tablet i standardan desktop UI, već sve nagurano u isti paket. Jasno je da oni hoće da prenesu desktop funkcionalnost i na tablete, ali ovako kako je sada, obogaljuju Windows desktop user experience, ma šta pričali svi koji jedva čekaju da izađe novi Windows pa da pređu na njega.

Ja lično nisam probao Win8 na desktopu, ali čitajući razne reviews po netu, kao i ovu temu, vidim i bez toga da rešenje nije baš najsrećnije, bar na današnjem hardveru.

EDIT: Još jedna bitna stvar, koju sam pročitao pre neki dan. Microsoft ukida besplatni Visual Studio Express za razvoj desktop aplikacija. U novom Visual Studio Express-u će moći da se razvijaju samo Metro apps, dok će oni koji žele da razvijaju za desktop, morati da kupe Visual Studio.

Evo dobrog članka o tome na ArsTechnica: No-cost desktop software development is dead on Windows 8

http://arstechnica.com/informa...elopment-is-dead-on-windows-8/

[Ovu poruku je menjao bttp dana 30.05.2012. u 19:56 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
0

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview31.05.2012. u 20:18 - pre 144 meseci
Navali narode!!!!!

http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/iso
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.06.2012. u 21:10 - pre 144 meseci
Instalirao sam ga danas da probam na netbooku, i dobijam ovakvu gresku za vecinu aplikacija:



Inace sve radi normalno...

btw, gde se gasi?
Nema shutdown?

[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.06.2012. u 22:28 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.06.2012. u 21:30 - pre 144 meseci
update,
nasao sam gde se gasi...na vrlo je logicnom mestu, ali samo ako ga ne gasite
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.06.2012. u 21:50 - pre 144 meseci
Gašenje i slično se rešava gedžetima, samo mi još fali da jurim gde su im dugmići za to. Uvek prvo nabacim onaj gedžet sa tri dugmenceta i odate gasim i restartujem.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.06.2012. u 22:14 - pre 144 meseci
A ovo nebulozno "change screen resolution" ti se nije pojavljivalo?

Koristim native rezoluciju i samo te win precice se bune sve aplikacije rade normalno...

rekao bih da ce finalna verzija biti dosta drugacija od ove...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.06.2012. u 09:46 - pre 144 meseci
Ne bih očekivao da će biti značajnijih izmena u odnosu na RP, ni vizuelno ni što se tiče tehničkih karakteristika. Pa, osim ovog aera, ako nisu odustali. U odnosu na CP, ovo deluje dosta stabilnije i ispeglanije, svi sitni nedostaci koje sam primetio u CP su nestali. Nemam problema ni sa ikonicama, ni sa restartom, niti mi se hard disk isključuje sam od sebe. Još uvek se ne može jedan jezik postaviti kao default za tastaturu, uvek se vraća engleski nakon restarta.

Ostaju primedbe koje sam ranije imao - integracija metroa i desktopa nije odmakla od početnog nivoa. Ali pošto se 98% vremena zadržavam na desktop-u, to i nije tako veliki bauk.
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.06.2012. u 14:03 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: A ovo nebulozno "change screen resolution" ti se nije pojavljivalo?
Šta ima da se javlja, nabacio sam drajvere za grafičku i sve radi kako bi trebalo ... mada ja i ne pokrećem one metro aplikacije, možda su one brljive.
 
0

Majestic
Zagreb

Član broj: 2903
Poruke: 117
*.adsl.net.t-com.hr.



+2 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.06.2012. u 20:37 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: Instalirao sam ga danas da probam na netbooku, i dobijam ovakvu gresku za vecinu aplikacija:



Inace sve radi normalno...

btw, gde se gasi?
Nema shutdown?

[Ovu poruku je menjao bakara dana 02.06.2012. u 22:28 GMT+1]


Minimalna rezolucija za Metro app je 1024x768.
Vise na linku http://arstechnica.com/informa...em-requirements-for-windows-8/
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview04.06.2012. u 15:13 - pre 144 meseci
Instalirao sam danas Windows 8 Release Preview I mogu reci da radi jos brze od predhodne verzije. Ima nekih razlicitosti ali nije ih mnogo I nisu bas bitne. Mislim da ima vise opcija za setovanja, tek sat I po se igram pa nisam mnogo otkrio. Za sada me nervira sto mi KM player ne radi dobro (verzija 3.2.0.19 KMP Plus), nece da zapamti setovanja I wmv lose reprodukuje, iako sam instalirao najnovji NVIDIA drajver za graficku karticu. Moguce da to nema veze nego je nesto drugo u pitanju. Druga stvar koja me nervira je da, evo I sada dok pisem, se ponasa kao da u vordu nije iskljucena varijanta za pravopis a ponasa se identicno, crvena talasasta linija ispod svake reci koja nije na engleskom, slovo I odmah pretvara u veliko slovo kad se pise odvojeno... Nemam pojma gde to da trazim I kako to da regulisem. Dodao sam Srpski (I latinicu I cirilicu) kao opcije jezika koji koristim misleci da ce se nesto promeniti ali nista, I dalje isto. Da li je jos neko naisao na isti problem?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview04.06.2012. u 15:27 - pre 144 meseci
Citat:
calexx: Šta ima da se javlja, nabacio sam drajvere za grafičku i sve radi kako bi trebalo ... mada ja i ne pokrećem one metro aplikacije, možda su one brljive.

