Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45987 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.09.2007. u 12:32 - pre 202 meseci
"Dear Rocket,

Thanks for your E-Mail and interest in our Blade Guitars.

At this point our Texas M-54 trems are using zinc blocks too. We are working on a steel block version but it may take untill early next year.

Best regards
Levinson Ltd.
Christian Hatstatt

www.bladeguitars.com"


----------------------

Znači, ostaje mi samo Callaham za 150 evra. Ooooo, životeeeeeee...
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.2.klafu.surfer.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...12.09.2007. u 17:53 - pre 202 meseci

rockett, uvek ima izlaza ..................
i nacina kako nesto resiti.

molim te, posalji mi tocnu specifikaciju tog tremola kojeg trebas za badija.
pitanje,

postoji li takodjer originalan fenderov tremolo koji odgovara tvom badiju ? mislim na dimenzije a da ne treba dodatne preinake ?
kod ovog muzicara , uocio sam nekoliko vrsta tremola , sta polovnih , sta rabljenih .
tko zna , mozda neki i odgovara.................

imam pitanje.
kako sam gitaru vec narucio , ostala mi je laksa briga.

zanima me nesto o koferima i gig bagovima za gitaru.

cuo sam da koferi koji su na plasticnoj ili slicnoj bazi , nisu preporucljivi .
evo kako je kod mene.
u mojoj "muzickoj" sobici nemam centralno grejanje , vec koristim po potrebi el.radijator.
preko zime zna biti hladnije , pogotovu kad dodjem kasnije s posla.
greota je gitare ako je ne zastitim.

dakle, mozda je pravi "drveni " kofer dobro rjesenje , ali sam cuo da vrlo kvalitetan gig bag
sititi dobro gitaru od hladnoce (vlage) kao i od pada ako u nesto udari.

rockett , ako si i u tome znalac , molio bih tvoje misljenje .
hvala !

ovo opet pisem , ljubaznoscu jednog poznanika .
u petak putujem dolje i vracam se tek u ponedjeljak.

culi ste za tuznu vest. napustio nas je veliki Joe Zawinul. hvala mu na svim divnim muzickim trenucima.
necu zaboraviti legendarni koncert u Zagrebu (1978 god.) sa Weather Report.
koji je to bio koncert !!!
najvecu pomutnju i senzaciju je izazvao fenomenalni Jaco Pastorius !!!
To sta je on radio bilo je van svih standarda ( ko i Sarlo akrobata)
otada je on za mene ostao jedini i neprevazidjen poput Hendrixa.
Naravno , Zawinul je bio sam za sebe klasa na koncertu .
a znam da ga je i sam Korni iznimno voleo ( sjecam se iz jednog njegovog daaaaavnog intervjua)

u ocekivanju skorog popravka mog kompjutera ,
cujemo se !

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...13.09.2007. u 13:20 - pre 202 meseci
Jimmy, hvala - poslao sam ti privatnu poruku sa specifikacijama, pa vidi, ako stigneš, šta taj majstor kaže - ja sam skoro ostao bez ideja što se tog tremola tiče...

Citat:
jimmy henderson: Čuo sam da koferi koji su na plasticnoj ili slicnoj bazi , nisu preporucljivi .


Dosta zavisi i od toga ko je napravio taj plastični kofer... Postoji proizvođač koji se zove CaseExtreme - njihovi koferi jesu plastični, ali mogu da prežive nuklearni holokaust.



Svejedno, dobar Stratokaster uvek najlepše izgleda u originalnom pakovanju - G&G koferu. To je prosto TO, to je tradicionalno... I u takvom koferu ti ostaje dovoljno mesta da spakuješ i pištolj, kako je već običaj sa svakim ozbiljnim gitaristom još od 1940.



Moj običaj je da kofer držim ispod kreveta. Prvo, niko ne može da ti šutne/ obori/ ukrade gitaru. Drugo, gitara ne zauzima mesto u stanu koje ti možda treba da bi hodao/ živeo/ stavio nšeto drugo u stan. Treće, mnogo je cool osećaj kada spavaš sa svojom gitarom ispod sebe!

