Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703372 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 21:30 - pre 160 meseci
SMRC....bio sam na sajtu I tamo nema nista...???
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 22:50 - pre 160 meseci
za norgegirl
kada odgovaras sa mejla pojavi se na sajtu ovakav post sa raznoraznim hijeroglifima, kvacicama i crticama zato ako hoces da ti post bude ok odgovaraj direktno na sajtu.Uloguj se na sajt i odgovaraj odande.pozz

za trawarijusa
na kom si sajtu bio?I sta to nema?Napisi mozda neko nesto zna a mozda i ne

za IveD
hvala na postu i pozivam sve da budu aktivni nemoj da nam forum zamre zbog nekih gluposti koje su se desile u poslednje vreme.Mirjana je odradila, vise nego bilo ko sada je vreme da mi koji smo se sporadicno javljali i vi koji ste pasivni posmatraci odrzimo vatru..
pozz za sve Dejanna73, Srlena i ostale koji su sad tamo i koji su doprineli da se na ovom forumu okupe ljudi koji ce se sutra naci na njihovom mestu, nadam se medju njima i moje dete i moja zena i ja koji cemo kada se nadjemo na njihovom mestu imati strpljenja i volje da nastavimo da pomazemo svima koji su odlucili da se izbore za jedan zivot dostojan coveka 21og veka za razliku od mutanata devedesetih koji su okupirali sve pa i tudje pravo na zivot i srecu u njemu i piju nam krv, iskoristavaju, ucenjuju...omalovazavaju po raznim redovima da li oko kontejnera ili u bankama nema puno razlike jedni prosjaci drugi robovi..
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2011. u 13:42 - pre 160 meseci
Na sajtu http://www.nordkapp.kommune.no/ledige-stillinger.4856.no.html
Bi trebalo ako sam dobro razumeo da budu neke ponude za posao?
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2011. u 14:18 - pre 160 meseci
za trawarijusa
da ali si malo zakasnio, kada sam ja gledao rok je bio do 13og ili 15og.jbg
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.01.2011. u 19:38 - pre 160 meseci
Da, i ja sam tako razumeo!
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2011. u 00:51 - pre 160 meseci
hvala na odg. ja sam vec pisao UDI-ju par puta , ali oni su me uputili samo na sajt i na info na sajtu. tako da sam to vec imao. interesuju me iskustva dr ljudi. nadam se da je lakse ukoliko se ima ugovor o poslu. hvala na odgovorima. pozz svima !
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2011. u 08:33 - pre 160 meseci
Ne znam da li je neko vec pisao o ovoj stranici na netu ali nije na odmet i da se ponovi, www.norwayserbs.com imate nekih foruma koji mogu odgovoriti na neka vasa pitanja. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.78.136.95.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.01.2011. u 20:19 - pre 160 meseci
Dali neko zna dali je dejann73 jos na forumu?Pozzz
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 13:28 - pre 160 meseci
Od kada nema Mirjane , forum je 80 % mrtav :/// Pozz svima
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.78.136.95.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 14:10 - pre 160 meseci
Ja mislila svi posli u Norge samo ja ostala :)pozzz
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.ptt.rs.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 14:24 - pre 160 meseci
Covek postavio na drugom forumu ,pa ga citiram ,mada je ponavljano !!!!
Baš sam juče čuo na tv-u da u norvešku možeš doći ako:

