Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156065 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 13:59 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Da je Apple izbacio nešto slično, verovatno bi već bio proglašen za zen dizajn, a pošto je MS, onda je teletabis pretpostavljam.

Lose pretpostavljas.
 
+1

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 14:25 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Vrlo velikodisno, i naizgleda pragmaticno, ali u svetu ometenih ljudi potpuno neprimereno. Ako ti neko od balege sa ulice napravi vaznu za cvece, hoces se zgroziti i odbiti ili ces reci "ovo je nesto novo, ajde da mu damo sansu!". Go*no je go*no, ma koliko ga motao u oblande.
Ne znam zašto je mene pripisan citat kad ja to nisam napisao ... mada nije da se ne slažem. Ko ima duže pamćenje, setiće se da je isto bilo i za win 95 a posebno za XP koji je pljuvan valjda najviše u windows istoriji .... možda je Meee malo više mada je bio kratkog daha. A sada se svi kunu u XP.
Godinu dana se ne bavim windows operativnim sistemima, uvek imam neki za rezervu, dugo sam trošio Sedmicu a Osmicu samo malo ... sada ću da probam da neko vreme trošim Osmicu čisto da vidim da li će da škripi. A ove poruke će da ostanu za priču kada se kroz neku godinu pojavi windows 9, 10, 11 i kada svi počnu da se kunu u Osmicu i pljuju pomenute.
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 15:08 - pre 140 meseci
Citat:
Shadowed: Lose pretpostavljas.


Ne bih rekao, ali videćemo

Citat:
calexx: Ne znam zašto je mene pripisan citat kad ja to nisam napisao ... mada nije da se ne slažem. Ko ima duže pamćenje, setiće se da je isto bilo i za win 95 a posebno za XP koji je pljuvan valjda najviše u windows istoriji .... možda je Meee malo više mada je bio kratkog daha. A sada se svi kunu u XP.


Heh, dobar primer, sećam se jednog servisera od pre nekih 10 godina, koji je obično govorio "sklanjaj to s*anje" kad god bi video XP negde i onda format C i "prava stvar" (Win98 ).
 
0

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 16:57 - pre 140 meseci
Citat:
Vrlo velikodisno, i naizgleda pragmaticno, ali u svetu ometenih ljudi potpuno neprimereno. Ako ti neko od balege sa ulice napravi vaznu za cvece, hoces se zgroziti i odbiti ili ces reci "ovo je nesto novo, ajde da mu damo sansu!". Go*no je go*no, ma koliko ga motao u oblande.


O ukusima se ne raspravlja, ono što meni odgovara nekome drugom predstavlja ekvivalent govnetu. Ja ću koristiti Windows 8, taj neko drugi će koristiti Windows 7 (koji je takođe jako dobar OS), ili nešto drugo što mu više odgovara.
 
0

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
*.teol.net.



+19 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 17:51 - pre 140 meseci
Citat:
mmix:
Ono sto mene stvarno i neverovatno odbija i nervira u vezi ovo teletabis OSa je NAMERNO izbacivanje Aero-a.


Aero nekome nedostaje wtf... Nova tema je znatno preglednija.

Problem sa novim startom (bar za mene) je sto se opet treba navikavati. I opet gubiti vrijeme dok se to ne svari, a svedno sve jedva stizem. S druge strane nove stvarcice za okruzenja sa vise monitora su dovoljno da ne proskocim windows 8.

PS. sta postade od es-a kad su i moderatori poceli trolovati ili su toliko neupuceni u temu da start meni smatruju citavim sistemom.
 
+1

Cortex85

Član broj: 301364
Poruke: 38
188.124.200.*



+3 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview27.10.2012. u 20:14 - pre 140 meseci
Nemanja_666 nije problem sam Aero kao tema, nego celi UI framework koji su bazirali oko njega, kao i menjanje celokupnog nacina razvoja aplikacija.
 
+2

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
*.teol.net.



+19 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview28.10.2012. u 00:00 - pre 140 meseci
Citat:
Cortex85: Nemanja_666 nije problem sam Aero kao tema, nego celi UI framework koji su bazirali oko njega, kao i menjanje celokupnog nacina razvoja aplikacija.


Gledaj ja skroz zanemarujem metro aps. Ne svidja mi se, zajedno sa novim sistemom online autorizacije. Ostalo je dobri stari windows 7 koji je poboljsan.

Dobili smo:
- Pregledniji i subjektivno ljepsu (windows classic unapredjen) temu
- Bolje optimizovan, metro sr*** je ne zauzima resurse kad nije aktivan, sve niti spavaju
- Start meni je drugaciji, i po mom subjektivnom misljenju losije resenje nego predhodni
- Taskbar podrzava vise monitora

Po mom misljenju nedovoljno da opravda cijenu upgrade-a za desktop korisnike. Dobio sam kljuc za Windows 8 pro i vjerovatno cu ga instalirati kroz par mjeseci dok zakrpe moguci bagovi.

