Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838313 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.02.2011. u 23:25 - pre 160 meseci
Ja cu da reklamiram, pa bas me briga ako nekome smeta. Naime, i kolega i ja kod Gordane ucimo norveski od septembra prosle godine, trenutno smo na drugom nivou. Vredi li? Samo cu reci da nas dvojica dva puta nedlejno putujemo iz Krusevca do Nisa za te casove. Mislim da je to dovoljna preporuka za nju.
Svaka joj cast i hvala za sve.
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 13:46 - pre 160 meseci
Evo i mene i jos jedne reklame ja konkretno ucim Norveski jezik preko Skype kod profesora Viktora inace skola SAGA i fantasticni su mi utisci. Za svakoga kome je problem putovanje iz bilo kog razloga ucenje preko Skype je odlicna stvar.
 
Odgovor na temu

drobilica83
Katarina Dinčić
Doktor medicine, Dom zdravlja Banja Luka
Banja Luka

Član broj: 271659
Poruke: 5
62.68.118.*



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 15:26 - pre 160 meseci
Pitanje za zoks975

Kako funkcioniše sve to preko skajpa, jel sve to po dogovoru sa Viktorom ili kako već??? I koliko se, ako nije tajna sve to plaća? Ja sam planirala ima već 2 mjeseca učenje norveškog i nikako da se 'natjeram'... Pokušavam, i sama ne znam šta pokušavam ali ništa to nije i htjela bih se energičnije uključiti u sve to! PozZ
 
Odgovor na temu

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 18:25 - pre 160 meseci
Ljudi,
kakvo je stanj sa bankama u No
ima li nasih banki?
jel se nosi novac sa sobom..mislil da je bolje staviti u banku pa tamo uzimati..
ali ne mogu da nadjem ima li nasih banki tamo
hvala puno
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
*.bb.online.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 18:53 - pre 160 meseci
Hehe, dobar si nasmeja me :-) ...ajmo redom:
Stanje sa bankama u NO je odlicno.
Nasih banaka nema, ali u nekom srpskom Sci-Fi ce verovatno biti (ova ti je bila dobra :-) )
Salu na stranu ako ti je frka da nosis kes, stavi lepo novac u banku i uzmi neku od kartica. Moci ces da platis sigurno preko 90% stvari. Ja sam imao jedino problem sa kreditnom Visa karticom a i neki drugi da kupim voznu kartu preko netta kod NSB.
 
Odgovor na temu

zoks975
Zoran Djordjevic
Star Light
Pozarevac,Srbija

Član broj: 249469
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.starlight.rs


+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 18:54 - pre 160 meseci
za drobilica83


Sasvim je ok nastava preko Skype, Viktor je odlican profesor. Sto se tice finansija moraces sa njim da vidis. Viktora mozes potraziti i ovde na forumu unazad nekoliko strana imas i njegov post pa mu napisi privatnu poruku ili potrazi skolu SAGA na netu. Ukoliko ti ne odgovori poslacu ti ja na privatnu poruku njegov telefon.
Pozz....
 
Odgovor na temu

drmare82
Norway

Član broj: 252004
Poruke: 57
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?16.02.2011. u 19:32 - pre 160 meseci
Hvala ti druze..
valjda ce biti ok Mater card iz Intese.
malo me strah da nosim pare u keshy..
mozda je smesno ali..hmm
pozdravv
 
Odgovor na temu

bonko73
boban stojiljkovic
vozac ,
beograd srbija

Član broj: 270978
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: pc praktik


Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.02.2011. u 10:45 - pre 160 meseci
Braco imali ko kakve preporuke za fizicki posao u norveskoj u nekoj luci ili na gradjevini gde netreba diplome za jezik ja pricam malo svedski i razumem po malo engleskii ali za fizicke poslove mislim da netreba toliko jezik
bonko
 
