Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156072 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nasa_do_tokija

Član broj: 305707
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.11.2012. u 22:48 - pre 139 meseci
Vidim ja da sa vama nesto nije redu.Ko zna koliko su coveka pravila win 8 i koliko su njih testirali sistem i ljudi su zakljucili da je vredan paznje jedino nekoliko "naucnika" kojima nesto smeta i kojima fali start dugme i ostale gluposti.Smatram da je pojedincima najveci problem promena.Znaci ako je Win 8 imenio dosta funkcija on je djubre? Pa mozda za luzere koji nemaju touch screen racunare pa im je tesko da malo vise klikcu misevima.Mada kada bolje razmislim kao da win8 zavisi od vaseg misljenja godinama se upravljamo po Americkim sistemom i jos uvek ih pratimo i sad nam nesto smeta? Pa nista onda ako cemo da se vracamo u proslost da se odmetnemo u sumu i kraj price jer vi ste kao i uvek najpametniji od svih.
 
+4

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.11.2012. u 22:56 - pre 139 meseci
Citat:
Nasa_do_tokija
Pa mozda za luzere koji nemaju touch screen racunare


Touchscreen racunari su za istu ciljnu grupu kao i Reebok Pump patike.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+7

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.11.2012. u 23:11 - pre 139 meseci
Citat:
Nasa_do_tokija:
Vidim ja da sa vama nesto nije redu.Ko zna koliko su coveka pravila win 8 i koliko su njih testirali sistem i ljudi su zakljucili da je vredan paznje jedino nekoliko "naucnika" kojima nesto smeta i kojima fali start dugme i ostale gluposti.Smatram da je pojedincima najveci problem promena.Znaci ako je Win 8 imenio dosta funkcija on je djubre? Pa mozda za luzere koji nemaju touch screen racunare pa im je tesko da malo vise klikcu misevima.Mada kada bolje razmislim kao da win8 zavisi od vaseg misljenja godinama se upravljamo po Americkim sistemom i jos uvek ih pratimo i sad nam nesto smeta? Pa nista onda ako cemo da se vracamo u proslost da se odmetnemo u sumu i kraj price jer vi ste kao i uvek najpametniji od svih.

Kako se koristi desktop touchscreen a da se ne mora brisati svakih 5 minuta i da tokom koriscenja ne otpadne ruka?
Brzinu misa VS. ruke ne moramo ni porediti (pomeranje par mm na stranu uz klik VS. nekoliko pokreta rukom + touch po ekranu)

Ja sam stavio Win8 da probam, i stvarno deluje nesto brzi, ali sem toga nista. Tema izgleda smesno, a metro start sam resio classic shell-om
 
+1

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview06.11.2012. u 23:13 - pre 139 meseci
Ja tebe uopste ne razumem, da si pazljivije citao temu video bi zasto se
digla tolika prasina a i da se iole razumes u it industriju shvatio
bi zasto su programeri i svi oni koji se ozbiljno, napominjem ozbiljno
bave racunarima besni i kivni na microsoft. Pokusali su da spoje ne
spojivo, pokusavaju nasilno da korisnicima nametnu nesto, tu je prvi i
osnovni problem, a ima ih jos. Druga stvar taj kako su ga pojedini it
strucnjaci ovde nazvali teletabis interface je sve samo ne napredan, i
vracanje start mennia nije nikakvo vracanje u nazad vec je to
jednostavno vracanje na nesto sto nije ni trebalo dirati jer je daleko
bolje resenje. Dalje, to sto su kako ti rece mnogi testirali windows 8
pa se niko ne buni/ Ko kaze? Samo u microsoftu se igra kako gazda svira,
neko rece vrati se bili sve ti je oprosteno :D
 
+1

Marcus Naissus
Niš

Član broj: 291521
Poruke: 92
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 01:12 - pre 139 meseci
Citat:
Nasa_do_tokija: Znaci ako je Win 8 imenio dosta funkcija on je djubre?

Te funkcije su dobre na tabletu koji može da se drži u ruci... ali touch screen na desktopu kao nešto podrazumevano... kako to izgleda na ekranu od 30''?