Citat:
jimmy henderson: ...ali sam cuo da vrlo kvalitetan gig bag sititi dobro gitaru od hladnoce (vlage) kao i od pada ako u nesto udari.


Štiti. No, ja sam polovan kofer platio 50 evra, isto koliko bi me koštao i dobar gig bag. Tada nisam mnogo razmišljao - i imao sam dosta sreće, pošto bih definitivno izudarao gitaru po autobusima/ U-bahnu itd. u toku te prve godine, dok nisam stekao osećaj za gitaru "u prostoru" - kolika je ona zapravo, kako treba da je nosim, na šta treba da pazim, koliko daleko od ljudi u prevozu treba da stojim... U toku te prve godine, kofer se itekako isplatio, iako mi je odvalio rame - sigurno bih izudarao gitaru...

U međuvremenu, pošto investicija u gig-bag nije toliko velika, nabavio sam i njega, tako da sada mogu da biram i biram: gitara mi kući stoji u koferu (ne verujem mnogo ni stalcima, umem da budem prilično trapav), a kada idem negde... Onda sve zavisi od toga gde idem. Ako idem na mesta na kojima će biti mnogo ljudi kojima ne verujem, onda ne rizikujem i nosim kofer. Takođe ga nosim ako moram negde po kiši - nema te tkanine koja će ostati sto posto suva po pljusku!

Međutim, ako idem kod drugara kojem verujem, i po suvim vremenu, i po polupraznim autobusima, onda je gig-bag bolji izbor - lakši je, može da se nosi kao ranac (ali pazi da ne zakačinješ lustere i krov autobusa)!

Gitaru uvek naslanjam na desno stopalo... Samo tu mi je i u praktičnom životu pomoglo iskustvo iz vojske. Znaš ono, "puške k nozi"? E, to je najbolje. Ali je ne spuštam pored noge, nego NA nogu, amortizacije radi. Tek onda sam siguran da je gitara pored mene, da je neki trapavac neće zakačiti, i da je poskakivanje autobusa neće oštetiti.

Loša slika, ali... ovo je moj kofer:


"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.2.klafu.surfer.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...13.09.2007. u 18:32 - pre 202 meseci

Sava , evo nesto malo iz ovdasnjeg oglasa. iz veoma retkih ponuda ( vecinom nista posebno)
istice se jedna gitara.

prepisat cu oglas

EPIPHONE THE DOT-CHERRY ES 335 model,
semiakustik , F - rupe , zalepljeno ahorn vrat , telo ahorn,
2 hambakera , 3-ki salter/preklopnik , kromirani hardveraj ,
palisander sa Dot-inlays.

cena ?
pise - za 400 evra prodaje.
0043-660-213-1555

bas me zanima zbog cene - jel to normalna cena, ili puno ili povoljno ?
cisto da znam kakav je tu odnos cena-kvaliteta.

ah, ima i jedan
Fender amerikan telekaster , dvobojni sunburst,
ukljucujuci DiMarzio pikap plus kofer
gitara je ko nova
cena - 750 evra .
....650-414-6001

eto , toliko nesto od veoma retkih ponuda za gitare

rockett, drago mi je da si dobre volje , a i nasmejao si me svojim tipicnim humorom.

nisam pogledao tvoju poruku , jer sad zurim kuci. moram da se veceras polako da pakujem , pun auto stvari.
bez brige budi , pogledat cu sve stagod mogu da resis problem sa tremolom.
nadam se da ce mi ovaj doci da mi pogleda za internet sta je zapelo , pa cu tek onda moci da vise odgovorim

momci , cujemo se !
k nozi , k gitari !
razumem druze ! :-))
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.2.klafu.surfer.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...13.09.2007. u 18:34 - pre 202 meseci
izvnjavam se rockett ,
sad sam uocio da si poslao na ovu privatnu adresu.

sad je sve ok . budem lepo isprintao i otisao na razgovor.

jos jednom pozdrav !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...14.09.2007. u 07:58 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Sava , evo nesto malo iz ovdasnjeg oglasa. iz veoma retkih ponuda ( vecinom nista posebno)
istice se jedna gitara.

prepisat cu oglas

EPIPHONE THE DOT-CHERRY ES 335 model,
semiakustik , F - rupe , zalepljeno ahorn vrat , telo ahorn,
2 hambakera , 3-ki salter/preklopnik , kromirani hardveraj ,
palisander sa Dot-inlays.

cena ?
pise - za 400 evra prodaje.

bas me zanima zbog cene - jel to normalna cena, ili puno ili povoljno ?
cisto da znam kakav je tu odnos cena-kvaliteta.


