Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows 8 consumer preview

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156124 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:07 - pre 140 meseci
Sat tu ima sto ja nisam rekao. Sve je receno u tvom citatu, ako si multi-site conglomerat sa masivnim brojem domena, onda da, winserver 2012 ti moze pomoci vise nego sto ce ti odmoci. Za ostale, jednostavno ne vredi (btw, ta prica, uzmi jer je dzabe posto si vec platio je tek smesna, nema nista dzabe u ent okruzenju kad su u ptianju serverske platforme, ako ne platis na mostu placas na cupriji). Cak ni za multi-branch kompanije ne stoji jer se ti branchevi ne otvaraju i zatvaraju svaki dan, sve te firme imaju polise i procedure za te potupke. Nije ovo advocacy, jednostavno common sense. Da nisu uglavili teletabis GUI taj Server 2012 bi bio upotrebljiv i kupovan kao inkrementalni upgrade, ovako je potpuno disruptive i dovoljan razlog da se stavi prst na celo. Mnogi nisu stavili prst na celo odavno, poslednje sto MSu treba sada kad mu serversku paltformu ugrozava Linux je da musterije stavljaju prst na celo. Ako je vec disruptive, ajde da uradimo due dilligence i da razmotrimo i druge opcije...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:15 - pre 140 meseci
Znači opet se vraćamo na Start dugme, all hail to the button. Ok, vreme će pokazati da li je rizik vredeo ili nije.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:30 - pre 140 meseci
Naravno, all hail to the button. Sta mislis zasto se sinofski et al. toliko svojski trude da ga utepaju na svim nivoima? Start button je single greatest threat za njihov metro. Uz start dugme i funkcionalan GUI metro ti uospte ne treba, ne samo da ti ne treba nego i izgleda presmesno i prejadno i nikad u njega ne bi usao da ne moras. I Aero su morali da uskljuce da bi prozori na desktopu izgeldali jadnije od metro kockica, toliko su ocajni. Zasto im je smetao Aero kad ionako desktop ne radi na Arm masinama? Sve je u percepciji a korisnici se smatraju ovcama i to je ono sto je najgore u stvari. Izz takvog odnosa nista dobro ne mzoe da izadje, ni na krace ni na duze staze.

Ej, doterali su sebe do tacke da Gnome ima vecu funkcionalnost ofd njihovog shela. Bruka.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+3

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:35 - pre 140 meseci
A samo da pitam, sve je to lepo ali je tema, kol'ko mi se cini, Windows 8 consumer preview i bazirano je na svakodnevnom koriscenju kucne varijante. Bar sam ja to tako razumeo. Ta server i ostale 'kompanijske' varijante su malo druga prica i nije jos sve definisano oko toga. Za kucno koriscenje ova preview varijanta novog Windows-a je vise mego dobar pokazatelj - u te svrhe gledano. Tako da ne vidim potrebu da se malo, malo, prica odvede na tu stranu (korporacije...) a zanemare potrebe klasicnog, obicnog, svakodnevnog kucnog korisnika?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.71.137.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:40 - pre 140 meseci
Samo jedno pitanje imam:

Ako se u inicijalnom okruzenju (teletabis, jelte) pritisne Win+R ili WIn+L, da li se desi ono sto bi se desilo i na WIn7 ili ranijim verzijama?
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:41 - pre 140 meseci
Pa, ja vrlo rado ne bih ovde pomenuo Server ni jednom da je MS resio da ga ostavi na miru, ali kad rese da teletabis GUI nalepe i na server onda i to postaje deo price jer vrlo indikativno pokazuje stanje svesti.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:55 - pre 140 meseci
Citat:
flighter_022: Samo jedno pitanje imam:

Ako se u inicijalnom okruzenju (teletabis, jelte) pritisne Win+R ili WIn+L, da li se desi ono sto bi se desilo i na WIn7 ili ranijim verzijama?


Win+D pokaže (stari) Desktop, samo Win daje novi Metro. + R i + L nisam još isprobavao
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 14:57 - pre 140 meseci
Citat:
flighter_022: Samo jedno pitanje imam:

Ako se u inicijalnom okruzenju (teletabis, jelte) pritisne Win+R ili WIn+L, da li se desi ono sto bi se desilo i na WIn7 ili ranijim verzijama?

