Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841555 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 09:46 - pre 161 meseci
Ako nekome treba profesor norveskog u Zrenjaninu i okolini,neka se javi na PP
 
Odgovor na temu

srbijadamus
Stojnic Nebojsa
student
Novi Sad

Član broj: 174416
Poruke: 24
82.117.202.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 10:09 - pre 161 meseci
Molim vas da li za IT profesionalce ima mesta u Norveskoj uzimajuci u obzir da zaposljavaju bolnicarke i slicne profile samo sa srednjom skolom.
Koliko zaradjuej jedan php programer?Ili c++
 
Odgovor na temu

sandi.k85

Član broj: 274272
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 12:44 - pre 161 meseci
Gogi77 malo je da ti kazem hvala, ali posto ne mogu nista drugo opet ponavljam hvala ti mnogo za sve informacije i pomoc.....i svima ostalima koji nesebicno pomazu svojim znanjem i iskustvima.........pozdrav za sve
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 16:12 - pre 161 meseci
Za Zoksa 975:

Mi placamo profesorku 7 eura po dvocasu, ali ruku na srce, uvek, ali UVEK ostanemo duze. Recimo poslednji cas, juce nam je trajao dva i po sata. Zaista, na tome joj svaka cast, nikada ne gleda na sat, vec se trudi da zavrsimo zapoceti posao.
Sto se tice predavanja preko skype-a, to bi mi mnogo znacilo, jer veruj mi da uopste nije lako dva puta nedeljno odmah posle posla putovati do Nisa, imati cas onako umoran i vratiti se za Krusevac, pa onda odmah u krevet jer se i sutra radi...
Ali kad sam vec poceo kod nje da idem, ne znam, ne bih je menjao.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 16:41 - pre 161 meseci
E,he...he he...moj Parola...ima laksi put,ali je dosta neuobicajen.Zato nisam ni pisala o tome,niko ziv ne bi verovao da je i to moguce.Sve,ali bas sve mi je bilo na ovom putu posla u Norveskoj otezano,do te mere da sam se pitala da nije neka natprirodna pojava u pitanju...E,jedina stvar koja mi je bila olaksana je taj test Norsk Prøve 3.Naime,sefica moja je predala u opstinu moju diplomu srednje skole medicinske,koja nije autorizovana,i dve autorizacije,za helsefagarbeidera i radiografa.I trazila od njih da ja pocnem da radim kao sykepleier.Isla sam ja i na razgovor,ali prica se kocila kada se spomene neki pismeni dokaz o znanju jezika.Dakle,oni su meni saopstili,lepo pricas jezik,ali nemas papir kao dokaz za neki od testova.Potreban je norsk prøve 3.Ja sam rekla da ja to mogu da polazem negde juna,jula ali sada ne,eventualno mogu norsk prøve 2...Medjutim,ne moze sa Norsk prøve 2.I sefica njima kaze,da cu ja da idem da polazem test a da u medjuvremenu ja pocnem sa praksom kao sestra.I dalje je prica takva da me je ona vozila u Altu,da sam ja celim putem samo kukala,a posebno se zalila na deo gde ja treba da slusam pa da razumem o cemu se prica,za gramatiku sam ja bila ok,manje vise...ali ona se samo smeskala.Inace,sefica mi je Finkinja i jedna od onih koja stalno razmislja kako da ne ceka negde red,da plati racun,zna li nekoga,moze li nesto da se sredi,lici na nas Srbe.E tako,ja polozih taj test...a realno je da bih ga pala,doduse ne ladno...ali bilo bi 40-60% u korist padanja.Uglavnom,ja predadoh dokaz u opstini.A cimerka ima norsk prøve 2.Ja sam njoj rekla kada sam izasla posle testa,da ja sigurno padam...a ona na to odgovorila:"Ne,mi nismo zbog toga dosli.Ne razumem sta pricas".I,eto Parola...ja imam to na laksi nacin.Pitao me tu jedan decko sa foruma,zasto hocu da polazem Bergen.Pa,resila sam...taman izlazila 50 puta,ali cu da ga polozim.Jer,nije ovo proizvod mog rada,zato sam uzela i casove istorije u skoli...
Neka sam i ja dozivela da imam normalnog sefa...u Srbiji sam bila vrlo lose srece po tom pitanju.
Ali,nisam ovo pisala,jer ovo uopste nije neki primer,koji treba da posluzi drugima,ali eto...kazem,sve cu dati od sebe da polozim taj bergen,pa da to bude moja zasluga.Nikada meni niko nije nista sredjivao u zivotu,ali eto...treba da priznam.Htela sam da ti trazim mejl privatni da ti napisem,ali sam odustala...Sta treba da se pravim pametna,ja polozila Norsk Prøve 3 posle 4 meseca... da ovi na forumu misle da sam natprirodni talenat,a?Malo sutra.Tako da to ti je ta prica,Parola.
Moja cimerka je citala tvoj mejl u kome si pisao o testu jedno deset puta...i kaze...mene grize savest,ako ima norsk prøve 2.
Eto toliko o tome,a nadam se da cu napisati i mejl na ovom forumu o regularnom polaganju Bergena,pa utiske sa testa...videcemo kako ce to biti i kada ce se dogoditi.Mislim da ti je sada mozda malo jasnije zasto ja kazem da cu biti neko vreme u Karasjoku.Tesko da cu takvu seficu naci dva puta.
Pozdrav veliki!

