Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45993 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.08.2007. u 08:45 - pre 203 meseci
Citat:
jimmy henderson:
Eto , napokon sam navratio u trgovinu . Ultra strat je napravljen i na prvi pogled izgleda dobro.
Pazljivo sam je pogledao . Hm, covek je pragove lepo oslajfao , ali nazalost, ipak su pragovi bili previse
udubljeni ,da bi ga mogao oslajfati jer bi onda bilo ispod minimalne granice kad se moraju menjati.
I opet veliko HVALA rockettu ! upozorio me na podatak ako se vrat previse nastela dolazi do ispupcenja.
Nisam mogao verovati , kad sam sa strane gledajuci poprecno, uocio blago odstupanje od onoga
sta se podrazumeva pod ravnim vratom. posebno se vidi tacno na sredini vrataod cele duzine.
Covek me je inace pre upozorio rekavsi da necu biti zadovoljan , ali svejedno neka pogledam i isprobam.
Jedno je sigurno , taj vrat ultra strata odogovara mi u svakom pogledu ,vrat je od 12".
Dakle - nista !

odiseja se nastavlja...........


Ja ili nešto ne razumem ili sam nešto propustio: prvo si pominjao Strata iz 78.g. za 800 Euro i pitao da li se isplati i ja sam ti rekao da uzmeš; nešto kasnije si rekao da je gitara iz 1990.g. i to Ultra Strat. Ako sam to dobro razumeo radi se o Stratu sa humbackerima. Znači, ogromna je razlika između prve i poslednje informacije.

Sada vrat: koliko se sećam Rocket je pominjao microtilt šraf za podešavanje, a ti kažeš "kad sam sa strane gledajuci poprecno, uocio blago odstupanje od onoga sta se podrazumeva pod ravnim vratom". Ne razumem šta to znači "sa strane poprečno", tako se vrat ne gleda i ništa i ne može da se vidi. Vrat se gleda po dužini, od glave prema telu i obratno i normalno je da je na sredini malo izdubljen (konkavan) ako si na to mislio, tako i treba da bude, tako se namerno podešava. Microtilt se nalazi ispod pločice gde je vrat ušrafljen za telo i ima posebnu namenu finog podešavanja nagiba vrata prema telu.

Pragovi: minimalna visina pragova je negde oko 0.6-0.7 mm i dotle mogu da se bruse više puta. Ako gitara dobro svira, ako se žice normalo stiskaju i daju čiste tonove i ako je sve dobro kotirano (nakon brušenja pragova kotiranje se proverava i posebnom alatkom se svaki prag pojedinačno doteruje prema potrebi) ne vidim brigu oko toga.

Biće, ipak, da se tebi gitara od samog starta nije dopala.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.207.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.08.2007. u 10:07 - pre 203 meseci
@ jimmy,
neces ti tu gitaru ovako kupiti, cini mi se.
Ako ti to nesto znaci, sta god kupio, kajaces se posle i zeleces da promenis gitaru, ako vec ne planiras da izdvojis iznad 1000 e... ;-)
Jbg, rekao bih da su vrhunske gitare(za ceo zivot) ipak znatno iznad 1000e(osim ako nemas neverovatnu srecu da naletis na nesto stvarno dobro za manje pare)
Takodje, nisam siguran da ti treba Strat, uopste...
Probaj i druge gitare, imas tamo sigurno OGROMAN izbor.
Od ovoliko filozofije nema 'leba. :)

Nadam se da me nisi shvatio pogresno,
puno pozdrava! :-)
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.08.2007. u 20:38 - pre 203 meseci
Citat:
jimmy henderson: Rekao mi je da je to odlicna stvar , ali da cu trebati mesece i mesece da to sve savladam , pod uvetom da sam tehnicki dobro potkovan sa engleskim. da bih za to vreme na novoj gitari puno brze napredovao jer bih imao vise vremena. slazes li sa sa time?


Kako se uzme. MIDI pickupi i guitar synthovi su ipak "ezoterija", njih ne koristiš toliko da bi, ne znam, imao pet vrsta distorzije, nego da bi gitaru pretvorio u sintisajzer i preko gitare svirao trubu, saksofon, orgulje, klavir, štatijaznam... Svakako da se uz to zahteva i dosta dobro poznavanje MIDI protokola (možda malo više od osnovnog) i svakako dobro poznavanje sintisajzera - čemu služe, šta mogu a šta baš i ne mogu... Ako imaš MIDI pickup zahvaljujući kome tvoj guitar synth bolje zvuči kada sviraš njegov bubanj nego kada sviraš njegove gitare, ti ili imaš veliki problem ili, ako znaš šta radiš, imaš mnogo zvukovnih mogućnosti.

Citat:
jimmy henderson: ...bolje da si kupim pedalu na kojoj su mnogi efekti , cinei mi se da se zove rockton ili rokton - zaboravio sam naziv modela. kosta oko 350 evra.