Instalirani su i meni drajveri za graficku, problem je sto je iz nekog cudnog razloga zahtevana rezolucija 1024x768, a win8 treba da radi na tabletima...valjda ce to popraviti.

LM, evo posle malo testiranja da napisem svoj utisak:

Nisam imao problema sa stabilnoscu i brzinom, ali mi jako smeta sto od toliko reklamiranog metroa u stvari nema nista, metro je samo najobicnija zamena za malo drugaciji start meni i to je to...


Mozda je glupo da napisem da sam ja zamisljao da ce metro da zameni task bar,
da one kockice oznacavaju otvorene prozore a ne samo precice...
Mogli su i onaj sat sa lock screena da stave umesto onog osnovnog sata.
Mogli su da nameste da se one uvodne metro kockice vuku misem, a ne scroll barom (vukao sam) ko budala
Mogli su bar ikonice sa docka da stave na sredinu, a ne da i dalje stoje na levoj strani...
mogli su...

ma bice da sam previse ocekivao
Valjda ce ovo neko iz MS da procita.

Tako da u praksi sto se tice korisnickog interfejsa ovde u stvari nema ama bas nista drugacije od win7 osim sto nema start dugmeta na uobicajenom mestu, i sto su pojedine opcije dobile nova mesta na pr. shutdown se vrlo logicno nalazi pod settings, a gde bi drugde
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview04.06.2012. u 18:33 - pre 144 meseci
Citat:
bakara:...
Nisam imao problema sa stabilnoscu i brzinom, ali mi jako smeta sto od toliko reklamiranog metroa u stvari nema nista, metro je samo najobicnija zamena za malo drugaciji start meni i to je to...
...

Pa ja to I pricam sve vreme. Uopste ne razumem zasto se tolika prasina dise oko toga a u stvari su odlicno uradili. Start dugme, posle relativno dugo vremena koriscenja W8, je meni postalo krajnje besmisleno, mislim na klasicno W7 Start dugme! U W8 su uradili sve sto sam inace morao ja da radim na razne nacine sortkatovima I pamcenjem sve sile slova I namena pojedinih slova, pa ako se nesto ne koristi dvadesetak dana zaboravim, pa u brzini pritisnem pogresno dugme pa se otvori aplikacija koju nisam zeleo... Ovako je sve vizuelno pregledno, pozivam ga Win tasterom, kliknem misem ili setam strelicama pa enter... Nikada nisam promasio! Drugo, mozda najbitnije, a sto mi se izuzetno dopada, lepo su grupisali opcije koje se pozivaju pozicioniranjem kursora dole levo pa desni klik! To mi je inace uvek nedostajalo.


Citat:
bakara: ...

da one kockice oznacavaju otvorene prozore a ne samo precice...
...

Pa u stvari I jesu 'otvoreni prozori. Ja koristim, recimo, vremensku prognozu koja jako lepo izgleda kad se startuje a bez startovanja mi non - stop daje I osvezava trenutne podatke. Ako postavis/instaliras nesto za News I to radi tako. Meni je I to dosta lepo ali I korisno uradjeno.
Samo me I dalje smara ova varijanta dok pisem da se ponasa kao da sam u Vordu a nikeko da nadjem to na Netu, kao se ulazi u seting toga I kako se iskljucuje!!!


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview04.06.2012. u 19:23 - pre 144 meseci
Upgrade na Windows8 za 14.99$.

http://www.computerworld.com/s..._confirms_15_Windows_8_upgrade
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview05.06.2012. u 09:37 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Pa u stvari I jesu 'otvoreni prozori. Ja koristim, recimo, vremensku prognozu koja jako lepo izgleda kad se startuje a bez startovanja mi non - stop daje I osvezava trenutne podatke. Ako postavis/instaliras nesto za News I to radi tako. Meni je I to dosta lepo ali I korisno uradjeno.
Samo me I dalje smara ova varijanta dok pisem da se ponasa kao da sam u Vordu a nikeko da nadjem to na Netu, kao se ulazi u seting toga I kako se iskljucuje!!!


Pozdrav!

Jesu otvoreni prozori, ali pobogu bre na pogresnom su mestu, to bi trebalo da bude main desktop, a po njihovoj logici treba da odem na "start" da vidim otvorene prozore, ili da pogledam u taskbar kao i do sada.

Metro treba da bude zamena za task bar, a ne za start meni.

Upalis racunar i umesto da dobijes desktop sa svim precicama, ti dobijes start meni sa novim metro izgledom, i odmah zatim kliknes i ulazis na desktop, a metro nestaje i njega prakticno imas samo kad upalis racunar.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview05.06.2012. u 13:18 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: ...
Upalis racunar i umesto da dobijes desktop sa svim precicama, ti dobijes start meni sa novim metro izgledom, i odmah zatim kliknes i ulazis na desktop, a metro nestaje i njega prakticno imas samo kad upalis racunar.

Ovo ne razumem ili nisi dobro napisao. Pa metro je uvek tu, pozivom na Windows dugme na tastaturi (najbrze, brze nego sa misem...) se pojavljuje u bilo kom trenutku dok god je kompjuter ukljucen, ne nestaje nikada. I jeste najklasicnija zamena za Start dugme.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155730 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.