PS.-Odem u Spar Bank kada sam dobila dozvolu,personnummer,skattekort i sve to ponesem u zelji da kod njih otvorim racun.I covek mi obrazlozi da ne mogu da otvorim racun jer prvo moram da radim 6 meseci,pa tek onda.Pazi,ne postoji mogucnost pogresnog prevoda.Vise puta mi je ludak to ponovio.A ja sam se pitala da li je moguce da se ovako nesto desava u Norveskoj.Da mi covek daje najgluplje moguce obrazlozenje koje nema veze sa mozgom.A moja cimerka stoji iza mene i kaze."Nije moguce ni test poloziti onako kako si ga ti polozila,prema tome izlazi napolje,idemo u drugu banku".I otvorismo racun u DnB bez ikakvih problema,gde se zena silno cudila kada sam joj rekla sta sam dobila kao objasnjenje!
Eto tako,kroz ovo se vidi vise lica Norveske!

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
77.222.168.*



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 16:50 - pre 161 meseci
A,ja sam Parola htela tebe nesto drugo da pitam!
Dakle,ovo je moj prvi posao u Norveskoj.Kako ide situacija oko placenog odmora.Ja imam pravo posle godinu dana na pet nedelja placenog odmora,ali nesto sam cula,ponavljam samo cula,nisam se raspitivala jer sam to danas cula,a bilo je bas puno posla na odeljenju pa nisam ni stigla da pitam...da li meni u junu ili julu skidaju jednu platu,dakle nemam platu tada,a sledece godine dobijam taj novac jer to je kao novac za odmor koji se uzima prve godine rada.Imas li neka saznanja o tome,ti si ovde vec sigurno par godina?Da se pripremim za taj mesec bez novca,ako je to uopste tacno,naravno.
Izvini na maltretiranju,ali daj da i ja nesto pitam,najcesce odgovaram ili se povremeno branim,itd.A stvarno me to zanima,ako znas,mozda nesto o tome?
Toga nema na forumu barem ne konkretno napisano,ako sam ja dobro upucena!
Jos jednom pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Djordje den hellige
Novi Sad

