Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901135 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 16:47 - pre 135 meseci
Citat:
george best: moram da podelim sa vama ono sto sam cuo od zene koja mi privatno predaje madjarski,a koja inace radi u ambasadi Madjarske i poznaje ljude iz konzulata... Pitao sam je sta misli o tome da idem u Segedin da predam kada za to dodje vreme,jer je tamo lakse i da sam to procitao na forumu,kao i to da se Beograd pominje kao bauk... Rekla mi je da ne gubim vreme i novac za put,nego da predam u Beogradu


Ovo me podsetilo na skolu, ko je isao kod profesorke matematike na casove imao 5 zagarantovano :D
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 16:52 - pre 135 meseci
Tako nekako, covek je naravno dobio pravi diplomtski odgovor a bezveze je i bilo ocekivati da dobije drugaciji, mada nije ni na meni da trabunjam.Zadnji put kada sam bio u Subotici u konzulatu je kada sam vadio vizu a to nije bilo skoro pa nije ni na meni da stavljam filozofije ni slovo jer nisakim nisam progovorio ni rec ali opet iskustva ljudi nesto kazu...
Logicno je i normalno znati jezik drzave za cije drzavljanstvo apliciras, sada sto je to jedan od najtezih jezika a sa druge strane sto mi zivimo po uslovima u verovatno najgoroj zemlji u evropi je nas problem...
Iskreno svi bi voleli da ga dobijemo sto lakse jer malo ko ce pustiti sidro u Madjarskoj a sa druge strane njima hvala sto nam daju nesto sto nasa drzava nije u stanju a nema ni volje. Pa opet sto puta receno, vredno je i vise a ne to sto traze zato mozak na "ON" stisni "REC" pa snimaj to u glavu sto treba :-)
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 18:32 - pre 135 meseci
Citat:
Atinski:
Pozdrav svima,
Da li neko zna mesta u kojima se mogu predati papiri bez zakazivanja?
(hocu da sednem u kola,stignem u Madjarsku u 08:00 i krenem redom od mesta do mesta,pa valjda cu u jednom predati)

Hvala,svako dobro svima i puno srece.

Zasada znam samo za Segedin.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 18:43 - pre 135 meseci
Mnogo mnooogo uh koliko bih voleo da znam jezik dovoljno da i ja mogu da krenem u akciju na ovaj nacin!
Samo napred i zelim ti da uspes kao sto i sebi zelim
 
Odgovor na temu

vlaovicgoran
Subotica

Član broj: 177171
Poruke: 138
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 19:07 - pre 135 meseci
Moja majka je zakazala intervju u konzulatu u SU. I ona mi je posle rekla sta su me pitali posto je bila sa mnom.
yhythtj
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 19:15 - pre 135 meseci
Zato su te odmah ubacili u masinu jer je ona zakazala umesto tebe, da ne gube vreme jer da znas zakazao bi sam.Bio sam u raznoraznim komisijama do sada pa znam kako to sljaka...
Trebao si dati nekom drugaru slicnog glasa-godina zivota da to odradi za tebe, veruj mi da bi bolje prosao.
 
Odgovor na temu

vlaovicgoran
Subotica

Član broj: 177171
Poruke: 138
*.mbb.telenor.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 19:53 - pre 135 meseci
I kad se mogu ponovo prijaviti za intervju nakon sto sam odbijen? Tj. Da li postoji neki rok koliko mora da prodje da bi se ponovo prijavio. Mogu li ponovo na isto mesto posto sam iz Subotice ili moram negde drugde aplicirati.
yhythtj
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 20:04 - pre 135 meseci
Zasto ne odes u Segedin? Tebi je barem blizu a ne zakazuje se.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 20:08 - pre 135 meseci
Da prostis je....s ga, ti si kao i ja! Hteo bi a ne znas jezik. Treba se spremiti a ja da sam na tvome mestu ne bi isao opet u Su.Probaj Segedin (kada budes mislio da si spreman)jer se ne zakazuje na tom jednom mestu a nadam se da tamo neuspehe ne beleze jer ne beleze ni zakazivanje valjda...

Da bre, da Vas pitam! Kako se odvija razgovor prilikom zakazivanja?Sta traze od podataka i koliko dugo traje razgovor odprilike?

[Ovu poruku je menjao vlado978 dana 15.03.2013. u 21:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vlado978 dana 15.03.2013. u 21:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 20:44 - pre 135 meseci
Citat:
vlaovicgoran:
I kad se mogu ponovo prijaviti za intervju nakon sto sam odbijen? Tj. Da li postoji neki rok koliko mora da prodje da bi se ponovo prijavio. Mogu li ponovo na isto mesto posto sam iz Subotice ili moram negde drugde aplicirati.


mozes gde hoces i kad hoces
asdf
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 20:47 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
Jasmina J: Hvala na podrsci,ali moje kockice su se rastrkale i nema sanse da se sloze...


