Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46115 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.07.2007. u 13:44 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: G&L Legacy...


Pokojni Leo Fender je 1965. prodao "Fender" medijskoj kompaniji CBS, nakon čega je otišao da radi za MusicMan, gde je, između ostalog, dizajnirao StingRay bas. 1979. sa Džordžom Fulertonom pokreće kompaniju ->G&L<-. U njoj dizajnira prvi 2-point tremolo (Fulcrum) i nove keramičke magnete. Danas G&L gitare imaju ponekad AlNiCo a ponekad keramičke magnete, zavisno od modela; svakako nisu jeftine i zvuče malo "otvorenije" i "grublje" od tradicionalnih Stratova. Najpoznatiji (možda i jedini) G&L na ovim prostorima je svirao pokojni Milan Mladenović, frontmen EKVa.

Citat:
jimmy henderson: Onda mi je napomenuo da su Japanci odlično radili Fenderove Stratove, kao što je to Fender Japan ST62G - 85 TX...


Još uvek rade odlične Fenderove Stratove. Postoji zasebna kompanija, Fender Japan, koja nema nikakve veze sa današnjim fenderom (Corona, California). Problem sa njima jeste što se uvek sabotira njihov uvoz u Ameriku, a prilično su retki u Evropi. U Americi su ih "osakaćivali" kako bi sačuvali tržište - doneli su pravilo po kojima moraju da se uvoze sa inferiornim magnetima - a u Evropi su imali velikih problema da nađu dilera. U međuvremenu se sredio problem sa magnetima, ali su pre mesec dana pravno ograničili uvoz CIJ Stratova u Ameriku na fizička lica (ništa kompanije). Jeftiniji MIJ i CIJ (Made in Japan, što je danas promenjeno u Crafted in Japan) Stratokasteri imaju telo od topole (plywood), što baš i nije najbolji izbor... Skuplji modeli su, na sreću, od "tradicionalnih" jasena i jove.

Danas su jedini sigurni distributeri CIJ Fendera japanski trgovci udruženi u ->Ishibashi Web Shop<-, koji rade distribuciju za ceo svet (uključujući i sve krajeve Evrope). Problem je, kao što svakako vidiš, shipping i porez. Kada sam računao koliko bi me došao jedan od boljih "Japanaca", cena se izjednačila sa "Amerikancem" iste klase. To za mene nije "bargain", nažalost... Kada bih imao te pare i kada naši carinici ne bi bili lažljiva i kradljiva mafija kakva jesu, priuštio bih sebi ->japansku verziju Eric Clapton Signature Strata<-, pošto sam o njemu čuo sve najbolje.

Moram da te upozorim: teško je snaći se sa Ishibashijem. Sajt je "mašinski" preveden na engleski, pun neshvatljivih japanskih marketinških izraza ("Here being chiefly used for the lead part is good-looking code cutting etc. that a lot, and are powerful and when Kima is this guitar! It is popular among the woman overwhelmingly!")... Ali vredi.

Citat:
jimmy henderson: ...Obični standardni Strat, ali sa Kleptonovim vratom iz "Blekija".


Najbliže tome "soft-V" vratu je ->American Vintage ‘57 Stratocaster<-, plan sa zamenom elektronike nije loš, ali mislim da bi to koštalo više nego "Blackie", pošto je cena za te dve gitare približno ista - a na to onda treba dodati par stotina evra za nove magnete... Finansijski se ne isplati, a po zvuku? Ne znam.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.07.2007. u 15:41 - pre 204 meseci
>... Kada bih imao te pare i kada naši carinici ne bi bili lažljiva i
>kradljiva mafija kakva jesu, >priuštio bih sebi (->japansku verziju Eric
>Clapton Signature Strata<-:

Nemoj tako, već sam pisao o tome na forumu: Zakon o carinskoj tarifi MORA da
se poštuje, a on kaže da je carina na gitare 1% + PDV 18%. Carina se računa
na vrednost robe u koju ulazi i transport i drugi zavisni troškovi pa na sve
to porez. Sve skupa cca 20%.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...29.07.2007. u 15:48 - pre 204 meseci
Da, izvinite na preterivanju - ali se plašim da bi taj Strat "nestao u akciji", odnosno da ne bi nikada stigao. Do sada znam da se to dešavalo ljudima sa sitnijim stvarima (knjige, zvučnici za pojačala), ne znam da se nešto tako desilo sa gitarama, ali! Ne bih rizikovao sa 1300 - 1400 evra, zaista se ne bih usudio. I žao mi je zbog toga, i znam da nije cela carina korumpirana, ali prosto se bojim, to je sve.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

viden
Pirot

Član broj: 54378
Poruke: 50
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.07.2007. u 15:14 - pre 204 meseci
Rocket Roll: "U međuvremenu se sredio problem sa magnetima, ali su pre mesec dana pravno ograničili uvoz CIJ Stratova u Ameriku na fizička lica (ništa kompanije). Jeftiniji MIJ i CIJ (Made in Japan, što je danas promenjeno u Crafted in Japan) Stratokasteri imaju telo od topole (plywood), što baš i nije najbolji izbor... Skuplji modeli su, na sreću, od "tradicionalnih" jasena i jove".