Važno je i iz kog je perioda, neki modeli vrede. Ovi novi današnji novi koštaju 300 dolara, ali toliko i vrede. Napisao sam ti da od Epiphone vrede Elitist serije na ostalo ne gubi vreme.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...21.09.2007. u 21:29 - pre 202 meseci

evo , hvala Bogu , napokon sam veceras dobio brzu vezu .

i sta da se kaze ? fiiiiiiiuuuuuuu !

rockett , drugar , nisam uspio stici da pogledam za tremolo . budi siguran da cu to obaviti.
kad smoo vec kod tremola , sta to znaci " falcon tremolo " ?
nesto u smislu kao "dvodelno" ? to sam vidio da pise kod nekih modela Blade gitara.

netko u jednom topiku spominje za Stagg gitaru. ovdje vidim iz oglasa
i pise :

E-gitara STAGG (fender stratocaster kopija) laksi tragovi ostecenja , sa pojasom i tasnom i nove zice
cijena

90 evra !
valjda je to tako kad su u pitanju "kopije" stratokastera .

toliko za veceras. glavno da sad imam brzu vezu.

cujemo se , lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...22.09.2007. u 13:03 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: ...sta to znaci " falcon tremolo " ? nesto u smislu kao "dvodelno" ?


Da, standardni tremolo-mehanizam kojem je blok "pocepan" na dva dela. Donji deo se, ako sam dobro shvatio, nikud ne miče - njega uvek fiksiraju opruge tremola - a deo u koji su utaknute žice možeš da "benduješ" naniže. Našao sam samo ovu malecku sliku, ali se vidi blok iz dva dela:



To je Levinsonov patent, drugde ga nisam viđao i zaista ne znam kako radi. Pretpostavljam da radi dobro. Pominju da se gitara sa takvim sistemom neće raštimati ako joj pukne žica, kao što bi se desilo vintage tremolu koji je podešen da "pluta" (da može i naniže i naviše). Zanimljivo.

http://www.wils.nl/index.php?p=toonbericht&id=25


"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...23.09.2007. u 20:20 - pre 202 meseci

halo rockett !

nocas sam uzivo u brzoj liniji . par sati sam proveo samo na you tube.
sta li sam tamo vidio i cuo , melem za oci i usi...........
sta mislis , dete od 7 godina dere po strtokasteru i svira stairway to............
a tek neka devojka kako svira tezak Bonhamov solo ........... brrrrr

ma , fala ti rockett , sta si me potera na ovaj internet :-))) sve leti !

kako mi ne ide sa slanjem fotki , niti mi je covek koji mi je sve sredio nije znao kako to ide,
a obecao sam da cu poslati , ostaje mi jedina mogucnost za sada , (na private)
posalji mi neku svoju alias e-mail adresu na koju cu poslati fotke , a ti onda mozes sam to
staviti na ovaj forum. ok ?
sutra idem kod muzicara i nadam se da cu sve saznati za tremolo.

jos mi je rano da otvaram novi topik , tek kad mi dodje nova gitara ( a sta vreme sporo ide zbog te gitare)
pa te molim za misljenje o pojacalu
Marshall MG 30 dfx .radi li se o elektroniki ili lampasu ? jel to stariji ili noviji proizvod ?

secas se da sam napisao da ce ovi decki ovde poceti polako da se resavaju instrumenata.
ide oglas.
wegen fehlkauf - ma zamisli kad to netko napise - zbog pogresne kupovine -
Marshall pojacalo , tranzistor ,
G 100 RCD , vrhunski , odlicno ocuvan m smrtonosni saund ( jadan Kragujevac ako ga Tocak kupi) :-)))))
4*12 zvucnik , sa noznom pedalom
za 490 evra .

sta mi mozes reci o tom pojacalu ?

da li je to pojacalo dovoljno za Tocka da se cuje po celom Kragujevcu ?
a , gledao sam tocka na tube . sta god da gledas , tocak je sav u mraku,
pitam ga : Radomire , dokle ces da zivis u Bizantiji ?
izadji van i daj vec jednom pocni svirati i usreci sve nas koji te volimo.