Ali ne mozes trolovati kao:
Citat:
: Da, to je jedino i sto moze da se kaze za win8, mrda svoje teletabis pravouganike svetlosnom brzinom


Ovde moderatoru umjesto da sankcionisu ovakve stvari oni to rade. Citajuci ES forume sam odrastao, zao mi je sto ovako uspijesan projekat propada. Ako se ne moze zaustaviti svakodnevno trolovanje i spam korisnika, moze se bar od strane moderatora foruma.



 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview28.10.2012. u 00:31 - pre 140 meseci
Da, da, vidim, ja trolujem a narod prosto hrli da ubere plodove novog OSa. Mada, hmm, mozda i nije bas tako... Cak je i MS fanbojima promaklo da je Windows 8 lansiran. I da je protekao prilicno nezapazeno, i da se nigde ne stvaraju redovi za kupovinu. Sacekacmo da vidim first week of sales, ali ako e po jutru dan poznaje...

Da, da , ja trolujem, a po tvojim sopstvenim recima nema sta da se vidi sto bi rredelo upgrade-a. Znaci da rezimiramo, ti si dobio skoro nista, a ja sam izgubio skoro sve. I to je dobro? Tebi ako smeta glass, mogao si komotno da iskljuceis Themes i da radis na ispranoj 7-ci (ili da kupis jeftini WIndows 7 Starter). I razjasnite vec jednom po cemu je to trolovanje? Sta sam ja rekao pogresno. Da, teletabis windows 8 mnogo brze generise i bitbltuje svoj isprani chrome jer je jednobojan, ispran i ne mora da primenjuje nikakve DX efekte na njega. Radi potpuno 100% identican proces kao windows 3.11 jedina razlika je sto je sam bitblt CPU asssited sto windows 3.11 nije imao u svoje vreme. To je kao da kazes da je mnogo bolje voziti se busom umesto jaguarom zato sto je karta za bus jeftinija od goriva za jaguara. NIje sve u mediokritetstvu, ima nesto i u high-endu.

Najgore je sto ce se propast Windows 8 pripisati propasti PCa, a zapravo ej situacija upravo obrnuta...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Nemanja_666
Nemanja Tatic
Gradiska

Član broj: 116292
Poruke: 221
*.teol.net.



+19 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 01:03 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: I da je protekao prilicno nezapazeno, i da se nigde ne stvaraju redovi za kupovinu.


Mjerna jedinica za kvalitet OS-a je duzina reda.

Citat:
mmix:
Da, da , ja trolujem, a po tvojim sopstvenim recima nema sta da se vidi sto bi rredelo upgrade-a.



Pa naravno da ne vrijedi upgrade.

Citat:
mmix:
Znaci da rezimiramo, ti si dobio skoro nista, a ja sam izgubio skoro sve. I to je dobro? Tebi ako smeta glass, mogao si komotno da iskljuceis Themes i da radis na ispranoj 7-ci (ili da kupis jeftini WIndows 7 Starter). I razjasnite vec jednom po cemu je to trolovanje?


Naravno za ljude koji su kupovali windows samo zbog aero nova verzija nije zanimljiva. Da se razumijemo windows 8 = windows 7 + plus jadni tablet start meni



Ali ne mozes reci:

Citat:
mmix:
Da, teletabis windows 8 mnogo brze generise i bitbltuje svoj isprani chrome jer je jednobojan, ispran i ne mora da primenjuje nikakve DX efekte na njega. Radi potpuno 100% identican proces kao windows 3.11 jedina razlika je sto je sam bitblt CPU asssited sto windows 3.11 nije imao u svoje vreme. To je kao da kazes da je mnogo bolje voziti se busom umesto jaguarom zato sto je karta za bus jeftinija od goriva za jaguara. NIje sve u mediokritetstvu, ima nesto i u high-endu.


Ovde se vidi da forsiras da u windows 8 postoji metro ui sto je nije tacno. I trolujes sa tim citavo vrijeme.

Sam win32 je postao jos bolji i optimizovani, ali nije vrijedno para, posto Windows 7 radi jako dobro.

Rezime: Tacno Windows 8 je veliko razocarenje za desktop korisnike. Nemoj da trolujes pls.
 
+1

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 07:46 - pre 140 meseci
Zar vam nije mega ružan ovaj debeli border na prozorima? Užasan je. Na W7 postoji debeli border, ali je transparentan i u stvari je lep, a ovako je smešno!
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 08:28 - pre 140 meseci
A to se teško podesi kako kome odgovara?
 
