Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156126 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 09:40 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Sceka, si cuo. To sto ti igrice ne rade na Win8 je zato sto ti ne umes da ih instaliras. Win8 je ocigledno potpuno kompatibilan i stabilan


Ne radi mu jedna igra na Consumer Preview verziji? Stvarno sramota
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 09:47 - pre 140 meseci
Citat:
calexx: Što se desktopa tiče, nekako mi se čini da sam u jednom trenutku podesio da se posle pojave metro kockica vrlo brzo sam prebaci na desktop.

E sad to vise nece moci, bar ne sa tim hack-om koji je bio popularan.

Inace, nije problem u sarenilu. Osmica je manje sarena kad sklonis metro. To je zapravo i problem. Tacnije, ne sam nedostatak sarenila vec izbacivanje tehnickih mogucnosti za njega. Opet, ne zbog samog sarenila vec zbog toga sto tehnicke osnove za sarenilo i za razvoj ozbiljnijih aplikacija sa bogatijom grafikom su jedne te iste.
Win8 je bukvalno osakacena Sedmica.

Kapiram da Osmicu nisu ni trebali praviti vec samo WinRT i to je to, za desktop jednostavno da je ostala 7ica do neke nove verzije.
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 09:52 - pre 140 meseci
ja bi reko da on ima RTM. Svejedno, steam forumi su puni "Can't run the game on Win8" threadova. A to uglavnom early adopteri koji imaju pristup RTM bitsu pre Oct 26, dakle mahom iole malo pismeniji ljudi. Sta ce biti kad se desi narod, to ce biti zanimljivo videti.

Citat:
Shadowed: Kapiram da Osmicu nisu ni trebali praviti vec samo WinRT i to je to, za desktop jednostavno da je ostala 7ica do neke nove verzije.


Pa to su radili sa Windows Phone 7, pa je cela ideja propala potpuno jer su samo najveci fanboji kupovali te telefone. Sad se valjda tripuju da ce preko desktopa naposlu/kuci ljudima da uvaljaju metro koncept i da ce onda raja da pohrili i kupi WinRT tablete i telefone. I gartner im je reko da im je koncept sje*an i preporucuje poslovnim klijentima da NE uzimaju WIn 8 ali oni i dalje ne popustaju. na kraju ce Win8 da ima sacica fanboja i pola Srbije (piratsku verziju) ali sa stanovista koji je vazan (income za MS) bicu tesku napusa*anje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+3

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 10:34 - pre 140 meseci
Nije to samo problem sedmice, Windows Mobile je veći deo istorije proveo na margini, samo kratak period je imao značajan udeo tržištu (u vreme WM5 i WM6), a posle pojave iphone-a i Androida taj udeo se strmoglavio. Da su nastavili s njegovim samostalnim razvojem ne bi nigde stigli. Ne kažem da će i ovako, ali bar imaju neku šansu, onako baš nikakvu
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 10:54 - pre 140 meseci
@mmix,

Ima jos ima jos...

http://www.theregister.co.uk/2012/10/01/windows_8_survey/

Citat:

Windows 8 early-bird users still love Windows 7 more - poll

More than half of Windows 8 users prefer Windows 7 to Microsoft's new operating system, according to a community poll.

Forumswindows8, which claims to be the web's largest Windows 8 help and support forum, says it conducted a poll of 50,000 people using Windows 8 and found that 53 per cent voted Windows 7 as their favorite Windows operating system.


A od feature-a koje se vole? Fast boot i bolje performanse - dakle nista od UI-formerly-known-as-metro :-)

Ovo su early adopteri jbt... znaci ljudi koji bi trebalo da gotive nove stvari...

Sta li ce tek biti kada Joe Public krene da koristi novi OS :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 10:56 - pre 140 meseci
Ok, i kako to opravdava crap koji su napravili? Imamo crap od mobile porizvoda koji ne mozemo da palsiramo i da bi se ljudi navikli na taj crap napravicemo crap od flagship proizvoda od kojeg zavisi poslovanje bar 50% kompanija? To je logika? I sta ce biti ako se WinRT tableti ne budu prodavali, kao ni WinPhone8? Kao sto nece, bar ne u obimu u kome oni misle. Hocu onda dobiti svoj aero i start dugme nazad? Hoce lis e kompanije koje su izgubili vratiti? Hoce li celavi steva i glavonje iza ove destrukcije konacno dobiti otkaze? Sumnjam, po svim osnovama. Ovako se od uspesne firme pravi SCO, glupim i ishitrenim potezima.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:03 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
da se svet više ne okreće oko desktop računara i to MS verovatno nije mogao više da ignoriše.

