Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901308 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:05 - pre 135 meseci
Upravo tako. Kad god sam nesto brzala uglavnom to nije bilo ni blizu zeljenog rezultata, sad idem korak po korak.
Skoncentrisi se na sva moguca pitanja u vezi tebe licno i svih clanova porodice, u hodu radis dokumentaciju i to je to, za mesec dana bez problema mozes sasvim uspesno da predas zahtev. Mene kad su odbili zbog nepotpune dokumentacije a i moja prica je malo komplikovana onda sam sela i dobro razmislila o svemu, sta je to sto bi mozda mogli da mi traze a nigde ne pise da treba, konsultovala sam se i sa mojima ali na kraju sam uradila onako kako sam mislila da treba iako su moji tvrdili da mi ti papiri nece trebati ispostavilo da se ipak trebaju :) i drugi put sam predala zahtev bez ikakvih problema ali sam zaboravila da popunim zahtev za izvod iz maticne knjige rodjenih, sluzbenica pitala gde je, ja rekla da nemam ali da cu ga popuniti na licu mesta (naoruzala sam se i sa nekoliko primeraka svih onih zahteva pre reorganizacije, zlu ne trebalo:)).
Birokratija ti je manje-vise svuda ista, uvek racunaj da ce ti traziti nesto dodatno:) pa na osnovu toga i deluj.
Hajde srecno sa ucenjem i da se javis uskoro sa dobrim vestima!
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:07 - pre 135 meseci
I da, samo da dodam, ne brini se, nece biti zahtevniji, to je sad vec politika u koju ne bih da zalazim.
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:10 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
maaar: dobro. mada, ako imas smartphone mozes da uslikas i nakacis kao sliku.

Citat:
parodija82: Hvala ti unapred, ako ti nije problem kreiraj tabelu onako kako formular i izgleda, da bismo mogli i da vizuelizujemo...


Slikao sam fotoaparatom.




Secam kad sam predavala u Segedinu, pa kad smo prosli skroz papirologiju i sve ostalo zavrsili, sluzbenica je sela za njen kompjuter i rekla da se strpim jos malo samo da popuni neke statisticke podatke i secam se da me tad pitala par pitanja sa ovih formulara: koji mi je najvisti stepen skolovanja, gde radim... ostalo je valjda znala iz mojih formulara napamet

Mislim da je to isti ovaj papir posto u naslovu pise isto Statistika..., i cak nigde ne traze vase ime, sto mozda znaci da ako se i nesto pogresno popuni nije nesto jako bitno jer nije vezano direktno za vase dobijanje/nedobijanje drzavljanstva, vec cista statistika za madjarsku administraciju ,....no to je neki moj zakljucak iz svega ovoga...

Ja jos nisam dobila poziv, predala sam u krajem oktobra u Segedinu...
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:18 - pre 135 meseci
E sad vezano za ovo gore sto sam napisala jedno pitanje, za one koji su davali zakletvu u Segedinu:

Da li ste popunjavali ovaj obrazac? Cisto informativno pitam, posto koliko vidim nije obrazac nikakav bauk.

Mislim da bi trebalo nesto stvarno puno vremena dok svi to ne ispopune, jer koliko vidim zakletve u Segedinu, na osnovu ovog snimka, nisu male :)
zakletva u Segedinu

[Ovu poruku je menjao Blue NS dana 13.03.2013. u 19:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:22 - pre 135 meseci
Ja sam predala 28-og februara i nisam popunjavala taj obrazac.
 