Sava , drugar , kako zivot i zdravlje ?

rockett, koje zice imas na Badiju ?

momci , cao !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...24.09.2007. u 00:01 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Marshall MG 30 dfx . radi li se o elektroniki ili lampasu ? jel to stariji ili noviji proizvod ?


Stari moj, koga briga? Može da bude šta hoće, nije to taj Maršal. To je nešto malo, elektronično, sa nekim digitalnim efektićima, a to nije ono što treba da te zanima kod pojačala na kojem piše "Marshall". Druge kompanije umeju mnogo bolje da izvedu takva mala pojačala sa efektima (Vox mi prvi pada na pamet, recimo) - Maršal, to je osam "dvanaestica" podeljenih u dva kabineta, a na vrhu toga stoji mračna preteća "glavudža". Kada staneš ispred, pričinjava ti se da je to zli robot svemirskih osvajača čija je jedina svrha uništenje svih oblika života na Zemlji (a i ne grešiš mnogo kada to misliš). Pošto su ta dva kabineta zajedno sa glavom visoka preko dva metra i trideset santimetara, trebaju ti merdevine da bi podesio pojačalo - a zapravo i ne moraš ništa da podešavaš, samo treba da odvrneš "Volume" do kraja i okineš akord... Pantalone ti odmah zalandaraju jer to prokleto čudovište pokreće toliko vazduha kao da si na litici iznad okeana u vreme oluje, i možeš da budeš siguran da ćeš ostatak dana grabiti mobilni telefon na svakih deset sekundi, jer si ubeđen da upravo zvoni - a to u stvari zvoni ono malo unutrašnjeg uha što ti je još preostalo.

E, to je Maršal, ubica nevinih, skrnavitelj devica, zver Apokalipse i prvi (tj. vodeći) razlog gubljenja sluha u Sjedinjenim Američkim Državama. A te kutijice koje farbaju u crno nemaju veze ni sa čim, veruj mi. Nisu čak ni najbolja pojačala za te pare.

Citat:
jimmy henderson: Marshall pojacalo , tranzistor , G 100 RCD , vrhunski , odlicno ocuvan , smrtonosni saund ( jadan Kragujevac ako ga Tocak kupi) :-)))))
4*12 kabinet , sa noznom pedalom za 490 evra.


Da, to je već bliže "pravoj stvari". Naravno, to je najdonja lestvica Marshalla - nekontrolisan gain, relativno neosetljiv EQ - ali je ionako stvar u toj 4 x 12 kutiji i buci koju ona pravi. Samo ne očekuj ni od jednog Marshalla (sa izuzetkom reizdanja Plexi serije, a to puno košta) da ima neki dobar clean zvuk. Marshall je vrlo brzo počeo da žrtvuje clean zarad što "prljavijeg" zvuka... no, na kraju krajeva, niko i ne kupuje Marshall zato što mu se svira jazz.

Citat:
jimmy henderson: ...koje zice imas na Badiju ?


D'Addario EXL140. Niklovane, 10-52. Ne bih ih preporučio za gitare sa tankim vratom... Poslao sam ti mejl u privatnoj poruci, pa da okačimo te slike. Yeah.

[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 24.09.2007. u 01:13 GMT+1]
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...24.09.2007. u 22:39 - pre 202 meseci

rockett, imas odlican smisao za stilsko izrazavanje.
uzivao sam citajuci tvoj opis o Marshallu.
sjajno !!!

evo , malopre sam ti poslao nekoliko fotki.
joj, ne ljuti se sto sam poslao sve po "peske" a i imas za skidati...............

bio sam u trgovini. razgovarao sam o tremolu.
opcija koju si spomenuo , sa busenjem , njemu nije bas idealno resenje.
dao mi je na rec tremolo , od nekog prilicno starijeg fendera strata ,
napomenuvsi da bi trebalo odgovarati tvom badiju.

