Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841577 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morvena
Visi fizioterapeut
Pancevo

Član broj: 272380
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?17.01.2011. u 12:46 - pre 161 meseci
Zaista bi bilo steta da zbog "zlonamernih" forumasa neki od Vas koji ste najvise doprineli da se neke stvari saznaju napustite ovaj forum!!!!
Uvek ce biti ljubomore, posesivnosti , raznoraznih kontraproduktivnih komentara i lazi, to je karakteristicno ne samo za Srbe, vec za ljudsku rasu. Meni licno, kao osobi koja se nije upustala u debate i postavljala mnostvo pitanja, osobi koja cita Vase postove mnogo znace sve ove dobijene informacije i verujem da nisam sama u svemu ovome. Molim Vas sve da prevazidjete svoje nesuglasice i nastavite da pisete, mnogo znaci svaki post, svako novo pitanje i dobijen odgovor!!!!
Sve najbolje Gorana
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 09:56 - pre 161 meseci
za medicmana ako si jos uvek na forumu..
ti si skoro uplatio taksu za autorizaciju ako se ne varam,evo i mi smo to sad uradili i iz banke su nam poslali na mejl neki swift.Znas li cemu to sluzi osim kao dokaz da si uplatio i da li postoji mogucnost po tvojim saznanjima da se nekako prati ili sazna bilo sta o statusu molbe u safh-u tj kada ce se obraditi i sl..pozz i hvala unapred tebi i svakome ko bi mogao o ovome nesto da kaze...
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 11:56 - pre 161 meseci
evo sta sam saznao..
1.swift od banke koji dobijete je dokaz da ste uplatitli i treba ga cuvati.
2.cekanje na dobijanje autorizacije od trenutka uplate je 30 do 60 dana
3.ako ste dobili fakturu od safha da platite to znaci da su vam papiri koje ste poslali ok i da cete sigurno dobiti autorizaciju

dalje evo jednog posta sa drugog sajta za sve one koji su na pocetku price odlaska u norvesku.Citirano tj CtrlC CtrlV

"Dolazak u norveskoj na osnovu posla bi trebao da tece ovako:
1. Ides na kurs norveskog
2. Dok ucis jezik posaljes skolu na verifikaciju
za medicinu safh, za fax Nokut a za ostale otvori temu pa ce ti vec neko pomoci.
3. Nadjes posao u toj struci koju skolu imas
4. Uzmes ugovor o poslu zajedno sa tvojim papirima i posaljes u UDI preko policije u norveskoj ili ambasade u tvojoj zemlji.
5. Za oko 3 meseca dobijes odgovor i ako je pozitivan daju ti vizu na max 1 god a min onoliko koliko ti stoji u ugovoru o poslu.
6. Ako dobijes visu na 1 god, mozes produziti opet na jos 1 i jos 1 i to je onda sve. Nakon toga dobijes konacno stalnu visu i onda si zavrsio posao."
ovde je preskocen smestaj sto je jedan od najvecih problema ako nemate kod koga da odete. O ovome je pisano treba procackati forum..pozz
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 13:39 - pre 161 meseci
Za Slaya Olju:

Verovatno postoji nacin da se proveri status molbe u SAFH-u, da im posaljete mail, pozovete ih, ili da neko vas gore ode i vidi kako se odvijaju stvari. Dalje, zakonski rok za izdavanje autorizacije od trenutka uplate je cetiri meseca, ali se to zavrsava za mesec, dva u praksi. Nazalost, cinjenica da vam je stigla faktura za uplatu znaci da su vam papiri stigli u SAFH, a ne znaci nuzno da vam nece traziti jos neki dokument, jer oni uzimaju papire u razmatranje tek kada im uplatite taksu. Mada, ako ste poslali sve sto treba, i sto je napisano mali milion puta i na ovom forumu, i na netu, nemate razloga za brigu. Treba samo sacekati, i stici ce jedan lep, zuti papiric na kucno adresu. ;-)
Imao sam prilike da vidim kako izgleda autorizacija, i mogu vam reci da mi se svidela. Heheheh...

