Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883670 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.03.2013. u 22:59 - pre 134 meseci
Citat:
parodija82:Hoce li nam neko izgooglati sta konkretno znaci Orbanova skorasnja izjava da ce se ovaj skraceni postupak za dobijanje drzavljanstva jos skratiti?


Najbolje da neko ko se bude raspitivao telefonom ili predavao u skorije vreme pita direktno posto ce najbolje znati oni koji se direktno time bave.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 06:56 - pre 134 meseci
Cestitam nam 100 stranicu i zelim svima srecu i uspeh!
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 07:53 - pre 134 meseci
Pozdrav svima,
Da li neko zna mesta u kojima se mogu predati papiri bez zakazivanja?
(hocu da sednem u kola,stignem u Madjarsku u 08:00 i krenem redom od mesta do mesta,pa valjda cu u jednom predati)

Hvala,svako dobro svima i puno srece.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 09:54 - pre 134 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
vi bi samo da kradete. tj asocijacija vam je kad neko ume da se snadje odma je kradov da se tako izrazim...
ja na primer ozenjen sam covek imam dvoje dece. stan, vikendicu, dve firme, kupio sam nedavno nov auto. i onda vi kazete onaj ko je uporan i radan on krade i laze...
dobro o pravima kako ih ti nazivas ne moze da se poredi sa inostranstvom. niti u mnogim stvarima.. a ustina je svuda ista onaj ko ceka da dobije nesto od drzave tesko moze da uspe. sami moramo da guramo i gradimo buducnost.
ako je nekom volja da ide preko podrzavam i zelim svu srecu:*

onaj ko se nije snasao ovde ni ti malo potrudio nece se snaci nigde.......


U Srbiji je nezaposlenost preko 40%. Ne znam koliki retard treba da bude neko da kaze da su uslovi u Srbiji isti kao u celoj Evropi. U Srbiji masa ljudi koji imaju kvaliteta, znanja, diplome, iskustvo sede kuci i nezaposleni su, jer nisu politicki podobni lokalnim politicarima. Kod nas ti se a pogotovo po manjim gradovima zaposljavaju samo partijski ljudi. To je sada kada je nazaposlenost izrazena jos jasnije.

No da ne offtopikujem, zamolio bih te da ne lupetas gluposti o nebeskoj Srbiji i nekakvim sposobnostima, koje verovatno ni sam nemas, nego imas neke srece pa si dosao nekako do nekog posla pa si ufiskao kako si nesto toboze sposoban. Takvi obicno kad popiju otkaz posle godinama sede kuci nezaposleni. :D
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 09:59 - pre 134 meseci
Upravo sam razgovarao sa poznanikom koji je polozio zakletvu 18 februara u Beogradu.Nije bilo nikakve provere samo su trebali da popune dva formulara,jedan od tih je vec postavljen na forumu,usput su pomagali jedni drugima.On je predao zahtev u julu,znaci ceka se cak i vise od 6 meseci.velika je guzva i za zakazivanje termina za pasos njemu je zakazano tek za 25 maj,bolje je da se zahtev za pasos podnese u HU.
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 10:07 - pre 134 meseci
@mrta

a kakav je taj drugi formular sto je popunjavao?
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 10:22 - pre 134 meseci
Drugi formular je slican ovom prvom ,ali nije nikakav problem jer kaze da pitanja nisu teska a i mozes zatraziti od ostalih ljudi pomoc.Znaci opusteno za one koji polazu zakletvu u BGD.Ko je predao papire najteze je prosao,ali to nije razlog da se ne nastavi sa u cenjem Madjaskog jezika.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 11:17 - pre 134 meseci
Citat:
Jasmina J: Hvala na podrsci,ali moje kockice su se rastrkale i nema sanse da se sloze...


Mali off.