on na drukciji nacin meri tremolo. prednji dio sa sest rupa se izmeri
od prve rupe pa do seste rupe i iznosi tacno 52 mm !
za ovaj noviji two point , tj. noviji stratovi imaju standardni razmak izmedju
prve i seste rupe 56 mm !
Blade gitare sa falcon tremolo imaju razmak od 54 mm. ( za M-54 tremolo nezna)

pa ako smatras da bi ti mozda odgovaralo , poslat cu ti po autobusu koji ide za Beograd.
nemoras nista platiti dok se ne uveris jel to ono pravo.
samo sta nisam dobio uz tremolo i rucicu , pa ne znam jel to problem.

na jednoj fotki videces moje pojacalo . bit ce zanimljivo cuti tvoje misljenje.
primetit ces kako sam podesio dugmad , nekako mi odgovara.
master i volume clean okrenem uvek na 6 . nesmem vise. ode cela zgrada od grmljavine :-))

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.09.2007. u 11:53 - pre 202 meseci
Citat:
jimmy henderson: Prednji dio sa sest rupa se izmeri od prve rupe pa do seste rupe i iznosi tacno 52 mm !


Super! Dobro, vidi kada ide autobus za Beograd pa ga ubaci vozaču - ako je sve kako treba, kupujem. O detaljima možemo preko mejla, da ne gušimo forum. Fotografije čekam, možda su malo "zalutale" mojom greškom - imaš još jednu privatnu poruku od mene, pa da to sredimo. Pozdrav!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.09.2007. u 21:05 - pre 202 meseci

ok . ponovo cu poslati na tvoj drugi mail . mozda uspe da krene.

rockett , dobio sam vest da mi toliko zeljena nov gitara trebala vec drugi tedan da stigne.
i sad je vec vreme da otvorim novu temu o pojacalima i efektima.
njavaznije je da dobijes te fotke i da se sam uveris , kaoi o mojoj dilemi za rucicu tremola.
da bih bio 100% siguran , odnijet cu opet taj tremolo i traziti da mi stavi neku odgovarajucu rucicu
radi kontrole jel se rucica moze bez problema usarafiti.
ako sve prodje ok , najkasnije drugi cetvrtak saljem autobusom (moram proveriti kad tacno i gde stoji)

dakle , prvo pogledaj fotke .

pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.09.2007. u 21:10 - pre 202 meseci

ajme rockett , pa meni zbilja uz moje vremesne godine trebaju i
velike naocare !!!

jednostavno sam previdio slovo i ispred .................

em mu ..............

sad saljem .
javi odmah cim dobijes jel ok
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.09.2007. u 00:09 - pre 201 meseci
Stigle! Ima par vrlo zanimljivih, hajdemo redom...



To je slika spomenutog Strata Ultra koji se prodaje u spomenutoj radnji, zar ne? To (nažalost) nije Strat Ultra, to je Strat Plus. Malko jeftinija verzija, da uprostim... Odlična gitara, ali Strat Ultra je uvek imao četiri magneta, ne tri (dakle kao Jeff Beck Signature Model). Čisto radi informacije, ovo je Strat Ultra sa četiri Lace Sensora:



Dalje, ovo na njemu mi je pomalo sumnjivo. Kažeš da je ovo vrat tog Strata Plus, skinut da bi ga u radnji sanirali? Na njemu piše "Allparts", a to je ova kompanija: http://www.allparts.com/



E sad, znam da je tokom devedesetih Fender imao problema, te da je proizvodnja u Kaliforniji jako kasno krenula, ali nisam uspeo da nađem podatak da je Fender kupovao vratove od Allpartsa. Da, Allparts IMA licencu od Fendera da proizvodi vratove NALIK onima koje Fender radi - i Allparts proizvodi DOBRE vratove - ali to ne znači da rade pod okriljem Fendera, nego samo da su kupili licencu na Strat-oblik headstocka, te da mogu da proizvode klonove Fenderovih vratova. Pošto o ovome ne znam dovoljno, ne smem ništa više da kažem. Vrlo je lako moguće da "tako treba", ali - netipično mi je. Headstock, međutim, izgleda ok...