Odgovor na temu

tatisa

Član broj: 304886
Poruke: 19



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 18:44 - pre 135 meseci
Blue NS

Zasto ovi koji polazu u Segedinu nigde nista ne potpisuju kao ovi iz Santova?

http://www.youtube.com/watch?v=DHOhg585SMg

Sta mislis koliko se cesto organizuju zakletve u Segedinu...?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 19:51 - pre 135 meseci
@ vlado978 a i ostalima koji ce tek predavati

da ne bude da mi koji smo predali, da nas sad forum vise ne interesuje. Sala mala:-))))

ako hocete namenski da ucite jezik, ucite sve vezano za zahtev i izvode iz mkr. Kad dodjete na predaju prvih par minuta se svodi na nevezani razgovor tipa, da li biste mogli da mi date pasos, kako ste, kako ste putovali, mene je pitala otkud sam mokar(jer je kisa padala toga dana). Pa nakon 2,3 minuta predje na dokumenta, pa pita sta ste poneli od dokumenata, pa uzme tvoj izvod iz mkr i iz njega moze da vam postavi milion pitanja kao sto su; kad vam je majka rodjena ili u kom gradu su vam se roditelji vencali. Na svakom izvodu, za svaki podatak vam se moze postaviti pitanje. Npr. ako vidi da vam se majka zove Huszar (szul. Molnar) Erzsebet. Moze da vas pita da li joj je Huszar dovojacko prezime, iako lepo pise da je molnar devojacko. Zbog ovakvih pitanja nemojte misliti da je luda, jer i vise nego dobro zna sta radi. Pa pogleda ocev/majcin izvod iz cega vas opet pita u kom je gradu rodjen vas deda, koji je inace rodjen u Zajecaru, iako se vi pozivate na dedinu zenu (vasu babu) koja je rodjena u Zrenjaninu 1916. Pa kad dodje do izvoda onog pretka koji je bio Madj.drzavljanin, pita da li je on bio madj.drzavljanin, pa da li je Zrenjanin 1916 bio u Madjarskoj, vi kazete da jeste, pa vas pita gde je zrenjanin, da li je to kod Sombora, a vi kazete, u Banatu izmedju Beograda i Temisvara. Onda uzme zahtev i na osnovu svakog pitanja i odgovora na njemu moze da vas pita 15 pitanja. Kada se npr. dodje do dela sa podacima o supruzniku, moze da vas pita kakav vam je bracni status, koliko dugo ste u braku, kada ste se razveli, koje dete je najmladje, kako se zove, kog datuma je rodjeno........

VEOMA bitna stvar je na petoj strani na bivsim formulaima, a to su pitanja o osudjivanju, zakletvi i poznavanju jezika. Ta piatnja nije dovoljno popuniti samo po linijama vec i podvuci kijelentem ili kijelentunk(izjavljujem ili izjavljujemo),zatim zakletva ili izjava. Mene je tu bas ispitavala dosta. pitala me je da li sam osudjivan? sigurno da nisam? da li zelim zakletvu ili izjavu, ja rekao zakletvu, a ona me pita da li znam kakva je razlika izmedju zakletve i izjave, a ja rekao da znam, a ona me pita, kakva je razlika? Tu se secam da sam joj nesto na jedvite jade, uz mimiku i pantomimu objasnio.

NEIZOSTAVNA pitanja su zbog cega trazite drzavljanstvo kao i kao i uz pomoc cega ste naucili madjarski.

pored svega toga pitace vas par nevezanih pitanja tipa kada se jede sladoled, leti ili zimi? ili da li je gulas posan ili mrsan? Ta pitanja su jako vazna za opsti utisak jer tu vide da li si ucio namenski ili ne!!! neretko umeju tu da razotkriju kandidata.

biografiju OBAVEZNO pisite na A4 papiru, a ne na manjem, da je ne biste prepisivali tamo kao ja u Segedinu.
Pokazujte resenost da postanete madj.drzavljanin, nemojte biti kenjkavi!