Odgovor na temu

mamaprase
Beograd,Srbija

Član broj: 280017
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 16:43 - pre 160 meseci
Drugari,pomazite!!!
Evo o cemu se radi,pratim ovaj sat vec mesecima sobzirom da je moj muz letos proveo 3 meseca u Norveskoj zaljubio se u tu zemlju i od tad radimo na ideji da se kompletna nasa porodica(imamo 3 cerke) preseli tamo.Dok je bio tamo radio je pomalo,stekao dosta prijatelja Norvezana.
On je tamo sada od 1.decembra,radi kod drugara u kaficu kao menadzer(sve sto se tice nabavke,organizacije,kontrole...)On zeli da mu zavrsi papire,medjutim sobzirom da polako istice tih dozvoljenih 3 meseca,nesto se raspitujuci (taj Norvezanin) dosao do dosta kontradiktornih informacija.Zeli da ga prijavi kao muzicara posto misli da je to najbolje sobzirom da lokal ima svirke a sto moj muz i jeste,ima akreditaciju jedinog validnog udruzenja u Srbiji) i kao cekaju se papiri 24 meseca????mora da izadje iz zemlje???dok se to ne zavrsi,pa kao drugaciji su propisi za one izvan EU.
Znam da sam citala na ovom forumu cinimi se od Kozbija da se samo aplicira i da automatski ulazi u proceduru dobija social number i radi nesmetano dok se ne dobije odgovor.
Molim Vas,pomazite,nas je plan bio da mu se na leto svi pridruzimo,pa me zanima ako je neko upoznat sa procedurom kako to tacno ide.Napominjem da mu taj drugar vlasnik lokala zeli maximalno izaci u susret ali naravno se nikad nije time bavio pa nije ni sam siguran kako to najbolje da obavi.Vec su se raspitivali kod advokata jednog koji im je dao tu idiotsku informaciju od 2 god cekanja i ... vec sam pomenula gore.
Molim ako moze sto pre neko da se javi,u pitanju je Bergen gradic na zapadu sto nisam napisala.Ima li ko kakvu informaciju kako su tamo raspolozeni za davanje radnih dozovola strancima(kapiram da nije neka navala kao na Oslo ili gresim?!!)
Hvala unapred!!!!!
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
..1-166-240.customer.lyse.net.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 18:00 - pre 160 meseci
Nisi rekla jedan vazan detalj - jel on radi na crno ili ima vec radnu/boravisnu dozvolu koja sad istice?

U svakom slucaju ne oslanjajte se previse na odgovor JEDNOG coveka. U Norveskoj su svi nekako previse opusteni pa daju dosta olako neke izjave koje ponekad nemaju nikakve veze sa istinom. Proverite tu informaciju o cekanju iz vise izvora!
 
Odgovor na temu

zdovc

Član broj: 57056
Poruke: 37
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 19:01 - pre 160 meseci
Za one koji još nisu podneli zahteva za autorizaciju srednjeg medicinskog obrazovanja SAFH-u, evo kako izgledaju da dva papira, koja SAFH šalje po dobijanju svih dokumenata od podnosioca zahteva, a pre slanja konačnog odgovora o rešavanju zahteva. Jedan papir je faktura, a drugi propratno pismo. Ja sam to sve stavio u ovaj prikačeni zipovani fajl. U njemu sam stavio i prevod propratnog pisma na srpski jezik koga sam sam odradio uz pomoć rečnika, tako da su eventualne greške moguće.

E sad jedno pitanje za one koji su već podneli zahtev i što je još važnije već uplatili fakturu:
Šta ja treba, pored već posedovanja deviznog računa u banci Intesa, da kažem, tj. objasnim šalterskom službeniku kako se ne bi napravila neka greška? Mislim da itekako treba da mu objasnim nešto, jer on/ona norveški još manje zna od mene, tj. ne zna, a ipak određenje stavke sa fakture su joj potrebne. I da li se na ovoj fakturi bilo šta popunjava od moje strane ili pak strane službenika iz banke? Naravno da ja mogu sve to i da pitam službenika, ali pošto se nalazim na ovim prostorima, koje neko zove Srbija, greške su itekako moguće.
Hvala vam na razumevanju.



[Ovu poruku je menjao zdovc dana 19.02.2011. u 20:16 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mamaprase
Beograd,Srbija

Član broj: 280017
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 19:34 - pre 160 meseci
Nema radnu,boravisnu dozvolu.Otisao je turisticki i procitala sam i na forumu da se promenio zakon i da svako ko podnese udiju u tom roku od 3 meseca obezbedjen mu je boravak dok se ne odluci o njegovoj radnoj dozvoli.Da naravno proverice sa jos nekim advokatima,ali sam mislila da je neko mozda imao takvo iskustvo pa da me posavetuje.
Hvala jos jednom da odgovoru!!!
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
*.212.239.215.getinternet.no.