Ako je Svet=(FB/Twitter/... komuna) onda jeste, tako je Sta sa onim nesretnicima koji bi mozda da zive od onog sto naprave na prevazidjenom desktopu? Nek se maltretiraju na teletabis OS-u, ko ih j... vise nisu IN




 
+1

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:21 - pre 140 meseci
Citat:

Miroslav Jeftić:
da se svet više ne okreće oko desktop računara i to MS verovatno nije mogao više da ignoriše.


Naravno da nije mogao da ih ignorise - ali to ne znaci da su morali da urnisu svoj desktop, workstation i server proizvod. Pateticni pokusaj amalgamacije Metro i standardnog GUI-ja na desktop i server Windowsu je sve samo ne logican korak.

Medjutim od kompanije sa menadzmentom koji je godinama pokusavao da progura koncept start menija i olovcice na mobilnom telefonu ne mozes ni ocekivati bolje...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:40 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Naravno da nije mogao da ih ignorise - ali to ne znaci da su morali da urnisu svoj desktop, workstation i server proizvod. Pateticni pokusaj amalgamacije Metro i standardnog GUI-ja na desktop i server Windowsu je sve samo ne logican korak.


Urnisali su zato što nema Start dugmeta? Koliko vidim manje-više se sve svodi na to. Ne bi me čudilo da popuste i da ga vrate u nekom SP
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:45 - pre 140 meseci
Ne znam da li si propustio i druge izbacene stvari - recimo na Server-u moras da klikces k'o budala da nadjes shutdown dugme po nekakvim "charms" barovima.

To ce samo tako da leti po kompanijama, niko nema pametnija posla nego da uci gde je Microsoft premestio dugmice i opcije samo zato sto im se premestalo... Samo da se uracuna izgubljeno vreme za te gluposti i verovatno si presao cenu upgrade-a na novi OS... sto je totalna besmislica uzevsi u obzir da novi OS ne nudi prakticno nista novo fundamentalno zasto bi mogao nekako da opravdas investiciju.

No, pustimo ljude i firme da glasaju svojim novcanicima.

Citat:

i da ga vrate u nekom SP


E to ce biti interesantno - Visual Studio 2012 tim je vec progutao zabu i najavio SP u kojem ce da vrate Windows XP podrsku... To samo pokazuje koliko su izgubljeni ti ljudi i ko im donosi odluke... a tek nacin na koji su izbacili XP podrsku namerno staticki linkujuci Vista Win32 API-je koji su u proslom CRT-u bili dinamicki linkovani... pa to je vrhunac patetike. Ali ih je ocigledno zveknuo po dzepu samo tako.

Ah da, pokusali su da "obeshrabre" rucno patch-ovanje CRT i MFC biblioteka tako sto su "zaboravili" da shipuju makefile-ove za CRT i MFC kako ljudi ne bi lako kompajlirali svoje verzije... to samo pokazuje koliki moroni danas vode njihove kljucne proizvodne linije i na sta su sve spremni kako bi prisilili ljude da se upgrade-uju. Steta onda sto je ceo pristup brilijantno propao posto su im veliki klijenti verovatno rekli "OK, nema XP podrske, nema kupovine VS2012, hvala na marketinskom materijalu i prijatno"

Medjutim Windows tim, e to ce biti mozda malo teze posto verujem da je ego Balmera i Sinfoskog ogroman... bice zanimljivo gledati da li ce biti neophodno prvo maci Stevu celavog pre toga :)

Ako do toga dodje, savetujem da se ulazu pare u staklarnice i prodavnice stolica u Redmondu... posto ce biti puno razbijenog stakla.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:54 - pre 140 meseci
Ne sećam se kad sam zadnji put gasio server, možda jednom godišnje U principu ni Server 2008 ne izgleda identično kao Server 2003, tu i tamo je ponešto premešteno, ne znam, toliko buke oko jednog dugmeta i dalje mi nije baš najjasnije, ali dobro
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 11:59 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Miroslav Jeftić: Loše poređenje. Win 8 po svoj prilici neće imati problema ni sa performansama/stabilnošću kao što je imao Me, niti sa kompatibilnošću/sporošću/zahtevnošću kao što je imala Vista. :) Problem sa Win8 je potpuno nov, trend je da se svet više ne okreće oko desktop računara i to MS verovatno nije mogao više da ignoriše. Da li će mu i koliko pristup uspeti, ostaje da se vidi :)


Sceka, si cuo. To sto ti igrice ne rade na Win8 je zato sto ti ne umes da ih instaliras. Win8 je ocigledno potpuno kompatibilan i stabilan ;)

'sam cuo i sramim se! :) Al' 'ću naucim kad porastem, ako ikada odrastem sto ne verujem da cu. :)

Kako god, iako se jos borim da mi proradi Borderlands 2 nikako se ne bih vracao ikada vise na W7. Metro aplikacije ne koristim uopste ali varijanta Start ekrana mi je ubedljivo najbolje nesto sto je MS ikada izmislio. I to najozbiljnije. Redovno se uveravam , svakodnevno, u to kad dodjem ili se vratim iz Studija (gde je na svakom kompjuteru W7). Jednostvno mi sve vise organizacija W8 nedostaje pri svakodnevnom radu u Studiju. Jedva cekam da izadje zvanicna verzija, pa da kupim i instaliram i tamo gde se odvija moj profesionalni rad.