Inace, ovaj forum vam nece pomoci kada je u pitanju ucenje jezika. On je tu da saznate, kada otici, gde, kod koga, gde je lakse, gde je teze...
a kada je u pitanju jezik, moja preporuka je da nadjete madjara sa kojim cete pricati jer se tako uci pravilan madjarski, dok na netu ne mozete da naucite kako se slaze red reci u recenici, koji rol/bol/tol kad, zasto i gde dodaje. Pritom mislim na ljude iz Backe koji imaju madjare za komsije i prijatelje, a ne kao ja, beogradjanin. Ja sam u proteklih mesec dana bio dvaput u madjarskoj na predaji i menjao bih 7 meseci kucnog ucenja za ta dva razgovora sa maticarkama jer sam tek tad poceo da uvidjam neke stvari vezano za jezik. Ti pricas gledajuci maticarku u oci i na osnovu smeskanja ili mrstenja uvidjas kad pocinjes da "nepravilno" govoris. Magija!!!! Providjenje!!!

citam da je neki momak otisao u neko selo kod Segedina i da je za sve ukupno sa ortakom koji je takodje predavao tada za 10minuta uspeo da preda. Neka ddevojka je napisala da je isla u drustvu madjarice i da je ta madjarica sve vreme pricala sa maticarkom a da je ona sveukupno 30 reci rekla, pa zatim da je Piroska, ako se ne varam, lagano predala u beogradu, iako su o Anni(konzulici) najruznije price ispricane. Iako me uspeh svakog forumasa raduje i daje nadu da cemo svi dobiti drzavljanstvo, moram priznati da mi se dizala kosa na glavi kad pomislim da sam dva puta isao gore da bi mi tek iz drugog puta prihvatila uz komentar da ce upisati da se "ne snalazim u komunikaciji" sto automatski podrazumeva "nogu", a ucio sam jezik 7 meseci za razliku od gore pomenutog momka koji je napisao da je ucio mesec dana i predao za 5minuta. Ja sam na prvoj, neuspesnoj predaji, bio pola sata a na drugoj cca.50minuta. Sad mi ostaje da se 3,4 meseca, da se tresem i nadam da nije upisala da ne govorim madjarski.

P.S. navodeci iskustva gore pomenutih forumasa, nisam imao nameru da ih obezvredjujem, da se ne bi mozda naljutili na mene, vec kukam na svoju sudbinu.

I da, svaki kandidat je prica za sebe i svako ce morati bilo na tezi, bilo na laksi put, kroz sve ovo da prodje!!! Nema pravila!!!!!

kome je sta nejasno, neka me slobodno pita na PP

Ucite madjarski,

Pozrdav svima i srecno!!!!!
asdf
 
Odgovor na temu

Blue NS
Novi Sad

Član broj: 308604
Poruke: 48
37.19.108.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 20:15 - pre 135 meseci
Citat:
tatisa:
Blue NS

Zasto ovi koji polazu u Segedinu nigde nista ne potpisuju kao ovi iz Santova?

http://www.youtube.com/watch?v=DHOhg585SMg

Sta mislis koliko se cesto organizuju zakletve u Segedinu...?


Stvarno ne bih znala odgovor, kao sto rekoh ni ja jos nisam polagala zakletvu, tako da i mene zanima koliko cesto se one odrzavaju u Segedinu.