+1

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5320

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 08:38 - pre 140 meseci
Pa ne znam, s obzirom da ne mogu da promenim font umesto SegoeUI, bez da brčem po registriju, pretpostavljam da ne može tako lako da se smanji debeli border. A i ako se smanju, opet je ružan i štrči.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 08:45 - pre 140 meseci
Slabo se bavim ovim, KDE ima mnogo bolja podešavanja bar ovih sitnica. Samo sam malo bacio pogled na bordere, ako nećeš regedit, ima raznih programčića koji menjaju debljine bordera ... pretpostavljam da i oni negde čačnu. Kao što i ostali programi rade, zato i ne vidim problem da li ću ja da ručno čačnem registry ili će to da uradi programčić. Ako ih već nema, pojaviće se i neke aero teme/efekti za one kojima nedostaju transparentni borderi. Eto, meni su ovde i celi prozori pomalo transparentni kada ih pomeram pa opet ne mislim da je to nešto kewl da bi mi nedostajalo u pendžerima.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 08:46 - pre 140 meseci
kako da podesis kad je Aero izbacen? calexx. ne mozes da ubacis glass bez MS podrske jer se chrome renderuje direktno u desktop composeru, nemas apsolutno nikakvu kontrolu nad timE.

Citat:
Nemanja_666: Ovde se vidi da forsiras da u windows 8 postoji metro ui sto je nije tacno. I trolujes sa tim citavo vrijeme.


Naravno da postoji. ne kontam kako je tebi to promalko, taj "start screen" je metro UI i pod nim mogu da rade sve metro apps koje mogu i na tabletu. Tako da, da, postoji metroUI i WinRT stack. I zbog ispranosti metro UIa ja koji ga ne koristim mora da trpim isprani desktop. po cemu je trolovanje to sto ja pricam?

Citat:
Nemanja_666:  Da se razumijemo windows 8 = windows 7 + plus jadni tablet start meni


windows 8 = windows 7 + plus jadni tablet start meni - start meni - aero + ruzan i odvratan chrome. Ja razumem da se ukusi razlikuju ali ovaj chrome je naprsoto RUZAN i bode oci. Jbt, GNOME izgleda bolje od ovoga.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 09:51 - pre 140 meseci
Stvarno, od kada se popularnost Windows-a meri stajanjem u redu, može se skinuti iz Microsoft prodavnice, jel nekom baš treba kutija ili šta? :) Naravno, posebna je priča koliko vredi upgrade za nekog ko već ima Windows 7, nekog ko je još uvek na Visti/Win XP-u ili nekog ko je još uvek na Win2000 (ima i takvih). Masa korisnika je još uvek na XP-u, ni ne zna za Aero, tako da im verovatno neće puno nedostajati.

Uglavnom, da li se nekome isplati ili ne isplati, to je sasvim subjektivna odluka i zavisi od toga šta koristi, kako koristi, koliko blalba - ovo svakako nije tema koja može da reši svačije potrebe. :)
 
+1

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:07 - pre 140 meseci
Mislim da biste trebali definisati sta se u ovoj temi smatra za bolje:
1. Ono sto je vecem broju ljudi od svih korisnika subjektivno bolje
2. Ono sto je ucesniku teme subjenktivno bolje
3. Bolji skup tehnickih karakteristika.

U slucaju 2 i 3 ovo sto pise mmix ne samo sto nije trolovanje nego je i u pravu.
U slucaju 1, zakljucajte temu pa za godinu dana otkljucajte i dodajte statistiku prodaje osmice tokom proteklog perioda.
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:07 - pre 140 meseci
Pa cela ideja glupavog Metro-a je da rulja pohrli da kupi WinRT tablet. Ako nije to, cema onda sve ovo? Nije valjda da mislite da je Metro pravljen i osmisljen za desktop korisnike? To je samo malo sarenija (ako se to uopste moze reci za metro) verzija Windows Phone 7-e sa dedicated unmanaged stackom zvanim WinRT. Sa obzirom na to kolika je propast bio (i jos uvek je) Windows Phone sad su resili da osakate desktop radi "uniformnosti ekosistema". Boles' bre.

A najteze mi pada sto ljudi od struke ne kontaju sta se desava i to je mnogo opasnije i od Aero-a i od ruznog chrome-a i od svega ostalog na Win8. Ako ova monstruoznost uspe i MS dobije buy-in od develoepra, mozes apsolutno da racunas na to da Windows 10 (ako ne i 9) NECE imati desktop. Imaces samo WinRT i zatvoren ekosistem kao Apple-ov iOS na desktopu. Windows 8 ne da apsolutno nista novo ne donosi na desktop vec iz njega kanibalise funkcionalnost da ne bi konkurisao Metrou, to treba da vam je prva i osnovna indikacija KUDA ide MS i nasta ce liciti buduce verzije. Pricate o slobodi izbora korisnika a upravo to je pod pretnjom.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:39 - pre 140 meseci
Citat:
Shadowed: U slucaju 2 i 3 ovo sto pise mmix ne samo sto nije trolovanje nego je i u pravu.