Rocktron, i verovatno misli na ->Rocktron Utopia G100<- ili nešto slično.



No ima mnogo modela - Rocktroni nisu baš suviše poznati - a ja bih ti preporučio ->Vox ToneLab LE<-, za iste pare.

Kelja, slažem se - sa tobom, Savo, takođe - ali forumi su mesta za davanje i traženje informacija, makar niko ništa na kraju i ne kupio. Jimmy najverovatnije neće uzeti Ultra Strata, ali šta da se radi - u pitanju su njegove pare, i to puno njegovih para, a pri tom čovek tek saznaje ponešto o skupljim gitarama.
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...25.08.2007. u 21:02 - pre 203 meseci

Momci, javit cu se kasnije ili sutra . sad idem na koncert , svirat ce i onaj Komljenovic .
isto tako ce biti i onaj muzicar iz trgovine sa svojim bendom i svojim signature E.Johnson stratom
sve sta ste napisali - u pravu ste . ali svejedno moram napisati da razjasnim neke nedoumice.
cujemo se !
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 08:04 - pre 203 meseci
> Kelja, slažem se - sa tobom, Savo, takođe - ali forumi su mesta za davanje
> i traženje informacija, makar niko ništa na kraju i ne kupio. Jimmy
> najverovatnije neće uzeti Ultra Strata, ali šta da se radi - u pitanju su
> njegove pare, i to puno njegovih para, a pri tom čovek tek saznaje ponešto
> o skupljim gitarama.

Pa da, u tom smislu sam i napisao, učinilo mi se da nije dobro razumeo
poentu "kvrge" na vratu i brušenja pragova i da ga je to odvratilo od
kupovine kako praktično piše. Mada kada čovek nije dovoljno upućen bolje je
da kupi novo. Sa druge strane retki su oni koji od prve kupe instrument za
ceo život pa je tako gledano praktičnije uzeti nešto polovno što se kasnije
dobro prodaje tako da bez gubitka možeš da zameniš za nešto što će ti se
više dopasti kada stekneš nešto iskustva.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 11:12 - pre 203 meseci

Nazalost, taman kad sam dosao pocela je padati jaka kisa. iako su muzicari ostali svirati pod dobro zasticenim satorima,
mi iz publike nismo imali kud , kisa je sve iznenadila. Steta.

Sava,

Ti jesi u pravu , i sve si odlicno napisao. ali ,

- Verovatno ti je promaklo kad sam prvi put vidio ultra strata , pitao sam za godinu i ostalo.
Tada je bio neki drugi trgovac koji mi je rekao da je iz 78 god. i da kosta 800 evra .
Ta je gitara stajala onako u cosku naslonjena na jedan drzac.
I ponavljam , kad sam je uzeo u ruke - rekao sam - to je vrat za mene !

- drugi dan kad sam dosao , u trgovini je bio drugi trgovac - muzicar.
Rekao je tocnu godinu , to je 90 ´ . Dobro je pozna jer je na njoj svirao neki njegov drugar.
Drugar je prodaje jer zeli da kupi PRS -a .
Onda sam je i probao . Kao sta sam i napisao - gitara , zvuk i vrat su jako dobri (umjesto odlicni)
Ovaj put napominjem - jako dobri . Zasto ? Zato sta mi nikako ne odgovara Lace sensori.
Vrtim na pojacalu neke kombinacije , ali taj pikap mi je - pretih ( kao laik ne znam kako da bolje objasnim)

- moj prvi subjektivan dojam mi je bio , a i pitao sam muzicara - zasto su zice preniske na nizim pragovima ?
Ono sta je muzicar odgovorio , to je jos bolje sve objasnio Rockett.
kako sam naviknut na ovog mog stojadina , te spustene zice su mi bile neobicne , nisam se snasao sa prstima.

- nigdje nisam napomenuo da taj ultra strat ima hambakere.
vec da mi je zelja ( da sam ga kupio) da odmah zamenim pikapove sa DiMarzio , jer obozavam njegov zvuk.

- nisam nigdje napomenuo da mi se gitara nije dopala kad sam je vidio . nije tacno !
vec je problem bio sta sam imao predrasude ( tu se Rockett pokazao kao dobar psiholog)
zivot me je naucio da moram biti oprezan , i to se odrazilo kod ultra strata , otuda je i moje meskoljenje.

- razmisljao sam - ako je kupim , moram dati jos oko 300 evra za pikapove i pikgard , sta bi iznosilo 1.100 evra ,
plus nove zice i td.
i onda se pitam logicki - pa jel za te pare dobijem novoga npr. Strata Deluxe ?

- Sorii , jako sam se zeznuo napisavsi da sam gledao "poprecno" zabuna.
Sava je sve tacno napisao . Sava , veruj mi kad ti kazem da nisam znao da vrat moze biti konkavan.
To me je isprva odbilo , jer sam mislio da je vrat prenategnut , kako mi je rockett objasnio sta se dogadja.
ocito da sam pogresno shvatio vase strucne savete.