Sto se tice papirologije i potpisivanja to bi mozda Mia Mia mogla da da ogovor, ili neko drugi ko je vec bio u Segedinu na zakletvi.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 20:28 - pre 135 meseci
Na koju si ti to naisao milos.hu? Koliko je trajalo sati to predavanje? Pazi molim te gulas posan ili mrsan. Samo pitanje bi me zbunilo i na srpskom, a reci posan i mrsan su nivo maternjeg obrazovanog govornika. I to sve nikakve veze sa zahtevom nema, vrlo neprofesionalno. Kada sam ja predavao delovalo mi je da se njima zuri vise nego meni, nije ni cudo s obzirom da sad u proseku nedeljno predaje oko 4000 ljudi. Kad bi svakog tako cedili ne bi uzeli par zahteva dnevno, a uzmu i do 150. S te strane je mozda promena od 1. marta bolja, mozda vise niko nece moci da preda bez znanja, ali nece vise biti ni tih dokonih seoskih maticara. Mada mozda ta tvoja i nije bila dokona nego znas vec sta. Ne znam odakle sad to da je ta konzulka u Beogradu losa posto to nigde nisam procitao, ja sam isao na par casova u jednoj skoli pred predaju, i devojka koja tamo predaje je pripremala dosta ljudi i za tu konzulku mi je konkretno rekla da je super, i da niko nije imao problem a gomila ljudi je bas kod nje predavala. Inace bila je u nekoj emisiji na tv, govori srpski kao maternji, pazi sta pises :D
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 20:39 - pre 135 meseci
Svaka cast na snimku a i Milosu na komentaru-postu. Lepo je videti kako nesto u praksi izgleda ali kao sto rekose step by step, svaki sto bolje i onda je cela slika lepsa... Sve je individualno ali ipak treba uloziti izvestan trud koji nije mali a rezultat je nemerljivo vredan toga tako da nema price.Uciti uciti i samo uciti ali i psihicki se spremiti i dorasti zadatku. Nekako je lepo sve izgledalo na snimku u Segedin-u.
Na momenat sam se uziveo u snimak i zamislio se tamo obavljenog zadatka, pustio podsvest da zbog ostvarenog osecaja uspeha skine nepotreban teret sa napacenih ledja i opet dobio povratnu snagu da bez nepotrebnog tereta-treme punom snagom udjem u ostatak price i zavrsim ga sa uspehom jer je ovde cilj uspeh a ne magla bez kraja...
U prvom momentu kada sam pozeleo da udjem u ovu pricu znao sam da se ne treba brinuti i trositi energiju na nepotrebne misli nego samo napred, spremiti u glavi prostor za jezik i svakomreci i napretku se radovati i bice sve lakse.
Sve je to za ljude!
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.catv.broadband.hu.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 20:49 - pre 135 meseci
Samo da kažem za taj obrazac, ne znam koliko je bitno da ga pravilno ispuniš. U naslovu piše da je to samo za statistiku a obrazac izdaje mađarski Zavod za Statistiku, znači služba koja pravi popis stanovništva itd. Ne znam ali ne verujem da će imati bilo kakav uticaj na to da li ćeš dobiti državljanstvo ili ne (tj. ako ti daju da ga ispuniš prilikom polaganja zakletve, onda te verovatno neće odbiti čak ni ako ga ne znaš pravilno popuniti). Znači tamo gde te pitaju šta je tvoje trenutno zanimanje verovatno možeš opušteno da napišeš da si džedaj i neće ti biti ništa.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 21:03 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Svaka cast na snimku a i Milosu na komentaru-postu. Lepo je videti kako nesto u praksi izgleda ali kao sto rekose step by step, svaki sto bolje i onda je cela slika lepsa... Sve je individualno ali ipak treba uloziti izvestan trud koji nije mali a rezultat je nemerljivo vredan toga tako da nema price.Uciti uciti i samo uciti ali i psihicki se spremiti i dorasti zadatku. Nekako je lepo sve izgledalo na snimku u Segedin-u.
Na momenat sam se uziveo u snimak i zamislio se tamo obavljenog zadatka, pustio podsvest da zbog ostvarenog osecaja uspeha skine nepotreban teret sa napacenih ledja i opet dobio povratnu snagu da bez nepotrebnog tereta-treme punom snagom udjem u ostatak price i zavrsim ga sa uspehom jer je ovde cilj uspeh a ne magla bez kraja...
U prvom momentu kada sam pozeleo da udjem u ovu pricu znao sam da se ne treba brinuti i trositi energiju na nepotrebne misli nego samo napred, spremiti u glavi prostor za jezik i svakomreci i napretku se radovati i bice sve lakse.
Sve je to za ljude!