Win + R - dobijas "Run", to imas i sa dole levo desni klik, (i jos dosta korisnih opcija - to nije bilo ranije).

Win + L - dobijas vreme i datum na nekom bekgraundu koji nisam ranije vidjao, da, i iskljucivanje kompjutera. To nisam nikada ranije ni koristio, mislim na Win + L.


Citat:
mmix: Pa, ja vrlo rado ne bih ovde pomenuo Server ni jednom da je MS resio da ga ostavi na miru, ali kad rese da teletabis GUI nalepe i na server onda i to postaje deo price jer vrlo indikativno pokazuje stanje svesti.

Pa kad je neko lud ne budi mu drug! :)))))



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 15:03 - pre 140 meseci
Citat:
Scekai jos dosta korisnih opcija - to nije bilo ranije).


Se to zezas ili si ozbiljan. Sve to (i jos podosta pride) si imao u start meniju kroz Computer context.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 15:20 - pre 140 meseci
Imao sam ali ne tako grupisano. Sad je samo ono sto je cesto potrebno i sve na jedan klik. To mi se svidja u odnosu na ranije. Tacno ono sto sam uvek koristio cesce od ostalih opcija. Na to sam mislio.

Nekako imam utisak da se W8 vrlo poklapa sa onim sto sam inace setovao za svoje potrebe, kucne. Mozda sam zato "u plusu" od kad sam instalirao prvi put?! Kako god, meni je ok, i ponavljam, pricam samo u svoje ime, sto, narano, ne znaci da ce bilo kome drugome odgovarati.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 15:35 - pre 140 meseci
Naterali ste me da upalim krš i malo se igram. Jeste, ne prelazi automatski na desktop, to mi se dešavalo (i sada pa sam ukapirao) zato što je iskakao prozorčić KAV-a da me upozori da licenca ističe. Zbog te poruke se automatski i prebacivalo na desktop. Isključio sam to javljanje i nije automatski prešlo na desktop ali ... restartujem Osmicu i otvori se start ekran. Na njemu ikone svih programa koji su instalirani. Hoću TC ... kliknem na TC, oću Firefox, kliknem Firefox. Šta je tu problem u odnosu na klasičan desktop tj da li uopšte ima potrebe da jednom kliknem na prozorčić desktopa i da budem u starom okruženju?

Onda sam hteo da ponovo pokrenem KAV i setio sam se procedure ... Start dugme, All Programs, pa nađem KAV pa u njemu startujem ... kad ono međutim, meni KAV na Teletabis ekranu i dovoljan je jedan klik.

Usput sam otvorio Weather prozor i podesio Niš ... ceo ekran raznih podataka. Počinje da mi se sviđa. ;) Nisam stigao da proverim (razmišljam da li da prejašem postojeću Sedmicu ili da vratim hard iz krša pa da tu instaliram), da li može da se postavi neka custom slika za start ekran umesto onih nekoliko predefinisanih? Pa da lepo pretvorim start ekran u desktop.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 15:56 - pre 140 meseci
Mozes samo da pomeras, sredjujes postojece, dodajes, skidas, organizujes, grupises.... Neke mozes da smanjis ali nisam nasao kako se povecavaju. Inace, upravo to pricam kad kazem da je bolje nego stari sistem, sve ti je tu a i vise, desni klik pa "All apps".


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 20:19 - pre 140 meseci
Cik da ih vidim da naguraju tile-ove od svega sto imam u start meniju. Ne racuna se ako moram da skrolujem, posto onda nije "sve tu".
 
+5

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 20:29 - pre 140 meseci
Reci im, da ne bude da ja opet hejtujem. Imaju tri ikonice i dve igrice i super im je sto ne moraju da ih traze u start meniju


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+4

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 21:16 - pre 140 meseci
Citat:
calexx: Bilo je for Workgroups ... ali je to bio ogroman prelaz da bi neko baš predvideo.