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 20:51 - pre 160 meseci
Norveska administracija radi za svakog pojedinca drugacije tako da niko ne moze da ti da tacne informacije,sve mozes procitati na stranicama UDI-ja ali naj veci problem je sto jos ne znas u koju kategoriju spadas. Tamo pise i kako se zaposljavaju oni koji nisu u EU, to moze poslodavac da procita. A kasnije, vi kao porodica verovatno cete traziti spajanje ali tamo takodje postoje razne kategorije i nije za svakog isto. Ja sam udata za Islandjanina a cekala sam spajanje porodice godinu i po dana a neko ko je dosao iz Srbije poslom,najvise medicinari, za njih je to islo brze iako je moj muz isto dosao radi posla a iz "normalne" zemlje je. Naj vaznije je da prikupite svu potrebnu dokumentaciju,ispravno i tacno, onda to ide brze i bolje,tako sam citala na forumima i blogovima. Kod nas je verovano bilo zbunjujuce sto smo mesoviti brak a oni jako vode racuna o tome da nema brakova zbog papira i forsiranih brakova tj prisilnih. Ja nemam nikakvo iskustvo da bi ti pomogla ali mozete sve informacije naci na www.udi.no. Srecno!
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.ptt.rs.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 21:14 - pre 160 meseci
Da ne bude zabune,na sajtu pise,Ako policija proceni da ce te verovatno dobiti boravak daju vam da radite,do dobijanja vize,licno znam,totalno je drugacije za nedeficitarna zanimanja,iako su ustvari deficitarna,kao moje,kuvar. Znaci za med.zanimanja vam daju da radite a za ostala ne ili retko.sretno !!
 
Odgovor na temu

cveyoni

Član broj: 226810
Poruke: 229



+94 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.02.2011. u 23:34 - pre 160 meseci
Pozdrav drustvo...nije me odavno bilo na forumu...zanima me jel neko skoro otis'o za Norvesku u potrazi za poslom medicinskog tehnicara,ima li neka nova iskustva...ili je ona kojoj je to poslednje uspelo bila Mirjana?!?! A da,iskoristicu priliku i pozvati je da nam nesto objasni i o pripoju porodice ukoliko zna....
I gde mogu kupiti kartu Osla,jel mogu to naci u Srbiji ili po Norveskoj na benz.pumpama ili knjizarama....Pozdrav
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2011. u 21:46 - pre 160 meseci
@surbat

Znaci ,to znaci da niko osim medicinara ne mozete dobiti posao ??? Ako nisi medicinar , nemas sanse u Norge. Ja licno imam ponudu da radim nesto nevezano za medicinu. Bas ponudu od vlasnika. Nadam se da nece biti nekih problema oko papira :////

@cveyoni

Kartu mozes kupiti online , tj , preko interneta. Evo ti sajt : http://www.norwegian.no/ . Ja mislim da se kod norwegian-a karte kupuju samo online. Pozdrav
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

69th

Član broj: 276746
Poruke: 24
77.46.252.*



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?20.02.2011. u 22:04 - pre 160 meseci
mamaprase imas privatnu poruku .. crveni se gore :)
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.02.2011. u 21:25 - pre 160 meseci
http://www.migrantservicecentr...orveska-informator%20_nov_.pdf

Kompletan vodic za emigraciju u Norvesku sa svim detaljima i sajtovima.
 
Odgovor na temu

polemos
marina peric
beograd

Član broj: 280211
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.02.2011. u 22:46 - pre 160 meseci
ja sam zavrsila srednju medicinsku,smer ginekolosko-akuserska sestra.
kako sam shvatila iz nasumicno procitanih postova tamo se trazi opsti smer srednje med???kakve sanse za zaposlenje ima moj smer,da li neko zna nesto o tome?
 
Odgovor na temu

mihaleks
Aleksandar Mihaljev
Ki.-Oslo-Edmonton-Dablin

Član broj: 206551
Poruke: 668

Jabber: mihaleks


+216 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.02.2011. u 23:09 - pre 160 meseci
Pa naravno da "tvoj" smer ima sanse ali da bi imala sanse moras sama da je napravis jer niko drugi ti nece dati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838313 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.