Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156083 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:52 - pre 140 meseci
Citat:

Gledaj ja skroz zanemarujem metro aps. Ne svidja mi se, zajedno sa novim sistemom online autorizacije. Ostalo je dobri stari windows 7 koji je poboljsan.


Problem je u Microsoftovom nasilnickom guranju te komponente koju ti zanemarujes.

Zanemarujem je i ja - ali je Microsoft odlucio da unazadi ostatak GUI-ja zbog toga (sa idiotskim 'charm'-ovima, nasilnom promenom rada koja je apsolutno nepotrebna niti donosi produktivnost dekstop korisnicima, redukcijom mogucnosti GUI kompozicije itd...), na desktop ediciji Windows-a koja ne bi trebala da ima nista sa Metro-om.

Problem cele ove price za nas korisnike je sto je Microsoft odlucio da otkaci workstation/productivity market i da se fokusira na tablet/telefonski market zato sto tu vide mogucnost za rast. Kako bi pokusali da postanu relevantni u mobilnom i tablet biznisu, odlucili su da zbrda-zdola spoje tradicionalni desktop, gde su de-facto lider, i tablet/phone form faktor - gde su irelevantni.

I to je uradjeno na stravicno los, zapravo shizofren nacin. Nacin koji se najbolje moze opisati kao frankensajnovska amalgamacija 2 potpuno nekompatibilna UI koncepta. Nacin jos vise shizofren od svih njihovih dosadasnjih shizofrenih fail-ova poput Tablet PC-ja i Windows Mobile-a.

Cuj, mozemo svi mi da ignorisemo Metro - sto ce se vrlo verovatno i desiti kod tradicionalnih productivity/business korisnika, ali Microsoft je ocigledno briga za nas - i to su vrlo jasno dali do znanja sa ovom losom plasticnom hirurgijom. Verovatno je bilo samo u pitanju vreme koje nisu imali, inace bi osakatili desktop jos vise.

Kada ti je vendor dao do znanja da mu vise nisi bitan kao ciljna grupa, to je dobar znak da pocnes da trazis alternativu.

Ili to, ili da cekas da se vendor opasulji, dok mu ne prodje zaljubljenost u trziste u kome su apsolutni niko i nista.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+6

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 11:39 - pre 140 meseci
Citat:
calexx:meni je mnogo lakše sa start ekranom nego što je bilo sa start menijem.


+1
 
+1

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 11:40 - pre 140 meseci
Da li se nesto popravilo kod koriscenja win8 i e-bankinga?

Kako izlazite na kraj sa tim?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 11:56 - pre 140 meseci
Pokusavam da razumem i jako se trudim ali ne uspevam da dokucim sta to u stvari ne valja sa W8?! Meni svi programi rade brze i prilicno stabilnije nego na W7. Providnost sam regulisao tamo gde se regulise, nisam zalazio u registri, i sve mi izgleda kao na W7. Cak i ono sto koristim profesionalno, Nuendo, Cubase, SForge i ostali profesionalni audio programi, plaginovi i VST Instrumenti rade besprekorno. Sta god da sam radio, probao, "maltretirao" radeci... nije uzrokovalo "kocenje" niti pad kako programa tako ni sistema. Treba li nesto jos?!

Metro aplikacije ne koristim a Start varijanta je neuporedivo prakticnija, organizovanija i korisnija od dosadasnjeg Start dugmeta.

Stvarno ne razumem o cemu se prica kad se toliko kritikuje W8. Voleo bih da razumem sta je to sto ne valja kad se pokrene program koji je u nekom momentu potreban. Sta ne radi, zasto ne radi, kako ne radi, sta koci, sta nije uredu... sa pokretanjem i radom u nekom programu a uzrokovano je iskljucivo W8 i "nema aero" varijantom? Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:01 - pre 140 meseci
Verovatno providnost regulišeš zato što koristiš neku preview verziju, u RTM a i konačnoj to ne postoji, bar ne na regularan način.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:09 - pre 140 meseci
Citat:
calexx: Verovatno providnost regulišeš zato što koristiš neku preview verziju, u RTM a i konačnoj to ne postoji, bar ne na regularan način.