Citat:
Nasa_do_tokija: Pa mozda za luzere koji nemaju touch screen racunare

Pa zašto bismo hteli da samo pomerimo prst za par mm da bismo pomerili neki prozor, kada možemo lepo da ustanemo, da ga uhvatimo rukama i da ga nosamo po 30'' ekranu kao gajbu? Ajde, koji su razlozi zašto to ne bismo hteli? :)

Ili da nam neku malu aplikaciju koja bi stala i na ekran mobilnog telefona razvuče preko celog ekrana od 30''... Koji su razlozi zašto bismo hteli da imamo normalne prozore?

Citat:
Nasa_do_tokija: a nista onda ako cemo da se vracamo u proslost da se odmetnemo u sumu i kraj price jer vi ste kao i uvek najpametniji od svih

Ma pusti ti nas... mi ne razumemo te nove MS trendove... evo grafika u igricama napreduje, pa je možda i došlo vreme da moramo da ulažemo neki fizički napor da bismo pomerali prozore po ekranu jer nije dovoljno realno da samo pomerimo prst par mm i da to pomeri ceo prozor.
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 09:04 - pre 139 meseci
Windows 8 se sasvim normalno koristi pomoću miša i nije potreban nikakav povećan fizički napor za to.
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 09:17 - pre 139 meseci
Ja mislim da je trebalo umesto teletabis kvadrata da se naprave ikone u 256 miliona boja i da šljašte na sve strane, onda bi verovatno to bio kewl operativni sistem. Možda je dobra ideja da neko napravi teme za teletabis OS, pa umesto pozadine koja je u jednoj nijansi sa malo šara tu bude slika gole tete, najnovije bembare ili nešto iz prirode, umesto kvadrata budu ikone iz spejs produkcije a svaki klik da ima efekat eksplozije .... odma će svi da navale na naj OS.

Meni je OS ipak samo okruženje u kome nešto radim, možda za ozbiljno programiranje ili profi radove nešto fali ali ne vidim smetnje da obični korisnici koji čine verovatno preko 90% a gde spadaju i pominjane domaćice ne koriste i ovaj OS. Meni sam početak ne smeta, na klik otvaram desktop ili još bolje, program koji bih otvorio na desktopu i mogu da radim šta sam hteo. Kvadratiće sam izbacio, ostavio samo desktop, weather i još par koje hoću da overim, ostavio potrebne ikon... kvadratiće od programa koje koristim i ne vidim problem. Možda je stvarno rešenje da ponude da se umesto teletabis pozadine stavi custom i da se bira oblik kvadratića pa da umesto njih budu ikone.
 
+4

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 09:33 - pre 139 meseci
Citat:
calexx: Ja mislim da je trebalo umesto teletabis kvadrata da se naprave ikone u 256 miliona boja i da šljašte na sve strane, onda bi verovatno to bio kewl operativni sistem. Možda je dobra ideja da neko napravi teme za teletabis OS, pa umesto pozadine koja je u jednoj nijansi sa malo šara tu bude slika gole tete, najnovije bembare ili nešto iz prirode, umesto kvadrata budu ikone iz spejs produkcije a svaki klik da ima efekat eksplozije .... odma će svi da navale na naj OS.


Da, da, posto ne volimo isprane boje i teletabis kvadratice onda mora da volimo kic, sund, Pink2 i radimo u kanalu kod lokalnog automehanicara. Vaaaazi.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+3

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 09:43 - pre 139 meseci
Žuljaju ti teletabis kvadratići...

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 10:00 - pre 139 meseci
Citat:
calexx: Meni je OS ipak samo okruženje u kome nešto radim, možda za ozbiljno programiranje ili profi radove nešto fali ali ne vidim smetnje da obični korisnici koji čine verovatno preko 90% a gde spadaju i pominjane domaćice ne koriste i ovaj OS.

Zato rekoh da treba definisati sta se na ovoj temi smatra "dobrim" i "boljim".
 