Momci , moram sad ici odmah van po pizze , nastavit cu kasnije
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 13:23 - pre 203 meseci

- Bit cu iskren ,
na moju primedbu zbog vrata , i na pitanje jel vrat prenategnut , onda mi je prakticno pokazao stisnuvsi 6-tu zicu donjem
delu vrata i na prvom pragu, i rekao mi je da jos uvek ima "slobodnoga " (ne znam kako se to kaze)
po tome bi trebalo da se vidi da je vrat - ok

- iako su Lace pikapovi za mene minus , definitivno me odbilo ta sta sam vidio da taj muzicar ipak nije mogao ici
ispod ( moje laicko misljenje) minimalne granice brusenja praga.
Na drugom pragu - druga zica i na cetvrtom pragu treca zica ipak imaju veoma vidljiv trag udubljenja.
To udubljenje mi izgleda kao da je gitara pala na nesto pa je dobila udubljenje.
Ostala 3 praga , kako sam i bio napisao od 5 pragova , odlicno je napravio , nista se ne pozna.
Znaci , kombinacija mog zivotnog stava , Lace sensori i pragovi su me udaljili od ultra strata.

- nije tacno da sam namerno odgadjao da bih isao po gitaru.
U moju firmu je stiglo 30 kom. velike narudzbe za Bec , koja mora biti isporucena do 07.09.
u ponedjeljak sam bio do ponoci u firmi . ove ostale dane dolazim izmedju 19 -20 casova kuci. subotu isto tako.
tek sam u petak uspio "zbrisati" iz firme prije 18 casova i stici pogledati ultra strata.
Nije mi to tesko , jer mi je cilj da sakupim sta vise para u prekovremenim casovima.
Zato mi se i sve poremetilo sa planovima , a pogotovu da idem negdje gdje je puno veci izbor gitara.

pa Sava , nadam se da sam bio veoma iskren i jasan . po prirodi sam covek koji je vise vezan za osecaje ,
pa i otuda sta strasno volim bluz . takav sam .

Ultra strat jos nije prodan . niti je itko to trazio u trgovini , a kamoli da bi kupio.
Dao je i u ovdasnjim oglasima. ni da bi. Kako je rockett i napisao - stvar kulture tko i sta trazi .

Sava , ako smatras da sam ipak pogresio , nije kasno. onda te pitam :
- smatras li da usprkos ta dva praga , treba ili ne treba menjati sve pragove ?
- ako stavim DiMarzio pikapove,
- i malo podignem zice iznad novih pikapova ,

vredi li tu gitaru kupiti ??
a znas li zasto ?
iako mozda gresim sta cu to napisati , smatram da moram napisati koliko sam uspio ustedjeti para
zakljucno sa subotom ( koje ce mi sef isplatiti polovicom septembra - na crno) ima tacno 1.900 evra
koje tvrdo stedim za gitaru.
da li bi ti sa tim parama isao na nesto drugo ili bi svejedno uzeo ultra strata ?
Nadam se da shvacas moju dilemu . to i jesu pare , ali ako pogledas sa druge strane ,
onda mi reci smatras li u ovome mom slucaju da se radi o onoj engleskoj poslovici
" nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"

Jos jednom napominjem , tebe i rocketta iznimno cenim i postujem . dali ste mi dragocene savete.
i drzim do reci kad kazem da cu rockettu pomoci ako me zatreba i sta je u mojim mogucnostima.

Sava , pozdravljam te !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 14:07 - pre 203 meseci

Kelja , uopce te nisam pogresno shvatio ,
stavise, volim ljude koji kazu svoje misljenje bez ustrucavanja.
Uvek kazem, pravi drugar ce ti uvek reci otvoreno sta misli , pa stagod da bude.
Ti si bio iskren.
I da ti budem iskren , nisam spavao celu noc , i danas ceo dan mi se mota taj ultra strat.....
Jer , kad rockett i sava bez ikakve nedoumice kazu da kupim tog ultra strata , pa jos i ono tvoje vrlo znakovito
upozorenje ... da ce mi posle biti zao.
Setio sam se jednog drugara , davno je to bilo , pre nekih 25 god. kada mu je jedan rodjak koji je radio u SAD ,
pitao zeli li da mu donese jednog odlicnog Gibija les pola original ,iz pocetka 70-ih , kupivsi ga vrlo jeftino
od nekoga kome je financijski zaskripilo. Ovaj nije htio , vec je trazio da mu donese belog statokastera.
U ono vreme nisi mogao lako dobiti takvu gitaru izvana . posle se drugar godinama lupao u glavu , jer taj strat
nije bio bogzna posebno. A taj gibi ? covek ga je zamenio u trgovini za novoga belog strata .
Prica je poucna , zar ne ?
Kelja , zaboravio sam, sta ti imas od gitare ?

jos jednom , vala ti na iskrenosti !