Tako je, koristim Windows 8 consumer preview, kao sto je naslov teme, od kako je izasao i dok traje licenca cu ga koristiti sve dok radi ovako dobro i stabilno. Ok, nema providnosti. Pa? Navikao sam na mnogo bitnije stvari u zivotu, neuporedivo bitnije!, pa sad ne mogu bez njih. Navikao sam godinama, mnogo godina, da zivim sam pa od kad ne zivim sam pitam se kako sam mogao da zivim sam. Ali stvarno.

Sta u radu sa bilo kojim programom ne valja kod W8. Recimo sa Photoshop-om? Ja ne primetih bilo kakvu razliku. Ima li je?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:14 - pre 140 meseci
@Sceka, predji na finalnu verziju. U RTM-u nema vise transparencije.

Sto se mene licno tice, novi start ekran je debilizam posto mi zaklanja sve ostalo - na svu srecu postoji tool (Start8) pa sam na start prozor zaboravio. Takodje, koristim Server 2012 pa mi Metro ekran iskace samo na delic sekunde prilikom boot-a i to je to...

Sto se brzine tice, ja ne vidim ama bas nikakvu razliku posto mi i 7 i 8 rade brzo, mada verujem da je 8-mica nesto brza na slabijem hardveru iz prostog razloga sto je GUI jednostavniji i sto su verovatno tweak-ovali kernel i Win32 podsistem da vucara manje baterije na tablama. Dok je ovaj drugi deo svakako plus, pogotovu ako imas slabiji hardver, ovo prvo nije nikakva optimizacija vec descoping. Mogli su da ga ucine jos brzim sa tom filozofijom: da ostave samo komandnu liniju.

Takodje, iz task managera koji svi nazivaju "boljim" su izbacili opciju kastomizovanja kolona u "Details" tab-u sto je meni totalni idiotizam zato sto sam ja koristio kolone koje nisu standardne (broj thread-ova, command line itd...)... Process Explorer to resava ali, opet, ZASTO? Zasto je izbaceno nesto sto je savrseno radilo.

Citam njihova objasnjenja i opravdanje je tipa - gledali smo uz pomoc naseg spijunskog sistema sta korisnici koriste, pa smo se fokusirali na to... Tu ima samo jedan mali problem, napredni korisnici gase taj reporting... No dobro.

Opet, kada ispeglam sve stvari koje mi smetaju, na kraju mi ostane Windows Server 2008 R2 sa losijim GUI-jem... ne nesto vredno upgrade-a.

A evo kako ide sa RT-om:

http://www.theregister.co.uk/2...ce_windows_8_launch_fall_flat/

Citat:

Things went from bad to worse for the software giant in Asia after reports emerged that a high-profile live public demonstration of Windows 8 in downtown Taipei fell flat when the OS cocked up on some devices. Microsoft staff apparently had trouble closing apps on several all-in-one PCs and instead were forced to demo the new OS on tablets.


^ Evo sta ce early adopteri dobiti kad kupe novi hardver... Mada generalno nije dobro biti early-adopter ali... "trouble closing apps"....

A sta kaze Anand za RT ediciju?

http://www.anandtech.com/show/6392/the-windows-rt-review/8

Citat:

In Word, it’s relatively easy to pull 30% CPU utilization when typing quickly. Anand saw up to 40% on Surface, and I managed to get CPU utilization all the way up to 55% when pressing random keys as quickly as possible. Compare this to Notepad, which usually hovers in the 5-10% CPU utilization range, and it’s clear to see how heavy a load Office puts on the system. Even with the high CPU utilization though, I never saw any lag in the characters appearing, so it’s mostly an interesting point to note and not an issue with the typing experience. (Note: The Office team tells us that this is a bug, we're still looking into it).

To really push the system, I loaded up some of the Excel files I work with at my real life job as an automotive technology researcher. These are raw and mostly unprocessed dynamometer data test files, with roughly 3 million data cells each (give or take.) The largest had just under 4 million data cells and was 39MB in size, smallest about 1.8 million and 19MB in size. A couple of graphs and some equations. Together, the four files totaled 112MB. I decided to open all four at once - it took about a minute and a half, with a max CPU load of 72%. It was crazy, but once everything was loaded, performance was actually decent. I wouldn’t want to necessarily work on the files for extended periods with a system like this - the screen is too small, and the couple of bits of lag would drive me nuts (plus, without Matlab, it’s a bit pointless) but for quick graphing of basic data, it works significantly better than expected.