Vidi Milose, kao sto sam vec napisala, ja sam isla dva puta zbog dokumentacije, da sam imala sve kompletno prosla bih odmah prvog puta ali eto.:) To me nije nesto posebno potreslo, stavise, znala sam sta me ceka i sad ovako kad citam vasa iskustva mene je stvarno pitala minimalno, drugi put gotovo nista, bilo je svega par pitanja u vezi dokumentacije, malo mog brzinskog popunjavanja vec pomenutog zahteva za izvod, nije me cak ni pitala da li sam kaznjavana :), pitala me je gde zelim da polazem zakletvu, ja rekla da zelim tu kod njih, rekla mi gde da se potpisem, zahvalila joj se, rukovale se i pozelele jedna drugoj lep dan uz do vidjenja.
Noc pred polazak nisam mogla da spavam ali sam tamo bila kao da sam spavala punih osam sati, skroz skoncentrisana na pitanja, mozak mi je radio 300 na sat. Kada imas jak motiv, viziju i uz sve to i gomilu mogucnosti koje ti se pruzaju onda stvarno nista nije tesko i nista nije strasno.
Ne znam za ovo oko tog potpisivanja ali verujem da su se ovi u Segedinu potpisivali posle snimanja i svecane ceremonije.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 21:33 - pre 135 meseci
Postovani forumasi,evo ja sam nova na ovoj temi,posle dosta pracenja,resih i ja da se prikljucim.Dosta sam citala prethodne stranice,pratila i trudim se da budem koliko toliko u toku jer naravno planiram da apliciram uskoro za dobijanje madjarsko drzavljanstva.Sto se tice prvog uslova,po rodoslovu bi trebalo da ispunjavam uslov i tu se ne brinem,ali kao i vecini vas problem je naravno jezik...Sakupljam informacije,sta,kako,gde i volela bi da li neko moze da kaze ali pouzdano i iskreno sta zna o Centru za edukaciju.Znam da je bilo reci o njima,i dobrih i losih iskustava ali treba uvek biti u toku,a za to ova nasa razmena iskustava i sluzi.Raspitivala sam se malo,cene njihovog kursa madjarskog jezika nisu mnogo skuplje od ostalih vise(manje) poznatih skola jezika!Govorim solidno engleski i nemacki ali madjarski ni reci!Nije mi problem da ucim ali da je to u sta se upustam i za cega dajemo pare barem pouzdano...Takodje me zanima da li neko moze da pomogne sta je sve od dokumenata potrebno za podnosenje zahteva,u koliko primeraka se izvodi prevode,posto sam juce zvala konzulat u Subotici da se raspitam informativno samo,a sluzbenica mi ljubazno rekla da se javim kad naucim jezik!Pa naravno da cu se javiti,ali zar je toliko tesko reci dve tri reci o papirologiji?!Hvala svima koji se jave sa pomocnim informacijama
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 21:47 - pre 135 meseci
Nazovi neke od ovih brojeva.takodje ce krenuti pricu na madjarskom ali kada ih pitas i zamolis da ti objasne, pomoci ce.
Naravno da treba da znas jezik, svi to znamo a sta da radi neko ko nije siguran da li moze papiroloski sve da isprati i da li uopste vredi da podnosi zahtev ako nije siguran... Sta ti vredi da ucis ili doucis jezik ako nemas odgovarajuca dokumenta.Ja sam ih na taj nacin pitao i ljubazno su mi objasnili sta me je zanimalo.