pozdrav !
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 14:38 - pre 203 meseci

rockett , kao sta i vidis , Savi sam sve otvoreno napisao.
Sada znas kakva je situacija.
jos uvek imam sanse da je kupim.

eto , cela zbrka je nastala jer sam mislio da vrat mora biti ravan ko strela , i normalno je da sam tako reagovao
na taj konkavan vrat.
Kad gledam svog stojadina , onda vidim da mu je vrat ravan od -do. ( ili trebam naocale )

isto tako i za ta dva praga. gitara , inace kad se svira , sve se cuje lepo .
otuda i moja skepticnost za ta dva praga.
drugar , nadam se da me razumes.
Sad se kajem sta je nisam uzeo , kako mi je obecao muzicar da je mogu kuci probati, mogao sam je danas
posteno isprobati.

idem sad malo da odspavam , celi tedan mi je bio naporan.

pozdravljam te !
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 15:39 - pre 203 meseci
He, pozdrav @jimmy!
Ma ja imam neki matori Ibanez ST 200-osrednja gitara.
Vidis, za razliku od tebe, ja sam pri kupovini te gitare napravio nekoliko gresaka:
-Nisam je probao na svom pojacalu, uz bend(mislim da se tako vrlo lepo cuje zapravo sta izlazi iz gitare)
-Nisam se cenjkao
-Nisam razmislio o jos nekim mogucim opcijama

Otud ta prica o kajanju... ;-)

Ali, izgleda da ti ides u drugu krajnost... ;-)

U stvari, shvatio sam da kajanje(manje/vece) neminovno CAK i ako kupis odlicnu gitaru(znas kakvi su muzicari, uvek nesto zakeraju, poznajem neke koji svakih nekoliko godina menjau gitaru-inace sve su vrhunski komadi u pitanju)

Znaci, pre ili kasnije shvatices da to mozda i nije to, pa ces pozeleti drugu(zato je najbolje imati 3-4 gitare). :)
Onda je mozda bolje da UZMES (neku) gitaru, ukljucis je i pocnes da SVIRAS.

Od toliko insistiranja na prici o magnetima, vratovima, i ostalim tehnickim detaljima, malko se zaboravlja sustina...
Najbolje bi zapravo bilo da odes sa nekim iskusnim u radnju i probas instrument. Ako ti se svidi, a on klimne glavom -to je to. ;-)
Hteo sam zapravo da te pitam:
1)Koliko si maximalno spreman da izdvojis za gitaru?
2)Da li je Strat jedini izbor?

Znas vec kako to ide sa stratocasterima(ima ih svakakvih), mislim da su Gibsoni mnogo ujednacenijeg kvaliteta. :-)
 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 16:02 - pre 203 meseci
Sava , ako smatras da sam
> ipak pogresio , nije kasno. onda te pitam :
> - smatras li da usprkos ta dva praga , treba ili ne treba menjati sve
pragove ?
> - ako stavim DiMarzio pikapove,
> - i malo podignem zice iznad novih pikapova

Da li je taj Ultra Strat kao ovaj na slici:
http://www.daveterry.com/guitars/ultra/

Koliko sam shvatio Ultra Strat je koncepcije S-S-H. Za mene ličnio hambucker
na Stratu je jeres ma kako on dobro zvučao. To je moj lični stav i uopšte ne
tvrdim da sam u pravu zbog toga.

Kao prvo sasvim sigurno nisi pogrešio jer ako ti se gitara makar malo ne
dopadne onda nemoj ni da je kupiš. Ovde mora da postoji ljubav na prvi
pogled!

Što se tiče pragova teško je dati dijagnozu na daljinu i na neviđeno.
Pročitaj ponovo šta sam napisao o brušenju pragova. Ako je odrađeno stručno
onda je valjda sasvim u redu. Kada se kupuje polovna gitara onda je vrlo
bitno sagledati koliko još para treba uložiti u nju pa napraviti dobru
procenu i odlučiti se nakon toga. Da li gitara ima dobar i originalan kofer,
on nije ispod 100 E,
da li su ispravne čivije, prekidač, potenciometri. Sve to košta pa ako još
ne umeš sam da promeniš još je skuplje itd. Sve u svemu čini mi se da je
cena dosta visoka, ali ne poznajem tržište Austrije. Ja imam American
Standard iz 93.g. threeckolor sunburst u perfektnom stanju i ne verujem da
bih uspeo ovde da ga prodam za više od 600 E.

DiMarzio uopšte ne poznajem i ne mogu da komentarišem.

Visina žica kod Stratocastera je vrlo bitna za mnoge stvari i ona se
podešava nekako prema ličnom afinitetu i načinu sviranja. Meni su, recimo,
žice za nijansu niže i mom drugaru to smeta jer ne može dovoljno da zavije
žicu na mojoj gitari jer mu smeta sledeća. Podešavanje visine magneta je
takođe jedna vrlo važna finesa za dobar zvuk. Ali sve ovo su stvari koje
dolaze posle kupovine.