Mali off.

Mozda je vreme da konkretno popricas sa ocem deteta. Mozda se varam ali iz nekih skorasnjih slicnih primera sam saznao da cak i ako dobijes starateljstvo moras da dobijes njegovu saglasnost sve i da nosi tvoje prezime, da bi otac bio izopsten iz procesa potrebno je da doticni ne bude ziv, da se uopste ne pominje an detetovom izvodu (sto je vec kasno) ili da madjarski sud dodeli starateljstvo, a pitanje je dal bi se taj sud uopste i bavio time ili bi sebe proglasio nenadleznim.
Mnogo oceva u toj situaciji nece da da potpis jer ne zeli da mu neko odvede dete daleko, i mnoge razvedene majke apsolutno nemaju razumevanja za to projektujuci svoj odnos sa partnerom na njegov odnos sa detetom. Ja sasvim sigurno u toj situciji ne bih dao potpis tako olako jer bih zeleo i borio se da budem deo njegovog zivota i odrastanja jer psotoje i gore stvari od siromastva, npr da ostanem bez deteta. Ne kazem da je tvoja situacija takva, niti ocekujem neko pravdanja i objasnjavanje, definitivno ima i nalozenih ksenofobicnih likova koji nece da mu dete bude Madjar, ali je sasvim sigurno da je u ovoj situaciji bolje primeniti diplomatiju nego represiju. Saznati prave razloge odbijanja i resiti problem, ako je bas bahati skot i nula od oca onda mu platis za potpis. A ako ne zeli da mu odvedes dete onda se bar odrekni pasosa sebi da bi ti dete dobilo i jednog dana moglo da studira napolje. I to je bolje nego nista, pitanje je dokkle ce ovaj program da potraje i dal ce mu biti na raspolaganju kad napuni 18.

Ne zelim da se pravdam niti objasnjavam celu situaciju.Recicu samo ovo:dete je na ocevom prezimenu,on se vec 10 godina ne javlja,ne interesuje se za dete,ne zna ni gde klinka zivi !!! Ja sam ga na jedvite jade pronasla,objasnila situaciju(da apliciram za njeno dobro,bla,bla,bla,..).Bila sam strpljiva,ponizna,fina prema gadu,samo da bi potpisao.On me vukao za nos i likovao kako je on sada veliki tata,ipak se on pita i t.d.Na kraju je pobegao za Italiju,a ja ostala bez saglasnosti.E,onda sam resila da ga tuzim i kako mi advokat rece,sa konacnom presudom(naravno u moju korist),ja sama odlucujem o detetu do njenog punoletstva.Sad smo stvarno otisli od teme,izvinjavam se svima na forumu.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 20:52 - pre 135 meseci
Pa upravo zbog toga nemoj da odustajes od drzavljanstva. Imaces sudsku presudu i onda samo i iskljucivo ti odlucujes o svemu.
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 21:10 - pre 135 meseci
Citat:
vlaovicgoran:
I kad se mogu ponovo prijaviti za intervju nakon sto sam odbijen? Tj. Da li postoji neki rok koliko mora da prodje da bi se ponovo prijavio. Mogu li ponovo na isto mesto posto sam iz Subotice ili moram negde drugde aplicirati.

mozes gde hoces da apliciraas. probaj u segedin kako neko kaze, samo ne gubi volju. imace neko razumevanje za tvoju zelju da dobijes drz i sve ce ispasti ok.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 21:23 - pre 135 meseci
Citat:
PiroskaS:
Citat:
Djordjewajfert:
Citat:
PiroskaS:
@Djordjewajfert
Svaka čast ko se snašao u Srbiji! Meni se ne krade i ne laže,hoću normalan život sa svim pravima. Kad sam videla kako se živi u Nemačkoj,nisam luda da traćim život u zemlji u kojoj se čovek ne poštuje... Odoh tamo gde mi nude posao!

pa verujem ti da nemas prava u srbiji. eto ni ja nisam imao pravo da se uzmem sa mojim deckom. pa smo to uradili u jednoj zemlji evropske unije necu da kazem koje. sto se tice prava tu smo daleko ispod svih.
danas gay osobe ne mogu normalno da zive u srbiji to je janso.
kontam da i ti zelis da odes iz zemlje zbog toga. samo hrabro. docekaj pasoso i pali odavde jer nema ovde leba.

a sto se tice dzabalebarosa koji bi samo da im drzava nesto daje i koji se nisu potrudili nikad da u zivotu nesto stvore, nikad ih nisam ni voleo...