Zar plywood nije šperploča, iverica ili tako nešto.
Topola je (valjda) poplar.
Nisam siguran, nemam rečnik pri ruci.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.07.2007. u 15:30 - pre 204 meseci
Izvinjavam se, nije ni "plywood" ni "poplar", nego "basswood" - kao što se može videti ->ovde<-. Ti jeftiniji modeli (ispod 60 000 jena) imaju i cinkani tremolo blok, umesto čelični, što se (po mom mišljenju) čuje. U tom smislu, smatram da su samo skupi Japanci oni dobri i legendarni Japanci, a jeftine Japance kvalitetom prevazilaze MIM Stratovi.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...30.07.2007. u 22:16 - pre 204 meseci

rockett, pogledao sam onoga japanskoga blekija.
dakle , cena je 85.000 jena .
ovdje je kurs za 1.000 jena - 6,20 evra.
kad pomnozis cenu gitare sa 6,20 dobijes cenu - 527 evra !?
cudim se , nekako mi izgleda vrlo povoljno . a i "mrak" mi je sa tim japanskim "engleskim" a modem spor ko puz.....
ok , jos mora doci shiping i carina . ( nisam uspio pronaci podatak o ceni za shiping)
kakva je ovdje carina i kako ide cela procedura , nemam pojma , trebao bih se raspitati.

taj strat ima originalni Lance sensore ?? kao sto si mi napomenuo u jednoj poruki da su nesto "topliji"
i "kompresovaniji" od sadasnjih noiselles pikapova ?
i cini mi se da ima onaj jeftini cinkani tremolo , ili se varam ?

drugar , a kakav je tek onda strat cija je cena od 100.000 jena pa na dalje ?
dobijes li za te pare odlicnu i vrhunsku kvalitetu ? ( nadam se da japanci nemaju problema kao MIA sa
neujednacenom kvalitetom izrade)

pomagaj , ako imas neku oznaku D shape , onda se govori o debljini vrata ?
zanima me sta znaci ovo
D shape .800-.880 ???

dobro si rekao - "unesto da nas fender izuva iz obuce sa cenama"
pogledaj koliko je dolar nisko pao , pa bi i fenderi trebali biti jos jeftiniji ?
ovdje za 100 dolara das 74.52 evra
ocigledno da neko sa masnim i lepljivim prstima kao glavni dobavljac za evropu ,
debelo maze svoju guzicu.

pitanje ? sta znaci kod fendera vintage " screw-in trem arm" ?
volume , tone n/m push-pull, tone b 5-way: no tone 2/4- ssc system ? posebno ovo "no tone 2/4.........

da li je tacno da dobar majstor moze da prebrusi i prelakira debeli D vrat na zeljenu debljinu ?
i da se nista ne izgubi na kvaliteti ? cisto teoretsko pitanje.

opet teoretsko pitanje - ako se ugradi Suhrov BPSSC na neki strat sa Pasivnim pikapom ,
da li se MENJA zvuk ili zvucna slika zbog te elektronike ?

Primecujem da je ovde u EU sveopci trend povratka na male klubove , sve vise dolaze poznati muzicari
i sviraju pred 100-200 ljudi. imaju i pravo , kontakt je puno prisniji i emotivniji , nema tih silnih
gnjavatora poput gorila i ostalih pratecih gluposti , muzika se vraca tamo otkud je i dosla - medju ljude.
uzmimo Austriju . na svakom cosku nicu koncerti , a mladih bendova ima celo more .
Austrijanci ulazu u njih , jer im je draze da su na koncertima nego da lutaju i prave probleme.
da budem malo sarkastican - treba pricekati 1-2 godine kad od te masovnosti ostane 10% ozbiljnih muzicara,
onda ce biti gitara ko pljeve za sitne pare . Itekako verujem da u Beogradu pa i u celoj Srbiji sada vec ima
(napamet govorim) oko 20-30 odlicnih mladih bendova koji bi kvalitetom odskakali od mnogih ovdje u Austriji.
i zato se pitam - dokle ce Tocak tako da radi ? sta ne sidje medju ljude u mali klub i tamo zasvira.
Nije sve u parama . ako je Tocak stagod citao od Svetog Jovana lestvicnika i njegovu lestvicu , bit ce mu sve jasnije.

svima lepi pozdrav !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...31.07.2007. u 00:32 - pre 204 meseci
Citat:
jimmy henderson: 527 evra ?!?


Yep. To što Fender nabija cene preko svake mere ne znači da su materijali za dobrog Stratokastera toliko skupi, naprotiv - Leo je i dizajnirao Strata tako da bude jeftin u masovnoj proizvodnji. Jasen i jova su građa za jeftini nameštaj (stolove, stolice), vrat je (po prvobitnoj zamisli) iz jednog dela, jednostavan dizajn čije sklapanje ne traži stručnu radnu snagu, minimum lepljenja i ukrasa, maksimum mašinske izrade i "principa pokretne trake"... Strat je zamišljen kao gitara koju će muzičari nositi na turneje, da u stalnom pokretu po autobusima i hotelima ne bi oštetili ili slomili svoje "prave" gitare.

Zato ti kažem i za Blade Guitars, ne procenjuj ih novčanikom: ne postoji ništa (to mogu da ti potpišem) na MIA Stratu što bi mu cenu podiglo toliko iznad CIJ (Fender Japan) i Blade Stratova.

Citat:
jimmy henderson: Nisam uspio pronaći podatak o ceni za shipping


Ne znam koliko je za Evropu. Za Ameriku ide preko Pacifika, uvek šalju kao ekspresan paket (dosatava za najduže nedelju dana) i Amerikance slanje + osiguranje koštaju 14 000 jena, što je, valjda, ako sam dobro razumeo, između 120 i 140 dolara... na šta onda ide porez od valjda 20 posto, beše li tako?

Citat:
jimmy henderson: Taj strat ima originalne Lace Sensore?? ... i čini mi se da ima onaj jeftini cinkani tremolo...?


Da i da. Nov čelični tremolo je oko 100 evra (zavisno od toga je li Wilkinson, Gotoh ili original MIA Fender).

Citat:
jimmy henderson: A kakav je tek onda Strat cija je cena od 100.000 jena pa na dalje? Dobiješ li za te pare odličnu i vrhunsku kvalitetu?


Apsolutno. I to ne samo zato što su Japanci - Japanci, nego zato što im stalno otežavaju poslovanje, pa ne mogu da se opuste i počnu da brljaju sa kvalitetom. U svakom slučaju imaju bolju kontrolu gotovog proizvoda nego Amerikanci (na šta liče novi Gibsoni... Kragujevačka "Zastava" ima više dostojanstva od njih).