...ali me više zanima ovaj headstock. Sa koje je to gitare?



Zato što bi to na slici trebao da bude vrat sa Strata iz jeseni 1964... ako u pitanju nije falsifikat. Ako je original, sam vrat bi vredeo, valjda, više od tog Strata Plus.

Da dodamo još sliku vrata Strata Plus iz profila (i jednog lepog pojačala ispod njega - Kustom?):



I, na kraju, Jimmyjevo pojačalo, Hughes And Kettner Thirty, čiji clean kanal hvale na Harmony Centralu. Nije ni čudo, unutra je 12" Celestion:


"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.09.2007. u 20:15 - pre 201 meseci

rockett, hvala za uvrstene fotke. kao i na strucnom objasnjenju.
eto , kad netko zna sta je sta........... ultra stra i strat plus...............
a upravo je i Sava spomenuo takvo nesto , pa sam ga nenamernom greskom zeznuo. Sava - sori.
a ta gitara jos uvek visi u trgovini........

rockett, ako malo bolje pogledas pozadinu fotki , uocises da sve sta stoji na Marshall pojacalu ( nadam se)
je zapravo taj strat"plus"

onaj vrat od allparts je i zapravo headstock koji nema civije .
muzicar mi nije konkretno rekao od kojeg je to strata , samo je napomenuo da je prilicno star .
tu sam fotku stavio bas da te pitam o cemu se radi jer ne znam znacenje svega sta pise na headstocku.
taj vrat je bio kod njega na "obradi" i vidio sam kako i na koji nacin se ceo vrat obnavlja.

uskoro cu otvoriti novu temu , pa cemo tamo o pojacalima i efektima , pa necu sad
insistirati o mom pojacalu , npr. zadrzati ili traziti drugo.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.09.2007. u 20:26 - pre 201 meseci

momci , molim vas za misljenje ,

u oglasu pise,

E- gitara ESP/ LTD F 400/M
uz uobicajenih bla bla bla jos pise
3-ni ahorn vrat ,
custom tribal graphic inlays ??? sta je to ?
aktivni EMG 81 pikap set
grover mehanika

zanima me radi li se o identicnom modelu kakvog ima Borislav Mitic ?
naravno , cim stoji LTD to je nesto drugo.


Sava , onaj Epiphone ES 335 jos se prodaje.
sad je cena -- 360 evra.

cao !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.09.2007. u 23:33 - pre 201 meseci
Citat:
jimmy henderson: Onaj vrat od allparts je i zapravo headstock koji nema civije .


Aha, sada je jasnije... Nisam znao šta je šta po brojevima poslatih slika. Ne, onda je u pitanju, da se blago izrazim, "remarkiranje" vrata. Neko je kupio AllParts vrat i nalepio mu nalepnice kakve su na Fenderu iz jeseni '64. Takve nalepnice se prodaju i ovde, pa čovek više ne zna šta je original a šta kopija - treba mu analiza kao za Pikasove slike!

Citat:
jimmy henderson: ...znacenje svega sta pise na headstocku.


Pa to bar nije tajna, ima dosta podataka kako bi se pomoglo kolekcionarima... Ne pomažu mnogo, pošto i falsifkatori mogu da ih pročitaju, ali... Evo jedan link: http://www.adirondackguitar.com/fender/strat_dating.htm

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Patent 2,573,254: Klarens Fender patentira "kombinaciju magneta sa kobilicom" na gitari koja jako liči na Bigsbyjev prvi model; danas je taj patent poznat kao Telekasterov bridge.

Patent 2,741,146: Klarens Fender patentira "tremolo spravu za žičane instrumente"; nacrt pokazuje prototip Stratokastera, a patent je danas poznat kao Fenderov tremolo.

Patent 2,960,900: Klarens Fender patentira "električnu gitaru adatiranu tako da se može držati u generalno verikalnoj ravni tokom sviranja"; zvuči blesavo, ali se radi (kako i slika na patentu pokazuje) o gitari danas poznatoj kao Fender Jaguar/ Jazzmaster.