Uf, 1.900 Euro! Da imam te pare u rukama za gitaru ni trenutak se ne bih
dvoumio i potražio bih polovan Gibson 335. Ali to sam ja.

Rocket očigledno ima više iskustva sa Stratovima od mene pa će ti on dati
bolji savet. Ali za te pare sigurno možeš da uzmeš i dobrog polovnog Custom
Shopa. No da li ti je to potrebno? To je suštinsko pitanje. Za 1.000 E
sigurno možeš da nađeš dobrog De Luxa na primer, za preostale pare kupiš
neki Fender De Ville ili slično i uživaš. Probao sam nedavno jednog
jeftinijeg Blade Stratocastera i to uopšte nije loše. Ima drukčiji, ravniji
i nešto plići vrat od mog Fendera, ali na to se da navići, a sigurno ih ima
i sa drukčijim vratovima, ali zvuk je jako dobar.

Na kraju da ponovim da ovo sve uglavnom pratim putem maila, a traje dugo i
prepiska je opširna pa nisam sve detalje zapamtio i zato nemoj da zameriš
ako sam nešto pogrešno tumačio.
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...26.08.2007. u 22:49 - pre 203 meseci

Taj ultra strat iz trgovine nema hambakera kao onaj na prvoj fotki.vec samo s-s-s
niti mu je rucica tremola slicna . iz trgovine je sa klasicnom ruckom tj. na vrhu ima belu plastiku.
strat ultra plus na drugoj fotki nema roller nut kao ovaj iz trgovine ( ako se pod rollerom zovu valjcici-kotacici
ili nesto tako slicno) Sve drugo je isto .

Da , otprije sam bio ustedio vise od polovice tih para , a ovaj fus u firmi mi je dosao bogomdan.
Tek u polovici septembra kad me sef isplati ( za fus) imat cu celu cifru.
Za zbilja odlicnu gitaru nema diskusije koliko bih dao.
Sad sam se setio , odlicnog saveta koji mi je dao rockett , kasnije i Sava , a potvrdio i Kelja.
" kupi dobru gitaru i vezbaj i sviraj i polako natenane stedi , ako hoces , za Suhra ili kleptona .dotle ces vec
tacno znati sta zelis "
Velike i mudre reci !

Stratocaster nije uvet da ga kupim . Postujem Gibija , ali nema tremolo.
moj stil sviranja , i ucenja gitare je dosta "aktivan" . Znaci , kod bluza volim da dosta savijem zicu.
daleko sam od slouhend tehnike , "prespora" mi je. :-))
I ono bitno , nikada necu svirati na stejdzu . nema sanse - sa tim se uopce ne opterecujem.

Sad cu malo usporiti sa mejlovima. Ceka me opet naporan tedan.
Svejedno ce me veoma radovati ako se budete i dalje javljali sa predlozima i savetima
( verujem da je moderatoru vec muka , dosli smo na 5-ti nivo ) :-)

Nego , kako se moze staviti fotka koju negdje snimim , npr. gitaru , na ovaj topik ?
Znam kako poslati na neciji licni mejl- skeniram je , pa onda prebacim na mejl adresu i posaljem ,
ali na ovaj topik ne znam.
unapred hvala na savetu .

iskreni pozdravi !
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...27.08.2007. u 00:25 - pre 202 meseci
'Ajmo prvo za sliku: prebaciš je u .jpeg ili .gif format (koristeći, recimo, Windows Paint koji dolazi sa samim Windowsom - opcija "Save As") a zatim je okačiš na ImageShack: http://imageshack.us/ . Kada se otvori ImageShack strana, opcije su vrlo jasne: "Upload" - biraš "Browse" i nađeš sliku, zatim "Resize" ako je slika prevelika, a na kraju "Host It!". Kada se slika sa tvog kompa prebaci na server, onda pogledaš poslednji generisani kod na stranici, ovaj koji se zove "Direct Link To Image":



A njega dodaješ u poruku tako što kucaš [img][/img], i između njih pasteuješ taj kod. Na kraju sve izgleda ovako:



Što nas vraća izboru gitare: 1900 evra, stvarno previše za gitaru - uzmi to sa te poslednje slike i ne sekiraj se. Zašto? Zato što je to na slici Fender American Standard Stratocaster, i nov-novcijat (neoštećenih pragova, dobrih standardnih AlNiCo V magneta, i tako to) košta 800 evra. Ako ga preprodaš, nećeš izgubiti više od 150-200 evra, kako je Sava već dobro procenio (u svakom slučaju manje nego na eventualnoj preprodaji Bladea), no...

No nećeš ga brzo prodavati ako želiš da sviraš gitaru umesto da poseduješ gitaru... Zbog čega? Zbog toga što - izvinite me unapred ako sam nekog nehotice povredio - ne verujem da ima ikog na ovom forumu ko je toliko dobar gitarista da bi mu Fender American Standard ograničavao stil, sputavao kreativnost i gušio ton. Ja takav svakako nisam. Možda je Točak takav, mada ne verujem ni da bi on imao mnogo toga protiv dobrog American Standarda.