Citat:
jimmy henderson: D shape .800-.880


Ti to zbog Suhrovog "Scott Henderson" modela? To je inčna mera profila vrata, označava koliko je debeo. Nažalost, ne znam šta Suhr tačno meri, ali se kod Fendera "D-shape" smatra jednom od najdebljih ponuđenih profila. Ponavljam, ne znam za Suhra.

Citat:
jimmy henderson: Vintage "Screw-in trem arm", volume, tone n/m push-pull, tone b 5-way: no tone 2/4 - ssc system? posebno ovo "no tone 2/4"...


Suhrove šifre ne poznajem, ali bi to trebalo da znači: standardni tremolo kojem se tremolo šipka "šrafi" i "odšrafljuje" (umesto da se, kao na novim tremolo sistemima, "uglavljuje" dok ne škljocne osigurač); jedan ton potenciomentar za neck i middle magnete (koji podešava ton neck magneta kada je gurnut, a kada se izvuče naviše podešava ton middle magneta) i jedan poseban za bridge magnet; 5-way pickup switch (kao na svim novim Stratokasterima - "polugica" kojom se bira koji magneti rade, nalazi se ispod potenciometara) ali takav da su na drugoj i četvrtoj poziciji "polugice" (kada rade neck-middle magneti zajedno i kada rade bridge-middle magneti zajedno) tonski potenciometri neaktivni (ton je "najsvetliji" mogući), verovatno da bi "quack" tih pozicija bio što jači.

Drugim rečima, Suhr strašno komplikuje.

Citat:
jimmy henderson: Da li je tačno da dobar majstor može da prebrusi i prelakira debeli D vrat na željenu debljinu? I da se nista ne izgubi na kvaliteti?


Da, ali bi takva popravka koštala više nego izrada ili kupovina vrata željene debljine. Od Warmotha može da se kupi ->samo vrat sa tankim, "57" profilom<-, a ima, siguran sam, dosta majstora u Austriji koji umeju da naprave odličan vrat... Ako kupiš vrlo skupu gitaru pa joj "odelješ" vrat, nećeš moći da je (ne daj Bože) preprodaš ni za polovinu originalne cene, a to zaista ne valja (naročito ako gitara, kao vredna stvar, ostane posle tebe tvojim naslednicima). U tom slučaju - kupiš vrat kakav hoćeš, a originalni skineš i čuvaš.

Citat:
jimmy henderson: Ako se ugradi Suhrov BPSSC na neki strat sa pasivnim pikapima, da li se MENJA zvuk ili zvučna slika zbog te elektronike?


Nešto se sigurno menja - ali se ja ne bih brinuo oko toga. Suhr nije kompanija koja bi prodavala proizvod koji ozbiljno škodi tonu gitare. Verovatno veću razliku predstavlja "aktivni - pasivni magneti" nego "pasivni sa Suhrom - bez Suhra", inače bi Suhr prodavao aktivne magnete, a ne "pločicu" koja skida šum sa pasivnih magneta.

Videću da, preko poznanika, pošaljem pitanje Točku, pa da čujemo šta misli... Pozdrav i tebi!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...31.07.2007. u 22:38 - pre 204 meseci

rockett , morat ces mi dopustiti da ti se na neki nacin oduzim za ove tvoje neverovatne odgovore ,
koji su toliko jasni , nedvosmisleni i iskreni . Imam osecaj da sam dosao na neku muzicku akademiju
gdje crpim veoma dragocene informacije .
pogotovo sta te nije smetalo , a i nisam bio dovoljno pri sebi zaboravljajuci na standard i mogucnosti kod vas,
sta sam opalio cenu koju zelim dati za gitaru . pretpostavljam da dosta citalaca ovoga topika - ozbiljni muzicari
kojima nije lako doci do para za vrhunske gitare nije u dusi svejedno kad netko poput mene koji se tek sada
pocinje ozbiljno sa ucenjem sviranja moze lakse doci do dobre gitare.
medjutim...........
moja zivotna sudbina je bila slicna Tockovom. kao mlad sam prebolio jednu bolest. posljedica je ostala.
normalno da su roditelji bili vazni u tome , ali najvise zahvaljujem svojim pravim prijateljima
koji su imali strahovito vaznu ulogu u svemu. nesebicnu.mozda da ih poredim sa Biskom.
onda se zahvaljujem i pokojnom Z.M. Slavinskom cije su me knjige odvele na pravi put ,
koje su mi prosirile horizonte - pogotovu kada sam dozivljavao osobne tragedije .
Imao sam srecu da sam zarana shvatio - sta je smisao zivota - i zato uvek na sve gledam sa vedre strane.
nije ni cudo da volim bluz , jer je citav moj zivot bio -bluz zivota.
sad ti je jasno zasto me jako vuce na juznu Srbiju i Makedoniju - kad ih cujes - case lete na sve strane :-)))
zivotne okolnosti mi nisu nikako davale mogucnosti da se ranije posvetim gitari. naslednika nemam.

molim te , nemoj smetati drugarima da prenesu moje reci Tocku. Nemoj ga smetati , niti mi je to bila namera.
samo sam izrazio svoje privatno misljenje , a i pitanje je - koliko ja uopce imam pravo da se prozivam na Tocka ,
kojega iznimno cenim i volim kao vrhunskog gitaristu. mozda i gresim ako sam rekao da "nece" svirati
po malim klubovima . od mnogih gitarista iz bivse juge , nije mi se posrecilo da cujem Tocka u zivo.
bit ce i prilike , ako Bog da.