1. Imaš obrazovanje koje je toliko specifično da ga ovdje nema, niti ima kadra da se takvo radno mjesto popuni

2. Dobiješ godišnju platu od minimum 500.000 kruna.

Što se tiče jezika i poznavanje engleskog će biti ok ako zadovoljavaš jednu ili obadve od tih 2 kategorije. Znači probaj naći posao sa 500.000 minimalca i moćeš doći. A ako se nevaram firma ti pomaže sa vizom- mada su neki govorili na ovom forumu da se ne drze bas uvek ovoga ,sto se tice plate od 500000K,videcemo ,ja idem za par dana za Oslo da vidim kakva je situacija za kuvara, pa cu vam javiti ,posto nisu svi zavrsili MEDICINSKE SKOLE,puni su oglasi za posao preko leta pa cu da pokusam, za pocetak da se raspitam a posle da pokusam da nadjem nesto !!!
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 15:06 - pre 160 meseci
Ovo zadnje je totalna glupost, bez uvrede. Kao da nista drugo ne postoji u Norveskoj osim da radis za veliku platu ili da budes medicinar. Pa naravno da u Norveskoj postoje i drugi poslovi.
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.ptt.rs.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 15:35 - pre 160 meseci
Nije glupost covek je rekao sta su govorili na tv-u o tome a i stoji na sajtu UDI,mada kao sto je Mirjana pricala zakoni su im konfuzni i ne moraju explicitno da se primenjuju,ja cu da pokusam da nadjem posao kao kuvar ,pa cu da vas obavestim sta je bilo,znam da ima dosta zainteresovanih za ovaj posao ,POZZ
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.01.2011. u 17:50 - pre 160 meseci
Ljudi , ja sam malopre dobio info , da ne mozes dobiti dozvolu za rad , ukoliko nisi "flagært ", nisam lepo zapamtio rec , ali u prevodu znaci strucnjak.Ja imam ponudu da radim kao obican radnik , ne kao strucnjak neki ,i poslodavac sam zeli da mi izvadi papire za dozvolu , medjutim jedna zena mi je rekla , koja kaze da je radila u policiji , da ne mogu da dobijem dovolu jer dolazim iz Srbije , posto nismo u EU...Znaci koliko informacija razlicitih dobijam , to nije normalno. Pitam se kako dolaze afrikanci onda ://// Ako neko zna neka napise , ko moze naravno !!!! Hilsen
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2011. u 10:58 - pre 160 meseci
Da li ima na forumu nekoga iz Pozarevca ili ko je zavrsio u Pozarevcu medicinsku skolu a da se sprema za put u Norvesku. Kada sam bio po fond casova do skole sekretar skole rekao mi je da su za sada dosta njih trazili potvrde bas za odlazak u Norvesku.
Ako ima mozda nebi bilo lose da se cujemo ili vidimo i razmenimo iskustva.
Poz...
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?25.01.2011. u 14:03 - pre 160 meseci
Pozz...

Evo link na kome mozete naci neke poslove ako ste
sa potrebnom diplomom a niste medicinar.

http://www.conocophillips.com/...ed/job_search/pages/index.aspx
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

NIKERAJNA
nezaposlena zdravsveni radnik

Član broj: 278040
Poruke: 3
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2011. u 11:40 - pre 160 meseci
volela bih da mi neko odgovori ako ima saznanja koja dokumentacija je potrebna za autorizaciju diplome srednja medicinska smer laboratorijski tehničar Hvala unapred
 
Odgovor na temu

axaa974
Jelena Aksentijevic Agic
Bergen,Norway

Član broj: 263184
Poruke: 28
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2011. u 19:45 - pre 160 meseci
Koliko ja znam a ti proveri - samo smerovi s negom imaju mogucnost dobijanja papira na nacin koji je opisivan do sada. Ne bilo ti tesko idi na www.safh.no pa se dodatno informisi.
Jelena Aksentijevic Agic
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2011. u 20:54 - pre 160 meseci
poprilicno detaljno ti objasniti sta ti treba ako pozoves SAG-u...
http://www.norveska.org/
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

trawarijus
Miso Goja
Oslo

Član broj: 20366
Poruke: 68
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?27.01.2011. u 21:46 - pre 160 meseci
Letnja škola norveškog u Oslu – upis polaznika za leto 2011(#ceo članak)
INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL IN OSLO 2011

Ove godine je 65. /šezdeset peta/ sezona održavanja Međunarodne Letnje škole u Oslu, od 25. juna do 05. avgusta 2010.

TRINN III (Treći nivo), mogu pohađati oni učenici koji su završili DRUGI ili TREĆI nivo u SAGI. Škola norveškog jezika SAGA radi organizaciju odlaska u Letnju Školu i ove godine.

Organizovanje odlaska u Letnju skolu radimo već 15 godina, zato možemo da sugerišemo šta je neophodno da biste uspešno pohađali i završili TRINN III. Ta diploma je važan dokument koji se dobija u Norveškoj kao dokaz o znanju norveškog jezika, i istog je značaja kao i položen Bergen test. Kada ste završili Letnju Školu u Oslu rešili ste jedan korak u procesu nostrifikacije diplome Medicinskog fakulteta (npr polaganje FAGPRØVE) / autorizacije diplome za farmaceute / polaganje državnog ispita / autorizaciju diplome za stomatologe / prijavljivanje za kvalifikacioni ispit za nostrifikaciju diplome / autorizacija za medicinske sestre / polaganje Nasjonalfag –a / ili zapošljavanje.