30-55% CPU load dok kucas u Word-u... mashala. Office ekipa kaze da je bug, ali cinjenica da 5-10% CPU-a ode na kucanje u notepad-u govori da cira nece biti puno manja sve i da fixuju "bag"...

Bice interesantno kad se budu videle cifre, koliko baterija drzi kada je CPU konstantno van sleep moda dok... kucas nesto u Word-u?!?!? Samo taj podatak govori koliko su se "trudili" i kolika je frankenstajnovska skalamerija ceo taj RT.

Sve u svemu - Microsoft se upire da objasni da su te njihove table ozbiljni uredjaji dok su iPadi igracke.

Sta znam, meni se cini da su iPad-i igracke, ali da ne pokusavaju da budu nista drugo, dok ova MSFT-roba pokusava da glumi nesto ozbiljnije od igracke ali to jednostavno ne moze da bude.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:33 - pre 140 meseci
To za tablete mene licno ne zanima, narocito Office na tabletu. Ali i dalje samo prica o "navikao sam".

Sta, konkretno, u radu sa nekim programom ne valja na W8. To je sustina koriscenja kompjutera. Program koji se koristi kuci ili za posao - radi li ili ne radi na W8? Radi li bolje ili losije na W8, bolje ili losije - kakva glupa formulacija :) ali se razume sta hocu da kazem.


Pozdrav!

EDIT
i3 kofiguracija sa Gainward GTX250, a probano mesec dana sa i7 i najnovijom GF grafickom.
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:34 - pre 140 meseci
Opet ne razumes. Nije stvar uopste u tome da li ima ili nema Aero (mada ruku na srce ovaj novi chrome je stvarno, stvarno, stvarno monstruozan). Stvar je u nacinu na koji je uklonjen i razlog zbog kojeg je to uradjeno. To je indikacija promene odnosa kompanije prema korisnicima, a pre svega prema developer ekosistemu. kroz sve vreme od nastanka Windows na ovamo, uz uspone i padove uvek se islo ka "empowerment"-u, ideja vodilja je uvek bila "easy to use, hard to master". Sada je to samo "easy to use" i zato tebi sve to izgelda fenomenalno jer si u tranziciji i sve ti je lakse da koristis kao end-user. Ali meni nije svejedno, kao sto nije ni autoru Photoshopa kojem MS planira da uleti klizeci kroz 3 do 5 godina za troskove sertifikacije i prodajne provizije. Kompaniji koja je sposobna da ovako neto uradi svom flagship proizvodu nista vise nije strano pa ni kompletno zatvaranje u "zaokruzeni" ekosistem.

Ako hoces jos plasticnije, da je prvi windows koji je ikad izasao bio Windows 8 RT danas ti ne bi imao photoshop ni sve te tvoje alate na njemu, sanse su zapravo da nikad u zivotu ne bi ni video windows jer nikad ne bi zaziveo kao sto to nikad nisu ni PalmOS, OS/2 i svi ostali mrtvi OSovi na groblju istorije. Uostalom kao sto nikad nije zaziveo ni Windows Phone, UIx prethodnik Windows 8e.

Da MS planira da drzi Windows otvernim OSom, minimum minimuma ne bi skrljali postojecu funkcionalnost. Start dugme moze da se sakrije checkboxom, Aero moze da se iskljuci gasenjem Themes servisa i eto igracke za plebs koja ce da leti na 386-ama a koju mi ostali mozemo da prilgodimo, ali NE, ide se djonom klizeci. Pod takvim okolnostima apsolutno mi je svejedno da li Photoshop radi ili ne radi, jer je to izgubljena bitka na poteze jer ja vise ne mogu da budem siguran da ce moji proizvodi moci da rade na Windows platofrmi i da je sav trud koji se ulagai danasse ulaze u tu platformu na milosti i nemilosti celvaog Steve. A zbog cega? Da bi on jurio domacice i hipstere? Kroz ti do pet godina moraces da kupis Photoshop sa windows marketa ili ga neces uopste imati i moci ces da koristis samo ono sto ti Balmer kaze da smes. To sto ces ti sad da kazes "i ako bude tako ja cu da napustim Windows i isntliram Linux" je beskorisno, tad ce biti prekasno.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+4

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:41 - pre 140 meseci
Citat:
Sceka: To za tablete mene licno ne zanima, narocito Office na tabletu. Ali i dalje samo prica o "navikao sam".