Druskane,nisam uopste gay. I, by the way, za mene normalan zivot znaci da radis i zaradjujes. Pogledaj ljude u nasoj Srbiji, pa zakljuci sam kako vecina zivi. I koji su ljudi uspeli. Imala sam jako losa iskustva kada sam radila u privatnim firmama, da ne pricam sada kakvi nepismeni ljudi su bili moji direktori... Ja nisam mogla da podnesem njihov nacin poslovanja, i bezala sam od njih! Takvi ljudi u EU ne bi uspeli, i zato je za njih Srbija dobra. Tebi stvarno svaka cast i drago mi je da si se izborio za svoja prava ( o kojima uopste nisam ni razmisljala, dok nisam shvatila o cemu si ti zapravo mislio)! Sve najbolje!

Ljudi,izborite se za madjarsko drzavljanstvo i iskoristite ga najbolje sto mozete!!!


Uzeli ste se u jednoj zemlji evropske unije? Da li si mogao zbog tog braka da trazis drzavljanstvo ili ti je muka da cekas pa si dosao ovde kao i mi?
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 21:43 - pre 135 meseci
On je uspesan preduzetnik i vlasnik cak dva preduzeca, stvarno ne znam sta on uopste trazi ovde medju nama koji nismo uspeli da se snadjemo u Srbiji.:)
Nego, da te pitam, na tako specificnim vencanjima da li mlada nosi vencanicu i bidermajer? Ili je kilt povoljnija opcija?
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.22.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 22:37 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Pa upravo zbog toga nemoj da odustajes od drzavljanstva. Imaces sudsku presudu i onda samo i iskljucivo ti odlucujes o svemu.

Upravo sam gledala moje ranije poruke i skontala da je bivsi zapalio za Italiju pre 103 dana.Da mi je tada potpisao,moja cerka i ja bismo do sada mozda vec bile drzavljani Madjarske.Inace,moram ti reci da si vidovita osoba.Danas mi je postar doneo poziv za glavnu raspravu u vezi starateljstva.Sud ipak nije odbacio tuzbu,a kockice se polako slazu,bas kao sto si sinoc rekla.Hvala ti jos jednom
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 22:38 - pre 135 meseci
Po svemu sudeci,ima dosta losih iskustava sa predajom zahteva u Subotici,bar sto se tice onih koji nisu madjarske nacionalnosti.Zasto je taj konzul tako zaje...n?!Pa ne moze on sam krive drine ispravljati...Ja sam zvala pre neki dan npr.onu kancelariju za informisanje u Temerinu(vlado978 okacio br.telefona hvala!) i bili su bas ljubazni da mi kazu sta sve od dokumentacije treba u mom slucaju,dok sluzbenice iz konzulata nisu htele te informacije da daju dok ne naucim madjarski jezik!Kazukad naucite vi nazovite pa cemo vam sve lepo objasniti...
Ahhhh opet ja pitam,dosadna,zna li neko vise nesto o Centru za edukaciju,htela preko njih uciti jezik,ne znam sta da radim...
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 22:40 - pre 135 meseci
nisu to specificna vencanja to su normalna vencanja, u svakoj normalnoj zemlji to je normalna rstva.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 22:44 - pre 135 meseci
Posto je to kako kazes normalna stvar onda je normalno da nas jednog dana pozoves i na babine posto ti i tvoje drago bice dobijete dete.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.03.2013. u 22:45 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
george best: moram da podelim sa vama ono sto sam cuo od zene koja mi privatno predaje madjarski,a koja inace radi u ambasadi Madjarske i poznaje ljude iz konzulata... Pitao sam je sta misli o tome da idem u Segedin da predam kada za to dodje vreme,jer je tamo lakse i da sam to procitao na forumu,kao i to da se Beograd pominje kao bauk... Rekla mi je da ne gubim vreme i novac za put,nego da predam u Beogradu


Ovo me podsetilo na skolu, ko je isao kod profesorke matematike na casove imao 5 zagarantovano :D


Da! :D Daleko sam ja od dvojke,ali izguracu ovo,ne znam kako ali izguracu! Nadam se da cu ga dobro savladati,jer je devojka/zena zavrsila madjarski... I jos nesto,evo veceras sam bio na prvom grupnom casu u jednoj skoli u Bg i najjeftinija je od svih,predpstavljam da znate i o kojoj skoli se radi,da sad ne pravim reklamu ili antireklamu,ali bilo bi nas 7-8 u grupi i video sam kako to izgleda i nisam zadovoljan,jer mi lici na otaljavanje,kada to kazem ne zelim da umanjim umece te profesorke koja je cak odrasla u Madjarskoj,a ovde zavrsila madjarski,ali jednostavno takav princip gde je nas 8 u grupi ne obecava bas puno,jer je sve prebrzo,da je i meni koji znam ponesto vec,bilo sve to zbunjujuce i cini mi se da je to mozda i gubljenje energije,vremena,pa i novca,ajde iako 3500 din. za 8 dvocasa nije puno uopste... Sad sam i ja zbunjen,ne znam da li je to forsiranje,ta brzina sastavni deo programa ne bi li sto pre progovorili jezik? Kad izadjem sa individualnog casa osecaj je skroz drugaciji,cak suprotno-sve mi je jasno! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901135 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.