U klubu u kojem sam gledao Hendersona , moze primiti oko 120-150 ljudi.
bilo je prodano 116 karata( iako je sve bilo nakrcano) po ceni od 26 evra ( tih 26 je samo kada dolaze vrhunski muzicari)
pa racunaj 116 * 26 = 3016 evra !! pretpostavljam da je na sanku zaradjeno oko 1.500 evra.
ali , koliki su troskovi ? samo znam da je vlasnica tog kluba istinska zaljubljenica , zivi jednostavno i skromno
iako ima dosta koncerata , nisu uvijek tako puni. Austrijanci jos uvijek nisu prerasli gace zvane -valcer kultura.
( srecom - njihova omladina to sve polako rusi , sve su popunjeniji njihovi klubovi sa koncertima)
Npr. gledao sam koncert bluzmena zvanog Ripoff Raskoljnikov . Austrijanac , koji je otisao u Madjarsku i tamo si napravio
pristojnu karijeru . i da takvo sta ne bi mogao ostvariri u Austriji. Meni osobno - nije nesto posebno , kad mu slusas CD
kao da slusas - skare za bioskopsko platno.

ako sve bude ok , kao sto sam i najavio , do sredine avgusta pada odluka koju gitaru uzimam , i da
napkon tebe postedim sa mojim "rafalnim" pitanjima.

Kako vec znas da iznimno volim hendersona , za mene je bilo normalno da se interesiram za njegovu gitaru ,
pa otuda i moja laicka pitanja.

a sad sam ITEKAKO zainteresiran za kupovinu CIJ strata. moram prvo pogledati kako to sve ide sa shipingom
i carinom , pa tek onda odluciti za zeljeni model. kako mi engleski nije bas jaka strana , izgleda da cu te opet morati zamoliti sta se moze najbolje dobiti za pare koje koje sam spreman dati.
tu dileme nema .

sutra izlazi tjedni oglas , pa ako sta bude zanimljivo od gitara , javicu.

bas sam ovih dana "spetljao" prste sa pentatonikom , a arpadjo me "kolje" u zdrav mozak. samo kad bi jos desna ruka
bila malo pametnija pa bolje pratila svog levog burazera. :-)) stalno oce da pusti sidro (mali prst) .
sve ti je to vec poznato. nema veze , uzivam u gitari , pa i da nista ne ide , mogu barem ceo dan da udaram
po G stimu . srecom u sobi nemam kokosove orahe na stablu :-))))))

jos jednom se zahvaljujem na odgovorima.
pozdrav !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.08.2007. u 07:23 - pre 204 meseci
> moja zivotna sudbina je bila slicna Tockovom. kao mlad sam prebolio jednu
> bolest. posljedica je ostala.
...
> koje su mi prosirile horizonte - pogotovu kada sam dozivljavao osobne
> tragedije .
> Imao sam srecu da sam zarana shvatio - sta je smisao zivota - i zato uvek
> na sve gledam sa vedre strane.
> nije ni cudo da volim bluz , jer je citav moj zivot bio -bluz zivota.

Biću offtopic, ali si mi dao šlagvort: ne znam zašto ljudi po pravilu
gledaju na blues kao nešto mračno. tužno. teško, sumorno. Pa nije tako,
blues je samo jedan od muzičkih izraza sopstvenog stanja, a ono može biti i
tužno i jako veselo i srećno pa je takav i blues. Primera radi možeš da
plačeš i sečeš vene i uz mnoge makedonske ili (pogotovu) vranjanske pesme.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.08.2007. u 11:09 - pre 204 meseci
Da, blues je beskonačno širok, i mislim da je to Džoni Štulić dobro shvatio kada je na svojim solo albumima svirao samo sevdalinke - to je izraz tuge u našim krajevima. Kako reče jimmy h, "čaše lete na sve strane"!

Citat:
jimmy henderson: ...za kupovinu CIJ Strata. Moram prvo pogledati kako to sve ide sa shipingom
i carinom...


Evo šta bih ti savetovao. Pošalji Ishibashiju mail na nemačkom. Na http://www.ishibashi-music.com/ , njihovoj naslovnoj strani, stoji da se tako obavlja poručivanje: adresa je [email protected] . Zamoli da ti objasne način plaćanja (kartica ili pouzećem, ne znam kako oni rade) i da ti izlistaju punu cenu (gitara + osiguranje + shipping). Onda ti samo ostaje da sa tom cenom odeš u poštu, ili pošalješ mail carini, da ti kažu kolika je carina na tu cenu, uzimajući u obzir da je u pitanju muzički instrument. Postoji dobra verovatnoća da je carina na muzičke instrumente u Evropi veoma mala, tako da možeš da budeš prijatno iznenađen.

Za Točka i "oduživanje" ne brini. Da želim da zarađujem od saveta, naplaćivao bih unapred... Ali javi, ako uspeš da proveriš, šta kaže Ishibashi, to bi i meni bila nova informacija (sve što znam o polovanju sa njima ispričali su Amerikanci, ne Evropljani).
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.08.2007. u 22:21 - pre 204 meseci

Da . momci - potpuno se slazem sa vama - za bluz.
meni licno - bluz mi je bio velika potpora.
kad su bili losi dani , losi momenti , ili tuga u dusi , jednostavno sam legao na kauc i pustio neki bluz
cesto sam pustao od Grand Funk Railroad live album . ima jedna pesma (sad sam zaboravio)
koja me potpuno otkvaci . ne bojte se , nije to rezanje zila :-))
jednostavno se okrepim , postanem smireniji . a tek kako sam uzivao slusajuci wish you were here ,
posebno gilmurova sola
Sava , kod mene je depresija bila nepoznata rijec . moj optimizam i vera su isuvise jaki . da sam htio biti depresivan
onda bih si slusao Joy Division ( ruku na srce , snimili su 2 epohalna albuma , skidam kapu). neverovatno kako ih mnogi svrstavaju u bendove koji su totalni mrak - za rezanje zila.
kao sta sam napisao , kad dodjem kuci , ako sam umoran i lose volje , kad okinem bluz , nakon sat vremena ,
sve me prodje.