Pa znaš kako... ja sam na WFW3.11 radio ovako: Pootvaram te prozore što mi trebaju, i sve ih namestim tako da ostave slobodnu donju zonu ekrana baš te veličine kolika je kasnije bila veličina taksbara, a tu u dnu poređam ikone otvorenih programa (koje se nisu videle cele već samo oko polovine). Tu sam ponekad u toj slobodnoj zoni ostavljao i parče prozora koji sadrži ikone nekih instaliranih programa, tako da mogu brzo da dođem do njih.

I naravno stalno sam razmišljao kako se debili iz mikrosofta nisu setili da ikone otvorenih programa stave u poseban deo prozora koji se ne prekriva tim istim otvorenim prozorima, i sa koga bi mogli i da se startuju svi programi.

E onda se pojavio Win95 i ispunio mi želju . Posle je Win98 valjda (ili beše IE5 za Win95) doneo i quick launch koji je naravno dodatno poboljšao produktivnost.
 
0

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 21:36 - pre 140 meseci
Citat:
mmix: Reci im, da ne bude da ja opet hejtujem. Imaju tri ikonice i dve igrice i super im je sto ne moraju da ih traze u start meniju


Ma da, ništa ne može da zameni pregledan desktop

 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 22:07 - pre 140 meseci
Pa za neke ne moza Ja nisam medju njima, meni je to licno disfunkcionalno ali imam veoma losu tendenciju da hordujem stvari na desktopu i da konvergiram ka tom screenshotu. To sam izlecio tko sto sam promenio ikonice u 256px ne mogu vise ni da hocu plus mi desktop lepse izgleda



u 90% slucajeva koristim 10% programa/dokumenata/etc koje imam i njih drzim pinovane (tu mi je win7 bio od velike pomoci). Ali tu je uvek onih 10% koji su meni veoma vazni, koji mi obicno zatrebaju na moments notice, najcesce tokom conference call-a i gde mi treba brz i efikasan nacin da proandjem sta mi treba. Trenutno u ovom okruzenju (radnom) imam 156 instaliranih aplikacija i oko 588 ikonica u start meniju (nisu sve .exe linkovi, ima readme i slicnih, ali ne retko mi i to zatreba, narocito release notes), koje mogu da pretrazujem bilo po imenu, bilo po lokaciji/instaliranoj aplikaciji, bilo manuelno ako se bas ne secam nikakvih detalja. I da, koristim sve te aplikacije. I sad treba satro All Apps u teletabis metrou da mi zameni sve to? Jasta, kad bi se zezali. Taj metro crap ne moze ni da prismrdi mom desktopu

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
+2

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 22:20 - pre 140 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ma da, ništa ne može da zameni pregledan desktop :p

Ne desktop nego start meni. Ja desktop retko kad i vidjam.
 
+2

Morpheus NS
Novi Sad, Srbija

Član broj: 222101
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: nsportal.info


+165 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview02.10.2012. u 23:48 - pre 140 meseci
Meni Start meni ( :D ) ne nedostaje uopšte u osmici. Kao da ga nikad nije ni bilo. Svi instalirani programi (a instaliram samo ono što zaista koristim, jedan program za jednu namenu) postave ikonicu u Metro, a one programe koje najčešće koristim sam uredno pinovao na taskbar. Ikonice u Metrou sam grupisao po nameni, ništa nije ni pretrpano ni nepregledno. Donji levi ugao sadrži sve napredne opcije koje koristim, one koje su ređe u upotrebi lako nađem kroz Run.

Što se Metro aplikacija tiče, zadržao sam one osnovne, dakle Mail (koji je fantastičan), Kalendar, Vremensku prognozu, Windows Store i Maps. Reader mi nije pinovan, ali on ionako po defaultu pronalazi .pdf fajlove i čita ih bez problema.

Shutdown i Restart sam rešio prostim dodavanjem njihovih ikonica u Metro.



Od mene za Windows 8 9/10. Nije čista desetka jer Metro i Desktop deluju totalno nepovezano i ponekad je potreban klik više nego što je poželjno da bi se prešlo iz Metro aplikacije na Desktop.
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Windows 8 consumer preview03.10.2012. u 11:35 - pre 140 meseci
^ Radi ti "Maps"? Meni ne radi, kaze da moj region nije podrzan. Jesi li nesto setovao ili odmah imas mape?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

[es] :: Windows desktop :: Windows 8 consumer preview
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 156124 | Odgovora: 625 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.