Sta, konkretno, u radu sa nekim programom ne valja na W8. To je sustina koriscenja kompjutera. Program koji se koristi kuci ili za posao - radi li ili ne radi na W8? Radi li bolje ili losije na W8, bolje ili losije - kakva glupa formulacija :) ali se razume sta hocu da kazem.
Pozdrav!


Ne slazem se sa tobom.

Meni je OS nista drugo nego glorifikovani application launcher.

Sve sto ja od OS-a hocu je da mi se ne mesa u moj rad i da mi omoguci da koristim aplikacije. Osim elementarnih podesavanja stvari i monitoringa procesa, ja nista drugo od OS-a ne ocekujem osim da:

a) Radi kako treba i podrzava moje aplikacije
b) Ne usporava me

Vidis, a) nije problem sa Win8/Srv2012 - ali ne vidim kako bi se to nazvalo nekakvim podvigom, od Windows-a se ocekuje da ima 100% backward kompatibilnost sa aplikacijama... Da to nije slucaj, uopste ne bi bilo ni u izboru za upgrade

Medjutim b)... sa tim promenama GUI-ja mi je rad donekle usporen.

Postavlja se pitanje - da li je to usporenje VREDNO - tj. da li iza njega stoji nesto sto je daleko efikasnije i sto vredi uciti i navici se.

Windows 95 je upravo bio primer upgrade-a koji vredi - GUI je bio promenjen iz korena sa Explorerom umesto Program Managera, ikone su OLE objekti itd... ali je ta promena sa sobom nudila drastican skok u produktivnosti kada se naviknes + novi OS je nudi gomilu drugih prednosti koje su bile kljucne (32-bitna podrska, optimizovani multitasking sa 32-bitnim drajverima za sve, itd...)

Windows 8 menja GUI ali bez nekog specijalnog cilja za mene kao DESKTOP korisnika. Sve promene su tu kako bi uglavili svoj Tablet GUI i kako bi na silu pokusali da menjaju nesto sto nisu uspeli da promene na trzisni nacin.

Apple nije pokusao da uglavi iOS GUI u Mac OS X kako bi prisilio ljude da koriste njihove table... Microsoft to radi.

To se meni nikako ne svidja, jer me forsira da menjam navike samo zato sto je neko u MSFT timu umislio da ce tako pokupiti market share u segmentu u kome nisu bitni. JA licno nista ne dobijam od toga - ni vecu produktivnost, ni nove stvari (za mene kao desktop korisnika)... samo gubim vreme i nista drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:44 - pre 140 meseci
Citat:
30-55% CPU load dok kucas u Word-u... mashala. Office ekipa kaze da je bug, ali cinjenica da 5-10% CPU-a ode na kucanje u notepad-u govori da cira nece biti puno manja sve i da fixuju "bag"...

Bice interesantno kad se budu videle cifre, koliko baterija drzi kada je CPU konstantno van sleep moda dok... kucas nesto u Word-u?!?!? Samo taj podatak govori koliko su se "trudili" i kolika je frankenstajnovska skalamerija ceo taj RT.

Sve u svemu - Microsoft se upire da objasni da su te njihove table ozbiljni uredjaji dok su iPadi igracke.

Sta znam, meni se cini da su iPad-i igracke, ali da ne pokusavaju da budu nista drugo, dok ova MSFT-roba pokusava da glumi nesto ozbiljnije od igracke ali to jednostavno ne moze da bude.


Sa tvog linka, samo malo niže u tekstu:

Citat:
To really push the system, I loaded up some of the Excel files I work with at my real life job as an automotive technology researcher. These are raw and mostly unprocessed dynamometer data test files, with roughly 3 million data cells each (give or take.) The largest had just under 4 million data cells and was 39MB in size, smallest about 1.8 million and 19MB in size. A couple of graphs and some equations. Together, the four files totaled 112MB. I decided to open all four at once - it took about a minute and a half, with a max CPU load of 72%. It was crazy, but once everything was loaded, performance was actually decent.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:45 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:...
...Kroz ti do pet godina moraces da kupis Photoshop sa windows marketa ili ga neces uopste imati i moci ces da koristis samo ono sto ti Balmer kaze da smes. To sto ces ti sad da kazes "i ako bude tako ja cu da napustim Windows i isntliram Linux" je beskorisno, tad ce biti prekasno.