+1

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 11:26 - pre 139 meseci
Pa i auto kad kupujes gledas da bude i lep,a ne samo da ima tockove i da moze da te preveze od tacke A do tacke B.Ipak je mnogo prijatnije kad si po ceo dan u autu da gledas lep i moderan dizajn nego samo grubu i monotonu plastiku.
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 11:36 - pre 139 meseci
Da, samo sto ono sto je lepo jednom nije i drugom i zato postoji izbor, bar kad su kola u pitanju. Ovde izbora nema, ili ces gledati isprane kvadratice ili... nista... Their way or the highway. 7=ica je mogla da se moduje i tweakuje do mile volje i svko kome se nije svidjao "default" look bio on glass ili non-glass mogao je da prilagodi sistem. Toga vise nema i nemoguce je i napraviti mod koji ce vratiti look&feel 7-e jer su namerno isekli sve elemente koji bi mogli da se iskoriste u tu svrhu. Jel sad jasnije?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 11:46 - pre 139 meseci
Citat:
calexx:
Ja mislim da je trebalo umesto teletabis kvadrata da se naprave ikone u 256 miliona boja i da šljašte na sve strane, onda bi verovatno to bio kewl operativni sistem.

Slavoljube preterano (...) ...

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
+1

michaelk
Michael Kopljan
Software developer
Frankfurt am Main

Član broj: 85498
Poruke: 131
*.dynamic.kdsinter.net.



+26 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 12:04 - pre 139 meseci
Mislim da ovde vecina gresi i da je glavni problem promena tj. spremnost na promene. Evo, jedna domacica - moja zena (neko ranije spomenu domacice), ima Windows 8 professional na desktopu i to sve na 24''. Ranije je imala Windows 7, nesto je zezao u zadnje vreme, pa sam joj instalirao Windows 8. Ona je recimo odusevljenja, mnogo joj je jednostavniji za koriscenje od Windows-a 7. Sve joj je na dohvat ruke, pregledno je, "live tiles" prikazuju njoj bitne informacije... Gledanje filmova, serija i slusanje muzike joj je mnoooooogo jednostavnije zbog "smart glass-a". Ranije je u sedmici morala da koriste XYZ programe da bi dobila stream na XBOX-u, a sada pusti samo u plejeru i izabere "reprodukuj na --> xbox" ili iz explorera "play to ..." i voila, bioskop ponovo radi. Da napomenem da je gospodja prosla windowse : 98, Me, XP, Vista i 7.


p.s. Sada hoce umesto android telefona windows phone, jbg.
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 13:03 - pre 139 meseci
Citat:
mmix: Ovde izbora nema, ili ces gledati isprane kvadratice ili... nista...
A vi svi volite da gledate u ekran kada se pojavi? Ja volim da kliknem na neku ikonu ili iskoristim neki hot key i pokrenem program koji bih hteo da koristim, svejedno da li TC, Liju, foobar ... bilo šta i gledam u njih. Sklonite sve teletabis kvadrate, ostavite par onih sa programima koje najbolje obožavate, odmah kliknite na neki od njih i nema mrskih kvadrata. E sad, nema ni glass efekata na prozorima pa su ružni jednobojni okviri verovatno gadan problem jednog OS-a ali će to već neko da sredi.
Kako biste se radovali sa compiz efektima, ono ... ekrani polutrasparentni dok se pomeraju, prozori se uvijaju i klate, kod zatvaranja razni efekti ... pa sve odlike pravog muškog OSa.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 14:03 - pre 139 meseci
Kako nema mrskih kvadrata, tu su, u chrome-u svakog prozora koji otvorim. Hocu svoj glass nazad, eto sitnicava sam dusa, sta cu... ne vidim svetlo koje isijava iz oversized unicolor bordera...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
*.teol.net.



+19 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 14:06 - pre 139 meseci
Citat:
Nasa_do_tokija
Pa mozda za luzere koji nemaju touch screen racunare


Kad sjednem u stolicu ne mogu ekran dohvatiti rukom. Da nebi bio luzer svaki put kad se treba nesto kliknuti trebao bih ustati i mazati rukama po ekranu ?