Član broj: 276981
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 18:19 - pre 161 meseci
Cekaj Mirjana nesto mi nije jasno,kada si ti polagala NP3,u kom mesecu?I kako je sefica to mogla da smuva kad se rezultati saznaju posle mesec dana?
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.mimer.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 18:40 - pre 161 meseci
Ucinilo se meni da tu nesto nije kako treba pa reko da pitam.Jel su ti dali jednu ili dve diplome za np3?Rezultati se salju u Bergen a polaze se anonimno i pod brojem i rezultati se cekaju oko mesec i nesto dana.Niko nikad to nije mogao da sredi nikome ali eto mozda si ti prvi slucaj:)Nije mi jasno ni to kad kazes da radis kao sykepleier a bez autorizacije,i tu si jedinstveni slucaj,jer meni ovde rekose da bez autorizacije nema sanse da radis i da bi direktorka odmah i krivicno odgovarala i bila smenjena.Na kraju Opstina je ta koja zaposljava a ne Sykehjem,mada ko zna izgleda da je tamo na severu sve moguce:)Izvini ali cudim se svemu tome a i svi koji su ovde nesto duze ce ti to reci,jer to u ostalim delovima prosto nije moguce.Ovde ne mozes da delis ni lekove bez medicinskog kursa. Nisam par godina ovde nego oko godinu i po,ali muvam se svuda i njuskam pa po nesto i saznam.Sto se tice odmora,imaces pravo na 2,5 nedelja placenog odmora posto nemas punu radnu godinu za sobom,ali mozes da uzmes neplaceni odmor ,recimo jos toliko i da sastavis 5 nedelja.Sto se tice para tj plate u junu ne da je neces dobiti nego ces tog meseca dobiti najvise od svih,mozda kao dve sadasnje plate ili nesto manje jer oko 15.6 se dobija feriepengene tj od celog bruto prihoda u prosloj godini dobijas nazad oko 11 posto,ti znas koliko si zaradila do kraja2010 bruto pa izracunaj a 24.6 ces dobiti povracaj poreza,minimum par hiljada,jos malo extra smena od 15.4-15.5 i eto para.I tako svake godine u junu......Plata za juni=feriepengene.Feriepengene je bruto zarada od 1.1 do 31.12 svake godine i od toga oko 11 posto nazad.To nije povracaj poreza.Ne znam koliko si plata primila do 31.12.2010 ali ako nije puno radi malo extra i imaces platu i u junu.Zaboravio sam da si od skoro tamo a mrzi me da brisem i ispravljam a mozda nekom i dobro dodje.Pozdrav.


A sto se tice price sa bankom i sta sve mozete ovde cuti od njih evo da i ja nesto dodam:Kada sam stigao i otisao da kupim pripejd karticu za mob. telefon rece mi covek:Morate biti Norveski drzavljanin da bi mogli da kupite karticu!?Samo sto nisam pao koliko sam se smejao a on gleda.....U sledecoj radnji kupim bez problema.