Probao sam kuci Nuendo i Cubase. Rade odlicno, i instalacija prodje bez problema i sam rad je savrsen iako niti imam memorije niti Audio Hardwer kao u Studiju. Meni je to dovoljna osnova za pozitivno misljenje o radu OS-a. Kazem - meni, za mene!

Vec neko vreme sam prestao da "zavirujem ispod haube" softvera koji koristim, ukljucujuci i OS. Ta odluka je bila bazirana na tome sto se svako "prčkanje" van onoga sto je po difoltu onoga ko je to napravio uvek, ali bas uvek pretvaralo u nevidjeno gubljenje vremena. Pa samo zezanje sa Registry-jem se usvek svodilo na "igranku bez prestanka". A kad se pogleda, realno, cemu sve to? Toliko zezanje i trud da bi vecina od tih promena (skoro sve!) dovela do toga da nesto radi onako kako ja hocu, odnosno, radi i dalje onako kako bi radilo inace ali ovako radi "kontrolisano sa moje strane"?! :) Pa necu vise da se smaram i gubim vreme samo da bi mi se nesto "prikazivalo levo a ne desno" ili da radi a da ga ne vidim i slicno.

Od tada radim sledece, instaliram OS na novi kompjuter, moj izbor je Windows, setujem ga po svojim potebama ali samo u oviru po difoltu ponudjenih opcija, instaliram potrebne programe i setujem ih na isti nacin, pocinjem upotrebu kompjutera. Tacka. Sve ostalo sto sam nekada radio me ne zanima i ne zelim da gubim vreme, a gubio sa prilicno vremena!

Iz istog razloga sam izgleda definitivno odustao i od Smsung Galaxy S3 i iPhone 5 varijante i najverovatnije cu opet kupiti, ovih dana, neki Nokia proizvod. Cekao sam pojavu iPhon 5 a od kako se pojavio sam uhvatio sebe da razmisljam kao i u vezi kompjutera i softvera - aha, pa onda bi moglo da se... ovo bi mogao na nacin da... vidis ovo je zahvalno da se promeni tako da... i slicne "bespotrebice"! :) Kupicu mobilni telefon da bih razgovarao, poslao po neku poruku, potrazio neku informaciju na Net-u (retko!), zabelezio neke bitne podatke u TXT formatu (malo nesto, oko tri A4 stranice najvise, krupno pisano!) koje su mi cesto potrebne i to je to. Takav telefon cu da kupim. Za ostalo, fala Bogu, imam nekoliko kompjutera sa neuporedivo vecim ekranom nego sto ima bilo koji telefon. :)

Jedino sto me nervira u celoj prici je sto jos uvek ne igram Borderlands 2, ali i to ce se srediti... :)))


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 12:04 - pre 140 meseci
Sceko, ali ja na Windows 8 samo želim da koristim neki drugi font za ikonice, menije i ostala čuda, ali eto - ne može. Mora SegoeUI i kraj. Oću da mi skrolbar bude tanji ili deblji? E ne može... Oću da mi odma ulazi na desktop, neću metro - e ne može (makar ne zvanično). Ne znam za vas, meni vala ovo dovoljno. Tih 5 sekundi što se brže digne nego Windows 7 mogu da prežalim.

Apsolutno ne postoji ne jedan razlog zašto bi neko prelazio na Windows 8 sa sedmice, kao što tek ne postoji razlog zašto bi velika većina prešla sa server 2008r2 na server 2012.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 12:09 - pre 140 meseci
^ Da, vec si pisao o tome. Da budem iskren, nisam proverio jer kuci sada imam samo jedan kompjuter ali slova meni nemaju nikakve razlike izmedju W7 i W8. Bar ja nisam primetio, a Studio mi je na 2 minuta od kuce (bukvalno, naravno kolima). Inace se ne smaram sa tim po meni sitnicama vizuelnog tipa. Ali razumem da nekoga to itekako nervira.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 12:57 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ne sećam se kad sam zadnji put gasio server, možda jednom godišnje :D U principu ni Server 2008 ne izgleda identično kao Server 2003, tu i tamo je ponešto premešteno, ne znam, toliko buke oko jednog dugmeta i dalje mi nije baš najjasnije, ali dobro :)


Ne radi se o jednom dugmetu nego o gomili premestenih opcija koje su premestene bez ikakvog valjanog razloga.