rockett, u Hr oglasniku jedan tip prodaje original blekija .
tip je iz Velike Gorice . kaze da je u excellent stanju. trazi 8.500,00 HRK . oko 1.150 evra .
tel.00385-91-6227-491.
onda

fender stratocaster USA ´84. - excellent ;-)) (izgleda da su sve te gitare u hr u jedinstvenom stanju,
sta bi popovi rekli - u blazenom stanju :-) )
hot rod red , maple neck , stara 23 godine , ali NESVIRANA ??? , stanje kao iz ducana.
cena 1.100 evra ! sad pazi ------ moguce zamjena za pojacalo !
tip je iz Varazdina tel. 00385-98-582-150

iz Austrijskog oglasnika . kao sta sam i rekao , oglasi su im sve tanji i tanji , svi odose na e-bay.
fender strat , USA , za 550 evra .
nazvao sam i kaze da je to standard , 95.god. originalni pikapovi . kad sam htio malo detaljnija objasnjenja ,
odgovorio je (u smislu sta se ima tu jos da pita ?) "pa to vam je original USA standard strat i sve je tu jasno !?"
meni je bilo jasno da mi nije bilo nista jasno.

mala poslastica za rocketta,
Jazz gitare FRAMUS , god. 1958 !!! u vrlo dobrom stanju , sve je na njemu originalno(pikapovi i potenc.,)
od masivnog drveta , top usvirana , vrat ravan ko strela , odlican zvuk akusticni i el.
za 550 evra.
0043-650-3652-168

za basiste
Ibanez bas , raritet , ´71 god.
0043-676-492-3276

drugo nema nista zanimljivo .
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...01.08.2007. u 22:57 - pre 204 meseci

svakako ti obecajem da cu pogledati kako ide sa narudzbom iz Japana , a posebno sa carinom .
a bude li mogucnosti da sve bude na kraju povoljno za mene , onda cu ti spremiti ugodno iznenadjenje.

da li sam nerealan ako zelim :
blekijev vrat ( da li je vrat na prvom polju standardne sirine ? uze od toga mi ne odgovara)
blekijev vrat ali rosewood ( nisam ljubitelj maple necka) ?
Lace sensor ( ili di marzio v.v. 2´2´s) ?
sperzel lock ( jel nuzno ? volim koristiti tremolo)
fenderov celicni tremolo sa rucicom koja se usarafljuje ( navikao sam na ovj gitari , prakticno mi je)

postoji li takav strat CIJ ?

sori na pitanju ,
gledam Malmstina i vidim kakve ima sake .hmmmm ...........
( daleko od toga da me zanima njegov model)
on bi zbog svojih saka trebao imati blekijev vrat ? ili je sve u tome sta ima "potkopani" vrat izmedju pragova?

Sava , sta li je gitaristom Nenadom Stamatovicem iz nekadasnjih Bulevara ?
nije valjda da je otisao istim putem kud je i Peter Green ? :-)

budite mi pozdravljeni !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1484
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.08.2007. u 07:46 - pre 204 meseci
> Sava , sta li je gitaristom Nenadom Stamatovicem iz nekadasnjih Bulevara ?
> nije valjda da je otisao istim putem kud je i Peter Green ? :-)

Tu je, dve ulice ispod mene kao i nekada. Jedina razlika je u tome što se ja
nisam promenio, tačnije vratio sam se u ranu mladost i ponovo se družim sa
nekim ljudima sa kojima se dugo nisam video, a on je (nažalost) u svom svetu
i u svom okruženju. Ne svira javno, ali sa drugarima ga povremeno viđam u
dvorištu kada imaju sesssion. Par puta sam i ja zasvirao sa njim. To nije
onaj Nele kojeg pamtim iz mladosti, vrhunski sportista i solidan muzičar.
Ako nisi znao on je bio prvak (čini mi se) Srbije u stonom tenisu i
prvotimac OFK Beograda.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.08.2007. u 12:32 - pre 204 meseci
Lepo je to čuti za Nešu. Kad smo već kod "Pere" Greena, Dejan Cukić je pre godinu-dve širio glasine kako se Peter Green preselio u Zemun Eh, da bar jeste!

Citat:
jimmy henderson: ...prodaje original "Blekija"... oko 1150 evra.


To mi se čini malo mnogo za zweiter Hand gitaru, pošto je nova oko 1300. Svestan sam ja da čovek ne bi želeo da izgubi mnogo novca u prodaji, ali bi takva cena imala više smisla (i bila, zapravo, idealna) da on prodaje ->Custom Shop EC Signature Model<-, ručni rad i sve to, a ovako - toliko se ne isplati ni uštedeti i onda razmišljati po kojim se budžacima ta gitara vukla i šta joj sve fali. Custom Shop EC, što bi tebi moglo da bude zanimljivo, ima još tanji "soft-V" vrat od standardnog američkog EC Strata.

Citat:
jimmy henderson: Fender Stratocaster USA ´84... NESVIRANA... 1100 evra...


Hm, hm, hm. Kada bi bilo istina - tj. da je gitara bila deo neke masivne kolekcije u kojoj nikada nije dolazila na red za svirku... Ali Strat iz '84 nije baš kolekcionarski primerak, nema ništa preterano bitno vezano za tu godinu - osim činjenice da imaju tzv. ->"Free-Flyte" tremolo<-, koji zaista ne valja, i samo jedan master-tone potenciometar (što je cool). Šta bi Hrvatima da tako precenjuju gitare? Preskočiti.

Citat:
jimmy henderson: Fender Strat, USA, za 550 evra.


Elokventan prodavac, očigledno. Strat, a iz koje godine, u kojem stanju? Svejedno, to bi možda trebalo pogledati, mada postoji verovatnoća da nešto nije u redu sa gitarom - izubijana, oštećena, itd... No to je do sada najrealnija zweiter Hand cena.

Citat:
jimmy henderson: Framus, god. 1958!!!


Samo za kolekcionare... Kako da je čovek izvadi iz kutije i "drnda" na njoj? Trebalo bi je držati ili u sefu ili u muzeju!