Dalje, mene interesuje koliko je tacno to sto neki pisu da je moguce dobiti autorizaciju za helsefagearbeider-a i licencu za sykepleier-a? Da li se to desava u praksi, i da li je to moguce dobiti?
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.ptt.rs.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 13:58 - pre 161 meseci
Dali ima neko informaciju gde se autorizuju diplome a da nisu medicinske struke,znaci obicna diploma srednje skole !!??
 
Odgovor na temu

dstepanovic
Software Engineer
Novi Sad

Član broj: 141435
Poruke: 25
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 14:57 - pre 161 meseci
Citat:
slaya.olja: evo sta sam saznao..
1.swift od banke koji dobijete je dokaz da ste uplatitli i treba ga cuvati.
2.cekanje na dobijanje autorizacije od trenutka uplate je 30 do 60 dana
3.ako ste dobili fakturu od safha da platite to znaci da su vam papiri koje ste poslali ok i da cete sigurno dobiti autorizaciju

dalje evo jednog posta sa drugog sajta za sve one koji su na pocetku price odlaska u norvesku.Citirano tj CtrlC CtrlV:)

"Dolazak u norveskoj na osnovu posla bi trebao da tece ovako:
1. Ides na kurs norveskog
2. Dok ucis jezik posaljes skolu na verifikaciju
za medicinu safh, za fax Nokut a za ostale otvori temu pa ce ti vec neko pomoci.
3. Nadjes posao u toj struci koju skolu imas
4. Uzmes ugovor o poslu zajedno sa tvojim papirima i posaljes u UDI preko policije u norveskoj ili ambasade u tvojoj zemlji.
5. Za oko 3 meseca dobijes odgovor i ako je pozitivan daju ti vizu na max 1 god a min onoliko koliko ti stoji u ugovoru o poslu.
6. Ako dobijes visu na 1 god, mozes produziti opet na jos 1 i jos 1 i to je onda sve. Nakon toga dobijes konacno stalnu visu i onda si zavrsio posao."
ovde je preskocen smestaj sto je jedan od najvecih problema ako nemate kod koga da odete. O ovome je pisano treba procackati forum..pozz


jel nije problem da kažeš na kom forumu si video ove informacije?
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.com
Via: [es] mailing liste



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 15:56 - pre 161 meseci
>
ukucas u googlu srbi u norveskoj pa prvi rezultat, moras da se registrujes
da bi mogao da citas forum

--90e6ba6e8e8242147f049a20efe4
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2011/1/18 dstepanovic <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); padding-left: 1ex;">
&gt; (slaya.olja: /p2788672 ):�evo sta sam saznao..<br>
&gt; 1.swift od banke koji dobijete je dokaz da ste uplatitli i treba ga cuvati.<br>
&gt; 2.cekanje na dobijanje autorizacije od trenutka uplate je 30 do 60 dana<br>
&gt; 3.ako ste dobili fakturu od safha da platite to znaci da su vam papiri koje ste poslali ok i da cete sigurno dobiti autorizaciju<br>
&gt;<br>
&gt; dalje evo jednog posta sa drugog sajta za sve one koji su na pocetku price odlaska u norvesku.Citirano tj CtrlC CtrlV:)<br>
&gt;<br>
&gt; &quot;Dolazak u norveskoj na osnovu posla bi trebao da tece ovako:<br>
&gt; 1. Ides na kurs norveskog<br>
&gt; 2. Dok ucis jezik posaljes skolu na verifikaciju<br>
&gt; za medicinu safh, za fax Nokut a za ostale otvori temu pa ce ti vec neko pomoci.<br>
&gt; 3. Nadjes posao u toj struci koju skolu imas<br>
&gt; 4. Uzmes ugovor o poslu zajedno sa tvojim papirima i posaljes u UDI preko policije u norveskoj ili ambasade u tvojoj zemlji.<br>
&gt; 5. Za oko 3 meseca dobijes odgovor i ako je pozitivan daju ti vizu na max 1 god a min onoliko koliko ti stoji u ugovoru o poslu.<br>
&gt; 6. Ako dobijes visu na 1 god, mozes produziti opet na jos 1 i jos 1 i to je onda sve. Nakon toga dobijes konacno stalnu visu i onda si zavrsio posao.&quot;<br>
&gt; ovde je preskocen smestaj sto je jedan od najvecih problema ako nemate kod koga da odete. O ovome je pisano treba procackati forum..pozz<br>
<br>
jel nije problem da ka�e� na kom forumu si video ove informacije?<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2788817" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2788817</a><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:1b9034e52509e78294650dcaf155fb34<br>
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
*.mbb.telenor.rs.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 15:58 - pre 161 meseci
pih, bas steta da se ovako razvila ova tema.. sto se mene licno tice, iako jako retko za sve ove godine nadjoh nesto mudro ovde da napisem, veliko HVALA Mirjani, i ja sam jedan od onih koji su krenuli na kurs norveskog zahvaljujuci izmedju ostalog i njenim postovima.. Imam odgovarajucu skolu, papiri su na prevodjenju, i uskoro ih saljem, sta bude - bice, mozda odem za Norge, a mozda i ne, ali Mirjana ti si za mene veliki covek i hvala na svemu.. a sad odoh na cas norveskog!
 
