Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901180 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2013. u 23:08 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert: sami sebi treba da date bolji zivot. sami morate da se potrudite. ni jedna zemlja vam nece dati posao ni bolji zivot . od madjarske mozete dobiti samo pasos, sto je samo pocetak, tj put ka boljem. zato ne krivite drzave, vec sebe sto niste uspeli da se snadjete...


Vid' ti mog sugradjanina kako je ostar :) Kazes, od Madjarske mozete dobiti samo pasos, sto je samo pocetak... SAMO PASOS? U mom slucaju, to je jedino sto mi treba, jer znam sta me ceka kada se vratim u zemlju u kojoj sam cetiri godine studirala i svake godine produzavala studentsku vizu... Eh, da sam te 2004. imala madjarski pasos (te godine 1.maja su oni usli u EU).

Za sve sam se ja na vreme potrudila, ali dusmani u ambasadi nece da daju radnu vizu na lepe oci... A employer te nece jer nemas pravo na rad u zemlji, u redu su i njihove kvalifikacije i radno iskustvo, imas Serbian passport i ciaoooooo... Madjarski pasos zaista resava mnogo toga...

 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.03.2013. u 23:54 - pre 135 meseci
Ova nasa zemlja mi iz dana u dan sve vise lici na jednu sprdnju! Takvo tracenje vremena na NISTA normalan covek ne moze da shvati ako se makar malo zapita... Mnogi nikada nisu krocili nigde van granica pa ni ne znaju kako bi zivot obicnog coveka trebalo da izgleda sto je inace najveci problem ... Mnogo uspavanih ljudi koji ni ne znaju da treba da se bore i da su trebali da se bore za bolji zivot (uslove) jos pre 30 i vise godina.Sada je nazalost ostalo da se pakuje i bezi ko moze i spasava porodicu.Mnogi iz Beograda i sl se nece sloziti a ni ja se ne bi slozio da zivim tamo gde je zivot ipak debelo laksi nego u ostatku drzave.Zivim u gradu gde je od preko 12000 zaposlenih ostalo da radi mozda 2000 i to sa platama od jedva 20.000... Posla ni od korova a ni nema sta da se radi samostalno jer prosto narod nema para pa nemas kome od cega sta da naplatis.
Necu da idem u off ali ovde smo vecina nas ako ne i svi dosli zbog muke i patnje, sluzimo jedni drugima da pomognemo koliko je to moguce i neka nam Bog u tome pomogne.Da se snadjemo mi i nasa deca!!!! Izvinjavam se ako sam smorio i promasio temu ali tako je.Pozdrav!
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 12:02 - pre 135 meseci
Za sve nas koji smo u ovu pricu usli da bismo sebi i svojoj porodici obezbedili bolju i sigurniju buducnost:


"Čovek nije drvo i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vezujući se za jedno mesto, čovek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne i sam sebe plaši neizvesnošću koja ga čeka. Promena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposesti njegov osvojeni prostor i on će počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovek mlad sve dok se ne boji da započinje.Ostajući, čovek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promeni mesto i nametnute uslove." Mesa Selimovic