Nego vjerujem da mnogi su vec poceli ga koristiti, kako radi sistem, da li baguje ?


 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 14:07 - pre 139 meseci
Samo da znaš, video sam da postoje dodaci koji prave providne okvire. Ne ono ... glass, poluprovidno nego full providno. Eto, biće vam uslišene želje za velikim poboljšanjem operativnog sistema.

Jbt, počeo sam da branim windows a jedva ga i koristim. Mada ... nije pošteno s moje strane, ovaj OS koji imam ima džidža midža efekte, ceo prozor postaje providan kad ga mrdam, nema teletabis kvadratića i sve je nekako kewl, nije onako strogo po švapski ćoškasto. Pa još mogu da promenim font na desktopu i dezen okvira prozora. A nije windows. ;)
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 14:38 - pre 139 meseci
ne psotoje, to je neki hack koji ne funkcionise. Nije alpha channel vec blokira render chrome backgrounda preskacuci je NOPom u kodu composera, dajuci iluziju 100% transparentnosti. Medjutim cim pomeris prozor gazis po vec isrtanim okvirima chrome-a i to ne lici ni na sta. Cak i da hack radi i da composer osvezi background pri pomeranju to i dalje ne bi omogucilo alpha blend, shadere i ostale eye-candy.

Ne moze da se vrati glass nikakvim madjijanjem, taj deo koda je bukvalno IZBACEN iz desktop composera. Nema nicega sto da se tweakuje. Jedino resenje je krimilnalno, da neko ukrade code za composer 7-e i 8-e i da merguje chrome render iz 7e u 8u. Od toga nema nista.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Marcus Naissus
Niš

Član broj: 291521
Poruke: 92
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+45 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview07.11.2012. u 14:47 - pre 139 meseci
Citat:
dany12:
Ipak je mnogo prijatnije kad si po ceo dan u autu da gledas lep i moderan dizajn nego samo grubu i monotonu plastiku.

Valjda je najbitnije da nesmetano možeš da voziš... ne ide, na primer, da ti u šoferšajbnu ugrade onaj providan ekran i da ti dok voziš iskače karta grada preko cele šoferšajbne umesto na nekom malom ekranu pored... sve ima svoje mesto.

Gurati Internet Explorer ili bilo koji drugi browser u fullscreen na ekranu od 30'' može dosta da smeta, a koristi od fullscreena tu uglavnom nemaš jer ogromna većina sajtova uopšte nije optimizovana da ih ti gledaš na ekranu od 30'', pa bi ti često i više od pola ekrana bilo prazno, na nekim sajtovima bi ti sadržaj bio na sredini ekrana, a na nekim drugim skroz u gornjem levom uglu ekrana... takođe ne bi bila dobra ideja gurati i mnoge sitne aplikacije u fullscreen koje nemaju toliko opcija ili neki sadržaj koji bi prikazale na tolikom ekranu... a i automatsko skrivanje alatnih traka, iako je poželjno na malenom ekranu (na primer, na 11'' i manjim) da bi se štedeo prostor, na 30'' može dosta da smeta jer nema potrebe da se štedi prostor na tolikom ekranu, a moraćeš dodatno da klikćeš da bi ti se neke opcije pojavile, što usporava rad.... tako da ako imaš monitor od 30'', onda bi ispalo da si džabe bacao pare na njega.

Zar nije poenta velikog ekrana da olakša multitasking, a ne da samo gledaš uveličani interfejs za mobilne telefone? :)

Iako nekakav multitasking postoji na mobilnim telefonima, on je opet nikakav u poređenju sa multitaskingom na računaru, tako da nema smisla gurati interfejs za mobilne telefone na računar... ali ako neko računar koristi samo kao zamenu za mobilni telefon (malo chatuje na Skype, malo na FB, malo na Twitter, sluša muziku, pa onda gleda neke video klipove...), onda OK... samo to ne bi trebalo da bude glavna namena računara.
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156072 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.