Kancelarija za informisanje SUBOTICA
08:00 do 16:00
24000 Subotica, Ptujska prvi (Ptuj 1. Ulica)
Telefon: 024 / 552-976

Sombor Information Office
08: - 15:00
25000 Beograd, Venac Petra Bojovića 13.
Telefon: 025 / 442-910

SENTA Information Office
08: - 15:00
24400 Senta, Poštanska 18 /
Telefon: 024 / 811-727

Zrenjanin Information Office
08: - 15:00
23000 Zrenjanin, prva Petefijeva
tel: 023 / 510-251

NOVA RURALNI Information Office
08: - 15:00
21000 Novi Sad, Svetozara Miletića četvrta
Telefon: 021 / 420-107

Temerin Information Office
08: - 15:00
21235 Novi Sad, 130. Narodni front
tel: 021 / 842-373
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 21:50 - pre 135 meseci
Ala Google brlja prevod, dobro ali dobro ga se treba paziti
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 21:59 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Ova nasa zemlja mi iz dana u dan sve vise lici na jednu sprdnju! Takvo tracenje vremena na NISTA normalan covek ne moze da shvati ako se makar malo zapita... Mnogi nikada nisu krocili nigde van granica pa ni ne znaju kako bi zivot obicnog coveka trebalo da izgleda sto je inace najveci problem ... Mnogo uspavanih ljudi koji ni ne znaju da treba da se bore i da su trebali da se bore za bolji zivot (uslove) jos pre 30 i vise godina.Sada je nazalost ostalo da se pakuje i bezi ko moze i spasava porodicu.Mnogi iz Beograda i sl se nece sloziti a ni ja se ne bi slozio da zivim tamo gde je zivot ipak debelo laksi nego u ostatku drzave.Zivim u gradu gde je od preko 12000 zaposlenih ostalo da radi mozda 2000 i to sa platama od jedva 20.000... Posla ni od korova a ni nema sta da se radi samostalno jer prosto narod nema para pa nemas kome od cega sta da naplatis.
Necu da idem u off ali ovde smo vecina nas ako ne i svi dosli zbog muke i patnje, sluzimo jedni drugima da pomognemo koliko je to moguce i neka nam Bog u tome pomogne.Da se snadjemo mi i nasa deca!!!! Izvinjavam se ako sam smorio i promasio temu ali tako je.Pozdrav!

Vracam se na ovo izlaganje jer mi se jako dopalo,moram da pohvalim i kazem da sam i ja slicnog misljenja.Aplicirace cela moja porodica(suprug,ja,troje dece)pa sta kako Bog kaze tako ce i biti...Znate kako se kaze niko ne odlazi od lepog i dobrog,vec od suprotnog...Naravno da volim ovu nasu drzavu,ali to kako mi obicni smrtnici zivimo u njoj,ove nase politicare ne zanima puno,a nekog velikog poboljsanja nema na vidiku!Svako od nas ovde je prica za sebe,svako ima neki svoj razlog zasto bi otisao preko,naravno da tamo negde ne cvetaju ruze tek tako vec moras da se pomucis malo,ali si za to i placen!A ovde ne mozes ni da radis a ni dovoljno da zaradis...Znam da sam malo skrenula sa teme,neminovno je,ali prosto sam morala podrzati.Sorry i samo napred svima koji pokusavaju!
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Jos me jedna stvar zanima.ALA SAM DOSADAN ALI STA CU. Predajem za sebe i cerku i video sam ovde na forumu da ce traziti(domaci) moj ali i zenin i cerkin pasos a od svih nas samo ga ja imam.Cerka i zena ga nikada nisu ni vadile.Da li je neophodno da ga imaju izvadjenog ili prilazemo samo ako ga imaju?
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Nazovi neke od ovih brojeva.takodje ce krenuti pricu na madjarskom ali kada ih pitas i zamolis da ti objasne, pomoci ce.
Naravno da treba da znas jezik, svi to znamo a sta da radi neko ko nije siguran da li moze papiroloski sve da isprati i da li uopste vredi da podnosi zahtev ako nije siguran... Sta ti vredi da ucis ili doucis jezik ako nemas odgovarajuca dokumenta.Ja sam ih na taj nacin pitao i ljubazno su mi objasnili sta me je zanimalo.