Sve si ti u pravu ali mene kao kranjeg korisnika koji zaradjuje tako sto u Studiju koristim Nuendo tako sto ga startujem i radim - nista od toga ne zanima, profesionalno. A dolazimo i do ovog citiranog. Pa i do sada smo svi kupovali za profesionalnu upotrebu sve sto treba, kupovali! Ja sam prvi Nuendo sa Nuendo audio karticom (tada je to bila Nudndo kartica, sada je vraceno na RME) 3,200 nemackih maraka. Pa SForge preko 1,000 maraka... Pa i sada i u buduce - onja ko se profesionalno bavi necim taj ce uvek da kupuje i radi sa originalnim programima. Meni je vazno da posao koji radim ne trepi. A ja cu se lako prilagoditi softveru koji koristim!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:53 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:...
Sve sto ja od OS-a hocu je da mi se ne mesa u moj rad i da mi omoguci da koristim aplikacije. Osim elementarnih podesavanja stvari i monitoringa procesa, ja nista drugo od OS-a ne ocekujem osim da:

a) Radi kako treba i podrzava moje aplikacije
b) Ne usporava me

...

Pa to ja uporno pricam. Moj posao - dodjem u Studio, ukljucim tehniku (dvadesetak minuta sve ukupno) startujem Nuendo i radim. Dok radim - nemam pojma niti obracam paznju sta se desava sa Winows-om sve dok me to ne koci ili usporava po bilo kojoj osnovi! W8 ne koci i ne usporava ni po kojoj osnovi, ni za jedan program koji koristim! To je sve sto me zanima dok radim!

Kod kuce - da li mi se svidja izgled, ne, ne svidja mi se Metro ni izgled ni kako radi. Ali to je beznacajno za profesionalni rad a mislim da je to malo vise poenta cele price?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 12:55 - pre 140 meseci
@Miroslav Jeftić,

Err, moj komentar je vezan za efekat tog ponasanja na duzinu baterije, a ne za to da je nesto na kraju "smooth" - to sto je "smooth" ti nista ne vredi ako ti je CPU konstantno daleko od najnizeg energetskog stanja dok kucas na tastaturi.

Ej bre jbt, 30-50% CPU-a za >kucanje< teksta... To ce biti totalna propast za bateriju.

Revolucija!

Ja dekodiram 720p H.264 video softverski u realnom vremenu na Cortex A9 dual-core-u sa 60-70% CPU-loada... a ovi sampioni to skoro sustizu sa parsiranjem unosa teksta. Ej bre, unos teksta covece. Bas ozbiljne masine ti RT tableti - PC za poneti skoro. Mozda, ali PC iz 1998 :)

Tacno mozes da zamislis koji je to spageti monstrum od koda.

Ali dobro, MS kaze da je bag... doduse, notepad.exe po Anand-u isto trazi 15-20% za unos teksta, tako da ce biti interesantno koju ce magiju MSFT primeniti da rich-text unos bude na tom nivou, ali 'ajde da im damo sansu :)

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 29.10.2012. u 14:06 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:09 - pre 140 meseci
Citat:
Sceka:Kod kuce - da li mi se svidja izgled, ne, ne svidja mi se Metro ni izgled ni kako radi. Ali to je beznacajno za profesionalni rad a mislim da je to malo vise poenta cele price?!
Pozdrav!