Školu možete završiti sa ocenom A, B, C, D, E. Ocene A i B su neophodne za nostrifikaciju diplome Medicinskog fakulteta. Ako želite da autorizujete medicinsku školu i radite kao hjelpepleier/helsefagarbeider dovoljne su i niže ocene. Polaganje ispita sastoji se od PISMENOG i USMENOG dela, plus obavezni SEMINARSKI RAD (do 10 strana) na temu koju sami birate. U školi Saga vam pomažemo da pripremite seminarski rad. Pre nego što odete u Oslo, dobijate test koji radite i šaljete nazad putem emaila – to je provera vaseg znanja, da li možete da pratite kurs TRINN III. Takođe kada odete u Oslo, na prvom času dobijate jos jedan test za proveru znanja gde se definitivno odlučuje da li možete da pohađate Trinn III, u suprotnom vam preporučuju da pohađate Trinn II.

SMEŠTAJ
Škola Saga vam pomaže pri traženju i rezervaciji smeštaja u studentskom domu. Sobe su jednokrevetne sa sopstvenim kupatilom i upotrebom zajedničke kuhinje (4 ili 5 soba koriste jednu kuhinju). Dom se nalazi na četiri stanice metroom od mesta gde se odvija nastava (Blindern univerzitet).

AVIO PREVOZ
Do Osla možete otputovati direktnim letom Beograd-Oslo. Slećete na aerodom Gardermoen, koji je udaljen oko 45 minuta vožnje do Osla S, centralne železnicke stanice u Oslu. Do studentskog doma od Oslo S koristi se metro. Dosadašnja praksa je bila da se za odlazak rezerviše taxi do doma, što je isplativo s obzirom da se naručuje kombi i više osoba deli trošak.

Krajnji datum za prijavljivanje, to jest slanje dokumenata je 01. Februar 2011 godine. Preporuka je da se ako razmišljate da idete u Letnju školu, prijavite i pre 01. Februara, zato što je interesovanje za ovaj kurs u Oslu veliko.

U cenu kursa je uračunat jedan besplatan izlet, u vreme vikenda, (polazak obično u subotu oko 08:00h, povratak u nedelju veče oko 22 časa) U ponudi su 4 destinacije koje ne plaćate, vi treba da se opredelite za jednu prilikom registrovanja u Letnjoj školi:
Telemark, severozapadna Norveška, jedna od prvih turističkih destinacija u Norveškoj, već od 1800 godine. Region bogat istorijom i kulturom.
Hallingdal, istočna Norveška, jedna od najlepših dolina kao ulaz u planinski lanac.
Jotunheimen, nacionalni park jedan od najvećih planinskih masiva prepun reka, jezera, glecera dolina, mozete izabrati varijanu 6 – 8 casovnog planinarenja ili splavarenja divljim rekama /samo za neustrašive i one kojima ne smeta da se malo pokvase/
Oslo fjord, obala i istorija, odlazak do Strømstada u Švedskoj i do istorijskog grada Frederikstada, kraj je u Drobaku, poznatom izletištu onih koji žive u Oslu. Ovo je najmanje uzbudljiva ekskurzija, ali to ne znači da je manje interesantna od ostalih.
Obavezno uzmite ucešće u jednoj od ponuđenih destinacija, imate priliku da vidite lepote Norveške besplatno, što je lep i koristan poklon od strane Letnje škole.
Takođe se organizuje i višesatni turistički obilazak važnih i interesantnih objekata u Oslu, Munkov muzej, Nacionalna Galerija, Vigeland Park i Aker River.

PROGRAM BORAVKA U INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL OSLO 2011

Petak 24.jun – Otvaranje škole u Blindernu u 09.00h

Subota, 25. jun - Od 09.00 do 15.00 registracija/prijavljivanje učenika u školi,
Uvodni sastanak od 15.30 do 17.00h

Nedelja, 26. jun - Obilazak Osla od 14.00 do 17.00h

Ponedeljak, 27.jun Počinju predavanja od 08.15 do 11.00h, poslednji dan za registraciju/prijavljivanje
19 30h – 22 00h zvanično otvaranje Skole i svečani prijem za učenike u Gradskoj Skupštini Oslo

Sreda, 03. Avgust Polaganje završnog ispita

Četvrtak, 04. Avgust Polaganje završnog ispita

Petak, 05.avgust Zatvaranje škole 2011 u 12 00h

Izostanci sa predavanja se tolerišu samo do određene granice. Morate biti prisutni na najmanje 75% predavanja. Ukoliko izostajete više od ovoga, nećete biti u mogućnosti da izađete na ispit i polažete ga.


