Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154852 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
*.adsl-1.sezampro.rs.



+235 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview26.03.2012. u 20:18 - pre 146 meseci
IE koji je integrisan u START
kad otvoris kao homepage je bing pretrazivac i ispod njega riba koja pliva
 
0

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.03.2012. u 02:54 - pre 146 meseci
Upecaste li vise tu ribu?? :D
Jel i jedna od ovih??
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.03.2012. u 11:00 - pre 146 meseci
Da, to je to. Nisam znao da je tu jer ni ne upotrebljavam taj IE a i kad ga startujem nemam Bing kao pocetnu stranu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

sdanije
el.teh.elektronike

Član broj: 193413
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.04.2012. u 15:23 - pre 145 meseci
Windows 8 consumer preview

Dosta našminkana i apsolutno nepoželjna verzija op sistema.
Sa drajverima , posebno za hp silni problemi tako da mi je par puta sistem zaribao pa je upotrebljena alatka full reset
posle koje se brišu sve aplikacije koje su instalirane posle instalacije pomenutog sistema.
Sto se tice start menija , moze da se nadje instalacija koja ce da nadomesti ovu ikonicu.

moje generalno misljenje o Windows 8 je da ce stručnjaci kompanije Microsoft morati jos mnogo da se namuce da bi ga udesili za ozbiljan rad

mislim da je Win 7 za sada kralj.
 
0

aca 97.

Član broj: 301638
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.04.2012. u 17:39 - pre 145 meseci
Ja sam instalirao Win 8 Consumer Prewiew skoro,koristim ga,sviđa mi se...
 
0

commando
commando

Član broj: 48622
Poruke: 3587

Jabber: commando


+427 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.04.2012. u 18:21 - pre 145 meseci
Postupak instalacije na virtualbox

http://www.elitesecurity.org/t...na-VirtualBox-probati-novi-Win
 
0

aca 97.

Član broj: 301638
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview13.04.2012. u 16:30 - pre 145 meseci
Finalna verzija Windows-a 8 izlazi na jesen ove godine.Ja jedva cekam,a vi?
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview13.04.2012. u 16:52 - pre 145 meseci
Ih, ja danima šetam po sobi čekajući jesen. Šta to tačno očekuješ?
 
+3

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.04.2012. u 14:23 - pre 145 meseci
Instalirao sam Windows 8. Dobro se drži, ako izuzmem jedno neshvatljivo ukočivanje za 5 dana. Nego imam problem sa KM Playerom. Naime nikako ne mogu da dobijem titlove na screen. Da li je neko probao XVID filmove na ovom windowsu?

nemam
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview30.04.2012. u 10:42 - pre 145 meseci
Meni KM Player radi bez problema, ali kao sto sam pisao vec, kad pauziram pa posle pustim plej nekada nece zvuk da startuje odmah vec sa zadrskom od, ponekad, desetak sekundi. Titlovi rade ok.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

NIKSICKO_PIVO

Član broj: 20194
Poruke: 369
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.05.2012. u 12:56 - pre 144 meseci
ja sam ga isprobao ali sad ne umijem da ga maknem i da se vratim na win 7
dali neko umije da mi objasni kako da ga izbrisem iz racunara i da mi bootuje win 7 ????? uh
aj daj jos po jednu...
 
0

aca 97.

Član broj: 301638
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview15.05.2012. u 18:55 - pre 144 meseci
Koristiš li Dual boot ili samo jedan OS?
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview18.05.2012. u 23:08 - pre 144 meseci
Ja ga koristim kao primarni sistem praktično od pojavljivanja na Microsoft-ovom sajtu. Nisam naleteo na veće probleme koji bi me naterali da se vratim na Windows 7. Ima tu par sitnica koje tu i tamo zasmetaju, ipak je to tek beta verzija. Pri prvom pokretanju računara u toku dana, nemam ikonice na taskbaru, potreban je restart da bi se pojavile. Pri svakom pokretanju računara aktivan je engleski jezik na tastaturi, iako sam uredno podesio srpski kao osnovni. Sitnice koje me preterano ne uzbuđuju...