 
Odgovor na temu

Aleksandar.srb
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 276873
Poruke: 9
*.3dnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 19:10 - pre 161 meseci
Ko bi rekao, da neki skandinavci mogu da lice na Srbe? "Ne pravi se fin nisi iz Finske..." Uzgred, kako se polaze NP3? Ima li usmenog dela, pismenog, pisanja? Mozes li Mirjana da pustis neku sliku iz Karasjoka? Ili, ko god da je gore, neku slicicu. Bas me zanima, a verujem i druge, kako je na severu Evrope sad?
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 21:29 - pre 161 meseci
Parola,evo zasto nisam ni napisala sve to,izazvala bih razne polemike i mislili biste ova garant luda.Ali,nije tako,zivota mi!Sve sto sam stavila se istinski dogodilo.Potpuno regularan imam test.Pa sta ja imam od toga da kazem imam test ili nemam...to je u celoj ovoj prici potpuno nebitna stvar.U Hammerfestu nase dve sestre rade,jedna kao bolnicarka a druga kao sestra,a imaju ista dokumenta.I nemaju norsk prøve 3,niti su im trazili.Jedna zna jezik dobro i to joj je bila prednost.Ima li tu pravila,nema ni p od pravila.Ko se kako snadje!To znam jer mi imamo ugovor sa bolnicom u Hammerfestu,pa se pacijenti prevoze tamo i ide se u pratnju pacijenta.Ja imam prijatelja u Lillehammeru,radi kao sykepleier...on i ja kada pricamo,ja se pitam da li smo mi u istoj drzavi.Ali,nesto drugo cu jos da napisem.Dalje,ti si rekao da je plata manje vise ista...Nije,Parola...evo sada mogu to i da napisem a da obrazlozim.Opet,sve zavisi od opstine do opstine...za struju mesecno nam skidaju 750 kruna,a grejanje radi 24h izmedju 25-30 stepeni...Meni napricali da ce biti prilicno skupo,i da je bolje da lozim.Drugo,evo ti znas za primere plata juznije od Tromsa,pa kazes ako se dobije 22 000 pesma je...bogami,ja danas dobila obracun...Mnogo je vise,a pazi overtid nije obracunat.Opet ces mi reci da preterujem...Znas,dolazim u situaciju da to deluje napumpano,a nije.Ja sam jednostavno jakooo prijatno iznenadjena,ali bas.I dalje ja gledam ovaj papir sto je stigao sa izvestajem.Drugo,ja ovde mogu da imam koliko hocu overtida,u Kautokenu,ne mozes ni jednu smenu,a to je u jakoj blizini.Prvo sam mislila da je greska neka,ali nije.Izgleda,nisu sve price koje su neki pisali prenapumpane...Ja bar nisam osoba koja zeli da pise bajke...znas i sam,ali kazem,stigla mi prva plata 12.og,umesto 15.og kako sam ja to mislila da ce biti,pa sam bas iznenadjena,jer sam se povela info ovde sa foruma,gde su svi stavili da je 22000 plafon...malo mi je bilo cudno,sto ovi na poslu pricaju da ce biti dobra para kada ja pisem one liste...pa se razmisljam da li je to njima 22000 kruna ekstra para...medjutim sada mi je jasno...Ponovo,izbegavam da stavim iznos jer cu izazvati polemike.Kaze meni cimerka,bolje ne pisi nista...niko nece verovati i svi ce da misle da izmisljamo.Ali sve ovo ce se moci proveriti na skattelister za godinu dana.Ovde u Norge nema lazi,lako se to sazna sve.Nadje se opstina,ukuca se ime osobe koja radi tu i ako je radila godinu dana ima sve precizno...naravno u zavisnosti koliko je neko radio,koji procenat polozaja.
Dalje,imam 2 papira za test!Jedan odmah dobijen,a drugi par dana pred N.Godinu,ja sam vrlo posteno napisala da je sredjeno,nema tu sta da se sminka.Ali evo stojim iza toga da je i to moguce.Pa verovatno znas za slucaj direktorke SAFH-a...godinama imala falsifikovane diplome...
Ali,regularno je jer ja sam u skoli predala test,ovde kod mene gde idem na casove...Ne bitno,necu da polemisem oko toga,mozda nije trebalo ni pisati na tu temu uopste,jer nije to nesto sto moze biti korisno sirim masama.Samo,moram da se ispravim ponavljam jos jednom...jeste vece para,i to prilicno!Porez je isti,ali para nije.3200 kruna 40 casova...ja sam mislila da ti mene zezas!Ali,naravno da verujem,jer sam kazem dozivela to u Lillehammeru.E,sto se podele lekova tice,to je isto svugde,isle i cimerka i ja svaka na odvojeni kurs i na predavanja i polagale ja pismeno,cimerka usmeno(dali joj mogucnost kako bi joj bilo lakse,zbog pravopisa),i polozile LEGEMIDDELLÆRE.Pa,cekaj ima olaksica...ali ne toliko!To se mora uraditi,ali nije strasno,dobije se knjizica i plus sve sa predavanja se kopira za svakog posebno.Imali smo tri nedelje da to spremimo.Za taj novac,nasa doktorka radi ovde i prve godine nije dobila platu u junu a svake naredne u tom periodu dupli iznos...ajde videcemo.Ovo su sada suprotne informacije.Necu se sad opterecivati time.Zena mi to rekla licno,kako bi se spremile za to,zato sam ja pitala tebe,jer nisam to videla nigde kao info na forumu.
STO SE SLIKE TICE,HOCU DA OKACIM,ALI NEZNAM KAKO!Nisam ja neki specijalista za ovo,ali znam na privatene mejlove da saljem.Pa posteno da priznam,ajde da mi neko napise kako,i imam jednu gde cistim sneg ispred stana,a sneg do kolena,ja sa lopatom,a mrak okolo!Divota bozja!Ili napisite mejlove privatne pa da saljem,ali bolje je na forum,tako je lakse!Evo cekam da stavim sliku!Mozda nesto i sama resim.Ali ajde da neko napise kako,ako nije problem!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 21:40 - pre 161 meseci
Mirjanaaaaaa ! Citas li ti privatne poruke ? :D Jel mozemo da se cujemo preko tvog maila ? :))))
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 21:43 - pre 161 meseci
A imam ideju...sad cu Zoks-u,mom prijatelju,da prosledim sliku pa da je on mozda okaci ako ja ne mogu.Ljudi,ja sam Bosanka...poreklom.Ovo nista licno....ja sam ponosna na svoje poreklo,tako da Bosanci sa foruma ne shvate ovo pogresno!Ha,ha ha...SRECAN VAM SVIMA DOCEK SRPSKE NOVE GODINE!Zoks,stize slika...vidi kako ces da je prosledis na forum...ajde cekam da mi neko napise kako...sta spavate...
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 21:45 - pre 161 meseci
Pa citala bih kada bih dobila neku poruku...ne stize,prijatelju!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 21:52 - pre 161 meseci
Bachi pogled na mail. Da ne zamaram na forumu , jer je vec vidjeno! :))))
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