Mozda je vreme da konkretno popricas sa ocem deteta. Mozda se varam ali iz nekih skorasnjih slicnih primera sam saznao da cak i ako dobijes starateljstvo moras da dobijes njegovu saglasnost sve i da nosi tvoje prezime, da bi otac bio izopsten iz procesa potrebno je da doticni ne bude ziv, da se uopste ne pominje an detetovom izvodu (sto je vec kasno) ili da madjarski sud dodeli starateljstvo, a pitanje je dal bi se taj sud uopste i bavio time ili bi sebe proglasio nenadleznim.
Mnogo oceva u toj situaciji nece da da potpis jer ne zeli da mu neko odvede dete daleko, i mnoge razvedene majke apsolutno nemaju razumevanja za to projektujuci svoj odnos sa partnerom na njegov odnos sa detetom. Ja sasvim sigurno u toj situciji ne bih dao potpis tako olako jer bih zeleo i borio se da budem deo njegovog zivota i odrastanja jer psotoje i gore stvari od siromastva, npr da ostanem bez deteta. Ne kazem da je tvoja situacija takva, niti ocekujem neko pravdanja i objasnjavanje, definitivno ima i nalozenih ksenofobicnih likova koji nece da mu dete bude Madjar, ali je sasvim sigurno da je u ovoj situaciji bolje primeniti diplomatiju nego represiju. Saznati prave razloge odbijanja i resiti problem, ako je bas bahati skot i nula od oca onda mu platis za potpis. A ako ne zeli da mu odvedes dete onda se bar odrekni pasosa sebi da bi ti dete dobilo i jednog dana moglo da studira napolje. I to je bolje nego nista, pitanje je dokkle ce ovaj program da potraje i dal ce mu biti na raspolaganju kad napuni 18.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:23 - pre 134 meseci
Citat:
PiroskaS:
@Djordjewajfert
Svaka čast ko se snašao u Srbiji! Meni se ne krade i ne laže,hoću normalan život sa svim pravima. Kad sam videla kako se živi u Nemačkoj,nisam luda da traćim život u zemlji u kojoj se čovek ne poštuje... Odoh tamo gde mi nude posao!

pa verujem ti da nemas prava u srbiji. eto ni ja nisam imao pravo da se uzmem sa mojim deckom. pa smo to uradili u jednoj zemlji evropske unije necu da kazem koje. sto se tice prava tu smo daleko ispod svih.
danas gay osobe ne mogu normalno da zive u srbiji to je janso.
kontam da i ti zelis da odes iz zemlje zbog toga. samo hrabro. docekaj pasoso i pali odavde jer nema ovde leba.

a sto se tice dzabalebarosa koji bi samo da im drzava nesto daje i koji se nisu potrudili nikad da u zivotu nesto stvore, nikad ih nisam ni voleo...
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:28 - pre 134 meseci
Citat:
mrta:

Super, zelimo ti puno srece i nadamo se da ce i tvoji radnici jednoga dana mocu da voze nova kola.Mi smo svoj put odabrali a kako cemo proci videcemo za par godina,zato nemoj mnogo da se nerviras i razmisljas o nama,svako sam kreira svoju buducnost.Moja deca su vec godinu dana u DE od kojih je jedan primljen u Audijevu skolu bez problema,a ovde je bio ismejavan vredjan cak i na nacionalnoj osnovi i nazivan streberom.Zelm ti da otvoris jos dve firme i da budes sretan sa svojom porodicom,a sada te molim da nas ne ometas i ostavis ovu temu nama koji u Madjarskom drzavljanstvu vidimo jedini spas.Hvala na razumevanju...


moji radnici sva reca pa imaju nova kolaa to malo kopji poslodavac moze da im ponudi posle par godina...
tvoja deca tvoja deca tvja deca uvek oni imaju neka probleme. a ja??
pusti ta decija prozivanja. i ja sam biop prozivan po nacionalnoj osnovi u skoli sto sam srbin. pa sta. decija posla.
ajde da izuzmemo sto su me zezali sto sam gay.

tema jeste madjarski pasos ali je neka gospodjica gospodja spomenula kako u srbiji uspevaju samo oni koji lazu. pa sam se zato ja ubacio u sve ovo.

inace danas u segedinu svi prosi bez problema.... tako da nema razloga za panike i strahove... :*
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:30 - pre 134 meseci
aahhahahah cuj ovog stopa nezaposlenosti veca od 40osdto hahaha. pobedio je.,
 
Odgovor na temu

maaar

Član broj: 283850
Poruke: 246



+390 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:47 - pre 134 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
mrta:

Super, zelimo ti puno srece i nadamo se da ce i tvoji radnici jednoga dana mocu da voze nova kola.Mi smo svoj put odabrali a kako cemo proci videcemo za par godina,zato nemoj mnogo da se nerviras i razmisljas o nama,svako sam kreira svoju buducnost.Moja deca su vec godinu dana u DE od kojih je jedan primljen u Audijevu skolu bez problema,a ovde je bio ismejavan vredjan cak i na nacionalnoj osnovi i nazivan streberom.Zelm ti da otvoris jos dve firme i da budes sretan sa svojom porodicom,a sada te molim da nas ne ometas i ostavis ovu temu nama koji u Madjarskom drzavljanstvu vidimo jedini spas.Hvala na razumevanju...


moji radnici sva reca pa imaju nova kolaa to malo kopji poslodavac moze da im ponudi posle par godina...
tvoja deca tvoja deca tvja deca uvek oni imaju neka probleme. a ja??
pusti ta decija prozivanja. i ja sam biop prozivan po nacionalnoj osnovi u skoli sto sam srbin. pa sta. decija posla.
ajde da izuzmemo sto su me zezali sto sam gay.

tema jeste madjarski pasos ali je neka gospodjica gospodja spomenula kako u srbiji uspevaju samo oni koji lazu. pa sam se zato ja ubacio u sve ovo.

inace danas u segedinu svi prosi bez problema.... tako da nema razloga za panike i strahove... :*



jesi ti danas predao dokumenta u segedinu? tako sam te razumeo.
 
Odgovor na temu

vlaovicgoran
Subotica

Član broj: 177171
Poruke: 138
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:53 - pre 134 meseci
Ja sam juce podneo zahtev u Subotici u konzulatu. Prvo su me pitali da li sam zaposlen sto sam uspeo da razumem, ali su me onda pitali koje je boje madjarska zastava i koja sam krvna grupa. To nisam razumeo tako da nisam prosao. Valjda su vec toliko povecali kriterijume da se mora znati jezik na maternjem nivou da bi se proslo.
yhythtj
 
Odgovor na temu

Atinski
Tanulom a magyar
Magyarország

Član broj: 307037
Poruke: 30



+36 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 13:57 - pre 134 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
mrta:

Super, zelimo ti puno srece i nadamo se da ce i tvoji radnici jednoga dana mocu da voze nova kola.Mi smo svoj put odabrali a kako cemo proci videcemo za par godina,zato nemoj mnogo da se nerviras i razmisljas o nama,svako sam kreira svoju buducnost.Moja deca su vec godinu dana u DE od kojih je jedan primljen u Audijevu skolu bez problema,a ovde je bio ismejavan vredjan cak i na nacionalnoj osnovi i nazivan streberom.Zelm ti da otvoris jos dve firme i da budes sretan sa svojom porodicom,a sada te molim da nas ne ometas i ostavis ovu temu nama koji u Madjarskom drzavljanstvu vidimo jedini spas.Hvala na razumevanju...


moji radnici sva reca pa imaju nova kolaa to malo kopji poslodavac moze da im ponudi posle par godina...
tvoja deca tvoja deca tvja deca uvek oni imaju neka probleme. a ja??
pusti ta decija prozivanja. i ja sam biop prozivan po nacionalnoj osnovi u skoli sto sam srbin. pa sta. decija posla.
ajde da izuzmemo sto su me zezali sto sam gay.

tema jeste madjarski pasos ali je neka gospodjica gospodja spomenula kako u srbiji uspevaju samo oni koji lazu. pa sam se zato ja ubacio u sve ovo.

inace danas u segedinu svi prosi bez problema.... tako da nema razloga za panike i strahove... :*

Poštovanje Đorđe,

Izuzmite Vaš privatan život koji ste nam opisali u samo par postova i ukoliko je moguće fokusirajte se na sam "naslov" ovog forumuma.
Ubeđen sam da ljude koji su ovde prisutni ne interesuje to da ste gay,preduzetnik,da Vaši radnici imaju nova kola kao ni Vaše lično mišljenje za bilo šta drugo osim za temu,ovde su ljudi samo iz jedne jednostavne stvari a to je Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika
Postoji pravilnik foruma te Vas molim da se ubuduće i pridržavate.
Srećno i svako dobro.
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 14:43 - pre 134 meseci
Citat:
maaar:

jesi ti danas predao dokumenta u segedinu? tako sam te razumeo.