Citat:
jimmy henderson: Da li sam nerealan ako želim: "Blekijev" vrat...


Da, taj vrat je kod nuta standardne "stare" Strat širine (42 mm, ima modela i sa "modernijom" širinom od 43 mm). Tačno ono što si naveo u specifikacijama ne postoji ni u MIA ni u CIJ izvedbi, ali ima nešto što je dovoljno blizu, ->Strat Pro<-. Odlična kombinacija elemenata: najvažnije, u pitanju je Custom Shop Strat, što će reći najpažljivije birano drvo, rigorozna kontrola kvaliteta i velik udeo ručnog rada. Vrat je "modern C", što će reći (vrlo?) tanak. Magneti nisu Lace Sensors, ali su takođe noiseless - Samarium Cobalt Noiseless, isti kao na American Deluxe seriji (kulturni i "stakleniji" od Lace Sensorsa). Tremolo je moderan, 2-point, ali Custom Shop varijanta sa bitno težim sedlima (dobro za sustain). Čivije su Schaller locking tuners i tu još dolazi LSR nut (od čelika, sa malim "vitlima" da žica lepo klizi preko njega kada se "drnda" tremolo - da, to je bitno ako hoćeš da ga pošteno prodrmaš sa vremena na vreme a da ostaješ u štimu). Tremolo ručka se glavi, ali to stvarno nije problem (vrlo udoban sistem). To, rekao bih, vredi tih ->2400 evra<- u Thomannu... Šta da se radi, Custom Shop, jel'te, oni nemaju baš normalne cene.

Ako ikako možeš, bilo bi idealno da možeš da posetiš ->Fender Custom Shop Lounge u Düsseldorfu<-. To nije samo najveće izložbeno mesto Fendera u Evropi, nego i najveće izložbeno mesto Fender Custom Shopa uopšte. Čujem da još uvek imaju par John English masterbuiltova, što će biti dobra kupovina, čovek je nedavno preminuo... Video sam dva njegova rada u Berlinu - '57 Relic i '62 Relic - i bio sam zaprepašćen koliko je taj čovek detaljno radio.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.08.2007. u 22:22 - pre 204 meseci

kao sta sam obecao , raspitao sam se na austrijskoj carini za sve detalje oko placanja carine za uvoz gitare iz Japana.

prvo sam opet malo bolje pogledao taj sajt . uocio sam da postoje zapravo 3 "razlicita" modela blekija , ali sa
razlicitim cenama ( ajme rockett , jesi li vidio onaj novi strat znanog kao "plavi mercedes" a cen mu je da ti se
zavrti u glavi , a pitam se warum ?? toliko skupo )
uzeo sam strata koji je najblizi onoj mojoj definiciji koju trazim , dakle cena mu je 128.000 jena.
pomnozi sa 6,20 i dobit ces , da zaokruzimo na nulu , cenu od 800 evra.

u carini , lepo im kazes da zelis naruciti gitaru iz Japana .
onda te pitaju - kako ta gitara dolazi ?
kazes da dolazi brodom (nebitno) i kad dodje u neku od luka (Hamburg ili Rotterdam - nebitno)
onda dalje dolazi postom ili nekom ekspresnom linijom.
Carini je vrlo vazno zbog postarine.

kada gitara stigne direktno u carinarnicu , odmah se pogleda faktura racuna i postarine.
ako je postarina ( uzeo sam jedan prosek ) od 16.000 jena - sto iznosi -na okruglo - 100 evra.

carina zbraja cenu gitare 800 evra -plus 100 evra postarine = sto iznosi 900 evra .

na tih 900 evra se placa nesto poput manipulativnih troskova 3,20 %
i dobijes - na okruglo - 29 evra
onda se zbraja
800 - gitara
100 - postarina
29 - troskovi
--------
929 - na okruglo - 930 evra .

na tih 930 evra se placa carina od 20 % !!! a to je 186 evra - za carinu !

i na kraju kad se zbroji 930 plus 185 = dobijemo konacnu cenu gitare
koju dobijes na ruke iz Japana - 1115 evra .

pokusao sam sa malom smicalicom a, li nije upalilo .
pitao sam , ako neki auslander koji radi u Austriji naruci gitaru , i zeli je odnijeti dolje npr. u Srbiju
rekli su - to je vas problem , ali vi svejedno morate platiti nama ovdje carinu jer nam nitko ne garantira
da ce gitara otici van Austrije . dakle , vi morate platiti dvostruku carinu.
nama i jos u vasoj zemlji. niti se moze dobiti tranzitni papir.
ako zelita gitaru u vasoj zemlji , onda je tamo narucite.
tako su rekli.

rockett, iskreno se nadam da je ovo sve bilo jasno i razumljivo.

eee, iskreno me zanima tvoje misljenje ( nema sad nikakve veze sa mojom kupovinom strata)
kako gledas na sve to ? na golu cenu gitare moras platiti jos 315 evra .
sad je sve to relativno i tema za diskusiju , ako se bolje pogledaju njihove ponude ,
sta i kako se bilo kome isplati narucivati nesto sa Ishibashia ?
pretpostavljam da tog strata dobijes bez kofera ? ako je bez - onda nije ni jeftin taj kosooki bleki.
a jesi li vidio onu PRS gitaru od preko 500.000 jena ?? PREKO 3.000 evra !!!
da se odlucim i da hocu da kupim gitaru tog ranga sa cenama onda bih se zrtvovao 6 meseci ,
radio i stisnuo da ustedim taj novac, bez razmisljanja bih kupio Suhr - henderson - ta gitara je osvojila moje srce.....
te su gitare cisti rucnoi rad i na isporuku se ceka oko 6 meseci.
uvek se setim tvoji reci kad si "doslovce odgladovao 3 meseca da kupis badijevoga strata"
postujem te zbog toga - pokazao si cvrstu volju iako ti je bilo tesko.
sta me podseca kad sam se kao i ti BUKVALNO odrekao skoro svega i gladovao 3 meseca.
to je bila prva godina kad sam dosao ovdje . onda su u HR pocele neke smicalice sa otkupom stanova
i morao sam otkupiti stan ili -ili . dobio sam od banke kredit na rok od 3 meseca , ali mi je cela plata
isla za kredit . imao sam nesto gotovine od prije , pa nisam morao srecom da trazim veci kredit.
to se ne zaboravlja . zivis na kruhu i vodi , ides peske na posao 3 km , nemas kola.
sad kad ovo pisem , kopa me crv sumnje " ako si mogao tako 3 meseca , onda ti i nije problem
6 meseci odreci se necega , ali lakse nego onda hm hm hm hm"
nisam profesionalni muzicar , pa mi se to ne isplati , iako bi ta gitara UVEK drzala svoju cenu.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...02.08.2007. u 23:06 - pre 204 meseci
cek cek malo !

