Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155887 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview05.06.2012. u 13:57 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka: Ovo ne razumem ili nisi dobro napisao. Pa metro je uvek tu, pozivom na Windows dugme na tastaturi (najbrze, brze nego sa misem...) se pojavljuje u bilo kom trenutku dok god je kompjuter ukljucen, ne nestaje nikada. I jeste najklasicnija zamena za Start dugme.

Na ovo sam mislio.
Citat:
bakara:

Metro treba da bude zamena za task bar, a ne za start meni.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
+1

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.06.2012. u 08:48 - pre 144 meseci
Stavio sam novu verziju Windowsa 8 - Setup Preview, build 8400. Please, recite mi samo kako da izbacim ikonicu my computer na desktop?
nemam
 
0

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.06.2012. u 08:57 - pre 144 meseci
Personalization->Change desktop icons
 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.06.2012. u 09:29 - pre 144 meseci
E baš sam glup, kao u svim windowsima do sada. Hvala gorgilije.
nemam
 
0

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.06.2012. u 09:37 - pre 144 meseci
Nisi ti glup,nego su oni to zeznuli sa Start dugmetom.I ja sam pre par dana to isto pitanje postavio na jednom drugom forumu!
 
0

De_Zan

Član broj: 278671
Poruke: 13
*.telrad.net.



+3 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.06.2012. u 18:51 - pre 144 meseci
Pozdrav,

Pokušao sam danas da instaliram Release Preview na virtuelnu mašinu (VMwareWorkstation 8.0.0) međutim konstantno mi izbacuje ovaj error. Da li se nekome isto desilo? Kako riješiti ovaj problem?

 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.06.2012. u 10:47 - pre 144 meseci
I da pitam još nešto. Negde sam pročitao da osmici ne treba stavljati antivirus pošto u sebi ima i antivirus i antispajver. Da li je zaista tako, i ako nije šta stavljate od AV, pošto ne mogu svi da se instaliraju?

@De_Zan - da li išao na clean install ili na upgrade?
nemam
 
+1

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.06.2012. u 11:32 - pre 144 meseci
De zan-o tome nemam pojma.

Ja sam stavio Avast-free edition i super radi.
 
0

De_Zan

Član broj: 278671
Poruke: 13
*.telrad.net.



+3 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.06.2012. u 14:32 - pre 144 meseci
Citat:
@De_Zan - da li išao na clean install ili na upgrade?


Skinuo ISO fajl sa MS sajta i pokrenuo novu intalaciju. Updateovao sam VMware Tools, podesio sve kako treba, al' kad počne instalacija, izbacuje grešku. Ne znam u čemu je problem.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview08.06.2012. u 18:41 - pre 144 meseci
Ako nekoga zanima!

Najnovija verzija Skype ne radi na Windows 8 Release Preview 64bit English!!! Ali zato radi verzija 4.2 besprekorno. Naravno, treba u setovanju Skype-a odcekirati automtski apdejt I nema problema, radi k'o sat!

Zvanicnici Skype-a kazu da znaju za problem I znaju da nece raditi ni na konacnoj veziji W8 ali ubrzano rade na otklanjanju greske (koja je fo njih!) I nadaju se da ce uskoro izbaciti novu verziju/apdejt.



Pozdrav!

EDIT
Jos uvek nisam nasao kako se u samom W8 iskljucuje speling varijanta, a nervira me bas mnogo!!!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview08.06.2012. u 23:33 - pre 144 meseci
E pa napokon sam nasao kako se iskljucuje autospeling i autokorekcija... i evo kako:

Citat:
I would suggest you to follow the below steps and check if it helps.



a. Press the Windows Key + C

b. On the Charms bar select Settings

c. Select More PC Settings

d. Select General

e. Under General there are Spelling selections

f. Autocorrect misspelled words

g. Highlight misspelled words

By default these are on. If you want to change this, simply slide to the off position.
Keep in mind this is a PC setting, not just an Internet Explorer 10 Preview setting.

Hope It helps.


Radi kod mene, nema vise crvene talasaste linije i automtskog pretvaranja malog slova "i" u veliko slovo "I"!!! :) Ako se to ne iskljuci svuda u W8 kad se nesto kuca izludjuje autoko... :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 01:03 - pre 144 meseci
Ne znam koja je poslednja verzija Skype-a na koju misliš, ali kod mene 5.9.0.115 radi bez problema upravo na toj verziji Windows 8.
 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 10:33 - pre 144 meseci
Zadnja je 5.9.123 i izludela me je. Hvala Sceka, ja sam zbog tog Skypa dva puta bez veze formatirao komp i ponovo stavljao win. Jednom radi kad ga nekako podesim, a kad ode u sleep mode ili ako ga resetujem, nece i nece. Sada cu da stavim verziju 4.2 i danem dusom!
nemam
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 12:51 - pre 144 meseci
Citat:
Morpheus NS: Ne znam koja je poslednja verzija Skype-a na koju misliš, ali kod mene 5.9.0.115 radi bez problema upravo na toj verziji Windows 8.