ne, ja sam bio na zakletvi prosle nedelje.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 14:43 - pre 134 meseci
Da, treba se drzati teme. Da mi a pogotovo ljudi koji pasivno ucestvuju tj posmatraju mogu lakse da saznaju ono sto ih zanima a ne da camprimo u prazno...
Znaci u Subotici su postavljali takva pitanja, da li ih je bilo i na drugim mestima? Bio sam a i dalje sam misljenja da je bolje skoknjuti preko na intervju.Koliko si cekao po zakazivanju u Subotici i da li si uspeo samostalno da zakazes na madjarskom?Da li ih je bilo jos koji su za sada ostali sa ove strane price(naravno ako znas)?
Ako to traze onda je ipak malo previse, treba znati vrh za prolazak ili si bio picate (ne)srece da tako prodjes... Zelim ti da sledeci put izadjes sa osmehom i kazes yessssssss.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 15:58 - pre 134 meseci
Ja sam recimo bio spreman za to pitanje o zastavi, cuo sam da pitaju ponekad i za ime predsednika ali krvna grupa O*o
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 16:10 - pre 134 meseci
Izgleda da sam uspeo da povezem izvode, skupio sam sve potrebno i pokrenuo postupak ispravke stogodisnjih gresaka.Jos da dobijem izvod mkv za matore i imacu kompletne papire.Uh ala to zna da smori nepotrebno.
Nadam se da nece biti tih pitanja, varijante koliko pahuljica padne za minut ako vetar duva...
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.opera-mini.net.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 16:11 - pre 134 meseci
Pratim forum nesto vise od 2 meseca,retko pisem,ali evo kad smo se vec dotakli price vezane za kriterijume u pojedinim mestima,moram da podelim sa vama ono sto sam cuo od zene koja mi privatno predaje madjarski,a koja inace radi u ambasadi Madjarske i poznaje ljude iz konzulata... Pitao sam je sta misli o tome da idem u Segedin da predam kada za to dodje vreme,jer je tamo lakse i da sam to procitao na forumu,kao i to da se Beograd pominje kao bauk... Rekla mi je da ne gubim vreme i novac za put,nego da predam u Beogradu,jer ono sto traze od znanja traze svuda...
Ovo do sada sto sam na forumu video me navodi na to da pomislim da u Subotici imaju nesto protiv nemadjara koji apliciraju,ne zelim da uvredim nikoga,mozda i gresim,neka me neko ispravi... Cini mi se da je u Su,ubedljivo najteze proci.
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 16:19 - pre 134 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
PiroskaS:
@Djordjewajfert
Svaka čast ko se snašao u Srbiji! Meni se ne krade i ne laže,hoću normalan život sa svim pravima. Kad sam videla kako se živi u Nemačkoj,nisam luda da traćim život u zemlji u kojoj se čovek ne poštuje... Odoh tamo gde mi nude posao!

pa verujem ti da nemas prava u srbiji. eto ni ja nisam imao pravo da se uzmem sa mojim deckom. pa smo to uradili u jednoj zemlji evropske unije necu da kazem koje. sto se tice prava tu smo daleko ispod svih.
danas gay osobe ne mogu normalno da zive u srbiji to je janso.
kontam da i ti zelis da odes iz zemlje zbog toga. samo hrabro. docekaj pasoso i pali odavde jer nema ovde leba.

a sto se tice dzabalebarosa koji bi samo da im drzava nesto daje i koji se nisu potrudili nikad da u zivotu nesto stvore, nikad ih nisam ni voleo...


Druskane,nisam uopste gay. I, by the way, za mene normalan zivot znaci da radis i zaradjujes. Pogledaj ljude u nasoj Srbiji, pa zakljuci sam kako vecina zivi. I koji su ljudi uspeli. Imala sam jako losa iskustva kada sam radila u privatnim firmama, da ne pricam sada kakvi nepismeni ljudi su bili moji direktori... Ja nisam mogla da podnesem njihov nacin poslovanja, i bezala sam od njih! Takvi ljudi u EU ne bi uspeli, i zato je za njih Srbija dobra. Tebi stvarno svaka cast i drago mi je da si se izborio za svoja prava ( o kojima uopste nisam ni razmisljala, dok nisam shvatila o cemu si ti zapravo mislio)! Sve najbolje!

Ljudi,izborite se za madjarsko drzavljanstvo i iskoristite ga najbolje sto mozete!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3883670 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.