nisam odmah uocio , taj kleptonov kastom - to je zapravo "plavi mercedes"
to je taj novi strat od fendera a´la klepton ??????????
hhmmmmmmmmmmm

a da , zaboravio sam , placati se moze sa raznim karticama , ali smatram da je najsigurnija
neka od Visa ili Masters kartice koje su DEBITNE ,
zato sto -koliko imas para na kartici toliko ti se moze i uzeti .
nitko ti ne moze dignuti vise od onoga koliko imas uplaceno na kartici.
ako placas gitaru japancima , onda nesto prije narudzbe uplatis npr. 920 evra i kvit.

a dobro . a jesu li iz fendera napokon progledali pa poceli praviti plavog mercedesa
bez one velike oscilacije u kvaliteti ????
hhmmmmmm...............
a u Ishibashiu takav plavi strat kosta preko 3.000 evra .
otkud razlika od cak 1.000 evra ? izmedju MIA i CIJ ?

jedno privatno pitanje ?
rockett, sviras li u kakvom bendu ?

nece me biti 2 dana. cujemo se opet u nedelju navecer.

srecno i lepi pozdrav !

 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...03.08.2007. u 13:31 - pre 204 meseci
Hvala za proveru! Vrlo jasno i razumljivo. Dakle, očekivao sam da će carina izjednačiti (približiti) CIJ Stratove MIA Stratovima. Carina i služi da zaštiti domaće proizvođače i (pre svega) velike kompanije od jake konkurencije; ne zaboravi da je pomenuta cena od 800 evra za jedan od najboljih Japanaca konačna, maloprodajna cena koju plaća krajnji kupac u Japanu, a ne fabrička cena. Ako pogledaš tako, Japanac u Japanu dobija za 800 evra gitaru koju Amerikanac u Americi plaća preko 2500 dolara. Naravno da je urađeno sve što se moglo da Fender Japan ne dobije dilera u Evropi koji bi plaćao porez na fabričku cenu CIJ, pošto bi ta gitara onda i u Evropi koštala 800 evra, a šta bi onda radili veliki proizvođači gitara?

Možda bi trebalo da pitaš da li neki registrovani studio ili neki registrovani muzičar (član sindikata muzičara) može da ti uveze gitaru na sebe, kao kompanija kojoj je to sredstvo za rad na koje se ne plaća porez. Verovatno ti je to suviše "nategnuto", ali bi bilo lepo da možeš to da uradiš.

Kod nas uvoznici to rade ovako: uvezu instrument ili komad opreme po povlašćenoj (dilerskoj) ceni, zatim ga proglase oštećenim u transportu i, samim tim, "rinfuzom"; proizvođač šalje drugi, a oni prodaju tu stvar nekom prijatelju po povlašćenoj ceni sa minimalno "ugradnje". To je samo jedna od rupa u zakonu, ne znam ni za jednu drugu. Da ne bude da te navodim na zlo, ali svi smo mi spremni na svašta kada dođe do dobrih gitara

Citat:
jimmy henderson: Jesi li vidio onaj novi Strat znan kao "plavi mercedes"...


Ne mogu da ga nađem. Daj link?

Citat:
jimmy henderson: A jesi li vidio onu PRS gitaru od preko 500.000 jena ?? PREKO 3.000 evra !!!


Pa to je PRS, to su te cene... Bolje da ne znaš koliko koštaju PRS Private Stock. Obični "smrtni" muzičari u Americi kažu "Ne želim da kupujem gitaru koja izgleda i košta kao stilski nameštaj."

Citat:
jimmy henderson: ...bez razmišljanja bih kupio Suhr - Henderson - ta gitara je osvojila moje srce...


Onda nemoj da praviš kompromise. Ja sam uvek za razumno rešenje - gitara preko 500 evra nije za gitariste nego za zvezde - ali kada čovek nešto jako želi, onda je bolje da to i dobije. Tim pre što gitara može da se proda sa minimalnim gubitkom, ako nešto (ne daj Bože) krene kako ne treba.

Citat:
jimmy henderson: Što me podseća (na vreme) kada sam se kao i ti BUKVALNO odrekao skoro svega i gladovao 3 meseca.


Poštujem to, to je vrhunska volja. No tada smo morali da se odričemo svega, a sada možda ne moramo. Jesi li razmišljao o kreditu na šest ili manje meseci? Kratak rok, u toku tog vremena se stisneš koliko možeš, brzo prođe i ti imaš stvar kakvu želiš... Ako ti je situacija iole stabilna, mislim da je to daleko pametnije rešenje od štednje "nasuvo". Kada sam na kraju trećeg meseca ostao sa deset dana do stipendije i jednom konzervom pasulja (doslovno tako), rekao sam sebi da više neću tako žuriti ako u pitanju nije vrlo, vrlo važna stvar. Mnogi ne vole kredite, ali kredit na kratak rok uz razumni "asketizam" ume da bude sjajna stvar!

Citat:
jimmy henderson: A u Ishibashiu takav plavi Strat kosta preko 3.000 evra.
Otkud razlika od čak 1.000 evra između MIA i CIJ ?