Ne, nije. Jel ti neki od tih programa nije radio dobro na Win7? Radili su ti svi ti programi sigurno.

opet masis poentu, ti si nevazan za ovu pricu (nemoj to pogresno da shvatis) i to je evidentno na osnovu odgovora na gornje pitanje, sta god da ti se servira ti ces koristi dok god tvoj photoshop i audio studio rade. U svakoj industriji postoje casual, regular & power users. Ti si ajd da kazem regular user i to je ok, problem je sto industry leader (u ovom slucaju MS) koristi tvoju indiferentnost da profilise razvoj industrije u smeru ka casual userima a na ustrb power usera. I ne samo sto meni zabadaju noz u ledja nego to isto rade i svojim dosadasnjim partnerima iz H/W industrije. ja da sam HP ili Dell, ovo bi palilo sve moguce crvene lampice.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+6

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:20 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:..
... Ti si ajd da kazem regular user i to je ok, problem je sto industry leader (u ovom slucaju MS) koristi tvoju indiferentnost da profilise razvoj industrije u smeru ka casual userima a na ustrb power usera. I ne samo sto meni zabadaju noz u ledja nego to isto rade i svojim dosadasnjim partnerima iz H/W industrije. ja da sam HP ili Dell, ovo bi palilo sve moguce crvene lampice.

Kako to? Ono sto ja koristim u stvari koristi samo zanemarljivo mali procenat korisnika PC-a. Kako ce naterati one koji rade na stvaranju i unapredjenju tog softvera (koji je samo za profesionalnu upotrebu!) da se razvijaju u smeru bilo kom osim ka Power User-ima?! (Photoshop sam samo naveo kao primer, ne koristim ga profesionalno!)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:23 - pre 140 meseci
Ti nisi power user windows-a, ti si power user odredjenog alata koji radi pod windowsom, tebi se nista ne bi promenilo da ovako sutra predjes na Mac s svim tim alatima. Znas, kao kad dizajner high-end guma tvrdi da su automobili sa velikim otporom vazduha bolji jer manje habaju gume, na opsti uzas svih profesionalnih automobilsita ... Jednostavno se ne razumes u to i vidis samo mali segment toga tamo gde se sfere seku. I to je ok, kazem opet nemoj pogresno da shvatis, ni ja se 1% ne razumem u tvoj posao sto me ne cini glupim, samo se razvijam u drugom smeru. Problem je sto oni koji vode industriju ne vide, a trebali bi. postoji mnogo aspekata ICT industrije semtoga adl audio studio crashuje na desktop i u ovom slucaju postoji mnogo(previse) nedorecenih stvari koje u narednom periodu mnoge mogu da kostaju velike pare.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:29 - pre 140 meseci
Citat:
mmixTi nisi power user windows-a, ti si power user odredjenog alata koji radi pod windowsom, tebi se nista ne bi promenilo da ovako sutra predjes na Mac s svim tim alatima. Znas, kao kad dizajner high-end guma tvrdi da su automobili sa velikim otporom vazduha bolji jer manje habaju gume... Jednostavno se ne razumes u to i vidis samo mali segment toga tamo gde se sfere seku.

Boldovano - tu si u pravu i ne zanima me dok god, sto rekao Ivan, me to ne koci i ne usporava u radu, sto je poenta profesionalnog rada.

Da predjem na Mac, pa radim ja i na tom sistemu vec dugo. Ali Windows/PC varijanta se meni, kao i dobrom delu Evrope!, pokazala bolja za rad po mnogim pitanjima. Ali to je previse usko specijalisticko da bi se ovde na bilo koji nacin pricalo o tome, a mnogima, vecini, bi bilo dosadno "do Boga"! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:37 - pre 140 meseci
Citat:
Sceka: Boldovano - tu si u pravu i ne zanima me dok god, sto rekao Ivan, me to ne koci i ne usporava u radu, sto je poenta profesionalnog rada.


Ali izgleda da te ipak zanima cim tako advokatujes za Win8 Znaci da imas (zajedno sa gomilom ljudi) jasan stav da je Windows 8 bolji iako a) tebi to funkcionalno ne znaci nista jer ti i Windows 7/mac/linux rade potpuno isto b) nisi power user i ne radis razvoj na platformi. I sta ces onda kroz koju godinu ako proizvodjac softvera tvog specificnog kaze da nece da prolazi kroz MS sertifikaciju vec da su podrzane paltforme samo Mac/linux? MS se nece mnogo zabrinuti jer u tom segmentu ti ne predstavljas mainstream i veliku pretnju po njihov business model. jednsotavno im ti vise neces trebati, imace armiju domacica sa WinRT uredjajima da konzumiraju content.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 13:53 - pre 140 meseci
Gde im je armija domaćica? Mislim ok je kritika, ali ovo je čisto šbbkbb.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156083 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.