To je dovoljna gitara, i to je ključna reč. DoVoLjNa. Ne najbolja na svetu, ne specijalna, ne neobična - dovoljna. Rekoh ti već - za gitaristu je gitara preko jedne određene sume bacanje para. Gitare stare kao i ljudi, i električne ne mogu da prežive konstantnu svirku duže od 50 godina, vreme je to već pokazalo. Ako, dakle, na gitari sviraš, "ubićeš" vremenom i Paul Reed Smitha isto kao i ovog Am. Std. Takođe - i još važnije - ako na gitari sviraš, bitnije je ŠTA sviraš nego da li imaš ta "dodatna dva miligrama zvuka" koji se plaćaju dodatnih osamsto evra. Misli li iko ozbiljno da je Erik Klepton - Erik Klepton zato što je imao ili ima Custom Shop Strata, ili ES-335, ili Soldano pojačala? Pre će biti da je on oduvek bio strašan gitarista, i da je onda bilo potpuno normalno da ima najbolje gitare. Da ja imam ES-335 (što bi, je li, bilo baš zgodno, strašna gitara, ali dobro sad) i dalje bih bio prosečan gitarista.

A ako želiš "trofejnu" gitaru - a čini mi se da želiš, najbolju moguću - onda je to druga vrsta želje. Potpuno legitimna želja, ali nju zadovoljava samo velika količina para, i to je jedini problem sa takvim željama. I ja bih voleo Harley Davidson Black Shadow - samo da ga gledam, veruj mi - i još original Dumble Overdrive Special pojačalo, no kada bih i skupio tolike pare, NE BIH kupio ni Black Shadow ni Overdrive Special, ne bih se usudio. Ti možda hoćeš...

...u kojem slučaju, ako zaključiš da si se prevario, prodaćeš Suhra/ Fender Custom Shopa i bićeš na gubitku par stotina evra. To nije uopšte tako strašno, zar ne?

Vidiš, nije sve tako crno, nemoj uopšte da padaš u sevdah, lepo je baviti se gitarama i zato se i bavimo gitarama. Pozdrav!
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.206.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...27.08.2007. u 01:16 - pre 202 meseci
Citat:

Za zbilja odlicnu gitaru nema diskusije koliko bih dao.


E, ako je tako, ako mozes da izdvojis za gitaru 2000+ eura, onda mozes biti siguran u jedno: Sta god kupio-imaces VREDNU gitaru(mozda ces pozeleti da je promenis, mozda tebi u jednom trenutku nece vise biti dobra, ali ces uvek moci dobro da je unovcis).
To ti je i @rocket na kraju posta sugerisao. :)

Citat:

Rekoh ti već - za gitaristu je gitara preko jedne određene sume bacanje para.
Takođe - i još važnije - ako na gitari sviraš, bitnije je ŠTA sviraš nego da li imaš ta "dodatna dva miligrama zvuka" koji se plaćaju dodatnih osamsto evra.


Hm.. ne bih se ipak slozio... Ako imas novac i ako ce te to uciniti srecnim-KUPI skupu gitaru.
Moj bivsi basista je recimo svirao jedno vreme odlicnu bas-gitaru: Ibanez Sound Gear (neki skuplji model) sa aktivnom elektronikom, a onda je odjednom resio da je promeni i poceo je da se dovija za pare za neki Fender Jazz Bass Custom, neku ultravrednu gitaru...
Mislio sam, poput rocketa, koji ce mu to...vec ima odlicnu gitaru...to je samo bacanje para...
Medjutim-Sound Gear je dobra, mozda cak i odlicna bas-gitara, ALI ovaj Fender Jazz Bass koji i sad koristi je VRHUNSKA bas-gitara.
Jbg, oseti se/cuje se tih "dodatnih dva miligrama zvuka", bas se cuje...
Takodje bitno-moze da je proda, cak mnogo skuplje nego sto ju je kupio. :-)
U svakom slucaju, ne bih ti preporucio nove Stratove, pre bih kupio dobro ocuvan, polovan Strat.

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

Sava

Član broj: 6587
Poruke: 1483
Via: [es] mailing liste



+326 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...27.08.2007. u 07:15 - pre 202 meseci
>Postujem Gibija , ali nema tremolo

Mrzi me sada da preturam po sajtu Gibsona, ali mislim da neki modeli mogu da
se poruče sa bigsbijem. U svakom slučaju Gretsch gitare većinom serijski
imaju tu spravu. No, nisam ti ja pomenuo Gibija kao predlog za tvoju
kupovinu već sam samo rekao šta bih ja sebi kupio da mogu, prosto nisam
izdržao.
 
Odgovor na temu

Rocket Roll
Beograd

Član broj: 99091
Poruke: 348
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...27.08.2007. u 21:38 - pre 202 meseci
Citat:
kelja: ...pre bih kupio dobro ocuvan, polovan Strat.