parola

Član broj: 251281
Poruke: 47
*.mimer.net.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:03 - pre 161 meseci
Sedimo i pricamo.Jedna devojka,nasa, radila u Kirkenesu i jedna Norvezanka radila u Hamerfestu,sada je styrer jednog sykehjema ovde.Pokusavamo da joj objasnimo i prevedemo ovo a ona se izbecila i......Ma nebitno.Zaboravi.Samo sam pitao nesto sto mi nije bilo jasno i imam svoje neko misljenje o tome ali ne bih ni ja raspredao jer nije ni bitno.Ipak je ovo samo forum zar ne? Veliki pozdrav.
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:14 - pre 161 meseci
E,Parola...na sta se ja sve ovde becim i cudim..Delovalo mi je ne verujes,jer si napisao u jednoj recenici Mirjana vam je napisala sve kako jeste,dobro mozda je malo dodala...Ma,nisam...s druge strane treba napomenuti da je ovo podrucje Samijaca.Pa u Kirkenesu sta rade Rusi...tu bi se tek svako normalan becio,to zapravo i nije Norge.Lakse ces se sporazumeti na ruskom nego na norveskom,bila sam tamo,grad je super.Ma,jeste forum ali je bitno da se razmene iskustva...da se stavi sve...i sam vidis koliko ovde pravila osciliraju.Ja moram uskoro da idem opet tamo jer cimerka hoce da vidi papirologiju oko pripoja porodice...sta i kako...Nego,znas li ti kako se kace slicice na forum...ja trazila,ali ne ide...Da ne ispadne da necu da stavim slicice,hocu...Evo prosledila sam to nekima,pa ako znaju neka stave.Pozdrav!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:26 - pre 161 meseci
Cica maca u snegu do kolena :)

http://img688.imageshack.us/f/pc120020.jpg/
 
Odgovor na temu

Djordje den hellige
Novi Sad

Član broj: 276981
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:28 - pre 161 meseci
Mirjana sta da se kaze SVAKA CAST,ja zelim i tebi i svima nama dobru zaradu,svaku si krunu zaradila posteno i krvavo jer ne treba zaboraviti da si away,away from home i sve ima svoju cenu.Nisam ni sanjao da cemo morati da idemo u beli svet da zaradimo 'leba ali tako nam je kako nam je...jos jednom cestitam prvu platu i velik pozdrav!
 
Odgovor na temu

mrxon
Milos Mrkonjic
medicinski tehnicar
Pancevo, Srbija

Član broj: 276182
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:35 - pre 161 meseci
Mirjana, da li si za kontaktiranje preko skype-a? SRECNA SVIMA PRAVOSLAVNA NOVA GODINA i da sledecu novu godinu docekamo u Norveskoj :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.docsis.trollnet.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.01.2011. u 22:46 - pre 161 meseci
Ma,nije problem...naravno.Skajp adresa je mirjana.karasjok.Menjala sam adresu,nesto me je zezao skajp.Nije problem,naravno ali moramo da uskladimo sa smenama...Evo slicica...stigla...ima jos,...uz ovu slicicu ide opis "Fina je ovo zemlja,ali me malo bole ledja od lopatanja"!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841555 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.