Kancelarija za informisanje SUBOTICA
08:00 do 16:00
24000 Subotica, Ptujska prvi (Ptuj 1. Ulica)
Telefon: 024 / 552-976

Sombor Information Office
08: - 15:00
25000 Beograd, Venac Petra Bojovića 13.
Telefon: 025 / 442-910

SENTA Information Office
08: - 15:00
24400 Senta, Poštanska 18 /
Telefon: 024 / 811-727

Zrenjanin Information Office
08: - 15:00
23000 Zrenjanin, prva Petefijeva
tel: 023 / 510-251

NOVA RURALNI Information Office
08: - 15:00
21000 Novi Sad, Svetozara Miletića četvrta
Telefon: 021 / 420-107

Temerin Information Office
08: - 15:00
21235 Novi Sad, 130. Narodni front
tel: 021 / 842-373

Hvala puno,nazvacu sutra,valda budem bolje srece!Trenutno sam pribavila sve umrlice i krstenice do pradede koji je rodjen 1899.god u jednom mestu okolina Novog Beceja,pa se nadam da za pocetak taj uslov ispunjavam...
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 22:11 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Jos me jedna stvar zanima.ALA SAM DOSADAN ALI STA CU. Predajem za sebe i cerku i video sam ovde na forumu da ce traziti(domaci) moj ali i zenin i cerkin pasos a od svih nas samo ga ja imam.Cerka i zena ga nikada nisu ni vadile.Da li je neophodno da ga imaju izvadjenog ili prilazemo samo ako ga imaju?

Ja sam ovo proverila zbog svoje dece,za decu ispod 14 god.nije potrebnan pasos ali trazi se za suprugu,jer je potreban i njen pristanak da bi dete dobilo drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.03.2013. u 22:23 - pre 135 meseci
Citat:
83sjm:
Citat:
vlado978:
Nazovi neke od ovih brojeva.takodje ce krenuti pricu na madjarskom ali kada ih pitas i zamolis da ti objasne, pomoci ce.
Naravno da treba da znas jezik, svi to znamo a sta da radi neko ko nije siguran da li moze papiroloski sve da isprati i da li uopste vredi da podnosi zahtev ako nije siguran... Sta ti vredi da ucis ili doucis jezik ako nemas odgovarajuca dokumenta.Ja sam ih na taj nacin pitao i ljubazno su mi objasnili sta me je zanimalo.

Kancelarija za informisanje SUBOTICA
08:00 do 16:00
24000 Subotica, Ptujska prvi (Ptuj 1. Ulica)
Telefon: 024 / 552-976

Sombor Information Office
08: - 15:00
25000 Beograd, Venac Petra Bojovića 13.
Telefon: 025 / 442-910

SENTA Information Office
08: - 15:00
24400 Senta, Poštanska 18 /
Telefon: 024 / 811-727

Zrenjanin Information Office
08: - 15:00
23000 Zrenjanin, prva Petefijeva
tel: 023 / 510-251

NOVA RURALNI Information Office
08: - 15:00
21000 Novi Sad, Svetozara Miletića četvrta
Telefon: 021 / 420-107

Temerin Information Office
08: - 15:00
21235 Novi Sad, 130. Narodni front
tel: 021 / 842-373

Hvala puno,nazvacu sutra,valda budem bolje srece!Trenutno sam pribavila sve umrlice i krstenice do pradede koji je rodjen 1899.god u jednom mestu okolina Novog Beceja,pa se nadam da za pocetak taj uslov ispunjavam...


Kazu da su ovi iz Temerina ljubazni, kancelarija u ns, hm, iskustvo slicno tvom vezano za tf razgovor sa konzulatom.
Trebace ti i izvodi iz maticne knjige vencanih, tvoj i tvojih roditelja. Pozovi neku od tih kancelarija, posto podnosite zahtev porodicno ima tu gomila papira pa se konsultuj sa njima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901308 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.