Samo ako dobro znaš šta su Stratovi... Fender je i osamdesetih i ranih devedesetih bio u problemima, sa povremenim oscilacijama (malo je CBS vadio čika Smith, a malo je "nezavisne spasioce" ukopavalo to što je CBS odneo sa sobom sve mašine i sve nacrte) tako da čovek treba da se barem razume u gitare da ne bi bacio 1000 evra na nešto što niko pametan ne bi platio ni 100. Eto ti gore primer - taj Fender Lead III, jel'.

Citat:
kelja:...oseti se/cuje se tih "dodatnih dva miligrama zvuka"...


Što se tiče razlike u tih "dva miligrama zvuka" - ja ipak ostajem skeptičan. Ibanez Sound Gear sa aktivnom elektronikom mora da zvuči drugačije od Fender Jazz Bassa, bio taj Jazz Bass MIM ili Custom Shop. Hoću da kažem, razlika koju čuješ je verovatno u tipu gitare/ tipu magneta/ itd, itd, nego u "taj Fender je toliko-i-toliko skuplji od tog Ibaneza".
"Goin' down where Southern cross' the Dog"
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.206.*



+35 Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...27.08.2007. u 23:07 - pre 202 meseci
Ma ne bih ni kupio Strat, a novi narocito :-).

Citat:

Što se tiče razlike u tih "dva miligrama zvuka" - ja ipak ostajem skeptičan. Ibanez Sound Gear sa aktivnom elektronikom mora da zvuči drugačije od Fender Jazz Bassa, bio taj Jazz Bass MIM ili Custom Shop. Hoću da kažem, razlika koju čuješ je verovatno u tipu gitare/ tipu magneta/ itd, itd, nego u "taj Fender je toliko-i-toliko skuplji od tog Ibaneza".


Pazi, nisam mislio na (definitivno) drugacije zvucne karakteristike, u pravu si, to su dve
prilicno razlicite gitare, nego bas na to da ovaj Fender jednostavno 'skuplje' zvuci. Ako, generalno, mislis da su dobre gitare precenjene, i tu se mozemo sloziti(i ime se placa, je li), ali svejedno, ako covek vec ima novac da kupi vrhunski proizvod, neka ga uzme. ;-)
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...28.08.2007. u 21:56 - pre 202 meseci

Momci , ma zdravo !

Rockett , uslikao sam taj ultra strat. Jos se malo mucim da to posaljem na forum . Nesto sam zeznuo ,
pa nemam nerava da sad trazim kud mi se to zametnulo. imam punu glavu drugih briga.
Djava mi nije da mira i bio sam u trgovini . Ovaj put sam na miru sve natenane pregledao i isprobao.
Da ne ponavljam pricu
strat zvuci veoma lepo . Lace sensori rade svoj posao u svim fazama bez greske.
za moj ukus i moje zelje taj Lace mi ne odgovara.
da, kao sta kaze Sava , vrat je konkavan , sta je i muzicar potvrdio da je to ok.
sasvim se normalno sa rukama "salta" po vratu.
pokusao sam ga "voziti" na visoki gain , ali se "neda" u trgovini su zavapili " eeej nije ti to hambaker" :-)
veoma , veoma dobro se drzi kad "sviram" makedonsku trocetvrtinku , sta samo potvrdjuje
da je takav vrat stvoren za mene
pazljivim promatranjem uocio sam da su pragovi vec bili menjani. i sami znate kad je gitara nova a
i kako izgleda kad se pragovi menjaju . da, muzicar je potvrdio da je ta gitara izuzetno "isvirana"
prosla je sve zivo u tih 16 god.
medjutim,
namerno sam prstima solirao po onima 2 praga koji imaju jace ulubljenje.
verujte mi , tacno se osjeca da sa zicom "struzem" po tim pragovima ,odnosno da "upadam" u rupu.
zice su nove , erni ball desetka.
na pitanje koliko kosta potpuna zamena svih pragova - 120 evra! ali to radi neki specijalist .
kako su moji mezimci DiMarzio , za njih i novi pikgard jos oko 300 evra , plus novi kofer
(greota je takve gitare da se ne cuva) sta na kraju iznosi oko 500 evra .
Mogu mirne duse reci - ne , nije mi uopce zao sta je nisam kupio. Muzicar kaze da je to malo smesan situacija.
sve vise i vise ima omladine koji hoce da imaju bendove , i pazi sad STA oni kupuju
90 % njih kupuje sa 2 hambakera (ibanez, epiphone, prs,yamaha,SG gibi, jackson, itd.)
ali ono kupuju NAJVISE samo gitare cija je cena izmedju 300 i 800 evra !!!
Ali ZATO kupuju bez pardona MRGE od pojacala !!!od 100 wati pa na dalje . Marshall je tu bez premca !
Veli muzicar, imao je jednu smesnu situaciju sa nekim 18-im balavcem. Jedan od veoma retkih koji je kupio
Fendera americkog standard i usput kupio 100 watnu mrgu od pojacala Marshalla.
Nakon par dana , evo ti njega. i oce da vrati pojacalo i zameni za Fendera iste snage.
Pita ga ovaj " a zasto ?" veli balavac " nikako da iz pojacala izvucem hevi zvuk" pa mu je neki gitarista rekao
da je problem u pojacalu , ako imas fender gitaru , onda bi trebao imati i fender pojacalo !!????
Muzicaru se sve okrenulo u glavi. ooo ljudi moji ! kad netko od sume ne vidi drvo........( mozda se i to kod mene vidi:-) )
kad mu je ovaj sve strpljivo objasnio , balavac je odmah kupio gibija SG i nakon probe kaze " to je to " !
Znaci , ako imas zid marsala iza sebe , onda i onaj prosjecni gitarista zvuci strasno , zar ne ?? ;-)
Evo sad ce ovdje biti kao skup svih bendova koruske pokrajine , naravno sve balavci. 24 benda u tjedan dana.
jadni marsali , bice naterani do daske. sve te koncerte financira koruska vlada , ama bas sve .
takodjer ce i sufinancirati za karte , pa ce kostati oko 5 evra.