Odgovor na temu

dstepanovic
Software Engineer
Novi Sad

Član broj: 141435
Poruke: 25
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?18.01.2011. u 16:28 - pre 161 meseci
Citat:
ukucas u googlu srbi u norveskoj pa prvi rezultat, moras da se registrujes
da bi mogao da citas forum


znam za ovaj forum, hvala
 
Odgovor na temu

Aleksandar.srb
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 276873
Poruke: 9
*.3dnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 09:35 - pre 161 meseci
Jeste šteta. To je i odgovor šta je sa članovima: dekibre i srleno. I da, slažem se da to nije svojstveno samo Srbima. Zato mislim da ne treba igrati na tu kartu. Ono što jeste svojstveno, to je ova država, politička, kulturna, drštvena scena, jednom rečju "Grand-farma-dvor" kultura Da ne kažem živ. farma, rabeći delo čuvenog pisca... Da li je toga bilo u tuđim i našoj istoriji pre, jeste! Samo, ne u ovom obliku. Evolucija! Da li ima neka porodica u kojoj makar jedan član ne gleda, čita, ili makar čuje šta se tamo radi? Nema, ima su jakooo retke, pogotovo u jadnoj unutrašnjosti. To vam je kompenzacija za pozorišta, šta mislite koji žanr? Da li treba biti bolji, da li znate dobre ljude, imate li neki uzor? Pa, znate i imate sigurno. U manjini su, da. Ja sam nedostojan da pominjem svoje uzore. I da li je to sve ostavilo traga i na nas koji smo ovde, i na vas koji ste gore, a potičete s ovih prostora i živeli ste ovde neko "zadnje" vreme? Mislim da da. Iako svi vi i koji više ne učestvujete, bar nekad pročitate, zar ne? ;-) Tek da se prisetite onog lonca u kome jedni druge vučemo na dole. Svi mi bismo trebali da budemo bolji. A hoćemo li i kad odemo u Nemačku, Englesku, Norvešku... Vreme će pokazati.
Elem, ja sam u svojoj medicinskoj školi dobio 2 verzije plana i programa. Jednu, koja ima jedan list, gde piše fond časova i nazivi predmeta, i drugu u kojoj pored ove stranice ide i dodatak od nekih 5 još, sa detaljnim opisom svih predmeta. Elem, šta ste vi slali? I eventualno, da li ste slali diplomu i dodatak diplomi fakulteta? Pretpostavljam da oni razmatraju samo srednju školu, zar ne? Ili odmah ulaze i u priču sa faksom i daju odrednice šta sve treba u nastavku priče... Znate li možda detaljnije?
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 09:54 - pre 161 meseci
pa aleksandere moras prvo da znas da li saljes u safh ili u nokut.Neodredjen si u postu..ako je srednja onda safh ako je faks onda nokut.kod srednje imas uverenje o casovima teroije i prakse.Sta si napiso u molbi prilikom izdavanja tih uverenja.Mada je Mirjana detaljno napisala sta je potrebno i kako se to zove i za srednju i za visu.Zena i ja smo sakupili papire po njenom postu za srednju i cini se da je ok mada cemo skroz biti sigurni kada dobijemo zuti papiric dopadljivog izgledaAli s obzirom da je Mirjana napisala sto je ona poslala i dobila autorizaciju onda je sigurno tako kako je napisano.Ako ne mozes da nedjes taj post javi potrazicemo i mi..pozz
 