 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 12:16 - pre 135 meseci
Nemam ja zasto da krivim sebe zato sto se eventualno nisam snasla u Srbiji, posebno ako se osvrnem na one koji su se "snasli" pa su sada glavni akteri po raznoraznim stampama. Vrlo dobro, stavise, odlicno mi je poznata cinjenica kako se u Srbiji uspeva, koji su to sve putevi, nacini isl a za to ipak treba imati stomak i kao ono najteze, treba se pogledati u ogledalo i biti zadovoljan onim sto vidis, ovde naravno ne mislim na fizicku lepotu.:)
Period ocajanja sam davno prosla, svesna sam situacije u kojoj se moja zemlja nalazi, ko je i zasto u takvo stanje doveo i to su neke stvari na koje ja kao pojedinac zaista ne mogu da uticem i ponajmanje da promenim bilo sta ali isto tako ne mogu da sedim skrstenih ruku, da se pravim da se sve ovo desava nekom drugom i da bezim u gledanje nekih gluposti na tv kao sto to 80% gradjana Srbije radi, moj je zadatak da detetu obezbedim normalniju i izvesniju buducnost i to cu i uraditi, isto kao i meni jednog dana neku pristojnu penziju od koje cu moci da zivim i putujem, ne da prezivljavam od ceka do ceka kao sto se to desava mojim roditeljima.
Sto se Srbije tice, ona ce uvek imati posebno mesto u mom srcu i zarekla sam se samoj sebi da nikada necu zaboraviti moje korene i odakle sam posla ma gde god se jednog dana nasla, to osecanje niko i nista ne moze da promeni.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 12:28 - pre 135 meseci
Vlado, sve i da pokrenes neki privatan posao jako je tesko opstati jer te drzava ubija porezima, kada sve sracunas i kada haraclijama das njihovo malo tu novca ostaje za pristojan zivot. O stresu da ne pricam, o tajkunskoj gamadi takodje, bukvalno ti ne dozvoljavaju da isplivas na povrsinu vec te saplicu, opstruisu i na kraju nateraju da odustanes od privatnog posla.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 12:33 - pre 135 meseci
Znam sve to, zato i zelim da uspem u ovome.Svima nam zelim srecu u ovome a i dalje dok smo zivi.Ajde sada na temu
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 12:43 - pre 135 meseci
Da, tema, postavio si pitanje u vezi izvoda. Ako ti je dete maloletno onda ne radis duple izvode, podnosis jedan zahtev u okviru kojeg imas deo koji se odnosi na decu.
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.opera-mini.net.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 13:10 - pre 135 meseci
Slažem se sa svima na ovoj 96. strani,ali,hajde da ne zauzimamo prostor,već se vratimo temi znanje mađarskog jezika i mađarsko državljanstvo ;-)
Čini mi se da na ovom forumu postoji tema da li ili zašto otići iz Srbije. Ali,ako odem na tu temu,svašta ću napisati!
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 13:11 - pre 135 meseci
vi bi samo da kradete. tj asocijacija vam je kad neko ume da se snadje odma je kradov da se tako izrazim...
ja na primer ozenjen sam covek imam dvoje dece. stan, vikendicu, dve firme, kupio sam nedavno nov auto. i onda vi kazete onaj ko je uporan i radan on krade i laze...
dobro o pravima kako ih ti nazivas ne moze da se poredi sa inostranstvom. niti u mnogim stvarima.. a ustina je svuda ista onaj ko ceka da dobije nesto od drzave tesko moze da uspe. sami moramo da guramo i gradimo buducnost.
ako je nekom volja da ide preko podrzavam i zelim svu srecu:*

onaj ko se nije snasao ovde ni ti malo potrudio nece se snaci nigde.......
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 13:15 - pre 135 meseci
svi mi koji smo zadovoljni svojim zivotima i koji krademo - ili - svi mi koji nismo zadovoljni svojim zovotima ali zato ne krademo i ne lazemo :) hah
pozdravizstrazburga:P
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 13:21 - pre 135 meseci
Ovde prosecan covek sa svojih deset prstiju tesko moze da stvori ista osim uzaludnih zuljeva... Sljam se ustolicio i ne da nikole da dise.Pustilli su kostice, peconije, miskovice i ostale da sve kupe za saku cvaraka pa posle otpustaju ljude a sve u zemlji koja je previse nepotrebno ratovala, bila bombardovana, imala dugo sankcije i jednovlasce...
DOSTA O TOME, AJMO NA TEMU!!!!
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 13:49 - pre 135 meseci
Juce bila zakletva u Subotici, svi prosli bez problema.
Prijatelji koji su predali u Subotici u ambasadi karjem oktobra prosle godine, sad su bili na zakletvi.
 
Odgovor na temu

mrta
nezaposlen

Član broj: 311960
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+59 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 14:07 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert:
vi bi samo da kradete. tj asocijacija vam je kad neko ume da se snadje odma je kradov da se tako izrazim...
ja na primer ozenjen sam covek imam dvoje dece. stan, vikendicu, dve firme, kupio sam nedavno nov auto. i onda vi kazete onaj ko je uporan i radan on krade i laze...
dobro o pravima kako ih ti nazivas ne moze da se poredi sa inostranstvom. niti u mnogim stvarima.. a ustina je svuda ista onaj ko ceka da dobije nesto od drzave tesko moze da uspe. sami moramo da guramo i gradimo buducnost.
ako je nekom volja da ide preko podrzavam i zelim svu srecu:*

onaj ko se nije snasao ovde ni ti malo potrudio nece se snaci nigde.......