Kako u firmi imam sve do kraja iduceg tedna puno posla zbog rokova isporuke, zasad cu pricekati sa kupovinom.
( naravno , i kad mi sef isplati prekovremene)

Kada rockett nesto kaze , onda ga treba citati i izmedju redaka iako sve izgleda na prvi dojam jasno .
nakon probe sa ultra stratom , setio sam se rokettovih reci kda kaze da kupim strata standarda.
To me je prosvetlilo ! I setio sam se reci od Kelje i da ponovim " ne vidim od sume drvo"
Kad dobijem pare , onda idem u kupovinu , sad znam sta hocu.
Sava je bio vrlo precizan " kupi i POCNI da sviras" receno - ne komplikuj !

I opet se zahvaljujem rockettu kad kaze da "treba da se razumem u gitare" da bih znao STA kupujem !

nastavljam dalje nakon male pauze...........
 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...28.08.2007. u 22:32 - pre 202 meseci

Napokon mi je dosao mejl iz Svabije.
odgovor na moje pitanje oko Hendersonove gitare.
Isto tako sam dobio preciznu specifikaciju , sta sve ima u toj gitari , naravno , ako izuzmemo vrhunsku izradu.

Body wood --------------- Alder
Neck wood---------------- Maple with Indian Rosewood F/B
Neck back shape--------- D Shape .800- .880
Fingerboard radius------- 16"
Nut------------------------- Tusq
Frets----------------------- Heavy --------------- Nickell Alloy
Bridge--------------------- Fender Vintage Bent-Saddle -----------Screw-intrem arm
Nut Width---------------- 1.650"
Hardware color----------- Chrome
Gears--------------------- Sperzel locking
Pickguard----------------- Parchment
Electronics--------------- Volume, toneN/M push-pull, tone B --------- 5 way;no tone 2/4- SSC system
Input jack---------------- Side Jack
Knobs--------------------- Parchment plastik
Neck pickup-------------- JST V60´s Singlr Coil LP --------------Parchment
Middle pickup------------ JST V60´s Singl Coil LP----------------Parchment
Bridge pickup------------ JST V60´s Singl Coil LP----------------Parchment
Finish Color ------------- Candy Apple Red
Paint option------------- Painted Headstock Gloss
Case --------------------- Guitar-Custom Hardshell Form-Fit
String gauge------------- .011-.049

Eto , sad se napokon "otkrila" tajna Hendersonove gitare. :-)

Cena te gitare nakon sta bude gotova je MSRP $ 4040.00 !!!
Sad to sve pretvorite u evre , pa zbrojite isto kao i za narudzbu iz Japana u EU,
dobit cete (od oka) konacnu cenu od 3.700 evra !!!!!!!!! uuuuuuuuuuuuufffff

a dobit cete i moj odgovor , kao sta kaze i Djura iz top liste nadrealista

" ZDRAVO "

Rockett , vidis li sta u toj specifikaciji interesantnoga ? npr. Tusq ?
Muzicar kaze ,da je imao prilike probati bas takav model pikapova kao gore navedeni
i da nisu nista posebno .

 
Odgovor na temu

jimmy henderson
branko runic

Član broj: 151278
Poruke: 109
*.utaonline.at.



Profil

icon Re: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...28.08.2007. u 22:38 - pre 202 meseci

Stiglo je ocekivani paket iz Beca.
Novi modem , splitter , CD , kablovi i khm khm khm uputstvo za selbst installation.

Probat cu zvati kolegu sa posla koji ima isti takav modem . a itreba mi nesto podesiti na kompu.
imam tehnickih problema . kao i u kuhinji , zna se za sta je koja ladica . kod mene je sve istumbano.

 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kad vec nece Suhr onda ide Fender strat...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 45993 | Odgovora: 192 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.