Odgovor na temu

Aleksandar.srb
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 276873
Poruke: 9
*.3dnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 17:54 - pre 161 meseci
Slaya.Olja hvala! :-) Ne bih te cimao iz hira i lenjosti, nasao sam na 26. stranici. Sve veoma koncizno, sazvakano. Ali, dilema ostaje, samo jedan papir tog plana i programa, ili svih 6? Pitam zbog prevodjenja. Mozda skole vode razlicitu politiku oko toga. A sto se tice diploma, pa da, ostah nedorecen. Medicinarima sve resava SAFH, tako da i jedno i drugo saljem tamo. Ono sto ne znam, ukoliko i dobijem autorizaciju za srednju, kako rece "dopadljivi papiric", sta s autorizacijom za faks, na stand by je u SAFH dok ja radim, ucim, polazem, doskolovavam se gore, jel taj princip? Jel postoji neki rok? Mozda i to negde pise, a ne videh :-/

[Ovu poruku je menjao Aleksandar.srb dana 19.01.2011. u 20:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Aleksandar.srb
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 276873
Poruke: 9
*.3dnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 18:01 - pre 161 meseci
Kako li se ubacuju smajliji... Iako markiram "smajliji u ovoj poruci" nista... :-/
 
Odgovor na temu

Svejeok
Investigator

Član broj: 274724
Poruke: 117



+27 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 18:19 - pre 161 meseci
Pozdrav svima. Svidja mi se ovaj redosled gore naveden za odlazak u Norvesku. Imam jedno pitanje ! :D Ako neko zna neka odgovori ,ako moze. Sta se desava sa nama koji ne trazimo posao u zdravstvu , i koji necemo slati diplome sa faxa u Nokut. Znaci safh i nokut ne postoje u ovoj prici za mene trenutno. barem dok ne zavrsim fax. imam ponudu od poslodavca da radim .ali to nije posao koji zahteva fax a sa zdravstvom nema veze. jel moze meni na kucnu adresu poslodavac da posalje ugovor a ja to sve kasnije u UDI na razmatranje. Ako je to sve tako kao sto gore pise , i odgovor mi dodje u Srbiju ,to je onda odlicno. Znaci imam ponudu od vlasnika da kazem obicne privatne firme.Jel postoje i gore zanimanja za koje ne trebaju diplome ? Posto za taj posao diplomu nemam. A vise je oblast oko obicnih usluga sa zivotinjama. :)))) Hvala onom ko napise svar til meg !!!! Hilsen ;)
"Cuidado con lo que buscas, porque podrías encontrarlo..."
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 18:51 - pre 161 meseci
koliko ja znam ako imas ugovor za posao onda nema problema.Odes u norge, uzmes ugovor od poslodavca i odes u udi i to je to.Ne znam da li je sezonski posao a ako je jeste neko je ovde napisao da sa sezonskim poslom dobijes 6 meseci radnu vizu a ako i posle toga postoji potreba za tvojim radom moze da se produzi.Potrazi po sajtu polako citaj i naci ces siguran sam da je o tome pisano, mislim da je parola o tome pisao a i viki bjorg..na kraju ne budi lenj nego posalji mejl udi-ju i pitaj..tako ces dobiti pravi odgovor..ako to uradis molim te napisi nesto o tome na forumu jer sigurno ima ljudi koji nisu u vezi sa zdravstvom niti imaju fax sto i nije najsrecnije resenje osim ako nemas para da se finansiras sam tamo dok ne nadjes posao..ti imas srece svejeok..

a kako se pale smajliji da ti kazem nisam imao problema samo otkucam i stikliram prikazi smajlije i radi..
 