Super, zelimo ti puno srece i nadamo se da ce i tvoji radnici jednoga dana mocu da voze nova kola.Mi smo svoj put odabrali a kako cemo proci videcemo za par godina,zato nemoj mnogo da se nerviras i razmisljas o nama,svako sam kreira svoju buducnost.Moja deca su vec godinu dana u DE od kojih je jedan primljen u Audijevu skolu bez problema,a ovde je bio ismejavan vredjan cak i na nacionalnoj osnovi i nazivan streberom.Zelm ti da otvoris jos dve firme i da budes sretan sa svojom porodicom,a sada te molim da nas ne ometas i ostavis ovu temu nama koji u Madjarskom drzavljanstvu vidimo jedini spas.Hvala na razumevanju...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 14:11 - pre 135 meseci
Citat:
madmax-wifi: Juce bila zakletva u Subotici, svi prosli bez problema.
Prijatelji koji su predali u Subotici u ambasadi karjem oktobra prosle godine, sad su bili na zakletvi.


5 meseci, dosta je to trajalo...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 14:33 - pre 135 meseci
Pa dobro, koliko vidim 5-6 meseci je redovan rok za procesuiranje... Svi opusteno prosli na zakletvi a kako je bilo na interjuisanju? Imali komentara makar u secanju? Ja do pre neki dan nisam znao ni rec a sada znam makar one najcesce i na osnovu njih mogu da prepoznam sta se misli (lakse je za pisano dok je za pricu dosta teze ali ici ce). Sada cu da zagrejem stolicu, gnjavim drugare pa i da nadjem nekoga za poducavanje.Stvarno imam zelju a i extremnu potrebu za ovim drzavljanstvom...
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 14:37 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
madmax-wifi: Juce bila zakletva u Subotici, svi prosli bez problema.
Prijatelji koji su predali u Subotici u ambasadi karjem oktobra prosle godine, sad su bili na zakletvi.


5 meseci, dosta je to trajalo...

Svi su prosli bez problema, a kako su stajali sa jezikom? Neko ko ga zna ni ne treba da ima problema.Neko kao ja sto skripi bi mozda takodje u toj ekipi dobro prosao ili ne? Kakvo je bilo znanje tih ljudi i da li su popunjavali onaj formular sto smo videli na prethodnom listu? Nije bilo provere te vrste?
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 14:48 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978: Svi su prosli bez problema, a kako su stajali sa jezikom? Neko ko ga zna ni ne treba da ima problema.Neko kao ja sto skripi bi mozda takodje u toj ekipi dobro prosao ili ne? Kakvo je bilo znanje tih ljudi i da li su popunjavali onaj formular sto smo videli na prethodnom listu? Nije bilo provere te vrste?

Prijatelju nisam preslisavao svakog ponaosob.
Moji prijatelji znaju dobro jezik, za ostale stvarno ne znam.
Hteo sam tu informaciju podeliti sa vama samo informativno, eto da ljudi imaju predstavu kolko se sada ceka.
Kolko sam shvatio iz razgovora, pitali su ih datum rodjenja, odakle su i morali su se potpisati.
Nisu mi spominjali konkretno da su morali popunjavati formular.

P.S. U vezi intervijua ima dosta komentara unazad napisano samo treba malo prelistati.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 15:34 - pre 135 meseci
Znam da ima, prelistavao sam ali je svaki slucaj za sebe.Dobro je znati kako se situacija odvija kroz vreme dok se mi ne pojavimo tamo... U svakom slucaju hvala na korisnim informacijama i pozdrav
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 16:16 - pre 135 meseci
Uci ti jezik za pocetak i bavi se predajom zahteva, otisao si cak do zakletve, doci ce i to na vreme, sad se skoncentrisi na te prve korake i kako da sto pre savladas jezik.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 17:38 - pre 135 meseci
Da sa time se i bavim, zato sam i pitao da li covek zna koliko znaju jezik(jer ih zna) i kako su prosli, a ostalo sam pitao usput.
Nekako me na momente uhvati frka da nesto ne naprave zahtevnije a opet mi se ne ide da nisam spreman i siguran u sebe da cu moci da komuniciram... Spustena lopta, polako ucim a usput posmatram sta se dogadja.Bistre glave se sve lakse uradi, sve je to za ljude, ljudi govore taj jezik pa ga je i moguce nauciti.Doduse i seme kada se posadi ima svoj proces dok ne proizvede plod pa tako i ovaj nas slucaj ima svoje faze i korake.Jedan po jedan korak i nema zapinjanja i padova :-) mada je i to za ljude ali ako ne mora onda ni ne treba zapinjati ni padati.Ovo je jedna izuzetno ozbiljna stvar i tako joj i treba pristupiti.Sve znam samo se nekada u meni probudi zelja koja je opet nekada jaca od razuma...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901180 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.