Jesi li siguran da je u pitanju Windows 8 Release Preview 64bit English? Moram da pitam jer nikome ne radi. A ako na Skype sajtu oni sami to kazu nekako mi je bez veze da nije istina, inace sam trazio na mnogo stranih foruma i svi se listom zale na to da im Skype 5.9.123 ne radi na Windows 8 Release Preview 64bit English! Ako radi kod tebe, seti se kako si instalirao ili sta si posle setovao, mozda ima neka caka?!

Inace je i mene kao i @paskasija-u totalno izludela varijanta! Instalira se bez problema i radi dok se ne restartuje kompjuter, restartuje ili iskljuci pa sutra ili sleep mod ili hibernacija... kako god. Nakon ukljucenja kompjutera nema sanse da radi! Samo vrti logovanje i nista, kad se prekine (iskljucivo sa Task Manager-om, drugacije nema sanse!) opet nije sve gotovo jer opet mora da se udje u Task Manager i da se ubije proces. Pri tome je zauzace procesora najmanje 22% kod procesora sa 4 jezgra pa sve do 75% i vise kod procesora sa dva jezgra!

Bitno je da je notifikovan problem kod Skype-a i priznata je njihova greska ali i bitno sto znaju o cemu se radi i rade na resenju. Meni licno je Skype bitan zato sto se dosta koristi, imam dosta drugova u Americi, Kanadi i Engleskoj a i nekoliko u Evropskim drzavama, pa rodjacke varijante, pa supruga svakodnevno sa bratom i caletom koji su u Torontu (burazer zivi sam pa dok mu online, uzivo, prica kako da spremi rucak... Sve zajedno, jednom prilikom sam grubo racinao da bi mesecno kostalo najmanje 500 eura kad bi umesto Skype-a koristio klasican telefon! Sto je van pameti! A ovako i vidis sagovornika...

Raspricah se bespotrebno! :) Izvinjavam se, necu vise!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

paskasija

Član broj: 219880
Poruke: 96
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 13:08 - pre 144 meseci
Ja mislim da je Morpheus NS na win 8 customer preview a ne na release preview. Na ovom prvom Skype radi bez problema.
nemam
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 14:08 - pre 144 meseci
Citat:
paskasija: Ja mislim da je Morpheus NS na win 8 customer preview a ne na release preview. Na ovom prvom Skype radi bez problema.

Verovatno, zato sam i pitao da li je siguran za verziju Windows-a.

Jos nesto sto sam nasao upravo malocas. Meni licno puno znaci da imam vizuelnu kontrolu trenutnog Internet protoka jer sam navikao jos og prve Viste i prvog NetMonitor gadzeta. Vec sam pisao o ovome ali sad sam nasao verziju koja radi na Windows 8 Release Preview 64bit English i to radi brzo i besprekorno sa tacno onoliko podataka koji su potrebni, ni manje ni vise! Sto je jako dobro/zanimljivo - moze da se podesava velicina, od klasicnog Windows gadzeta do stvarno velikog! I sto je najvaznije, potpuno je Free tako da mogu da okacim link!!!

Moze da se skine ovde! Radi i sa bezicnim varijantama.

A izgleda ovako:






Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

gorgilije
FPS-Gamer
Tu negde.

Član broj: 231176
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 14:59 - pre 144 meseci
Imas ovde noviju verziju:

http://addgadgets.com/
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 15:06 - pre 144 meseci
Izgleda da se 64-bitna verzija ne slaže sa mnogim programima, moja omiljena verzija KAV-a ne radi, TC se ukopa kod brisanja fajlova ... i sve je to potvrđeno. Zato mi je bilo lakše da instaliram x86 verziju kod koje ima manje problema. Mada mi je sve to samo reda radi pošto se odvikavam od windowsa. ;)
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 15:36 - pre 144 meseci
Na Release Preview x64 sam, zato sam se i čudio kako ne radi, a ja minut pre toga završio razgovor preko Skype-a. :) Moguće da ima neki update posle ove verzije koji ja nisam dobio ili je u međuvremenu rešeno, ali Skype mi uredno obavlja posao.
 
0

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview09.06.2012. u 16:44 - pre 144 meseci
Citat:
calexx:
.....
Mada mi je sve to samo reda radi pošto se odvikavam od windowsa.


.. a pre toga sam pročitao ..

Citat:
Najnovija verzija Skype ne radi na Windows 8 Release Preview 64bit English!!! Ali zato radi verzija 4.2 besprekorno. Naravno, treba u setovanju Skype-a odcekirati automtski apdejt I nema problema, radi k'o sat!

Zvanicnici Skype-a kazu da znaju za problem I znaju da nece raditi ni na konacnoj veziji W8 ali ubrzano rade na otklanjanju greske (koja je fo njih!) I nadaju se da ce uskoro izbaciti novu verziju/apdejt.


Ma, nemoguće da je do njih..
Kakvi papani.

Dakle, šta reći? I treba SVi da krenemo da se odvikavamo od Windoze jer, ako sam dobro informisan.. M$ je kupio skajp... a najnovija verzija skajpa ne radi na najnovijoj verziji Wina.. HAHAAA..

Na kraju će krenuti da se dešava WinWin situacija!
A to je: instaliraš Win8, instaliraš Windblows Live msgr ili Skajp i sledeća poruka na ekranu, plavom, naravno: "Your hardware has malfuncioned. Please, buy new hard drive."
about:networking
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 155887 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.