Odgovor na temu

slaya.olja
med.sestra na vma
beograd

Član broj: 246588
Poruke: 71
*.static.zrlocal.net.



+7 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 18:57 - pre 161 meseci
za aleksandra
sto se tice tih papira iz skole pogledao sam sad i u pravu si ima ih 6 i mi smo ih sve preveli i poslali.Jedan sa nekom tabelom i 4 sa opisom prakse po godinama i jos jedan sa opisom smera medicinski tehicar - opsti smer..
 
Odgovor na temu

IveD

Član broj: 269402
Poruke: 181
*.78.136.95.rev.vodafone.pt.



+54 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 19:34 - pre 161 meseci
Za Svejeok
Ako mogu reci svoje misljenje ,bar je tako bilo kad sam ja posla radit u EU poslodavac salje ugovor,ti predajes u ambasadu a oni salju u udi i poslodavac mora dokazati da si mu bas ti potreban kao kadar.Kazem to je bilo tim redosledom ja nisam u Norvesku ali sam se ranije informisala o tome sto ne znaci da zakon sad nije drugaciji. :)
 
Odgovor na temu

Norgegirl
Beograd, Srbija

Član broj: 277570
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 19:40 - pre 161 meseci
Posetila sam Norvesku na nedelju dana i jako mi se svidela pa sam pocela da ucim jezik i razmisljam da pokusam da nadjem tamo posao. Jos uvek sam student, uskoro zavrsavam fakultet, smer MENADZMENT: MARKETING i PR pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim, da li postoji mogucnost za zaposlenje u struci?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Aleksandar.srb
Nezaposlen
Beograd

Član broj: 276873
Poruke: 9
*.3dnet.rs.



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 19:56 - pre 161 meseci
slaya.olja Hvala, dajem sve na prevod! Ponadah se, ali nema nista od ustede.
Norgegirl, koji si grad posetila, sta ti se svidelo?
 
Odgovor na temu

Norgegirl
Beograd, Srbija

Član broj: 277570
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?19.01.2011. u 21:02 - pre 161 meseci
>

--90e6ba6e8910e51ef6049a3956f0
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Posetila sam Oslo, Drammen i Kristiansand. Pored toga sto je lepo sredjeno i sto mi se jako svidja klima, odusevljava me tako uredjen sistem drzave kakvu nema ni SAD. Ljudi su opusteni, izasla sam par puta i bas sam se lepo provela . Cini mi se da vrednuju prave stvari, nije kao kod nas, ali zna se da iza toga stoji materijalna situacija...Jedino sto su neinformisani i pomalo neobrazovani, ali su vrlo srdacni, druze se i po tome se razlikuju od drugih zemalja EU...Oslo je super grad, koji pruza svaki vid zabave, a njihova primanja su takva da mogu sebi da prijuste sve to. Obozavaju da setaju i zbog toga su ulice Osla pune cak i na -20. Uzivaju u zivotu i njihovo zadovoljstvo se vidi u svakom coveku sto je suprotnost od Srbije�i to je ono sto me je najvise odusevilo! Nadam se da sam bar malo opisala, ako imas nekih pitanja, tu sam:)<br>
<br><div class="gmail_quote">2011/1/19 Aleksandar.srb <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
slaya.olja Hvala, dajem sve na prevod! Ponadah se, ali nema nista od ustede.<br>
Norgegirl, koji si grad posetila, sta ti se svidelo?<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2789947" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2789947</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#282324</a><br>
u i njihovo zadovoljstvo se vidi u skoro svakom coveku sto je suprotnost od Srbije<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:282324:c6037843e22fbde0121d4cc96d743fbf<br>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7841577 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.