Sistem je stabilan i brz, oseti se napredak u odnosu na WIndows 7. Metro i dalje ne vidim kao dobro rešenje, praktično ga i ne koristim. Jednostavno mu nisam našao primenu. Sviđa mi se što je antivirus ugrađen u sam sistem, što ima pdf čitač, što može mount-ovati .iso fajlove bez dodatnog softvera... to će verovatno biti dovoljno da dobar deo korisnika sedmice pređe na Windows 8. Voleo bih kad bi Metro i Desktop bili malo bolje povezani (ili kad Metroa ne bi bilo), ali čini mi se da mi se nijedna ni druga želja neće ispuniti...
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 13:12 - pre 144 meseci
Brate, ovi su na teskim drogama. Gomila art-crazed hipija...

Ukida se Aero u Windows 8, desktop experience ce biti ili metro ili plain-vanilla battleship gray, a window aplikacije potpuni flat GUI (npr explorer na dnu). Ovi sto znaci i zescu ispalu za Aero designed WPF aplikacije (sto su skoro pa sve). prvo silverlight, sad WPF. Neko je resio da zesce izminira MS iznutra i da unisti sve sto je non-Metro.


Creating the Windows 8 user experience


Ko zeli da vidi, to je otprilike ovako (win7 bez aero)


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
+2

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 17:00 - pre 144 meseci
Vracaju se svom Win95 izgledu, a sledeci Win ce da lici na 3.11 verziju i izbacivanje _ [] X iz gornjeg desnog ugla... Gadno su polupani ili je Steva Balmer ponovo poceo da se drogira...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 17:29 - pre 144 meseci
Sve su izbeleli do zla boga, ne znam kome je palo na pamet da nam ugrozi vid ovom glupošću. Pošto sam već radio skinove za Windows 7, prva stvar koju ću uraditi po instalaciji osmice je da "malo" prilagodim izgled iste. Čisto da ne oslepim...
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 20:54 - pre 144 meseci
@mmix, nece biti bas-bas tako, ima slika pri kraju clanka:





E sad, pitanje je da li su samo promenili chrome prozora ili su ubili ceo engine.. Sto se mene tice, najbolje bi bilo da za chrome bude sistem kao u XP-u ali da dodaju podrsku za png alpha channel i naravno da omoguce dodavanje/uklanjanje tema (u XP-u se morao patch-ovati uxtheme.dll).


@Morpheus NS, kakve si skinove radio za Win7? Ja sve sto sam uspeo da nadjem je izmena osnovnih boja i kolicine transparencije prozora, ali nisam video da postoje skinovi kao sto su bili u xp-u. Doduse, davno sam gledao i nisam se nesto preterano trudio :)
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 21:57 - pre 144 meseci
Da, u pravu si, ovo izgleda mnogo bolje nooot


Ta slika nije finalna, u tekstu je bio veoma eksplicitan, nema Aeroa, takoda ce i "taskbar" bti jednobojan u finalnom izdanju, takodje bez depth percepcije. ne verujem ni ja da je promenjen WPF engine, ali je sasvim sigurno promenjen style za Aero temu sto znaci da ce sve aplikacije dizajnirane da iskoriste Aero theme (sto su skoro sve) izgledati katastrofalno. Posto ovo rade da bi stedeli baterije na tabletima (sto veze sa mozgom nema na desktopu) znaci i da ce svi DX efekti biti iskljucnei pocev od alpha a verovatno zakljucno sa 3D efektima. Ili ces da prepravis aplikaciju da izgleda isprano ili ce je oni isprati za tebe...





[Ovu poruku je menjao mmix dana 21.05.2012. u 23:10 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview21.05.2012. u 22:13 - pre 144 meseci
Ma, nije da sam ih branio, debilno u svakom slucaju, nego cisto preciznosti radi
Debilno je sto izbace takve stvari. Neka stave da mozes da ukljucis/iskljucis pa mogu onda da stave i podefault-u iskljuceno, ne mari.
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview23.05.2012. u 16:24 - pre 144 meseci
@Shadowed, nešto nisam baš upućen u to kako je cela stvar funkcionisala u XP-u, tada nisam bio naročito vešt sa računarima. Za sedmicu postoji ogromna kolekcija tema (pa, skinova u stvari) na Deviantart-u. Ovde je deo koji sam ja uradio: http://morpheusns.deviantart.com/gallery/

Sam nisam baš zadovoljan sopstvenim temama, ima tu nedostataka, ali Dark Pearl je preuzet blizu 350.000 puta, pa pretpostavljam da nečemu vredi. :)

Za osmicu definitivno nešto radim, jer jedva podnosim belinu na internet sajtovima, mogu zamisliti koliko će bleštavo biti sad kad je ceo prozor beo.
 
+1

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 154852 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.