Patent 3,143,028: Klarens Fender patentira "podesivu konstrukciju vrata namenjenu gitarama i sličnome", a slika pokazuje vertikalni presek Stratokasterovog vrata; jasno, radi se o patentu trussroda.


'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Kada gledaš slike tih patenata - obuzme te strahopoštovanje. Kakva su to vremena bila... Kakvi inženjeri. Gledati u crteže genija, to je nezaboravno iskustvo. Možda nije isto što i gledati u Geteov rukopis (u koji sam imao čast gledati), ali... Razumeš šta znači genije? Nacrt jednog genija? Tad shvatiš ono "nismo dostojni".

U ESPove se stvarno ne razumem... Ne liče na Stratove
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.adsl.highway.telekom.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.10.2007. u 21:19 - pre 201 meseci

Na moje ugodno iznenadjenje , na you tube , pronasao sam snimke od grupe
Grand funk railroad . U ono vreme nijihov album bio je jedan od najboljih
ikada snimljenih "live" albuma .
poslusajte sjajnu Heartbreaker , solo na gitari kao i veoma sugestivan vokal.
nije ni cudo da sam ih jako volio slusati .

rockett, da li je tacno sta sam cuo , da je stil sviranja Knopflera
zapravo "pitch" ali sa palcem , bez trzalice ?
nekako se ne bih slozio da je to tacno.

pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...03.10.2007. u 23:03 - pre 201 meseci
Citat:
jimmy henderson: ...stil sviranja Knopflera zapravo "pitch" ali sa palcem , bez trzalice ? nekako se ne bih slozio da je to tacno.


Pa Mark uglavnom svira bez trzalice... Često koristi međupozicije magneta na Stratu (2 & 4 položaj prekidača za izbor magneta) što izbacuje magnete iz faze i stvara taj "šuplji" zvuk gitare. Sam Mark je svoj stil sviranja prstima oblikovao po ugledu na ->"clawhammer style"<- sviranja bendža. Termin se odnosi na "šutiranje" žica kažiprstom - umesto da ih "pecaš", "grabiš" i vučeš nagore prstima, ti ih "odbijaš" naniže (otvaraš šaku i kažiprst udara žicu gurajući je naniže).

---------------------------------

I used to use a pick until a few years ago, when I started getting more and more involved with playing without one. Then, a sort of synthesis happened between fingerpicking and getting plectrum-type effects by just using my fingers. Eventually, I found myself doing things with just my thumb and two fingers that I couldn't do with a pick. But I still use a plectrum now and again for strumming or for playing on acoustic tracks.

What does your picking technique consist of now?

It's the thumb and first two fingers, and I tend to anchor with the back or my hand and my other two fingers, so it's a solid base.

Do you pick with your fingernails or with the meat of your fingertips?

It's really from skin, but sometimes the nail will catch. You can use the nail to snap it. A lot of times, I’ll hit a note with the thumb and second finger together, so it might seem as though I'm pinching the string, squeezing it. The second finger hits it first I think, behind the thumb, so you can get a real physicality with a note.

How exactly do you create that flurry? Do you snag the strings with your index finger and then follow through with your thumb?

Well, yes, it’s the same as the boogie rhythm. In other words, the fingers do a pickup before the downbeat. The downbeat is with the thumb. This applies to rhythm playing – which is my greatest joy – as well as solo playing. You anticipate the downbeat with a pickup, a brush from either on or two fingers. A flamenco guitarist will swirl the fingers an then – wham – hit the downbeat. It’s a cheapened, mediocre version of that.

Do you see any drawbacks to playing fingerstyle?

Because I'm playing with my fingers, I need good amplification. The best amplifiers are picks. As soon as you lose the pick, you lose a lot of level. It changes the tone and, in terms of genre, it changes the legitimacy of what you do. So if I'm playing a straight blues or something with my fingers on an electric guitar, I have to think slightly differently. On something like ,,Love You Too Much," I might have to work a little bit harder to be legit, whereas if I used a pick it would be fine. But I could never keep picks anyway, so I just play the way I do and dial up the right sound on the Soldano amp.

---------------------------------



[Ovu poruku je menjao Rocket Roll dana 04.10.2007. u 00:15 GMT+1]
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 45987 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.