Od dokumenata za popunjavanje formulara je neophodno priložiti:

1) Krajnja diploma, kopija originala i prevod, na engleskom ili norveškom jeziku (kod ovlašćenog sudskog tumača, a kopije overene u opštini ili sudu)
To isto važi i za dodatno obrazovanje (specijalizacija ili sl.)

2) Jedna ili 2 strane napisane na norveškom jeziku, zašto želite da idete u letnju školu (tzv. motivaciono pismo).

3) Dve preporuke, od osoba iz vaseg radnog okruženja ili profesora, gde bi se videlo da kakva ste osoba.

4) Potvrda o učenju engleskog jezika, može svedočanstvo iz srednje škole gde se vidi da ste učili engleski jezik

5) Potvrda o učenju norveškog jezika (dobija se kod nas, u SAGI, u vidu diplome o završenom odgovarajućem nivou jezika i potvrdi o pohađanju kursa koji cete završiti do odlaska u Oslo. )

6) Kopija pasoša /prva strana/ + 2 fotografije /potpisane sa zadnje strane/

Neke informacije koje vam mogu koristiti. Ako želite da nekada ručate u Blindernu cene su sledeće,
Doručak u Blindernu košta 50 nok / oko 650 din/
Ručak i večera koštaju po 75 nok /oko 1000 din/
Preporučuje se da obavezno uzmete mesečnu kartu za vožnju gradskim prevozom u Oslu
Mesečna karta za Oslo 650 nok /oko 9000 din/

Kurs Trinn III u Blindernu – časovi se održavaju ponedeljkom, utorkom i sredom od 08 00 do 11 00h . Nastava se odvija u grupama koje mogu da rade po sledećim knjigama /po ovim knjigama se takođe radi u našoj školi/:
Alternativa 1 – Lønn Cecilie, Det går bra
Alternative 2 – Ellingsen Elizabet, Her på berget
Alternative 3 – knjige po kojima ne radimo

Važna napomena, svi studenti su zdravstveno osigurani za vreme šestonedeljnog boravka u Letnjoj školi. Osiguranje pokriva 30.000, 00 eur troškova eventualnog lečenja.

Upis u toku(#ceo članak)
Upis novih učenika za novembar, decembar i narednu godinu je u toku. Javite nam se radi informacija o terminima časova za polaznike iz Beograda i polaznike iz unutrašnjosti, kao i o trajanju i ceni kurseva.

Internet kao pomagalo pri učenju jezika(#ceo članak)
Zahvaljujuci internetu postaje sve lakše učiti strane jezike. Internet omogućava učenje jezika na daljinu — preko Skajpa, Gtalka, MSN Messengera, ili nekog drugog sličnog programa. Pored toga, danas su tekstovi i video/audio zapisi na raznim jezicima, pa i na norveškom na dohvat ruke. Pokušaćemo da izdvojimo neke korisne sajtove koji vam mogu biti od koristi uz kurs norveškog jezika.

Rečnici:
Dokpro Norveško – norveški
Ordnett Norveško – norveški
Lexin – Norveško – norveški rečnik

Bildeordbok – Slikovni rečnik pojmova

Početni nivo:
På vei – Interaktivni zadaci i vežbanja uz knjigu “På vei”

Sevonett – interaktivni zadaci i mp3 fajlovi za početne nivoe učenja jezika

Tips for å skrive bedre og riktigere – osnovna pravila pri pisanju i zgodna uputstva sa primerima.

Srednji nivo:
Stein på stein Interaktivni zadaci i vežbanja uz knjigu “Stein på stein”
Sastavi norveških srednjoškolaca – Propaganda.net, Skoleforum i Daria.no.

Napredni nivo:
Her på berget – Interaktivni zadaci i vežbanja uz knjigu “Her på berget”

TV:
NRK Skole – kratki video klipovi namenjeni norveškim srednjoškolcima.

Norveške novine
Verdens Gang
Dagbladet
Aftenposten

Nordijska Panorama 2010(#ceo članak)
11. februara u 19 časova u Dvorani kulturnog centra počinje mini-festival nordijskih filmova Nordijska Panorama. Na programu je 35 filmova iz Danske, Švedske, Finske, a nama su, naravno, posebno interesantni filmovi iz Norveške kojih ove godine ima čak 11. Program možete pogledati na zvaničnom sajtu festivala .