Ako gledaš cenu MIA u Ishibashiju, onda nije čudno da je toliko skup... Japan je svakako uveo "kontra-carine" na američke gitare kako bi zaštitio svoju robu od američkih kompanija (kada već Ameri štite svoje kompanije od Japanaca).

Citat:
jimmy henderson: Sviraš li u kakvom bendu?


Trenutno u projektu (pošto se sastajemo s vremena na vreme) "Blues Blooders"... kojem bi, verujem, išlo daleko bolje da me izbace Inače mi je aktuelan rad na muzici i tonu za kratke filmove, i to se može čuti na http://www.myspace.com/rockettroll i videti na http://www.myspace.com/ivan_radmilo_i_predrag . Tu moram da radim svrhovito (takvi filmovi zahtevaju "elektronskiji" zvuk i manje bluza), ali je veliko iskustvo.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.08.2007. u 21:29 - pre 204 meseci

Hallo rockett !

Stigao sam pre sat vremena kuci , i prilicno sam umoran .

kao sto neka cura kada nekome pokloni svoje srce , to je neizbrisiva ljubav .
tako i ja ne mogu da prevarim svoje srce.............
samo se patim , trazeci nesto drugo pokusavajuci da "prevarim" srce.

Sutra idem u banku da se raspitam kako ide za kraci kredit , ideja ti je odlicna , iako ne volim kredite.
ili jos bolje ako mi sef da pozajmicu na 6 meseci bez kamata , onda bi to bilo odlicno.
iako radim od 7 pa do 16:30 , vrlo rado cu ostajati ako treba i puno duze.

ali , najvise me muci ta oznaka vrata , D shape .800-.880
moram negdje proveriti . iako znam da John Suhr radi svoje modele i po necijoj zelji , tj. sa nekim izmenama,
vazno mi je da znam te njihove standarde za debljinu vrata.
dodje mi da posaljem mejl Hendersonu i licno ga upitam da li je njegov vrat kao "D" od fendera
ili "V" od fendera.
jedna zanimljiva paralela .........
ovdje na zapadu , uzmimo ovdje u Austriji ,
sasvim je normalna stvar kupiti neki polovni auto izmedju 3 do 7 god. starosti , cije cene variraju
od 3.000 pa do 10.000 evra ( Austrija je skoro najskuplja zemlja u EU sa cenama za kola)
ili npr. ovdje je to postala sveopca moda - motori ( a tek sta ih devojke same kupuju u voze -ludilo)
motori od 2.500 evra pa nadalje.
kola i motori stalno traze jos para ( benzin , odrzavanje , osiguranje ...) priznajem da je to lep uzitak
kad sednes na motor pa se born tu biiiiiiiiiiii vaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajld odvezes. :-))))
a gitaru platis 3.000 evra i ne trazi te jesti. a tek uzitak kad nesto odsviras nesto svoje imaginarno......

vidjet cu ovih dana kako ce se sve razvijati.

lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.08.2007. u 22:03 - pre 204 meseci

Sava , izvukao sam iz ropotarnice sa prilicnom prasinom neke svoje albume i malo se iznenadio sta imam ,
godine idu pa se i zaboravi.
gledam album Remek delo od grupe Beograd . kako to sve zvuci , potpuno sam zaboravio , pa cu ovih dana da preslusam.
vidim da su braca Bubalo , Stanisavljevic i onaj Sasa Habic. Sta li je sa tim momcima ? svira li Habic jos gitaru ?
na zadnoj strani albuma ima jedno simpaticno upozorenje
"ovu plocu treba slusati pri srednjem nivou zvucnog pritiska 106 DbA" :-))
a ploca snimljena pre uuuuu 25 godina.........a decki su si onda dali truda da se malo istaknu pa napisali
"pri remiksu koriscen je Aphex Aural Exciter " :-)) jel se to i danas koristi ?

imam i album od Rok Masine , da da Rok Masina ! pise " svaka slicnost sa grupom Pop masina
je slucajna i nenamerna !
Vladan Dokic bubnjevi , odlicni Nemecek , i burazeri Zoran i Vidoja Bozinovic - gitaristi.
gdje su i sta rade Bozinovici ?

ne znam jeste li culi , nedavno je preminuo odlican gitarista bivsih legendarnih Buldozera - Uros Lovsin.
Lovsin je imao svoj veoma prepoznatljiv stil , zapravo je bio uz Brecelja trade mark Buldozera.
Zahvaljujem mu se na lepim danima iz mladosti kada sam veoma volio slusati Buldozere.
Buldozeri sada idu na povratnicku turneju . ali bez Brecelja i Lovsina , to je isto kao kad bi se
Led Zeppelin ponovo okupili , ali BEZ Bonema dzaba Pejdzu i Plantu ma koliko se trudili ,
pa makar i svirali sa dva bubnjara , to nisu vise Cepelini . Bonem je bio pola benda , mozda i vise.
dovoljno je samo ovo procitati " kada je Hendrix prvi put cuo Bonema , ostao je zaprepascen da netko moze
tako da svira bubnjeve, i rekao da mu desna noga radi kao PAR kastanjeta ISTOVREMENO ! i da ako jednog dana
napusti Cepeline , odmah ga uzima" koji kompliment !!

Rockett, ako neki bend koji svira dobar rok - bluz , i ide van svirati , koliko traze po svirki ?
ako dobiju za spavanje i jelo dzabe. cisto me zanima usporedba , kako kod vas u Srbiji ide sa cenama ?

momci , lep pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...05.08.2007. u 22:12 - pre 204 meseci

Kelja kaze ,
da mu drugar ima jedanajsticu zice na stratu i da "zaboravimo" na zavrtanje.

malo cudno . Henderson ih zavrce bez problema , a ima normalne sake.
Kelja , a kakobi bilo da drugar spusti za pola oktave ?
rockett, moze li to tako ?

 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46115 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.