Windows Server 2008 je bio veliki upgrade sa 2003 - promene na nivou kernela sto se bezbednosti (ASLR itd..) tice su same bile dovoljan razlog da se to gleda kao investicija, takodje Server 2008 je uveo bolju NUMA podrsku gde aplikacije mogu da eksplicitno zahtevaju sa kog NUMA noda se alocira memorija, sto drasticno utice na performanse na NUMA sistemima.

Dakle, to je bila investicija - za bolje...

A 2012 je prakticno minorni upgrade sa 2008 R2.

A trubi se zato sto su u pitanju pare, pare koje se bacaju na protraceno vreme ljudi koji ce traziti gde su im opcije zato sto je neka budala u MSFT-u odlucila da ih premesti. Firme placaju ljude da rade posao za firmu, a ne da gube vreme trazeci opcije i dugmice.

No, Microsoft je i ovako i onako odlucio da je consumer market sa igrackama bitniji, sto ima logike kada su brojevi u pitanju - jedini problem je sto je danas Microsoft niko i nista u tom marketu, i da ako ne uspeju da uzmu neki bitan udeo trzista na telefonskom/tablet marketu em nece postici nista sa novim GUI-jem, em ce imati drasticno manju kupovinu workstation/server proizvoda zbog konzervativnih firmi...

Steva celavi je bio u pravu kada je rekao da je Windows 8 najveci rizik koji su preuzeli do sada.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 13:16 - pre 140 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:...
A trubi se zato sto su u pitanju pare, pare koje se bacaju na protraceno vreme ljudi koji ce traziti gde su im opcije zato sto je neka budala u MSFT-u odlucila da ih premesti. Firme placaju ljude da rade posao za firmu, a ne da gube vreme trazeci opcije i dugmice.
...

Pa koliko je to izgubljenog vremena? Sve se nadje za kratko vreme i nastavi sa radom. Ne vidim zasto bi to bilo toliko bitno, a ne razumem zasto bi se izgubilo toliko vremena/para da ti to uticalo na bilo sta?! Pa nece to da se trazi narednih godinu dana, nadje se i nastavi sa privredjivanjem.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 13:23 - pre 140 meseci
Zato sto je trosak.

Ako si firma, zanima te sta dobijas i koliko kosta.

Sta dobijas kao firma sa prelazenjem na Windows Server 2012 / Windows 8 ?
Koliko kosta? Na cenu softvera moras dodati i cenu treninga i cenu tog izgubljenog vremena.

Cista racunica, firme nisu fanboyi pa da skacu na nove produkte zato sto su novi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 13:32 - pre 140 meseci
Nisam još koristio Server 2012, ali koliko vidim iz par nasumičnih opisa, promene uopšte nisu minorne kao što ih predstavljaš, naprotiv. Sad, kome se i koliko isplati da prelazi, to je individualna stvar.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 13:47 - pre 140 meseci
Oh, ubacli su DNSSEC i DHCP failover, nakon sto ih svi ostali vec imaju :)

Realno, nista od novih stvari nije potrebno ni vecim enterprise okruzenjima a kamoli srednjim i vecim koje kupuje propcentualno najvise licenci. Ima nekih fora za bas huge multi-site korporacije (tipa virtuelizovani domena i kloniranja) ali one vec sasvim lepo funkcionisu i bez 2012 i ne menjaju domensku strukturu na whim. Upgrade appeal i nije bas neki.

Rapid domain deployment, please...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 13:57 - pre 140 meseci
Ahem... ovo nije Advocacy, ako vam je do FUD-a i trolovanja, možete se obojica slobodno prebaciti tamo Npr:

Citat:
You're a customer with vast swaths of servers in well-connected datacenters. For these customers, the answer to Should I or shouldn't I? is an unequivocal yes.


Citat:
You have significant populations of remote workers and branch offices. This is the other sweet spot for Windows Server 2012 deployments, so if you identify with this category then you should absolutely deploy the new OS.


Citat:
You have Software Assurance and are current in terms and receive rights. If you get the OS as part of what you're already paying for, then why not make the change?


Citat:
It's not necessary to upgrade to Windows Server 2012 if …

You're a customer with very simple, straightforward needs. There's not much new in file and print services. For mid-sized shops, the minor enhancements to on-premises Active Directory aren't worth the upgrade cost.


http://searchwindowsserver.tec...r-2012-review-Should-I-upgrade
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156126 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.