Prosečna godišnja plata u Norveškoj(#ceo članak)
(Preuzeto sa sajta Student Torget)

Ove brojke su prosečne i moraju se posmatrati samo kao približne, jer u zavisnosti od iskustva u struci i obrazovanju mogu postojati velike razlike u raznim zanimanjima. Ovo su podaci za 2005.

Prosečne godišnje plate su navedene u norveškim krunama. Odnos krune i evra relativno slabo varira, za trenutni odnos proverite stanje ovde.

Državne bolnice:
Lekar 657.768 .-
Psiholog 385.836 .-
Medicinska sestra 345.048 .-
Bioinžinjer 315.552 .-
Fizioterapeut 306.516 .-
Staratelj 328.968 .-
Socionom 322.272 .-
Dečiji pedagog 317.100 .-
Sekretarica 260.460 .-
Bolničar 276.768 .-
Sekretarica lekara 257.440 .-
Čistač-pomoćnik 247.920 .-

Vladin sektor:
Profesor: 513.000 .-
Istraživač: Od 368 do 480.000 .-
Univerzitetski bibliotekar 383.000 .-
Šef instituta 612.000 .-
Državni meteorolog 383.000 .-
Inženjer 480.000 .-
Državni arhivar 454.000 .-
Nastavnik u srednjoj školi 359.000 .-

Opštinski sektor:
Konsultant 308.000 .-
Arhivar 232.000 .-
Bibliotekar 305.000 .-
Arheolog 335.000 .-
Antikvar 414.000 .-

Privatni sektor:
Istraživač: 452.000 .-
Konsultant: 330.000 .-
Savetnik: 381.000 .-
Viši savjetnik: 467.000 .-
Bibliotekar: 330.000 .-
Konzervacija: 348.000 .-
Direktor muzeja 424,000 .-
Inžinjer 345.000 .-

Bankarstvo i osiguranje:
Prosečne plate (ne šefovi) 382.000 .-

Zaposleni u školama:
Nastavnici 340.000 .-

Industrija:
Drvna industrija 397.284
Grafička industrija 427.992 .-
Metal industrija 487.212.
Građevinarstvo 487.212 .-
Nafta 608.436 .-

Šefovi
Građevinarstvo 543.360 .-
Saobraćaj i komunikacije 510.000 .-
Finansije, Ekonomija 656.544 .-
Direktor ljudskih resursa 609.984 .-
Direktor prodaje 579.324 .-
Nabavka 534.672 .-
IT Direktor 618.996 .-
Programeri 503.892 .-
Lični konsultant 431.592 .-
Tržišni analitičari 550.080 .-

Zanimanja s prvostepenim / univerzitetskim obrazovanjem:
Inžinjer prvog stepena 458.112 .-
Inspektor bezbednosti 430644
Putnički konsultant 325.500 .-
Predstavnik prodaje 424.272 .-
Nabavka 402.264 .-
Marketing / oglašavanje konzultant 391.548 .-
Revizor 433.116 .-
Sekretar 330.216 .-
Kancelarijski saradnik 310.200 .-
Ekonomski saradnik 340.092 .-
Logistika 381.696 .-

Kancelarijska zanimanja:
Recepcionar 286.308 .-
Operater na centrali 282.108 .-

Prodaja i uslužna zanimanja:
Čuvar 332.628 .-
Prodavac 284.076 .-
Prodavac (veleprodaja) 322.752 .-

Štampa:
Urednik 400-450,000 .-
Novinari: (varira) Moss Dagblad 323.663, Dagbladet 548.735, TV2 605.000 .-

Uzgoj riba:
Upravnik 490.572 .-
Uzgoj/dimljenje 305.760.-

Građevina:
Menadžeri 486.456 .-
Betonski poslovi 329.148 .-
Drvenarija 347.664.-
Vodoinstalater Rørlegger 323.952.- Vodovodni 323.952 .-
Moler 297.144 .-
Električar 302.676 .-
Radnik na građevini 270.768 .-

Hoteli i restorani:
Menadžer 394.608 .-
Kuvar 257.784 .-
Konobar 253.032 .-

Carinske službe:
Službenik 250.152 .-
Carinski inspektor 345.396 .-

Policija:
Inspektor: 304.000 .-
Policijski narednik: 429.000 .-



KONTAKT EMAIL
[email protected]

TELEFONI:
+381 11 245 12 40
+381 11 344 68 15
+381 64 820 73 22

ADRESA
Kneginje Zorke 11a, Trg Slavija
11000 Beograd
Srbija
(klikni za mapu)
Kada pauku uniste mrezu on je svaki sljedeci put napravi ljepsom i savrsenijom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7703372 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.