Ok, onda preimenuj temu u "Windows 8 Teletabis: ovo s***e nema Start", pošto očigledno nije dovoljno što je već ponovljeno xyz puta na prethodnim stranama i sličnim temama

Citat:
mmix:A najteze mi pada sto ljudi od struke ne kontaju sta se desava i to je mnogo opasnije i od Aero-a i od ruznog chrome-a i od svega ostalog na Win8. Ako ova monstruoznost uspe i MS dobije buy-in od develoepra, mozes apsolutno da racunas na to da Windows 10 (ako ne i 9) NECE imati desktop. Imaces samo WinRT i zatvoren ekosistem kao Apple-ov iOS na desktopu. Windows 8 ne da apsolutno nista novo ne donosi na desktop vec iz njega kanibalise funkcionalnost da ne bi konkurisao Metrou, to treba da vam je prva i osnovna indikacija KUDA ide MS i nasta ce liciti buduce verzije. Pricate o slobodi izbora korisnika a upravo to je pod pretnjom.


Nisam siguran zašto bi išli toliko daleko, ni Apple korisnici ne rade isključivo na iPad/iPhone-u, postoji još uvek MacPro sa Leopardom ili kako se već zove? Nema šanse da će Microsoft prodati više Surface-a nego što se prodaje desktop računara, dokle god postoji desktop računar, mora postojati i desktop OS, meni ovo više liči na neki hibrid/kompromis, nego na prelazni oblik ka iskorenjivanju desktopa, prosto jer tablet nema ni blizu te mogućnosti niti predviđenu primenu.
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:44 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisam siguran zašto bi išli toliko daleko, ni Apple korisnici ne rade isključivo na iPad/iPhone-u, postoji još uvek MacPro sa Leopardom ili kako se već zove? Nema šanse da će Microsoft prodati više Surface-a nego što se prodaje desktop računara, dokle god postoji desktop računar, mora postojati i desktop OS, meni ovo više liči na neki hibrid/kompromis, nego na prelazni oblik ka iskorenjivanju desktopa, prosto jer tablet nema ni blizu te mogućnosti niti predviđenu primenu.


Da, samo sto MacOSX ima svoj desktop GUI koji je potpuno razlicit od tablet iOSa. MacOSX ne koristi iOS 4x5 tile box za lansiranje app-ova ili kao centralni HUB za MacOSX, zar ne? ne insistira da mu je primarni interaction hand gestura a da se upotreba misa simulira, MaxOSX ima WIMP filozofiju, sto se vidi odmah od izgleda i upotrebe desktopa, itd. Prioriteti se ocigledno prepoznaju, Windows 8 koristi Metro Start kao centralni HUB a desktop je sekundaran i sluzi cisto da se raja ne bi mnogo bunila kroz tranziciju. Jednom kad se otpor slomi i skupe WinRT apps, nema ni potrebe da se desktop zadrzava vise. Enterprise cert za velike korisnike a svi ostali, zna se, na Windows Market. A zasto bi isli tako daleko? Pare nisu dovoljna motivacija? Videla zaba da se konj potkiva (naplacuje procenat od market appova) pa i ona digla nogu...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview29.10.2012. u 10:46 - pre 140 meseci
Citat:
Shadowed: Mislim da biste trebali definisati sta se u ovoj temi smatra za bolje:
1. Ono sto je vecem broju ljudi od svih korisnika subjektivno bolje
2. Ono sto je ucesniku teme subjenktivno bolje
3. Bolji skup tehnickih karakteristika.

U slucaju 2 i 3 ovo sto pise mmix ne samo sto nije trolovanje nego je i u pravu.
U slucaju 1, zakljucajte temu pa za godinu dana otkljucajte i dodajte statistiku prodaje osmice tokom proteklog perioda.

Ja ću da se potrudim da zapamtim ovu temu i podsetim na nju kada pojedini učesnici kroz par godina počnu da hvale 8 kao najnajbolji OS i pljuju po prethodnim ili budućim verzijama. Kao što sam pomenuo za win95 ili xp koji su bili pljuvani samo tako.

Broj 2. je za advocacy pa neka se tamo pokrene tema ovo vs ono ... ako već nije pokrenuta.

Broj 3. ... vidim da je providan border najjača tehnička karakteristika i bez toga se ne može. Vidim da postoje neka rešenja pa kome smeta što ne vidi kroz to, može da reši taj bitan tehnički detalj. Čak je i čuveno Start dugme odavno rešeno ...mada kad god startujem 8 da probam, meni je mnogo lakše sa start ekranom nego što je bilo sa start menijem.
 
+1

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156065 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.